saulius pečeliūnas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saulius pečeliūnas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saulius pečeliūnas“.
Saulius Pečeliūnas laidojamas Antakalnio kapinėse: paskutinį „sudie“ taria politikai, visuomenės veikėjai
Ketvirtadienį į paskutinę kelionę išlydimas Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas. Velionis laidojamas Vilniaus Antakalnio kapinėse.
Signataras mirė šeštadienį, eidamas 68-uosius metus.
Į laidotuves ištarti paskutinį „sudie“ atvyko profesorius Vytautas Landsbergis, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas, kiti politikai ir visuomenės veikėjai.
Skelbiamos atsisveikinimo su signataru Pečeliūnu detalės: šeima turi 1 prašymą
Šeštadienį eidamas 68-uosius metus mirė Kovo 11-osios akto signataras Saulius Pečeliūnas. Pranešama, kada vyks atsisveikinimas su velioniu.
Urna su Velionio palaikais bus pašarvota Vilniaus laidojimo rūmuose (Olandų g. 22, Vilnius). Atsisveikinimas su Velioniu – gruodžio 6 d. nuo 14.00 val. iki 20.00 val., gruodžio 7 d. – nuo 9.00 val. Urna išnešama gruodžio 7 d. 11.30 val.
Šv. Mišios gruodžio 7 d. 12.00 val. Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.
Mirė Kovo 11-osios akto signataras Saulius Pečeliūnas
Šeštadienį mirė Kovo 11-osios akto signataras Saulius Pečeliūnas. Jam buvo 67 metai.
Signataro mirtį lrt.lt patvirtino artimieji.
Valstybės vadovai reiškia užuojautą
Prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė šeštadienį pareiškė užuojautą dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro mirties.
Vilniaus bomberio vaikystė: viename suole su Seimo nariu
Dailius Dargis Būdamas vaikas Valerijus Januškevičius atrado savo didžiąją gyvenimo meilę – automobilius. Jis stebėdamasis atsimena, kaip būdamas devynerių mokė vairuoti tėvą, įsigijusį pirmąjį automobilį, - rašoma didžiausio susidomėjimo 2013-ųjų vasarą Lietuvos knygynuose sulaukusioje žurnalisto Dailiaus Dargio knygoje „Vilniaus bomberio išpažintis”. Didžioji meilė - automobiliams „Nuo vaikystės norėjau būti lenktynininkas, – pasakojo V. Januškevičius per vieną mūsų susitikimų Lukiškių k...
Pusdieviams badauti nedera
VL žurnalistas Arūnas Daugėla Neišrinkti į Seimą, vadinasi, praradę tautos pasitikėjimą Jonas Šimėnas ir Saulius Pečeliūnas prašo signatarų rentos. Jie nenori dirbti visuomenei naudingo darbo ir yra įsitikinę, kad iki gyvenimo pabaigos apsirūpino parašę ant Kovo 11-osios akto. Kitas šviežias „rentininkas“ – Česlovas Juršėnas – rinkimuose nedalyvavo. Renta mokama ir signatarų našliams.
Seimo pirmininkė „stumia“ Referendumo įstatymo priėmimą
Šiandien į pirmąjį rudens sesijos posėdį susirinkęs Seimas po pateikimo pritarė referendumo įstatymo papildymui – skubos tvarka rugsėjo 12 dieną įvyks projekto svarstymas, kuriuo numatoma, kad referendumo ir Seimo rinkimų vykdymo tvarka bei terminai, naudojami dokumentai būtų kiek galima labiau suderinti, siekiant taupyti valstybės biudžeto lėšas, rinkimų komisijų darbo sąnaudas ir rinkėjų laiką, kartu išvengiant galimai kilsiančios painiavos.
Palestinos pripažinimas – pataikavimas antisemitams? (papildyta 14.15)
Siūlymas pripažinti nepriklausomą Palestinos valstybę su 1967 metų sienomis įžiebė diskusiją. Pateikiami istoriniai ir politiniai argumentai bei reiškiamas nerimas dėl procesų, vykstančių užsienio politikoje.
