rugsėjo 1-oji
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rugsėjo 1-oji“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rugsėjo 1-oji“.
Žinomi žmonės išlydėjo atžalas į mokyklą: „Daug jaudulio, emocijų“
Pasibaigus vasarai, vėl atkeliavo Rugsėjo 1-oji. Kai kuriems tai – dar vienų naujų mokslo metų pradžia, o kitiems – naujas gyvenimo etapas ir naujų išbandymų pradžia. Į mokyklos suolus savo vaikus išleido ir žinomi žmonės.
Nuotrauka su sūnumu Atu socialiniuose tinkluose pasidalijo televizijos projektų prodiuserė, TV3 laidos „Gero savaitgalio receptas“ vedėja Vaida Poderytė-Bernatavičė.
Tradicine Rugsėjo 1-osios nuotrauka prie mokyklos pasidalijo ir verslininkė Inga Stumbrienė su šeima.
Rytoj įprastas alkoholio ribojimas negalios: ar pritartumėte pokyčiams?
Šiemet Mokslo ir žinių diena bus švenčiama skirtingai: vieni ją paminėjo jau penktadienį, kiti šventę rengs tikrąją rugsėjo 1 d. – sekmadienį. O dauguma gėles mokytojams neš pirmadienį. Vis tik alkoholio pardavimai jau 18-tus metus iš eilės bus draudžiami būtent Rugsėjo 1-ąją.
Tad rytoj alkoholio parduotuvėse nebus galima įsigyti išvis, nors paprastai jis būtų parduodamas nuo 10 iki 15 val.
Dovanoti kardelius – nebemadinga? Kai kur jų rasti bus sunkiau
Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Klaipėdos mieste įsivyrauja įprasta, tačiau kasmet vis kitokia gėlių pirkimo karštinė. Tėvai, mokiniai ir studentai skuba įsigyti puokštes, kurios ne tik džiugins pedagogų akis, bet ir taps šventinės nuotaikos dalimi. Klaipėdos gėlių parduotuvės ir turgavietės siūlo įvairiausias gėles, o pasirinkimas – kaip niekad gausus.
Artėjant Rugsėjo 1-ajai, Klaipėdos gėlių parduotuvės ir turgavietės pasitinka pirkėjus plačiu gėlių asortimentu, įvairiomis kainomis.
Prabangių dovanų užsiprašę mokytojai gali būti apkaltinti korupcija: kada už dovanas teks sumokėti?
Neseniai daugelį moksleivių tėvų papiktino vienos mokytojos pareiškimas, kad Rugsėjo 1-ąją reikia dovanoti ne kardelius, o keliones. Anot specialistų, tai – ne tik neetiška, bet gali būti ir neteisėta.
Tokių dovanų prašymas ar priėmimas gali būti prilyginamas neskaidriai veiklai ar net korupcijai.
Be to, mokytojoms už tokias dovanas gali tekti susimokėti mokesčius.
Dėl praūžusios audros gėlės brango dvigubai: štai kiek teks išleisti Rugsėjo 1-ajai
Šiemet pirmoji mokslo metų diena darželinukams ir moksleiviams prasideda skirtingai: vieni Rugsėjo 1-ąją paminėjo jau šį penktadienį, kiti – sekmadienį, o didžioji dalis – pirmadienį. Taigi gėlių pirkimų bumas jau prasidėjo.
„Iš tikrųjų visą laiką gėlės brangsta, brangsta, brangsta ir taip – kasmet“, – nurodė viena floristė.
Pardavėjai atskleidė, kokių gėlių šiemet gali trūkti, kurios labiausiai brango ir kokių kainų tikėtis.
Grožio salonuose prieš Rugsėjo 1-ąją – antplūdis: vardija, kaip pasikeitė kainos
Iki mokslo metų pradžios belikus vos keletui dienų, grožio salonuose pats darbymetis. Specialistai pluša nuo paryčių iki išnaktų, kad tik spėtų priimti visus norinčius, pasigražinti skuba mokiniai, tėvai ir mokytojai. Grožio meistrai šią savaitę lygina su prieškalėdine ir atvirauja, kad teko net šiek tiek kilstelėti kainas.
