skrandis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „skrandis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „skrandis“.
Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunkių patiekalų, desertų bei skirtingo pobūdžio gėrimų.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė primena, kad neatsakingai ragaujant vaišes ir nejaučiant saiko, gali tekti susidurti su įvairiais virškinamojo trakto negalavimais.
Pamirškite padidėjusį skrandžio rūgštingumą: štai kas padės
Gastroezofaginis refliuksas – ne vienam pažįstama diagnozė. Visgi, prieš pradedant medikamentinį gydymą, rekomenduojama išmėginti natūralius būdus sau padėti.
Gastroezofaginis refliuksas neretai gali stipriai apkartinti žmonių gvyenimus, rašoma health.harvard.edu.
Kas yra gastroezofaginis refliuksas?
Kai rūgšties refliuksas sukelia tam tikrus nemalonius simptomus, jis vadinamas gastroezofaginio refliukso liga, arba GERL.
1 produktą vadina didžiausiu skrandžio nuodu: atsisakykite kuo greičiau
Atėjus rudeniui ir pradėjus vėsti orams, vis dažniau norisi valgyti riebesnį, aštresnį maistą, kuris suteikia komforto. Specialistai pastebi, kad pasikeitus mitybai, vis daugiau žmonių skundžiasi įvairiais virškinamojo trakto sutrikimais – keli produktai yra tiesus kelias į juos.
Laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas teigė, kad šaltasis sezonas – ne tik peršalimo ligų, bet ir virškinimo sutrikimų laikas.
Pajutę šiuos skrandžio simptomus skubėkite pas gydytoją: neignoruokite
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virškinimo trakto ligų gydytojus. Tačiau vien nujausdamas, kad gali tekti išsamiau tirti skrandį, gana dažnas vizitą pas šios srities specialistą vis atidėlioja.
Neriaugėjate? Mokslininkai turi jums blogų žinių
Kas nutinka, jei negalite atsirūgti? Galbūt manote, kad tai kaip tik yra gerai – juk atsirūgimas nėra pati maloniausia ar socialiai priimtiniausia kūno funkcija, bent jau daugumoje kultūrų. Tačiau ji taip pat yra būtina, o tiems, kurie vengia atsirūgimo, pasireiškia daugybė nemalonių simptomų, kurie iki pat 2019 m. net neturėjo medicininio pavadinimo. Dabar tai pripažinta kaip būklė, vadinama retrogradine krikofaringo disfunkcija (R-CPD), ir gydytojai mano, kad rado tam veiksmingą gydymo būdą.
Šį gėrimą vadina žarnyno šluota: gerkite rytais
Daktaras Karanas Radžas pasidalijo chia sėklų alternatyva, kuri, jo teigimu, dar geriau gydo vidurių užkietėjimą ir padeda esant įvairių tipų tuštinimuisi.
Chia sėklos tapo socialinės žiniasklaidos sensacija, o jų gerbėjai teigia, kad jos gali reguliuoti jūsų tuštinimosi rutiną, rašoma mirror.co.uk.
Daktaras Karanas Radžas (Dr.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytojas išdavė, kas padės
Padidėjęs skrandžio rūgštingumas yra dažna problema, kuri gali sukelti nemalonius pojūčius ir paveikti bendrą savijautą. Neretai tai lemia netinkama mityba, stresas ar tam tikri gyvenimo įpročiai. Laimei, yra būdų, kaip efektyviai sumažinti skrandžio rūgšties kiekį.
Naujienų portalui tv3.lt medicinos centro „Antėja“ gydytojas, gastroenterologas Artūras Jacinavičius atskleidžia, kokie yra rūgščių refliukso valdymo būdai ir ko reikėtų atsisakyti, norint išvengti skrandžio rūgštingumo.
Šitaip gerdami kavą rizikuojate susidurti su rimtomis sveikatos problemomis
Ar praleidžiate pusryčius, kad verčiau išgertumėte kavos? Tuomet nesate vieni – kas penktas žmogus iki pietų į skrandį nededa nieko kito kaip tik kofeino. Tačiau ekspertai įspėja, kad dėl šio įpročio galite susidurti su nemalonia sveikatos problema.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų skrandžio veikla sulėtėjo: pastebėkite laiku
SIP Sveikatingumo centras pasidalino informacija apie gastroparezę (skrandžio stazę). Tai sulėtėjusi skrandžio veikla, kuri gali sukelti įvairių sveikatos problemų.
