šiaurės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šiaurės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šiaurės“.
Svarbiausi antradienio įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje
BNS pateikia svarbiausių antradienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą:
Viruso plitimas. Per parą patvirtinti aštuoni nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Du iš jų yra įvežtiniai, trys – susiję su infekcijos protrūkiu Kaune, dar du asmenys užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais. Vieno panevėžiečio užsikrėtimo aplinkybės neaiškios. Sveikatos specialistams kelia nerimą tai, jog daugėja atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybių nustatyti nepavyksta.
E-sveikata.
Wallmarkas: Šiaurės ir Baltijos šalys patiria tas pačias grėsmes iš Rusijos ir Kinijos
Šiaurės ir Baltijos šalys turi galimybių plėsti bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, bet iniciatyva turėtų kilti iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, teigia Švedijos parlamentaras, vadovaujantis Šiaurės tarybai.
Hansas Wallmarkas atkreipia dėmesį, kad reikia vienodai atsakingai vertinti ir iš Rusijos, ir iš Kinijos kylančias grėsmes.
Kodėl makedonai balsuoja dėl šalies pavadinimo pakeitimo?
Sekmadienį makedonai balsuoja, ar prie dabartinio savo šalies pavadinimo pridėti žodį „Šiaurės“. Kodėl? Tokiu pavadinimo pakeitimu siekiama išspręsti 27 metus besitęsiantį ginčą su kaimynine Graikija, kuri atsisako pripažinti Makedonijos pavadinimą nuo tada, kai Balkanų šalis 1991 metais paskelbė nepriklausomybę nuo Jugoslavijos. Graikija teigia, kad Makedonijos pavadinimas priklauso tik jos šiaurinei Makedonijos provincijai, ir kaltina Balkanų kaimynę turint teritorinių ambicijų.
Šiaurės Korėjos lyderio nužudymo byloje – netikėtas posūkis
Malaizijos policija pirmadienį nurodė, kad keturi vyrai, įtariami susimokymu su dviem moterimis nužudyti Šiaurės Korėjos lyderio netikrą brolį, yra Šiaurės Korėjos piliečiai, po nužudymo pabėgę iš Malaizijos. Jie buvo įvardyti teismo procese, kuriame indonezietės Siti Aisyah ir vietnamietės Doan Thi Huong yra kaltinamos Kim Jong Namo nužudymu vasario 13 dieną Kvala Lumpūro tarptautiniame oro uoste.
JAV perspėjo Šiaurės Korėją: tai išprovokuotų „masyvų karinį atsaką“
JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas šeštadienį perspėjo Šiaurės Korėją, kad bet koks jos branduolinių ginklų panaudojimas išprovokuotų „masyvų karinį atsaką“. Šis pareiškimas nuskambėjo regione tebetvyrant didžiulei įtampai prieš artėjantį JAV prezidento Donaldo Trumpo vizitą Pietų Korėjoje. Pchenjanas pastaraisiais mėnesiais sukėlė nerimą visam pasauliui, įvykdęs savo šeštąjį branduolinį bandymą ir paleidęs raketų, pajėgių pasiekti JAV žemyninę dalį.
Pentagono vadovas kaltina Šiaurės Korėją grasinant „katastrofa“
JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas penktadienį apkaltino Šiaurės Korėją kuriant branduolinį arsenalą, kad galėtų „grasinti kitiems katastrofa“, ir pareiškė, kad prezidento Donaldo Trumpo administracija tebėra įsipareigojusi priversti Pchenjaną visiškai atsisakyti branduolinių ginklų. Į abi Korėjas skiriančią Demilitarizuotąją zoną atvykęs J. Mattisas pavadino Šiaurės Korėją grėsme pasaulinei tvarkai ir išreiškė solidarumą Seului.
Šiaurės Korėjos branduolinė grėsmė pasiekė „precedento neturintį“ lygį
Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų keliama grėsmė padidėjo iki „precedento neturinčio, kritinio ir betarpiško“ lygio, pirmadienį pareiškė Japonijos gynybos ministras Itsunori Odonera. Pasak jo, dėl šios didėjančios grėsmės Tokijas kartu su Pietų Korėja ir Jungtinėmis Valstijomis kolektyviškai turi imtis „kitokio atsako“. I. Odonera daugiau detalių šia tema nepateikė.
