skubioji pagalba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skubioji pagalba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skubioji pagalba“.

Išgirdus gydytojos žodžius Aušra pakraupo: „Tą vakarą aš kovojau už save"

Jaunai merginai Aušrai iš Šilalės (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas) apsilankymas VšĮ Šilalės rajono ligoninėje virto košmaru. Vėlyvą sekmadienio vakarą mergina patyrė stiprius ir nemalonius nerimo jausmus ir supratusi, kad gali vėl žvelgti savižudybei į akis, nieko nelaukusi nuvyko į ligoninę, kurioje tikėjosi sulaukti pagalbos, tačiau susidūrė su nemaloniu gydytojos elgesiu. „Taip jau nutiko gyvenime, kad vasario mėnesį man buvo diagnozuota vidutinio sunkumo depresija.
2023-11-27

Nuo rugpjūčio 1 d. dalyje Lietuvos – nauja paslauga pacientams: štai kas galės ja pasinaudoti

Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvoje startuoja naujovė – pacientų pavėžėjimas. Tiesa, kol kas tai – tik bandomasis projektas tam tikrose savivaldybėse. Be to, jis bus pradėtas tik nuo tam tikrų paslaugų poreikį turinčių pacientų. Bet jau nuo lapkričio 1 d. pavėžėjimas dalyje Lietuvos startuos pilna koja ir truks iki kitų metų liepos.

Nuo pavienių traumų iki cheminių pažeidimų ar masinės nelaimės: ligoninė atskleidė, kaip ruošėsi NATO susitikimui

Praėjusią savaitę Lietuvoje vykusiam NATO viršūnių susitikimui ruošėsi ne tik policija, kariuomenė ar kitos tarnybos, bet ir medikai. Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) buvo viena iš dviejų pagrindinių ligoninių Vilniaus mieste, turėjusių užtikrinti sveikatos paslaugas renginio dalyviams.
Aktualijos 2023-07-18

Užplūdus pacientams ligoninė įspėja: uždelsus kreiptis dėl traumos už pagalbą gresia susimokėti

Šį savaitgalį – 390 pacientų, kasdien apie 260–300 ir daugiau besikreipiančiųjų pagalbos, tarp jų – nuo kelių iki keliolikos dėl sunkių traumų stacionarizuojamų pacientų. Tokiu krūviu šiuo metu dirba LSMU Kauno ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyrius (Traumatologijos punktas) Laisvės al.

Neeilinis vaizdas Kaune – masinės nelaimės simuliacijos metu atgabeno dešimtis sužeistųjų

Prasidėjus tarptautinėms karinėms pratyboms „Geležinis vilkas 2023-1“ antradienį pagal pratybų scenarijų vyko sužeistųjų transportavimas sraigtasparniu į Kauno klinikas. Masinės nelaimės simuliacijos metu į ligoninę atgabenta 30 sužeistųjų. Įspūdžiais iš pratybų plačiau pasidalino Kauno klinikų skubios skubios pagalbos skyriaus specialistai.  „Šiandien Kauno klinikose vykdoma masinės nelaimės simuliacija.
2023-05-16

Gydytojas pratrūko: pacientai nesuvokia, kad skubios pagalbos skyriuje jiems ne vieta arba tiesiog piktnaudžiauja

Į ligoninių priėmimo-skubios pagalbos skyrius plūstantys pacientai su jau kelias savaites skaudančia koja, „atsibodusiu“ kosuliu ar į įsisiurbusią erkę panašiu spuogu – medikų kasdienybė. Vis tik jie įspėja, kad skubiosios pagalbos gydytojų rezervai suteikti pagalbą tiems, kam jos labiausiai reikia, nėra begaliniai. Todėl ir nereikėtų piktintis, kai neskubiais atvejais iš pacientų paprašoma susimokėti arba kreiptis į šeimos gydytoją.

