skyrybų
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skyrybų“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skyrybų“.
Johnsonas JK parlamente patyrė trečią pralaimėjimą per dvi dienas
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas trečiadienį sušaukė pirmalaikius rinkimus spalio 15-ąją, teigdamas, kad tai vienintelis kelias iš „Brexit“ aklavietės, opozicijos parlamentarams pasistengus blokuoti jo planą išstoti iš Europos Sąjungos be „skyrybų“ sutarties. Tačiau parlamentarams neparėmus tokio siūlymo, B. Johnsonas parlamente patyrė trečią pralaimėjimą per dvi dienas.
Johnsonas paleido „Brexit“ vadeles: pralaimėjo balsavimą dėl išstojimo
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai trečiadienį 29 balsų persvara pritarė teisės akto projektui, kuris įpareigotų premjerą Borisą Johnsoną siekti „Brexit“ atidėjimo, jei nepavyktų užsitikrinti išstojimo iš Europos Sąjungos su susitarimu scenarijaus. Bendruomenių Rūmai 329 balsais prieš 300 pritarė įstatymo projektui, pagal kurį „Brexit“ gali būti atidėtas trims mėnesiams – iki kitų metų sausio 31-osios.
ES siunčia įspėjimą: JK „apmokės“ skyrybų sąskaitą
Europos Komisija trečiadienį perspėjo Jungtinę Karalystę, kad ji turės apmokėti „skyrybų“ su bloku sąskaitą, net jei šalis paliks Bendriją be sutarties.
„Brexit“ patiria fiasko: įvardijo galimus scenarijus
Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai trečiadienį balsuos, ar po dviejų savaičių palikti Europos Sąjungą nesudarius jokios sutarties. Antradienį parlamentarai triuškinama balsų dauguma atmetė parengto susitarimo projektą. Prognozuojama, kad Bendruomenių Rūmai balsuos prieš „Brexit“ be sutarties. Visgi šaliai gali tekti palikti Bendriją kovo 29 dieną, nebent būtų sutarta dėl kito galimo scenarijaus.
Aistros dėl „Brexit“ ir ES skyrybų neslūgsta: „Pasirinkimas aiškus“
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį paskelbė užsitikrinusi „teisiškai įpareigojančių“ Europos Sąjungos garantijų, turinčių padėti prastumti „Brexit“ sutartį Jungtinės Karalystės parlamente ir išvengti chaotiško išstojimo. Šią žinią ji pranešė po vėlai vakare surengtos kelionės į Strasbūrą, kur su aukščiausiais ES pareigūnais tarėsi dėl galimų sutarties pakeitimų, liekant vis mažiau laiko iki numatyto Britanijos išstojimo iš Bendrijos kovo 29 dieną.
Rengdamasi „Brexit“, JK nutraukė keltų paslaugų sutartį su bendrove, kuri neturi laivų
Didžiosios Britanijos vyriausybė nutraukė sutartį, pagal kurią į šalį po „Brexit“ turėjo būti keltais gabenamos prekės, nes paaiškėjo, kad bendrovė, su kuria ta sutartis buvo sudaryta, neturi nei laivų, nei keltų paslaugų teikimo patirties. Šalies institucijos dėl šios 13,8 mln. svarų (18 mln. JAV dolerių) vertės sutarties su bendrove „Seaborne Freight“ sulaukė daug kritikos.
Jungtinė Karalystė siunčia žinią emigrantams, susijusią su jų likimu ir pinigais
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pirmadienį pareiškė, kad Jungtinė Karalystė nereikalaus mokesčio iš Europos Sąjungos valstybių piliečių, norinčių pateikti prašymus, kad gautų leidimą nuolat gyventi šalyje po jos išstojimo iš Bendrijos. Britanijai išstojus iš ES, bloko piliečiai neteks automatiškos teisės gyventi Britanijoje.
Didžioji Britanija atmeta raginimus atidėti „Brexit“
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atmetė raginimus atidėti jos šalies išstojimą iš Europos Sąjungos ir sakė, kad tęs pastangas dėl „skyrybų“ susitarimo patvirtinimo britų parlamente. Th. May sakė, kad toliau kalbėsis su vyriausybės ir opozicijos parlamentarais apie jų susirūpinimą dėl susitarimo, o vėliau grįš pas ES lyderius. ES tvirtina, kad dėl išstojimo sutarties negalima derėtis iš naujo. Th.
