ramusis vandenynas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ramusis vandenynas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ramusis vandenynas“.
Per Ramųjį vandenyną irkluojantis Aurimas Mockus skleidžia svarbią žinutę: štai kokia ji
Aurimas Mockus vienviete irkline valtimi plaukia istorinėje 8 mėnesių kelionėje per Ramųjį vandenyną iš San Diego (JAV) į Australiją. Jei jam pavyks, 44 metų Aurimas taps pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris 12 tūkst. kilometrų atstumą įveiks vienas irkline valtimi, be pagalbos ir sustojimų.
Irkluotojas Aurimas vandenyne turi misiją – į dugną paleis ypatingus karolius
Beveik mėnesį Ramiajame vandenyne irkluojantis tautietis Aurimas Mockus siekia naujo rekordo – jis tikisi tapti pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris valtimi perplauks vandenyną nuo San Diego iki Brisbano. Kelionės metu Aurimui netrūksta nuotykių – jau pirmąją savaitę, irkluodamas vandenynu, netoli Meksikos, tautietis pasakoja matęs šalia plaukiančius narkotikų paketus.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Trečią savaitę vandenynu irkluojantis Aurimas Mockus: „Rankos jau adaptavosi prie krūvio“
Trečią savaitę vandenynu irkluojantis Aurimas Mockus įveikė pirmąjį kelionės etapą – atitrūko nuo San Diego (JAV) krantų ir link Meksikos jį nešusios Kalifornijos srovės. Keliautojas dalijasi pirmųjų dienų atviruose vandenyse įspūdžiais, užklupusiomis problemomis ir tolimesniu kelionės planu.
Įsiminkite šį vardą: keliautojas Aurimas Mockus leidosi į istorinį plaukimą valtimi per Ramųjį vandenyną
Nuo San Diego (JAV) iki Brisbano (Australijoje) – 12 tūkstančių kilometrų per Ramųjį vandenyną. Į tokią solo kelionę išsiruošė keliautojas Aurimas Mockus. Startavęs nuo Kalifornijos krantų anksti ryte Lietuvos laiku, jis pradėjo 6-8 mėnesius truksiantį plaukimą valtimi per didžiausią pasaulio vandenyną – vienas, be pagalbos, palydos ir sustojimo krante.
Australija sako kursianti didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų karinį jūrų laivyną
Australija antradienį pristatė dešimtmečio planą padvigubinti pagrindinių karo laivų flotilę ir padidinti gynybos išlaidas dar 7 mlrd. JAV dolerių (6,5 mlrd. eurų), Azijos ir Ramiojo vandenyno regione vykstant vis intensyvesnėms ginklavimosi varžybos.
Vieną Aurimą keičia kitas: klaipėdietis jau pradėjo valties įrengimo darbus
Vasarą oficialiai pranešęs apie plaukimą per Ramųjį vandenyną ir į Lietuvą iš Ukrainos parsigabenęs valtį, keliautojas Aurimas Mockus pradėjo vieną svarbiausių savo projekto etapų. Jame laukia valties įrengimas kartu su ją pagaminusiu ukrainiečiu Dmitry Rezvoy. A. Mockus tikisi, kad valtį įleisti į vandenį ir išbandyti jos plūdrumą pavyks dar gruodį.
Filipinus supurtė 6,7 balo stiprumo žemės drebėjimas: „Žmonės panikuoja ir bėga į lauką“
Filipinų pietuose penktadienį įvyko 6,7 balo stiprumo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS).
Vietos pareigūnai įspėjo apie galimą žalą.
Drebėjimas, kurio židinys buvo 78 km gylyje, įvyko 8 val. 14 min. Grinvičo (10 val. 14 min. Lietuvos) laiku Saranganio provincijoje Mindanao saloje, bet cunamio pavojus nebuvo paskelbtas, sakoma USGS pranešime.
Pranešimų apie nukentėjusiuosius iš karto negauta, tačiau drebėjimas buvo juntamas didelėje kalnuotos salos teritorijoje.
Taivanas: Kinijos lėktuvnešių grupė įplaukė į Ramųjį vandenyną
Taivanas ketvirtadienį pranešė, kad Kinijos laivų flotilė kartu su lėktuvnešiu „Shandong“ įplaukė į Ramųjį vandenyną per Baši sąsiaurį – vandens kelią, skiriantį salą nuo Filipinų.