Į ligoninę – ir girtumo laipsnį nusistatyti ar pasiguosti: gydytojas ragina keisti požiūrį į priėmimo skyriaus darbą

„Darbas Skubiosios pagalbos skyriuje turbūt yra pats dinamiškiausias darbas medicinos sektoriuje“, – sako vienas pirmųjų skubiosios medicinos gydytojų Lietuvoje Paulius Uksas. Pasak jo, budėjimo metu tenka nuolat susidurti su situacijomis, kai nėra nei kada atsisėsti, nei į tualetą nubėgti. Įtemptas darbo ritmas pareikalauja daug ištvermės, kantrybės ir fizinių jėgų, tačiau, kaip gydytojas juokauja, galiausiai kiekvienas budėjimas vis tiek baigiasi 8 valandą ryte.
2023-01-26

Skubiai siunčia žinią tėvams: susiruošus į Vaikų ligoninę gali tekti laukti net 6 val., siūlo pasiimti ir užkandžių

Nesiliaujant gripo ir kitų peršalimo ligų bangai Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninė skubiai perspėja tėvus – pacientų labai daug, tad ir palaukti gali tekti ilgiau. Žinute apie tai gydymo įstaiga pasidalino socialiniame tinkle. „Esant didžiuliams pacientų srautams Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose, gydytojų konsultacijų gali tekti palaukti iki 6 valandų.

Lietuva virto čiuožykla: skubiosios pagalbos skyriuose – marios žmonių

Lietuva virto viena didele čiuožykla. Ant kelių, šaligatvių dėl lijundros susiformavo ledas, šalies skubiosios pagalbos skyriuose nutįso paslydusių ir kaulus susilaužiusių eilės. O dalyje gydymo įstaigų žmonės valandų valandas laukia koridoriuose, kol jiems bus suteikta pagalba: žmonės susilaužė, susimušė kojas, riešus, blauzdikaulius, čiurnas. Maža to, dėl prastų orų į Lietuvą neatvyko ir Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda.

Patarė, kaip išvengti skaudžių traumų ant ledo: šiems asmenims lūžių rizika gerokai išauga

Atėjus šaltajam sezonui traumatologams prasideda tikras darbymetis. Slidžiais takais vaikščiojantys žmonės ne visuomet išsilaiko ant kojų, o kritimas neretai baigiasi skaudžiais sužalojimais arba kaulų lūžiais. Tiesa, mokslininkai antrina statistikai: moterims kaulai lūžta gerokai dažniau nei vyrams, net ir vyresnio amžiaus, arba jaunimui.  „Vyresnio amžiaus žmonėms kaulų lūžiai yra ne tik dažnesni, bet ir sunkiau gydomi.
2022-12-06
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu pacientams: kur kreiptis skubios pagalbos, kai jūsų šeimos gydytojas nepasiekiamas?

Turbūt ne vienam teko susidurti su situacija, kai skubiosios pagalbos prireikia tuo metu, kai šeimos gydytojas ar kitas ligą prižiūrintis specialistas nedirba. Ligonių kasos pažymi, kad tokiais atvejais priėmimo skyrius ne visada yra pirmoji stotelė, kur žmogui reikėtų kreiptis. Pastaruoju metu Klaipėdoje nutiko net du tragiški atvejai, kai sunegalavę asmenys kreipėsi pagalbos į ligoninę, bet aplankę ne vieną įstaigą galimai nesulaukę tinkamos pagalbos netrukus mirė namuose.

Pro langą iškritusios vilnietės mirtis sukrėtė Lietuvą: dabar įspėja kitus

Savaitgalį sostinėje pro langą iškrito moteris, kuri galimai ketvirtajame daugiabučio namo aukšte bandė nuvalyti langus. Deja, tačiau moteris po šio kritimo neišgyveno. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas įspėja žmones būti atsargiais, nes dauguma tokių kritimų neišgyvena, o išgyvenusiems tenka gyventi su sunkiomis patirtos traumos komplikacijomis.
2022-05-24