Įkvėpė Islandija?
Sumanymo entuziastai rodo pirštu į ką tik tai padariusią Islandiją, pažymi tai, kaip tam tikrą ženklą ir primena, kad būtent Islandija pirmoji pripažino Lietuvą.
Seimo nariai ragina atšaukti futbolo rungtynes Grozne
Parlamentinės grupės „Už Lietuvos futbolo ateitį“ nariai ragina Lietuvos futbolo federaciją rimtai apsvarstyti galimybę atšaukti šių metų lapkričio 12 d. Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikos sostinėje Grozne numatytas rezervinės Lietuvos futbolo rinktinės (B) draugiškas rungtynes su Rusijos B rinktine.
Tarptautinę darbo dieną gali teikti leisti darbe
Siūloma nustatyti, kad Konstitucijos diena (spalio 25-oji) yra valstybės šventė - poilsio diena. Siekiant nedidinti švenčių dienų skaičiaus, gegužės 1-ąją švenčiamą Tarptautinę darbo dieną siūloma perkelti į atmintinų dienų sąrašą.
Tokius Darbo kodekso ir Atmintinų dienų įstatymo pakeitimų projektus Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Česlovas Vytautas Stankevičius ir Saulius Pečeliūnas.
Už melavimą Seimo laikinajai tyrimo komisijai gali grėsti kalėjimas
Siūloma numatyti baudžiamąją atsakomybę už Seimo laikinajai tyrimo komisijai pateiktus melagingus pranešimus, paaiškinimus, informaciją ar duomenis.
Tokį Baudžiamojo kodekso papildymo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Saulius Pečeliūnas.
REKLAMA
REKLAMA
Dėl Vilniaus savivaldybės polėkių Seime gali būti sudaryta komisija (papildyta)
Seime gali būti sudaryta dar viena laikinoji tyrimo komisija. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriame siūloma sudaryti Seimo laikinąją komisiją numatomo didžiosios dalies Vilniaus savivaldybei priklausančio turto privatizavimo aplinkybėms ištirti.
Už tokį nutarimo projektą, kurį pateikė frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas, opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, po pateikimo balsavo 51 Seimo narys, prieš buvo 5, susilaikė 24 parlamentarai.
NSGK narplios CŽV kalėjimo Lietuvoje istoriją (papildyta)
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) atliks parlamentinį tyrimą dėl galimo JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) sulaikytų asmenų pervežimo ir kalinimo Lietuvos teritorijoje.
Ketvirtadienį Seimas priimtu nutarimu pavedė NSGK atlikti tokį tyrimą. Už tai numatantį NSGK pirmininko Arvydo Anušausko pateiktą nutarimą balsavo 67 Seimo nariai, 2 buvo prieš, 9 susilaikė.
V.Adamkui ir R.Paksui gali tekti aiškintis Seime
Prezidentams Valdui Adamkui ir Rolandui Paksui, buvusiems saugumo vadams gali tekti varstyti specialiosios Seimo komisijos, tirsiančios galimą CŽV kalėjimų buvimą, duris.
Savo žodžius turės patvirtinti
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) apsisprendė inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl galimo JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimo buvimo Lietuvoje. Ar sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, šią savaitę nuspręs Seimas.
Seimo milijonieriai valstybės biudžetą „išmelžia“ iki paskutinio cento
Milijoninį turtą valdantys Seimo nariai parlamentinei veiklai skirtas lėšas išleidžia iki paskutinio cento, o kai kurie iš jų – itin skrupulingi: parlamento buhalterėms pristato ir nė vieno lito nesiekiančias sąskaitas.
Kiek ir kur reikia išsiųsti laiškų, jog išleistum 3 tūkst.Lt? Kaip turi atrodyti vizitinės kortelės už pusantro tūkstančio? Kaip per tris mėnesius galima nuvažiuoti daugiau nei 20 tūkst. kilometrų (išleisti kurui beveik 8 tūkst.
