regitros
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „regitros“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „regitros“.
Kaip išlaikyti vairavimo egzaminus iš pirmo karto? „Regitra“ nurodė, kuriuose miestuose pasiseka greičiausiai
Pirmu bandymu išlaikyti vairavimo egzaminą „Regitroje“ vairuotojams pavyksta vis rečiau. „Regitra“ sako, kad koją dažniausiai pakiša stresas, o vairavimo instruktoriai priduria, jog prie prastėjančių rezultatų neabejotinai prisidėjo ir pandemija. Specialistai atskleidžia, kur dažniausiai suklysta į egzaminą keliaujantys vairuotojai ir pataria, kaip klaidų išvengti.
2021-aisiais populiariausios B kategorijos teorijos egzaminą pirmu bandymu išlaikė apie 45 proc. būsimųjų vairuotojų.
Perpardavinėtojų triukai gali baigtis liūdnai: už ypatingus automobilio numerius žmonės negaili ir tūkstančių eurų
Turėti vardinius automobilio numerius ar ypatingas raidžių bei skaičių kombinacijas – nereto vairuotojo svajonė. Numerius jie dažnai renkasi pagal savo vardo ar pavardės inicialus, o populiariausios skaičių kombinacijos yra tokios, kur visi trys ženklai vienodi. Nors numerius su ypatinga kombinacija „Regitroje“ galima gauti iki šimto eurų, skelbimuose internete kainos kur kas didesnės.
Iš pirmo karto vairavimo egzaminą išlaiko tik mažuma: įvardijo, kokios klaidos dažniausios
Praktinius vairavimo egzaminus praėjusiais metais pirmu bandymu išlaiko maždaug 3 iš 10 vairuotojų. Saugaus eismo ekspertai vardija, kad pagrindinės priežastys yra toli gražu ne egzaminuose atsirandančios papildomos užduotys, o paprasčiausias nerimas ir per menkas pasiruošimas. Specialistai pataria, ką reikėtų žinoti besiruošiantiems laikyti vairavimo egzaminus.
Drėkstantys delnai, padažnėjęs širdies ritmas ir drebančios rankos – dažniausi nerimo požymiai.
„Regitros“ žinia būsimiems vairuotojams: prisideda nauja praktinio egzamino užduotis
„Regitra“, siekdama B kategorijos praktikos egzaminus dar labiau priartinti prie realaus vairavimo, nuo spalio 1 d. įdiegia papildomą savarankiško vairavimo užduotį. Jos esmė – būsimi vairuotojai 10-15 minučių kelyje vadovausis navigacija, o ne egzaminuotojo instrukcijomis.
Kaip skelbiama pranešime spaudai, ši užduotis į praktikos egzaminą įtraukiama tam, kad vairuotojas, išlaikęs egzaminą, jaustųsi tvirčiau ir kiek įmanoma labiau būtų pasiruošęs realioms situacijoms kelyje.
„Regitros“ generalinis direktorius traukiasi iš pareigų
„Regitros“ generalinis direktorius Dalius Prevelis, reaguodamas į vakarykštį susitikimą su vidaus reikalų ministre ir vėliau į visai kitokio pobūdžio pasirodžiusią informaciją viešojoje erdvėje, nusprendė trauktis iš pareigų.
„Vakarykščio susitikimo su ministre metu aptarėme situaciją, įvedus naująją sistemą, tačiau vėliau per televiziją išgirdau ministrės pastabas, su kuriomis nesutinku. Viso projekto eigoje buvo ne kartą kartota – projekto įgyvendinimui skirtas laikas yra per trumpas.
„Regitros“ žinia automobilių savininkams: svarbūs pokyčiai jau gegužės 1 d.
Jau gegužės 1 d. pradeda veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Tai reiškia, kad nuo šiol visos šalyje jau esančios transporto priemonės turės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Šis kodas bus reikalingas norint transporto priemonę parduoti ar registruoti.
Atsižvelgiant į tai, pirkėjams rekomenduojama pirkti automobilius tik turinčius SDK. Ar jis galioja, bus galima pasitikrinti tam skirtoje viešoje paieškoje.
Per savaitę „Regitroje“ fiksuoti 3 nauji COVID-19 atvejai
„Regitroje“ per savaitę nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 7 darbuotojai. Tai yra dvigubai daugiau palyginus su naujais užsikrėtimo atvejais, kurių fiksuota 3.
