sėja
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sėja“.
Ragina burokėlius sėti jau dabar: paaiškino, kodėl
Ne visi daržininkai sėja burokėlius prieš žiemą, tačiau ši praktika leidžia gauti ankstyvą derlių. Kokie jos privalumai, kokia gali būti rizika, kaip ir kada sėti burokėlius prieš žiemą.
Kaip ir svogūnus, česnakus ir morkas, burokėlius galima sėti prieš žiemą. Šis metodas tarp daržininkų mažiau paplitęs, tačiau tinkamai jį taikant derlių galima gauti 2-3 savaitėmis anksčiau nei sėjant burokėlius pavasarį.
Šiandien – neeilinė Lietuvos gamtos diena: kiti ją pamiršę
Nors dar vakar šventėme Žolines, tačiau šiandien minima dar viena ypatinga diena – tai Pjūties pabaigos diena, dar kitaip žinoma, kaip šv. Roko diena. Anuomet ji būdavo labai svarbi senoliams, nes jos metu viena pjūtis pasibaigdavo, o kita sėja prasidėdavo.
Šią dieną mūsų senoliai švęsdavo pjūties pabaigą ir naujos sėjos pradžią – buvo sėjami žiemkenčiai.
Padarykite tai savo braškėms: sukraus didesnį derlių
Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Dauguma sėjos ir sodinimo darbų jau baigti, augalai intensyviai auga, kai kurie (pvz., braškės) jau brandina ir derlių. Tačiau birželis tik žymi pavasario darbų pabaigą.
Sodininkams bei daržininkams darbų gausu ir vasaros sezonu. Tad pasižvalgykime, kokius darbus primena atlikti birželio mėnesio sodininko kalendorius.
Šiandien – neeilinė diena Lietuvoje: ją minėjo mūsų protėviai
Šiandien, gegužės 15 dieną, minimas šv. Izidorius, Sėjos pabaiga. Šią dieną nuo senovės lietuviai pabaigdavo sėjos darbus, o lauko pakraščiuose ant kuolo pamaudavo raguočio kaukolę. Tikėta, kad taip laukai bus apsaugoti nuo visų nemalonių.
Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena paskelbta Izidoriaus varduvėmis – šv. Izidorius laikomas artojų globėju. Tikėta, kad jis padeda dirbti laukų darbus.
Pasakė, kada sėti moliūgus: pasižymėkite šias dienas
Dėliodama sėklų pakelius ir planuodama sėją, žinoma, į tuos planus įtraukiu ir rudens gėrybių karalių – moliūgą. Kaip gi be jo? Juk rudenį bus labai smagu visokio gėrio žiemai iš jo išsivirti. Jūs irgi, nepagailėkite darže kokio kampelio ir užsiauginkite šių daržovių patys.
Nežinote kada ir kaip juos sėti? Ne bėda – viską papasakosiu, kaip ir kada sėti moliūgus, ir patys įsitikinsite, kad tai labai paprasta.
Padarykite tai savo rododendrams: apdovanos įspūdingais žiedais
Įvairios socialinių tinklų daržininkų grupės jau ūžia nuo klausimų ir patarimų, kaip sėti, sodinti vieną ar kitą daržovę, gėlę, kaip tvarkyti ar dar netvarkyti aplinką, genėti, balinti vaismedžius ar vaiskrūmius.
Patarimais apie kovo mėnesio darbus sode ir darže su „Rinkos aikštės“ skaitytojais sutiko pasidalinti ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto docentas dr. Vytautas Liakas.
Atskleidė, kada sėti petražoles: nepražiopsokite
Ar jums kyla klausimas, kada sėti petražoles? Mat šios daržovės sėjos ir auginimo subtilybės neduoda ramybės daugeliui. Petražolių sėja tinkama ir rudenį, ir pavasarį, tad pastarajam sezonui minant ant kulnų, galima pradėti apie šį sėjos laikotarpį ir galvoti.
Nuostabūs prieskoniniai petražolių lapai ir maistingi jų šakniavaisiai turėtų vyrauti kiekviename darže, o jeigu dar joms nepaskyrėte kampelio – štai patarimai, kokių sąlygų reikia petražolėms užauginti ir kada pradėti sėti.