Demokratinis Taivanas pastaraisiais metais patiria didesnį karinį ir politinį spaudimą iš Pekino, kuris salą laiko savo teritorijos dalimi ir ne kartą sakė, kad kada nors ją susigrąžins, prireikus – jėga.
Vieną Aurimą keičia kitas: klaipėdietis pasiryžo irkline valtimi perplaukti Ramųjį vandenyną
Klaipėdoje puikiai pažįstamas aktyvistas ir ekstremalių kelionių entuziastas Aurimas Mockus yra pasiryžęs neeiliniam iššūkiui – irkline valtimi sieks perplaukti Ramųjį vandenyną. Iš viso jis ketina vandeniu įveikti apie 12 tūkstančių kilometrų.
Dar visai neseniai per pasaulį skambėjo kito Aurimo – Valujavičiaus – pavardė, kuris irkline valtimi įveikė Atlanto vandenyną.
Bet klaipėdietis ruošiasi įveikti gerokai ilgesnį atstumą – A. Valujavičius per Atlantą plaukė 8000 km.
Dar vienas Aurimas bandys įveikti vandenyną: keliautojas Mockus užsibrėžė įspūdingą tikslą
Keliautojas Aurimas Mockus kitų metų pradžioje ruošiasi valtimi perplaukti Ramųjį vandenyną.
„Šį kartą nusprendžiau, kad noriu patirti tai, ką savo laiku patyrė pasaulio kontinentų kolonizuotojai – pirmieji jūrininkai.
REKLAMA
REKLAMA
Į rytus nuo Naujosios Kaledonijos įvyko 7,1 balo žemės drebėjimas
Ramiajame vandenyne į rytus nuo Naujosios Kaledonijos šeštadienį įvyko 7,1 balo žemės drebėjimas, pranešė Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS), praėjus dienai po to, kai toje pačioje teritorijoje įvyko stiprus drebėjimas.
Anot USGS, epicentras buvo 35 km gylyje ir maždaug už 300 km į rytus nuo Naujosios Kaledonijos salyno.
Paplūdimyje pamatytas vaizdas sukrėtė 10-metę: nedelsdama ėmėsi veiksmų
Su šeima paplūdimiu vaikštinėjusi 10-metė negalėjo patikėti savo akimis, kai krante išvydo bejėgį aštuonkojį, kuriam reikėjo skubios pagalbos. Mergaitė ėmėsi veiksmų ir iki atvykstant specialistams padėjo vargšui moliuskui.
Vašingtono valstijoje, Bay View valstybiniame parke, kovo 15-ąją vaikščiojusi dešimtmetė pastebėjo krante gulinti didžiulį Ramiojo vandenyno aštuonkojį. Mergaitė iki atvykstant gelbėtojams panaudojo savo žaislą, kuriuo ant moliusko pylė vandenį, taip palaikydama jo gyvybę.
Po 7,1 balo žemės drebėjimo netoli Tongos paskelbtas cunamio pavojus
Netoli Tongos vėlai penktadienį vietos laiku įvykus 7,3 balo žemės drebėjimui, buvo paskelbtas cunamio pavojus, bet vėliau jis buvo atšauktas, pranešė JAV geologijos tarnyba (USGS) ir Ramiojo vandenyno perspėjimų apie cunamius centras (PTWC).
Žemės drebėjimo epicentras buvo Ramiajame vandenyne maždaug 200 km į pietryčius nuo Nejafu miesto, esančio Tongos šiaurės rytuose. Drebėjimo židinys buvo 10 km gylyje, nurodė USGS.
Iš pradžių skelbta, kad prieš vidurnaktį (13 val.
Žemės drebėjimas Meksikoje: yra žuvusiųjų, apgadinta virš 3 tūkst. pastatų
Meksikoje per galingą 7,7 balo žemės drebėjimą, įvykusį minint dviejų pražūtingų drebėjimų metines, žuvo du žmonės ir daugiau kaip 3 tūkst. pastatų buvo apgadinta, antradienį pranešė valdžios institucijos.
Mansaniljo mieste vakarinėje Kolimos valstijoje mirė griūvančios sienos sužalota moteris, žurnalistams sakė civilinės gynybos nacionalinė koordinatorė Laura Velazquez.
