slaptažodis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „slaptažodis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „slaptažodis“.
Atskleidė dažniausius banko kortelių PIN kodus: radę savo nedelsiant pasikeiskite
Prisiminti banko kortelės PIN kodą – ne visada lengva užduotis, ypač, jei atsiskaitoma bekontakčiu būdu, todėl daugelis žmonių renkasi pačią paprasčiausią keturių skaičių kombinaciją, tačiau specialistai įspėja – jei jūsų PIN kodas patenka į dažniausiai naudojamų sąrašą, nedelsiant jį pakeiskite.
Jei planuojate naudoti itin paprastą PIN kodą, pavyzdžiui, 1234 ar savo gimimo metus, vertėtų pagalvoti, ar išties esate saugūs.
Dažnai keičiate savo paskyrų slaptažodžius? Saugumo ekspertai įspėja geriau to nedaryti
Reguliariai keisti slaptažodžius gali būti baisi idėja. Taip teigia pagrindiniai saugumo ekspertai, kurie sako, kad įprotis „keisti slaptažodžius“ gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Paplitusi nuomonė, kad svarbu reguliariai keisti slaptažodžius, norint apsisaugoti nuo įsilaužimo atakų.
Skelbia dažniausius slaptažodžius: radę savo – nedelsiant pasikeiskite
Jei jau kurį laiką netikrinote ar nekeitėte slaptažodžio, dabar tinkamas metas tą padaryti. Ekspertai paskelbė dažniausiai naudojamus, populiariausius slaptažodžius, kuriuos nulaužti itin paprasta – radę savo slaptažodį, nedelsiant jį pakeiskite.
Milijonams gresia kibernetinės atakos, nes mūsų slaptažodžius paprasčiausiai per daug lengva nulaužti.
Jūsų slaptažodį įmanoma nulaužti vos per 37 sekundes: paaiškino, kaip to išvengti
Paprastą aštuonių simbolių slaptažodį, yra įmanoma nulaužti vos per 37 sekundes, tačiau 16 simbolių slaptažodžiui nulaužti prireiks daugiau nei šimtmečio. IT įmonės „Hive Systems“ duomenimis, atnaujinus ilgesnį slaptažodį į tokį, kurį sudaro raidžių, skaičių ir simbolių derinys, gali pailgėti laikas, per kurį įsilaužėlis gali jį nulaužti, net ir tobulėjant slaptažodžių šifravimo priemonėms.
Skelbia populiariausius slaptažodžius: radę savo – nedelsiant pasikeiskite
Visiems, besinaudojantiems įvairiomis paslaugomis internete, vertėtų pasitikrinti savo slaptažodžius ir atlikti keletą paprastų pakeitimų. Programišius atskleidė lengviausiai „nulaužiamus“ slaptažodžius – jei tokius naudojate, kuo skubiau pakeiskite.
„Etišku programišiumi“ prisistatantis vyras pasidalino patarimais, kaip užtikrinti didesnį internetinių paskyrų saugumą – jų tikrai verta laikytis, jei norite apsaugoti savo asmeninius duomenis.
Įspėja „Google“ vartotojus: tai turi žinoti visi
Skaičiuojama, kad kiekvienam žmogui reikia įsiminti vidutiniškai apie 100 įvairių slaptažodžių. Prisiminti visus – išties sudėtinga, todėl „Google“ paskyra dažnai tampa sprendimu lengvesniam prisijungimui. Ekspertai pataria, ką daryti, jeigu šios paskyros užblokavimas apsunkino naudojimąsi telefonu.
„Google“ paskyroje saugomi vieni svarbiausių kiekvieno interneto vartotojo duomenų: nuo el.
Įspėja šiuos slaptažodžius pasikeisti nedelsiant: gali lengvai „nulaužti“
Dabar yra pats tinkamiausias laikas sutvarkyti savo slaptažodžius ir atlikti skubius pakeitimus. Nauji tyrimai atskleidė, kaip paprasta kai kuriuos slaptažodžius nulaužti, nes kibernetiniai sukčiai įgyja prieigą prie asmeninių paskyrų vos per kelias sekundes.