Pasakė, kada geriausias laikas sodinti svogūnus: nepraleiskite
Svogūnai ne tik įvairius patiekalus praturtina puikiu skoniu ir kvapu, bet pasižymi ir stebinančia nauda organizmui. Ne be reikalo juos rasite kone kiekviename darže šalyje – o kad daržovės augtų sveikos ir derlingos, verta prisiminti kelias taisykles. Pavyzdžiui, nuo seno manoma, kad gegužės 8–oji yra būtent ta diena, kai reikia imtis šių populiarių daržovių sodinimo.
Lietuviai nuo seno tikėjo, kad svogūnus reikia sodinti konkrečią dieną – per Cibulinį gegužės pradžioje.
Du aukso medalius per parą nuskynęs lietuvis: „Labai gerai pasiruošiau“
Lietuvos baidarininkai iškovojo dar du medalius Segede (Vengrija) vykstančiame pirmame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės varžybų etape. Prie penktadienį iškovoto aukso keturviečių baidarių varžybose, šeštadienį du apdovanojimus į Lietuvos rinktinės sąskaitą pridėjo vienviečių baidarių varžybose triumfavę Artūras Seja ir Ignas Navakauskas.
Vienviečių baidarių 200 m distancijos pusfinalio plaukimus laimėję A. Seja ir I. Navakauskas favoritais buvo laikomi ir finalo plaukime.
Atlikite šiuos darbus kovo mėnesį sode ir darže: gamta atsidėkos
Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams.
Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspertė išdavė pomidorų auginimo patarimus: užsirašykite iš anksto
Pomidoras – daržovė, kurios pastaraisiais metais pasaulyje užauginamas įspūdingas kiekis – apie 138 mln. tonų per metus. Šiandien turbūt niekas nepasakytų, kad net iki XVIII a. vidurio kai kuriose Europos šalyse pomidorai buvo auginami tik kaip dekoratyviniai augalai.
100 gramų pomidorų turi tik 22 kcal, tačiau juose ypač gausu organizmui naudingų mineralų: kalio, magnio, kalcio, geležies, fosforo, kalio, pektinų, celiuliozės, tirpių cukrų ir riebalų.
Pasiruoškite sėjai: atskleidė auksinius patarimus
Svarstote, kur gi toji gausaus derliaus ir gražaus sodo paslaptis? Pirmiausia, būtent nuo tinkamai paruoštų sėklų priklauso derlius. Gerai paruoštos sėklos greičiau dygsta, jų sudygsta daugiau ir vienodžiau, daigai būna gerokai stipresni bei turi daugiau galimybių išlikti.
Tiesa, reikia nepamiršti, kad nemaža populiarių lietuviškų daržovių dalis lauke ir beveik visos šiltnamių daržovės yra sodinamos daigais, tad jei norite gausaus derliaus, svarbu išmanyti, kaip elgtis su daigais.
Rudens sėja vėluoja, rapsai kai kur keičiami žieminiais kviečiais
Palankūs orai ir prasidėjusios šalnos ūkininkus skubina baigti kiek vėluojančią žieminių rapsų ir kviečių rudens sėją. Žemdirbiai sako, kad darbai vėluoja ir dėl klimato, ir dėl technikos trūkumo, ir dėl išaugusių sėklų, trąšų, kuro kainų.
Kitąmet, prognozuojama, mažiau bus auginama rapsų – dėl išdžiūvusių dirvų kai kur nebuvo įmanoma jų pasėti, todėl vietoj jų pasodinti žieminiai kviečiai.
Prakalbo apie mėnulio sėjos kalendorių: pasakė, ką ir kada reikia sodinti
Nuo seno mūsų protėviai, planuodami pavasario sėjos darbus, žvalgėsi į mėnulį, kruopščiai planavo, kada paranku sėti sėklas, persodinti daigelius, ravėti ar imti derlių. Ir šiandieną, matydami klimato kaitos grimasas, daržininkai mėnulio kalendoriaus neišsižada. Tiesa, juo vadovaujasi daugiausia mėgėjai.
Mėnulio sėjos kalendorius – vieniems daržininkams jis rimtas patarėjas, kiti į tai rimtai nežiūri.
Išvardijo didžiausias pomidorų daigų auginimo klaidas: nekartokite jų
Pats laikas pradėti želdinti namų palanges ir ruoštis šiltnamių sezonui. Bene populiariausios daržovės – pomidorai ir paprikos. Jas augina dauguma sodininkų, nes įdomios šių daržovių rūšys taip ir prašosi būti išmėgintos. Kaip teisingai auginti daigus, kad sulauktume gausaus derliaus?
