reporteriai be sienų

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „reporteriai be sienų“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „reporteriai be sienų“.

Meksikos pietuose pašauti keturi žurnalistai

Meksikos pietuose antradienį buvo pašauti keturi žurnalistai, pranešė pareigūnai. Tai naujausias iš virtinės išpuolių, dėl kurių ši šalis tapo viena pavojingiausių žurnalistams. Užpuolikai, važiuodami motociklais, apie vidurdienį apšaudė tris žurnalistus Gerero valstijos sostinėje Čilpansinge, kur jie rengė reportažą apie žmogžudystę, pranešė vietos prokuratūra.
2023-11-29

Lietuva pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse pakilo į septintąją vietą

Lietuva šiųmetiniame pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse pakilo dvejomis pozicijomis – iš devintosios į septintąją vietą, trečiadienį skelbia „Reporteriai be sienų“ (RSF). Nepaisant pokyčių indekse, RSF skelbiami vertinimo motyvai per metus iš esmės nepakito.

„Reporteriai be sienų“: visame pasaulyje įkalintų žurnalistų skaičius yra rekordiškai didelis

Žiniasklaidos atstovų teises ginančios grupės „Reporteriai be sienų“ (RSF) trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad 2022 metais įkalintų žurnalistų skaičius visame pasaulyje yra rekordiškai didelis – 553.  Skelbiama, kad prie šio skaičiaus prisidėjo ir protestų malšinimas Irane.  Prancūzijoje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos duomenimis, 2021-aisiais, kai šis skaičius siekė 488, jis irgi buvo rekordiškai didelis.
2022-12-14

Lietuva žiniasklaidos laisvės indekse užėmė 28 vietą

Lietuvos pozicijos žiniasklaidos laisvės indekse per metus nepakito, šalis liko 28-oji sąraše, antradienį skelbia „Reporteriai be sienų“ (RSF). RSF nurodo, kad 2020-aisiais Lietuvoje „išaugo įtampa tarp žurnalistų ir Vyriausybės“, dėmesio sulaukė teismo procesas žurnalistams reikalaujant Vyriausybės pasitarimo įrašo. „Aukščiausiasis teismas nutarė, kad Lietuvos Vyriausybė pažeidė tiek žurnalistų teises, tiek visuomenės teisę žinoti.
Aktualijos 2021-04-20

Šiame reitinge Lietuva smunka antrus metus iš eilės

Organizacijos „Reporteriai be sienų“ tradiciniame Pasaulio žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva nukrito viena pozicija į 36 vietą. Paryžiuje įsikūrusi organizacija teigia, kad Lietuvos žiniasklaida „žinoma kaip nepriklausoma ir galinti laisvai kritikuoti vyriausybę, bet ne visada – stambiojo verslo interesus“. „Žurnalistų šaltiniai yra gerai apsaugoti 2014 metais priėmus Visuomenės informavimo įstatymo pataisas.

Nauja propagandos era: kuriose šalyse žiniasklaida labiausiai ribojama?

Žiniasklaidos laisvė visame pasaulyje išgyvena toli gražu ne pačius geriausius laikus. „Reporters without borders“ (Reporteriai be sienų) paskelbė naujausią ataskaitą, kurioje paskelbė šalis, kuriose žiniasklaidos laisvė yra mažiausiai ir labiausiai ribojama, rašoma rsf.org. Praėjusiais metais laisvosios žiniasklaidos indeksą labiausiai formavo žiniasklaidos nepriklausomybė nuo privačių interesų, įmonių ar ideologinių sumetimų. Iš viso buvo įvertinta 180 šalių.
2016-04-20

„Reporteriai be sienų“ ragina Lietuvą suteikti prieglobstį Rusijos žurnalistui

Žiniasklaidos laisvę ginanti tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ paragino Lietuvą suteikti prieglobstį Rusijos žurnalistui Andrejui Nekrasovui, kuris neseniai Rusijos prašymu buvo sulaikytas Kipre. Tokią poziciją Prancūzijoje įsikūrusios organizacijos atstovas išsakė po to, kai Kipras nusprendė A.Nekrasovą perduoti Lietuvai, kuri jam buvo išdavusi nacionalinę vizą.
Aktualijos 2015-08-07

Žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva pakilo per vieną poziciją – į 31 vietą