Pradinukė Patricija su mama prieš mokslo metų pradžią atskubėjo į grožio saloną. Sakė, šį kartą nori kelių ryškesnių plaukų sruogų.
Dėl Rugsėjo 1-osios tarp tėvų užvirė arši diskusija: „Ką čia prisigalvojate su tomis dovanomis?“
Artėjant Rugsėjo 1-ajai, kai vaikai grįžta į mokyklas, Klaipėdos mamos aktyviai planuoja, kaip pasveikinti savo vaikų mokytojus. Nors dovanos mokytojams yra svarstomos kaip sveikinimo būdas kiekvienais metais, visgi dauguma mamų linkusios laikytis tradicijos ir rinktis paprastus, simbolinius sveikinimus.
Svarbu tėvams: kas rugsėjo 1-ąją gali pasinaudoti laisvu pusdieniu?
Pirmąją mokslo metų dieną laisvą pusdienį, per kurį mokamas vidutinis darbo užmokestis, turi darbuotojai, kurie neturi teisės į mamadienius (tėvadienius), tačiau augina vaiką iki 14 metų, besimokantį pagal priešmokyklinio, pradinio arba pagrindinio ugdymo programas.
Garsiojo Tauragės ketvertuko šeimoje – jautri diena: aplankė ypatingas svečias
Garsiojo Tauragės ketvertuko namuose ruduo kupinas pačių gražiausių švenčių – Rugsėjo 1-ąją sesutės pradėjo eiti į antrą klasę, o rugsėjo 8-ąją smagiai atšventė jau aštuntąjį gimtadienį, į kurį atvyko ir ypatingas svečias.
Ketvertuko mama Lina Strangienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kaip paminėjo šias dvi svarbias šventes, kuo nustebino dukras ir pasiuntė gražų palinkėjimą savo mažosioms.
Panevėžiečiai pakraupo: jauna mokytoja išmetė Rugsėjo 1-osios gėles
Penktadienį, Rugsėjo 1-ąją, po pietų, socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos, kuriose – panevėžietės mokytojos Rugsėjo 1-osios proga išmestos gėlės konteineryje.
Moteris išplatinusi nuotraukas neslėpė apmaudo, jog tai – jaunos mokytojos elgesys.
Gėlės iš širdies
„Mieli mokinukai ir tėveliai! Perkate, nešate, dovanojate mokytojams gėles iš širdies.
REKLAMA
REKLAMA
5 atžalas auginanti Rūta Ščiogolevaitė – apie vaikystę ir patyčias: „Nenoriu leisti savo vaikams draugauti su skriaudėjais“
Prasidėję nauji mokslo metai daugeliui įneša ne tik naujų vėjų į gyvenimą, bet ir dar nepatirtų, įvairių emocijų. Penkis vaikus auginanti atlikėja Rūta Ščiogolevaitė (42 m.) neslepia, kad nauji mokslo metai visada primena ir jos pačios vaikystę bei prisiminimus, sukurtus mokyklos suole.
Jau 3 moters vaikai eina į tą pačią mokyklą. Vyriausias sūnus Adomas jau eina į dešimtą klasę, 9-erių Anabelė jau trečiokė, o 8-erių Aronas šiemet pradėjo antrąją klasę.
TV3 Žinios. Milžiniškas gaisras Sankt Peterburge; Reide sulaikyta daugybė girtų vairuotojų; Merai skundžiasi dėl pinigų trūkumo
Šiandieną TV3 Žinios jums pateikia svarbiausias naujienas iš Lietuvos ir pasaulio.
Sankt Peterburge užsiliepsnojo maisto kombinatas – tirštų dūmų kamuoliai sukėlė išgąstį 5 mln. gyventojų mieste. Po rugsėjo 1-osios Vilniuje sulaikyta daugiau kaip 10 girtų vairuotojų.
Po čekių skandalo savivaldybių tarybų nariai už darbą gauna fiksuotas algas, tačiau kai kurie merai triukšmauja – esą neturi iš ko tų skaidrių ir didesnių algų mokėti.
Prasidedančius naujus mokslo metus temdo įtampa dėl pedagogų žadamų streikų
Mokyklose, aukštojo ir profesinio mokslo įstaigose penktadienį prasideda mokslo metai, bet šiemet šventines nuotaikas temdo mokytojų profesinių sąjungų planai streikuoti, jeigu Vyriausybė dar šiemet nesiims didinti atlyginimų pedagogams.