Prieš 14 metų aktyviai daržininkauti pradėjusi kaunietė Tatjana Miliuk prisipažino bandžiusi auginti bene 300 įvairiausių pomidorų veislių. Sodininkė sutiko pasidalinti patarimais, kaip užsiauginti daigų.
Pasakė, kada geriausia sėti veją: ruoštis pradėkite jau dabar
Pradėti rūpintis vejos sėja reikėtų daug anksčiau nei galite manyti. Vejos priežiūra turėtų būti vienas iš pavasario darbų, kuriam reikalingas atidus dėmesys.
Nesvarbu, kaip atrodo šiuo metų jūsų veja – dėmėta ar visai plika, tačiau kiekvienais metais yra būtina pasirūpinti jos sezoniniu atnaujinimu.
Prasideda Jaunatis: Budraitytė įspėja 2 Zodiako ženklus
Prasideda geroji jaunaties savaitė, tačiau porai Zodiako ženklų ji gali būti nerami. Astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė tv3.lt naujienų portalui pasakė, ko galima tikėtis iš šio laikotarpio.
Prasidedanti jaunatis žadą geresnę atmosferą Lietuvai ir jos gyventojams. Pasak astrologės Vaivos Budraitytės, šis jaunaties laikotarpis puikus tuo, kad pagaliau galima pasirūpinti augalais ir sėja.
„Jaunaties laikotarpiu sėjame augalėlius, kad jie augtų ir klestėtų.
Sėklų pardavėjai vos spėja suktis: sodininkai atskleidžia, ką reikia sėti jau dabar
Už lango pakvipus pavasariui, sėklų pardavėjai vos spėja suktis. Pirkėjai šluoja net ir maždaug dešimtadaliu šiemet brangesnes sėklas. Šiuo metu populiariausios – sėti ir ant palangės auginti tinkamų augalų – prieskoninių žolelių, paprikų ar baklažanų. Tačiau užkietėję sodininkai jau dairosi ir vėlyvesniam pavasariui tinkančių agurkų ar pomidorų.
Netoli Marijampolės, Pabuktės kaime, gyvenantis Kęstutis – užkietėjęs sodininkas ir daržininkas.
Netrukus prasidės pomidorų sėja: atskleidė, ką reikia žinoti
Kiekvienas sodininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Vieni šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, kiti – tik kovo viduryje. Ir štai paradoksas: tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu metu.
Pomidorų sėją galima pradėti vasario mėnesį, jei augančius daigus papildomai apšviesite, o vėliau auginsite šildomame šiltnamyje. Mėgėjai namuose (ant palangių) pomidorus turėtų sėti kovo viduryje – balandžio pradžioje.
Pasiruoškite pomidorų sėjimui iš anksto: atskleidė geriausius patarimus
Vieni sodininkai pomidorus sėja jau vasario pradžioje, kiti – tik kovo viduryje. Ir štai paradoksas: tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu metu.
Pomidorų sėją galite pradėti vasario mėnesį, jei augančius daigus papildomai apšviesite, o vėliau auginsite šildomame šiltnamyje. Mėgėjai namuose (ant palangių) pomidorus turėtų sėti kovo viduryje ar balandžio pradžioje. Net gegužę lauke pasėti pomidorai spėja užauginti šiokį tokį derlių.
Gegužės mėnesio darbai darže: skelbia, ką reikia padaryti
Rudeniškai pavasariški orai kol kas neleidžia įsibėgėti sėjai daržuose, tačiau jau po geros savaitės tikimasi darbus pradėti pilnu tempu. Būsimą derlių užauginti padės ne tik kokybiškos sėklos, bet ir geras dirvos paruošimas, priešsėlis ar daržovėms parinktas „kaimynas“.
Ruošiant dirvą daržo augalų sėjai, pagrindiniai darbai yra kultivavimas ir frezavimas.
Sėja šiltnamyje: įvardijo didžiausias klaidas
Praėjus pirmajam pavasario mėnesiui, dėmesys nuo kiemo darbų perėjo prie šiltnamių. Kaip teisingai šiltnamį paruošti sėjai, ką ir po ko geriausia sėti ir ar tikrai verta kliautis mėnulio fazėmis sėjos metu?