A. Anušauskui - saviškių kirčiai dėl vangaus darbo
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijoje randasi vis daugiau nepatenkintųjų Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko darbu. Atvirai jį kritikuoti nedrįstama, tačiau taktiškų priekaištų negailima.
Kai kurie Seimo konservatoriai neoficialiuose pokalbiuose net reiškia abejonių, ar A.Anušauskas tinkamas toliau vadovauti vienam svarbiausių parlamento komitetų.
Algų mažinimas įsibėgėja
Parlamentas žengė dar žingsnį link bazinės algos mažinimo. Seimas po svarstymo pritarė visiems projektams, kuriais ketinama karpyti atlyginimus valstybės pareigūnams, tarnautojams, politikams bei teisėjams.
Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Saulius Pečeliūnas opozicijai, aktyviai prieštaraujančiai valdančiųjų užmojams, atkirto, kad Seimas neturi elgtis kaip stručiai ir slėpti galvos smėlyje.
Parlamentarai tikisi įtraukti birželio 23-iąją į atmintinų dienų sąrašą
Vienuolika Seimo narių pabrėžia, kad 1941-ųjų birželio 23-ioji yra įsimintina valstybės istorijos diena ir nėra jokio pagrindo šios dienos visuotinio sukilimo sieti su nacistiniu okupaciniu režimu ir jo nusikalstamais veiksmais, kaip tai buvo daroma antrosios sovietinės okupacijos laikotarpiu.
Vygaudas Ušackas: Praeitis neturi užgožti mūsų interesų
"Nesu tas žmogus, kuris skaitytų paskaitas Rusijai ir mokytų ją, ką daryti ir ko nedaryti", - LŽ tvirtino Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas.
Ministro nuomone, Lietuvai per pastarąjį pusmetį pavyko atversti naują puslapį santykiuose su Rusija bei juos "sušildyti". Anot V.Ušacko, kalbantis su Rusija, reikia siekti ekonominės naudos, bet kartu nepamiršti ir istorinio teisingumo.
Seimas pasirinko gerus santykius su Kinija vietoj paramos Tibeto žmonėms
Seimui pritrūko drąsos galų gale priimti rezoliuciją dėl Tibeto padėties. Net tris kartus balsavus, iš kurių du kartus rezoliucijai buvo pritarta, trečiasis balsavimas buvo lemtingas – ekonominiai argumentai nugalėjo prieš vertybinius ir moralinius.
Per 10 minučių balsavus tris kartus, rezultatai skyrėsi kaskart. Seimo narys Saulius Pečeliūnas apie tokius balsavimus pasakė, jog kai kurie parlamentarai neturi vertybių skalės, jei savo apsisprendimą gali keisti per kelias minutes.
Parlamentarai dalijasi vertingus pakomitečių pirmininkų postus
Vyriausybei ir ministerijoms skelbiant laisvų etatų naikinimo vajų, Seimas elgiasi priešingai - politikai ėmė skubiai dalytis pakomitečių pirmininkų kėdes, penktadienį rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Seimo seniūnų sueigoje ketvirtadienį nuspręsta pasidalyti iki šiol buvusius neužimtus šešių pakomitečių vadovų postus. Būsimieji pirmininkai turėtų gauti 337 litais didesnį atlyginimą nei eiliniai Seimo nariai.
Seimo kancleris galų gale atleistas (papildyta 15.18)
Parlamentarai po antro balsavimo atleido Seimo kanclerį Gintautą Vilkelį. Jis Arūno Valinsko kritikuojamas dėl šiltnamio sąlygų „Gremintai“, abejotinų konkursų ir milžiniškų priedų savo darbuotojams.
Per slaptą balsavimą už G. Vilkelio atleidimą balsavo 76 Seimo nariai, 9 - prieš, 5 biuleteniai pripažinti negaliojančiais.
Susumavus pirmojo balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad atleisti G. Vilkelį pritrūko vieno balso.
Algų mažinimas: kas daugiau?