Dėmesį švietimo bendruomenei parodyti tradiciškai žada ir šalies vadovai.
Prezidentas Gitanas Nausėda šia proga mokinius sveikins Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje, o studentus – Kauno universitetų mokslo metų pradžios šventėje.
Renata Norvilė išlydi jaunėlį sūnų į mokyklą: „Su keliais vaikais susidaro didelės sumos“
Renatos ir Deivio Norvilų jauniausiam sūnui, padaužai Rėjui jau šį rugsėjį sueis 7-eri. Su gražia sukaktimi berniukas pradės ir naują etapą – nuo rugsėjo 1-osios jis varstys mokyklos duris. Kaip tikina Renata Norvilė (44 m.), šis periodas naujų potyrių atneš ne tik vaikui, bei ir tėvams. „Visada yra jauduliuko...“ – neslėpė ji.
„Pagaliau, jau ir trečiasis mano vaikas eis į pirmąją klasę“, – sulaukusi naujienų portalo tv3.lt skambučio juokdamasi kalbėjo R. Norvilė.
Leonas Somovas – apie paaugles dukras: tuo rūpintis reikėtų ne tik prieš mokslo metus
Artėjant rugsėjui, tėveliai suskumba pasirūpinti atžalų sveikatos patikrinimu, kad šie naujus mokslo metus pasitiktų tiek fiziškai, tiek emociškai stiprūs ir pasiruošę. Anot atlikėjo ir muzikos prodiuserio Leono Somovo, profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai tėvams turėtų būti tarsi įprotis. Tokiu būdu ne tik „užbėgama už akių“ įvairiems sveikatos sutrikimams, bet ir ugdomas tvarus požiūris į ligų prevenciją bei sveiką gyvenseną.
Katažina Zvonkuvienė – apie naują etapą ir dvynius: „Tikrai yra stresiuko ir rūpesčio“
Artėjantis rugsėjis ne tik atneša naują metų laiką, bet ir naujus mokslo metus. Šiemet į pirmąją klasę dvynukus Korneliją ir Donatą leidžia ir muzikantų pora Katažina Zvonkuvienė (43 m.) ir Deivydas Zvonkus (45 m.). Kalbėdama apie naują etapą, moteris neslepia jaudulio ir nerimo. „Oi, nieko nesakykit“, – paklausta apie pasiruošimą rugsėjo 1-ajai juokėsi K. Zvonkuvienė.
„Rugsėjis mums ant nosies, tai ir gyvenu dabar mokyklos rūpesčiais.
Tėvams – svarbi žinia: laisvas pusdienis Rugsėjo 1-ąją priklauso ne visiems
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad pirmąją mokslo metų dieną laisvą pusdienį, per kurį mokamas vidutinis darbo užmokestis, turi darbuotojai, kurie neturi teisės į „tėvadienius ar mamadienius“, tačiau augina vaiką iki 14 metų, besimokantį pagal priešmokyklinio, pradinio arba pagrindinio ugdymo programas, rašoma VDI pranešime.
4 vaikų tėvas Kšištofas Lavrinovičius – apie naują veiklą ir atžalų ruošimą mokyklai: „Susideda apie tūkstantį eurų“
Praeitais metais su krepšinio karjera atsisveikinęs Kšištofas Lavrinovičius (43 m.) nesnaudžia ir yra kaip niekad aktyvus – šiemet su broliu Darjušu vyras nėrė į naują veiklą. Tačiau tarp darbų gausos, kaip teigia vyras, jis pėja ir pailsėti, gerai laiką praleisti ir su šeima.
Naujienų portalui tv3.lt K. Lavrinovičius papasakojo apie atostogas, pasiruošimą naujiems mokslo metams bei vaikų pomėgius.
Seimo pirmininkės mokytojas prabilo, kokia ji buvo mokykloje: iš kitų išsiskyrė jau tada
Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena, skelbianti rudens bei naujo etapo pradžią. Kai kuriems ji pati pirmoji ir be galo nedrąsi, o kitiems – paskutinė ir be galo sentimentali. Daugumai Rugsėjo 1-oji neretai užima visą gyvenimą didelę reikšmę, primena apie vėjavaikiškas, prie knygų praleistas dienas.
