seimo etikos ir procedūrų komisija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seimo etikos ir procedūrų komisija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seimo etikos ir procedūrų komisija“.

Seimo etikos sargai aiškinsis, ar nepaisydamas VGT narių sutarimo Arvydas Anušauskas nepažeidė elgesio normų

Generalinei prokuratūrai nustačius, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nesilaikė praėjusių metų liepos mėnesį vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio dalyvių susitarimo neviešinto aptartos informacijos, Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą dėl politiko elgesio. Sprendimas trečiadienį vykusio posėdžio metu priimtas bendru sutarimu.

Seimo etikos sargai kol kas nepradėjo tyrimo dėl Raskevičiaus pasisakymų apie Celofaną

Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija kol kas nepradėjo tyrimo dėl Tomo Vytauto Raskevičiaus socialiniuose tinkluose publikuotų pareiškimų apie Antaną Kandrotą. Etikos sargai nutarė sulaukti Generalinės prokuratūros žingsnių ir tuomet apsispręsti dėl tyrimo iniciatyvos. Parlamentaras T. V. Raskevičius savo „Facebook“ paskyroje piktinosi, kodėl LGBT protestą trikdę, pasak jo, „celofano recidyvistai“ nebuvo patraukti iš susibūrimo vietos.

Seimo Etikos komisija tiria skundą dėl Matelio pasisakymų

Teisėjų taryba ketvirtadienį pranešė, jog Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą pagal jų kreipimąsi dėl parlamentaro konservatoriaus Bronislovo Matelio pasisakymų. Teisėjų taryba reagavo į politiko teiginius apie Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendimą ir Lietuvos teismų sistemą. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašoma įvertinti parlamentaro pozicijos atitiktį Valstybės politikų elgesio kodeksui.

Gražulis prašo tyrimo, ar Raskevičius negauna pinigų už „profesionalaus gėjaus veiklą“

Seimo narys Petras Gražulis antradienį kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas ištirti Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus kaip profesionalaus gėjaus veiklą, nes dėl tokio jo savęs įvardijimo dažnai klausinėja gyventojai, rašoma pranešime spaudai. Politiko pranešime pažymima, kad LR Konstitucijos 60 straipsnis nustato, kad Seimo narys negali niekur kitur dirbti ir gauti kitų pajamų, išskyrus už kūrybinę veiklą.

Seimūnai po karantino „pasitaškė“ parlamentinėmis lėšomis: padaugėjo išlaidų suvenyrams

Pasibaigus karantinui, Seimo nariai ėmė leisti parlamentinei veiklai skirtas lėšas, ypač padaugėjo išlaidų suvenyrams, rodo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ataskaita. Anot jos, trečią ketvirtį – liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais – parlamentarai išleido beveik 364 tūkst. eurų, tai yra 76 tūkst. daugiau nei antrą ketvirtį. Iš viso šiemet parlamentinei veiklai panaudota per 944 tūkst. eurų.

Etikos komisija paskelbė – Pranckietis nepažeidė Seimo statuto

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nepažeidė Seimo statuto, neteikdamas valdančiųjų septintu pavaduotoju pasiūlyto Kęstučio Bartkevičiaus vietoje atstatydinto Remigijaus Žemaitaičio, trečiadienį nusprendė Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK). „Komisija nusprendė, kad V. Pranckietis nepažeidė Statuto, kadangi nurodyta, jog gali būti iki septynių pavaduotojų, o kandidatūras teikia pirmininkas, pasitaręs su frakcijomis.
Aktualijos 2019-12-18

Aistros dėl Pranckiečio netyla: Seimo pirmininkas veikė savo naudai

Paskubinęs balsavimą dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis veikė asmeniniais interesais, konstatavo Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK). Tokią išvadą komisija trečiadienį priėmė šešiais valdančiųjų balsais prieš tris opozicijos atstovus.