ES ketina griežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai
Europos Sąjunga svarstys baudžiamųjų priemonių sugriežtinimą Šiaurės Korėjai, tęsiančiai savo branduolinių ir balistinių ginklų programas, skelbiama jau paruoštame Bendrijos vadovų susitikimo susitarime, su kurio tekstu ketvirtadienį susipažino naujienų agentūra AFP. Pirmadienį Bendrija nusprendė įvesti naują sankcijų Šiaurės Korėjos armijai paketą, kuris, kaip tikimasi, turėtų padėti atvesti Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) režimą prie derybų stalo.
ES ministrai patvirtino naujas sankcijas Šiaurės Korėjai
Europos Sąjunga pirmadienį patvirtino naujas sankcijas Šiaurės Korėjai, prisidėdama prie pastangų nubausti tą režimą už jo branduolinius ir raketinius bandymus. Liuksemburge susitikę ES šalių diplomatijos vadovai patvirtino naujų priemonių paketą. Tarp tų priemonių, be kita ko, minimi draudimai investuoti Šiaurės Korėjoje bei eksportuoti ES naftą į Pchenjaną.
Šiaurės Korėjai nusispjauti į derybas su JAV
Nors tarp Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos atsivėrė ryšio kanalas, Valstybės departamentas šeštadienį pareiškė, kad Pchenjano režimas nerodo jokio susidomėjimo derybomis dėl jo branduolinio ginklavimosi programos.
REKLAMA
REKLAMA
JAV diplomatijos vadovas ragins didinti spaudimą Šiaurės Korėjai
JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas) šeštadienį Pekine susitiko su Kinijos aukščiausio rango diplomatais aptarti pastangų pažaboti Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi ambicijas ir pasiruošti lapkritį vyksiančiam Amerikos prezidento Donaldo Trumpo vizitui. R.Tillersonas vėlavo atvykti dėl jo lėktuvo techninio gedimo Tokijuje.
Europos Komisijos vadovas: reikia „stebuklo“, kad spalį prasidėtų naujas „Brexit“ derybų etapas
Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris penktadienį pareiškė, jog reikia „stebuklo“, kad „Brexit“ derybose būtų padaryta pakankamai pažangos, ir spalio pabaigoje prasidėtų naujas derybų etapas dėl prekybos santykių su Europos Sąjungą paliekančia Didžiąja Britanija. „Iki spalio pabaigos nebūsime padarę pakankamai pažangos, – pareiškė jis per ES viršūnių susitikimą Taline. – Sakau, kad nuo dabar iki spalio nebus padaryta pakankamos pažangos, nebent įvyktų stebuklas.
Šiaurės Korėjoje užfiksuoti požeminiai smūgiai
Šiaurės Korėjoje užfiksuotas 3,4 balo žemės drebėjimas, šeštadienį pranešė Kinijos valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Kol kas neaišku, ar šių požeminių smūgių priežastis natūrali, ar jie yra Pchenjano naujo požeminio branduolinio bandymo padarinys. „Xinhua“ cituoja Kinijos seismologijos tarnybos informaciją, kad 3,4 balo požeminiai smūgiai, sukelti „įtariamo sprogimo“, buvo užfiksuoti nuliniame gylyje.
Šaltiniai: ES sutarė dėl naujų sankcijų
Europos Sąjunga ketvirtadienį sutarė dėl naujų sankcijų Šiaurės Korėjai, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatiniai šaltiniai, tarptautinei bendruomenei siekiant dar labiau nubausti Pchenjaną dėl jo vykdomos branduolinių ginklų programos. 28-ių šalių blokas sutarė dėl naujo priemonių paketo, įskaitant investicijų Šiaurės Korėjoje ir naftos eksporto draudimą.
Donaldas Trumpas žada Š.Korėjai skelbti naujas sankcijos
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad vėliau ketvirtadienį paskelbs apie naujas sankcijas Šiaurės Korėjai; tai bus naujausios priemonės, kuriomis stengiamasi atgrasinti režimą tolimesnio branduolinės ir raketų programos plėtotės. „Šiaurės Korėjai skirsime daugiau sankcijų“, – sakė D.Trumpas po susitikimo su Afganistano prezidentu ketvirtadienį JT Generalinės Asamblėjos užkulisiuose, jo padėjėjams sakius, kad D.Trumpas vėliau ketvirtadienį paskelbs svarbų pranešimą.
