šepetėlis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šepetėlis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šepetėlis“.
Jokiu būdu nepirkite tokios dantų pastos: kiti apie grėsmes net nežino
Neretai pabuvus vėsumoje ar truputį pašalus skundžiamasi ir danties dilgčiojimu bei padidėjusiu dantų jautrumu, į kurį dažnas numoja ranka visą kaltę suversdamas peršalimui. Specialistės atskleidė, kad pagrindinė dantų jautrumo priežastis – nusidėvėjęs emalis.
Jos pasidalijo dantų priežiūros patarimais bei įvardijo pagrindines klaidas, kurias daugelis darome nė nepagalvodami apie pasekmes, rašoma pranešime spaudai.
Atsakė, ar tikrai elektrinis šepetėlis valo dantis geriau už tradicinį
Šiais laikais elektrinių dantų šepetėlių galima rasti turbūt kiekviename didesniame prekybos centre, o atsiliepimų apie jų efektyvumą taip pat netrūksta. Visgi, ar tikrai jais valant dantis galima pašalinti daugiau apnašų nei naudojant tradicinius šepetėlius?
Vilniaus Šeškinės „InMedica“ klinikos burnos higienistas Gytis Sviglinskis pastebi, kad elektrinius dantų šepetėlius kol kas naudoja nedidelė pacientų dalis, tačiau su jais susijusių panašių klausimų išgirsta gana dažnai.
Naudojate elektrinį dantų šepetėlį? Įspėja šiukštu nekartoti 1 klaidos
Odontologai įspėja, kad milijonai žmonių, naudojantys elektrinius dantų šepetėlius, daro vieną jų naudojimo klaidą, kuri didina riziką užsikrėsti pavojinga liga.
Nauji tyrimai parodė, kad net 41 proc. elektrinių dantų šepetėlių naudotojai nepakankamai dažnai keičia galvutes, todėl dantys išvalomi daug prasčiau, rašo thesun.co.uk.
Kai kurie net prisipažino visiškai nekeičiantys elektrinio dantų šepetėlio galvutės.
Joku būdu dantų šepetėlio nelaikykite šioje vietoje: nenorėtumėte žinoti, kas ant jo kaupiasi
Anot odontologo, jei dantų šepetėlį laikysite neapsaugotą prie kriauklės vonioje, ant jo gali patekti nemalonios bakterijos.
Dažniausiai ryte išlipę iš lovos ir įėję į vonią, tikriausiai išsivalote dantis automatiškai, o tada jau galite pradėti dieną.
Nors galbūt apie šią rutiną daug net nesusimąstote, tačiau odontologas „TikTok“ platformoje atskleidė rimtą priežastį, kodėl turėtumėte iš naujo įvertinti, kur vis tik laikote dantų šepetėlį, rašo express.co.uk.
Radinys 9-mečio skrandyje pribloškė net medikus: to matę dar nebuvo
Medikai liko šokiruoti, kai 9 metų berniuko iš Saudo Arabijos skrandyje aptiko elektrinį dantų šepetėlį. Laimei, jį pavyko sėkmingai pašalinti.
Saudo Arabijos gydytojai apstulbo, kai Kalėdų dieną 9 metų vaiko skrandyje aptiko automatinį dantų valymo prietaisą, rašo nypost.com.
Šis incidentas įvyko Mekoje, kai neįvardytas vaikas netyčia prarijo elektrinio dantų šepetėlio galvutę. Incidento aplinkybės vis dar neaiškios.
Dantų šepetėlio šereliai atrodo taip? Laikas pakeisti nauju
Žymus dantų gydytojas dr. Craigas Wilsonas pasakė, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį, kad šis teiktų daugiau naudos ir nepridarytų žalos dantims.
Dantų šepetėlį reikia keisti kas tris – keturis mėnesius. Jei sirgote ir jei savo dantų šepetėlį laikote šalia kitų žmonių šepetėlių, patartina naują įsigyti anksčiau.
Jei abejojate, atkreipkite dėmesį į šerelius. Jei jie susidėvėję, šepetėlis dantų gerai nebevalo.