 Kasmet skelbiamame žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva per metus pakilo viena pozicija ir šiemet užėmė 31 vietą tarp 180 įvertintų valstybių. Paryžiuje įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“ sudarytame sąraše, kuris paskelbtas ketvirtadienį, Lietuva aplenkė Ispaniją (33), Didžiąją Britaniją (34) Prancūziją (38), Jungtines Valstijas (49), Italiją (73), tačiau nusileido kaimyninėms Estijai (10), Lenkijai (18) bei Latvijai (28). Kaip ir pernai, pirmojoje sąrašo vie...
Aktualijos 2015-02-12

Ukraina raginama atmesti šmeižto įstatymą

Tarptautinė už žodžio ir informacijos laisvę kovojanti organizacija trečiadienį paragino Ukrainos parlamento narius atmesti įstatymo projektą, kuriam įsigaliojus šmeižtas taptų nusikaltimu, praneša AP. Organizacija teigia, kad tai keltų grėsmę nepriklausomai žurnalistikai. Šią savaitę Ukrainos parlamentas, kuriame daugumą turi prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkai, preliminariai patvirtino įstatymo projektą, kuriam įsigaliojus už šmeižtą būtų baudžiama laivės atėmimu iki penkerių metų.
2012-09-20

Etiopijos valdžia draudžia naudotis pokalbių programa "Skype" ir kitais portalais

Aktyvistai įspėjo, kad Etiopijos vyriausybė ėmėsi naujų priemonių, siekdama suvaržyti naudojimąsi internetu šalyje, skelbia BBC. Tarptautinė teisių gynimo organizacija „Reporteriai be sienų“ informavo, kad valdžia įdiegė sistemą, kuri blokuoja priėjimą prie tinklo „Tor“ - interneto serverio, kuris naudojamas anoniminiams internetiniams pokalbiams. Vartotojams, kurie naudojasi „Skype“ ir kitomis panašiomis pokalbių programomis, gresia 15 metų laisvės atėmimo bausmė.
2012-06-15
REKLAMA
REKLAMA

Žiupsnelis įdomybių iš „Eurovizijos“ istorijos

„Eurovizijos“ dainų konkursas šiais metais vyks 57 kartą. „Spiegel.de“ pateikia įdomybių iš šio renginio istorijos: * „Eurovizijos“ dainų konkurse yra dalyvavusi ir viena Afrikos šalis – Marokas. Atlikėja Samira Said su daina „Bitakat Hob“ 1980-aisiais užėmė priešpaskutinę vietą. Afrikos šalys iš principo gali dalyvauti konkurse, nes jį rengia Europos transliuotojų sąjunga (EBU), kuriai priklauso ir valstybės, esančios už geografinių Europos sienų ribų.
2012-05-21

„Reporteriai be sienų“ paskelbė Baltarusiją nauju interneto priešu

Tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Reporteriai be sienų“ pavadino Baltarusiją ir Bahreiną naujais „interneto priešais“. Tai sakoma pirmadienį organizacijos tinklalapyje paskelbtame pranešime. Į „interneto priešų“ sąrašą taip pat įtraukti Mianmaras, Kinija, Kuba, Iranas, Šiaurės Korėja, Saudo Arabija, Sirija, Turkmėnistanas, Uzbekistanas ir Vietnamas. „Priešų“ sąraše atsidūrė šalys, kurių valdžia, pranešimo autorių nuomone, griežčiausiai riboja internautų laisvę.
2012-03-12

Lietuva pagal spaudos laisvės indeksą nusmuko į 30-tą vietą

Lietuva pagal spaudos laisvės indeksą 2011 metais nusmuko į 30-tą vietą pasaulyje, rodo autoritetingos organizacijos „Reporteriai be sienų“ paskelbta ataskaita. Šią vietą Lietuva užima kartu su Australija. Žiniasklaidos ekspertų vertinimu, 2010 metais pagal spaudos laisvę Lietuva pasaulyje buvo 11-ta, o 2009 metais - 9-ta. Daugiausia spaudos laisvės yra Suomijoje, Norvegijoje ir Estijoje. Toliau eina Nyderlandai, Austrija, Islandija, Liuksemburgas.
2012-01-25

Lietuva pagal spaudos laisvės indeksą nusmuko į 30-tą vietą

Lietuva pagal spaudos laisvės indeksą 2011 metais nusmuko į 30–tą vietą pasaulyje, rodo autoritetingos organizacijos „Reporteriai be sienų“ paskelbta ataskaita. Šią vietą Lietuva užima kartu su Australija. Žiniasklaidos ekspertų vertinimu, 2010 metais pagal spaudos laisvę Lietuva pasaulyje buvo 11–ta, o 2009 metais – 9–ta. Daugiausia spaudos laisvės yra Suomijoje, Norvegijoje ir Estijoje. Toliau eina Nyderlandai, Austrija, Islandija, Liuksemburgas.