Seimas vėl ėmėsi svarstyti politikų ir valdininkų atlyginimų mažinimo klausimą. Rungtyniaudami, kuris pasiūlys algas nukirpti labiausiai, parlamentarai pažėrė pasiūlymų jiems mokėti minimalią algą, nemokėti išvis arba net juos pačius įpareigoti susimokėti už darbą.
Socdemas Vytenis Povilas Andriukaitis Seimo salėje aiškino, kad reikėtų labiau diferencijuoti algų mažinimą.
Siūloma palankesnė pensijų skaičiavimo tvarka pareigūnams ir kariams
Vyriausybė siūlys Seimui patvirtinti pareigūnams ir kariams palankesnę jų valstybinių pensijų skaičiavimo tvarką.
Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma pareigūnų ir karių valstybinę pensiją skaičiuoti pagal jų pačių pasirinktą palankiausią tarnybos laikotarpį.
VRM bando mažinti įtampą tarp pareigūnų siūlydama naują pensijų skaičiavimą
Pareigūnų ir karių valstybinė pensija turėtų būti skaičiuojama pagal jų pačių pasirinktą palankiausią tarnybos laikotarpį.
Tai numatančias Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pataisas parengė Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir ketina jas teikti Seimui.
Penktadienį VRM pranešė, kad įstatymo pataisos, garantuojančios statutiniams pareigūnams, kad užtarnautos pensijos nemažės jau yra pakeliui į Seimą.
Kiniški koldūnai Seime laimėjo prieš vertybes
Parlamentarai nesugebėjo priimti rezoliucijos, kurioje grupė Seimo narių Kiniją ragina pradėti dialogą su tikruoju Tibeto tautos atstovu – Jo Šventenybe Dalai Lama. Bent kol kas, Seime nugalėjo tie, kurie tvirtina, jog tokia rezoliucija gali pakenkti Lietuvos ir Kinijos santykiams, visų pirma - ekonominiams.
Tam, kad rezoliucija būtų priimta, už ją turėjo balsuoti mažiausiai 48 parlamentarai. Tačiau už ją pasisakė 34 parlamentarai, prieš – 14, 37 susilaikė.
Apskaičiuota seimūnų lygiava
Parlamentarų idėja sausio mėnesį solidariai savo noru susimažinti algas 15 proc. subliūško. Mat atsirado gudručių, kurie iš pradžių demonstratyviai ryžosi tokiam žingsniui, bet vėliau patyliukais savo nuomonę pakeitė ir į kišenę susižėrė visą sumą.
Tesėjo ne visi
Dar prieš priimant įstatymo pataisas, kuriomis nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d. 15 proc. sumažinti parlamentarų ir ministrų atlyginimai, Seime netilo kalbos apie galimybę savanoriškai atsisakyti uždarbio dalies.
Deklaruotas Seimo narių solidarumas žlugo
Aiškėja, kad kai kurie parlamentarai, iš pradžių - sausį - sutikę savanoriškai susimažinti algas, suskubo atsiimti tokius savo prašymus. Mat sužinota, kad jau vasarį visų Seimo narių atlyginimai bus apkarpyti privaloma įstatymo tvarka.
Sausio pradžioje savanoriškai atsisakyti 15 proc. algos sutiko beveik visa 45 parlamentarus vienijanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, taip pat ir kai kurie Seimo nariai iš kitų frakcijų.
Saugumo generolai gali netekti antpečių
Konstituciniam Teismui (KT) gali tekti spręsti, ar Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai gali turėti karinius laipsnius ir ar galima į jų darbo stažą skaičiuoti metus, atidirbtus sovietiniame saugume (KGB).
Penki Seimo nariai siūlo parlamentui kreiptis į KT ir pasiklausti, ar karinių laipsnių suteikimas VSD darbuotojams neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.
Opozicijai sabotažas nepavyko
Vakar Seimo socialdemokratai ir „darbiečiai“ nesėkmingai bandė pasipriešinti valdančiosios koalicijos norui sunkmečiu dirbti, o ne tinginiauti.