Tai gali padėti išgelbėti gyvybę: kaip elgtis šalia įvykus staigiai mirčiai

Gegužės 22 dieną Kaune pasiektas Lietuvos rekordas: skubiosios medicinos gydytojai išmokė gaivinti daugiausiai žmonių per vieną dieną. Vos per 7 valandas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginyje „Kaunas Gaivina“ skubiosios medicinos gydytojams pradinio gaivinimo veiksmų pavyko išmokyti daugiau nei 700 žmonių. Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai bei Skubiosios medicinos klinikos vadovas prof. dr.
2022-05-23

Siaubinga savijauta sergant COVID-19? Gydytojas pasakė, kokiais atvejais pacientas guldomas į ligoninę

Kai kurie gyventojai stebisi, kodėl, nors jaučiasi prastai, karščiuoja, sergant COVID-19 nėra guldomi į gydymo įstaigą. Gydytojai gi pabrėžia, kad yra aiškios taisyklės, kam susirgus reikia gultis į ligoninę, o kam – pakanka gydytis namuose. Į portalą tv3.lt kreipėsi sutrikusi moteris. Vilnietė Aurelija teigė, kad ji kiek suglumusi dabar stebi vaizdo reportažus iš kovidinių skyrių ligoninėse, kur tiek daug sunkių pacientų.

Įspėja gyventojus – nuo spalio 1 d. liks tik vienas skubiosios pagalbos numeris

Artėjant spalio 1 d. gyventojams primenama, kad skubiąją pagalbą bus galima išsikviesti tik vienu numeriu – 112. Tiesa, ir surinkus anksčiau galiojusius numerius, bus atsiliepta, tačiau nurodyta, kad skambintų kitu numeriu.

Priėmimo skyriai pildosi karščio aukomis: per kaitrą sugalvoja ir bėgti maratoną ar palikti vaikus automobilyje

Besitęsianti kaitra šalyje didina krūvius ir medikams priėmimo-skubios pagalbos skyriuose. Ten plūsta ne tik nudegę saulėje ar perkaitę, vabzdžių sugelti tautiečiai. Dalis jų dėl šilumos smūgio ar paūmėjusių lėtinių ligų atsiduria ir reanimacijoje. Kaip portalui tv3.lt pasakojo Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos gydytoja Vaida Vaitkeliūnaitė, šalį jau užplūstant ne pirmai karščio bangai akivaizdžiai išaugo pacientų srautas. „Vidutiniškai per parą šiuo metu sulaukėme apie 220 pacientų.

Greitoji pagalba „neskuba“ ar vėluoja? Siūlo nesistebėti ir beda į įsisenėjusias sistemos bėdas

Jei kur regione išsikvietę greitąją medicinos pagalbą (GMP) jos sulauksite po kelių valandų, o gal ir kitą dieną – nenustebkite. Tokie kiek makabriški apibendrinimai taikomi dabartinei realybei apibūdinti: tiek merai, tiek GMP stočių atstovai konstatuoja, kad greitoji pagalba dėl neproporcingo finansavimo rajonuose tik tolsta nuo žmonių. Jau dešimtmetį vis labiau kaistanti „raudona lemputė“ dėl GMP tinklo optimizavimo, panašu, pasiekia apogėjų.

Gydytojas apie pacientų rūšiavimą pandemijos akivaizdoje: kai kurių šansai išgyventi nesiekia 1 proc.

Nežinia, kada atsidursime ant to slenksčio, kai žmogus negaus lovos ar gyvybiškai svarbios įrangos. Tokiai tiesai į akis siūlo žiūrėti Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas Martynas Gedminas. Medikas neslepia, kad žmonių energija senka, akys liūdnėja, o laiku nepriimamos priemonės gali vesti prie visai katastrofiškų padarinių. Medikas konstatuoja, kad darbų karuselė tik sukasi, tačiau viskam yra savo ribos.