JAV siekia plėsti ryšius su Naująja Zelandija, tvyrant nerimui dėl Kinijos
JAV pajėgų Ramiajame vandenyne vadas pirmadienį per vizitą Velingtone pareiškė, jog nori plėsti ir stiprinti ryšius su Naująja Zelandija.
Admirolas Johnas Aquilino, JAV Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono vadavietės vadas, vizito į Velingtoną atvyko Vašingtonui siekiant plėsti savo buvimą regione, nerimaujant dėl augančių Kinijos ambicijų Ramiajame vandenyne.
Vienu iš šių ambicijų taikinių neseniai tapo Saliamono Salos, balandį pasirašiusios saugumo paktą su Pekinu.
Pelosi patvirtino aplankysianti Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi vadovaus Kongreso delegacijai, aplankysiančiai Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną, sekmadienį patvirtino jos biuras.
Numatyta, kad amerikiečių delegacija lankysis Singapūre, Malaizijoje, Pietų Korėjoje ir Japonijoje.
Pareiškime neužsimenama, ar šešių narių delegacija aplankys Taivaną. Potenciali N. Pelosi kelionė į šią savarankišką salą buvo vienas iš svarbiausių Kinijos ir Jungtinių Valstijų pastarosiomis dienomis aptarinėtų klausimų.
Ramiojo vandenyno salų valstybių lyderiai paskelbė nepaprastąją klimato padėtį
Ramiojo vandenyno salų valstybių lyderiai penktadienį paskelbė nepaprastąją klimato padėtį ir sutarė bandyti sugrąžinti į regiono pagrindinę diplomatinę grupę Kiribatį.
Kiribatis paskelbė pasitraukęs iš 18 narių Ramiojo vandenyno salų forumo ir padarė tai prieš lyderių šios savaitės susitikimą Fidžyje. Kiribačio žingsnis laikomas Kinijos didėjančios įtakos regione ženklu.
JAV pasmerkė Kinijos destabilizuojamą karinę veiklą prie Taivano
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas šeštadienį pasmerkė Kinijos „provokuojamą, destabilizuojančią“ karinę veiklą netoli Taivano, taip pat vis agresyvesnį Pekino elgesį platesniame Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.
Vašingtonas ir Pekinas smarkiai nesutaria dėl demokratinio autonominio Taivano, kurį Kinija laiko savo teritorija ir žadėjo kada nors jį susigrąžinti, prireikus – jėga.
Nuo šių metų pradžios į Taivano oro erdvės gynybos zoną įskrido dešimtys Kinijos karinių orlaivių.
Iki 2050 m. jūrose ir vandenynuose šiukšlių bus daugiau nei žuvų
Mokslininkai teigia, kad Žemėje nėra tokios vietos, kuri nebūtų užteršta laukinei gamtai ir žmogui kenksmingomis šiukšlėmis ar cheminėmis medžiagomis. Plastikinių maišelių randama net ir giliausioje žinomoje Žemės vietoje – Ramiojo vandenyno Marianų įduboje.
Prognozuojama, kad iki 2050 m. jūrose ir vandenynuose šiukšlių bus netgi daugiau nei žuvų.
Rusija Ramiajame vandenyne privertė atsitraukti JAV povandeninį laivą: kaltina įplaukus į teritorinius vandenis
Rusijos karinis laivas šeštadienį privertė palikti šalies teritorinius vandenius šalia Kurilų salų JAV povandeninį laivą, pranešė Maskva, tvyrant didžiulei įtampai dėl Ukrainos.
Per incidentą „Virginia“ klasės povandeniniam laivui ignoravus perspėjimus pasitraukti, eskadrinio minininko „Maršal Šapošnikov“ įgula „ėmėsi atitinkamų priemonių“, nedetalizuodama nurodė rusų Gynybos ministerija.
Kinija demonstuoja galią: pasiuntė 24 karo lėktuvus Taivano link
Kinija ketvirtadienį pasiuntė 24 karo lėktuvus Taivano link, demonstruodama savo karinę galią, kai demokratiškai valdoma sala pareiškė ketinanti stoti į 11 narių turinčią Ramiojo vandenyno regiono prekybos grupę po analogiškos Pekino paraiškos.
Kinijos liaudies išvadavimo armijos naikintuvai ketvirtadienį dukart skrido Taivano link. Ryte buvo pasiųsta 19 orlaivių, o popiet – dar penki.
Karščio kupolas: kas sukelia neįtikėtiną karščio bangą?
