romualda kšanienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „romualda kšanienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „romualda kšanienė“.
Į Seimą nepatekę buvę kolegos užėmė padėjėjų vietas
Gausus Seimo narių padėjėjų sekretorių būrio išlaikymas atsieina milijonus litų, bet politikai įsitikinę, kad mokesčių mokėtojams nebūtina žinoti, kas įdarbinama.
Informacija apie Seimo kanceliarijoje įdarbintus parlamentarų talkininkus itin slepiama, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Personalo skyriaus darbuotojai nurodė, kad Seimo nariai padėjėjus pasirenka asmeninio politinio pasitikėjimo pagrindais, todėl nurodė kreiptis į pačius parlamentarus.
Politikai maudosi milijonuose
Vakar paskelbtos praėjusių metų turto deklaracijos rodo, kad aukščiausius postus valstybėje užimantiems politikams, Seimo ir Vyriausybės nariams bei valdininkams pinigų netrūksta, rašo „Lietuvos žinios“.
Pirmieji valstybės asmenys - prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas neturi nekilnojamojo turto, nors sąskaitose sukaupę nemenkas pinigų sumas. Tačiau net ir 100 tūkst. litų siekiančios santaupos neprilygsta jų sutuoktinių valdomoms lėšoms.
Beveik kas trečias Seime – milijonierius
Prieš ketverius metus atėję dirbti į Seimą milijonieriais save tituluoti galėjo 28 parlamentarai. Besibaigiant šio Seimo kadencijai milijonieriais vadinti jau galima per keturiasdešimt Seimo narių.
Pagal trečiadienį viešai paskelbtas politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijas 2007 metais Seime dirbo 43 milijonieriai.
Tarp „Valstybės žiniose“ paskelbtų deklaracijų nepavyko rasti socialdemokrato Viačeslavo Škilio deklaracijos.
Darbo partija
Darbo partija buvo įkurta 2003 metų spalio 18 dieną.
Pirmajame (steigiamajame) jos suvažiavime, vykusiame Vilniuje, dalyvavo per 1000 Lietuvos piliečių. Jame buvo išrinkta partijos vadovybė, patvirtinti veiklos programos prioritetai. Partijos pirmininku tapo Viktoras Uspaskich.
2003 m. lapkričio 25 d. Darbo partija buvo oficialiai įregistruota Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijoje.
Seimo tyleniai nežada atsigriebti
Praėjusios Seimo pavasario sesijos metu per plenarinius posėdžius nė žodžio neištarę parlamentarai neketina pasitaisyti ir aktyviau reikšti mintis rudenį. Anot jų, kalbėti - nereiškia gerai atlikti pareigas.
Kaip rašo "Lietuvos žinios", kalbų per Seimo posėdžius skaičiumi nepralenkiamas buvo Egidijus Klumbys. Jis kalbėjo dvigubai dažniau - 320 kartų - nei antrojoje vietoje atsidūręs socialdemokratas Algirdas Sysas - 178 kartai.
Aušra Lėka: Seimo nario mandatas: jie perka, mes mokam
Taupykime, nes netrukus gausime sąskaitą už brangų pirkinį - naujos kadencijos Seimą. Sumokėsime ne tik 26 biudžeto milijonus už rinkimų organizavimą, bet ir dar apie 100 mln. už partijų savireklamą, rašoma savaitraštyje "Veidas".
Jei kokiame laikraštyje pasiskelbtumėte perkantis Seimo nario mandatą ar „praeinamą“ vietą rinkimų sąraše, nebebūtumėte originalus: šiemet regioninėje žiniasklaidoje jau pasirodė tokių skelbimų, tik pageidaujama įsigyti savivaldybės tarybos nario vietą.
Tikisi neprapulti ir be Seimo
Atsivalgę parlamentaro duonos politikai rengiasi ieškoti naujos gyvenimo prasmės ir materialinės naudos, rašoma šios dienos "Lietuvos žiniose".
Mažiausiai dešimčiai kadenciją baigiančio Seimo narių (iš 141) spalio mėnesį vyksiantys rinkimai jaudulio nebekelia - politikai apsisprendė juose nedalyvauti.
Fizinių asmenų pinigai – „tvarkiečiams“ ir „darbiečiams“
Artėjant rudenį numatytiems Seimo rinkimams opozicinės Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ deklaruoja gaunančios solidžią paramą iš paprastų gyventojų. Kitas partijas labiau remia įmonės, rašo „Vilniaus diena“.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš partijų gavo per šių metų antrą ketvirtį surinktų aukų iš fizinių ir juridinių asmenų ataskaitas. Per pastaruosius tris mėnesius 22 politinės jėgos surinko 2,75 mln. litų.