Nauji atvejai nustatyti Vilniuje. Darbuotojai pajutę ligos simptomus iš karto nebeatvyko į darbą ir atliko COVID-19 testus.
„Regitroje“ plinta COVID-19: per savaitę dar 5 nauji atvejai
Per savaitę koronavirusas nustatytas dar 5 „Regitros“ darbuotojams.
Kaip skelbiama pranešime spaudai, trys atvejai fiksuoti Kaune ir po vieną Klaipėdoje bei Prienuose. Darbuotojai pajutę ligos simptomus iš karto nebeatvyko į darbą ir atliko COVID-19 testus. Taip pat šiuo metu įmonėje jau fiksuota 11 darbuotojų pasveikimo nuo šios infekcijos atvejų.
Klaipėdoje ir Prienuose – tai pirmieji kartai, kuomet koronavirusas buvo diagnozuotas šių miestų darbuotojams.
Planuojantys laikyti teises, sukluskite: jūsų egzaminas gali ir neįvykti
Praktinius vairavimo egzaminus turėję laikyti žmonės pasimetę. Dienai iki įgūdžių patikrinimo likus, „Regitra“ egzaminus atšaukia. Žmonės piktinasi dėl iššvaistyto laiko, o „Regitra“ prašo pakentėti – koronavirusui išguldžius egzaminuotojus, stinga darbuotojų.
Tarp būsimų vairuotojų – nerimas. Praktinius vairavimo egzaminus turėję laikyti žmonės dieną prieš sužino, kad jų egzaminas neįvyks. „Regitra“ sako, kad tokių žmonių jau yra 190 ir šis skaičius gali didėti kasdien.
Taršių automobilių mokestį siūloma skirti miestų želdynams
Aplinkos ministerija siūlo liepą pradėtą rinkti taršių automobilių mokestį skirti miestų želdynų priežiūrai, o ne naujų miškų sodinimui, kaip numatyta įstatyme.
Tiek ministerija, tiek Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ketina siūlyti taisyti įstatymą dėl šių lėšų panaudojimo.
Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mockevičius sako, kad miškasodžiui surinktų pinigų panaudoti neįmanoma, nes nėra laisvos žemės.
REKLAMA
REKLAMA
Gera žinia: „Regitra“ pusmečiui pratęsė vairavimo teorijos egzaminų galiojimą
„Regitra“ dėl šalyje įvesto karantino pusmečiui pratęsė terminą, per kurį išsilaikiusieji vairavimo teorijos egzaminus turės teisę laikyti praktikos egzaminą.
Kaip pranešė „Regitra“, šiuo metu, perėjus vairavimo teorinių žinių patikrinimą, praktinio vairavimo egzaminą būtina išlaikyti per metus, tačiau dėl karantino šiuo metu egzaminai nevyksta.
Kaip nesusimauti „Regitroje“: patarimai laikant vairavimo egzaminą
Vairavimo egzaminai – nemažai streso keliantis iššūkis, apie kurį sklando mitai bei legendos.
Apie tai, kokios yra dažniausios būsimų vairuotojų klaidos, kaip jų išvengti kas lemia, kad „Regitros“ slensčius tenka minti ir dešimtis kartų, tv3.lt studijoje kalbamės su „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotoju Sauliumi Šuminu.
1000 eurų parama mažiau taršiems automobiliams: įvertino blogąją sumanymo pusę
Galimybė gauti 1 000 eurų paramą įsigyti mažiau taršų automobilį gali atsisukti kitu galu. Gyventojai pradėjo savarankiškai ardyti automobilius ir bandyti priduoti kėbulus transporto priemonių atliekų tvarkytojams. Tačiau teisės aktai numato, kad automobilių ardytojai turi teisę nepriimti išardytų transporto priemonių, rašoma Gamintojų ir Importuotojų asociacijos pranešime.
Klaida parduodant automobilį pasivijo po 10 metų: iš moters reikalauta pinigų
Prieš 10 metų pažįstamam asmeniui parduotas automobilis Oksanai tapo tikru galvos skausmu. Pamiršusi išregistruoti transporto priemonę, moteris tapo aplinkybių auka, dėl ko jai net tenka mindžioti teismų slenksčius.