Įvardijo tris pavojingus Rusijos scenarijus rugsėjo 1-ajai: tarp jų – Ukrainos mokyklų ataka
JAV Karo studijų instituto analitikai neatmeta galimybės, kad Rusija ruošia provokacijas rugsėjo 1-ają. Tarp ekspertų įvardintų scenarijų – ir galimi išpuoliai prieš Ukrainos mokyklas.
Naujausioje savo analizėje JAV karo studijų institutas rašo, kad rugsėjo 1 d. išvakarėse Rusijos valdžios organai paskelbė okupuotose Ukrainos teritorijose esančių mokyklų sąrašą, taip įspėdama apie galimus tariamus Ukrainos išpuolius prieš šias mokyklas, joms pradedant naujus mokslo metus.
Nauji mokslo metai prasideda piketu dėl algų ir parama ukrainiečiams
Ketvirtadienį mokyklose, aukštojo ir profesinio mokslo įstaigose prasideda mokslo metai.
Šiemet be tradicinių Rugsėjo 1-osios iškilmių Kaune vyks piketas dėl per mažo darbo užmokesčio dėstytojams ir solidarumo akcija su Ukrainos pedagogais bei moksleiviais Vilniuje.
Be to, po poros metų suvaržymų mokslo metai prasidės įprastai – be specifinių COVID-19 ligos plitimo ribojimų.
Parduotuvėse – ypatingas draudimas: vyks tikrinimai, gali grėsti 1,5 tūkst. eurų baudos
Šiemet bus šešiolikta rugsėjo pirmoji, kai parduotuvėse nebus galima įsigyti alkoholio. Skaičiai rodo, kad draudimo tikslas atskirti alkoholį nuo mokslo ir žinių išsipildė – pastarųjų dvejų metų rugsėjo pirmąją alkoholiu nebuvo apsinuodijęs nei vienas nepilnametis.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda primena, kad rugsėjo 1 d. Lietuvoje nebus galima įsigyti alkoholio.
Gėlės pabrango trečdaliu: vieno žiedo kaina gali siekti ir 5 eurus
Šiandien prasideda gėlių pirkimo bumas – moksleiviai ruošiasi rugsėjo 1-ajai. Gėlių pardavėjai papasakojo, kokios gėlės populiariausios, kiek jos kainuoja ir nuo priklauso jų kaina.
Pašnekovų teigimu, gėlių kaina priklauso nuo stiebo ilgio, žiedo dydžio, veislės ar spalvos retumo, taip pat ir augintojų – pirkti lietuviškas gėles esą visada pigiau.
Vis dėlto kylant transporto kainoms, pandemijai sumažinus augintojų skaičių, gėlės per metus pabrango.
Šiugždinienė apie pokyčius mokyklose: nebeliks to, kas buvo tapę „norma“, žada „reabilituoti“ matematiką
Nauji mokslo metai – jau čia pat. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį pristatė, kaip bendrosios ugdymo įstaigos pasiruošusios naujų mokslo metų pradžiai, kas laukia mokinių.
Artėjančius mokslo metus, anot ministrės, jau dabar galima vadinti išskirtiniais, nes po dviejų dešimtmečių mokyklose nebelieka 5-8 jungtinių klasių. Nelieka ir klasių, kuriose mokosi mažiau nei 8 vaikai.
Sumanus mokyklinio krepšelio planavimas: „Iki“ patarimai, kaip apsipirkti pigiau
Artėjantys mokslo metai tampa tikru galvos skausmu, todėl norint sumaniai apsipirkti, vertėtų kruopščiai pasiruošti, suplanuoti pirkinius ir įvertinti, kokių priemonių reikės jau nuo pat pirmųjų rugsėjo dienų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, pataria atidžiai planuoti mokyklinių prekių krepšelį ir pasinaudoti įvairiausiais patrauklių kainų pasiūlymais.
„Rugpjūčio pabaiga – pasiruošimo mokyklai įkarštis.