Neeilinė sesija, sušaukta 49 parlamentarų parašais patvirtintu prašymu, kurį savo rezoliucija palaimino Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, vakar buvo bandoma žlugdyti vos tautos išrinktiesiems baigus giedoti himną, rašo „Respublika“.
Bruko svetimas nuodėmes
Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Valentinas Mazuronis pirmiausia reikalavo į darb...
Migla aplink VSD nuslėptas pažymas nesisklaido (papildyta)
Seimo Nacionalinio saugumo komiteto (NSGK) vadovo Arvydo Anušausko pranešimas, kad jis jau susipažino su 12 garsiųjų Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymų, nustebino kitus Seimo narius.
Komiteto narys Saulius Pečeliūnas sakė esąs nustebęs ir negirdėjęs, kad kas nors komitetui būtų pateikta. „Susirinksim – paklausiu. Pačiam darosi įdomu“, - sakė parlamentaras.
Konservatoriai Vyriausybei siūlo energetinių projektų imtis be „Leo LT“
Aštuoni konservatoriai ragina Vyriausybę nelaukiant Konstitucinio Teismo (KT) nutarimo paskelbti, kad Lietuva ties elektros jungtis ir imsis kitų didelių nacionalinių energetinių projektų be „Leo LT“.
Seimui siūloma skubos tvarka pateikti atitinkamas Atominės elektrinės įstatymo pataisas.
Į Seimo langus – šūvis, miniai – ašarinės dujos (papildyta 14.01) 3
Po vakarykščių riaušių sostinėje kol kas ramu, o policija perspėja nesirinkti vakare prie Seimo ir tvirtina, jog yra pasirengusi atremti naują smurto protrūkį.
Vilniuje penktadienį protestuojanti tūkstantinė žmonių minia buvo apsupusi Seimą, langus daužė sniego gniūžtėmis, kiaušiniais ir akmenimis bei skanduodama „Vagys, lauk“ mėgino veržtis į parlamentą. Iš minios paleistas šūvis išdaužė Seimo antrųjų rūmų langą. Protestuotojus policija bandė raminti ašarinėmis dujomis ir guminėmis kulkomis.
Energetikos ministerija – išlaidavimas ar būtinybė?
Šiandien Seimas toliau svarstė projektą – įsteigti naują Energetikos ministeriją – ir jos įkūrimui pritarė. Už balsavo 77, prieš 42, susilaikė 1. Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius ir kiti projekto šalininkai aiškina tai būtinybe atsakyti į energetinius iššūkius, su kuriais susidurs valstybė. Oponentų neįtikina Vyriausybės teiginiai, kad tai nieko valstybei nekainuos.
Laidotuvės nesugraudino
Vakar prie Seimo surengta protesto akcija, deja, liko be rezultatų. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų neteko laikraščiai, žurnalai, vietos ir regioniniai leidiniai.
Nuo 5 iki 9 proc. padidės lengvatinis PVM tarifas knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams.
Saviplaka tautos atstovams nebūdinga
Parlamentarai, žarstę pažadus susimažinti neseniai padidėjusius savo atlyginimus, jų tesėti nesiryžo. Esą įstatymo raidė svarbesnė už tautos laukiantį sunkmetį.
Vakar Seimas pritarė Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) išvadai, kad Statuto pataisa, kuria siūlyta leisti parlamentarams susimažinti atlyginimus, gali kirstis su Konstitucija.
Saugumietiškų statybų skirtumai
Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovui asmeninis interesas, regis, arčiau širdies nei visuomeninis. Jaukiame Žvėryno kampelyje baigta privataus Malakauskų šeimos kotedžo statyba. Tuo metu neoficialiai prabylama, kad naujojo VSD pastato dar ilgai nepapuoš pabaigtuvių vainikas.
„Visos kalbos apie departamento neįgalumą - iš piršto laužtos. Žinoma, ūkinės funkcijos atima laiko, tačiau ne didžiąją jo dalį. Šiuo metu personalo darbo sąlygos nelabai geros.
