Rytų Azijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Rytų Azijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Rytų Azijos“.
Pasaulis sulaikęs kvapą: Trumpas ir Kim Jong Unas pradėjo istorinį susitikimą
JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas antradienį Singapūre pradėjo istorinį susitikimą, siekdami išspręsti jau kelis dešimtmečius tvyrančią priešpriešą dėl Pchenjano branduolinės programos. Per tiesioginę vaizdo transliaciją buvo matyti, kaip abu lyderiai kelias sekundes spaudė vienas kitam ranką žurnalistų akivaizdoje prie prabangaus viešbučio „Capella“ komplekso neutraliame mieste valstybėje.
„Eurovizijos“ nugalėtojai – skaudus smūgis: internete pasipylė kaltinimai
Savaitgalį didžioji dalis Lietuvos tikrai žiūrėjo „Eurovizijos“ konkursą, kuriame, žinoma, labiausiai tikėjome mūsų atstovės Ievos Zasimauskaitės pergale. Tik sekmadienio rytą paaiškėjo, kad vis tik laimėjo Izraelio atstovė Netta Barzilai. Tiesa, net krečia šiurpas paskaičius komentarus internete. Izraelio atstovei tenka atremti nepaprastai skaudų smūgį ir kaltinimus. Netta scenoje atrodo tarsi tikra stereotipinė Rytų Azijos moteris: kimono, šukuosena, makiažas.
E. Lucasas: dešimt klaidingų Vakarų įsitikinimų apie Rusijos grėsmę
Nerimauti dėl Rusijos užsienio politikos kadaise atrodė ekscentriška. Dabar toks požiūris – ant bangos. Vis dėlto tebėra apstu klaidingų įsitikinimų, trikdančių mūsų atsaką į Kremliaus krečiamas eibes. Apžvelgsime dešimt iš jų. 1) „Grėsmė yra karinė“. Taip, vyksta karas Ukrainoje – ir taip, mūsų pajėgas Baltijos šalyse reikia dar labiau sustiprinti.
Gatvėje rastas žiauriai nužudytas naujagimis
Policijos pareigūnai medžioja naujagimio žudiką, kuris buvo rastas su daugybiniais galvos sužalojimais, rašoma „The Mirror“. Nei kūdikio mama, nei vaikas nebuvo identifikuoti, tačiau šiandien policijos pareigūnai paskelbė svarbią vaizdo stebėjimo kamerų medžiagą, kurioje galimai matosi įtariamas mažylio žudikas.
Įtampa dėl katastrofos auga: liepsnojantis tanklaivis kelia siaubą gelbėtojams
Kinija antradienį toliau lenktyniavo su laiku, stengdamasi sustabdyti naftos nuotėkį iš jos priekrantėje avariją patyrusio tanklaivio, skambant perspėjimams, kad degantis laivas gali sukelti ekologinę katastrofą. Su Panamos vėliava plaukiojantis 274 m ilgio tanklaivis „Sanchi“, gabenęs 136 tūkst. t naftos kondensato, šeštadienį už 160 jūrmylių (296 km) į rytus nuo Šanchajaus susidūrė su prekiniu laivu ir užsidegė.
Šiaurės Korėja pasinaudojo karinga D.Trumpo kalba: tai prilygsta karo paskelbimui
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas penktadienį pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra „pamišęs“, ir perspėjo, kad privers savo priešininką „brangiai sumokėti“ už Jungtinėse Tautose išsakytą grasinimą sunaikinti jo šalį. Neįprastas tiesioginis Kim Jong Uno atsakymas buvo paskelbtas po antradienį pasaulį nustebinusio D.Trumpo pareiškimo.
Paskelbė pigiausių miestų pasaulyje TOP 10: vienas – netoli Lietuvos
Singapūras jau kurį laiką užima brangiausio pasaulio miesto statusą pasaulyje. Remiantis „The Economist Intelligence Unit“ visame pasaulyje atliktu pragyvenimo išlaidų tyrimu, kuomet buvo analizuotos daugiau nei 150 skirtingų prekių 133 miestų visame pasaulyje kainos. Rytų Azijos ir Vakarų Europos šalys dominuoja pagal vidutines pragyvenimo išlaidas, o Almatas (Kazachstane), vertinamas kaip pigiausias miestas pagal pragyvenimą, aprašė duomenis indy100.com.
Paskaičiavo, kiek žmonių miršta dėl oro užterštumo: nublanksta visi karai kartu sudėjus
Kanados, Kinijos, Didžiosios Britanijos ir JAV mokslininkai atliko tyrimą, kuriuos nustatė mirčių, susijusių su žmogaus veikla, kai yra užteršiamas oras, skaičių. Mokslininkų tyrimas leido atsekti, kiek pramoninė įvairių šalių ar žemynų veikla kenkia aplinkiniams. Tyrimas buvo paviešintas leidinyje „Nature“. Pramoninės gamybos taršos emisija, patekusi į orą gali išplisti tūkstančius kilometrų. Anot tyrėjų, 2007-aisiais dėl oro užterštumo mirė apie 3,45 mln. žmonių. Iš jų apie 12 proc.
„Google“ sukurtas dirbtinis intelektas pribloškė su juo susidūrusiuosius
Bendrovės „Google“ sukurtas dirbtinis neuroninis tinklas per savaitę išlošė visas 60 partijų su iškiliausiais go meistrais, o čempionai iš pradžių netgi nesuprato žaidžiantys su kompiuteriu, pranešė JAV dienraštis „The Wall Street Journal“. Pranešime sakoma, kad „Google“ naudojo specialiai sukurtą interneto personą „Master“ (Meistras), žaidimo metu skelbdavusią ėjimus, kurie iš pažiūros atrodė beprasmiški, bet neišvengiamai vesdavo prie pergalės.