Gydytojas neištvėrė: „Taip prasideda lapkritis. Maišosi pyktis, baimė ir bejėgiškumas“

Jaunieji gydytojai vis garsiau kalba apie sudėtingas darbo COVID-19 pandemijos metu sąlygas. Nenormuotas darbas, nežinia, kada apskritai jį baigs, apmokymų stoka – visa tai kelia tiek medikų pyktį, tiek nerimą dėl ateities, ar dalis personalo „neatkris“. „Ministras dekompensavęs. Vyriausybė nekoordinuota. Prieš rinkimus esminiai sprendimai vilkinami. Prieš valdžios perdavimą, atrodo, situacija specialiai sabotuojama. Įstaigų vadovai dekapituoti. Aplaidumas stulbina.

Naujoviškos paslaugos leis skubiąją pagalbą gauti greičiau

Siekiant modernizuoti ligoninių skubiosios medicinos pagalbos skyrių darbą Lietuva planuoja įsidiegti užsienyje populiarias skubiosios telemedicinos paslaugas. Kitų metų pradžioje dvylikoje gydymo įstaigų pradės veikti pilotinis Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamas skubiosios telemedicinos paslaugų teikimo projektas, kuriuo siekiama padidinti skubiosios medicinos paslaugų prieinamumą.
Aktualijos 2020-08-13

Traukuliai, 40 laipsnių temperatūra, sutrikusi sąmonė – neįvertinę sveikatos per karščius labai rizikuojate

Termometrų stulpeliams kylant aukštyn vis labiau kaista ir tautiečių galvos. Tačiau ieškodami atgaivos prie vandens telkinių ar kur gamtoje, parkuose žmonės gali prisidaryti ir bėdų. Gydytojai primygtinai įspėja karščių pasisaugoti ne tik pramogų gamtoje be alkoholio neįsivaizduojantiems asmenims, bet ir lėtinių ligų turinčiuosius.
Aktualijos 2020-07-18

Karantinas pakeitė poliklinikų darbą: tik retiems laimingiesiems pavyksta patekti pas gydytoją

Karantino metu stipriai apribojus medicininių paslaugų teikimą šalies gydymo įstaigose nestinga besiskundžiančiųjų dėl neužtikrinamos reikiamos pagalbos. Pacientai piktinasi, kad be koronaviruso šiandien kitų ligų kaip ir neliko, tad jaučiasi paprasčiausiai palikti „už borto“. Ir nors formaliai poliklinikos pagalbą teikia nuotoliniu būdu, patys gydytojai neslepia jaučiantys nerimą, kas bus, jei tokie karantino ribojimai užtruks ilgesnį laiką.

Rezervinė Klaipėdos ligoninė COVID-19 pacientams gydyti: apsaugos neužtektų

Respublikinė Klaipėdos ligoninė primena, kad šalyje įvedus ekstremalią padėtį įstaigoje uždraustas pacientų lankymas, sustabdytos planinės operacijos, ambulatorinės ir kitos paslaugos. Vis dėlto nors ligoninė yra numatyta kaip rezervinė priimti koronavirusu sergančius pacientus, apsaugos priemonių ji sako neturinti pakankamai. Įstaiga primenanti, kad šiuo metu ligoninėje teikiama tik skubi medicinos pagalba, jei reikia, guldant pacientus į ligoninę.
Aktualijos 2020-03-31

Gyvybės kasdien atsiduria čia dirbančių medikų rankose: pagalbos nori ne visi

Kartais žmonės patenka į situaciją, kuomet jų gyvybei iškyla pavojus ir skubama į greitosios pagalbos skyrius. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės skubiosios pagalbos gydytojas ir skyriaus vedėjas Paulius Uksas kasdien susiduria su adrenalinu ir situacijomis, kai žmonių gyvybė kabo ant plauko.
2020-03-28

Šia gyvybę gelbėjančia priemone turėsite pasirūpinti patys

Vyresni žmonės dar atsimena nuo pirmosios pagalbos vaistinėlės neatsiejamą „žarnelę“, skirtą arteriniam kraujospūdžiui stabdyti. Jau kuris laikas šios medicinos priemonės pirmosios pagalbos rinkinyje rasti neįmanoma, tačiau specialistai ramina – tam yra veiksmingų alternatyvų. Be to, greitai kiekvieną pirmosios pagalbos vaistinėlę reikės papildyti nauju dalyku – skubios medicinos pagalbos turniketu.
2020-01-26

Į priėmimo skyrių – savo transportu. Ligoninė gali nepriimti?

