sausros

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sausros“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sausros“.

Nauji orų rekordai Europoje: dar neregėtos liūtys Danijoje ir karščio bangos Ispanijoje

Europą toliau siaubia ekstremalūs ir chaotiški orai: kai kuriose žemyno dalyse iškrenta daug kritulių, o kitas alina karštis. Danijoje 12 mėnesių iš eilės buvo drėgniausi, todėl žmonių namuose nuolat kaupiasi drėgmė ir pelėsis. Dėl nuolatinio lietaus namai nespėja išdžiūti, kol vėl permirksta. Tuo metu Ispaniją alina karščio bangos ir ekstremali temperatūra, skelbia portalas „Euronews“. „Dvylika mėnesių turėjome neįsivaizduojamą lietaus kiekį.
51 2024-07-26

Orai ir toliau lepins, bet džiaugsis ne visi: yra, kas kels rūpesčių

Artimiausiomis dienomis orai Lietuvoje lepins – šils iki 29 laipsnių šilumos.  Trečiadienį Lietuvoje nelis. Naktį vėjas silpnas, o temperatūra nuo 10 iki 13 laipsnių šilumos.  Dieną pūs silpnas besikeičiančios krypties vėjas, dangumi ritinėsis saulė ir bus vasariškai šilta, 25–27 laipsniai šilumos.  Ketvirtadienį Lietuvoje nelis. Vėjas besikeičiančios krypties, nuo 4 iki 9 m/s.   Temperatūra naktį 14–16 laipsnių šilumos, dieną nuo 25 iki 29 laipsnių šilumos.

Lietuvos orai po 70 metų: tropinės naktys ir teigiama vidutinė žiemos temperatūra?

 Planeta Žemė serga, ar pastebite tai? Sausros ir liūtys, audros ir taifūnai, nykstančios žuvys ir kertami miškai – tai mūsų Žemės skauduliai. Apie juos vis dažniau girdėdami vis labiau apsiprantame, pradedame žiūrėti į kaip neišvengiamus dalykus. Bet juk viskas žmogaus rankose, mes galime ir privalome tai pakeisti. Tarptautinė klimato kaitos komisija, vienijanti 195 pasaulio šalių mokslininkus paskelbė ataskaitą.
Lietuva 2014-02-12

Mokslininkai perspėja: Europai gresia niokojančios sausros

Naujo Europos Komisijos užsakymu atlikto besikeičiančio klimato poveikio Europos šalims tyrimo išvadose sakoma, kad iki kito amžiaus pradžios Europa susidurs su rimtu vandens išteklių trūkumu. Mokslininkai prognozuoja, kad iki šio amžiaus pabaigos Pietų Europoje, įskaitant Iberijos pusiasalį ir Italiją, bus iki 80 proc. daugiau sausrų, nei šiuo metu. Upių vandeningumas tam tikrose Europos dalyse dėl besikeičiančio klimato gali sumažėti iki 40 proc., praneša „Dailymail.co.
2014-01-10

Kada Lietuva perims vynuogynų verslą iš Ispanijos?

Taragonos universiteto (Ispanija) mokslininkai prognozuoja, kad dėl klimato šiltėjimo Švedija ir kitos kaimyninės Baltijos regiono šalys jau maždaug 2050 metais gali tapti pramoninės vynuogininkystės kraštais. Ispanų mokslininkai konstatavo, kad šiuo metu tokia šalimi tampa Danija.
2013-03-29

Kodėl brangsta maistas?

Tarptautinių organizacijų atstovai ir politikai sunerimę dėl padėties maisto produktų rinkose. Nuogąstaujama, kad greitai gali įsisiūbuoti maisto krizė, kokia purtė pasaulį 2007–2008 metais, kai neramumai kilo 30 šalių. Išsivysčiusių pasaulio šalių dvidešimtuko (G20) atstovai rugpjūčio pabaigoje surengė telekonferenciją, kur bandyta susitarti dėl aukštesnio lygmens susitikimo siekiant užkirsti kelią krizės gilėjimui.
2012-09-06

JAV: dėl sausrų maisto kainos 2013 m. gali kilti

Dėl sausros padarinių JAV centrinėje dalyje maisto kainos Jungtinėse Valstijose kitais metais greičiausiai kils, informuoja BBC, remdamasi JAV žemės ūkio departamento informacija. Departamentas prognozuoja, kad pieno, kiaušinių ir mėsos kainos 2013 metais pastebimai kils, nes dėl nusistovėjusių sausų orų pabrango pašarai. Manoma, kad daugumos maisto produktų kainos 2013 metais pakils 3-4 proc., jautiena greičiausiai brangs 5 proc.
2012-07-26

Kosminiai veidrodžiai išdžiovintų JAV ir Euraziją

Pasaulinį klimato atšilimą galima būtų galima stabdyti gigantiškais kosminiais veidrodžiais, informuoja „Newscientist.com“. Tiesa, kaina už tokią priemonę – taip pat gigantiška: sausros abiejuose Amerikos žemynuose ir Eurazijos šiaurėje. Ankstesnių tyrimų metu buvo įsitikinta, jog geoinžinerija negali į ankstesnius lygmenis grąžinti ir planetos atmosferos temperatūrą, ir kritulių kiekį.
2012-06-20
Į viršų