samanos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „samanos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „samanos“.
Samanas kieme pamirškite visam laikui: štai, ką reikia padaryti
Kontroliuoti samanų augimą terasoje gali būti sudėtinga, tačiau yra efektyvus ir netikėtas sprendimas – baltasis actas. Šis paprastas virtuvės ingredientas puikiai tinka pašalinti žalius gumulėlius, ypač iš grindinio plytelių tarpų.
Samanos dažnai auga sunkiai prieinamose vietose, o jų pašalinimas gali užtrukti net ir naudojant specialius įrankius.
Pamatę marijampolietės kurtus paveikslus negali atitraukti akių: parodė visiems
30-metė marketingo vadybininkė Virginija Tulevičiūtė kuria neįtikėtino grožio paveikslus, naudodama unikalų ir netradicinį metodą – virves ir samanas. Jos kūriniai, kuriuose puikiai dera natūralūs elementai, įkvėpia ir žavi savo originalumu daugelį.
Virginijos meninė veikla prasidėjo 2016 metais, prieš Kalėdas, kai ji nenorėjo eiti į kitą darbą. Tuo metu ji nusprendė pagaminti eglutes iš sidabrinių eglės šakų, jas suklijuoti ir parduoti žmonėms.
Pamirškite samanas trinkelėse: štai, kas padės
Samanos yra didžiausia grėsmė gražiam kiemeliui. Be to, dėl jų grindinio paviršius gali tapti slidus, todėl kyla pavojus nukristi. Pradėjusios augti tarp plytų ar plytelių, samanos augs tol, kol užvaldys jūsų lauko terasą – arba kol jas išvalysite.
Samanų vejoje nebeliks: 1 gudrybė veikia 100 proc.
Vejos išvaizdą dažniausiai gadina samanos, kurios sparčiai plinta užgoždamos žolę. Samanos, negiliai įsišakniję augalai, dauginasi sporomis ir į šaknis panašiomis struktūromis, vadinamomis rizoidais ir nesukuria estetinio vaizdo, tačiau yra paprastas būdas, kaip pašalinti samanas iš vejos.
Jos ypatingai mėgsta apniukusias ir darganotas pavasario dienas. Samanos nesunaikins jūsų vejos, bet užpildys tas vietas, kur veja yra reta.
Samanų vejoje neliks nė žymės: štai, kas tikrai padeda
Samanos gali būti puikus dekoratyvus elementas, kai auga ten, kur jų norima, tačiau kai jos ima augti vejoje, tampa galvos skausmu sodininkams. Štai, kaip išnaikinti samanas vejoje naudojant natūralias priemones.
Daugelis sodininkų anksčiau ar vėliau susiduria su samanomis vejoje, kurios dažniausiai atsiranda dėl prastų sąlygų. Nors samanos vejos nesunaikina, dėl jų veja atrodo dėmėta, negraži. Atsikratyti samanų gana lengva ir tam užtenka priemonių, kurias daugelis jau turi namuose.
Samanų vejoje atsikratykite be vargo: štai ką reikia daryti
Ar kada nors savo vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, vejoje joms ne vieta, tačiau yra paprastas būdas, kaip jas išnaikinti neišleidžiant daug pinigų.
Samanos yra paprastas senovinis augalas su negilia šaknų sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Vejoje samanos auga ten, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, kas padės
Samanos vejoje neatrodo gražiai, be to, kai pradeda augti vejoje, jos turi vieną tikslą – visiškai užvaldyti visą plotą ir nustelbti veją. Todėl išbandykite šį samanų naikinimo būdą ir vėl galėsite džiaugtis gražia veja.
Samanos vejoje – dažnas reiškinys, jos dažniausiai atsiranda tose vietose, kurios yra pavėsingos arba kuriose yra prastas drenažas.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
Stuartas Grindle'as iš Donkasterio 2017 m. laimėjo geriausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą. 81-erių metų vyras pasidalijo paprastu patarimu, kaip atsikratyti samanų, jei norite tobulos vejos.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: padės 1 gudrybė
Ar kada nors žvelgėte į savo veją ir pastebėjote storus samanų lopinėlius? Nors teoriškai samanos nėra piktžolės, jos gali gadinti bendrą sodo vaizdą.