Nešildomame polietileno plėvele dengtame šiltnamyje pirmieji darbai prasideda įpusėjus kovo mėnesiui.
Pasakė, kada ir kokias daržoves sėti: derliumi tikrai nenusivilsite
Saulutei kylant ir laipsniams kopiant vis aukščiau, dienoms ilgėjant, karantino išvarginti žmonės net nesulaukę, kol nutirps sniegas, raitojasi rankoves ir skuba greičiau į šiltnamius ar bent jau kuria daržą ant palangės.
Socialiniuose tinkluose esančios daržininkų mėgėjų grupės tiesiog ūžia nuo patarimų, patirčių apsikeitimų ir džiaugsmų ar nusivylimų, kaip pavyko užauginti vieną ar kitą daigą, ką jau pasėjo, o gal dar tik ketina sėti savo lauko šiltnamiuose.
Išdavė geriausius daržovių sėjimo patarimus: šių metų derlius bus garantuotas
Saulutei kylant ir laipsniams kopiant vis aukščiau, dienoms ilgėjant, karantino išvarginti žmonės net nesulaukę, kol nutirps sniegas, raitojasi rankoves ir skuba greičiau į šiltnamius ar bent jau kuria daržą ant palangės.
Socialiniuose tinkluose esančios daržininkų mėgėjų grupės tiesiog ūžia nuo patarimų, patirčių apsikeitimų ir džiaugsmų ar nusivylimų, kaip pavyko užauginti vieną ar kitą daigą, ką jau pasėjo, o gal dar tik ketina sėti savo lauko šiltnamiuose.
Kovo mėnesio darbai sode ir darže: ko svarbu neužmiršti?
Kovo mėnuo – tas metas, kuomet vis daugėja svarbių sodo bei daržo darbų. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams, tad „Žalia stotelė“ specialistai plačiau pasakoja, ką svarbu prisiminti atliekant kovo mėnesio darbus.
Pagrindinė daržovių ir gėlių sėja
Kovas – itin tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus.
Lietuviai ruošiasi pomidorų auginimui: ekspertė įvardijo geriausias veisles
Pomidorai – kone viena mėgstamiausių ir populiariausių daržovių lietuvių tarpe. Termometro stulpelyje kylantys skaičiai signalizuoja, kad laikas pradėti galvoti, ką auginsime daržuose ar šiltnamiuose ir jau visai čia pat laikas pradėti pomidorų daiginimą.
Jei šiemet norite užsiauginti pomidorų, agronomė, mokslų daktarė Marija Čižauskienė duoda keletą patarimų, ką daryti, kad ne tik nepraleistumėte laiko pomidorus daiginti, bet ir kaip juos prižiūrėti, kad šie ateityje duotų puikų derlių.
7 patarimai, svajojantiems apie gausų daržo ir sodo derlių
Svarstote, kur gi toji gausaus derliaus paslaptis? „Žalia stotelė“ specialistai dalinasi įžvalgomis, jog šiuo metu itin svarbu tinkamai paruošti sėklas, pasirūpinti teisingu jų daiginimu.
Tam, kad sėklos anksčiau, vienodžiau ir greičiau išdygtų, taip užtikrindamos ir gausesnį derlių, taikomi įvairūs sėklų paruošimo būdai, kuriuos kiekvienam sodininkui ir daržininkui vertėtų žinoti bei išmanyti.
1. Kalibravimas.
Norite gausaus pomidorų derliaus? Šie auksiniai patarimai tai užtikrins
Be pomidorų, tikriausiai, neįsivaizduojamas nei vienas, net pats mažiausias lietuviškas daržas. Šią daržovę rasime tiek ant kasdienio, tiek ant šventinio stalo, šiuos vaisius naudojame ir kaip garnyrą, dedame į salotas, džioviname, konservuojame, net renkamės kaip pagrindinį patiekalą.
Todėl nenuostabu, kad būtent pomidorų derlių kiekvienas sodininkas svajoja turėti gausų ir kokybišką.
Dabar palankus metas šių daržovių sėjai: nepražiopsokite
Galvojate, kaip užtikrinti gausų daržo derlių? Tam pradėti ruoštis reikėtų jau dabar. Vasario antroji pusė palanki paprikų, pomidorų, porų, baklažanų ir salierų sėjai, tad „Žalia stotelė“ specialistai dalinasi rekomendacijomis, ką reikėtų žinoti norintiems pasirūpinti šių daržovių gausiu derliumi.
