saugumo taryba
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saugumo taryba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saugumo taryba“.
Vienoje vyks Saugumo Tarybos posėdis dėl Rusijos šnipinėjimo tinklų
Austrijos kancleris sušaukė Nacionalinio saugumo tarybos posėdį po to, kai dėl kaltinimų šnipinėjimu buvo areštuotas asmuo, dirbęs dabar jau panaikintoje šalies vidaus žvalgybos agentūroje.
Būtina neleisti „Rusijos šnipų tinklams“ kelti grėsmę Austrijai „infiltruojantis į politines partijas ar tinklus arba juos išnaudojant“, pirmadienį paskelbė Austrijos konservatyviosios liaudies partijos (OeVP) kancleris Karlas Nehammeris.
Tarybos posėdis įvyks balandžio 9 dieną.
Rusija ir Kinija Saugumo Taryboje griežtai sukritikavo JAV dėl antskrydžių Irake ir Sirijoje
Rusija ir Kinija JT Saugumo Taryboje apkaltino Jungtines Valstijas, kad šios savo oro smūgiais prieš taikinius Irake ir Sirijoje dar labiau kursto padėtį Artimuosiuose Rytuose.
Dėl pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai kritikuojama Rusija teisinasi: „Mes nepiktnaudžiausime“
Dėl balandžiui perimto pirmininkavimo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai smarkiai kritikuojama Rusija pirmadienį teisinosi ir tvirtino, kad nesinaudos tuo gindama savo invaziją Ukrainoje.
„Mes nepiktnaudžiausime pirmininkavimo prerogatyvomis“, – pareiškė Rusijos ambasadorius JT Vasilijus Nebenzia.
„Viena yra nacionalinė pozicija. Kitas dalykas yra Saugumo Tarybos pirmininkės vaidmuo“, – sakė jis spaudos konferencijoje, surengtoje Rusijai mėnesiui perimant pirmininkavimą.
JT Saugumo Taryba: gyvenviečių kūrimas Izraelio okupuotose teritorijose „trukdo taikai“
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba išreiškė susirūpinimą dėl griežtosios dešiniosios pakraipos Izraelio vyriausybės planų atgaline data įteisinti gyvenvietes okupuotose palestiniečių žemėse ir pirmadienį pareiškime įspėjo, kad tokios priemonės „trukdo taikai“.
„Saugumo Taryba pakartoja, kad tebesitęsianti Izraelio gyvenviečių statyba pavojingai kenkia dviejų valstybių sprendimo gyvybingumui“, – sakoma Tarybos pareiškime, kuriam pritarė visos 15 narių, tačiau kuris neturi privalomosios galios kaip p...
Putinas iš Saugumo tarybos atleido Ukrainoje satanizmo ieškojusį generolą
Kremliuje skelbiama, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atleido iš pareigų Saugumo tarybos sekretoriaus padėjėją Aleksejų Pavlovą, ėjusį šias pareigas nuo 2009-ųjų.
Generolo-leitenanto karinį laipsnį turinčio 51-erių Aleksejaus Pavlovo atleidimo aplinkybės nėra atskleidžiamos. Iki darbo Saugumo taryboje vyras ėjo tarnybą įvairiose šalies jėgos struktūrose, įskaitant Federalinę saugumo tarnybą.
Putinas sušaukė Saugumo Tarybą: aptarė „sąveiką“ su kaimyninėmis šalimis
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį subūrė Saugumo Tarybą, kurioje pasiūlė numatyti „sąveiką“ su kaimyninėmis šalimis, skelbia Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.
„Putinas su nuolatiniais Saugumo Tarybos nariais aptaria sąveiką su kaimynais atskirose ir mums taip pat labai reikšmingose srityse“, – rašoma agentūros pranešime.
Pranešama, kad ataskaitą Saugumo Tarybai parengė ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
JT Saugumo Taryba vienbalsiai priėmė deklaraciją dėl „taikaus“ sprendimo Ukrainoje (papildytas)
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį vienbalsiai priėmė pirmąją deklaraciją dėl Ukrainos nuo vasario mėnesio, kai Rusija įsiveržė į šią šalį, ir parėmė generalinio sekretoriaus pastangas rasti taikų sprendimą.