3 higienos dalykai, kuriuos visą gyvenimą darėte netinkamai!
Nuo mūsų sveikatos priklauso ir darbingumas, ir savijauta. Niekas nenori iškristi iš sau įprasto gyvenimo ritmo dėl kokios nors ligos. Tačiau kartais pasitaiko situacijų, kuomet nežinome, kaip elgtis. Ar galima plautis rankas nešvarioje kriauklėje? Ar nutiks kas nors blogo, jei pasiskolinsime dantų šepetėlį? O nosies purškalą? 1. Ar galima plautis rankas nešvarioje kriauklėje? Kartais taip būna, kad kriauklė tualetuose yra nešvari.
Ar mokate valytis dantis?
Nors mes labai dažnai girdime, kaip reikia rūpintis savo burnos higiena ir prižiūrėti dantis, kad jie išliktų sveiki ir gražūs, naujas tyrimas rodo, kad teorinės žinios praktiškai dažniausiai nepritaikomos ir žmonės valytis dantų vis dėlto nemoka. Prie tokios išvados prieita apklausus daugiau nei 200 europiečių. Tyrime, kurį atliko Gėteborgo universiteto (Švedija) mokslininkai, dalyvavo 15–80 metų amžiaus žmonės.
Odontologė: vaikų dantis nuo ėduonies apsaugo paprastos priemonės
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Vos tik išauga pirmieji kūdikio dantukai, juos reikia pradėti valyti, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos docentė Julija Narbutaitė. „Galima valyti paprastu vieno pluošto šepetėliu arba specialiu švelniu šepetėliu, panašiu į antpirštį. Tai darant, nuo pat kūdikystės lavinami vaiko įgūdžiai bei įprotis dantukus valyti vakare prieš miegą ir ryte po pusryčių“, – pabrėžia ji.
Kaip jūsų laimę lemia dantys?
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Žmonės, turintys lygių ir gražių dantų šypseną, yra laimingesni ir patiria mažiau streso už tuos, kurių dantys nesutvarkyti ar tarp dantų yra tarpai. Taip tvirtina britų mokslininkai. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad turint gražius dantis, labai pagerėja gyvenimo kokybė, nes graži šypsena sustiprina žmogaus savivertę. Šio tyrimo rezultatai visai nestebina Žalgirio klinikos gydytojo odontologo Vygando Rutkūno.
REKLAMA
REKLAMA
Dantų pasta: ar sveika tai, kas reklamuojama? (I)
Dantų pastų ir kitų burnos higienos priemonių gamintojai ir pardavėjai vieni per kitus giriasi, kokie geri jų produktai. Jie balina dantis, naikina apnašas, gydo uždegimus, stabdo ėduonį, visą parą saugo nuo bakterijų ir užtikrina gaivų burnos kvapą.
Kaip prižiūrėti šuns dantis
Dantų bėdos tampa vis dažnesne šunų sveikatos problema - 80 proc. trijų metų amžiaus sulaukusių šunų kenčia nuo burnos ligų. Nors dauguma žmonių neteikia savo augintinių dantų priežiūrai daug reikšmės, jų valymas toks pat svarbus kaip ir tinkama mityba bei mankšta. Tinkamas geros šuns dantų būklės palaikymas – viena iš šeimininko pareigų.
Šunų dantys
Šuns dantys skirstomi į kandžius, iltis, prieškrūminius ir krūminius.
10 mitų apie burnos priežiūrą
Burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje plėtojančios interneto svetainės Sveiki-dantys.lt profesionalai kartu su odontologais pateikia mitų apie burnos priežiūrą dešimtuką. Specialistai aiškinasi, kiek pagrįsti yra mitai apie dantų priežiūrą ir pataria, kaip užtikrinti deramą burnos ertmės higieną.
Pirmas mitas. Dantų valymas keletą kartų per dieną labai kenkia emaliui. Šis mitas iš dalies teisingas, tačiau situacija nėra tokia dramatiška.