Seimo etikos sargai imasi tirti, ar Pranckiečio ateitį nulėmęs posėdis – teisėtas

Seimo etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nenusprendė, ar antradienį surengtas parlamento vadovybės posėdis buvo teisėtas. Klausimas pavestas nagrinėti išvadų rengėjams. Susirinkusi Seimo vadovybė antradienį nutarė sušaukti nenumatytą Seimo posėdį, per kurį nuspręsta V. Pranckiečio neatstatydinti iš Seimo pirmininko posto.

Seimo etikos sargams vadovaus Matulas

Seimo Etikos ir procedūrų komisija antradienį išsirinko naują vadovą, juo tapo konservatorius Antanas Matulas. Jis pakeitė Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovę Ritą Tamašunienę, turėjusią pasitraukti iš šių pareigų, nes politikės partija liepą prisidėjo prie valdančiosios koalicijos. Seimo etikos sargų komisijos pirmininko vieta priklauso opozicijos atstovui.

K. Ramelis: iš Etikos komisijos traukiuosi savo noru

Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijai vadovaujantis parlamentaras Konstantas Ramelis nutarė trauktis iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos. Tai jis penktadienį patvirtino žurnalistams, tačiau motyvų nekomentavo. „Aš padarysiu pareiškimą vėliau, komisijos posėdyje, iš anksto nenoriu nieko komentuoti. Čia yra mano iniciatyva. Kadangi aš pasakiau, kad aš trauksiuos, buvo svarstoma, kas dirbtų šioje komisijoje vietoje manęs“, – sakė K. Ramelis.
REKLAMA
REKLAMA

Protestas prieš A. Salamakiną: A. Šedžius taps etikos sargu(papildyta 10:14)

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos už įvairius prasižengimus ne kartą praustas Andrius Šedžius dabar galės gero elgesio pamokyti kitus. Mišri Seimo narių grupė, kuriai priklauso ir iš socialdemokratų gretų pasitraukęs A. Šedžius, nutarė būtent šį politiką deleguoti į Etikos ir procedūrų komisiją. Šis parlamentaras turėtų pakeisti Konstantą Ramelį.

B. Bradauskas prašo etikos sargų ištirti, ar I. Degutienė gali toliau dirbti Seimo pirmininke

Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas ištirti, ar Irena Degutienė, jo galimą paskyrimą aplinkos ministru palyginusi su vilko įleidimu į avių gardą, gali toliau eiti Seimo Pirmininkės pareigas. Etikos sargų politikas prašo nustatyti, ar Seimo Pirmininkė, pavadindama jį „vilku aplinkosaugoje“, nepažeidė etikos principų.

Seimo etikos sargais nepasitikintis P. Gražulis prašo VTEK ištirti jo deklaracijas

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimais nepasitikintis Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininką Remigijų Rekertą, prašydamas atlikti išsamų tyrimą dėl jo paties ir žmonos pateiktų deklaracijų duomenų tikslumo ir atitikimo teisės aktų nustatytiems reikalavimams. Pasak parlamentaro, kreiptis į VTEK jį paskatino žiniasklaidoje paskleista melaginga informacija, kad jis nesąžiningai praturtėjo.

Socialdemokratai išsaugojo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko kėdę

Seimo seniūnų sueiga nutarė socialdemokratams palikti šiuo metu jų turimą Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko portfelį, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko kvotos klausimo seniūnai nesprendė. Tai ketvirtadienį sakė Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Dėl incidento su D. Meiželyte Seimo etikos sargai kreipėsi į policiją

Seimo Etikos ir procedūrų komisija kreipėsi į policiją, prašydama suteikti informacijos apie melagingą pareigūnų iškvietimą, kuriame dalyvavo ir parlamentarė, tos pačios komisijos narė Donalda Maiželytė. Gavus atsakymą iš policijos apie D. Meiželytės vaidmenį šioje istorijoje, Seimo etikos sargai spręs, ar pradėti jos veiksmų vertinimą.