Jei praėjusią savaitę negyvenote po akmeniu, tikriausiai žinote, kad Ramiojo vandenyno šiaurės vakarus užklupo ypatinga karščio banga, dėl kurios didelė dalis JAV ir Kanados šiuo metu gyvena labai aukštoje temperatūroje.
Kanadoje užfiksuota rekordinė 47,9°C temperatūra, o JAV Nacionalinė oro tarnyba išsiuntė įspėjimus apie karščius didelėje Vašingtono, Oregono, Montanos ir Aidaho dalyje.
Būna ir taip: prieš keletą metų nustatyta temperatūra – žemesnė nei 100 laipsnių šalčio
2018 metais, aukštai virš Ramiojo vandenyno, milžiniškos audros viršūnėje nustatyta nepaprastai šalta –111°C (–167,8°F) temperatūra. Manoma, kad tai yra pati šalčiausia iki šiol nustatyta audrų debesų temperatūra.
Temperatūrą nustatė palydovas 2018 m. gruodžio 29 d. audros metu, kuri siautėjo Ramiojo vandenyno pietvakariuose, maždaug 400 kilometrų į pietus nuo Nauru salos.
Prancūzijos branduoliniai bandymai paveikė daugiau nei 110 000 žmonių
Remiantis nauju nepriklausomu tyrimu, Prancūzijos branduolinių bandymų radioaktyviosios nuosėdos paveikė maždaug 110 000 žmonių Ramiojo vandenyno pietuose. Pranešime teigiama, kad Prancūzija galėjo net sumenkinti tikrąjį savo branduolinių bandymų, atliktų vienoje iš jos užjūrio teritorijų, poveikį, bandant tai paslėpti.
1966–1996 m. Prancūzijos Polinezijoje buvo atlikti mažiausiai 193 branduolinės bombos bandymai.
Išvyskite: Kovo 11-osios proga Ramusis vandenynas suspindo trispalvės spalvomis
Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele pakvietė Los Andželo lietuvius stebėti įspūdingą reginį – specialiai kovo 11-osios proga Santa Monikoje sukurtą interaktyvią šviesų instaliaciją, nušvietusią Ramųjį vandenyną trispalvės spalvomis.
„Šis trispalvis kelias per Ramųjį vandenyną – kaip švyturio šviesa, mėnulio atspindys bangose, tamsoje nušviečiantis kelią namo“, - instaliaciją pristatė idėjos autorė Vaida Kidykaitė.
Ramiajame vandenyne iš laivo iškrito lietuvis: išgelbėjo tik po 16 valandų
Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje iš laivo iškritęs 52 metų jūrininkas iš Lietuvos po 16 valandų buvo rastas ir išgelbėtas, trečiadienį pranešė Prancūzijos Polinezijos gelbėjimo tarnybos.
Apie šio inžinieriaus dingimą antradienį ryte pranešė su Gibraltaro vėliava plaukiojančio laivo „Silver Supporter“ įgula. Buvo perspėta pakrančių apsauga, o laivas apsigręžė ir pradėjo plaukti atgaliniu keliu.
Galingas žemės drebėjimas Ramiajame vandenyne sukėlė cunamį
Galingas žemės drebėjimas pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje sukėlė cunamį, pranešė australų meteorologijos agentūra.
„Patvirtintas cunamis“, – tviteryje parašė Australijos meteorologijos biuras, perspėjęs dėl grėsmės Lordo Hau salai, esančiai apie 550 km į rytus nuo Australijos krantų.
7,7 balo žemės drebėjimas įvyko ketvirtadienį netrukus po vidurnakčio vietos (trečiadienį 15 val. 20 min.
Ramiajame vandenyne sulaikyta neeilinė kontrabandos siunta: po vandeniu gabeno 5 tonas kokaino
JAV Pakrančių sargyba antradienį pranešė radusi daugiau kaip penkias tonas kokaino savadarbiame povandeniniame laive, perimtame Ramiajame vandenyne netoli Pietų Amerikos krantų.
Pranešime sakoma, kad 12 metrų ilgio laivas anksčiau buvo aptiktas naudojant jūrų stebėjimo sistemą.
Pakrančių sargybos pareigūnai rugsėjo 1-ąją išsilaipino šiame motoriniame povandeniniame laive tarptautiniuose vandenyse, padedant Kolumbijos kariniam laivynui, pažymimą žinutėje.