Britanijos vyriausybė ruošia naują išstojimo senarijų
Didžiosios Britanijos vyriausybė antradienį susirinko tartis dėl pasiruošimų scenarijui, kad Jungtinei Karalystei gali tekti išstoti iš Europos Sąjungos be jokios sutarties. Ši perspektyva tampa vis labiau tikėtina, premjerei Theresai May bandant laimėti laiko, likus vos 101 dienai iki numatytos „Brexit“ dienos. Ketinama aptarti, kaip paskirstyti 2 mlrd. svarų (2,2 mlrd. eurų) valstybės lėšų, kad būtų apsidrausta nuo potencialaus ekonominio chaoso.
May mėgina atnaujinti derybas dėl „Brexit“
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May antradienį pradės kelionę po Europos sostines, kur pamėgins išsiderėti palankesnes savo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygas, rašo laikraštis „Financial Times“. Anot leidinio, Th. May norėtų išgirsti iš partnerių europiečių tvirtesnių patikinimų, kad suderinta „apsidraudžiamoji priemonė“ (backstop) dėl Airijos sienos, iš esmės neleidžiantis Šiaurės Arijai palikti ES muitų sąjungą, yra laikinas.
REKLAMA
REKLAMA
„Brexit“ padariniai: iniciatoriams tenka kovoti dėl politinio išlikimo
Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May politinio išlikimo klausimas spręsis per šią savaitę vyksiantį parlamento balsavimą dėl jos susiderėtos „Brexit“ sutarties. Atrodo, kad į nesutarimų draskomos Londono vyriausybės antradienį laukia skaudus smūgis, nes parlamentas veikiausiai atmes praeitą mėnesį pasirašytą susitarimą su Briuseliu dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos.
Theresa May bando suvaldyti maištą dėl „Brexit“ susitarimo
Britų ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį stengėsi išgelbėti „Brexit“ susitarimo projektą ir savo politinę ateitį, keliems vyriausybės nariams atsistatydinus, o jos partijos nariams rezgant sąmokslą ją nušalinti. Kelios valandos po kalbos priešiškai nusiteikusiame parlamente ir keturių vyriausybės narių, įskaitant „Brexit“ sekretorių Dominicą Raabą, pasitraukimo konservatorių lyderė sakė „kiekviena esybės dalele“ tikinti savo nustatytu „Brexit“ kursu.
„Brexit“ akivaizdoje – svarbi žinia Lietuvos emigrantams
Europos Sąjunga trečiadienį paskelbė 585 puslapių „Brexit“ susitarimo projektą, kuriuo siekiama užtikrinti sklandų Jungtinės Karalystės išstojimą iš Bendrijos ateinančių metų kovą ir kuriuo apibrėžiamas abiem pusėms numatytas pereinamasis laikotarpis, skirtas prisitaikyti prie „skyrybų“. Svarbiausios jo nuostatos turėtų padėti išvengti realios sienos (hard border) tarp ES narės Airijos Respublikos ir JK priklausančios Šiaurės Airijos, užtikrinti piliečių teises ir galutinai išspręsti Britanijos ...
Londone – tūkstančių protestas prieš „Brexit“
Tūkstančiai protestuotojų šeštadienį renkasi centriniame Londone, reikalaudami antrojo referendumo dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES). Kalbą „žmonių balsavimo žygyje“, be kita ko, sakys Londono meras Sadiqas Khanas. Šis žygis pasibaigs mitingu prie parlamento aikštės. Organizatoriai prognozuoja, kad tai bus iki šiol didžiausias tokio pobūdžio protestas, o tūkstančius aktyvistų iš visos šalies į Londoną veža apie 150 autobusų.
ES: Didžioji Britanija privalo veikti dabar
Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį perspėjo Didžiąją Britaniją, jog nebesiūlys Londonui jokių nuolaidų, kad būtų išeita iš „Brexit“ derybų aklavietės, tačiau sakė esantys įsitikinę, kad susitarimą dar įmanoma pasiekti iki kitų metų kovo pabaigos, kai JK išstos iš Bendrijos.
„Brexit“ reikš naujas prekybos su Šiaurės Airija priemones
Pagal bet kokį „Brexit“ susitarimą Didžioji Britanija turės sutikti su ribotomis naujomis administracinėmis prekybos kontrolės Šiaurės Airijoje priemonėmis, trečiadienį perspėjo Europos Sąjungos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier. Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May teigė nesutiksianti su jokia „Brexit“ sutartimi, jeigu ji varžys Britanijos suverenumą. Tokias procedūras atmetė ir Šiaurės Airijos junionistų partija, palaikanti Th. May vyriausybę parlamente.
„Brexit“ atgarsiai: Britanijos diplomatijos vadovas ES palygino su SSRS
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas pirmadienį sulaukė kritikos lavinos, nes palygino Europos Sąjungos požiūrį į „Brexit“ su SSRS vykdyta politika. Tokius komentarus jis išsakė likus vos pusmečiui iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES. Patį „skyrybų“ procesą nuolat temdo nuožmūs ginčai.