Apie savo jausmus S. Stoma prabilo už uždarų posėdžio durų

Seimo Etikos ir procedūrų komisija ketvirtadienį už uždarų durų svarsto parlamentaro Sauliaus Stomos veiksmus, galimai prasilenkiančius su teisės ir dorovės normomis. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui Algimantui Salamakinui pasiūlius pačiam S. Stomai apsispręsti, ar posėdis bus uždaras, žurnalistų dėmesio pastaruoju metu nestokojantis politikas pasinaudojo tokia galimybe ir atsisakė viešo jo elgesio nagrinėjimo.

Dėl greitį viršijusio P. Gražulio etikos sargai kreipsis į FNTT

Seimo Etikos ir procedūrų komisija dėl galimai daugiau kaip 30 kartų greitį viršijusio Seimo nario Petro Gražulio nutarė kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT). „Komisija mano, kad turi atlikti tyrimą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, nes Petras Gražulis deklaruoja, kad jis nežino, kas vairavo, kas ten važinėjo, o tai yra biudžeto lėšos. Seimo nariai turi naudoti šias lėšas griežtai pagal paskirtį.

A. Nedzinsko automobilių istorija verčiama A. Salamakino orientacijos klausimu

Seimo pirmininkės pavaduotojas, Liberalų ir Centro Sąjungos (LiCS) lyderis Algis Čaplikas nekomentuoja žiniasklaidos paskelbtos informacijos, kad Jungtinės Tautos prisikėlimo partijos (TPP) ir Liberalų bei Centro Sąjungos  frakcijos narys Antanas Nedzinskas, esą, pamėgo remontuoti savo automobilius už parlamentines lėšas. A. Čaplikas, neseniai išrinktas LiCS vadovu, situacijos nekomentavo. „Aš jau nebesu Jungtinės frakcijos pirmininkas. Esu Seimo vicepirmininkas.

Ž. Šilgalis: geriau kartą TV projekte suvaidinti karvę nei visą gyvenimą būti ožiu

Savaitgalį viename leidinyje buvo išspausdintas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos Algimanto Salamakino interviu, kuriame jis Žilvino Šilgalio pasirodymą televizijos šokių projekte pavadino žemo lygio darkymus.

E. Lementauskas apskundė etikos sargams I. Degutienę

Seimo narys Evaldas Lementauskas kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo pirmininkės Irenos Degutienės „melagingos informacijos, paskleistos radijo eteryje“. Politikas paprašė įvertinti, ar I. Degutienės elgesys viešai skleidžiant melagingą informaciją bei galimai formuojant išankstinį Seimo laikinosios tyrimo komisijos sprendimą neprieštarauja valstybės politikų elgesio teisingumo, sąžiningumo ir nešališkumo principams.

J. Šimėnas pateko į interesų konfliktą

Nedeklaruodamas su atsinaujinančių išteklių energetika susijusių savo rėmėjų ir šioje srityje dirbančio savo sūnaus Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo kai kurias nuostatas. Tokią išvadą trečiadienį priėjusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija taip pat konstatavo, kad politikas šią klaidą jau ištaisė.
titulinis 2011-04-13

Politikų verslo ypatumai: gavus postą praturtėja artimieji

Susigriebta, kad Lietuvoje įsigalėjusi politikų mada perrašinėti savo turtus mamoms, žmonoms, vaikams ar draugams – akių dūmimas. Vieni siūlo sekti užsienio šalių pavyzdžiu, kai politikų turtą ima tvarkyti valstybinės įstaigos, kiti tvirtina, kad formalius draudimus politikams vadovauti verslui reikėtų panaikinti, taip visuomenei parodant, kas yra kas.

Etikos sargai: kaltas A. Salamakinas ar nekaltas?