Šį procesą kontroliuoja mūsų nervų sistemos ir virškinimo trakto ląstelės, todėl bet koks sutrikimas gali lemti skrandžio išsituštinimo sulėtėjimą.
Simptomai
Simptomai, kurių nereikėtų ignoruoti:
-Pykinimas.
-Vėmimas.
-Ankstyvas sotumo jausmas.
-Pilvo pūtimas.
-Svorio netekimas.
Dažnai skauda skrandį? Kuo greičiau atsisakykite šių produktų
Artėjantis ruduo ne tik apdovanoja gausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir atneša sveikatos sutrikimus. Gydytojai pastebi, kad rudenį padaugėja besiskundžiančių pilvo skausmais pacientų, todėl dalijasi išsamiais patarimais, kaip nuo to apsisaugoti ir pasirūpinti savimi susirgus.
Anot sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytojo gastroenterologo–endoskopuotojo Eimanto Mockaus, rudenį pacientai dažniausiai susiduria su vadinamuoju dispepsijos bei dirgliosios žarnos sindromais.
REKLAMA
REKLAMA
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Rūgščių refliuksas – liga, kuri pasireiškia nevalingu skrandžio turinio grįžimu atgal į stemplę. Jis yra labai nemalonus vien dėl to, kad jį lydi tokie simptomai, kaip rėmens graužimas, rūgštaus turinio atpylimas, pilvo skausmai. Tačiau yra būdas sau padėti – tinkamos mitybos pasirinkimas.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: miegosite žymiai geriau
Tie, kurie rūpinasi savo sveikata, niekada per daug nevalgo prieš naktį.
Taip yra būtina daryti todėl, kad virškinimo sistema naktį turi pailsėti. Tačiau jei negalite miegoti tuščiu skrandžiu, turite žinoti, kokių maisto produktų negalima valgyti prieš naktį.
Vengtini produktai
Nereikėtų vartoti alkoholinių gėrimų, nes jie sužadina nervų sistemą ir turi labai daug cukraus. Jei norite užmigti, alkoholinius gėrimus pakeiskite ramunėlių arba mėtų arbata.
Nekalta bakterija skrandyje sukelia vėžį: ją išduoda šie ženklai
Helicobacter pylori (H. pylori) – tai klastinga bakterija, kuri kolonizuoja žmogaus skrandį, ir yra pagrindinis faktorius, lemiantis daugelį žarnyno ligų. Šiandien apie bakterijos šaknis ir pasekmes išsamiai pasakoja gydytoja Eglė Marciuškienė.
„Bakterija buvo nustatyta daugiau kaip prieš 100 metų, tačiau niekas į ją nekreipė daug dėmesio. Buvo įprasta manyti, kad žmogaus skrandis yra per rūgštus mikrobams gyventi“, – teigia „Antėja“ medicinos centro laboratorinės medicinos gydytoja.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai, kas jums padės
Refliuksas – nekontroliuojamas skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę. Šiam normaliam fiziologiniam procesui nėra amžiaus ribų: jis gali pasireikšti ir kūdikiui, ir suaugusiam žmogui.
Pradėjote netoleruoti tam tikro maisto? Unikauskas paaiškino, kodėl
Tam tikrų maisto produktų netoleravimas gali sukelti daugybę nemalonių simptomų – virškinimo sutrikimus, galvos skausmą, niežėjimą, bėrimus ar svorio praradimą. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kaip ir kodėl atsiranda ši problema.
Deividas iš Marijampolės klausė: „Sveiki, turiu klausimą apie maisto netoleravimą. Esu 27 metų ir pradėjau netoleruoti įvairių produktų: pieno, mėsos, kviečių. Galiu valgyti tik salotas, kiaušinius, žuvį.
Pavojingą žarnyno ligą išduoda šie simptomai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Šiuolaikinė medicina nuolat tyrinėja mikroorganizmus, kurie gyvena žmogaus organizme ir gali turėti didelės įtakos sveikatai. Vienos iš tokių bakterijų – Helicobacter pylori bakterija. Nors ši bakterija yra natūrali žmogaus skrandžio gyventoja, pastaruoju metu svarstoma jos įtaka sveikatai.