D. Tuskas užsimena apie papildomą ES viršūnių susitikimą dėl „Brexit“
Europos Sąjungos lyderiams gali reikėti lapkričio mėnesį surengti papildomą viršūnių susitikimą, kad būtų pasiektas „Brexit“ susitarimas ir išvengta „katastrofos“, kai Didžioji Britanija kovo mėnesį pasitrauks iš bloko, antradienį perspėjo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. Šią savaitę Austrijos Alpėse susitikę ES lyderiai aptars, kaip pašalinti paskutines kliūtis „skyrybų“ susitarimui ir suplanuoti būsimus ryšius, sakė jis.
Barnier sutiktų neilgam pratęsti „Brexit“ derybas
Europos Sąjungos vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier sekmadienį suteikė galimybę neilgam, „iki lapkričio vidurio“, pratęsti derybas dėl susitarimo su Londonu. Didžioji Britanija iš bloko turi išstoti kovo 30 dieną, bet abi šalys „skyrybų“ susitarimą nori sudaryti iki spalio 18-19 dienomis įvyksiančio ES viršūnių susitikimo, kad jų parlamentai turėtų laiko jį patvirtinti.
Airija gali „nuskandinti“ susitarimą dėl „Brexit
Keblus Airijos sienos klausimas vis dar gali sužlugdyti pastangas susitarimą dėl Didžiosios Britanijos tvarkingo išstojimo iš Europos Sąjungos, penktadienį perspėjo ES derybininkas Michelis Barnier ir pabrėžė, kad būtina „skubiai“ ieškoti išeities.
Įstatymas dėl sklandaus „Brexit“ susidūrė su rimta kliūtimi
Įstatymo projektas, kuriuo siekiama sušvelninti Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, trečiadienį per žingsnį priartėjo prie paskelbimo įstatymu – ministrai pradėjo galvoti, ko jie nori iš „Brexit“. Bendruomenių rūmai pradės savo aštuntą ir paskutinę detalaus ES (išstojimo) įstatymo projekto nagrinėjimo dieną. Pagal šį įstatymą oficialiai būtų nutraukta Britanijos narystė bloke ir į britų teisę būtų perkeltos ES taisyklės.
Praneša apie rimtą „Brexit“ kliūtį
Įstatymo projektas, kuriuo siekiama sušvelninti Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš Europos Sąjungos, trečiadienį per žingsnį priartėjo prie paskelbimo įstatymu – ministrai pradėjo galvoti, ko jie nori iš „Brexit“. Bendruomenių rūmai pradės savo aštuntą ir paskutinę detalaus ES (išstojimo) įstatymo projekto nagrinėjimo dieną. Pagal šį įstatymą oficialiai būtų nutraukta Britanijos narystė bloke ir į britų teisę būtų perkeltos ES taisyklės.
Nuo referendumo iki „Brexit“ susitarimo: svarbiausi momentai
Europos Sąjungą palikti nusprendusiai Didžiajai Britanijai per pastaruosius pusantrų metų teko nueiti sudėtingą kelią: pradedant netikėtu referendumu dėl išstojimo iš Bendrijos ir baigiant penktadienį Londono ir Briuselio pasiektu „Brexit“ susitarimu. Toliau apžvelgiami kai kurie svarbiausi šio proceso momentai. „Brexit“ referendumas 2016-ųjų birželio 23-ąją 17,4 mln. britų atėjo į referendumą dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos. Rinkėjai 4 proc. persvara (52 prieš 48 proc.
Didžioji Britanija ir ES pasiekė ilgai lauktą sutarimą dėl „Brexit“
Didžioji Britanija pasiekė istorinį susitarimą su ES per visą naktį trukusias derybas Briuselyje, rašoma „Financial Times“. Šiuo susitarimu bus užtikrintos specialios sąlygos 4 mln. piliečių ir sumokėta 40-60 mlrd. „Brexit“ skyrybų išmoka, kuri leis pradėti derybas dėl prekybos mokesčių sąlygų kitais metais, teigiama leidinyje.
Briuselyje – labai netikėtas susitikimas
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May penktadienį ryte Briuselyje turėtų susitikti derybų su Europos Komisijos vadovu Jeanu-Claude'u Junckeriu, šalims siekiant galutinai susitarti dėl „ Brexit“ sąlygų. Europos Komisijos atstovė spaudai Mina Andrejeva socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad susitikimas tikriausiai įvyks šįryt 7 val. (8 val. Lietuvos laiku), o iškart po derybų turbūt bus surengta spaudos konferencija.