Vis dėlto Norvegijos ir Meksikos parengtoje deklaracijoje, su kuria susipažino naujienų agentūra AFP, nepritariama Antonio Guterreso tarpininkavimo pastangoms, kaip buvo numatyta ankstesnėje teksto versijoje.
Landsbergis: Zelenskio klausimai dėl JT Saugumo Tarybos yra pagrįsti
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pagrįstai kelia klausimus dėl Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos ateities, kritikuodamas jos reakciją į Rusijos karą prieš Ukrainą.
„Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teisus, keldamas šituos klausimus, ypač dėl JT Saugumo Tarybos.
Rusija JT Saugumo Taryboje sulaukė kaltinimų sukėlus pasaulinę maisto krizę
Rusija antradienį JT Saugumo Taryboje sulaukė kaltinimų sukėlus „pasaulinę maisto krizę“, o žmonėms – „bado“ pavojų, pradėdama karą Ukrainoje, vienoje pagrindinių grūdų eksportuotojų.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „pradėjo šį karą. Vladimiras Putinas sukūrė šią pasaulinę maisto krizę. Ir jis yra tas, kuris gali ją sustabdyti“, JT Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame humanitarinei situacijai Ukrainoje aptarti, pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Wendy Sherman.
JAV ragina JT Saugumo Tarybą griežtinti sankcijas Šiaurės Korėjai
Jungtinės Valstijos penktadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą sugriežtinti tarptautines sankcijas Šiaurės Korėjai ir kaltino Pchenjaną rengiant „vis pavojingesnes provokacijas“, kai izoliuota valstybė paleido iki šiol didžiausią savo sukurtą tarpžemyninę balistinę raketą (TŽBR).
„Jungtinės Valstijos ragina visas valstybes nares visiškai vykdyti esamas Saugumo Tarybos rezoliucijas“, – per pasitarimą padėčiai Šiaurės Korėjoje aptarti sakė JAV ambasadorė prie Jungtinių Tautų Linda Thomas...
REKLAMA
REKLAMA
Blinkenas: Rusijos ateitis JT Saugumo Taryboje turėtų būti įvertinta
JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienį sakė abejojantis, ar Rusija nusipelnė likti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatine nare po Maskvos invazijos į Ukrainą.
"Galima pagrįstai klausti, ar JT valstybei narei, kuri mėgina užimti kitą JT valstybę narę, vykdydama šiurpius žmogaus teisių pažeidimus ir keldama didžiules humanitarines kančias, turėtų būti leista likti šioje Taryboje", - jis sakė kreipdamasis vaizdo ryšiu į JT aukščiausiąją žmogaus teisių instituciją Ženevoje.
„Karas, sunaikinimas ir mirtis“: JT Saugumo Taryba žeria kritiką Rusijai
Ambasadoriai susirinko į neeilinę sesiją pasmerkti Rusiją, tačiau Maskva atšovė, kaltindama JAV ir Vakarus „ginklų įgrūdimu“ į Ukrainą.
JT Saugumo Tarybos nariai turėjo vieną aiškią žinutę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui: mes žinome, ką tu ketini daryti, ir tu turi sustabdyti tai dabar.
Kijevas inicijuoja JT Saugumo Tarybos konsultacijas dėl Ukrainos saugumo
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nares nedelsiant apsvarstyti priemones užtikrinti jo šalies saugumą, remiantis 1994 metų Budapešto memorandumu, iškilus Rusijos įsiveržimo grėsmei.
JAV prašo surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį dėl Šiaurės Korėjos
Jungtinės Valstijos paprašė ketvirtadienį sušaukti nepaprastąjį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Šiaurės Korėjos, kuri praėjusį savaitgalį paleido galingiausią nuo 2017 metų raketą, antradienį pranešė diplomatiniai šaltiniai.
Numatoma, kad posėdis vyks už uždarų durų. Rusija, vasario mėnesį pirmininkaujanti JT Saugumo Tarybai, turi patvirtinti laiką.