JAV prezidentas grasina „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį sakydamas savo pirmą gana karingą kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje pagrasino „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėją, jeigu ji neatsisakys savo branduolinių ambicijų.
Panika dėl galimo branduolinio karo – nerimas milijonams žmonių
Pasaulinis nerimas dėl branduolinio karo dabar yra didžiausias per kelis dešimtmečius, antradienį pareiškė JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas, pradėjęs pasaulio lyderių susirinkimą, kuriame dominuoja Šiaurės Korėjos krizės tema. Kalbėdamas aukšto lygio debatuose Generalinėje Asamblėjoje, A.Guterresas sakė, kad milijonai žmonių gyvena baimėje dėl provokuojančių Šiaurės Korėjos branduolinių ir raketų bandymų.
NATO ragina duoti pasaulinį atsaką: gali grėsti stipriu smūgiu
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį paragino duoti „pasaulinį atsaką“ į naujausią Šiaurės Korėjos raketos paleidimą, kurį pavadino „beatodairišku Jungtinių Tautų rezoliucijų pažeidimu“. „Šiaurės Korėjos raketos paleidimas yra dar vienas beatodairiškas JT rezoliucijų pažeidimas – didelė grėsmė tarptautinei taikai ir saugumui, dėl kurios reikia pasaulinio atsako“, – sakoma jo žinutėje „Twitter“. Virš Japonijos praskriejusi balistinė raketa buvo paleista praėjus kelioms di...
Jungtinės Valstijos ryžtingai kreipėsi į Rusiją
Jungtinės Valstijos penktadienį paragino Kiniją bei Rusiją imtis „tiesioginių veiksmų“, suvaldyti Šiaurės Korėją, išbandžiusią dar vieną balistinę raketą, kuri praskriejo virš Japonijos ir nukrito Ramiajame vandenyne. „Kinija tiekia Šiaurės Korėjai beveik visą jos sunaudojamą naftą. Rusija yra stambiausia šiaurės korėjiečių darbdavė“, – sakoma JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono išplatintame pareiškime.
Šiaurės Korėja paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą
Šiaurės Korėja paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą, kuri praskriejo virš Japonijos ir nukrito Ramiajame vandenyne, pranešė JAV kariškiai ir pažymėjo, kad šis bandymas nesukėlė grėsmės Jungtinėms Valstijoms. „Pradinis vertinimas rodo, kad buvo paleista vidutinio nuotolio balistinė raketa“, – rašoma JAV pajėgų Ramiojo vandenyno regiono vadavietės išplatintame pranešime.
Kinijos ginkluotosios pajėgos parodė savo galią
Kinijos ginkluotosios pajėgos ankstyvą antradienį, virš jūrinės teritorijos greta Korėjos pusiasalio, atliko karines pratybas, skelbiama oficialiame pranešime, tebevyrant įtampai dėl Šiaurės Korėjos siekio turėti branduolinį ginklą.
Šiaurės Korėja paskelbė šokiruojančią žinią
Šiaurės Korėjoje atliktas vandenilinės bombos bandymas, kuris buvo „visiškai sėkmingas“, pranešė Pchenjano televizija, pabrėžusi, kad naująją bombą galima įtaisyti tarpžemyninėje balistinėje raketoje. „Vandenilinės bombos bandymas buvo visiška sėkmė“, – sakė televizijos KCNA pranešėjas, dar pridūręs, kad bandymą atlikti įsakęs šalies vadovas Kim Jong Unas.
Jungtinės Tautos pasmerkė Šiaurės Korėjos raketos bandymą
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba antradienį vienbalsiai pasmerkė Šiaurės Korėjos įvykdytą naujausią balistinės raketos bandymą ir pareikalavo, kad Pchenjanas sustabdytų savo ginklavimosi programą, kai jo paleista raketa praskriejo virš Japonijos ir nukrito Ramiajame vandenyne. Po naujausios Kim Jong Uno režimo provokacijos 15 narių turinti Saugumo Taryba demonstravo vienybę: pareiškimą, smerkiantį Pchenjano veiksmus, sutiko pasirašyti netgi Kinija ir Rusija.