Naujoji mokėjimų įmonės „Dojo“ komandos ataskaita kelia nerimą, tačiau kai kurie gana paprasti pakeitimai užtikrins, kad jūsų internetinės paskyros išliks saugios, rašo mirror.co.uk.
Atskleidė dažniausius slaptažodžius: radus savo nedelsiant pasikeiskite
Norėdami būti įsitikinę, kad į jūsų anketą neįsilauš įsibrovėliai ir duomenys išliks saugūs, specialistai rekomenduoja nedelsiant pasitikrinti, ar jūsų slaptažodis nesutampa su šiais, dažniausiai pasaulyje naudojamais slaptažodžiais.
Specialistai jums turi blogų žinių, jeigu kiekvieną dieną jungdamiesi prie savo socialinių tinklų paskyros arba elektroninio pašto naudojate „123456“ slaptažodį.
Šių slaptažodžių geriau nenaudoti: „nulauš“ per sekundę
Ketvirtadienį, gegužės 4 d., minima Pasaulinė slaptažodžių diena, todėl lietuvių slaptažodžių tvarkyklės „NordPass“ kūrėjai primena apie didžiausias slaptažodžių kūrimo klaidas, kurių turėtų vengti interneto naudotojai. Remiantis 2022 m. bendrovės paskelbtu tyrimu, „123456“ yra populiariausias slaptažodis Lietuvoje.
Skelbia apie svarbius „Netflix“ pakeitimus: apsibraukite šią datą
„Netflix“ paskelbė, kad netrukus bus pradedama griežtai kovoti su slaptažodžių dalijimusi. Srautinio transliavimo milžinė teigė, kad naujieji apribojimai JAV ir kitose šalyse bus pradėti taikyti jau šį ketvirtį, o dalijimasis slaptažodžiais bus uždraustas iki liepos mėn.
Pagal dabartines taisykles „Netflix“ abonentams leidžiama dalytis slaptažodžiais su žmonėmis, priklausančiais jų namų ūkiui.
REKLAMA
REKLAMA
Skaitmeninės kratos: atskleisti slaptažodžių neprivalu, bet policija turi teisę įrenginį „nulaužti“
Per kratas dažnai paimami elektroniniai įrenginiai – kompiuteriai, telefonai ir kiti. Kai įtariamieji atsisako juos atrakinti, pareigūnams tenka ieškoti kitų išeičių, įskaitant ir įsilaužimą į įrenginį, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pamokanti istorija nutiko prieš kelis metus JAV, kai Federalinis tyrimų biuras (FTB) tyrė 2015 m. San Bernardino žudynes. Pareigūnai norėjo atrakinti San Bernardino šaulio „iPhone“, siekdami sužinoti su kuo jis bendravo. Tačiau „Apple“ to padaryti nesutiko.
Skelbia 10 populiariausių slaptažodžių: jei radote savo, skubiai pakeiskite
Naujas tyrimas atskleidė, kaip greitai galima nulaužti kai kuriuos slaptažodžius, taip pat atskleista, kurie jų – patys nepatikimiausi, tad jei šiame sąraše yra jūsų naudojamas slaptažodis, kuo greičiau jį pakeiskite.
Milijonams interneto vartotojų kyla pavojus, kad bus įsilaužta į jų internetines paskyras, nes jie naudoja populiariausius ir lengviausiai atspėjamus slaptažodžius, rašo express.co.uk.
Skelbia populiariausius slaptažodžius: radę savo – nedelsiant pasikeiskite
Reikia susigalvoti naują internetinės paskyros slaptažodį? Štai jums patarimas – nenaudokite nei vieno iš toliau pateikto sąrašo.
Kibernetinio saugumo bendrovė „NordPass“ atskleidė 200 dažniausiai naudojamų slaptažodžių, naudotų 2021 metais. Kai kurie jų netgi šokiruoja.
