sekminės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sekminės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sekminės“.

Savaitgalį laukia ypatinga diena: daugelis ją pamiršta

Gegužės 19 dieną – Sekminės. Tai šventė, švenčiama sekmą (t.y. septintą) savaitę po šv. Velykų. Jos metu garbinama augmenija ir naminiai gyvuliai. Miestiečiams ši šventė nebėra tokia aktuali kaip šv. Kalėdos ar šv. Velykos, mat jos metu daugiausia dėmesio skiriama naminiams gyvuliams – karvėms. Šventės metu ypatinga galia suteikiama jauniems berželiams. Pagonys medį laikė žmogaus ir visos gyvūnijos protėviu.
2024-05-17

Gamtos ženklus stebintis profesorius atskleidė, kokie orai laukia mūsų

Šiandien minima trečioji Sekminių diena. Etnologas prof. Libertas Klimka teigia, kad šiandieną geriau nesiimti jokių rimtų lauko darbų, mat kitaip, kaip buvo tikima anksčiau, vasarą iškritusi kruša gali nuniokoti visą derlių. Etnologas, gamtos ženklų stebėtojas prof. Libertas Klimka pasakoja, kad Sekminės – katalikams privaloma šventė, kuri yra trečioji po Kalėdų bei Velykų.
63 2023-05-31

Gamtos ženklus stebintis lietuvis jau žino, kokia bus vasara: patiks ne visiems

Sekminės – viena iš svarbiausių bažnytinių švenčių, simbolizuojanti Šventosios Dvasios nužengimą į žemę. Tačiau ši šventė apipinta lietuviškomis tradicijomis, dar vadinama Beržų garbinimo švente, mat pagonys tikėjo, jog šis medis simbolizavo visą pasaulį. Plačiau apie lietuviškas Sekminių tradicijas, gamtos ženklus bei kokia vasara laukia naujienų portalui tv3.lt pasakojo etnologas Libertas Klimka.
2021-05-23

Lietuvoje švenčiamos Sekminės: etnologas papasakojo apie lietuvių tradicijas

Birželio 1-oji – ne tik vaikų gynimo diena. Tai ir antroji diena, kadaise buvusios didelės, trijų dienų šventės – Sekminių. Tarpukario Lietuvoje šiai šventei buvo įteisintos dvi nedarbo dienos. Kas tai per šventė ir kodėl ji laikyta netgi stebuklinga? Apie tai TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir gamtos mokslų daktaras, etnologas Libertas Klimka.
Aktualijos 2020-06-01

DIENOS PJŪVIS. Etnologas Klimka – apie svarbią lietuvių šventę Sekmines

Tiek krikščionys, tiek pagonys švenčia septintą savaitę po Velykų. Ši šventė dabar geriau žinoma Sekmìnių vardu.  Krikščionybėje – tai Šventosios Dvasios nužengimo į žemę Sekminių dieną šventė, o pagonys jos metu didesnį dėmesį skiria augmenijai, naminiams gyvuliams. Miestiečiams ši šventė nebėra tokia aktuali kaip Kalėdos ar Velykos, bet kokią svarbą ji turi lietuviams, naujienų portalo tv3.lt studijoje pasakoja etnologas Libertas Klimka.
2020-06-01

Šiandien – ypatinga diena Lietuvoje: kiti ją nepelnytai pamiršo

Sekminės – šventė, kurią minime praėjus septynioms savaitėms po Velykų. Nuo seno šią dieną žmonės ypatingai garbino gyvulius, augmeniją ir kartais švęsdavo net tris dienas. Kokios buvo svarbiausios tradicijos ir papročiai bei kodėl dabar Sekminės yra primirštos, tv3.lt naujienų portalui pasakojo etnologas Libertas Klimka. „Šita bažnytinė šventė yra labai svarbi metų cikle, tai yra trečioji iš privalomų švenčių, todėl Sekmines švęsdavo ne vieną dieną ir turėdavo daug žaismingų papročių.
2020-05-31