Rusija kreipiasi į Šiaurės Korėją
Maskva paragino Pchenjaną susilaikyti nuo karinės reakcijos į bendras JAV ir Pietų Korėjos karines pratybas, ketvirtadienį per spaudos konferenciją pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. „Tikimės, kad Šiaurės Korėja išlaikys santūrumą ir neatsakys kariniu būdu į tas pratybas“, – sakė ji.
Šiaurės Korėjoje sulaikytas JAV pilietis
Šiaurės Korėjoje neseniai sulaikytas JAV pilietis, sekmadienį patvirtino pareigūnai. Tai naujausias JAV piliečio sulaikymo atvejis šioje šalyje. Švedijos ambasada Pchenjane tvirtino žinanti apie neseniai sulaikytą Pietų Korėjos ir JAV pilietį, tačiau daugiau komentarų nepateikė. Ši ambasada rūpinasi JAV konsuliniais reikalais Šiaurės Korėjoje, nes šalys nepalaiko diplomatinių santykių.
Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentarai Trakų rajone aptaria regiono saugumo klausimus
Sekmadienį Trakų rajone prasidedančiame Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkų susitikime bus aptarti Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės politikos bei regioninio saugumo klausimai. Renginyje laukiama Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos užsienio reikalų komitetų pirmininkų, praneša Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
V. Putinas skundžiasi dėl „kaišiojančios pagalius į ratus“ ES
Rusija pagrasino ES dujotekių projektus „South Stream“ ir „North Stream“ pakreipti per kitas, ne Europos Sąjungos, šalis, jeigu ši ir toliau „kaišios pagalius į ratus“, praneša censor.net.ua. „Jeigu mes ir toliau turėsime kokių nors problemų su „South Stream“, - o Briuselis šiame projekte mums nuolat kiša pagalius į ratus, - mes svarstysime ir kitus variantus – per valstybes, kurios neįeina į ES. Paprasčiausiai ES sulauktų dar vienos tranzitinė šalies.
Šiaurės Korėjos gyventojai balsuoja parlamento „rinkimuose“
Šiaurės Korėjos gyventojai sekmadienį balsuoja mechaniškai valdžios sprendimus tvirtinančio parlamento rinkimuose, kurių baigtis nuspręsta iš anksto ir kurie taip pat tarnauja kaip gyventojų surašymas, dar galintis pateikti užuominų apie valdžios permainas Pchenjane. Balsavimas dėl Aukščiausiojo Liaudies Susirinkimo (ALS) deputatų vyksta kaip suplanuota, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA, kuri pridūrė, kad rinkėjų aktyvumas 14 val. vietos (7 val.
B. Obama: Baltijos šalys tampa neatsiejama Šiaurės šalių dalimi
JAV tebelaiko Baltijos valstybes savo strateginėmis partnerėmis, į jas imama žiūrėti kaip į neatsiejamą Šiaurės regiono dalį, po susitikimo su Jungtinių Valstijų prezidentu Baracku Obama BNS sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Abiejų Korėjų atstovai surengė pirmąsias derybas per kelerius metus
Šiaurės ir Pietų Korėjos pareigūnai sekmadienį surengė pirmąsias savo derybas per pastaruosius kelerius metus, mėgindami peržengti dešimtmečius trunkantį abipusį nepasitikėjimą, siekiant teigiamų rezultatų po kelis mėnesius tvyrojusios didelės karinės įtampos. Darbinio lygio diskusijos, kurios prasidėjo apie 10 val. vietos (4 val. Lietuvos) laiku pasienio paliaubų miestelyje Panmundžome, turėtų atverti kelią ministrų lygio deryboms, kurias planuojama surengti Seule trečiadienį.
Šiaurės Korėja paskelbė, kada vėl išbandys didelio nuotolio raketą
Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA pranešė, kad šalis paleis didelio nuotolio raketą tarp gruodžio 10 ir 22 d., skelbia BBC. Pasak KCNA pranešimo, misijos tikslas - su raketa į kosmosą paleisti palydovą. Ankstesni nesėkmingi Šiaurės Korėjos bandymai paleisti tokio tipo raketas buvo kritikuojami, nes pažeidė Jungtinių Tautų draudimą šaliai bandyti balistines raketas.