Seimo Etikos ir procedūrų komisija ir vėl neapsisprendė, ar jos pirmininkas Algimantas Salamakinas pažeidė Seimo statutą ir politikų elgesio kodeksą, ar nepažeidė. Trečiadienį vykusios audringos diskusijos rezultato nedavė. Kai kurių etikos sargų nuomone, šio klausimo svarstyme padaryta pertrauka, kiti mano, kad šioje istorijoje jau padėtas taškas. Posėdžio kulminacija buvo „tvarkiečio“ Egidijaus Klumbio pasišalinimas. „Šitame cirke aš nedalyvauju“, – pareiškė jis ir paliko posėdį.
titulinis 2010-12-08

Seimo LSDP frakcija palaiko A.Salamakiną už principingą darbą Seimo komisijoje

Seimo socialdemokratai frakcijos posėdyje apsvarstė frakcijos nario Algimanto Salamakino ketinimą atsistatydinti iš Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininko posto. Socialdemokratai apgailestauja, kad Seimo narys A.Salamakinas buvo priverstas priimti tokį  sprendimą dėl nesibaigiančių politinių oponentų pretenzijų bei puolimo žiniasklaidoje. Socialdemokratai vertina A.Salamakino kompetenciją, gerbia už principingumą ir sąžiningą įstatymų bei Seimo statuto laikymąsi.

Etikos sargai išteisino parlamentarus dėl abejotinos automobilių nuomos

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį už uždarų durų išteisino prokurorams dėl automobilių nuomos užkliuvusius parlamentarus ir prokurorus apkaltino politikavimu. „Išvada tokia, kad komisija nematė pažeidimų, kad Seimo nariai naudodami automobilius pažeidė valdybos sprendimą, arba Seimo statutą, arba politikų elgesio kodeksą", - po uždaro posėdžio žurnalistams sakė EPK vadovas Algimantas Salamakinas.

Etikos sargai svarstys Valentino Mazuronio kelionės į Kiniją aplinkybes

Seimo valdyba paprašė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos apsvarstyti Seimo nario "tvarkiečio" Valentino Mazuronio kelionės į Kiniją aplinkybes. Kovo 31 d. Seimo valdyba balandžio 12-18 dienomis parlamentaro į Kiniją neišleido, nes buvo nutarta "sprendimo nepriimti", t.y. šitai kelionei nepritarti.

Seimo komisija apklaus etikos sargą Algimantą Salamakiną

Seimo specialioji tyrimo komisija penktadienį ketina apklausti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Algimantą Salamakiną. Apkaltos komisijai taip pat liudys Seimo kancleris Jonas Milerius ir Seimo posėdžio sekretoriato vyr. specialistas Arūnas Glavickas. Tyrimo komisija jau yra apklaususi parlamentarus Liną Karalių ir Aleksandrą Sacharuką. L. Karalius į kolegų nemalonę pateko dėl to, kad atostogavo tuomet, kai vyko pratęstos Seimo sesijos posėdžiai.

Etikos sargams užkliuvo R. Juknevičienės plakatas

Etikos sargams užkliuvo Rasos Juknevičienės plakatas, spausdintas už parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos verdiktas- Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės plakatas su sveikinimu Kauno paminklinės Kristaus prisikėlimo bažnyčios renginių lankstinuke nėra parlamentinė veikla, todėl politikė neturėjo teisės paremti šio lankstinuko ir plakato gamybos iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.

A. Sacharukas ir R. Žilinskas iš komisijų vadovų postų atleisti neteisėtai

Rokas Žilinskas ir Aleksandras Sacharukas išsaugos Seimo Atominės energetikos komisijos ir Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijos vadovų postus, nes jų atleidimo procedūros atliktos pažeidžiant Statutą. Tai nustatė trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Tuo tarpu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas mano, kad Seime turėtų būti labiau paisoma politinės kultūros.

Rasai Juknevičienei teks grąžinti į biudžetą 3,4 tūkst. litų

Krašto apsaugos ministrei, Seimo narei Rasai Juknevičienei teks grąžinti į biudžetą 3,4 tūkst. litų, skirtų parlamentinei veiklai. Trečiadienį posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija nustatė, kad jie išleisti ne pagal paskirtį, nes parlamentarės portretas ir sveikinimas Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčios leidinyje nėra susiję su parlamentine veikla. "Tie pinigai turės būti grąžinti į biudžetą iš asmeninių lėšų.

