selenas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „selenas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „selenas“.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta seleno ir cinko: pastebėkite kuo greičiau
Rudens sezonu ne vienas iš mūsų skuba aprūpinti savo organizmą reikiamais vitaminais ir mineralais. Ne išimtis ir seleno bei cinko atsargos, kurios būtinos normaliai organizmo veiklai.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė sutiko papasakoti apie tai, kuomet organizme gali pradėti trūkti šių medžiagų.
Selenas
Pradėjus kalbėtis apie vieną iš būtinųjų medžiagų – seleną – I. Sauserytė atskleidė, kad tai – daugeliui organizmo funkcijų svarbus mineralas.
Produktai, stiprinantys imunitetą: valgykite dažniau
Šiandieninė gyvensenos tempas, stresas ir nepalankios išorinės sąlygos gali padidinti organizmo jautrumą ligoms ir sumažinti natūralias gynybines jo galimybes. Imunitetas, kaip svarbi sveikatos dalis, tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, į kurią turėtume atkreipti ypatingą dėmesį.
Mokslas turi naujų žinių: seleno ir vitamino B6 kiekiai maisto papilduose turi būti sumažinti
Šiais metais Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujas mokslines nuomones dėl vitamino B6 ir seleno maksimalaus toleruotino kiekio (UL). EFSA, išanalizavusi naujausią mokslinę informaciją paskelbė mokslinę nuomonę, kad B6 ir seleno leidžiamos normos maisto papilduose turi būti sumažintos, skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).
Nurodoma, kad B6 vitamino norma turi būti sumažinta beveik per pus, kadangi per didelis šių medžiagų suvartojimas gali turėti neigiamų...
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau
Manoma, kad net trečdalis britų bent kartą gyvenime yra susidūrę su miego sutrikimais. Kai kuriais atvejais to priežastimi tampa psichikos veiksniai, pavyzdžiui, stresas ar nerimas. Tačiau tyrimai parodė, kad tam įtakos gali turėti ir mityba.
Selenas yra mineralas, sudarytas iš fermentų ir baltymų. Jie padeda kurti DNR ir saugo organizmą nuo ląstelių pažeidimų ir infekcijų. Jie taip pat padeda skydliaukės hormonų išsiskyrimui ir medžiagų apykaitai, rašo express.co.uk.
Simptomai, kad jums trūksta seleno: rinkitės šiuos produktus ir padėkos visas organizmas
Kai organizmui trūksta seleno – itin reikalingo mikroelemento – pasireiškia raumenų silpnumas, nuovargis, plaukų slinkimas, pleiskanojimas, odos spalvos pokyčiai, o kartu su jais ir kitos sveikatos problemos. Farmacijos specialistė Sigita Izmalkova įspėja, kad seleno trūkumas ne tik silpnina imunitetą, bet yra siejamas ir su sunkiomis ligomis bei negalavimais.
Insulto išvengti įmanoma: vartokite šiuos produktus
Amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, kuris apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kuo daugiau mikroelemento seleno yra kraujyje, tuo mažesnė tikimybė patirti insultą. Tokią žinią pacientams siunčia mokslininkai straipsnyje moksliniame žurnale „Circulation“. Selenas – mikroelementas, kurio gauname iš tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui, viso grūdo javų, riešutų, žalios mėsos ir jūros gėrybių.
Selenas lemia moterų vaisingumą
Antioksidacinėmis savybėmis pasižymintis mikroelementas selenas gali padidinti moterų tikimybę pastoti, rodo Australijoje atliktas tyrimas. Adelaidės universiteto mokslininkai pirmą kartą atskleidė, kokią didelę reikšmę selenas turi ankstyvuoju moters vaisingumo ciklo laikotarpiu. Jų teigimu, selenas vaidina esminį vaidmenį formuojantis sveikiems kiaušidžių fulikulams, kuriuose subręsta moteriškoji lytinė ląstelė kiaušialąstė.
Europos mokslininkai detalizavo rekomenduojamus cinko ir seleno kiekius
Europos maisto saugos tarnyba (EMST) papildomai išnagrinėjo žmonėms rekomenduojamus cinko ir seleno kiekius. Tai padaryta atsižvelgus į Europos Komisijos prašymą. 2002 metais įsteigta EMST yra nepriklausoma organizacija, teikianti mokslines konsultacijas visais tiesioginį ar netiesioginį poveikį maisto saugai turinčiais klausimais. Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje, rekomenduojama cinko paros norma yra 10 miligramų.
Kaip saugoti save, kad išvengtume gripo
Kaip stiprinti organizmą artėjant infekcinių ligų protrūkiui? 1. Paprastas geriamasis vanduo Tai – paprasčiausias ir prieinamiausias vaistas. Vanduo reikalingas normaliai medžiagų apykaitos procesų tėkmei, nes jis ne tik tirpina, bet ir pašalina iš organizmo visokius toksinus. Atminkite: jei organizmui trūksta vandens, šansai peršalti didėja. Be to, vanduo išsaugo normalią kvėpavimo takų gleivinės sekreciją, neleidžia džiūti lūpoms.
Imuninę sistemą stiprinančios medžiagos
Ryškiausios sveikos mitybos žvaigždės – imuninę sistemą stiprinančios medžiagos. Jas verta žinoti, kad būtume sveiki ir neapkrautume organizmo nereikalingu balastu, kuris transformuojasi į nereikalingą svorį.
Karotenoidai
Beta karoteno, kurio esama tokiuose maisto produktuose kaip morkos, saldžiosios bulvės, persikai ir oranžinė papajų dalis. Visi karotenoidai tiekia vadinamąjį provitaminą A, kurį kūnas paverčia retinoliu – aktyviąja vitamino A forma.
REKLAMA
REKLAMA
Ko reikia, kad akys viliojančiai blizgėtų
Flirto metu viliojančiu blizgesiu akys dega neatsitiktinai. Taip suplanavo gamta. Šitą patrauklumą ir žavesį galima įgyti – reikia daugiau vitaminų ir kitų maitinančių medžiagų. Tokias išvados priėjo Amerikos mokslininkai, įvertinę naujausių tyrimų rezultatus.
Gyvenime dažnai sutinkame žmonių, kurie tiesiog apžavi aplinkinius, akimirksniu įsigyja draugų ir visur yra mėgstami.
Kokio maisto pageidautų mūsų akys?
Alkio jausmas, silpnumas, nuolatinės mintys apie tai, ką čia tokio sukrimtus, signalizuoja – laikas valgyti. Pasistiprinus, pasisotina ne tik skrandis, bet ir visi kiti organai.
Tačiau jei valgome paskubomis, mažai galvodami apie maisto kokybę, natūralu, jog vieniems ar kitiems organams ilgainiui pradeda trūkti vitaminų, mineralų, kitų naudingųjų medžiagų. Rezultatas – įvairūs negalavimai, sveikatos sutrikimai, ligos.
Selenas gali apsaugoti nuo diabeto
Vyrams organizme turint daug seleno, gali sumažėti tikimybė, kad sutriks kraujyje esančio cukraus metabolizmas, o tai gali apsaugoti nuo diabeto, teigia Prancūzijos mokslininkai.