Pasakė, per kiek laiko alkoholis pasišalina iš organizmo: įsidėmėkite
Per kiek laiko kepenys išskaido alkoholį, priklauso nuo įvairių faktorių. Vidutiniškai kepenys gali perdirbti 30 mililitrų alkoholio per valandą. Kraujyje jį galima aptikti kelias valandas, o šlapime – kelias dienas.
Kiek laiko alkoholis aptinkamas organizme, priklauso nuo įvairių veiksnių. Apie 20 proc. išgerto alkoholio per skrandį greitai patenka į kraują. Dar apie 80 proc. patenka į plonąsias žarnas.
Rūgščių refliuksą išduoda 1 netikėtas simptomas: to daugelis nežino
Refliuksas, arba gastroezofaginio refliukso liga – sutrikimas, kuris dažnai sukelia daugelį nemalonių simptomų, tarp kurių ir dažną kosulį. Ši problema daugeliui gali pasireikšti ne tik skrandžio negalavimais, bet ir nuolatiniu kosuliu, kuris gali tapti kasdieninio gyvenimo kliūtimi.
Apie apgaulingą kosulį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakoja Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytoja pulmonologė dr. Virginija Kalinauskaitė-Žukauskė.
Kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną? Profesorius patarė, kada jos išvis geriau nevartoti
Nors kava yra vienas populiariausių gėrimų ryte, gydytojai pabrėžia, kad dalies žmonių organizmus šis gėrimas gali veikti itin žalingai. Kurie faktai apie kavą yra tiesa, o kurie – mitai? Ar kava tikrai sustiprina nerimo jausmą? Ar galimą kavą gerti ryte prieš maistą?
Į šiuos ir kitus klausimus „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ atsakė Vilniaus universiteto medicinos fakulteto profesorius Rimantas Stukas.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: štai, kas jums padės
Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Apie tai, kokius maisto produktus derėtų vartoti, norint suvaldyti refliuksą, komentuoja mitybos specialistas Mantas Liekis.
Skrandžio uždegimą išduoda šie simptomai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Gastritas yra viena iš dažniausių virškinimo sistemos ligų, kuri gali paveikti žmones visų amžiaus grupių. Ši liga susijusi su skrandžio uždegimu, kuris gali kelti įvairių nemalonių simptomų ir ilgalaikį neigiamą poveikį gyvenimo kokybei. Apie skirtingas gastrito rūšis, jo gydymą ir diagnozavimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, pasakoja gydytoja gastroenterologė, docentė Goda Sadauskaitė.
Skausmingas švenčių palikimas: kaip išvengti šių negalavimų ir net ligų
Pasibaigus šventiniam laikotarpiui gali likti ne tik malonių prisiminimų, bet ir kilti sveikatos problemų, pirmiausia, su virškinimo sistema, jei per didžiąsias metų šventes buvo sau leidžiama gerokai daugiau, nei reikėtų.
Kokie yra skrandžio negalavimai ir kaip jų išvengti? Kviečiame žiūrėti naujienų portalo tv3.lt laidą „Sveikatos DNR“, kurios viešnia – gydytoja gastroenterologė, docentė Goda Sadauskaitė.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: atskleidė, kas padės
Sveikas skrandžio rūgštingumas yra esminis faktorius žmogaus virškinimo procese. Tačiau kai kurie žmonės patiria per didelį skrandžio rūgštingumą, kuris gali sukelti nepatogumų ir rimtesnes sveikatos problemas, tokias kaip refliuksas ar opų susidarymas.
Norint sumažinti šį rūgštingumą ir pagerinti gerovę, daugelis ieško natūralių ir saugių būdų. Viena iš jų - maisto produktai, mažinantys skrandžio rūgštingumą, apie kuriuos pasakoja mitybos specialistas Mantas Liekis.