Paprikų sėja ir daigų auginimas (2021-02-14 – 2021-02-28)
Jei turite tinkamas sąlygas – būtent šis nurodytas metas palankiausias pradėti sėti paprikas.
Ruošiamės sėjos pradžiai: pasakė, ką sėti anksčiausiai
Nors už lango dar gili žiema, pats metas pasiraitoti rankoves ir pradėti ruoštis darbų sezonui. Aktualiausia vasario mėnesio naujiena – sėklų paieška.
Tęsiame genėjimą
Vasario arba kovo mėnesį nuimkite ant vaismedžių kamienų rudenį uždėtas klijų juostas ir jas sudeginkite. Juostas imkite atsargiai, nes po jomis gali slėptis kenkėjai arba būti padėtų žiemsprindžio kiaušinėlių. Kamieno dalį virš ir žemiau juostos aptepkite 5 proc. sodo karbolineumo tirpalu.
Laikas ruoštis pomidorų sėjimui – pravers keli patarimai
Jau pats metas pakalbėti apie pomidorus, ypač jei norime jų sulaukti kuo anksčiau. Vieni sodininkai pomidorus sėja jau vasario pradžioje, kiti – tik kovo viduryje. Ir štai paradoksas: tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu metu.
Pomidorų sėją galite pradėti vasario mėnesį, jei augančius daigus papildomai apšviesite, o vėliau auginsite šildomame šiltnamyje. Mėgėjai namuose (ant palangių) pomidorus turėtų sėti kovo viduryje ar balandžio pradžioje.
Ruošiamės pomidorų derliui: atskleidė geriausias rūšis ir tinkamiausią laiką sėjimui
Kalendorinei žiemai persiritus į antrąją pusę, parduotuvėse atsirado stovai, kviečiantys pirkti daržovių sėklas ir planuoti pavasario sėją. Pamažu internete sukruto ir pomidorų mylėtojai – kada gi galima bus sėti šių raudonskruosčių sėklas. Apie tai, kada laikas sėti pomidorus, pasakojo tinklaraštininkė, apželdinimo kursų „Geltonas karutis“ organizatorė Lina Liubertaitė ir rekomendavo, kokias veisles išbandyti.
Prasidėjęs sodinimo sezonas plonina pinigines: žmonės skundžiasi sėklų kokybe
Prasidėjęs sėjos sezonas plonina daržininkų ir sodininkų pinigines. Sėklas perkantys žmonės skundžiasi, kad jos kasmet brangsta, bet ne visada pasėta morkos ar agurko sėkla išdygsta, o vėliau ne visada ir derlių duoda. Augalininkystės tarnyba sako, kad priežasčių, kodėl taip yra, gali būti daug. Viena jų – netinkama vasara, neleidusi gerai subrandinti sėklų, arba, kaip priduria sėklų pardavėjai, žmonės ne visada laikosi sėjos taisyklių.
Daržininkės Ana ir Ina parduotuvėje dairosi sėklų.
Šis laikas – auksinis sėti svogūnams: augs žaibišku greičiu
Šilčiausia per 200 metų žiema iš tiesų tapo didžiule staigmena. „Valstiečių laikraščio“ redakcija sulaukia klausimų, gal jau būtų galima pradėti pavasarinę sėją? Vis dėlto agronomai to daryti nepataria. Per anksti pasėtos arba pasodintos daržovės gali nukentėti nuo šalnų ir nepalankaus oro. Per vėlai pasėtos sėklos į perdžiūvusią dirvą blogai dygsta, daržovės gali nesubręsti, jas labiau puola ligos ir kenkėjai.
Pasakė, kas karaliaus šiltnamiuose: lietuvių įpročiai keičiasi
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ klientai ruošdamiesi prasidedančiam sodininkystės sezonui pavasarį kasmet nuperka bemaž 3,5 mln. pakelių įvairių augalų sėklų. Aktyvi sėklų prekyba rodo, kad šiųmetė pavasarinė sėja jau įsismarkauja. „Mūsų šalyje sodininkystė ir daržininkystė vis dar turi gilias tradicijas, todėl žmonės kasmet pavasarį skuba į prie namų ar kaimų sodybose esančius daržus.