Keleivinį „Boeing“ krėtė smarki turbulencija – sužeisti 37 žmonės
Dešimtys žmonių buvo su didžiule jėga išmesti iš savo vietų, jų lėktuvui ketvirtadienį patekus į netikėtą ir smarkią turbulenciją virš Ramiojo vandenyno. Bendrovės „Air Canada“ lėktuvas, skridęs iš Vankuverio į Sidnėjų Australijoje, neplanuotai nutūpė Honolulu Havajuose, nes 37 žmonės buvo sužeisti, devyni iš jų – sunkiai. Lėktuvui staiga kritus žemyn žmonės trenkėsi į bagažo spinteles virš galvų ar lubas praėjimuose.
Giliausioje pasaulio vietoje užfiksavo nerimą keliantį objektą
Vienas į pensiją išėjęs amerikiečių karinio jūrų laivyno pareigūnas pasiekė stulbinantį rekordą. Savo kompanijos povandeniniu laivu atliko patį giliausią nusileidimą į vandenyno dugną. Visų nuostabai, beveik 11-os kilometrų gylyje vyras kameromis užfiksavo ne tik nežemiškus jūrų gyvūnus, bet ir giliausioje pasaulio vietoje gulinčias žmonių šiukšles. Nėrimas atliktas Selendžerio gelmėje, esančioje Ramiojo vandenyno pietinėje Marianų lovio dalyje.
Po kelto katastrofos dar turima vilties rasti gyvųjų
Australijos ir JAV lėktuvai prisijungs prie gelbėjimo operacijos, per kurią ieškoma žmonių, galėjusių išgyventi per 50 keleivių plukdžiusio kelto katastrofą Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje, pirmadienį pranešė pareigūnai. Naujosios Zelandijos karinių oro pajėgų lėktuvas „Orion“ jau žvalgo už Italiją didesnę Ramiojo vandenyno teritoriją. Šis orlaivis sekmadienį dreifuojančioje valtyje aptiko per katastrofą išgyvenusius septynis žmones.
JAV pastangos izoliuoti Šiaurės Korėją gali žlugti
Rusijos valstybinė ryšių bendrovė atvėrė Šiaurės Korėjai antrą interneto magistralę, galinčią padidinti Pchenjano kibernetinius pajėgumus ir sutrukdyti JAV pastangas izoliuoti šios šalies režimą, sako saugumo ekspertai. Faktą, kad Rusijos įmonė „TransTeleKom“ (TTK) aktyvavo naują ryšio liniją, sekmadienį pirmieji užfiksavo pasaulinius interneto išteklius stebinčios JAV bendrovės „Dyn Research“ analitikai.
Kremlius: Rusijos kariai Ramiajame vandenyne yra atsakas JAV
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Ramiojo vandenyno salose, į kurias pretenzijas taip pat reiškia ir Japonija, jo šalies kariniai daliniai buvo dislokuoti kilus nerimui dėl JAV karinio aktyvumo tame regione. Rusijoje Pietų Kurilais, o Japonijoje – Šiaurinėmis teritorijomis vadinamas keturias salas baigiantis Antrajam pasauliniam karui užėmė Sovietų Sąjunga, o dėl šio teritorinio ginčo Rusija ir Japonija iki šiol nėra pasirašiusios taikos sutarties.
Saloje įstrigusius jūrininkus padėjo rasti SOS ženklas smėlyje
Du jūrininkai, įstrigę vienoje negyvenamoje Mikronezijos saloje, penktadienį buvo išgelbėti, kai JAV paieškų grupė pastebėjo paplūdimyje jų išbraižytas raides SOS, pranešė naujienų portalas „Hawaii News Now“. Vieno JAV karinių jūrų pajėgų lėktuvo įgula pastebėjo abu jūrininkus Ramiojo vandenyno salos paplūdimyje ir informavo apie juos JAV Pakrančių sargybos padalinį Guamo saloje. Kaip rašo „Hawaii News Now“ (http://bit.
Kim Jong Unas: naujoji Šiaurės Korėjos raketa gali smogti JAV bazėms
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas gyrė naujos galingos vidutinio nuotolio balistinės raketos sėkmingą bandymą, sakydamas, kad šis ginklas tampa tiesiogine grėsme JAV karinėms bazėms Ramiajame vandenyne, o Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienio vakarą susirinko svarstyti atsako į tą Pchenjano žingsnį.