Samanos yra paprastas ir senovinis augalas su negilia šaknų sistema.
Tai augalas, kuris įsitvirtina visur, kur tik gali. Tai reiškia, kad samanos augs visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, kad jas išstumtų. Laimei, atsikratyti samanų vejoje nėra labai sunku.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
REKLAMA
REKLAMA
Samanų vejoje neliks nė kvapo: štai, ką reikia daryti
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Samanų trinkelėse atsikratykite be vargo: štai, ką reikia padaryti
Samanos mėgsta augti ant kiemo grindinio ir trinkelių, nors jos ten nėra labai pageidautinos – dėl jų trinkelės atrodo ne tik purvinos ir negražios, tačiau jos taip pat gali tapti slidžios. Atsikratykite jų be vargo – štai, ką reikia padaryti.
Jei sąlygos yra tinkamos, samanos gali augti bet kur. Sporų visada yra ore, todėl samanos augs ir bujos tol, kol bus pakankamai šviesos, drėgmės ir maisto.
Samanų atsikratysite be vargo: padės šie patarimai
Samanos dažniausiai pasirodo pavasarį ir rudenį, kai drėgnos oro sąlygos leidžia lengvai plisti jų sporoms. Jos gali atsirasti ant įvairių paviršių, augti vejoje. Tačiau kaip jų atsikratyti visam laikui? Ekspertai rekomenduoja išbandyti tris priemones – šie patarimai pravers kiekvienam.
Samanos yra nekraujagyslinių sporinių sausumos augalų rūšis, kurių visame pasaulyje yra daugiau nei 12 tūkst. rūšių, rašo express.co.uk.
Samanų vejoje neliks nė kvapo: pasakė, ką daryti
Kiekvieno sodininko svajonė – vešliai žaliuojanti pievelė. Tačiau kartais tikru galvos skausmu tampa iš niekur nieko atsiradusios samanos. Sužinokite, kaip galite jas panaikinti iš vejos, naudojant natūralias priemones.
Sodininkystės ekspertų teigimu, pats dažniausias būdas, kaip galima atsikratyti samanomis – naudojant indų ploviklį.
Samanų trinkelėse atsikratykite be vargo: štai, ką reikia daryti
Neretai šeimininkams galvos skausmą kelią pro trinkelių plyšius pradedančios lįsti samanos. Nors atsikratyti jomis yra įvairiausių būdų bei priemonių, tačiau nenorintiems išleisti daug pinigų ir laiko, atskleidžiame puikų metodą, kaip samanas galima pašalinti naudojant vos vieną produktą.
Artėjant vasarai vienas darbų, kurį galima nuveikti lauke – susitvarkyti apaugusius samanomis praėjimus.
Samanų vejoje atsikratysite be vargo: štai kas padės
Ar kada vejoje pastebėjote samanų lopinėlius? Nors techniškai samanos nėra piktžolės, jei neauginate jų specialiai, daugelis jas traktuoja kaip piktžoles. Laimei, atsikratyti jų nėra sunku, tačiau samanos rodo, kad jums metas pasirūpinti savo veja.
Samanos yra senovinis augalas su negilia šaknų Sistema. Tai oportunistinis augalas, kuris įsitvirtina visur, kur gali. Jei samanos auga vejoje, tai reiškia, kad jos plėsis visur, kur žolė nėra pakankamai tanki, rašo theturfgrassgroup.com.
Samanas pievoje išnaikinsite be vargo: štai, kas padės
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną.
Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro. Samanų naikinimas pievoje Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Samanų trinkelėse atsikratykite be vargo: štai, kas padės
Samanos gali augti ant kietų paviršių, pvz., terasų, važiuojamųjų takų ir grindinio trinkelių, ir tai nepatogu ir neestetiška. Štai kaip pašalinti samanas nenaudojant aukšto slėgio.