Sekminės Anglijoje sutraukė tūkstančius tautiečių

Sekmadienį lietuvių namuose „Headley Park Hotel“ Jungtinėje Karalystėje buvo atšvęstos Sekminės. Hampšyre esančioje sodyboje, pietinėje šalies dalyje, kasmet rengiamas nemokamas renginys šiemet sutraukė net kelis tūkstančius lietuvių iš visos Jungtinės Karalystės. Atvykusiuosius linksmino dainininkai Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Vudis, pasirodymus surengė Londone veikiančios lietuvių mokyklėlės auklėtiniai bei įvairūs tautinių šokių ansambliai.

Kardinolas A. J. Bačkis: Sekminės – tai Šventosios Dvasios pavasaris

Sekmadienį visoje Lietuvoje švenčiamos Sekminės, užbaigiančios Velykų laikotarpį, minint Šv. Dvasios atsiuntimą apaštalams. Daugiametę Sekminių atlaidų tradiciją turinčiose Vilniaus Kalvarijose vykusias iškilmingas Šv. Mišias lietuvių ir lenkų kalbomis aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Pasak ganytojo, Sekminės mums atskleidžia nuostabią žinią – ką reiškia būti krikščionimis, ką reiškia būti tikinčiaisiais.

Lietuvoje švenčiamos Sekminės

Sekmadienį visoje Lietuvoje švenčiamos Sekminės – trečioji po Kalėdų ir Velykų didžioji katalikų šventė, minint Šv. Dvasios atsiuntimą apaštalams 50-ąją dieną po Kristaus Prisikėlimo. Sekminių iškilmės yra daugiametę tradiciją turinčių Vilniaus Kalvarijų atlaidų pagrindinė dalis. Sekminių dieną Šventoji Dvasia pripildo mokinius nauja vidine jėga. Visos baimės nušluotos Šventosios Dvasios galia. Tai yra Kristaus dovana, veltui.
titulinis 2012-05-27

Vilniaus Kalvarijose – Sekminių iškilmės

Sekmadienį iškilmėmis Vilniaus Kalvarijose baigsis didieji Sekminių – Šventosios Dvasios atsiuntimo atlaidai, trukę keturias dienas. Tūkstančiai Vilniaus ir jo apylinkių maldininkų vaizdingais Verkių kalneliais ir pakalnėmis vėl eis tradiciniu Kryžiaus kelio maršrutu, stabtelėdami 35–iose Kryžiaus kelio stotyse – prie koplytėlių ir vartų, prisimindami Kristaus kančios kelią.
REKLAMA
REKLAMA

„Vilties bėgimas“ sutraukė per 5 tūkst dalyvių

Gegužės 23 d. broliai pranciškonai sukvietė švęsti Šv. Dvasios atsiuntimo (Sekminių) šventę „Vilties bėgimu“ Klaipėdos gatvėmis. Šiais metai dalyvavo daugiau nei 5 tūkst. dalyvių, praneša Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba. „Vilties bėgimas“ uostamiestyje suburia tūkstančius bėgikų jau 3 metus. Labdaros bėgimas, skatinantis paaukoti, statomam prie Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos departamento, Šv.Pranciškaus Asyžiečio paramos onkologiniams ligoniams centrui.

Panevėžyje - XII apskrities meno ir sporto šventė

Birželio 6 d. Panevėžyje vyks Panevėžio apskrities meno ir sporto šventė. Jau dvyliktąjį kartą organizuojamas renginys šiemet į Panevėžį sukvies per 2500 apskrities liaudies meno kolektyvų dalyvių ir apie 300 sportininkų. Šventės globėjas apskrities viršininkas Viktoras Trofimovas pasidžiaugė, kad į šventę taip gausiai susirinks dalyviai iš visos apskrities – Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio rajonų ir Panevėžio miesto.
2009-06-01
Į viršų