skruzdės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skruzdės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skruzdės“.
Skruzdžių atsikratysite akimirksniu: padės šie patarimai
Skruzdėlės namuose yra nepageidaujamas kenkėjas kuris gali pernešti ligas, dėl to reikia žinoti kaip apsisaugoti nuo skruzdėlių. Nors lauke jos atrodo nieko blogo nedaro, tačiau sutikti soduose, šiltnamiuose, daržuose ar vejoje tikrai menkas malonumas. Kaip išnaikinti arba atbaidyti skruzdėles? Kokios priemonės nuo skruzdėlių gali padėti apsisaugoti? Visus atsakymus rasite šiame straipsnyje.
Skruzdėlės (Formicidae), priklauso plėviasparnių būriui, kurios yra sutinkamos visame pasaulyje.
Amarai jūsų sodo daugiau nepuls: išdavė aukso vertės patarimus
Vos pamačius ant augalų ūglių kolonijas vabzdžių sodininkai griebiasi už galvų. Tai – amarai, kurie susibūrę ant augalo ūglio traukia iš jo visas naudingas medžiagas. Sodo prekių parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė atskleidė, kaip atsikratyti šiais kenkėjais.
„Sodui jie žalingi tuo, kad pakenkia visiems augalų ūgliams. Jų būna didelės kolonijos, jie ištraukia iš augalo sultis. Tos amarų kolonijos yra labai galingos, dėl to gali stipriai pakenkti augalui.
Gamtos ženklų ekspertė Kristina jau žino, kokie orai mūsų laukia: pasakė visiems
Kristina nuo pat vaiksytės domisi įvairiais gamtos ženklais, mato kiekvieną pokytį ir tik joje gali atsipalaiduoti – stebi miškus, paukščius, skruzdėlynus, žemės drėgmę, kaip išsprogsta pirmieji žiedai. Tad šį kartą naujienų portalui tv3.lt ji papasakojo, kokių orų galima tikėtis ir kaip patiems išsiaiškinti, ką reiškia įvairūs gamtos ženklai.
Moteris sako, kad dažnai stebi skruzdėlynus ir pagal juos sprendžia, kokie gali būti tolimesni orai.
Skruzdėles išvarykite greitai ir lengvai: štai, kas padės
Kaip ir daugelis kenkėjų, skruzdėlės linkusios spiestis patalpose, ypač virtuvėje, kai randa joms tinkamą maisto šaltinį. Švaros palaikymo entuziastai siūlo išbandyti priemonę, kuri padės išvaryti skruzdėles greitai ir lengvai.
Skruzdėlės dažniausiai migruoja ieškodamos geresnių sąlygų – drėgmės, maisto, pastogės ir palankios temperatūros. Jos labai greitai randa tinkamą aplinką ir netrukus namuose jų atsiranda visa galybė, rašo express.co.uk.
Sodininkė Irutė rado geriausią būdą atsikratyti skruzdėlių: siūlo išbandyti
Sodą užpuolusios skruzdėlės tampa nemenku galvos skausmu daugeliui sodininkų. Sodininke mėgėja save vadinanti Irutė jau ne vienerius metus sode pastebi daugybę skruzdžių, tačiau sako radusi veiksmingą būdą, kaip jas atbaidyti ir dar gauti iš to naudos.
Vos atšilus orams, sode pradeda pirmyn ir atgal kursuoti skruzdėlės – moteris sako nežinanti, iš kur jos atsiranda, bet jos užplūsta kasmet be išimties.
Skruzdėlių sode neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
Vasarą sodus ir daržus užpuola darbininkės skruzdėlės. Sodininkams jos tampa tikru galvos skausmu, tačiau yra trys paprastos naminės priemonės, kurios padės jas atbaidyti. Geriausia tai, kad šias priemones greičiausiai jau turite savo namuose, tad nereikės sukti galvos, iš kur gauti veiksmingai skruzdėles atbaidančių priemonių.
Nerekomenduojama naikinti visos skruzdėlių kolonijos – geriausias būdas yra jas atbaidyti nuo vietų, kuriose nenorite jų sutikti.
Atsikratykite skruzdėlių sode visam laikui: štai, kas padės
Pavasarį darbuotis pradeda ne tik sodininkai ar daržininkai, bet ir skruzdėlės. Nors jos atlieka sanitarų vaidmenį, tačiau platina ir amarus, o jie yra vieni labiausiai paplitusių kenkėjų. Be to, reikėtų atminti, kad kai kurių rūšių skruzdėlės taip pat gali pakenkti augalams: išgraužti gėlių kuokelius ir piesteles, sėklas.