Pasak „Royal Horticultural Society“ (Karališkosios sodininkystės draugijos, RHS), samanoms patinka drėgmė, prastas drenažas bei pavėsis. Nors daugumai samanų rūšių gresia pavojus išnykti, tačiau leidžiant joms augti ant kietų paviršių, kyla pavojus paslysti ir susižaloti, todėl geriausia kuo greičiau jų atsikratyti.
Atsikratykite samanų vejoje: štai kas padės
Žaliuojanti ir prižiūrėta veja puošia kiekvieną namą. Tačiau norint džiaugtis tokia veja, jai reikia nuolatinio dėmesio ir priežiūros. Dalį darbų privalu padaryti kiekvieną pavasarį, nes būtent nuo dabar įdėtų pastangų priklausys tai, kaip atrodys veja visą sezoną. Pats laikas pasirūpinti sanitariniu vejos valymu, skarifikavimu, vėdinimu, kalkinimu ir tręšimu.
Kai tik vejos paviršius po žiemos pradžiūsta, ateina tinkamiausias laikas išvalyti veją.
Samanas kieme pamirškite visam laikui: štai, ką reikia padaryti
Samanos yra dažna problema ant betoninių paviršių, ypač saulės neapšviečiamose ar drėgnose vietose. Nors kai kuriems jos gali atrodyti dekoratyvios, samanos, iš tikrųjų, gali pažeisti betoną, jei jos paliekamos ilgą laiką. Ekspertai pasidalijo, kaip atsikratyti samanų naudojant tris veiksmingas natūralias priemones.
Samanos ant betoninių sienų ir grindų ne tik atrodo netvarkingai, bet ir kenkia trinkelėms bei gali kelti pavojų pėsčiųjų takuose.
Jokiu būdu nedarykite 1 klaidos šalinant samanas: prisidarysite bėdos
Sodininkystės ekspertas pasakė, kodėl niekada neturėtumėte savo kieme naudoti vienos itin populiarios samanų naikinimo gudrybės.
Pastaruoju metu, pasirodžius vis dažnesniems saulės spinduliams, daugelis žmonių naudojasi galimybe laisvą laiką išnaudoti tvarkant savo kiemus, sodus ir daržus.
Rūpindamiesi savo veja, jie imasi šalinti samanas, kurios trukdo gražios ir žaliuojančios žolės augimui, todėl griebiasi įvairiausių priemonių, kurios padės jomis atsikratyti.
Samanas vejoje išnaikinsite be jokio vargo: prireiks vos 1 mišinio
Samanos gali labai sugadinti dailią veją sode bei tapti tikru galvos skausmu, norint jas pašalinti. Tačiau ekspertai sako, kad valgomoji soda, dar vadinama natrio bikarbonatu, yra lengviausias būdas išspręsti šią itin dažnai pasitaikančią problemą.
Paprastai soda naudojama kaip kildinimo priemonė įvairiems kepiniams, tačiau šis produktas turi aibę įvairių paskirčių. Ekspertai iš crabgrasslawn.com teigia, kad valgomoji soda – geriausia priemonė nedideliems samanų ploteliams šalinti.
Atsikratykite samanų be jokio vargo: jums padės šie patarimai
Vejoje samanos užauga dėl nuolatinės drėgmės ir silpnos vejos. Nuo jos samanas būtina yra pašalinti tam, kad žolė galėtų augti sveika bei stipri.
Vejos priežiūros ekspertas Carlos Real pasakojo: „Samanos klesti esant šaltoms, drėgnoms sąlygoms, todėl būtent žiemos laikotarpiu jos gali užvaldyti didelį vejos plotą. Jomis atsikratyti yra būtina, nes kitaip iš vešlios žolės liks tik storas samanų kilimas.
Kaip naikinti?