Ramiajame vandenyne ties Vanuatu įvyko 6,0 balo žemės drebėjimas
Ties Vanuatu sala Ramiojo vandenyno pietuose šeštadienį įvyko 6,0 balo žemės drebėjimas, pranešė JAV geologijos tarnyba, be cunamio perspėjimas nebuvo paskelbtas. Požemio stichija smogė 4,8 km gylyje, apie 85 kilometrai į pietus nuo Luganvilio, saliečių vadinamo Santu, nurodė JAV geologijos tarnyba.
Naujausias bandymas: JAV išbandė raketą „Minuteman“
Jungtinių Amerikos Valstijų ginkluotosios pajėgos pranešė, kad iš Kalifornijos pakrantės vidurinio ruožo paleista neužtaisyta raketa „Minuteman III“ – tai naujausias šios tarpkontinentinės sistemos bandymas. Raketa startavo šeštadienį 23 val. 34 min. vietos laiku iš Vandenbergo KOP bazės, esančios į šiaurės vakarus nuo Los Andželo.
Neįtikėtina: britas valtele persiyrė per Ramųjį vandenyną
Paskutiniai kelionės metrai ir pagaliau sausuma. 53-ejų metų britas Johnas Beedenas savo 6 metrų ilgio valtele baigė neįtikėtiną kelionę per Ramųjį vandenyną. Tik kojos kiek nelaiko po 4,5 tūkst. jūrmylių yrimosi. „Maždaug 14,5 tūkst. kilometrų. Tai ilgas kelias, kurį gali įveikti tik vieną kartą gyvenime“, - sako didvyris. Kelionė prasidėjo San Fransiske, Šiaurės Amerikoje, o baigėsi Australijoje.
Amerikietė irkluotoja leidosi į savo gyvenimo kelionę Ramiuoju vandenynu
Amerikietė Sonia dar jaučia tvirtą žemę po kojomis, tačiau atsisveikinusi su tėvais ir vyru ji netrukus leisis į išties sunkią kelionę. Moteris pasiryžusi Ramiuoju vandenynu nuirkluoti 6000 mylių, arba beveik 10 tūkstančių kilometrų, ir palikusi šį Japonijos krantą po beveik pusės metų išsilaipinti San Fransiske. 30-metė irkluotoja prieš kelionę paklausta, kaip jaučiasi, išties nedramatizavo. Ramųjį vandenyną Sonia mėgins įveikti su septynių metrų ilgio ir 350-ies kilogramų svorio valtimi.
Papua Naująją Gvinėją ir Saliamono salas supurtė stiprus žemės drebėjimas
Ramiojo vandenyno regione tarp Papua Naujosios Gvinėjos ir Saliamono salų ketvirtadienį įvyko žemės drebėjimas, bet cunamio jis nesukėlė, pranešė seismologai. Požeminiai smūgiai buvo užregistruoti 7 val. 20 min, Grinvičo (10 val. 10 min.
Prie Tongos krantų išsiveržęs ugnikalnis sukūrė naują salą
Tongos vandenyse praėjusį mėnesį pradėjęs veržtis ugnikalnis sukūrė nemažą salą, išmetęs didžiulį kiekį uolienų ir pelenų, sunaikinusių augaliją apylinkėse, penktadienį pranešė pareigūnai. Ugnikalnis, esantis už maždaug 65 kilometrų į šiaurės vakarus nuo šios Ramiojo vandenyno pietinėje dalyje esančios salų valstybės sostinės Nukualofos, pradėjo veržtis gruodžio 20-ąją - pirmąkart per pastaruosius penkerius metus, nurodė Žemės ir gamtinių išteklių ministerija.
Po 5 metų metų Žemės klimatas staigiai atšils?
Mokslininkai mano, kad dabartinės klimato šiltėjimo pauzės priežastis yra Ramiajame vandenyje per pastaruosius 10 metų sustiprėję vėjai. Kai tik jie vėl ims silpnėti, temperatūra mūsų planetoje ims staigiai didėti. Australų mokslininkai mano, kad tai atsitiks jau po 5 metų. Nors šiltnamio dujų emisijos į atmosferą ir toliau didėja, globali vidutinė temperatūra Žemės paviršiuje nuo 2001 metų išlieka daugmaž stabili.