Gastritą suvaldysite be jokio vargo: atskleidė, ką reikia daryti
Gastritas – nemaloni liga, kankinanti nemažą dalį lietuvių. Dažniausiai ji smogia staiga, tačiau ilgainiui gali virsti ir į lėtinę ligą. Ką turėtume žinoti apie gastrito simptomus bei kokie maisto produktai gali padėti jį pažaboti kalbamės su vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininku Rimvydu Blynu.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytoja išdavė, kas padės
Kartais po valgio apima nemalonus jausmas, tarsi degintų gerklę, burnoje pasklinda rūgštus skonis – tai ženklas, kad padidėjo skrandžio rūgštingumas. Kai kuriuos ši bėda kankina pastoviai, tad griebiamasi visų įmanomų priemonių, neretai tų, kurios yra po ranka. Gydytoja įspėja – kartais norėdami sau padėti galime prisidaryti dar daugiau žalos.
Dvejų metukų vaiko skrandyje rasti pavojingi daiktai: mama teisinasi nespėjusi sužiūrėti
Neeilinė istorija iš Peru – ten dvejų metukų berniukas prarijo karvėms vakcinuoti skirtas aštuonias metalines adatas. Gydytojų pastangos gelbstint mažametį buvo sėkmingos, dabar berniukas gyja ligoninėje ir greitai bus išleistas namo.
Į medikų rankas Peru pateko vos dvejų metukų pacientas su aštuoniomis adatomis skrandyje ir žarnyne. Gydytojai vaiką operavo dvi valandas.
Vaiko mama sakė nespėjusi sužiūrėti vaiko, kai šis kieme rado karvėms skirtas medicinines adatas ir su jomis pradėjo žaisti.
Šis gėrimas žarnyną išvalys lyg šluota: sveikata jums padėkos
Nepaisant metų laiko, kartais norisi išsivalyti organizmą ir žarnyną, kad jis veiktų sklandžiau, o tam gali padėti naminis gėrimas. Šį gėrimą vadina tikra organizmo šluota – išbandykite patys.
Šį žarnyną valantį gėrimą, kuris gaminamas iš septynių ingredientų ir jo gamyba užtrunka mažiau nei dešimt minučių, labai lengva paruošti.
Nors šis gėrimas pats savaime pakankamai skanus, į jį įdėjus šaukštelį ar du natūralaus saldiklio, jis gali tapti dar skanesnis.
Pasakė, ko imtis persivalgius: padės šios naminės priemonės
Neretai vasara siejama ne tik su džiaugsmu ir geromis emocijomis, bet ir su persivalgymu arba alkoholio padauginimu.
Apie tai, kaip neprarasti saiko prie stalo, „Sveikatos DNR“ laidoje kalbėsimės su farmacininke Rūta Trakšele.
Padeda šios arbatos
Pašnekovė sutinka, kad iš tiesų vasarą padidėja noras vartoti alkoholį, daugiau suvalgyti maisto, tačiau itin svarbu neprarasti sveiko proto ir, žinoma, saiko.
Šį gėrimą vadina organizmo šluota: sumažina net skrandžio skausmus
Šeimos gydytojas Irmantas Aleksa sako, kad dažnas iš mūsų nesirūpina savo virškinimo sistema ir pavalgę elgiasi netinkamai.
Pasak tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusio mediko, žmonės yra linkę skrandžio skausmus nurašyti ir nekreipti dėmesio. Kaip iš tiesų reikėtų elgtis, pajutus skrandžio skausmus?
„Jei skausmas vargina ilgą laiką, reikėtų kreiptis į medikus, kad šie imtų daryti tyrimus bei padėtų išsiaiškinti priežastis.
Klaipėdos medikai atliko pirmą tokią operaciją Baltijos šalyse: ypač padės daugėjant nutukimo atvejų
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje atliktos pirmosios Baltijos šalyse endoskopinės skrandžio mažinimo operacijos be pjūvių, ketvirtadienį pranešė ligoninė.
Operacijas atliko ligoninės pilvo chirurgas Olegas Deduchovas, kuriam asistavo Lucas Karsenty (Liukas Karsenti) iš Paryžiaus Amerikos ligoninės. Jis yra vienas garsiausių šitos srities specialistų, atlikęs apie 300 endoskopinių skrandžio mažinimo operacijų.