Atskleidė populiariausius slaptažodžius
„NordPass“ dažniausiai naudojamų slaptažodžių sąraše gali matyti rezultatus iš 50 skirtingų šalių.
Skelbia populiariausius slaptažodžius: jei randate savo, pasikeiskite iš karto
Ekspertai įspėja programėlėse nesirinkti tam tikrų dažnų slaptažodžių, nes taip padidėja įsilaužimo į paskyrą tikimybė.
Mokėjimo kortelių „Dojo“ kompanijos atliktas tyrimas parodė, kad žmonės mėgsta „perdirbti“ panašius slaptažodžius. Buvo analizuojama 100 000 nulaužtų slaptažodžių, remiantis Jungtinės Karalystės Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NCSC) duomenimis. Slaptažodžiai buvo suskirstyti į 30 kategorijų – nuo Zodiako ženklų iki gyvūnų.
Pateikė populiariausius slaptažodžius, kuriuos naudoja lietuviai: jie – raktas į jūsų asmeninius duomenis
Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad lietuviai dažniausiai slaptažodžius renkasi iš vos dešimties kategorijų. Nepaisant nuolatinių rekomendacijų iš kibernetinio saugumo ekspertų, Lietuvos gyventojai vis dar naudoja ypač lengvai atspėjamus slaptažodžius.
Nutekėjus duomenims, NKSC rekomenduoja „Kilobaitas.lt“ klientams pakeisti slaptažodžius
Nutekėjus internetinės parduotuvės „Kilobaitas.lt“ duomenims, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) jos klientams rekomenduoja pakeisti slaptažodžius.
Ketvirtadienį Krašto apsaugos ministerija informavo, kad NKSC gavo duomenų apie parduotuvės „Kilobaitas.lt“ „didelės apimties klientų duomenų nutekėjimą“ ir ėmėsi aiškintis galimo kibernetinio incidento aplinkybes.
NKSC pranešimą apie „Kilobaitas.lt“ klientų duomenų bazės nutekėjimą ir gavo iš pranešėjo.
Vyras pamiršo prisijungimus prie bitkoinų skaitmeninės piniginės: ten – 220 milijonų
Programuotojas negali prisijungti prie savo skaitmeninės piniginės, kurioje esančių bitkoinų vertė siekia apie 220 milijonų dolerių (apie 180 milijonų eurų). Jam liko tik du šansai prisiminti savo slaptažodį. Jo neatspėjus, piniginės turinys bus užblokuotas, ir jo nebebus įmanoma pasiekti.
Populiariausi slaptažodžiai pasaulyje: jei turite tokį, geriau pasikeiskite
Kasmet kibernetinių išpuolių vis daugėja, tačiau interneto vartotojai, atrodo, niekaip nepasimoko – savo paskyroms apsaugoti vis dar naudoja itin silpnus slaptažodžius.
Populiariausią pasaulyje slaptažodį „123456“ naudoja 1 iš 100 žmonių, rodo atlikto tyrimo duomenys, rašoma pirmadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai.
Daugelis naudoja vieną ar tik kelis slaptažodžius – kodėl tai blogai?
Nuolat atliekami saugumo internete tyrimai rodo tą pačią bėdą – žmonės savo paskyroms apsaugoti naudoja apmaudžiai silpnus slaptažodžius, be to juos keičia – retai. Ši problema ypač suaštrėjo pandemijos metu, mat darbas iš namų padidino duomenų apsaugos ir privatumo grėsmes.
Perspėja dėl galimų pavojų: belaidžio tinklo slaptažodį vertėtų pakeisti
Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) įspėja vartotojus pasikeisti plačiai naudojamų maršrutizatorių gamyklinius slaptažodžius, nes jie nėra saugūs ir palieka galimybę įsilaužti į tinklus.