„Tikrai tikimės, kad Taryba galės kalbėti vienu balsu“ paskelbdama pareiškimą, sakė su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs diplomatas.
Dėl krizės prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos šaukiamas JT Saugumo Tarybos posėdis
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį surengs nepaprastąjį posėdį migrantų krizei prie Lenkijos ir Baltarusijos sienos aptarti, pranešė diplomatai.
Keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į Europos Sąjungą, yra įstrigę Baltarusijoje, kuri yra artima Rusijos sąjungininkė, prie sienos su Bendrijos nare Lenkija.
Iranas perspėja Izraelį – susilaikykite nuo „karinių avantiūrų“
Teheranas ketvirtadienį atsiųstame laiške JT Saugumo Tarybos vadovui įspėjo Izraelį susilaikyti nuo bet kokios atakos prieš Irano branduolinius objektus, šiitiškos respublikos nesutaikomam priešininkui pareiškus, kad jis turi teisę panaudoti jėgą.
JT Saugumo Tarybos generalinis sekretorius vadovaus dar vieną kadenciją
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba antradienį nubalsavo suteikti JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui antrą kadenciją.
72 metų buvęs Portugalijos vadovas prie JT vairo stovi nuo 2017 metų. Kitų varžovų perimti iš jo šias pareigas nebuvo.
Per savo antrąją kadenciją A. Gutteresas žada susitelkti į pasaulį krečiančių konfliktų sprendimą.
Maskva ir Ankara ragina deeskaluoti įtampą po žydų ir palestiniečių smurto protrūkio
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) trečiadienį paragino deeskaluoti įtampą po kruvino smurto protrūkio tarp Izraelio ir palestiniečių anksčiau šią savaitę, nurodė Kremlius.
„Buvo išreikštas rimtas susirūpinimas dėl tebesitęsiančių susirėmimų ir augančio žuvusių bei sužeistų žmonių skaičiaus“, – rašoma Kremliaus išplatintame pareiškime.
Žiniasklaida: Lukašenka ėmėsi pertvarkų KGB ir Saugumo Taryboje
Aliaksandras Lukašenka paskyrė naują Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorių ir naują Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) pirmininką, ketvirtadienį pranešė šalies žiniasklaida.
Vadovauti KGB paskirtas Ivanas Tertelis, iki šiol vadovavęs Valstybės kontrolės komitetui, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA ir platformos „Telegram“ kanalas „Pul pervogo“, susijęs su prezidentūros spaudos tarnyba.
JT Saugumo Taryba sunerimusi – ragina pradėti JAV ir Irano dialogą
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienį paragino pradėti dialogą dėl augančios priešpriešos tarp JAV ir Irano ir akcentavo, jog reiktų imtis priemonių įtampai Persijos įlankos regione išsklaidyti, tačiau Iranas atmetė derybų su JAV galimybę, prezidentui Donaldui Trumpui įvedus naujas sankcijas.
JT Saugumo Taryba atmetė Rusijos prašymą dėl Ukrainos
Europos šalys ir JAV pirmadienį užblokavo Rusijos prašymą surengti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį dėl Ukrainoje priimto naujo kalbos įstatymo. Praeitą mėnesį Ukrainos parlamentas priėmė teisės aktą, įpareigojantį vartoti ukrainiečių kalbą visiems oficialiems reikalams, o šis žingsnis supykdė Maskvą. Vis dėlto Rusijai nepavyko užsitikrinti devynių balsų, reikalingų JT Saugumo Tarybos posėdžiui sušaukti.
Sujudimas pas Lukašenką – įtariamas Putino sąmokslas
Baltarusiją sudrebinę aukštas pareigas užimančių asmenų areštai ir Aleksandro Lukašenkos pykčiai derybose su Vladimiru Putinu paskatino gandus apie galimą pastarojo norą nušalinti nuo valdžios Baltarusijos vadovą. Tuo labiau, kad suimtasis buvęs „Batiuškos“ patikėtinis yra siejamas su Rusijos saugumu. Balandžio 27-ąją Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka anksčiau laiko paliko susitikimą Kinijoje dėl neįvardinto konflikto su Rusijos prezidentu V. Putinu.