Prieš naktį nevalgykite šių 7 produktų: dėl jų miegosite prasčiau
Kaip išsimiegoti – tai kankinantis klausimas besiblaškantiems ir besivartantiems lovose naktimis. Jei ilgai nepavyksta užmigti, galite pasijusti alkanas.
Alkis gali sustiprinti tą jausmą, kad sunku užmigti. Jei atsidūrėte tokioje situacijoje ‒ geriau užkąsti ar tai gal tik apsunkins miegą?
Į šį klausimą atsakė nemažai mitybos specialistų, rašo express.co.uk. Jei liksite alkani, bus sunkiau užmigti, nes išsiskiria streso hormonai. Taigi, keltis ir užkąsti yra teisingas pasirinkimas.
Graužia rėmuo ar „sustojo“ skrandis? Pasakė, kas dėl to kaltas ir kas padės
„Duokite ko nors nuo rėmens“, – tai vienas dažniausių prašymų, kurį išgirsta vaistininkai. Virškinimo sutrikimai, kai jaučiamas deginimas „po duobute“, riaugėjimas, pilvo skausmai, sustojusio skrandžio pojūtis ar pykinimas, kankina beveik kas antrą Lietuvos gyventoją. Kokia yra šių negalavimų priežastis?
Daugelis žmonių mano, kad šie negalavimai praeis savaime, todėl nesistengia ieškoti ligos priežasties.
Šie ženklai išduoda skrandžio vėžį: pastebėkite juos laiku
Skrandžio vėžys kartais dar vadinamas skrandžio liaukų vėžiu. Lietuvoje skrandžio vėžiu per metus suserga maždaug 22 iš 100 000 gyventojų. Šia liga vyrai serga dažniau negu moterys. Skrandžio vėžiu labiau linkę sirgti vyresnio amžiaus žmonės. Daugeliui skrandžio vėžys išsivysto perkopus 55 metų amžių.
Daugeliu atvejų skrandžio vėžys prasideda skrandį iš vidaus dengiančio gleivinės epitelio ląstelėje (gleivinėje). Ši skrandžio vėžio rūšis vadinama adenokarcinoma.
Moteriai aiškiaregė pasakė, kad ji greitai mirs: tai, ką ji padarė po to, pribloškė ne vieną
Moteris į Turkiją išskrido darytis sunkios operacijos ir numetė virš 100 kg, kai aiškiaregė jai pasakė, kad be drastiškų veiksmų ji greitai mirs.
Rebecca Wilkinson (30) nusprendė pasidaryti skrandžio mažinimo operaciją ir tuo tikslu 2020 metų rugsėjį išskrido į Turkiją, paskatinta šiurpaus aiškiaregės įspėjimo.
Rebecca stambėti pradėjo dar paauglystėje, o po to per dvejus metus priaugo virš 60 kg, kai būdama 18–os pastojo.
Irmos tėčiui staiga plyšo skrandis: dabar skubiai įspėja kitus
Apie skrandžio plyšimą ar prakiurimą girdime retai, o ir tuos retus atvejus dažnai lydi mirtis. Irma pasidalijo istorija, kuri, laimei, baigėsi gerai – jos tėčiui prakiuro skrandis, o į gydytojus kreipėsi tik po paros, tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninės gydytojams pavyko jį išgelbėti.
Pati Irma gyvena Šiaurės Airijoje ir į Lietuvą grįžta labai retai.
Atskleidė ženklus, kurie išduoda skrandžio vėžį: įsidėmėkite juos visam laikui
Skrandžio vėžys dažnai būna nepastebimas. Ankstyvieji skrandžio vėžio simptomai primena dažniausius skrandžio negalavimus.
Skrandžio vėžys yra abnormalus ląstelių dauginimasis skrandyje. Skrandis yra virškinimo sistemos dalis – jis yra viršutinėje kairiojoje pilvo dalyje, rašoma express.co.uk.
Skrandžio vėžio rizika didėja su amžiumi – maždaug pusė sergančiųjų šia liga yra 75 metų amžiaus ar vyresni. Liga taip pat dažniau pasitaiko vyrams nei moterims. Pasak dr.
Atsikratykite rūgščių refliukso naktį: štai, ką reikia daryti
Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Graužiantis rėmuo kartais ištinka ir naktį, kai organizmas atsipalaiduoja.