Viešojoje erdvėje kartais vis pasirodo istorijų, kai žmonės, atvykę į priėmimo skyrių savo automobiliu arba turėdami gydytojo siuntimą, skundėsi laiku nesulaukdavę pagalbos ar buvę siunčiami į kitą gydymo įstaigą. Kiek tokiose situacijose esama nesusipratimo, o kiek – tiesos, klausiame Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMP) direktoriaus, GMP asociacijos valdybos pirmininko Nerijaus Mikelionio.

Panevėžio medikų elgesys šokiravo: su manimi elgėsi baisiau nei su gyvuliu

Po publikacijos apie tai, kaip po rankos lūžio keli mėnesiai panevėžietei Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tapo pragaru, į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi dar viena su panašia situacija šioje įstaigoje susidūrusi moteris.  Regina (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut. past.) pasakojo, kad neseniai lygiai tą patį, kas aprašyta kitoje istorijoje, išgyveno patyrusi padikaulio lūžį.

Kreipiatės skubios medicinos pagalbos – nenustebkite, gali tekti atverti piniginę

Pramogaudami susižalojote koją, darbuodamiesi sode stipriai susižeidėte pirštą ir skubate kviesti greitąją medicinos pagalbą? Specialistai primena, kada tą daryti būtina, o kada net ir savo transportu atvykus į priėmimo skyrių žmogus gali būti paprašytas susimokėti. Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMP) direktorius Nerijus Mikelionis sako, kad mažiausiai 30 proc. greitosios pagalbos iškvietimų yra netikslingi. „Neretai iš tikrųjų pakaktų tik šeimos gydytojo konsultacijos.

Savaitgalį suskaudo dantį? Lietuvoje yra tik dvi vietos, kur gausite skubią pagalbą

Suskaudo dantį naktį ar per šventes? Kentėkite, bent jau tokį patarimą pažeria Sveikatos apsaugos ministerija, sukanti galvą, kaip spręsti skubios odontologinės pagalbos suteikimo problemą Lietuvoje. Jeigu apie Vilnių ir Kauną gyvenantys pacientai dar gali tikėtis nuskausminamųjų, tai atokesnių miestų gyventojai laiką leidžia užsiimdami naudos neduodančia savigyda ar ieškodami nelegalių dantistų.

Rado paaiškinimą dėl aplaidumo gydant insultą: rajonuose galimai norėta pasipinigauti

Baigus atlikti septynių iš penkiolikos tikrinamų rajoninių ligoninių planinę kontrolę paaiškėjo pažeidimai nustatant ir gydant ūminį galvos smegenų insultą. Pasirodo, pacientai ne visada galėjo gauti kokybišką gydymą, kokį gautų insultų klasteriams priklausančiuose centruose.

Medikai apie košmariškas naktis: kai tik išmokamos pašalpos, tai ir prasideda

Rajonų ligoninių medikai susirūpino savo saugumu darbe. Nuo girtų, kumščiais mosuojančių ir agresyvių pacientų pavargusios rajonų ligoninės ginkluojasi pagalbos mygtukais, o didžioji Panevėžio ligoninė dėl tokių atvejų ėmė samdytis net apsaugą. Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių darbuotojai neslepia, kad dažnai iš ligoninės jiems pirmiesiems tenka atlaikyti net gyvybei pavojingus pacientų išpuolius.