Geriausias laikas pašalinti samanas yra tada, kai jos dar aktyviai auga.
Samanas žolėje išnaikinsite be jokio vargo: pravers paprastos gudrybės
Samanos vejoje ar ant stogo nepuošia nei vienų namų. Vis dėlto ne visi žino, kaip jų atsikratyti. Nenaikinamos samanos gali sparčiai plisti, todėl svarbu problemą šalinti iš karto, o su šiais patarimais jums nei nereikės skambinti specialistams.
Tam, kad pašalintumėte samanas, galite naudoti įvairias priemones. Šie mišiniai padės pašalinti samanas ne tik iš vejos, tačiau ir iš tarpų tarp plytelių ar nuo stogo, o jei po pirmo karto nepasiekėte norimo rezultato, procedūrą pakartokite.
Atsikratykite samanų savo pievoje: išdavė greitą ir paprastą būdą
Lygi ir vešli veja sode – vienas geriausių būdų pamatyti, kaip ateina pavasaris. Dažniausiai veja žiemą netvarkoma, o artėjant pavasariui yra tinkamiausias laikas ja pasirūpinti. Orui po truputį šylant pradeda augti samanos ir piktžolės, o tai gali atrodyti nedailiai. Laimei, vienas sodininkystės ekspertas patarė, kaip iš vejos išnaikinti samanas.
Samanos gali augti kone bet kurioje vejoje – jei jų atsiranda, tai gali reikšti, kad žolės augalai nėra labai sveiki.
Padarykite tai savo vejai: išvengsite samanų pavasarį
Artėja žiema, orai vėsta ir dėl žemesnės temperatūros lėčiau auga žolė, todėl jos nebereikia taip dažnai pjauti. Vienas ekspertas pasidalino patarimais, kaip prižiūrėti veją žiemos mėnesiais.
Žiemą kai kurie sodo darbai sustoja, įskaitant reguliarų žolės pjovimą. Taip yra todėl, kad vėsesnė temperatūra sulėtina jos augimą. Oro temperatūrai nukritus, žemėja ir dirvožemio temperatūra, sulėtėja žolės ir augalų augimas.
Atsikratykite samanų trinkelėse: tobulą priemonę turite namuose
Samanos miške – labai gražus dalykas, bet savo sode jų turėti nenori niekas. Joms pradėjus veistis įvairiose sodo vietose, jų atsikratyti gali būti nelengva. Laimei, yra keletas būdų tai padaryti.
Jei jūsų vejoje ėmė augti samanos, labai greitai tai pastebėsite. Jos neretai trukdo mėgstantiems dailią ir lygią pievelę kieme. Juk ten, kur auga samanos, žolė augti nebegali. Samanos gali išplisti labai greitai ir apimti storą dirvos sluoksnį.
Samanas trinkelėse pamirškite visam laikui: šis būdas veikia 100 proc.
Samanos gali būti tikras vargas. Vis dėlto pastebėję jas savo ant savo trinkelių neskubėkite griebtis stiprios chemijos. Yra paprastas būdas, padėsiantis jums atsikratyti nepageidaujamais augalais.
Baliklio rastumėme turbūt kiekvienuose namuose. Nors jis darbą atliktų puikiai ir neskiestas, tačiau stipriai koncentruotas baliklis gali palikti dėmes ant plytelių ir pražudyti šalia esančius augalus.
Pamirškite samanas savo kieme: atskleidė geriausius jų naikinimo būdus
Samanos – tai smulkūs minkšti augalai, augantys kartu ir formuojantys kauburėlius ar kilimėlius. Samanos plinta jų sporas pernešant vėjui, todėl jų gali atsirasti ant bet kurio paviršiaus – ant stogo, įvažiavime į kiemą ar ant šaligatvio.
Samanos net pačios sau gaminasi maistą, taip išvengdamos poreikio maistines medžiagas traukti iš dirvožemio. Jei ant savo namų kieme pastebėjote samanų, tai dar nereiškia, kad reikia skubiai pirkti stiprius chemikalus jų naikinimui.