Papildomų problemų kilo ir dėl to, kad po pardavimo prabėgus pusmečiui, naujasis savininkas taip ir neperregistravo automobilio savo vardu. Be to, per tą laikotarpį su šiuo automobiliu buvo padarytas eismo įvykis.
Į Lietuvą atvežta daugiau naudotų automobilių
Lietuvoje per dešimt šių metų mėnesių įregistruota 163,7 tūkst. naujai įvežtų naudotų lengvųjų automobilių – 2,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai (159,1 tūkst.).
Vidutinis jų amžius siekė 11,1 metų. Dyzelinių automobilių dalis šiemet sudarė 69,6 proc. (pernai – 73,9 proc.), skelbia bendrovė „AutoTyrimai“, remdamasi „Regitros“ duomenimis.
Šiemet 215 tūkst. naudotų lengvųjų automobilių buvo perregistruoti, pasikeitus jų savininkams (4,9 proc.
Tomas Pulikas. Kas lietuvius paskatintų rinktis aplinkai draugiškus automobilius?
Nors nemaža dalis gyventojų norėtų važinėti netaršiais automobiliais, šiuo metu ekologiški automobiliai sudaro itin mažą visų transporto priemonių dalį Lietuvos keliuose. Tam, kad daugiau žmonių persėstų už tokių automobilių vairo, vien atsakingo požiūrio ir rūpesčio šylančiu klimatu gali nepakakti.
Kaip nesusimauti „Regitroje“: patarimai laikant vairavimo egzaminą
Vairavimo egzaminai – tarsi gyva legenda. Kiekvienas būsimas vairuotojas į juos ateina su savo išankstiniu nusistatymu bei požiūriu į egzaminuotojų vertinimą. Tai lemia iš lūpų į lūpas perduodama informacija, kuri virsta mitais, dažnu atveju neatitinkančiais realybės. Todėl „Regitros“ egzaminuotojai dalijasi informacija apie praktikos egzaminų vertinimą bei pataria, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų.
„Regitra“ statybų projektams išleido dešimtis tūkstančių eurų, bet nieko nestatys
Valstybinė įmonė „Regitra“ planavo padalinio statybas Šiauliuose, išleido 70 tūkst. eurų pasirengiamiesiems darbams, o vėliau persigalvojo ir nusprendė, kad statybų nevykdys, rašo portalas 15min.lt. „Regitra“ teigia planų atsisakiusi dėl pasikeitusios įmonės ir valstybės politikos – esą buvo paskaičiuota, kad nuomotis patalpas atsieis pigiau. Paskelbus patalpų nuomos konkursą nuo kitų metų pradžios „Regitros“ Šiaulių filialas persikels į nuomojamas patalpas Serbentų gatvėje.
„Regitra“ – būsimo vairuotojo košmaras? Pasakė egzamine dažniausiai daromas klaidas
Vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti automobilį iš pirmo karto gauna tik kas trečias klaipėdietis. Kitiems kelią pastoja teorijos arba praktikos egzaminuose padarytos klaidos. Kai kurias klaidas kartoja kone kiekvienas vairuotojas. Nuo 2003 metų VĮ „Regitra“ Klaipėdos filiale teorijos egzaminą vienas žmogus daugiausia bandė laikyti 38 kartus, o praktinį - 21 kartą. Norint gauti automobilio vairuotojo, arba dar kitaip - B kategorijos - pažymėjimą, gebėjimus tenka įrodyti dviem etapais.
Lietuvoje registruojama vis mažiau naudotų automobilių
2019 m. birželį Lietuvoje pirmą kartą įregistruota 15 320 naudotų lengvųjų automobilių, t.y. 10,8 proc. mažiau nei 2018 m. birželio mėnesį (17 174 vnt.), skelbia bendrovė „AutoTyrimai“, remdamasi gautais „Regitros“ duomenimis. Praeitą mėnesį asmeniniai automobiliai sudarė 14 775 vnt., o lengvieji komerciniai – 545 vnt. Birželį šalyje daugiausiai įregistruota „Volkswagen“ (2 449 vnt.), BMW (1 512 vnt.) ir „Opel“ (1 382 vnt.) markių automobilių. Pirmavo „Volkswagen Passat“ (729 vnt.
Auksiniai patarimai: kaip sėkmingai pasiruošti „Regitros“ teorijos egzaminui?