Gali įsižiebti naujas VSD skandalas
Valstybės saugumo departamento (VSD) vykdoma žurnalistų stebėsena ir mėginimai spausti nepatinkančius politikos apžvalgininkus gali būti verta naujo specialaus parlamentinio tyrimo. Tokios galimybės neatmetė naujasis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas.
Konservatorius A. Anušauskas portalui „Balsas.lt“ trečiadienį patvirtino, jog VSD vadovas Povilas Malakauskas yra kitą savaitę kviečiamas pasiaiškinti komitetui.
Pusė milijono už vargą Seime
Priešpaskutiniame plenariniame šios kadencijos Parlamento posėdyje tautos išrinktieji ilgai nesuko galvos dėl savo įpėdinių atlyginimų ir išmokų vokeliuose atsisakė.
Per kadenciją Seimo pirmininkas nuo šiol uždirbs 570 tūkst. 48 litus ir valstybei sumokės 142 tūkst. 608 litus mokesčių, tuo pagerindamas savo padėtį, kai teks gyventi vien iš pensijos, rašo „Respublika“.
Per tuos pačius ketverius metus eilinis, jokių vadovaujančių pareigų neinantis įstatymų leidėjas sukaups 423 tūkst.
R. Paksas toliau turės teisę vadintis prezidentu
Seimas ketvirtadienį priėmė nutarimus, kurie nušalintam prezidentui Rolandui Paksui ir toliau leis prisistatyti prezidentu.
Parlamentarai ketvirtadienį priėmė Prezidento įstatymo pataisas, kuriose kalbama apie šalies vadovo darbo užmokestį, mokesčius, garantijas jo sutuoktiniui.
Konservatorių frakcijos narys Saulius Pečeliūnas į pataisas buvo įtraukęs ir siūlymą, kad Prezidento vardo netenka per apkaltą iš šalies vadovo posto pašalintas asmuo.
VRK patvirtino rinkimų į Seimą rezultatus (papildyta)
Spalį vykusius Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Naujajame parlamente ši partija turės 45 vietas.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį paskelbė galutinius Seimo rinkimų rezultatus.
Gruzijos pamokos. Pokalbis su Sauliumi Pečeliūnu
Pokalbis su Seimo Nacionalinio saugumo komiteto nariu Sauliumi Pečeliūnu, dalyvavusiu Lietuvos Seimo delegacijoje Gruzijoje, apie situaciją karo nuniokotoje Gruzijos teritorijoje.
- Daugiausia diskusijų kyla dėl to: kas kaltas dėl Gruzijos ir Rusijos karo? Jūs matėte ir girdėjote iš arti, kaip yra iš tikrųjų?
- Jeigu imsime patį faktą, galima sakyti, kad Gruzijos valdžia pasikarščiavo. Ją išprovokavo – ir tai visi pripažįsta.
Viščiukai suskaičiuoti
Jau tiksliai žinoma, kas užims pirmąsias 70 vietų Seime. Partijų sudarytus sąrašus gerokai pakoregavo rinkėjai, - skelbia dienraštis „Vakaro žinios“.
Rinkimus daugiamandatėje rinkimų apygardoje laimėję konservatoriai dabar gali džiaugtis ne 17, kaip skelbta anksčiau, bet jau 18 laimėtų vietų Seime. Tuo pačiu vienu mandatu - iki 10 - sumažėjo socdemų kraitis. Tačiau šie jau yra gavę du mandatus vienmandatėse apygardose.
Konservatorių sąraše pirmumo balsai perversmo nepadarė
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše pirmumo balsai didelių pakeitimų nepadarė – pirmajame dešimtuke atsirado tik vienas naujas kandidatas.
Pirmoje vietoje, kaip ir rinkiminiame sąraše, liko TS-LKD lyderis Andrius Kubilius, gavęs 60983 pirmumo balsus.
Į antrąją iš trečios pakilo viena partijos lyderių Rasa Juknevičienė, surinkusi 48712 pirmumo balsų.
Į trečią iš penktos pakilo konservatorių seniūnė Seime Irena Degutienė, surinkusi 44844 balsus.