Prie JT Saugumo Tarybos prisijungė penkios naujos narės
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba turi penkias naujas nares, ir viena jų – Dominikos Respublika – pradeda jai pirmininkauti. Savo dvejų metų kadenciją JT Saugumo Taryboje be Dominikos Respublikos dar pradeda Belgija, Vokietija, Indonezija ir Pietų Afrikos Respublika. Trečiadienį per ceremoniją šalia JT Saugumo Tarybos kabineto buvo padėtos šių šalių vėliavos. Tuo metu Bolivija, Etiopija, Nyderlandai, Kazachstanas ir Švedija 2018-ųjų pabaigoje baigė savo kadenciją.
JT ir NATO šaukia skubų posėdį dėl Rusijos išpuolio
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pirmadienį rengia skubų posėdį aptarti incidentą, per kurį Rusija apšaudė ir sulaikė tris ukrainiečių karinių jūrų pajėgų laivus, mėginusius perplaukti Kerčės sąsiaurį šalia Maskvos aneksuoto Krymo. Apie skubiai šaukiamą Saugumo Tarybos posėdį pranešė JAV ambasadorė prie JT Nikki Haley. „Rytoj 11 val.
Pasaulis sulaikė kvapą: kodėl visi pradėjo kalbėti apie karą ir nuo ko viskas prasidėjo
JAV ir šalys-sąjungininkės smogė Sirijojai. Tačiau Sirijos prezidento Basharo Assado sąjungininkė yra Rusija, todėl pasaulyje yra visai pagrįstai baiminamasi tiesioginio Rusijos kariuomenės ir Vakarų susidūrimo. Derybos Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje nedavė absoliučiai nieko.
Į kaltinimus buvusio šnipo istorijoje – Rusijos atsakas
Rusija ketvirtadienį per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį ėmėsi sarkastiško žodžių karo prieš Didžiąją Britaniją, į kaltinimus buvusio šnipo apnuodijimu Anglijoje atsakydama paneigimais bei ištraukomis iš pasakos „Alisa Stebuklų šalyje“ ir rusiškų literatūrinių kūrinių. „Tai kažkoks absurdo teatras. Ar negalėjote sugalvoti įtikimesnės melagingos istorijos?“, – Saugumo Tarybos nariams sakė Rusijos ambasadorius JT Vasilijus Nebezia.
JT į juodąjį sąrašą įtraukė dešimtis laivų, bendrovių
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį už pagalbą Šiaurės Korėjai apeiti sankcijas į juoduosius sąrašus įtraukė 27 laivus, 21 bendrovę ir vieną verslininką, taip didindama spaudimą Pchenjanui, nors šalis neseniai paskelbė norą derėtis, pranešė diplomatas. Jungtinių Valstijų prašymu JT Saugumo Tarybos komitetas patvirtino didžiausią visų laikų sankcijų paketą Šiaurės Korėjai, teigė neįvardytu norėjęs likti diplomatas.
JAV pateikė naujas sankcijas Šiaurės Korėjai
Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pateikė Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos dėl sankcijų Šiaurės Korėjai sugriežtinimo projektą, dėl kurio Saugumo Taryba turėtų balsuoti penktadienį, pranešė diplomatai. Rezoliucijos projekte numatyta į Šiaurės Korėją uždrausti eksportuoti beveik 90 proc. perdirbtų naftos produktų ir per 12 mėnesių namo sugrąžinti visus užsienyje dirbančius Šiaurės Korėjos piliečius, pranešė naujienų agentūra AFP, susipažinusi su rezoliucijos tekstu.
JT Saugumo Taryba svarsto priemones JAV sprendimui dėl Jeruzalės atmesti
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba svarsto rezoliuciją, kuri nurodytų, kad vienašališkas sprendimas dėl Jeruzalės statuso neturi teisinio poveikio ir gali būti anuliuotas, sakoma rezoliucijos projekto tekste, kurį gavo naujienų agentūra AFP. Šia priemone reaguojama į Jungtinių Amerikos Valstijų sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. Anot diplomatų, manoma, kad Saugumo Taryba galėtų dėl šios Egipto pateiktos priemonės balsuoti pirmadienio rytą.