Per pirmąjį šių metų pusmetį jau užfiksuoti 26 bandymai sukčiauti teorijos egzaminuose. „Regitra“ primena, kad kelių eismo taisyklių žinojimas ir realių situacijų įvertinimas dar prieš sėdant prie vairo yra itin svarbus, todėl nesąžiningai besielgiantiems asmenims pakartotinai egzaminą leidžiama laikyti tik po metų, rašoma pranešime spaudai. Vaizdo ir garso įranga – tai dažniausi nesąžiningai teorijos egzaminą laikančių asmenų įrankiai.
Nutemps nenaudojamus automobilius – jau šiandien aikštelėje savojo galite nerasti
Nuo pirmadienio pradedamas Vilniaus kiemų „apvalymas“ nuo apleistų neeksploatuojamų automobilių – per birželį parkavimo vietas užimančių griuvenų nebeliks. Pirmuosius 50 sostinės savivaldybė priverstinai nutemps jau nuo birželio 10 dienos. Birželio 10 d., pirmadienį, 11 val. susitikime Žvėryne, Paribio g. 22, kur prasidės bešeimininkių automobilių nutempimo darbai. Nutempti automobiliai perimami savivaldybės žinion, kol teismas priima sprendimą dėl jų pripažinimo bešeimininkiu turtu.
„Regitra“ atskleidė, kaip išlaikyti vairavimo egzaminą
Į Lietuvą sugrįžęs pavasaris į kelius sukvietė ir eismo naujokus. Vairavimo įgūdžių siekiantiems lietuviams nemenku iššūkiu tampa vairavimo egzaminas. Dar daugiau – jo laikymas „Regitroje“ dažnam varo baimę ir primena mokyklos laikais išgyventą egzaminų stresą. Visgi, daugelis nežino, kad oficialioje „Regitros“ interneto svetainėje yra patalpinta daugybė naudingų patarimų, kurie tikrai pravers prieš vairavimo egzaminus.
Nemokama „Regitros“ paslauga vairuotojams: apie ją žino retas
„Regitra“ pastebi, jog pasitaiko situacijų, kai žmonės pamiršta laiku pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, o kad jis nebegalioja, pastebi tik po kurio laiko. Tad primenama, kad vairuotojai gali užsisakyti nemokamą „Regitros“ priminimą apie vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigą, ir taip išvengti galimų nesklandumų ateityje, skelbiama pranešime spaudai.
Naudotų automobilių rinka šiemet augo rekordiškai
Šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje įregistruota 43,5 tūkst. naudotų lengvųjų automobilių – 12,1 proc. daugiau nei pernai sausį-kovą. Vidutinis jų amžius siekė 11,6 metų, skelbia bendrovė „AutoTyrimai“, remdamasi „Regitros“ duomenimis. Dyzelinių automobilių dalis šiemet sudarė 72,2 proc. (2018 metų sausį–vasarį –74,9 proc). Šiemet 56,3 tūkst. naudotų automobilių buvo perregistruoti, pasikeitus jų savininkams (9,9 proc.
Perspėja apie melą dėl „Regitros“: vairuotojams platinama neteisinga žinia
Nors balandžio 1-oji, regis, jau užmarštyje, bet melagingai paskleistos žinios apie „Regitrą“ Lietuvoje sklinda sparčiu tempu. Šįkart viešoje erdvėje buvo paskleista vairuotojams aktuali, bet melaginga žinia, kuri suklaidino ir iki šiol klaidina dalį lietuvių. „Nebereikės laikyti praktikos egzaminų. Užteks tik nusifilmuoti mokyklinį praktikos egzaminą vairavimo mokykloje.
„Regitros“ žinia jauniems vairuotojams – pokyčiai jau nuo balandžio
Nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki 3 metų. Jį bus galima pasikeisti kaip ir dabar – praėjus 2 metams, tačiau nebereikės skubėti tai padaryti per 10 dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos. Tam bus skirti papildomi metai. Toks sprendimas priimtas dėl vairuotojų patogumo, kadangi dabar jie turės daugiau laiko užsisakyti naują dokumentą ir, jei reikia, pabaigti papildomus mokymus, rašoma pranešime spaudai.
„Regitra“ perspėja emigrantus: laukia pokyčiai
Kaip žinia, kovo 29 d. yra numatytas Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos, tačiau dėl konkrečių sąlygų vis dar nėra nutarta. Jei iki to laiko susitarimas bus patvirtintas, jame bus numatyta, kaip ir kokiomis sąlygomis Lietuva keis JK išduotus vairuotojo pažymėjimus. Tačiau jei vis dėlto susitarimo nebūtų, „Regitra“ informuoja, ką būtina žinoti, jei teisę vairuoti įgijote šioje šalyje.