NKSC pranešė nustatęs, kad Lietuvoje interneto vartotojų plačiai naudojami tinklo maršrutizatoriai turi pažeidžiamumą, kuriuo pasinaudojus per gana trumpą laiką galima išgauti belaidžio (Wi-Fi) tinklo slaptažodį.
Atskleidė populiariausius slaptažodžius: ar atspėjo jūsiškį?
Vis labiau populiarėjant socialiniams tinklams internautai taip pat skuba rūpintis savo saugumu. Visai neseniai buvo paviešintas sąrašas slaptažodžių, kurių nevertėtų naudoti, jeigu bijote, kad jūsų asmeniniai duomenys gali būti pavogti. Pateikiame jums 25 slaptažodžius, kurių geriau nereikėtų naudoti.
90 milijonų nulaužtų „Facebook“ paskyrų: ar reikia keisti slaptažodį?
Mažiausiai 50 milijonų „Facebook“ vartotojų šiandien buvo priversti iš naujo jungtis prie socialinio tinklo paskyros dėl atrastos saugumo spragos. Dar mažiausiai 40 milijonų vartotojų laukia tas pats jau artimiausiu metu. „Facebook“ tvirtina, kad nežino, ar šia saugumo spraga, kuri leidžia užvaldyti vartotojų paskyras, kas nors pasinaudojo. Daugeliui išsyk kilo klausimas, ar būtina tokiu atveju pasikeisti slaptažodį, tačiau „Facebook“ savo pranešime ramina, kad tokios būtinybės nėra.
Kuo greičiau pakeiskite savo soc. tinklų slaptažodžius – gresia pavojus
Daugybė socialinių tinklų vartotojų vis dar panikuoja dėl prieš jų valią įvykdyto „Facebook“ duomenų perdavimo. Deja, kad ir kaip žmonės piktintųsi, apie tai visuomet yra parašyta socialinio tinklo taisyklėse, kurias, kaip žinia, perskaito labai mažai internautų. Šimtai milijjonų soc. tinklo „Twitter“ vartotojų sulaukė pasiūlymo pasikeisti savo paskyros slaptažodį, mat visi neseniai įvykus klaidai, daug slaptažodžių tapo neužkoduotais.
Bankai rado receptą, kaip apsaugoti klientų pinigus nuo vagišių
Ar jungiantis prie internetinės bankininkystės su kodų kortelėmis nerizikuojame savo pinigais? Labiau už internetine bankininkyste besinaudojančius žmonės dėl saugumo išsigando Lietuvos bankas. Jis ragina kuo skubiau komercinius bankus apsispręsti, kas nuo lapkričio mėnesio pakeis slaptažodžių kodų korteles. Kai kurie bankai tikina jau radę receptą, kaip apsaugoti nuo įsilaužėlių vagystės žmonių pinigus.
Prekybininkų kontrabanda triukai: kaip neįkliūti arba įkliuvus išsisukti
Edmundas Jakilaitis, LRT televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt
Siekdami neįkliūti prekybininkai kontrabanda kruopščiai saugo patikimų klientų ratą, naudoja slaptažodžius, kartais net įsirengia stebėjimo kameras. Net ir pagauti, pasak policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, jie lieka nenubausti: baudų nemoka, tačiau toliau gauna valstybės socialinę paramą. Visuomenės apklausos rodo, kad dauguma lietuvių linkę toleruoti nelegalią prekybą, visuomeninė iniciatyva „beseselio.
Kurie slaptažodžiai yra populiariausi pasaulyje?
Panašu, kad atspėti kitų žmonių slaptažodžius nėra taip jau sunku. Dažniausiai tam net nereikia didelių protinių pastangų. Užteks tik kantrybės, rašoma „Mixstuff“. Apskritai pasaulyje dominuoja apie 10000 slaptažodžių kombinacijų. 91 proc. visų interneto vartotojų pasirenka slaptažodžius iš 1000 populiariausių. Tačiau yra ir įdomesnės statistikos: 4,7 proc. naudoja slaptažodį password; 8,5 proc. naudoja vieną iš dviejų slaptažodžių: password arba 123456; 9,8 proc.