Seime – naujas siūlymas dėl alkoholio prekybos rugsėjo 1-ąją
Seimas raginamas keisti alkoholio prekybą rugsėjo pradžioje, kai švenčiama naujų mokslo metų pradžia.
Šeši konservatoriai Seime registravo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą, kuria siūlo uždrausti prekiauti alkoholiu kiekvienų metų rugsėjo 1-ąją, išskyrus tada, kai rugsėjo 1-oji sutampa su laisvadieniais. Tokiu atveju draudimas galiotų artimiausią darbo dieną, pirmadienį.
Draudimas ir toliau nebūtų taikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems viešojo maitinimo vietose.
Premjerė Ingrida Šimonytė sveikina Rugsėjo 1-osios proga
Rugsėjo 1-oji – diena, kuomet į mokyklas, klases ir auditorijas grįžta moksleiviai, studentai. Šia proga savo sveikinimu pasidalijo premjerė Ingrida Šimonytė.
Pateikiame visą premjerės sveikinimą:
„Mielieji moksleiviai ir studentai, gerbiami mokytojai ir dėstytojai, visa švietimo bendruomene,
rugsėjo 1-ąją vėl su jauduliu ir nekantrumu sugrįžtame į mokslo įstaigas, įsileisdami į neapibrėžtumo kupiną kasdienybę daugiau šviesos.
Rugsėjo 1-ąją alkoholio parduotuvėse neįsigysite: nesilaikantiems įstatymo grės iki 1,5 tūkst. eurų bauda
Tabako ir alkoholio kontrolės specialistai skaičiuoja, kad šiemet jau jau penkiolikta rugsėjo pirmoji – be alkoholio. Tad primena, kad alkoholinius gėrimus šiandien dar galima įsigyti, o rytoj, rugsėjo 1 d. jais nebus prekiaujama. O prekybininkams, kurie nesilaikys įstatymo grės bauda nuo 289 iki 1448 eurų.
Paruošė 3 scenarijus moksleiviams nuo rugsėjo: pasirengė ir blogiausiam atvejui su COVID-19
COVID-19 situacijai Lietuvoje prastėjant, o mokslo metams nenumaldomai artėjant, Švietimo ministerija paruošė tris scenarijus moksleiviams. Juose numatoma, kaip visų pakopų moksleiviai bus mokomi, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos šalyje. Tiesa, panašu, kad mokytis į namus moksleiviai grįžtų tik kraštutiniu atveju, o abiturientai visą laiką mokysis kontaktiniu būdu.
Rugsejo 1-oji ant nosies, tėvų piniginės tuštėja: paruošti keturiems vaikams – 1000 eurų
Jei pernai tėvai dėl koronaviruso ir nuotolinio mokymosi savo vaikų į mokyklas ruošti neskubėjo, šiemet, nors iki rugsėjo 1-osios dar kelios savaitės, – žymiai drąsiau perkamos mokyklinės priemonės, užsakinėjamos uniformos vaikams. Ekspertai sako, kad mokyklinių priemonių ir uniformų kainos nekilo, tačiau norint pirmoką suruošti į mokyklą vis vien teks gerokai patuštinti šeimos biudžetą – net ir perkant pigiausias prekes tai kainuos mažiausiai 250 eurų.
Tėvai ir ekspertai žiūri skeptiškai: mokyklos nepasiruošusios mokyti nuo 6-erių
Vaikai į mokyklas kulniuoti turėtų pradėti nuo šešerių, o į paruošiamąsias klases – nuo penkerių metų. Taip skelbia prezidentas Gitanas Nausėda. Tiesa, tam jis numato dvejų metų terminą, o ir pati idėja nėra nauja. Dar šalies vadovas siūlo vaikus iš socialinės rizikos šeimų į darželius vesti privaloma tvarka. Taip esą pavyktų pagerinti nuolat akis badančią Lietuvos švietimo kokybę.
Rugsėjo 1-osios išvakarėse tėveliai tiesiog apgulė mokyklinių reikmenų skyrius
Iki paskutinės minutės laukę moksleivių tėvai šturmuoja šalies parduotuves. Jei prieš kelias savaites prekybos centrų lentynose išdėliotus mokyklinius reikmenis tautiečiai dar apeidavo, rugsėjo pirmosios išvakarėse tėveliai šiuos skyrius tiesiog apgulė.