Britanijai ir ES nepavyko pasiekti susitarimo dėl „Brexit“
Didžiajai Britanijai ir Europos Sąjungai pirmadienį per derybas Briuselyje nepavyko galutinai susitarti dėl „Brexit“ sąlygų, nes iškilo nesutarimų dėl sienos su Airija, tačiau šalims turėtų pavykti tai padaryti vėliau šią savaitę. Britanijos premjerė Theresa May ir Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris), regis, susitarė dėl sąlygų, kaip išsklaidyti Dublino būgštavimus dėl būsimų sienų su Jungtine Karalyste.
Apskriejo svarbios žinios iš Didžiosios Britanijos
Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos derybininkai susitarė, kad Bendriją paliekanti Jungtinė Karalystė turės sumokėti 45–55 mlrd. eurų, antradienį pranešė britų dienraštis „The Daily Telegraph“. Laikraštis citavo du šaltinius, sakiusius, kad šis susitarimas buvo pasiektas per praeitą savaitę Briuselyje įvykusį susitikimą, bet galutinė „skyrybų“ sąskaitos suma priklausys nuo to, „kokį rezultatą kiekviena šalis gaus skaičiuodama pagal sutartą metodologiją“. Toks susitarimas būtų didelis prove...
Viršūnių susitikime dalyvausianti prezidentė tarsis dėl „Brexit“ ir ES reformų
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį išvyksta į Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimą, kur bus aptariamos derybos dėl britų pasitraukimo iš bendrijos bei bloko reformų planai. Anot diplomatų, diskusijose daugiausia turėtų būti kalbama apie pereinamuosius laikotarpius po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES ir būsimi britų finansiniai įnašai. ES lyderiai turi nuspręsti, ar derybininkai gali pereiti prie prekybinių ryšių su Britanija aptarimo.
Laikino „Brexit “ susitarimo bus siekiama „tik jei bus būtina“
Didžiosios Britanijos atsiskyrimas nuo Europos Sąjungos galėtų būti įgyvendinamas palaipsniui, bet dėl išstojimo sąlygų turėtų būti susitarta per pusantrų metų, trečiadienį sakė už „Brexit“ atsakingas ministras Davidas Davisas. Finansų ministras Philipas Hammondas yra sakęs, kad „Brexit“ procesui sušvelninti galėtų būti „naudingas“ koks nors „pereinamasis“ susitarimas.
„Brexit“ ministras: daliai migrantų iš ES gali tekti išvykti
Kai kuriems Europos Sąjungos (ES) piliečiams gali būti neleista pasilikti Jungtinėje Karalystėje, kai ši išstos iš Bendrijos, sakė britų ministras, atsakingas už susiderėjimą dėl „skyrybų“. „Brexit“ sekretorius Davidas Davisas laikraščiui „The Mail on Sunday“ sakė, kad nori „dosnaus susitarimo čia dabar esantiems ES migrantams ir dosnaus susitarimo britų piliečiams ES“. Jis atmetė spėliones dėl to, kad maždaug 3-ims mln.
ES padeda britams atsibusti: norit laisvos prekybos – vykdykite senus įsipareigojimus
Britanija trečiadienį pirmąsyk pajuto, ką reikštų nutraukti ryšius su Europos Sąjunga, kai Bendrijos lyderiai susirinko be premjero Davido Camerono ir perspėjo Londoną, kad jis privalo priimti ES perskirstomus migrantus, jeigu nori išsaugoti prieigą prie bloko laisvosios prekybos zonos.
Ankstyvas seksas ir skyrybos
Tyrimas, kurio metu analizuotas ryšys tarp paauglių sekso ir skyrybų dažnio, parodė, kad moterys, kurios kažkada buvo anksti pradėjusios lytinius santykius, dažniau skiriasi.
Ajovos valstijos universiteto analizė parodė, kad 31 proc. moterų, kurios mylėtis pradėjo dar paauglystėje, išsiskirdavo per pirmuosius penkerius santuokos metus, o 47 procentai – neištempdavo pirmojo santuokos dešimtmečio.
7 žingsniai, padėsiantys išgyventi neištikimybę
Ilgalaikiai santykiai gali nutrūkti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Skyrybos visada yra sudėtingas procesas, tačiau dar sunkiau tuomet, kai jos įvyksta dėl neištikimybės. Gera žinia ta, kad laikas gydo visas žaizdas, tereikia truputėlį pastangų. Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia 7 žingsnius, kurie padės išgyventi šį nelengvą gyvenimo etapą. 1 žingsnis. Įsitikinkite, kad nebėra jokių šansų išsaugoti santykius. Galbūt jūsų santykiai su mylimu žmogumi nėra tokie, kokių norėtumėte.