Vietoje ekologiškų sojų brandina antrą piktžolių derlių
Raseinių rajono Ariogalos seniūnijos Lenčių kaimo ūkininkai jau antrą kartą per sezoną šaukiasi pagalbos – vokiečių kapitalo bendrovės KTG EKO AGRAR ekologiniai ūkiai jau subrandino antrą piktžolių derlių ir juo dosniai dalijasi su kaimyninių sklypų savininkais. Pasitiko agresyviai Pas ūkininkus jau antrą kartą šiais metais važiuota su rajono tarybos Ūkio plėtros komiteto pirmininku Romaldu Zubiela.
Žiemkenčių sėja įgauna pagreitį
Įsibėgėjo žiemkenčių sėja. Lengvesnėse dirvose sėjami kvietrugiai, rugiai, o našesnėse - daugiau įdėjimų ir priežiūros reikalaujantys žieminiai kviečiai. Žieminiai kviečiai, žemdirbių nuomone, – labiausiai paplitę ir bene vertingiausi augalai, užtikrinantys ūkio ekonominį stabilumą. Žieminiai kviečiai populiarūs dėl to, kad labai jų panaudojimas yra labai universalus ir juos galima auginti skirtinguose regionuose.
Sėją pradės „Valtra“ galiūnais
Lietuvos žemdirbiai pamėgo galinguosius garsios Suomijos kompanijos „Valtra“ traktorius. Ne vienas jų džiaugiasi pasirinkęs S serijos traktorių „Valtra“, kuris išsiskiria didele galia, įdiegtomis naujausiomis technologijomis ir komfortu. Iki šiųmetės sėjos pradžios ūkininkus turi pasiekti dar 5 galiūnai „Valtra“. Atriedės penki nauji traktoriai Ankstyvas pavasaris budina gamtą ir gena ūkininkus į laukus. Šiųmetė žiema neilgai truko, tačiau nepagailėjo šalčių.
Ūkininkai apverkia žiemkenčius
Dar nepasibaigus žiemai ūkininkai skaičiuoja didelius nuostolius dėl iššalusių žiemkenčių ir jau ruošiasi spartesnei pavasario sėjai. Pasak augalininkystės ekspertų, žieminių kviečių netektys gali būti mažesnės, o žieminiai rapsai, kurių buvo pasėta kaip niekada daug, kai kur pražuvo. Pernai rudenį ūkininkai surizikavo ir rapsų pasėjo net trečdaliu daugiau, nors po 2010-ųjų ir 2011-ųjų žiemos nuostolių ne vienas jų buvo atsisakęs.
Žemdirbiams teks atsėti nušalusius augalus
UAB „Arvi fertis“ specialistai praėjusį rudenį žemdirbiams rekomendavo, kad rinktųsi žiemkenčių veisles, atsparias nepalankiems žiemos veiksniams. Taip pat buvo rekomenduojama augalus tinkamai paruošti žiemai. Vienas iš svarbiausių veiksnių – optimalus tręšimas. Daugelis žemdirbių turi karčią ankstesnių metų patirtį ir yra pasirinkę gal būt ne tokias derlingas, bet atsparias šalčiams veisles bei pasirinko geriausiai augalų fiziologinius poreikius atitinkančias kompleksines trąšas.
Ūkininkai pripažįsta: žemės ūkio verslą valdo pinigai ir Dievas
Laukuose kruta juda net akmenys – iškelti pašalo ir renkami darbščių rankų. Žemdirbiai ramina: vėlyvas pavasaris neatims derliaus. „Valgyti turėsime“, – sako sėją pradėję žmonės. Ūkininkai pripažįsta: žemės ūkio verslą valdo pinigai ir Dievas, o žmogus yra tik įrankis. 14 valandų darbo diena Dulkių tumulai vejasi galingą traktorių. Sėja Bazilionų (Šiaulių rajonas) žemės ūkio bendrovės laukuose miežius.
Lietuviai kaip niekad aktyviai perka daržovių ir prieskoninių žolių sėklas
Šiemet susidomėjimas sėklomis ir sodinukais prasidėjo kaip niekada anksti – dar sausio mėnesį. Prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse daugiausiai įsigyjama kasdieninių daržovių sėklų – agurkų, burokėlių, ridikėlių, tarp gėlių sėklų populiariausia – Velykų žolė. Sėklų, palyginti su pernai metais, nupirkta du kartus daugiau.