Rusijos pajėgos skelbia Šiaurės Kaukaze nukovusios 49 sukilėlius
Rusijos daliniai skelbia per koordinuotą akciją Šiaurės Kaukaze nukovę mažiausiai 49 sukilėlius, praneša agentūra AFP.
Nacionalinis kovos su teroru komitetas pareiškė surengęs reidus keliose neramiose regiono respublikose. Per operaciją, be to, sunaikinta 90 sukilėlių karinių bazių, agentūra „Interfax“ cituoja komitetą. Kada operacija buvo pradėta ir kiek truko, neaišku.
Šiaurės Kaukazui, be kitų, priklauso tokios neramios respublikos, kaip Dagestanas, Ingušija ir Čečėnija.
Šiaurės Korėjoje atidengta nauja Kim Čen Iro statula
Šiaurės Korėjoje per ceremoniją priešais tūkstančius džiūgaujančių kariškių buvo atidengta nauja didžiulė buvusio lyderio Kim Čen Iro (Kim Jong-Il) statula, skelbia AFP.
Oficiali naujienų agentūra „Korean Central News Agency“ pranešė, kad į renginį kariuomenės dalinyje 10215 susirinko vyresnieji kariuomenės ir vyriausybės pareigūnai, įskaitant parlamento pirmininką Kim Čen Namą (Kim Yong-Nam), kuris yra laikomas antruoju žmogumi Šiaurės Korėjos politikos hierarchijoje.
Badą kenčianti Šiaurės Korėja planuoja žemės ūkio reformą
Badą kenčianti Šiaurės Korėja planuoja žemės ūkio reformą. Tikslas yra geriau aprūpinti maistu gyventojus, teigia šaltiniai vyriausybėje Pchenjane bei Kinijoje. Anot informacijos, ūkininkams bus leista dalį derliaus pasilikti, o ne visą jį tiekti valstybei. Tą dalį jie galės parduoti savo nuožiūra. Vienas asmuo, nenorėjęs skelbti savo pavardės, sakė, kad tai skatintų ūkininkus auginti daugiau derliaus. „Jie galės pasilikti maždaug 30-50 proc.
Baltijos ir Šiaurės šalys: euras kursto dezintegraciją
Vakar Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute surengtoje konferencijoje „Šiaurės Europos šviesa ir šešėliai: saugumo ir tapatybės modeliai“ dalyvavę ekspertai tvirtino, kad euras šiandien tapo regiono dezintegracijos kurstytoju. Analitikai taip pat nerimauja, kad dėl bendrų tvirtų institucijų nebuvimo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas ilgainiui gali prarasti savo reikšmę.
Š. Korėja paskelbė stiprinsianti savo branduolinį arsenalą?
Šiaurės Korėja paskelbė smarkiai stiprinsianti savo „branduolinio bauginimo“ potencialą. „Jis viršys JAV įsivaizdavimą“, - teigiama Užsienio reikalų ministerijos memorandume, kurį išplatino valstybinė naujienų agentūra.
Remiantis memorandumu, Šiaurės Korėja turi kurti branduolinę ginkluotę, kad būtų pasirengusi JAV keliamai branduolinei grėsmei. Šaliai šiuo klausimu esą nėra kito pasirinkimo.
Š. Korėjoje dėl potvynių žuvo apie 170 žmonių, šaliai siunčiama pagalba
Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėją niokoję potvyniai pražudė 169 žmones, dar 400 paskelbti dingę be žinios, šeštadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra. Anksčiau buvo pranešama apie 119 aukų, rašo BBC.
Potvyniai ir smarkūs lietūs birželio pabaigoje ir liepą be namų paliko daugiau nei 212 tūkst. šiaurės korėjiečių. Užlieta apie 65 tūkst. hektarų žemės ūkio paskirties žemės.
Šiaurės Korėjai paprašius, Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programa lėktuvais ketina išsiųsti pagalbos maistu.
