saldikliai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „saldikliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „saldikliai“.
Ragina apeiti šiuos produktus parduotuvėse: jie – nuodas organizmui
Viešojoje erdvėje vis garsiau skambant frazėms, kad cukrus – nuodas mūsų organizmui, daugelis tiesia ranką prie produktų su dirbtiniais saldikliais. Daugelis jų visai neturi kalorijų, todėl atrodo kaip patrauklus ir sveikesnis pasirinkimas, tačiau maisto technologė įspėja – jie nėra tokie nekalti, kaip gali pasirodyti.
Praėjusių metų gegužės mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė naujas gaires, kuriose patariama nevartoti vadinamųjų necukrinių saldiklių arba NSS (angl.
Ragina vietoje cukraus naudoti šį produktą: sveikata padėkos
Kad cukrus ir įvairūs saldikliai kenkia sveikatai, žino kiekvienas, tačiau ne kiekvienas yra girdėjęs apie augalą, kuris gali puikiai pakeisti cukrų. Tai – stevija.
Senų senovėje, kai žmonės dar nežinojo cukraus, o Amerikos dar nebuvo atradęs Kristupas Kolumbas, gvaranių genties indėnai vartojo nuostabią žolę. Pakakdavo į puodelį įmesti porą šios žolės lapelių ir gėrimas tapdavo kuo saldžiausias.
Ekspertai ragina įvesti ir vis didinti cukraus mokestį: pabrangs gaivieji gėrimai, bet išaugs ekonomika
Prieš šešerius metus, susidūrusi su didėjančiu nutukimo ir su juo susijusių ligų skaičiumi, ypač tarp skurdžiausių gyventojų sluoksnių, Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė bandė spręsti šią problemą sveikatos skatinimo mokesčiu. Tai tam tikros formos cukraus mokestis, kuriuo bandoma atgrasyti vartotojus nuo gazuotų, cukrumi saldintų gėrimų pirkimo, iš esmės 11 proc. padidinant jų kainą.
Nesunku suprasti, kodėl.
Įspėjimas vietoj cukraus vartojantiems saldiklius: gali sukelti vėžį, kenkia vidaus organams
Sveikatingumo kultas ir lieknėjimo mados skatina lietuvius vartoti mažiau cukraus. Smaližiai randa kitokią išeitį – bekalorius dirbtinius saldiklius, o Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujas gaires, kuriose informuoja, kad tokių saldiklių geriau nevartoti – esą daugelis jų turi kancerogeninių savybių gali sukelti vėžį, kiti – pakenkti kepenims, kraujagyslėms ir kitiems organams.
PSO nurodė vengti šių produktų – gresia širdies ligos ir greitesnė mirtis
Vietoj cukraus daugelyje produktų, pavyzdžiui, gazuotuose gėrimuose, naudojami dirbtiniai saldikliai ne tik nepadeda numesti svorio, o ir gali padaryti rimtą žalą sveikatai, įspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Organizacija ką tik paskelbė naujas gaires, kuriose patariama nevartoti vadinamųjų necukrinių saldiklių, arba NSS (angl.
Atsakė, koks cukrus yra sveikiausias: kitus apgauna reklamos
Neretai norėdami sumažinti cukraus vartojimą žmonės renkasi „sveikesnes“ jo alternatyvas, visiems gerai žinomus saldiklius. Agavų, klevų sirupas, stevija, medus yra dažniausi cukraus pakaitalai kasdienybėje. Tačiau ar galima teigti, kad jie yra „sveikesnis“ pasirinkimas? Virėjų ir konditerių asociacijos tarybos narė, maisto ekspertė Aida Čepukaitė teigia, kad saldikliai ne visuomet yra geresnis pasirinkimas.
Gydytoja įvardijo, kurie saldikliai kelia pavojų sveikatai: ragina žiūrėti į produkto etiketę
Maisto pramonė dažnai klientus vilioja skambia fraze, kad produktas yra be cukraus, tačiau tokiu atveju jo sudėtyje būna nemažai saldiklių. Ar cukrų gerai keisti į saldiklius, aiškino TV3 laida „Būk sveikas“.
Saldikliai – maisto priedas, kuris vartojamas maistui pagardinti. Jie už cukrų saldesnį nuo 30 iki 3000 kartų, todėl jų reikia daug mažiau, o tai mažina produkto gamybos išlaidas. Dėl šios priežasties saldikliai dažnai naudojami maisto pramonėje.
Maisto priedai: pavojingi sveikatai, tačiau naudingi gamintojams?
Maisto priedai, kaip tirštikliai ir stabilizatoriai, saldikliai, dažikliai, antioksidantai, konservantai ir kitos medžiagos, naudojamos produktuose tam, kad šie ilgiau negestų bei pirkėjams būtų patrauklesni savo aromatu bei skoniu. Taip pat maisto priedų naudojimas naudingas ir gamintojams, kada brangesnes produktų sudedamąsias dalis galima pakeisti pigesnėmis.
Vietoj cukraus arbatą saldina stevijos lapeliai
Dauguma mėgsta saldumynus, bet visur naudojamas cukrus, įvairūs saldikliai ir tik retai kada medus. O tai, kad cukrus ir saldikliai kenkia sveikatai, žino kiekvienas.
Mėgstantys saldžiai, tačiau neabejingi savo sveikatai vartoja steviją. Tai ypatingai vertas dėmesio augalas, kurį gali namuose auginti kiekvienas.
Tiria mokslininkai
Sodyboje Ukmergės rajono gyvenanti Dalia Katilevičienė stevija susidomėjo prieš dešimt metų.
„Pirmąsias žinias apie steviją 1837m. pateikė biologas dr.
Vaikų pamėgtuose saldumynuose – dažikliai, pesticidai ir švinas
Lietuvoje buvo atliktas mokinių mitybos tyrimas, kurio metu nustatyta, kad nemaža dalis mokinių kasdien valgo saldumynus. Vaikai yra viena jautriausių mūsų visuomenės grupių, kuri negali pati rinktis ir nuspręsti, kuo ir kaip maitintis, todėl yra labiausiai pažeidžiama.
REKLAMA
REKLAMA
Cukrus ar saldikliai: ką rinktis?
Šiuolaikiniam žmogui subalansuota mityba tampa vis svarbesnė, o sveika ir graži išvaizda turi vis didesnę reikšmę mūsų gyvenimuose. Nenuostabu, kad daugeliui smaližių kyla dilema, kuo pakeisti taip pamėgtą cukrų. Paprašėme gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus apie cukrų bei jo pakaitalus.
Ką turite žinoti apie skysčių balansą organizme
Stevijos lapai: natūralus saldumo šaltinis
Saldiklis steviozidas jau patvirtintas kaip tinkamas vartoti ES ir yra naujausias mūsų saldiklių šeimos narys. Stevijos augalas yra nedidelis chrizantemų šeimos krūmas, kuris jau ilgą laiką vartojamas kaip natūralus saldiklis.
Kramtomoji guma: už ir prieš
Kramtomoji guma jau seniai tapo privalomu mūsų rankinės daiktu, greta piniginės ir mobiliojo telefono. Juk visi žinome, kad „kiekvieną kartą mums bevalgant...“ O jei nežinome – reklama paslaugiai pakartoja keliolika kartų per dieną. Ir vis dėlto ar kramtomoji – išties tik į sveikatą?
Mokslininkai nustatė, kad ji teikia naudą ne tik dantims:
• Suėda rėmenį.