Skruzdėles iš daržų ar sodų galima išvyti įvairiais būdais, tačiau svarbiausia tai daryti pagal nurodytas rekomendacijas.
Skruzdėlių atsikratysite be vargo: atskleidė auksinius patarimus
Skruzdėlės, stiprios ir sumanios, šiltuoju metų laiku neretai tampa tikru iššūkiu. Skruzdėlės – plėviasparniai vabzdžiai – laikomos bendruomeniniais vabzdžiais. Jos gyvena kolonijomis, informaciją viena kitai perduoda per kvapus, gali pakelti neįtikimą svorį ir dažniausiai laikomos visai nepavojingomis.
Skruzdėlių rūšys
Tačiau kasmet dėl šių kenkėjų namų ūkiai ir verslas patiria nemenkų nuostolių.
Pabarstykite sode pipirų: rezultatas nustebins kaip reikiant
Skruzdės yra socialiniai vabzdžiai – nustebsite sužinoję, kokios jos panašios į bites ir vapsvas. Skruzdės gyvena skruzdėlynuose, kuriuose telpa šimtai, o kartais ir tūkstančiai kitų skruzdžių. Dauguma jų yra nesparnuotos ir nevaisingos patelės, vadinamos darbininkėmis, kitos – vaisingos patelės, vaidinamos karalienėmis, dar yra ir patinų. Vien Jungtinėje Karalystėje gyvena daugiau nei 30 skruzdžių rūšių – jų tarpe yra ir paprastoji juodoji skruzdė, o sutikti jų galima ir soduose, ir namuose.
Pabarstykite druskos sode: rezultatas maloniai nustebins
Druska – pirmo būtinumo dalykas virtuvėje, bet ar žinojote, kad ją galite naudoti ir sode? Štai keli dažniausi druskos naudojimo sode būdai.
Nuodingosios gebenės naikinimui
Nuodingoji gebenė gali sukelti bėrimą, niežėjimą ir net palikti skausmingas pūsles. Nuodingąją gebenę naikinti rekomenduojama sūriu vandeniu. 1 stiklinę druskos ištirpinkite 4 litruose karšto vandens. Šiuo mišiniu išpurkškite nuodingosios gebenės lapus ir stiebus.
REKLAMA
REKLAMA
Kriauklę atkimškite be vargo: prireiks vos 2 produktų
Daugumos žmonių virtuvėse yra druskos atsargų. Jeigu jūsų virtuvėje to nėra, perskaitę šiuos patarimus, tikrai sukaupsite atsargas, nes žinosite, kur dar galima panaudoti druską. Ja galite išvalyti įvairius daiktus ir tai yra puiki žinia, nes tai labai pigi priemonė ir daug natūralesnė nei visos cheminės medžiagos, kurias perkate prekybos centre.
1. Raudonasis vynas
Visada smagu rengti vakarėlį, kol kažkas nenuverčia raudonojo vyno taurės tiesiai ant balto kilimo.
Pamirškite skruzdes sode visam laikui: tereikia žinoti šiuos patarimus
Jei nusprendėte, kad savo sode skruzdžių nenorite, štai ką reikėtų žinoti. Skruzdės yra vienas seniausių organizmų Žemėje. Pasirodo, kad jos egzistavo jau dinozaurų laikais.Tai reiškia, kad jos išgyvenimo masinį kitų rūšių išnykimą sukėlusius įvykius, taigi, jos neabejotinai moka prisitaikyti. Dėl to jas išguiti iš savo sodo gali būti nepaprasta.
Skruzdėlės gali padėti sukurti atsinaujinančius robotus
Nepaisant to, kad skruzdėlės yra vienos įkyriausių gyvių, jos gali pasitarnauti robotikos mokslui. Neįtikėtinas skruzdžių gebėjimas judėti kartu kaip viena masė atkreipė fizikų dėmesį, praneša Iflscience.com. Džordžijos technologijos instituto mokslininkai paruošė videoreportažą, kuriame matyti, kaip sukibę vabzdžiai leidžiasi piltuvėliu lyg skystis. Skruzdės taip pat yra spaudžiamos, tačiau vis tiek išsilaiko vienalytėje masėje.
Kai net vyrai braukia ašaras: vienas baisiausių ritualų žemėje
Manote, kad galite vadintis tikru vyru? Pabandykite iškęsti tai, kas laukia Satere-Mawe genties (Brazilija) jaunų vyrų. Jie turi rankas įkišti į pirštines, kuriose yra įsiūtos skruzdės-kulkos. Šios skruzdės įkandimo skausmas prilygsta pašovimo skausmui (dėl to jos taip ir vadinamos). Jei manote, kad tai dar nepakankamai blogai... Šį ritualą kandidatas į vyrus turi pakartoti 20 kartų. Ši vyriškumo išbandymo apeiga yra viena seniausių ir keisčiausių genties apeigų.