Potvynių nusiaubta Šiaurės Korėja prašo atsiųsti maisto
Jungtinės Tautos informavo, kad Šiaurės Korėja, kurią praeitą mėnesį nusiaubė potvyniai, paprašė kuo skubiau atsiųsti maisto, praneša BBC. Pchenjane dirbantys JT pareigūnai aplankė potvynio ištiktas šalies dalis ir įvertinę padarytą žalą konstatavo, kad paramos reikia kuo greičiau. Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad per potvynius žuvo mažiausiai 119 žmonių ir tūkstančiai liko be namų.
Potvynio aukų skaičius Šiaurės Korėjoje išaugo iki 119
Smarkios audros ir potvynio aukų skaičius Šiaurės Korėjoje, oficialiais duomenimis, išaugo iki mažiausiai 119. Raudonojo Kryžiaus ekspertai, apsilankę stichijos regione, pareiškė, kad žmonėms ypač trūksta geriamojo vandens, maisto produktų ir medicininės pagalbos, praneša agentūra AFP.
Vyriausybė skyrė nukentėjusiesiems būtiną maisto racioną, tačiau žmonės klausia savęs, kas bus po to, Pekine sakė Tarptautinės Raudonojo kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio federacijos atstovas.
Š. Korėjoje taifūnas pražudė dešimtis žmonių
Mažiausiai 88 žmonės žuvo ir beveik 63 tūkst. tapo benamiais taifūnui Šiaurės Korėjoje sukėlus liūtis ir potvynius, informuoja „RIA Novosti“.
„Dėl potvynio liepos 28 d. žuvo 88 žmonės, o 134 buvo sužeisti“, – informavo Šiaurės Korėjos centrinė naujienų agentūra.
Maždaug 17 tūkst. namų buvo užlieti arba sugriauti, todėl benamiais liko maždaug 62 tūkst. 900 žmonių.
Olimpiada: prieš Šiaurės Korėjos futbolo rungtynes buvo parodyta ne ta vėliava
Londono olimpinių žaidynių organizatoriai atsiprašė Šiaurės Korėjos moterų futbolo rinktinės už tai, kad prieš rungtynes jų veidai buvo parodyti šalia Pietų Korėjos vėliavos, praneša BBC.
Šiaurės ir Pietų Korėjos santykiai įtempti ir šalys formaliai kariauja nuo 1950-1953 metų Korėjos konflikto, kuris baigėsi paliaubomis.
Prieš rungtynes su Kolumbija pristatant Šiaurės Korėjos futbolo komandos nares įžanginiame vaizdo įraše per klaidą buvo parodyta Pietų Korėjos vėliava.
Kim Jong Unas vedė savo paslaptingąją palydovę
Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas, „rytinės žvaigždės karalius“, vedė. Kaip praneša „BBC News“, remdamiesi Šiaurės Korėjos televizija, jo paslaptingosios išrinktosios vardas yra Ri Sol Ju. Kaip buvo pranešta anksčiau, Kim Jong Unas jau keletą kartą viešumoje buvo pasirodęs paslaptingos moters draugijoje, apie kurią iki šiol beveik nieko nebuvo žinoma. Populiariausia versija buvo ta, kad Ri Sol Ju yra Šiaurės Korėjos dainininkė.
Šiaurės Korėja paskelbė iš esmės peržiūrėsianti savo branduolinę politiką
Šiaurės Korėja paskelbė iš esmės peržiūrėsianti savo branduolinę politiką. Atitinkamą Užsienio reikalų ministerijos pareiškimą išplatino valstybinė naujienų agentūra KCNA, kuria remiasi agentūra „RIA Novosti“.
Pareiškime JAV ir Pietų Korėja kaltinamos mėginimais nugriauti Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Ir Seno (Kim Il-sung) paminklus. „Aplinkybės verčia mus visiškai peržiūrėti branduolinį klausimą“, - sakoma dokumente. Kokios priemonės konkrečiai planuojamos, kol kas nežinoma.