Rūgščių refliuksas sukelia nemalonų skausmą gerklėje, kuris atsiranda dėl susikaupusių skrandžio rūgščių.
Skrandžio vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite juos laiku
Skrandžio vėžys kartais dar vadinamas skrandžio liaukų vėžiu. Lietuvoje skrandžio vėžiu per metus suserga maždaug 22 iš 100 000 gyventojų. Šia liga vyrai serga dažniau negu moterys. Skrandžio vėžiu labiau linkę sirgti vyresnio amžiaus žmonės. Daugeliui skrandžio vėžys išsivyst perkopus 55 metų amžių.
Daugeliu atvejų skrandžio vėžys prasideda skrandį iš vidaus dengiančio gleivinės epitelio ląstelėje (gleivinėje). Ši skrandžio vėžio rūšis vadinama adenokarcinoma.
Šie simptomai išduoda skrandžio opą: negydant gali baigtis liūdnai
Skrandžio opa – tai skrandžio gleivinės žaizda, atsirandanti sumažėjus skrandžio gleivinės apsauginiam barjerui ir skrandžio rūgščiai pažeidus skrandžio gleivinę. Opalige serga apie 10 proc. pasaulio gyventojų.
Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojos gastroenterologės Editos Šunokienės, viena pagrindinių opaligės priežasčių – lėtinė Helicobacter pylori ( H. Pylori) infekcija, kurią sukelia skrandyje randama Helicobacter pylori bakterija. Ji yra susijusi su daugiau nei 80 proc.
Radinys vyro skrandyje pribloškė medikus: tai matė pirmą kartą
Gydytojai buvo šokiruoti sužinoję, kai po rentgeno tyrimo išsiaiškino, kad vyras prarijo visą mobilųjį telefoną.
Pacientas prisipažino prarijęs mobilųjį telefoną prieš šešis mėnesius, tačiau tuo metu buvo per daug susigėdęs ieškoti pagalbos.
Jis tikėjosi, kad prietaisas natūraliai paliks jo kūną, tačiau, deja, jis liko įstrigęs skrandyje.
Pusmetį telefonas neleido maistui iš vyro skrandžio pasiekti žarnų, o tai sukėlė gyvybei pavojingus sužalojimus, kuriuos reikėjo nedelsiant operuoti.
Radinys 11-metės skrandyje sukrėtė ir visko mačiusius medikus: svėrė beveik 3 kilogramus
Čečėnijos medikams kliuvo neeilinė užduotis. 11-metės mergaitės skrandyje buvo aptiktas beveik 3 kilogramus sveriantis plaukų gumulas, kurį reikėjo nedelsiant išoperuoti.
Spalio 7-ąją Grozno mieste medikai atliko sudėtingą operaciją. Operacijos vaizdo įrašu pasidalijo Čečėnijos sveikatos ministerija, kuri paaiškino, kad plaukų gumulas buvo užpildęs beveik visą 11-metės skrandį. Mergaitė kentė skausmus, pykinimą ir silpnumą.
Skrandžio uždegimą išduoda keli ženklai: nekreipiant dėmesio gali baigtis liūdnai
Kažko ne taip suvalgiau – taip žmonės dažniausiai apibūdina ūmų gastritą. Jo simptomus – skrandžio skausmą, pykinimą ir vėmimą, pilnumo jausmą skrandyje, blogą virškinimą – yra tekę patirti ne vienam. Kaip gydyti skrandžio uždegimą ir kokie efektyviausi vaistai nuo skrandžio uždegimo – tarp dažniausiai girdimų klausimų vaistinėje.
Be ūminio dar gali būti ir lėtinis gastritas, abiejų simptomai yra tokie patys, tik lėtinio gastrito atveju mažiau išreikšti.
Įsidėmėkite šiuos ženklus visam laikui: išduoda agresyvų skrandžio vėžį
Skrandžio vėžys kartais dar vadinamas skrandžio liaukų vėžiu. Lietuvoje skrandžio vėžiu per metus suserga maždaug 22 iš 100 000 gyventojų.
Šia liga vyrai serga dažniau negu moterys. Skrandžio vėžiu labiau linkę sirgti vyresnio amžiaus žmonės. Daugeliui skrandžio vėžys išsivyst perkopus 55 metų amžių.