Atsikratykite samanų trinkelėse: 1 tobulą priemonę turite namuose
Nors internete galima rasti ir straipsnių apie tai, kaip moliniuose vazonuose užsiauginti samanų, bet dažniausiai žmonės siekia priešingo rezultato. Norint samanų užsiauginti paprastai tereikia šiek tiek palaukti – truputis laiko ir drėgmės, ir jų priaugs visur, ne tik vazonuose. Bet jei ir jūs, kaip ir daugelis, samanos norite naikinti – ką daryti tada?
Panašu, kad pati geriausia priemonė samanoms naikinti – sena gera valgomoji soda.
Samanos vejos nepuošia – kaip jas išgyvendinti visiems laikams?
Išpuoselėta, tanki ir ryški veja – kiekvienos sodybos ir namų kiemo puošmena. Vienas didžiausių vejos augintojų galvos skausmų – samanos. Šie nereiklūs augalai labai greitai įsimeta į veją ir ją užgožia, pagadindami pastarosios dekoratyvumą ir grožį. Kad taip neatsitiktų, reikia pasitelkti visas priemones ir panaikinti sąlygas, dėl kurių samanos auga ir plinta vejoje.
Dauguma įsitikinę, kad pagrindinė priežastis, kodėl veją išdarko samanos – rūgštus dirvožemis.
Atskleidė samanų naikinimo žolėje paslaptis: veikia 100 proc.
Samanų naikinimas susideda iš kelių etapų, kuriuos čia pristatysime. Jeigu jus samanos vejoje erzina, sužinokite, kodėl jos atsiranda, kaip jų atsikratyti, ir ką daryti, kad neatsirastų jų vėliau. Apie viską išsamiau – pasakoja „Geltonas karutis“ tinklaraščio autorė Lina Liubertaitė ir kraštovaizdžio architektė Lina Puodžiūtė-Ragauskienė.
Paprastai manoma, kas samanų naikinimas aktualus tik tiems, kurių veja auga per rūgščioje dirvoje.
Samanas žolėje išnaikinsite be jokio vargo: pravers paprastos gudrybės
Samanos vejoje ar ant stogo nepuošia nei vienų namų. Vis dėlto ne visi žino, kaip jų atsikratyti. Nenaikinamos samanos gali sparčiai plisti, todėl svarbu problemą šalinti iš karto, o su šiais patarimais jums nei nereikės skambinti specialistams.
Tam, kad pašalintumėte samanas, galite naudoti įvairias priemones. Šie mišiniai padės pašalinti samanas ne tik iš vejos, tačiau ir iš tarpų tarp plytelių ar nuo stogo, o jei po pirmo karto nepasiekėte norimo rezultato, procedūrą pakartokite.
Samanų naikinimas su indų plovikliu: veikia akimirksniu
Samanos puošia, bet tik tada, kai auga ten, kur norite jūs, tačiau jei to netrokštate, jos tampa piktžolėmis ir galvos skausmu. Nors samanos jūsų žolytei nekenkia, tačiau veja dėl jų atrodo nelygi ir dėmėta.
Tradiciškai samanoms naikinti naudojamas geležies sulfatas. Dar galite vejos dirvos rūgštingumą sumažinti kalkių pagalba. Arba, kaip įprasta, galite pasidarbuoti grėbliu ir taip bandyti pašalinti nepageidaujamas samanas.
Atsikratykite samanų savo pievoje – atskleidė itin greitą būdą
„Ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną. Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti. Tai galima padaryti aštriadančiu grėbliu, suakėti arba panaudoti mechaninį ar elektrinį aeratorių.
Išnaikinkite samanas šalia savo namų: atlikite šiuos žingnius
Samanos miške – labai gražu, bet savo sode jų turėti nenori niekas. Joms pradėjus veistis įvairiose sodo vietose, jų atsikratyti gali būti nelengva. Laimei, yra keletas būdų tai padaryti, rašoma tips–and–tricks.co.