Kuriose valstybėse yra blogiausia spaudos laisvės padėtis?

Eritrėja, Šiaurės Korėja ir Turkmėnija ir toliau lieka tomis valstybėmis, kuriose spaudos laisvės padėtis yra blogiausia. Tuo tarpu atitinkamo sąrašo viršuje rikiuojasi Suomija ir Norvegija. Tai sakoma trečiadienį paskelbtoje kasmetinėje organizacijos „Reporteriai be sienų“ ataskaitoje. Paskutinėse 179 šalių sąrašo vietose taip pat yra Sirija, Iranas ir Kinija. Šios trys šalys, regis, „prarado ryšį su realybe“ ir pateko į „teroro spiralę“, teigiama pranešime.
2012-01-25

Protestuotojai Egipte prievartauja užsienio žurnalistes

Maišto apimtame Egipte iškilo didelis pavojus žurnalistams iš užsienio. Didžiausias pavojus - žurnalistėms moterims. Kaire, kur vyksta didžiausi neramumai, padažnėjo užsieniečių išprievartavimo atvejų. Tarptautinė žurnalistų organizacija „Reporteriai be sienų“ jau paragino viso pasaulio žiniasklaidos priemones nebesiųsti į Egiptą moterų korespondenčių, praneša Newsru. Ketvirtadienį Egipte buvo išprievartauta amerikiečių žurnalistė Mona at–Tahavi.
2011-11-25

Vilniuje vyks žurnalistų saugumui aptarti skirta ESBO konferencija

Vilniuje birželio 7–8 dienomis vyks konferencija, skirta žurnalistų saugumui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybėse. Konferenciją globoja organizacijos pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, rengia ESBO pirmininkaujanti Lietuva ir organizacijos atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič.

Žurnalistų organizacijos smerkia išpuolius prieš „WikiLeaks“

Tarptautinė Žurnalistų Federacija (TŽF), atstovaujanti daugiau nei 600 tūkstančiams narių 125 šalyse, pasmerkė priešiškas politines reakcijas nukreiptas prieš svetainę „WikiLeaks“ ir apkaltino JAV išpuoliais prieš žodžio laisvę po to kai JAV ėmė spausti svetainės serverius ją uždaryti. Svetainės serverio tiekėjas Amazon.
2010-12-06

Paskelbtas „žiniasklaidos grobuonių sąrašas“

Už žiniasklaidos laisvę kovojanti organizacija „Reporteriai be sienų“ paskelbė atnaujintą didžiausių laisvo žodžio priešų sąrašą. Taip organizacija siekia paminėti Jungtinių Tautų remiamą Pasaulinę žiniasklaidos laisvės dieną. Tarp didžiausių taip vadinamų „žiniasklaidos grobuonių“ patekto įvairių valstybių prezidentai ir vyriausybių vadovai, įskaitant ir Kinijos prezidentą Hu Jintao, Irano prezidentą Mahmoudą Ahmadinejadą ir Rusijos premjerą Vladimirą Putiną.
2010-05-03

Kremlius tildo V. Putino „asmeninį projektą“ kritikuojančius žurnalistus

Rusijos valdžia spaudžia vietinius žurnalistus rašyti apie pasirengimą Sočio olimpiadai taip, kaip pageidauja pats Kremlius. Žurnalistams neleidžiama rašyti apie aplinkosaugines problemas, kilusias dėl olimpinių objektų statybų. Be to, blokuojamos ir medžiagos, kuriose rašoma apie iškeldintus žmones, kurie būsto neteko siekiant atlaisvinti plotus statyboms. Aplinkosaugos ir žmogaus teisių grupės jau seniai kritikuoja pasirengimą Sočio olimpiadai, kuri vyks 2014 metais.
2010-03-02

Ką Rusija pasiekė per metus?

„Laisvosios Europos radijo“ informacijos padalinio darbuotojai sudarė šiemetinių Rusijos pasiekimų sąrašą, iš kurio matyti, kad šalyje vis labiau įsigali autoritarinės tendencijos. „Freedom House“ rengtas Laisvės pasaulyje indeksas: nelaisva šalis „Iš posto pasitraukęs prezidentas Vladimiras Putinas manipuliavo 2008 metų prezidento rinkimais tam, kad šį postą užimtų jo numatytas įpėdinis Dmitrijus Medvedevas, o jis pats išlaikytų realią valdžią sau jau eidamas premjero pareigas.
2009-12-16
Į viršų