JAV grasina „visiškai sunaikinti“ Šiaurės Korėjos vadovus
Jungtinės Valstijos trečiadienį perspėjo, kad potencialaus karo atveju Šiaurės Korėjos vadovybė būtų „visiškai sunaikinta“, ir ragino šalis nutraukti visus diplomatinius bei prekybinius ryšius su šia valstybe, įskaitant Kinijos naftos siuntimą Pchenjanui. Per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį, paskubomis sušauktą Šiaurės Korėjai paleidus tarpžemyninę balistinę raketą, Vašingtonas paragino imtis griežtų veiksmų.
D.Trumpas nori „apžaisti“ Rusiją?
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ketvirtadienį paragino Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą pratęsti tyrimą dėl Sirijoje surengtų cheminio ginklo atakų, nes Rusija gali pasinaudoti savo veto teise ir užblokuoti JAV pateiktą rezoliuciją per vėliau šiandien vyksiantį balsavimą.
JAV ir Rusija susirems dėl tūkstančius nužudžiusių dujų atakų Sirijoje
Rusija ir Jungtinės Valstijos ketvirtadienį surems ietis per balsavimą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje dėl tyrimo, turinčio nustatyti, kas kaltas dėl cheminių atakų, įvykdytų per jau šešerius metus Siriją krečiantį karą. JAV ir Damasko sąjungininkė Rusija pateikė konkuruojančius rezoliucijų projektus dėl klausimo, ar Jungtinio tyrimų mechanizmo (JIM), įpareigoto ištirti Sirijoje įvykdytas nuodingųjų dujų atakas, mandatas turi būti pratęstas dar metams.
Kinija smogė Šiaurės Korėjos ekonomikai: privalės nutraukti verslus
Kinijos verslo ministerija ketvirtadienį nurodė visoms Šiaurės Korėjos bendrovėms, kurios yra įsikūrusios šalyje, uždaryti savo veiklą, taip atsakant į Jungtinių Tautų sankcijas. Šiaurės Korėja užsitraukė JT Saugumo Tarybos nemalonę išbandydama branduolinį ginklą ir paleisdama, manoma, vidutinio nuotolio balistinę raketą virš Japonijos. Kinijos valdžios sprendimas turi būti įvykdytas per 120 dienų nuo jo paskelbimo.
Kinija patvirtino ribosianti naftos eksportą į Šiaurės Korėją
Kinija nuo spalio 1-osios ribos naftos produktų eksportą į Šiaurės Korėją, pranešė jos Prekybos ministerija. Ši žinia patvirtina, kad Pekinas iš tikrųjų prisidės prie naujausių Jungtinių Tautų sankcijų, turinčių sutramdyti sunkiai prognozuojamą jo kaimynę. JT Saugumo Taryba, kurioje Kinija dalyvauja nuolatinės narės teisėmis, praeitą savaitę patvirtino griežtas sankcijas Pchenjanui, reaguodama į šeštojo ir iki šiol galingiausio šios šalies branduolinio užtaiso bandymą.
„Katastrofiškos pasekmės“: Šiaurės Korėja perspėjo JAV dėl tolimesnių veiksmų
Naktį į rugpjūčio 29-ąją Šiaurės Korėjos raketa praskrido virš Japonijos teritorijos ir nukrito už 1180 kilometrų nuo Hokaido salos. Netrukus po raketos paleidimo Pietų Korėjos kariuomenė atliko bombonešių bandymus, o Rusija pareiškė, kad „sankcijos nebeveikia“. Japonija sušaukė skubų JT Saugumo Tarybos posėdį.