Vairavimo egzaminas Klaipėdoje baigėsi net neprasidėjęs: bėglio ieško policija
Į „Regitros“ padalinį Klaipėdoje laikyti egzamino atvykęs vyras pateikė suklastotą pasą. Kaip skelbia policija, ketvirtadienį, apie 10.14 val., Šilutės plente, „Regitros" patalpose, asmuo, atvykęs laikyti vairavimo egzamino, darbuotojui pateikė galbūt suklastotą Lietuvos Respublikos piliečio pasą, neva išduotą 1994 metais gimusio vyro vardu. Supratęs, kad klastotė galbūt pastebėta, minėtas asmuo, palikęs dokumentą, iš patalpų pasišalino, skelbia policija.
„Regitra“ perspėja gyventojus – 1 klaida gali kainuoti tūkstančius
Automobilio paieškos, kai siekiama įsigyti patikimą transporto priemonę ir nepakliūti į sukčių rankas, dažnam tampa tikru iššūkiu. Praktikoje pasitaiko tokių atvejų, kai vos nusipirkus automobilį jis sugenda arba atvykus į „Regitrą“ paaiškėja, jog jis yra ieškomas ir įregistruoti jo tiesiog negalima. Taigi, kaip apsisaugoti nuo tokių atvejų, pataria „Regitros“ specialistai, rašoma bendrovės pranešime spaudai.
Atskleidė. kokius automobilius renkasi lietuviai
„Regitra“ atliko praėjusių metų Lietuvos lengvųjų automobilių parko tendencijų apžvalgą. Iš jos matyti, jog 2018-ais metais pirmą kartą įregistruojamų naujų automobilių skaičius augo net penktadaliu, o tik elektra varomų automobilių skaičius netrukus pasieks 1000. Taip pat galima pastebėti, jog praėjusiais metais net apie 40 proc. užregistruotų automobilių buvo pilkos spalvos, rašoma pranešime spaudai.
„Regitra“ pristatė 60 tūkst. naujų automobilių numerių: gali patuštinti kišenes
Šiandien, sausio 9 d., „Regitra“ paskelbė atnaujintą numatomų gaminti numerio ženklų sąrašą. Jis papildytas virš 60 tūkst. naujų kombinacijų, kurios šį kartą prasideda „L“ raide. Tad norintys rezervuoti patinkantį numerio ženklo derinį savo automobiliui tai gali padaryti paprasčiausiai internetu, skelbiama pranešime spaudai. Kaip žinia, registracijos metu automobiliai „Regitroje“ yra pažymimi dviem vienodais numerio ženklais.
Naujų automobilių rinka pernai išaugo ketvirtadaliu
VLietuvoje per praėjusius metus iš viso įregistruota daugiau kaip 35,9 tūkst. naujų automobilių – 24 proc. daugiau nei per tą patį 2017 metų laikotarpį, skelbia bendrovė „AutoTyrimai“, remdamasi „Regitros“ duomenimis. Vien gruodį, palyginti su 2017-ųjų gruodžiu, naujų automobilių rinka augo 26 proc. iki beveik 2,8 tūkst. automobilių.
„Regitra“ informuoja: ko nepamiršti įsigyjant automobilį
Pasitaiko atvejų, kad žmogus, pirkdamas automobilį, nežino, nuo ko pradėti ir kokius parengiamuosius darbus būtina atlikti, norint kuo greičiau išvažiuoti į gatves. „Regitra“ dalijasi naudingais patarimais, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu. Pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas Nepamirškite, kad teisingai sudaryti įsigijimo dokumentai yra būtini transporto priemonės pardavimo procese.
Vairuotojų dėmesiui: atnaujinamas svarbus dokumentas
Nuo gruodžio 3 d. keičiasi transporto priemonės registracijos liudijimas. Jis ir toliau išliks žalios spalvos, tačiau jame bus fiksuojama daugiau duomenų, o taip pat nebeliks darbuotojo parašo bei „Regitros“ antspaudo. Anksčiau išduotų registracijos liudijimų keisti į naujus – nereikės. Duomenys apie transporto priemones yra fiksuojami ir saugomi „Regitros“ duomenų bazėse.