Daugiausia aukų surinko konservatoriai.
A. Matulevičius neteko Seimo komiteto vadovo posto
Ketvirtadienį atstatydintas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Algimantas Matulevičius.
Už pirmininko pašalinimą balsavo 8 iš 13 į neeilinį posėdį susirinkę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai.
Naujuoju komiteto pirmininku išrinktas socialliberalas Alvydas Sadeckas. Jį palaikė 7 NSGK nariai, tačiau jo kandidatūrą dar turi patvirtinti Seimas.
Posėdyje pats A. Matulevičius nedalyvavo.
Patvirtintas naujas liustracijos komisijos pirmininkas
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį patvirtino M. Romerio universiteto Teisės fakulteto Administracinės teisės ir proceso katedros vedėją Algimantą Urmoną Liustracijos komisijos pirmininku. Tiesa, A.Urmono kandidatūrai trečiadienį pritarta vos vieno balso persvara.
REKLAMA
REKLAMA
Darbiečiai savo partijai aukoja dosniausiai
Valstybės dotacijų netekusi Darbo partija praėjusių metų pabaigoje pirmavo pagal surinktų aukų skaičių. Didžiausi rėmėjai – patys darbiečių lyderiai: partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas ir Seimo nariai, atseikėję po tris dešimtis tūkstančių litų ir daugiau, praneša LNK Žinios. Partijos vadovo vairą susigrąžinęs V.Uspaskichas ir jo žmona Jolanta Blažytė po pirmininko rinkimų į partijos kasą įnešė po 37,5 tūkst. litų.
Nauja Seimo Etikos ir procedūrų komisija – be R. Kšanienės
Šiandien Seimas nusprendė sudaryti naują Etikos ir procedūrų komisiją. Už tai balsavo 53, prieš – 2, susilaikė 10 Seimo narių, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius. Atsižvelgiant į frakcijų raštiškus pasiūlymus, nuspręsta sudaryti naują Seimo Etikos ir procedūrų komisiją iš 12 narių.
NSGK vadovas tikisi bendrų šalies politikų veiksmų valant VSD
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Algimantas Matulevičius trečiadienį pabrėžė laukiąs bendrų Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Povilo Malakausko, šalies prezidento Valdo Adamkaus, Seimo ir kitų valdžios institucijų veiksmų, siekiant išspręsti įsisenėjusias VSD problemas.A. Matulevičiaus vertinimu, pagrindinė problema šiuo metu išlieka tam tikri su verslo interesais susiję asmenys, kurie iki šiol yra išlaikę įtaką VSD struktūroje.
Konservatoriai etikos sargai toliau dalyvaus Seimo komisijos posėdžiuose
Tėvynės sąjungos frakcija įpareigojo savo atstovus Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje dalyvauti komisijos posėdžiuose kol bus atleisti iš pareigų. "Kol nėra sudaryta nauja Etikos ir procedūrų komisija, o Seimas nepriėmė sprendimo dėl dabartinių komisijos narių pareiškimų atsistatydinti, jie turi atlikti jiems įstatymo numatytą pareigą dalyvauti komisijos posėdžiuose", - rašoma konservatorių pranešime.
R. Šukys kratosi palyginimų su „darbiečiais“
Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, kuriam gresia interpeliacija už pasimatymą Maskvoje su Lietuvos teisėsaugos ieškotu įtariamuoju finansiniais nusikaltimais Viktoru Uspaskichu, kratosi palyginimų su Seimo „darbiečių“ desantu pas savo buvusį lyderį."Pagal žiniasklaidos pateiktą informaciją ir tai, kas buvo viešai pateikta, tai yra šiokių tokių skirtumų (...) tarp mano vizito ir Seimo narių vizito.
V. Muntianas: atstatydinti R. Šukį būtų sunku
Pagrindą vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio interpeliacijai surasti bus sudėtinga, mano Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas."Aš nemačiau tos iniciatyvos, nemačiau dėl ko ta iniciatyva, tačiau R.Šukio atstatydinimui pagrindą surasti bus sunku", - interviu Žinių radijui trečiadienį sakė V.Muntianas.
Dėl metų senumo susitikimo su V.Uspaskichu VR ministrui gresia interpeliacija
Prisiminę daugiau nei prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui.Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė.
