savigyda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „savigyda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „savigyda“.
Vaistininkai kaip reikiant sunerimę dėl tokio gyventojų elgesio: perspėja dėl šalutinių reiškinių
Gydymasis „pasikonsultavus“ ne su sveikatos specialistu, o su interneto paieškos ar pokalbių programėle – vis dažnesnis reiškinys. Vaistininkai perspėja, kad savarankiškai vartoti net ir „nekaltus“ medikamentus – toli gražu ne geriausias sprendimas, ypač detaliai neišsiaiškinus sveikatos situacijos, negalavimus sukėlusių priežasčių.
„Visuomenės pokyčiai lemia padidėjusį sveikatos priemonių vartotojiškumą, kitaip žiūrima į sveikatą ir blogą savijautą.
Lietuviai suvartoja vis daugiau vaistų: pernai parduota virš 80 mln. pakuočių
Lietuviai kasmet suvartoja vis daugiau vaistų. Valstybinės vaistų kontrolės tarnyba (VVTK) informuoja – 2020 metais parduota daugiau negu 80 milijonų vaistų pakuočių. Kas tai – vis augantis sergamumas, gerėjantis ligų gydymas ar įprotis kaupti?
Kaip informuoja Valstybinė ligonių kasa, vaistinės pernai iš gyventojų surinko 28,5 tonos pasenusių ir nereikalingų vaistų. Tai – net 2 kartus daugiau nei 2017 metais.
Gydytoja apie savigydą per pandemiją: žmonės kaip tik tapo daug jautresni sveikatai
Lietuvoje bendram vaistų suvartojimui kasmet augant, į savo sveikatą kitomis akimis privertusi pažvelgti COVID-19 pandemija visuomenę gali paskatinti koreguoti ir šį įprotį. Šeimos gydytojai pastebi, kad pacientų jautrumas sveikatos klausimais yra padidėjęs: dabar jie linkę konsultuotis net dėl vitaminų, kuriuos planuoja vartoti.
„Dėl pandemijos gerokai išaugo su sveikata susijusio nerimo lygis.
Vyriškis giriasi atradęs panacėją – kasdien išgeria po stiklinę šlapimo
Žmogus kiekvieną dieną išgeria savo dviejų savaičių senumo šlapimą, taip pat juo įtrina savo veidą. Vyras tikina, kad tai padėjo išgydyti kamavusią depresiją ir leido metais atjaunėti, rašo dailymail.co.uk.
Psichiatrė: esant miego sutrikimams, o galbūt depresijai, savigyda kenkia
Rasa Pekarskienė, LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Jei 2–3 savaites žmogus jaučia depresijos požymius, jo būsena bloga, nereikėtų ilgiau laukti, sako psichiatrė Vida Kilikevičienė. „Tada reikia drąsiai keliauti pas psichiatrą, psichoterapeutą. Kolegos sako – geriau dešimt kartų ateiti be reikalo, negu vieną kartą užtempti“, – pataria specialistė. Pasak V. Kilikevičienės, dažnai žmonės bijo, jog, atėję pas psichiatrą, gaus vaistų, ir nuo jų savijauta dar pablogės.
Pavojinga savigyda: patys sau ir ligas diagnozuojame, ir vaistus paskiriame
Ligoniai vis dar stengiasi suminkštinti vaistininkų širdis ir įsigyti vaistų be recepto. Mirtimi pasibaigusios gripo komplikacijos sukėlė didelį visuomenės nerimą. Pasirodė, kad tereikia menko viruso, ir gyvybė gali atsidurti mirtiname pavojuje. Panevėžio miesto poliklinikos Šeimos gydytojų skyriaus vadovė gydytoja Violeta Šimėnienė sako, kad pacientams pats laikas pamiršti savigydą ir sunegalavus kreiptis į šeimos gydytoją.
Ir rinkėjai moka meluoti
Naujausio savaitraščio „Balsas.lt savaitė“ „Karštojoje temoje“ – žurnalisto Tomo Čyvo straipsnis „Ir rinkėjai moka meluoti“. Lietuvos rinkėjų požiūris į politikus dažnai būna gana nihilistinis. Jei kuris nors turtingas ir kandidatuoja – vadinasi, prisivogė. Jei neturtingas – vadinasi, eina vogti. Net dalyvaudami anoniminėse apklausose rinkėjai ne visada sako tiesą, Sociologai prisipažino ir per šiuos rinkimus biją nelauktų paklaidų.