Skrandžio adenokarcinoma
Daugeliu atvejų skrandžio vėžys prasideda skrandį iš vidaus dengiančio gleivinės epitelio ląstelėje (gleivinėje). Ši skrandžio vėžio rūšis vadinama adenokarcinoma.
Dietologė įvardijo, kaip palaikyti skrandžio rūgšties pusiausvyrą
Skrandžio rūgštingumas – labai svarbi mūsų organizmo funkcija. Skrandžio rūgštis yra pirmoji mūsų organizmo gynybos linija, kuri apsaugo nuo įvairių patogenų, bakterijų ir parazitų. Tačiau sutrikus šiai funkcijai, gali prasidėti problemos. Padidėjęs rūgštingumas vargina didelę dalį žmonių, todėl laida „Sveikata.lt“ paruošė jums specialų interviu su dietologe Rūta Petereit, kuriame kalbame ne tik apie problemas, bet ir apie jų sprendimo būdus.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: padės natūralios priemonės
Rytinis kosulys, krenkštimas, skausmingas ryjimas, išdžiūvusi burna – tokie yra netipiški požymiai, kurie gali suklaidinti net specialistus. Pasaulyje gastroezofaginio refliukso liga (GERL) serga nuo 8 iki 30 procentų žmonių, o Lietuvoje – apie 10 procentų.
Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė, nes daugeliui prastai besijaučiančių žmonių diagnozė lieka nenustatyta. Šios ligos paplitimas tarp vyrų ir moterų yra beveik vienodas. Pastebima, kad ji vis dažniau užklumpa jaunesnio amžiaus asmenis.
Radinys šuns skrandyje nustebino kaip reikiant: tuo negalėjo patikėti ir veterinarai
Pas „Vets4Pets“ veterinarus šuo pakliuvo dėl blogos savijautos ir po to, kai išvėmė vienkartinę pirštinę.
Atlikus endoskopiją, paaiškėjo, jog šuo sučiaumojo visą pakuotę vienkartinių pirštinių, buvusių automobilyje. Veterinarai operacijos metu pašalino dar 29 pirštines.
Šuns savininko, Darreno Coyneo, teigimu, augintinis galėjo pirštines suėsti, kai buvo vežamas automobiliu pasivaikščiojimams ir atgal.
Jei savininkas nebūtų laiku pastebėjęs blogos augintinio savijautos, šuo galėjo nudvėsti.
5 patarimai, kaip užtikrinti sklandžią žarnyno veiklą
Kas iš mūsų nenorėtų gero virškinimo? Žarnyno veiklos sutrikimai yra itin nemalonūs ir darantys neigiamą įtaką visam organizmui – tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai.
Sutrikusio žarnyno siunčiami signalai, kaip dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pilvo skausmas gerokai apkartina kasdienį gyvenimą, o kur dar galintis pasireikšti nuolatinis nuovargis, odos problemomis, prasta nuotaika ar kiti varginantys požymiai.
Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: pasakė viską, ką reikia žinoti
Su rūgštinio refliukso sukeliamu rėmeniu, pasireiškiančiu deginimo jausmu krūtinėje, ko gero, anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas. Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną šios problemos dažnumą: 1 iš 5 gyventojų rėmenį patiria kartą per savaitę, o 2 iš 5 — bent kartą per mėnesį. Dažnu atveju, tuomet skubama į vaistinę ieškoti skrandžio rūgščių išsiskyrimą blokuojančių vaistų ar maisto papildų.
Įspėja dėl skrandžio gripo: kai suserga vienas, klumpa visa šeima
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai pažymi, jog virusinių žarnyno infekcijų sezonas tik įpusėjo. Lietuvoje kasmet užregistruojama virš 10 tūkst. virusinių žarnyno infekcijų, dažniausiai rotovirusinis enteritas, norovirusinė infekcija.
Virusinių žarnyno infekcijų pakilimas prasideda spalio mėnesį ir tęsiasi iki gegužės mėnesio. Dažniausiai serga vaikai iki 6 metų amžiaus, imunosupresiją patiriantys asmenys, senyvo amžiaus žmonės.