VR ministrui R. Šukiui gresia interpeliacija
Prisiminę beveik prieš metus Maskvoje vykusį vidaus reikalų ministro Raimondo Šukio susitikimą su Lietuvos teisingumo tuomet ieškotu Darbo partijos ekslyderiu Viktoru Uspaskichu, grupė Seimo narių pradėjo rinkti parašus dėl interpeliacijos liberalcentristų į Vyriausybę deleguotam ministrui. Interpeliacijos iniciatoriai savo sprendimą grindžia tuo, kad už neseniai vykusį susitikimą su V.Uspaskichu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vadovės posto gali netekti "darbietė" Romualda Kšanienė.
Seimo etikos prižiūrėtoja greitai susirgo ir greitai pasveiko
Seimo Darbo partijos frakcijos narė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Romualda Kšanienė ketvirtadienį išsisuko nuo nemalonios procedūros - jos atstatydinimo iš minėtos komisijos vadovės pareigų svarstymo, praneša "Delfi.
A. Kubilius: Darbo partijai belieka išsivaikščioti
Seimo valdybos leidimo negavusių keliolikos Darbo partijos narių išvyką į Maskvą, kur penktadienį jie dalyvavo nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstančio šios partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje, Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius vadina politiniu akibrokštu, o „sveikesnio proto partijos nariams išsivaikščiojimas belieka vienintelė priimtina išeitis“. Darbo partijos pirmininko pavaduotoja Loreta Graužinienė, jau pasibaigus spaudos konferencijai „Piliečių teisių i...
Socialliberalus masina konservatorių postai
Su socialliberalais flirtuojantys liberalcentristai ieško būdų, kaip pagausinti valdančiųjų gretas. Jei sumanymas pavyktų, paramą Vyriausybei nutraukusiems konservatoriams grėstų prarasti svarbius postus Seime, rašo "Lietuvos žinios". Dešimt Naujosios sąjungos balsų, dar vienas kitas suviliotas politinis perbėgėlis, ir mažumos Vyriausybė galėtų virsti valdančiosios daugumos kabinetu.
Su korupcija Lietuvoje galbūt kovos viena didžiulė kontora
Šiandien Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai registravo įstatymo projektą, numatantį sujungti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT). Tokį pasiūlymą pateikė NSGK pirmininkas Algimantas Matulevičius ir NSGK nariai Rimantas Bašys, Rimantas Smetona, Saulius Pečeliūnas, Rasa Juknevičienė, Skirmantas Pabedinskas ir Romualda Kšanienė.
V.Uspaskichui kalėjimas Lietuvoje nebegresia
Darbo partijos ir jos buvusio vedlio Viktoro Uspaskicho galimas finansines aferas nuo 2006-ųjų pavasario tirianti Generalinė prokuratūra, atrodo, rengiasi pasigailėti bėglio, pasakoja trečiadienio „Lietuvos rytas“.Prokurorai užsimena, kad net aštuonis mėnesius nuo teisėsaugos Maskvoje besislapstančiam ir politinio Rusijos prieglobsčio pasiprašiusiam V.Uspaskichui mūsų šalyje nebegresia dideli nemalonumai.
Valstybės vadovai laukia, skaičiuoja ir planuoja savo ateitį
Prezidentas V. Adamkus balsavo “už būsimos Seimo daugumos kandidatą”. Seimo pirmininkas būtų patenkintas, jei koalicija “Už darbą Lietuvai” Seime turėtų 35-36 vietas, o premjeras kalba ir apie koalicines derybas, ir apie pasitraukimą į pensiją.
Vienmandatėse apygardose geriausiai sekėsi “darbininkams” ir konservatoriams
Į antrąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėse apygardose daugiausiai pateko Darbo partijos (DP) ir Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) iškelti kandidatai. Dar penki politikai vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame ture.
Spalio 24 dieną vyksiančiame antrajame rinkimų ture varžysis 49 Darbo partijos kandidatai, 20 Tėvynės sąjungos, 17 Liberalų ir centro sąjungos atstovų, 15 socialdemokratų kandidatų.
Darbo partija nekels savo kandidato prieš A. Paulauską ir P. Auštrevičių
Seimo rinkimus nusiteikusi laimėti populistinė Darbo partija penktadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė savo kandidatų daugiamandatėje ir vienmandatėse rinkimų apygardose sąrašus. Paaiškėjo, kad partija nekels savo kandidatų prieš Seimo pirmininką Artūrą Paulauską ir Petrą Auštrevičių.
"Kuo daugiau (vietų - BNS) paimsime, tuo Lietuvai bus geriau", - žurnalistams teigė Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, paklaustas, kiek partija tikisi laimėti vietų.