Suaugusieji šluoja ne tik rašiklius ar sąsiuvinius, bet ir elektronikos priemones, mat baiminasi, kad ir vėl teks su atžalomis mokytis iš namų. O štai mokytojai antradienį tikrai sulauks bent vieno kardelio.
Priminimas užmaršiems: rugsėjo 1-ąją parduotuvėse alkoholio įsigyti negalėsite
Rugsėjo 1-ąją, kai Lietuvoje minima mokslo ir žinių šventė, draudžiama įsigyti alkoholio.
Remiantis Alkoholio kontrolės įstatymu, Lietuvoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną, išskyrus viešojo maitinimo įmones.
Tai reiškia, kad parduotuvėse alkoholio rugsėjo 1-ąją įsigyti negalima. Tačiau kavinėse, restoranuose ir kitose maitinimo įstaigose alkoholio parduoti įstatymas nedraudžia.
Mokyklinėms prekėms išleidžia ir po kelis šimtus eurų: pastebi, kad tėvai tapo atsargesni
Tėveliai dairosi atžaloms reikalingų priemonių mokyklai ir visiškai neskuba. Prekybininkai sako pastebėję, kad šiemet dėl koronaviruso šeimų planai ruošiantis mokyklai gerokai pasikeitė. O regionų gyventojai neišsiverčia be paramos.
Kaišiadorietė Rasa su dviem atžalomis į didelį prekybos centrą Kaune atvyko pirkti reikalingų mokyklinių priemonių. Moteris skaičiuoja, kad šiemet abiem mokyklinukams reiks bent poros šimtų eurų.
„Manau, du šimtus ant abiejų vaikų tikrai išleisiu.
Rugsėjo 1-ajai besiruošianti Steikūnaitė: dabar viskas kitaip
Daugelis gražuolę dainininkę Skaistę Steikūnaitę prisimena kaip grupės „OMG“ narę, vis dėlto šiandien moteris gyvena visai kitokį gyvenimą ir save atiduoda motinystei bei naujai sričiai.
Į aštuntąją klasę savo dukrą išleidžianti Skaistė prisipažįsta, kad siaučiant pandemijai, rugsėjo 1-osios laukia su nerimu.
„Mano dukra jau didelė, viskas pragyventa ir išgyventa, ta rugsėjo 1-oji nėra tokia didelė šventė, kaip buvo pirmoje klasėje.
Tėvai pasipiktinę dėl darželiuose jungiamų grupių – iš jų pasiima sergančius vaikus
Tėvai skundžiasi, kad ėmė sirgti vaikai, ir dėl to kaltina darželius, kurie vasarą suvaro visus vaikus į vieną grupę. Tėvai reikalauja laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymo grupes izoliuoti ir nejungti, tačiau, pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybė, į tai nereaguoja ir ministerijos sprendimuose draudimo jungti grupes neįžvelgia.
Vilnietė Erika šiuo metu priversta namuose slaugyti savo sunegalavusią dukrą. Mergaitė sloguoja, tad į darželį eiti negali.
Pedagogai ir mokyklų vadovai baiminasi rugsėjo: neaišku, kaip atrodys pamokos, ar reikės kaukių
Iki prasidės mokslo metai teliko mėnuo, o mokyklų vadovai ir pedagogai vis dar nežino, kaip ugdymo įstaigos organizuos savo darbą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) kalbas apie galimybę pamokas organizuoti mišriu – ir nuotoliniu, ir įprastu – būdu švietimo bendruomenė vertina nevienareikšmiškai. Pedagogai kelia klausimą, ar pamokose reikės dėvėti kaukes, kas jomis aprūpins. Tačiau dėl vieno švietimo bendruomenė sutaria – klausimų jie dabar turi žymiai daugiau nei atsakymų.
Nežinia dėl naujų mokslo metų: sprendimas dėl pamokų – rugpjūtį
Iki naujų mokslo metų teliko du mėnesiai, o mokyklos vis dar nežino, kokia tvarka vyks pamokos. Iki šiol Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto tris įmanomus scenarijus, kaip nuo rugsėjo 1-osios į mokyklas grįš moksleiviai. Tiesa, apie savo sprendimą ministerija mokyklas informuos tik rugpjūčio viduryje.
