raumenų skausmas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raumenų skausmas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raumenų skausmas“.
Nuo raumenų skausmo kenčia daugelis: kokios galimos to priežastys?
Raumenų skausmas – tai raumeninių skaidulų pažeidimo požymis. Šiose skaidulose dėl tam tikrų priežasčių gali atsirasti mikro įtrūkimų, o sunkesniais atvejais gali susiformuoti ir rimtų įplyšimų, kai pažeistą vietą tenka operuoti.
Paaiškino: raumenis gali skaudėti ne tik dėl didesnio fizinio krūvio ar patirtų traumų
Ar žinojote, kad raumenis gali skaudėti ir dėl patiriamo per didelio streso bei nervinės įtampos? O ar žinote, kas yra miozitas ir kad raumenų skausmas ne taip jau ir retai susijęs su venų varikoze? Apie tai ir dar daugiau – šiame straipsnyje, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas mūsų judėjimui taip svarbiems raumenims.
Stresas ir įtampa veikia visą kūną.
Peršalimas ar koronavirusas? Pasakė, kaip atskirti, kuo sergate
Peršalimas tebėra viena iš plačiausiai paplitusių ligų. Su kiekvienais šalčiais pasireiškiantys simptomai, tokie kaip sloga, čiaudulys, gerklės skausmas, gali sukelti diskomfortą ir riboti kasdieninį gyvenimą. Visgi ne retai šie simptomai gali būti supainiojami su Covid-19 simptomais. Tad apie tai, kaip šias ligas atskirti ir nuo jų apsisaugoti pasakoja „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Po sporto skauda raumenis? Pasakė, ar verta gerti vaistus nuo skausmo
Skausmas po didelio fizinio aktyvumo yra problema, su kuria susiduria dauguma žmonių, siekdami išlaikyti sveiką gyvenseną ir gerą fizinę formą. Reguliarus fizinis aktyvumas turi daug naudingų poveikių organizmui, tačiau kartais gali sukelti diskomfortą ar net skausmą. Kaip skausmai skirstomi, ką daryti pajutus vieną ar kitą skausmą, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, pasakoja Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kineziterapeutas Petras Mikučionis.
Raumenų skausmui mažinti LSMU mokslininkai sukūrė neeilinį produktą: pakeistų sanatorijose taikomą gydymą
LSMU Farmacinių technologijų instituto mokslininkų komanda – prof. Jurga Bernatonienė ir dr. Modestas Žilius – pristato MTEP produktą, galintį sumažinti kojų raumenų skausmą po fizinio krūvio bei suteikti kitas CO2 vonių poveikiui priskiriamas naudas.
Inovacija aktyvina kraujo cirkuliaciją, leidžia organizmui įsisavinti daugiau deguonies ir taip mažina diskomfortą keliančius fizinius pojūčius bei padeda palaikyti mikroelementų balansą organizme.
Trys dažniausios raumenų skausmo priežastys
Raumenų skausmas – vienas dažniausių skundų, dėl kurių pacientai kreipiasi į bendrosios praktikos gydytojus. Manoma, kad lėtinius nugaros raumenų skausmus gali jausti net iki 20-40 proc. suaugusių pacientų, o ūminių skausmų bent kartą gyvenime patyrusi didžioji dalis bendrosios populiacijos.
Skubiai įspėja dėl mėšlungio vandenyje: tai turi žinoti kiekvienas
Tikriausiai kiekvienas žino tą jausmą, kai staiga netikėtai užklumpa skausmingas raumenų spazmas. Jis gali būti ne tik nemalonus, tačiau ir labai pavojingas, jeigu ištinka vandenyje. „Endemik“ klinikos šeimos gydytoja Elena Šukė naujienų portalui tv3.lt nurodė, kodėl prasideda mėšlungis ir kaip jo išvengti.