„Regitros“ perspėjimas: vogtą automobilį gali įsigyti kiekvienas
„Regitra“ turi užtikrinti, kad į eismą patektų tik legalios ir saugios transporto priemonės, kitaip tariant, registracijos metu yra tikrinama, ar atvarytas automobilis yra būtent tas, kuris ir nurodytas dokumentuose. Dėl šios priežasties įmonės darbuotojai registracijos metu atlieka įvairias patikrinimo procedūras. Pavyzdžiui: aiškinamasi, ar automobilis nėra vogtas, ar nėra suklastotas jo identifikacinis numeris (VIN), registracijos dokumentai ir kt.
„Regitros“ žinia klientams: nebereikės gaišti laiko eilėse
„Regitra“ baigė diegti išankstinės registracijos sistemas visoje Lietuvoje, tad klientai yra kviečiami taupyti savo laiką ir apsilankymui padaliniuose registruotis iš anksto. Internetu užsiregistravę žmonės yra aptarnaujami numatytu laiku ir jiems nereikia gaišti, jei tuo metu yra susidariusi eilė. „Regitros“ klientai jau keletą metų turi galimybę internetu registruotis į teorijos ir praktikos egzaminus.
Egzaminas Šiaulių „Regitroje“ vyrui baigėsi ligoninėje: prireikė medikų pagalbos
Šiaulių policija iš egzamino „Regitroje“ pašalintą vyrą vyrą lydėjo į ligoninę plautis ausų. Rugsėjo 15-ąją Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai buvo iškviesti į „Regitros“ patalpas. „Regitros“ darbuotojai prašė pareigūnų vieną teorinį vairavimo egzaminą laikiusį vyrą palydėti iki ligoninės plauti ausų. Kaip skelbia policija, tokios keistos procedūros egzamino metu prireikė 33 metų Vilkaviškio gyventojui, kuris apsisprendė teisę vairuoti įgyti „Regitros“ Šiaulių padalinyje.
Pašalinti sutrikimai „Regitroje“: sistemos jau veikia
Rugpjūčio 31 d., nuo ryto sutrikus vidinėms duomenų bazėms, neveikia dalis „Regitros“ paslaugų. Šiuo metu gedimai šalinami ir tikimasi, kad greitu metu – iki pietų – pavyks išspręsti susidariusią situaciją. Atnaujinta 11:40 „Regitra“ praneša, kad sistemos jau veikia. Visos paslaugos vėl teikiamos klientams. Dėl įvykusio gedimo nevyksta teorijos ir praktikos egzaminai. Taip pat negalima užsakyti ar išduoti vairuotojo pažymėjimų. Galimi sutrikimai naudojantis ir elektroninėmis paslaugomis.
Naudotus automobilius lietuviai renkasi vis dažniau
Lietuvoje per septynis šių metų mėnesius įregistruota 106,3 tūkst. naujai įvežtų naudotų lengvųjų automobilių – 8,1 proc. daugiau nei pernai sausį-liepą (98,3 tūkst.). Vidutinis tokių automobilių amžius siekė 12 metų, skelbia bendrovė „AutoTyrimai“, remdamasi „Regitros“ duomenimis. Dyzelinių automobilių dalis šiemet siekė 74,5 proc. (pernai – 75,1 proc.). Šiemet 153,6 tūkst. naudotų automobilių buvo perregistruoti, pasikeitus jų savininkams (2,6 proc.
Pataria, ko nepamiršti pardavus automobilį
„Regitra“ pastebi, kad praktikoje pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui, sulaukusiam pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis.
Koks turi būti mano vairavimo mokytojas?
Oficialiai Miroslavo Radulevič pareigos – profesijos mokytojas, tačiau tai nėra tiesa. Tiksliau sakant, tai ne visai tiesa. O jei visai tiksliai – tai visai ne tiesa. Nes vairuotojo profesija, kurios jis moko į Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrą užsukančius žmones, yra tik nedidelė dalis to, ką vairuotojų rengimo mokykloje turi gauti būsimasis šios profesijos atstovas. Dalinamės savo vairavimo mokytojo interviu.