Birželio viduryje ŠMSM pranešė kartu su švietimo bendruomene rengianti planus, kaip vyks mokymas nuo rugsėjo 1-osios.
Mokslo metų pradžią minėjęs Nausėda įvardijo ir liūdnąją šventės pusę
Lietuva švenčia mokslo metų pradžią. Nors dalis mokyklų šventę minėjo rugsėjo 1-ąją, tačiau dauguma su gėlėmis, pasipuošę ir šypsenomis veiduose pradėjo mokslo metus rugsėjo 2-ąją. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos bendruomenė šventę pradėjo ypatingai. Mokykloje pasirodė pats prezidentas Gitanas Nausėda sodino medį, bendravo su moksleiviais ir mokytojais. Deja, prezidentas negailėjo kritikos ir Švietimo ministerijai.
Rugsėjo 1-osios galvosūkis: kur ir už kiek pirkti gėles?
Nesvarbu, švenčia pirmą ar paskutinę rugsėjo 1-ąją, visi moksleiviai į savo klases sveikinti auklėtojų skuba su glėbiais gėlių. Kasmet ir moksleiviai, ir jų tėvai suka galvas, kur ir kokias gėles įsigyti. Portalas tv3.lt pasidomėjo, su kokiomis gėlėmis ir už kiek šių mokslo metų pradžią pasitiks didžiausi šalies prekybininkai. Platus gėlių pasirinkimas Parduotuvėse „Lidl“ pirkėjų šį šventinį savaitgalį lauks specialūs pasiūlymai, skirti paminėti Mokslo ir žinių dieną.
Mokyklines prekes šluojantiems tėvams – svarbus patarimas
Artėjant rugsėjo 1-ajai parduotuvės kanceliarinių prekių skyriuose – apsipirkinėjimo bumas. Tėveliai savo vaikams, besiruošiantiems naujiems mokslo metams, negaili ir kelių šimtų eurų. Ekonomistai visgi pataria nedaryti klaidos ir neskubėti iškart susipirkti visko. Mat neretai tik rugsėjį paaiškėja, ko reikia labiausiai. Vilnietė Dangira su savo antroke dukra parduotuvėje apžiūrinėja sąsiuvinius, nes jos apsipirkinėja naujiems mokslo metams.
Vienas prekybos tinklas perkeltą rugsėjo 1-osios šventę neprekiaus alkoholiu
Šiemet, kaip ir pernai, moksleiviai ir jų tėvai Mokslo ir žinių dieną švęs savaitgalį – rugsėjo 1-oji šiemet minima sekmadienį. Nepaisant to, kad ugdymo įstaigos laisvos mokslo metų pradžią perkelti ir švęsti ne sekmadienį, o pirmadienį – rugsėjo 2-ąją – dauguma prekybininkų savo planų nekeičia ir tądien alkoholiu prekiaus.
Keturių sūnų mamai liūdna rugsėjo 1-oji: kaip mėnesį išgyventi už 60 eurų ir suruošti vaikus mokyklai
Kaip su keturiais vaikais pragyventi už 60 eurų per mėnesį? Skęsti skolose ir badauti, atsako keturis sūnus auginanti moteris. „Jeigu galite mano vardo nerašykite. Čia Didžiasalyje mes esame dvi, su tokiu vardu, tad iškart visi žinos, apie kurią rašote,“ - tv3.lt portalo paprašė pašnekovė. Ignalinos rajone, Didžiasalyje gyvenanti moteris augina keturis sūnus: 10, 9, 6 ir netrukus 4 metų sulauksiantį berniuką. Artėjant mokslo metams, 3 vaikus tenka išleisti į mokyklą, vieną – į darželį.
Mažesnių miestų mokytojams – brangesnės gėlės
Prieš rugsėjo pirmąją naujienų ir pramogų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokios gėlių kainos vyrauja skirtinguose šalies miestuose. Paaiškėjo, kad mažesniuose miestuose gėlių kainos – didesnės. Gėlių prekiautojai apsiginklavo kardeliais. Įvairių spalvų bei dydžių jie rikiuojami vitrinų priekyje, mat tai populiariausia rugsėjo pirmosios dovana mokytojams. Tiesa, skirtinguose Lietuvos miestuose, skirtingos ir kardelių kainos.