Daigams reikia šilumos ir drėgmės
Vis aukščiau pakylanti saulė primena, kad laikas susirūpinti sėja. UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Liucija Kunigiškytė pavasario darbus siūlo pradėti nuo daržo plano ir sukauptų atsargų peržiūros. Žiemos pabaigoje -pavasario pradžioje sėjamos ilgos vegetacijos daržovės, gėlės, prieskoniai. Patikrinti daigumą – Kokius darbus kovo pradžioje turi atlikti daržininkas, gėlininkas? – Vasarį, kovą darbus pradedame namuose.
Rapsų ligos: kaip gelbėti pasėlius
Prognozuojama, kad šių metų žieminių rapsų derlius Lietuvoje sudarys 203,6 tūkst. t ir bus 4,8 karto didesnis negu 2011 metais. Derliaus gausumas siejamas su didesniais negu pernai pasėlių plotais. Šiais metais žieminių rapsų pasėta 78 tūkst. ha.
Rapsus sėja atsakingai
Anot Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Biržų ir Kupiškio rajono augalininkystės konsultanto Ginto Jakštonio, žieminius rapsus ūkininkai sėja atsakingai.
Kaip auginti prieskonines žoleles?
Žolelės vertinamos dėl jų skonio, gydomųjų, dekoratyvinių ir aromatinių savybių. Jos skiriasi dydžiu, forma – nuo pažeme šliaužiančių čiobrelių iki aukštų šventagaršvių stiebų. Žolelių pasirinkimas toks didelis, kad visada yra ką pasiūlyti daržininkui, kuris domisi kvapnių ar neįprastų patiekalų ruoša. Žolelės taip pat veikia pojūčius ir nuotaiką, be to, jas lengva auginti.
Jau prasidėjo prekyba sėklomis
Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, yra atnaujinę sėklų asortimentą ir laukia pirkėjų.
Mat antrąją vasario pusę jau prasideda ilgos vegetacijos daržovių sėklų sėja. Nors vasaris dar neįpusėjo, bet sėklų parduotuvėse pirkėjų netrūksta. Pardavėjai sako, kad šiuo metu perkantieji tiksliai žino, ko nori, kokių sėklų ieško.O štai daržininkai mėgėjai į parduotuves esą plūstelės tik stojus šiltesniems orams – kovą ar balandį.
Sėja išpurtė ūkininkų kišenes
Daugiau nei pusės žiemkenčių netekusius mūsų krašto žemdirbius šį pavasarį užgulė dvigubi darbai ir išlaidos.
Maža to, žemdirbiams trūksta grūdų iššalusiems žiemkenčiams atsėti ir akcizais neapmokestinamo dyzelinio kuro. Pabrango trąšos, tiesiog valandomis kyla sėklų kainos, įsiplieskė priekaištai grūdinių kultūrų veislių tyrėjams.
Skaičiuoja didelius nuostolius
„Šiemet — antri nuostolingi pasėlių žiemojimo metai, nuostoliai dar didesni negu pernai.
Sėjos pabaiga nusikėlė dėl nepalankių orų
Šiaulių rajono žemės ūkio skyriaus duomenimis, tokio sunkaus pavasario žemdirbiams seniai nebuvo. Pirmiausia dėl to, kad iššalo labai daug žiemkenčių, kuriuos reikėjo atsėti vasarinėmis kultūromis. Pristigo kviečių Kai kuriems ūkininkams tenka atsėti net šimtus hektarų.
Antai vienam stambesnių rajono ūkininkų Vitoldui Norkui iš Šiupylių teko atsėti net apie 180 ha.
Ką pasėsime ir ką pjausime?
Ką pasėsime ir ką pjausime 2010-aisiais visomis prasmėmis? Pasėti galima ne tik grūdą, bet ir pinigą.
Labai svarbu, kada ir kaip pinigą panaudosi– ar tinkamu laiku pirksi trąšas, modernizuosi fermą, su kuo sudarysi pieno pardavimo sutartį, galiausiai– kokiomis sąlygomis pasiskolinsi.
Paskolą irgi galime laikyti sėja, nes tik iš savo lėšų įleisti šaknis ir dar konkuruoti rinkoje su labiau patyrusiais beveik neįmanoma.