Trečdalis lietuvių duomenis apsaugo primityviais slaptažodžiais
Bendrovės „Kaspersky Lab“ užsakymu bendrovės „A.W.Olsen & Partners“ atliktos Baltijos šalių vartotojų apklausos duomenimis, vartotojai dar nesuvokė paprastų slaptažodžių naudojimo pavojaus: Lietuvoje 27 proc. apklaustųjų duomenys, galima sakyti, neapsaugoti.
Kaip paaiškėjo per apklausą, labai dažnai naudojami visiškai neapsaugoti slaptažodžiai, kuriuos lengva pritaikyti be specialių metodikų. Tai gimimo data (3 proc.), vartotojo vardas arba pavardė (7 proc.) arba augintinio vardas (4 proc.
Didžiausia klaida, kurią daro neištikimi vyrai
Didžiojoje Britanijoje dirbantys advokatai ir skyrybų specialistai tvirtina, kad daugiausia vyrai užkimba dėl neištikimybės, kai marškinių apykaklė būna ištepta lūpų dažais.
Neištikimi vyrai stokoja vaizduotės slaptažodžiams „Daugelis neištikimų vyrų stokoja vaizduotės sugalvoti mįslingus, žmonai neįkandamus mobiliųjų telefonų ir elektroninių paštų slaptažodžius.
Būsimi darbdaviai prašo „Facebook“ slaptažodžių
Kai Justinas Basettas ėjo į pokalbį dėl naujo darbo, jis tikėjosi įprastų klausimų. Tad jis nustebo išgirdęs netikėtą klausimą: koks jo „Facebook“ vartotojo vardas ir slaptažodis.
J. Bassettui, Niujorke gyvenančiam statistikos ekspertui, atsakius į porą klausimų, potenciali darbdavė įsijungė „Facebook“, tačiau ji negalėjo matyti jo privataus profilio. Tada ji paprašė, kad jis duotų savo prisijungimo duomenis.
„iPhone“ slaptažodį galima „nulaužti“ sąvaržėle
Iš slaptažodžiu apsaugoto išmaniojo telefono „iPhone“ galima skambinti ir siųsti pranešimus. Tam tereikia paprastos sąvaržėlės arba bet kokio įrankio, kuriuo galima atidaryti SIM kortelės skyrių.
„Nulaužimas“ galimas tik tada, jei ekrane yra pranešimas apie praleistą skambutį. Tada sąvaržėle reikia ištraukti SIM kortelę, palaukti kelias sekundes, vėl ją įstatyti ir perbraukti pirštu per pranešimą.
Sprogimo Maskvoje pėdsakai: Lietuvos policija konfiskavo „Kavkaz center“ el. pašto duomenis
Lietuvos Generalinė prokuratūra ir Policijos departamento Kovos tu terorizmu skyriaus pareigūnai Rusijos prokuratūros prašymu paėmė elektroninio pašto korespondencijos kopijas, kur tikėjosi rasti kitų elektroninio pašto adresų slaptažodžius.
Nors Rusijos generalinė prokuratūra prašė surasti septynerius metus kauptus elektroninio pašto [email protected], Lietuvos teisėsaugininkai, vykdantys teisinės pagalbos prašymą, terado tik dvejų metų duomenis.
Britas nuteistas dėl neatskleisto slaptažodžio
Didžiojoje Britanijoje jaunam vyrui skirta 16 savaičių kalėti už tai, kad jis atsisakė policijos pareigūnams nurodyti savo kompiuterio slaptažodį, skelbia BBC naujienų tarnyba. Devyniolikmetis Oliveris Dreigas (Oliver Drage) pirmadienį nuteistas laisvės atėmimo bausme, kurią turės atlikti jaunųjų nusikaltėlių pataisos kolonijoje. Jaunuolis buvo suimtas praėjusių metų gegužę pareigūnams tiriant vaikų seksualinio išnaudojimo bylą.