Pamačius mokyklinių uniformų kainas – tėvams atvipo žandikauliai
Rugsėjo pirmoji jau ant nosies – o daugybė tėvų, kaip visada, laiku nepasirūpino vaikų uniformomis ir dabar stumdosi eilėse. Mokiniams, ypač mažesniems, naujų rūbų matavimasis patinka, užtat tėvams žandikauliai atvimpa nuo kainų. Tiek pirmokėliams, tiek dvyliktokams uniforma kainuoja panašiai – apie šimtą eurų. Tuo metu Moksleivių sąjunga tikina, kad dauguma mokinių privalomų uniformų visai nenori, tačiau mokyklų vadovams dažnai atrodo, kad vaikai su jomis atrodo tvarkingiau.
Rugsėjo pirmoji artyn, mokiniams gresiančių naujovių – daugyn
Šįkart - patiems mažiausiems. Jau po dvejų metų pirmokėliais gali tapti nebe septynmečiai, o šešiamečiai. Tai žada švietimo ir mokslo ministrė. Esą dabar mokyklas baigia jau suaugę žmonės, tad mokslus reikia ankstinti. Visgi tam pritaria toli gražu ne visi pedagogai. Užtat, kaip ir kasmet, džiaugiasi naujais geltonaisiais autobusiukais, jų vis daugėja ir jie vežios tūkstančius Lietuvos vaikų. Netrukus – mokslo ir žinių šventė.
Negavote nuolaidos rugsėjo 1-ąją? Ir neturėjote
Mokslo ir žinių diena – laukiama šventė ne tik grįžtantiems į mokyklas ir universitetus, bet ir viešojo maitinimo įstaigoms. Tą dieną restoranus ir kavines užplūsta gerokai didesnės lankytojų minios. Visgi, ne visi liko patenkinti kavinių sugalvota priemone žmonių srautui suvaldyti. Vienoje iš sostinės „Čili pica“ restoranų ketvirtadienio popietę apsilankęs portalo tv3.lt skaitytojas nustebo išgirdęs padavėjo perspėjimą apie tą dieną negaliojančias nuolaidas.
Rugsėjo 1–oji Vilniuje: šurmulys, tradicinė eisena ir karštas stiliukas
Naujų mokslo metų šventė paliečia ne tik tėvelius su vaikus, pedagogus ir jaunus žmones. Šventę ausims dovanoja linksmai nusiteikę bendruomenės, kupinos sveikinimų ir linkėjimų, o pro akis nuo ankstyvo ryto nepraslysta gatvėmis žygiuojančios išsipuošusios dailiosios lyties atstovės. Ši rugsėjo 1–oji ne išimtis. Oras buvo lyg užsakytas: protarpiais išlindusią saulę ir karščio bangą atvėsindavo vėjo gūsiai.
Darželis, mokykla, universitetas – ką daryti, kad jie neprasidėtų košmariškai
Iškalba, pasitikėjimas savimi ir mokėjimas įsilieti į naują grupę – savybės, apie kurias svajoja kiekvienas. Kaip sužavėti kolegas, vos įėjus pro duris ir nebijoti užkalbinti nepažįstamąjį, portalui tv3.lt pasakojo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro užsiėmimo „Viešasis kalbėjimas“ vadovas Algirdas Viltrakis. Vis dėlto, viskas prasideda dar darželyje ir mokykloje, kuriuos ne visi atsimena su džiaugsmu.
Šalies vadovai pasakė, ko tikisi iš besimokančiųjų
Šalies vadovai sveikindami Rugsėjo 1-osios proga kviečia mokslą grįsti vertybėmis, besimokančius – tapti laisvai mąstančiomis ir pilietiškomis asmenybėmis. Savo sveikinime prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad ši diena atneša naujų galimybių pradžią – mokinius ir jų mokytojus pasitinka dar vieni įdomūs savo ir visos Lietuvos ateities kūrimo metai. „Jūsų laukia atradimų ir įspūdžių kupina kelionė per mokslo ir žinių pasaulį, įkvepianti pažintis su mūsų valstybe, jos istorija ir kultūra.