JT Saugumo Taryba balsuos dėl Alepo paliaubų rezoliucijų
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba šeštadienį balsuos dėl dviejų konkuruojančių rezoliucijų. Vieną jų parengė Prancūzija, ir joje raginama nutraukti antskrydžius Alepo mieste. O antrą rezoliuciją parengė Rusija, ir joje neminimas bombardavimo sustabdymas. Manoma, kad Rusija pasinaudos savo veto teise ir blokuos prancūziškąją rezoliuciją, kurią remia Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija. Joje taip pat kalbama apie visų karinių skrydžių virš Alepo sustabdymą.
JT Saugumo Taryba apsisprendė: vieningai pasiūlytas naujas vadovas
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ketvirtadienį vienbalsiai naujuoju JT generaliniu sekretoriumi patvirtino buvusį Portugalijos ministrą pirmininką Antonio Guterreso (Antoniju Guterišą), kuris visą dešimtmetį vadovavo JT pabėgėlių reikalų tarnybai. Susirinkę už uždarų durų 15 tarybos narių patvirtino rezoliuciją, kuria jie formaliai teikia Generalinei Asamblėjai A.Guterresą savo parinktu asmeniu į pasaulio vyriausiojo diplomato postą, sakė naujienų agentūrai AFP posėdyje dalyvavę diplomatai.
JT Saugumo Taryba bandys spręsti Sirijos problemas
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba rinksis sekmadienį svarstyti padėties antrajame pagal dydį Sirijos mieste Alepe, kuriame vis labiau eskaluojamas smurtas, pranešė diplomatai. Posėdį numatyta pradėti 11 val. Niujorko (18 val. Lietuvos) laiku), pareikalavus Didžiajai Britanijai, Prancūzijai ir JAV. Per intensyvų Alepo bombardavimą šeštadienį griuvo namai, žuvo mažiausiai 45 civiliai. Prieš dvi dienas Sirijos armija paskelbė puolimu sieksianti atsiimti rytinę šio miesto dalį iš sukilėlių.
JT Saugumo Taryba grūmoja pirštu raketą bandžiusiai Šiaurės Korėjai
JT Saugumo Taryba griežtai pasmerkė Šiaurės Korėją, penktadienį bandžiusi paleisti naują raketą, ir pareiškė, kad šis bandymas, nors ir nesėkmingas, pažeidė JT rezoliucijas. Saugumo Taryba reikalauja, kad Šiaurės Korėja susilaikytų nuo veiksmų, pažeidžiančių JT rezoliucijas, kuriomis Pchenjanui draudžiama plėtoti savo balistinių raketų technologijas.
Istoriniai pokyčiai JT: kandidatai į vadovus pristatys savo vizijas
Pirmą kartą per Jungtinių Tautų 70-ies metų istoriją kandidatai į šios tarpvalstybinės organizacijos generalinio sekretoriaus postą per šią savaitę prasidedančius klausymus sieks įtikinti pasaulio vyriausybes savo tinkamumu užimti šias aukštas pareigas.
Pasaulis sunerimo: Šiaurės Korėjos lyderis įsakė išbandyti branduolinį užtaisą ir paleisti balistines raketas
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas įsakė artimiausiu metu išbandyti branduolinę kovinę galvutę ir paleisti kelias balistines raketas, aštrindamas Pchenjano priešpriešą su tarptautine bendruomene, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Jungtinės Tautos paskelbė tai šaliai naujas griežtas sankcijas.
JT smerkia Šiaurės Korėjos raketos paleidimą ir žada sankcijas
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba sekmadienį griežtai pasmerkė Šiaurės Korėjos įvykdytą raketos paleidimą ir sutarė imtis veiksmų, kad artimiausiu metu būtų paskelbtos naujos sankcijos, kuriomis Pchenjanas būtų nubaustas už „šiuos pavojingus ir rimtus pažeidimus“. Palaikoma Kinijos, kuri yra Pchenjano sąjungininkė, Saugumo Taryba dar kartą paragino imtis „reikšmingų priemonių“, surengusi skubų posėdį po to, kai Šiaurės Korėja paskelbė, kad jos raketa nešėja iškėlė į orbitą palydovą.