Etikos sargai: E.Pupinis gali toliau vadovauti Seimo Kaimo reikalų komitetui

Nors praėjusią savaitę parlamentarų grupė pareiškė nepasitikėjimą Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininku Edmundu Pupiniu, jis išsaugos šias pareigas, nes jo atstatydinimo procedūra įvyko pažeidžiant Seimo statutą. Tą trečiadienį nustatė Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Šios komisijos nariai tvirtino, kad Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai, pageidavę atleisti E. Pupinį iš komiteto vadovo pareigų, turėjo kreiptis motyvuotu raštu į Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę.

Seimo nariai kaltina prokurorus politikavimu

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai mano, kad prokurorai, narpliojantys Seimo narių automobilių nuomos sutarčių detales, per daug politikuoja ir netgi esą nepagrįstai stengiasi padaryti politikus nusikaltėliais. Tokios mintys nuskambėjo trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje, kuriame buvo svarstomos Seimo narių, nuomojančių transporto priemones parlamentinei veiklai vykdyti, nuomos sutartys.

Iš ko tyčiojatės, Seimo nariai? Iš savęs?

Plačiai skamba žmonių išrinktų Seimo narių vojažai po svečias šalis. Ką ir bekalbėti – negražu. Viena kelionė sulaukė išskirtinio dėmesio. Seimo Etikos ir procedūrų komisija tai įvertino griežtai. Verdiktas skamba lyg nuosprendis –  be Seimo valdybos žinios išvykęs atostogų seimūnas Linas Karalius pažeidė Seimo statutą ir politiko etikos kodeksą ir pakenkė Seimo reputacijai bei autoritetui. Ir netgi neatliko savo, kaip tautos atstovo, konstitucinės priedermės.

Linas Karalius atsiprašė rinkėjų (papildyta 15.54)

Atostogomis ir posėdžių praleidinėjimu pagarsėjęs Seimo narys Linas Karalius pripažino savo kaltę ir atsiprašė suteršęs parlamento reputaciją. Tiesa, savo Seimo nario kortelę, kuria keliolika kartų balsavo partijos kolega Aleksandras Sacharukas, L. Karalius teigė palikęs netyčia. L. Karalius, prieš savaitę ignoravęs Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdį, antradienį jame pasirodė. Parlamentaras komisijos posėdyje aiškino, kad jam laiku sugrįžti nepavyko dėl nenumatytų aplinkybių.

Prasižengusius parlamentarus ketinama „auklėti“ algų karpymais

Siekiama, kad Seimo posėdžius praleidinėjantiems ir už kolegas balsuojantiems parlamentarams būtų taikomos piniginės sankcijos. Už bent vieną praleistą posėdį atlyginimas būtų kerpamas 20 proc., už balsavimą vietoj kolegos - 25 proc. Tą įteisinančias statuto pataisas rengia Etikos ir procedūrų komisija, joms dar turės pritarti valdyba ir Seimas. "Už vienasmeniškumo pažeidimus (balsavimas už kitą Seimo narį - ELTA) - 25 proc. algos, taigi vienas mygtuko paspaudimas - 1,5 tūkst.

Įsižeidęs Linas Karalius aiškintis nenusiteikęs (papildyta)

Atostogų ir posėdžių praleidinėjimu pagarsėjęs Seimo narys Linas Karalius pareiškė neketinąs aiškintis Etikos ir procedūrų komisijai, nes jos pirmininkas Algimantas Salamakinas esą jį įžeidė. Pats A. Salamakinas sako, kad L. Karalius taip tiesiog bando išsisukti.

Etikos sargai: J. Šimėnas pažeidė Seimo statutą ir įstatymą

Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas pažeidė Seimo statutą bei Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes neatsisakė su Seimo nario veikla nesuderinamų pareigų. Tai trečiadienį nutarė Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Etikos sargai nemano, kad viešajai įstaigai vadovavęs politikas pažeidė Konstituciją, nes ji jokios realios veiklos nevykdė.
Į viršų