Kaip miega skruzdės?
Mokslininkai kartais tyrinėja, atrodo, labai keistus dalykus. Pavyzdžiui, ne taip seniai buvo tyrinėta, kaip miega skruzdės ir bitės. Ne šiaip sau stebėta, o rimtai tyrinėta. Tie, kurie akylai stebi skruzdes, užfiksuoja, kai viena kuri nors skruzdėlė kuriam laikui aprimsta. Ji nejuda, nereaguoja į kitas „bendraujančias“ skruzdėles, o jei ir sureaguoja, tai pavėluotai. Panašius reiškinius yra pastebėję ir bitininkai. Pasirodo, skruzdėlės užmiega minutei dviem, po to pabunda ir vėl dirba.
Skruzdėlių rūšis fotografuos 3D formatu
Mokslininkai ėmėsi naujos misijos: nufotografuoti 3D formatu visas žinomas skruzdėlių rūšis. Komanda iš JAV lanko muziejus visame pasaulyje, kad galėtų pildyti savo kolekciją.
Mokslininkai naudojasi tokia technika, kuri leidžia nufotografuoti vabzdžių kūnų mikroskopines detales.
Projekto tikslas – sukurti elektroninį katalogą, pavadinimu „Antweb“, kuris leistų mokslininkams detaliai studijuoti skruzdėlių kūnelius.
Kokią paslaptį slepia milžiniška skruzdžių kolonija?
Nieko nebestebina mokslininkų tvirtinimai, kad skruzdės yra vieni protingiausių padarų žemėje, o ir fantastikos filmų kūrėjai dažnai šias darbštuoles paverčia savo filmų herojėmis nebe reikalo – gal civilizacija civilizacijoje iš tiesų slepia paslaptį, kurios žmonija jau daugelį amžių negali įminti?
Ar įsivaizduojate skruzdėlyną, kuris išsidėstęs keliasdešimt kvadratinių metrų plote po žeme, o jo konstrukcija yra tokia taisyklinga, kad ne vienam skeptikui gali pasirodyti, jog čia padirbėjo než...
Varlės žaidimas
Neseniai matėme, kaip kompiuterinius žaidimus žaidžia driežai. Dabar prie jų prisijungė ir varlės....
Žaidimas ropliams
Turbūt nė neįtarėte, kad išmanieji telefonai – geriausi jūsų augintinių draugai? Ši iguana mėgsta žaisti žaidimą, kuriame šmėkščioja skruzdės....
Kai kurios skruzdėlės darbininkės „lygesnės“ nei kitos
Mokslininkai nustatė, kad kai kurios skruzdėlės darbininkės yra sumanesnės už kitas. Anksčiau manyta, kad jų gebėjimai yra visiškai lygūs.
Savo išvadas, padarytas po laboratorinių tyrimų, specialistai pateikė žurnale „Journal of Experimental Biology“, kurį cituoja „Wired“.
Mokslininkai tyrimus atliko su skruzdėlėmis Temnothorax albipennis, gyvenančiomis pietinėje Didžiosios Britanijos pakrantėje.
Kodėl skruzdės vaikšto kartu?
Šio vaizdo siužeto autorių siūlomas atsakymas paprastas: nes taip saugiau. Tokia išvada labai patinka viešojo transporto paslaugas teikiančioms bendrovėms.
Greitasis skruzdžių maistas
Filmuota gal ir ne „McDonald's", bet tikrai labai skanu. Ir greita....
Šalta žiema paskatino kenkėjų aktyvumą
Kenkėjų kontrolės ekspertai gyventojus perspėja apie pavasarį bundančius kenkėjus. Prognozuojamas itin intensyvus sezonas. Didelė dalis gyventojų jau skundžiasi gana ankstyvu juodųjų skruzdžių ir uodų antpuoliu.
Oro atšilimas po žiemos miego pabudusius kenkėjus paskatino aktyviai ieškotis maisto. Dėl ilgai trukusios šaltos žiemos juodosios skruzdėlės ėmė brautis ir į žmonių būstus. Prognozuojama, kad dar didesnis jų spiečius pasirodys poravimosi metu, kai skruzdėlės kils į orą.
Skruzdės skeneryje
Toks François Vautier, matyt, labai myli gamtą ir pasiutiškai mėgsta eksperimentuoti. Prieš 5 metus jis savo skeneryje apgyvendino skruzdžių koloniją ir kas savaitę tikrino, kaip jos laikosi. Štai rezultatas.
ANTS in my scanner > a five yearsFrançois Vautier time-lapse! from françois vautier on Vimeo.