Esate alergiškas riešutams? Turite tai išgirsti
Kiekvienas mūsų tikrai esame girdėję ar net patys susidūrę su alergija vienam ar kitam maisto produktui. O štai Oksfordo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė labai įdomų faktą - tam tikrų maisto produktų sukeliamos alerginės reakcijos tikimybė priklauso ir nuo apdorojimo būdo. Mokslininkai, tirdami žemės riešutus, padarė išvadą, kad neapdoroti žemės riešutai alergijos praktiškai nesukelia, o nedideliais kiekiais vartojamos kasdienės porcijos gali netgi padidinti atsparumą jai.
REKLAMA
REKLAMA
Pasaulyje stiprėja konkurencija dėl talentų
Geriausių vokiečių mokslininkų, tokių kaip Wernheris von Braunas, perkėlimas į JAV po Antrojo pasaulinio karo padėjo Amerikai išvystyti branduolines bei kosmines technologijas ir užsitarnauti supervalstybės titulą. Nuo to laiko pasaulinė konkurencija dėl talentų tik stiprėja. Į šias varžybas jau įsitraukė ne tik pirmaujančios Vakarų valstybės, bet ir naujos kylančios ekonomikos, tokios kaip Singapūras, Panama ar Kataras.
Saugiausi vasaros kelionių maršrutai: ką verta aplankyti?
Terorizmo grėsmė Europoje atbaido žmones nuo minčių apie atostogas svečiose šalyse. Dažnas iš savo atostogų sąrašo išbraukė pavojingomis laikomas Ispaniją ar Prancūziją, taip pat vengia keliauti į Belgiją ir kaimynines šalis. Būtent todėl kelionių agentūros ir saugumo ekspertai pateikia sąrašą valstybių, kurias galima drąsiai aplankyti. Anglijos užsienio reikalų ministerija įvertino visų Europos šalių saugumą ir paskelbė vietas, kurias keliautojai šią vasarą gali drąsiai aplankyti.
Pavasaris Japonijoje – amą atimančiose nuotraukose
Smarkiai vėluojantis pavasaris piktina dažną lietuvį, tad ši žemiau pateikta galerija žiemos priešams nuotaikos nepakels. Visgi fotografo Hidenobu Suzuki akimis pavasaris Japonijoje sužibo pačiomis gražiausiomis spalvomis. Tūkstančius socialinių tinklų sekėjų turinčiam vyrui pavyko užfiksuoti Japonijos simbolio – sakuros – skleidimosi pradžią, o rezultatu žavisi net pasaulio garsenybės.
Šlovė ir uždarytos sienos: garsūs aktoriai, kurių neįsileidžia įvairios šalys
Sėkmingos karjeros šios garsenybėms leidžia keliauti po visą pasaulį, aplankyti įvairiausias šalis. Na, tiesą sakant, tai nėra visiška tiesa, mat kai kurios šalys šių prisidirbusių žvaigždūnų visiškai nelaukia. Sužinokite, kodėl: Chrisas Brownas
Po 2009-taisiais įvykusio dainininko Chriso Browno išpuolio prieš popžvaigždę Rihanna, vyrui buvo uždrausta atvykti į Jungtinę Karalystę. Vis dėlto visai neseniai paaiškėjo, jog Australija taip pat nenori matyti šio žvaigždūno.
Iš Rusijos bėga žmonės, šalis antra pasaulyje pagal pabėgėlių skaičių
JT pabėgėlių reikalų komisija parengė ataskaitą, kurioje teigiama, kad per pastaruosius metus stipriai išaugo pabėgėlių skaičius 44 pasaulio šalyse. Didžiausią įtaką tam darė pilietinis karas Sirijoje. Šios šalies pabėgėliai pagal prašymų skaičių užėmė pirmą vietą, antroje atsidūrė Rusija, į trečią iš pirmos „nukrito“ Afganistanas, iki tol „lyderio“ pozicijas išlaikęs pastaruosius du metus.
Ką pranašauja žaliavų ciklai
Vaiva Sapetkaitė Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai, išnalizavę ilgesnę nei 350 metų žaliavų rinkos istoriją, sugebėjo įrodymais pagrįsti populiarią (Prebischo-Singerio) teoriją, kad ilgesnėje perspektyvoje žaliavų eksportuotojai visada pralaimi, praneša Rusijos naujienų portalas newsru.com. Laikui bėgant santykinės žaliavos kainos (prekės kainos, išreikštos per kitas prekes) krinta ir galutinis produktas visada duos didesnę ekonominę naudą negu žaliavos.
Azijos ekonomiką žlugdo istoriniai pykčiai?
Per pastarąjį dešimtmetį Rytų Azijos šalys nustebino savo noru dirbti drauge. Vis dėlto, šiame regione nuo seno (ir nelabai nuo seno) verda neapykanta vieni kitiems. Tačiau šiuolaikinė konkurencija ir istorijos palikimas vis dar stovi tikro regioninio bendradarbiavimo kelyje.
„Ant popieriaus“ šis progresas vyksta greitai. 2010 m. Kinija, Australija ir Naujoji Zelandija įgyvendino laisvos prekybos susitarimus su ASEAN šalimis. Kinija, Japonija ir Pietų Korėja derasi dėl atskiro susitarimo.