Mėšlungiu liaudyje vadinamas nevalingas, staigus ir skausmingas raumens susitraukimas, spazmas. Mėšlungis gali ištikti bet kurį žmogaus kūno raumenį.
Mėšlungis: priežastys ir veiksmingiausi gydymo būdai
Užtenka išgirsti žodį „mėšlungis“ ir daugelis iš mūsų jau žino, koks tai nemalonumas, rodantis, kad kojų raumenims „kažkas negerai“.
Mėšlungis – tam tikros raumenų grupės spazmas arba stipriai padidėjęs jų jautrumas, t. y. sumažėjęs dirgiklio slenkstis, į kurį reaguoja raumuo. Kalbant paprasčiau, atliekant psichologiškai ir fiziologiškai nepriimtiną judesį, raumenį gali sutraukti mėšlungis.
Podagra sergančio Gintaro istorija: blogiausia, kad ši liga neišgydoma
Prasidėjus rudeniui vaistines vis dažniau užplūsta žmonės, kurie kenčia nuo reumatinių sąnarių ligų ir ieško efektyvių medikamentinių priemonių, padedančių sumažinti tuos nemalonius sąnarių skausmus.
Išties, verta pastebėti, jog sąnariais ypač derėtų pasirūpinti šaltuoju metų laiku, kuomet dažnos peršalimo ligos sukelia ne tik tokius nemalonius simptomus kaip kosulys ar sloga, bet ir sąnario kapsulės uždegimas, kuris atsiranda tuomet, kai sušąlame rankas, kojas ar kelius.
Galiūnų sporte atsidūręs Rainys: nesuprantu, kodėl jie save taip žaloja
Galiūnas Karolis Aleksandravičius, fizinio rengimo treneris Bronius Burneika ir televizijos laidų vedėjas Mindaugas Rainys surėmė pečius ir stojo į kovą, varžydamiesi galiūnų sporto rungtyje.
Be to, dar prieš pradedant varžybas vyrai dalijosi patirtimi, kokias traumas kiekvienam yra tekę patirti.
„Praėjusį sezoną turėjau labai rimtą traumą, kuomet teko prisiūti per varžybas nuplyšusį bicepsą.
REKLAMA
REKLAMA
Kaip sumažinti raumenų skausmą po treniruotės?
Sportas ir sveikas gyvenimo būdas tapo savotiška mada - vis daugiau žmonių aktyviai mankštinasi, bėgioja, ima lankyti jogą, šokius ar kovinių metų treniruotes. Jų pasirinkti fizinio aktyvumo būdai, sportavimo tempas ir pageidaujami rezultatai skiriasi, tačiau visus sportuojančius vienija raumenų skausmas po treniruotės.
Mitai apie sveikatą, kuriais tikime dar šiandien
Kiekvienas esame girdėję daugybę įvairiausių mitų apie sveikatą ir, žinoma, suabejoję, kaip atskirti melą nuo tiesos. Dažnai tokie klaidinantys teiginiai gali pakišti koją žmogaus sveikatai, tad pateikiame populiariausius mitus, kad išsklaidytume abejones 1. Per dieną kiekvienam žmogui būtina išgerti daugiau nei 2 litrus vandens „Žmogaus organizmą sudaro 60-70 proc. vandens ir šis mums yra toks pat svarbus, kaip ir kitos maistinės medžiagos.
Kiaulienos šašlykai su… trichinelėmis
Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad Kauno apskrityje užregistruotas šiais metais pirmasis trichineliozės atvejis. Šia kirmėlių sukelta liga užsikrėtė Kauno miesto gyventoja. Kaunietė susirgo valgydama trichinelėmis užkrėstą kiaulieną, kurios parsivežė iš giminaitės, turinčios nuosavą ūkį Kauno rajone. Paskerdus kiaulę, skerdiena nebuvo tirta dėl trichineliozės. Tik tuomet, kai buvo užregistruotas susirgimo trichinelioze atvejis, buvo atliktas mėsos likučių tyrimas.