Dėmesio: „Regitra“ skelbia apie svarbų pokytį nuo liepos 1-osios
Nuo liepos 1 d. „Regitroje“ įgyvendinamas antrasis valstybinio numerio ženklų kainų mažinimo etapas. Šį kartą pokyčiai palies didžiąją dalį Lietuvos gyventojų, nes daugiau nei dvigubai pinga eilės tvarka išduodami numerio ženklai. Dar balandį buvo sumažintos istorinių, prekybinių, diplomatinių ir elektromobiliams ženklinti skirtų numerio ženklų kainos. O nuo kito mėnesio pinga daugiausiai išduodamų, arba kitaip tariant, bendrųjų numerio ženklų kainos.
Keisis vairuotojų pažymėjimo išdavimo tvarka
„Regitra“ išplatino svarbų pranešimą. Nuo šiol vairuotojų nuotraukos bus daromos ne tik padaliniuose. Jos ir asmenų parašai bus imami iš Gyventojų registro, taip sudarant galimybes vairuotojo pažymėjimą lengvai pasikeisti internetu. Esminė sąlyga – asmuo turi turėti ne seniau kaip prieš 5 metus išduotą asmens tapatybės dokumentą.
Svarbu visiems vairuotojams: laukia esminiai pokyčiai – įsigalios nauja tvarka
Gegužės 20-ąją keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka. Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 d. to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų.
SAM tarsis dėl vairuotojų sveikatos pažymų
Sveikatos apsaugos ministerijoje penktadienį rengiamas pasitarimas dėl pažymų norintiems vairuoti asmenims su klausos negalia. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba neseniai paskelbė, kad dabartinė vairuotojų sveikatos pažymų išdavimo tvarka diskriminuoja žmones su klausos negalia. Tarnyba sukritikavo, kad pažymos dėl galimybės vairuoti autobusus, sunkvežimius ir kitas didesnių gabaritų transporto priemones bendros praktikos gydytojas gali neišduoti nepasikonsultavęs su klausos specialistu.
Vairuotojų sveikatos pažymų išdavimo tvarkoje galimi pokyčiai
Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė teigia, kad dabartinė vairuotojų sveikatos pažymų išdavimo tvarka diskriminuoja žmones su klausos negalia. Kontrolieriaus tarnyba sukritikavo esamą tvarką, pagal kurią pažymos dėl galimybės vairuoti autobusus, sunkvežimius ir kitas didesnių gabaritų transporto priemones bendros praktikos gydytojas gali neišduoti nepasikonsultavęs su klausos specialistu.
Tai žino tik vairuotojai: vienas ženklas, kurį supranta visi
Eisme vairuotojai tarpusavyje nuolatos bendrauja, taip pranešdami apie savo ketinimus. Posūkiuose viena svarbiausių tokios komunikacijos priemonių – posūkio signalo rodymas. Šis veiksmas turi būti atliekamas laiku, kad kiti eismo dalyviai iš anksto galėtų planuoti savo elgesį kelyje. Anot specialistų, didelė dalis eismo įvykių įvyksta sankryžose ir atliekant posūkius, todėl vairuotojo veiksmai šiose vietose yra labai svarbūs.
„Regitra“ priminė, ką šioje vietoje pamiršta net patyrę vairuotojai
Sankryžos yra ta vieta, kur įvyksta daugiausiai eismo įvykių. Dažniausios vairuotojų klaidos – nesilaikoma saugaus atstumo ar nepraleidžiamas pirmumo teisę turintis automobilis. Tad tam, kad būtų išvengta susidūrimo, reikia įdėmiai dairytis, įsitikinti, ar netrukdoma kitiems eismo dalyviams bei neskubėti. Ekspertų teigimu, itin pavojingos nereguliuojamos sankryžos, jose pradedantiesiems vairuotojams kyla daugiausiai iššūkių.
Įspėjimas vairuotojams - keliuose tyko pavojus: nedarykite to
Automobilio valdymas įvairių tipų keliuose yra skirtingas, todėl vairuotojui bene svarbiausia greitai įvertinti, kokiu keliu jis važiuoja ir iš anksto numatyti galimus pavojus. Tai ypač aktualu pradedantiesiems vairuotojams, kurių žvilgsnis bėgioja chaotiškai, o dėmesys koncentruojamas į pašalinius objektus. Atlikti tyrimai, kuriuose buvo naudojama akių judesių stebėjimo įranga, parodė, kad pradedantieji vairuotojai nepakankamai stebi eismo aplinką.