Seimo balsavimas lems, ar R. Paksas galės vadintis prezidentu
Seimas pirmadienį ketina balsuoti, ar priimti Prezidento įstatymo pataisas, numatančias, kad prezidentu negalėtų vadintis apkaltos proceso tvarka iš pareigų pašalintas šalies vadovas.
Lietuvoje ir visoje Europoje apkaltos būdu iš posto pašalintas tik vienas prezidentas - šiuo metu partijai „Tvarka ir teisingumas“ vadovaujantis Rolandas Paksas. Jis, Seimui galutinai priėmus pataisas, nebegalėtų vadintis prezidento vardu.
Seimas nori panaikinti prezidento vardą apkaltos būdu pašalintam šalies vadovui
Seime šią savaitę po svarstymo pritarta įstatymo pataisoms, numatančioms, kad prezidentu negalėtų vadintis apkaltos proceso tvarka iš pareigų pašalintas šalies vadovas.
Lietuvoje ir visoje Europoje apkaltos būdu iš posto pašalintas tik vienas prezidentas - šiuo metu partijai „Tvarka ir teisingumas“ vadovaujantis Rolandas Paksas, kuris, Seimui galutinai priėmus pataisas, nebegalėtų vadintis prezidento vardu.
Seimo nariai vyks į Gruziją
Seimo valdyba komandiravo keturis Lietuvos parlamentarus į Gruziją, kur jie susitiks su šios šalies vyriausybės ir parlamento nariais.
Į Tbilisį komandiruoti Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Petras Auštrevičius, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Saulius Pečeliūnas ir Milda Petrauskienė bei Užsienio reikalų komiteto narys Henrikas Žukauskas. Gruzijoje jie lankysis rugsėjo 22-25 dienomis.
Vyriausybės kraujospūdį reguliuoja Seimas
Pasinaudodami parlamentinės kontrolės suteiktais įgaliojimais Seimo nariai noriai šokdino vykdomąją valdžią, rašoma pirmadienio "Lietuvos žiniose".
Per ketverius besibaigiančios kadencijos metus Seime buvo sudaryta 15 laikinųjų tyrimo komisijų ir 82 darbo grupės.
Premjerui, ministrams ir kitų žinybų vadovams parlamentarai raštu pateikė 170 paklausimų (iki liepos pabaigos), Vyriausybei ir jai pavaldžioms institucijoms suformulavo 250 pavedimų.
Seimo tyleniai nežada atsigriebti
Praėjusios Seimo pavasario sesijos metu per plenarinius posėdžius nė žodžio neištarę parlamentarai neketina pasitaisyti ir aktyviau reikšti mintis rudenį. Anot jų, kalbėti - nereiškia gerai atlikti pareigas.
Kaip rašo "Lietuvos žinios", kalbų per Seimo posėdžius skaičiumi nepralenkiamas buvo Egidijus Klumbys. Jis kalbėjo dvigubai dažniau - 320 kartų - nei antrojoje vietoje atsidūręs socialdemokratas Algirdas Sysas - 178 kartai.
Konservatoriai po reitingavimo sudėliojo rinkimų sąrašą
Opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos rinkimų sąrašo viršūnėje po praėjusią savaitę vykusio reitingavimo partijos skyriuose - dauguma dabartinių parlamentarų.
Pirmieji partijos kandidatų sąraše įrašyti ir nebuvo reitinguojami partijos pirmininkas Andrius Kubilius ir jo pirmasis pavaduotojas Valentinas Stundys.
Seimas palaimino dvigubą pilietybę išeiviams ES ar NATO valstybėse
Seimas pirmadienį pritarė Pilietybės įstatymo naujai redakcijai, pagal kurią užsienyje gimę išeivių vaikai ir ES ar NATO valstybių pilietybę įgyjantys lietuviai galės turėti du pasus.
Už šį įstatymą pirmadienį balsavo 78, prieš - 4, susilaikė 9 parlamentarai.
Naujasis pilietybės įstatymas įsigalios, jei jį pasirašys prezidentas Valdas Adamkus.