Kim Jong Unas paskirtas KLDR armijos maršalu
KLDR lyderiui Kim Jong Unui suteiktas Šiaurės Korėjos armijos maršalo laipsnis. Tai trečiadienį pranešė KLDR centrinė naujienų agentūra. Kiek anksčiau trečiadienio rytą agentūra išplatino pranešimą, kuriame buvo sakoma, kad lygiai 12 valandą vietos laiku (6 valandą Lietuvos laiku) šalies vadovybė „paskelbs svarbų pareiškimą“. Pastarąjį kartą agentūra tokią formuluotę pavartojo tą dieną, kai buvo pranešta apie Kim Jong Ilo mirtį.
Už Šiaurės Korėjos lyderių portretų išgelbėjimą moksleivė apdovanota po mirties
Šiaurės Korėjos valdžia po mirties apdovanojo 14 metų moksleivę, kuri savo gyvybės kaina per potvynį išgelbėjo dabartinio šalies vadovo Kim Čen Uno (Kim Jong-un) tėvo ir senelio - Kim Čen Iro (Kim Jong-il) ir Kim Ir Seno (Kim Il-sung) - portretus.
Kaip praneša „France Presse”, apie tai informavo KLDR laikraštis “Rodong Sinmun”.
Incidentas įvyko birželio 11-ąją šalies rytuose.
Š. Korėjai gresia didžiausia per šimtmetį sausra
Šiaurės Korėja apėmus didžiausiai sausrai per daugiau kaip šimtą metų, išdegintų pasėlių laistyti dislokuojami kariškiai, o Jungtinės Tautos perspėja, kad neišvengiamai nukentės kviečių, miežių ir bulvių derlius. Valstybinė KCNA naujienų agentūra praneša, kad gegužę ir birželį temperatūra buvo 8 laipsniais didesnė nei įprasta. Be to, iškritus istoriškai nedideliam kritulių kiekiui, ryžių laukai išdžiūvo ir suskeldėjo, telegraph.co.uk.
Šiaurės Korėja išnaudoja savo į užsienį dirbti išsiųstus piliečius
Šiaurės Korėjoje gimę žmonės, išbarstyti po visą pasaulį, kasmet į savo šalį siunčia šimtus milijonų dolerių. Būtent jie – pagrindinis užsienio valiutos šaltinis savo valstybei, praneša „Inopressa“. Jungtinių Tautų duomenimis, Rusijoje – daugiau nei 100 pabėgėlių iš Šiaurės Korėjos. Tačiau dar daugiau yra oficialiai išsiųstų žmonių – 15-20 tūkstančių. Šių žmonių likimas yra liūdnas. Pavyzdžiui, pasakojama apie vieno iš tokių Šiaurės Korėjoje gimusių žmonių likimą.
JT vėl pareiškė susirūpinimą dėl humanitarinės situacijos Šiaurės Korėjoje
Humanitarinė situacija Šiaurės Korėjoje išlieka įtempta ir dėl atsiskyrėliškos komunistinės šalies padėties yra sudėtinga paremti šalies žmones finansiškai, teigė Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos koordinatorė Valerie Amos, skelbia „Ria Novosti“. „Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika yra viena iš šalių, kuriai dėl jos pasienio politinės situacijos yra labai sunku gauti pinigų, vis dėlto praėjusiais metais mums pavyko surinkti 40 procentų iš tiek, kiek norėjome,“ – teigė V. Amos...
Š. Airijoje – vis mažiau tolerancijos
Šiaurės Airijos lygių galimybių komisijos apklausos rezultatai rodo, kad šalyje gausėja prietarų ir netolerancijos. Apklausos rezultatai rodo tolerancijos pokytį per pastaruosius šešerius metus. Panašu, kad net trisdešimt procentų visų apklaustųjų įsitikinę, kad rasiniai ar kitokio pobūdžio prietarai yra pateisinami. Dauguma prietarų turinčių apklausos respondentų buvo neigiamai nusiteikę keliautojų, homoseksualų ir neįgaliųjų atžvilgiu.
Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos ir 25 metų graužaties dėl paliktos šeimos
Oh Kil-namas kategoriškai atsisako savo namuose laikyti savo šeimos nuotraukas. Jam tai paprasčiausiai per daug skausminga. Daugiau nei 25 metus Oh Kil-namas gyvena su didžiuliu kaltės jausmu, žinodamas, kad jo žmona ir dvi dukros per prievartą yra laikomos Šiaurės Korėjoje. Ir viskas tik dėl jo padaryto sprendimo.