Skambučiai BPC atsirūgsta – išrašytos kelių šimtų eurų baudos

Skambinantieji bendruoju pagalbos telefonu 112 turėtų būti budrūs, mat jei jų skambutis pasirodys betikslis ar piktybiškas, toks pasikalbėjimas gali atsieiti apvalią sumą. Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai neslepia, jog tenka išgirsti visko – nuo įžeidinėjimų iki skundų dėl nenuvalyto kelio ar neblaivių piliečių pasakojimų.
Aktualijos 2019-10-15

Panevėžietis mirė poliklinikoje: koridoriuje jį pamačiusi gydytoja vyro negaivino

Šeima Panevėžio rajone kaltina medikus, kad dėl jų abejingumo mirė 66-erių giminaitis. Iškviesta greitoji pagalba atsisakė vežti į ligoninę nuo plaučių ligos dūstantį pacientą. Kai artimieji patys vyrą nuvežė pas šeimos gydytoją, jis staiga mirė poliklinikos koridoriuje taip ir nesulaukęs pagalbos.  Žmonės piktinasi, kad ant kėdžių laukiamajame uždususio vyro nepuolė gaivinti ir medikų personalas, nors įstaiga ir turi naujausią automatinį defibriliatorių.

Kaunietis išgyveno, nors širdis neplakė valandą: medikai papasakojo daugiau

Neseniai viešumoje pasirodžiusi žinia apie savaitgalį Kaune suklupusį ir net valandą gaivintą vyrą nepaliko abejingų – žmonės negailėjo gerų žmonių kauniečio gyvybę išgelbėjusiems pareigūnams ir medikams. Vis dėlto šie neslepia, kad pavykęs atgaivinimas nėra garantas, kad žmogus išgyvens. Gydytojai pabrėžia, kad kuo gaivinimas ilgesnis, tuo mažesnė tikimybė, kad nelaimėliui pavyks atsigauti.

Panevėžietis patyrė šoką ligoninėje išgirdęs: nemiršti, tai susimokėk arba kviesime policiją

Su širdies sutrikimais į ligoninę kreipęsis Linas (vardas žinomas ir pakeistas – aut. past.) liko priblokštas, kai po kardiologo apžiūros priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje gavo kvitą su 31 euro suma apmokėjimui. Gydytojai gi sako, kad jei žmogui nereikia skubiosios pagalbos, tokia praktika yra įprasta.   Spalio pirmąją pasijutęs prastai Linas nusprendė vykti tiesiai į Respublikinę Panevėžio ligoninę.

Sukilo „greitukių“ medikai: reikalauja plėsti brigadas, nes pacientai per daug sveria

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojams trūko kantrybė: atvykę į iškvietimą neretai jie randa per didelio svorio pacientus, kuriems pernešti paprasčiausiai pristinga rankų. Kadangi daugelis brigadų sudarytos iš poros medikų, o artimųjų ir ugniagesių pagalbą paciento pernešimui pasitelkti pavyksta ne visada, minimalų trijų GMP brigados narių skaičių siekiama nustatyti įstatymu.
Aktualijos 2019-09-19

Nuo šiol skubiąją pagalbą gausime visai kitaip – keliauti į didžiuosius miestus nebereikės

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ruošia pakeitimus, kurie skubiąją pagalbą leis gauti greičiau ir arčiau namų. Pagal naują tvarką skubioji pagalba bus skirstoma į kelis lygius ir padės sumažinti atskirtį tarp didmiesčių ir regionų. Anot sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, ši tvarka – pamatai ruošiamai sveikatos sistemos reformai.

Išvyka į gamtą: be šių priemonių nė iš vietos

Prasidėjus šiltajam sezonui, keliaujant į gamtą, turistinį žygį būtina nepamiršti vieno iš svarbesnių kelionės elementų – pirmosios pagalbos dėžutės. „Atkreipiu dėmesį, kad tinkamai suteikus pirmąją pagalbą sveikimo procesas yra daug greitesnis, todėl labai svarbu apgalvoti ką įsidėsite į kelionę“, – pranešime spaudai teigia Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Gintarė Nemuraitė.
2019-06-03
Į viršų