Jei jūsų vejoje ėmė augti samanos, labai greitai tai pastebėsite. Jos neretai trukdo mėgstantiems dailią ir lygią pievelę kieme. Juk ten, kur auga samanos, žolė augti nebegali. Samanos gali išplisti labai greitai ir apimti storą dirvos sluoksnį.
Atsikratykite samanų savo pievoje: greitesnio būdo dar nebuvo
„Po besniegės žiemos pievelė žaliuoja lyg ką tik išaugusi. Tačiau ką daryti, kai vejoje samanų daugiau nei žolės?“ – klausia Andrius V. iš Biržų.
Atsako agronomė Regina Sereikienė.
Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas, giliai subadant velėną. Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Jei samanų nedaug, jas galima išgrėbstyti.
Samanas panaikinsite visam laikui: prireiks šių priemonių
„Prie namų augančioje vejoje daugiau samanų nei žolės. Kaip reikėtų jų atsikratyti?“ – klausia Povilas. Atsako įmonės „Žalia veja“ agronomas Saulius Vaivada. Samanos mėgsta pavėsį ir mažai patręštą dirvą. Nuo jų galima gintis dviem būdais – mechaniniu arba cheminiu. Atsikratyti samanų padės vejos vėdinimas giliai subadant velėną. Tada į gilesnius velėnos sluoksnius lengviau patenka oro.
Atsibodo įkyrios samanos? Štai, kas jas panaikins visam laikui
Nors vasara jau praeityje, vis dėlto atsipalaiduoti dar nederėtų. Kol šalčiai neaplankė, darbai sode tęsiasi. Ant medžio žievės aptikote samanų ar kerpių? Nupurkškite kamienus 5 proc. geležies sulfato tirpalu. Tai padaryti galima ir profilaktiškai. Kiti sodo darbai Į paruoštas duobes medelius galima sodinti jau spalio pradžioje. Bet jei žemė jose nesusigulėjusi, šį darbą reikėtų atidėti iki mėnesio pabaigos arba net iki pavasario.
Mokslininkai atskleidė, kas nulėmė gyvybės atsiradimą Žemėje
Mokslininkai ilgą laiką laužė galvas, iš kur Žemėje atsirado pakankamai deguonies gyvūnams ir žmonėms, o pirmadienį buvo paskelbta, jog dabar manoma, kad visa tai prasidėjo nuo samanų. Pranešime žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ sakoma, kad samanų danga ėmė formuotis maždaug prieš 470 mln. metų ir kad tai buvo pirmasis stabilus mūsų planetos deguonies šaltinis, sudaręs sąlygas klestėti protingai gyvybei.
Ispanijoje vyksta tradicinis samanų festivalis
Vakarų Ispanijos miestelyje Bechare samanų paklodės guli ne šiaip sau. Čia nuo ankstaus ryto jomis puošiami vietiniai gyventojai. Jie ruošiasi svarbiausiai Becharo religinei procesijai. Pasak legendos, taip pasidabinę ispanai 1200-aisiais žengė į Becharą norėdami išgąsdinti čia viešpatavusius arabus. Šie, pamatę išties neįprastą reginį ir pamanę, kad miestą puola nežinomi žvėrys, neva išsigando ir nešė kudašių iš Becharo. Tiesa, tik visai neseniai šioje procesijoje leista dalyvauti ir moterims.
Antarktidos samanas maitina senovės pingvinų išmatos
Samanos, kurios ištveria ledines sąlygas Antarktidoje, turi neįprastą maitinimosi šaltinį, sako mokslininkai. Šie augalai ima maistingąsias medžiagas iš išmatų, kurias paliko pingvinai, gyvenę toje pačioje teritorijoje prieš tūkstančius metų, praneša BBC.
Mokslininkai šį atradimą padarė tirdami augalus, kad išsiaiškintų, kaip šie sugeba išgyventi lediniame landšafte.