Branduoliniai bandymai pašiurpino pasaulį: JT Saugumo Taryba griežtai pasmerkė Šiaurės Korėją
Jungtinės Tautos, JAV, sausio 6 d. (AP-AFP-BNS). Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienį sutarė rengti naujas priemones prieš Šiaurės Korėją, kurioje atliktas ketvirtas branduolinis bandymas.
Lietuva baigia darbą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje
Lietuva ketvirtadienį baigia darbą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje – institucijoje, kuri turi plačiausius įgaliojimus priimti sprendimus dėl tarptautinės taikos ir saugumo klausimų. Per dvejų metų kadenciją Lietuva Saugumo Taryboje aktyviai kėlė klausimą dėl Rusijos veiksmų Ukrainoje. Lietuvos iniciatyva šiuo klausimu Niujorke surengta 11 posėdžių. „Siekėme atkreipti dėmesį į šį konfliktą, kad jis nebūtų nustumtas į šoną“, - interviu BNS sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Lietuvos ambasadorė JT: po narystės Saugumo Taryboje svarbu išlaikyti šalies matomumą
Lietuvos narystei Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryboje einant į pabaigą, šalies ambasadorė JT Raimonda Murmokaitė sako, kad po narystės Lietuvai svarbu išlaikyti šalies aktyvumą ir matomumą tarptautinėje erdvėje.
JT leido imtis „visų būtinų priemonių“ kovai su „Islamo valstybe“
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba penktadienį įgaliojo šalis „imtis visų būtinų priemonių“ kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), paskelbusi rezoliuciją, kuri buvo vienbalsiai priimta, praėjus savaitei po pražūtingų atakų Paryžiuje.
Dalia Grybauskaitė ragino atsisakyti veto teisės JT Saugumo Taryboje dėl nusikaltimų žmogiškumui
Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba turėtų atsisakyti veto taikymo genocido, žiaurių nusikaltimų, nusikaltimų žmogiškumui ir karo nusikaltimų atvejais, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai ji pareiškė antradienį Niujorke, per JT Generalinės Asamblėjos sesiją. „Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl Srebrenicos žudynių minėjimo ar tribunolo dėl MH17 lėktuvo numušimo vetavimas yra nepateisinamas ir įžeidžia aukų atminimą.
Lietuva JT Saugumo Taryboje: Rusija neleidžia užtikrinti teisingumo MH17 katastrofos aukų artimiesiems
Liepos 29 dieną Niujorke Jungtinių Tautų Saugumo Taryba, Rusijai vetavus, nepriėmė rezoliucijos, kuria turėjo būti įsteigtas tarptautinis baudžiamasis tribunolas, skirtas nustatyti atsakomybę už nusikaltimus, susijusius su Malaizijos oro linijų lėktuvo MH17 numušimu. Lietuvos nuolatinės misijos JT ministras patarėjas Dainius Baublys išreiškė apgailestavimą dėl tokio Rusijos žingsnio, kuris užkirto kelią užtikrinti teisingumą katastrofos aukų artimiesiems.
Kaip „pasodinti“ kaltuosius dėl pražudytų „Boeing“ keleivių? Rusijos veto teisės galia
Po „Boeing 777“ katastrofos praėjus metams jau šešių šalių (šiandien prie Nyderlandų, Australijos, Belgijos, Ukrainos ir Malaizijos prisijungė Didžiosios Britanijos atstovai) valdžia bando paskatinti tarptautinę bendruomenę sukurti JT tribunolą, skirtą nubausti kaltuosius. Kol kas atrodo, kad galimybės nėra realios, aiškinasi rbc.ru.
Įspeista į kampą: Rusija prieštarauja JT rezoliucijai dėl tarptautinio tribunolo įkūrimo
Rusija ketvirtadienį pareiškė nepritarsianti siūlomai Jungtinių Tautų rezoliucijai, pagal kurią būtų įkurtas tarptautinis tribunolas, turintis persekioti atsakinguosius už Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą virš Ukrainos. Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Piotras Iljičiovas kalbėdamasis su žurnalistais patvirtino, kad Maskva nusistačiusi prieš tokius planus, sakydamas: „Tam nėra tinkamas laikas ir tai duotų priešingų rezultatų.