Šiemet Ramiajame vandenyne gali įvykti temperatūros šuolis
2014 m. Ramiajame vandenyne laukiamas nestiprus „El Ninjo“ reiškinys, dėl kurio vyksta neįprastas ekvatorinės dalies vandenyno srovių pasikeitimas, prognozuoja mokslininkai. „El Ninjo“ vandenyno paviršiaus temperatūros svyravimų fazė gana pastebimai įtakoja klimatą. Apie šiemet prognozuojamą „El Ninjo“ reiškinį pranešė Pasaulinės meteorologijos organizacijos (WMO) specialistai.
Prie Amerikos krantų artėja Teksaso dydžio sala iš šiukšlių
JAV ekologai stebi prie Amerikos krantų artėjančią šiukšlių sankaupą, plotu prilygstančią Teksaso valstijai, pranešė „Los Angeles Times“. Šiuo metu ši maždaug 700 000 kvadratinių kilometrų dydžio dirbtinė sala dreifuoja Ramiajame vandenyne tarp Havajų ir Kalifornijos. Iki JAV vakarų pakrantės jai liko įveikti mažiau nei 3 tūkstančių kilometrų atstumą, sakoma pranešime. Šis vandenyne dreifuojantis milžiniškas sąvartynas susidarė po 2011 m. kovo mėnesį Japoniją nusiaubusio cunamio.
Ramiojo vandenyno dugne atrastas gigantiškas ugnikalnis
JAV ir Japonijos geologai Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų dalyje atrado maždaug prieš 140 mln. metų užgesusį superugnikalnį, kurio skersmuo siekia 625 kilometrus. Pasak mokslininkų, tai didžiausias ugnikalnis Žemėje ir antrasis pagal didumą visoje Saulės sistemoje, skelbia „Nature News“. Šio ugnikalnio viršūnė yra maždaug 2000 m gylyje nuo vandenyno paviršiaus, o pats ugnikalnis yra vos 20 proc. mažesnis už didžiausią Saulės sistemoje Olimpo kalną, esantį Marse.
Klimato šiltėjimą stabdo Ramusis vandenynas
Ramiojo vandenyno sričių ties pusiauju vandenų atvėsimas yra vienas svarbiausių veiksnių, dėl kurių sulėtėjo pasaulio klimato šiltėjimas, teigia mokslininkai. Pasak britų dienraščio „Guardian“, tyrėjai mano radę atsakymą į klausimą, kodėl vidutinė oro temperatūra mūsų planetos paviršiuje per pastaruosius 10 metų augo lėčiau, nei anksčiau, nors klimato šiltėjimo tendencija išliko.
Agentūra: „Tepco“ netinkamai prižiūri avarijos ištiktą Fukušimos AE
LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Japonijos atominio reguliavimo agentūra teigia, kad radioaktyvūs gruntiniai vandenys iš Japonijos Fukušimos atominės elektrinės skverbiasi į jūrą, nes Tokijo elektros energijos kompanija „Tepco“, kuriai priklauso elektrinė, skiria nepakankamai dėmesio avarijos vietos priežiūrai.
Žvejai išgyveno mėnesį dreifavę Ramiajame vandenyne
Du žvejai iš Kiribačio buvo išgelbėti po beveik keturias savaites trukusio dreifo Ramiajame vandenyne – jie išgyveno valgydami vien žalią žuvį ir gerdami lietaus vandenį, pranešta trečiadienį.
Ramiajame vandenyne gimsta laisvos prekybos milžinas
JAV ruošia bene ambicingiausią visų laikų laisvos prekybos susitarimą, rašo BBC. Šiuo metu 11 Ramiojo vandenyno regiono valstybių siekia kuo skubiau užbaigti derybas ir sustiprinti tarpusavio prekybos ryšius. Šalys viliasi, kad ilgainiui prie pakto prisijungs ir daugiau regiono narių. Kol kas prie derybų stalo sėdo Australija, Brunėjus, Kanada, Čilė, Malaizija, Meksika, Naujoji Zelandija, JAV, Singapūras ir Vietnamas. Valstybės tikisi sumažinti arba net panaikinti muitus tarpusavio prekyboje.
Gyvybę Žemėje gali sunaikinti superugnikalnis?
Gyvybei Žemėje pavojų gali kelti katastrofiškas „supervulkanas“, kuris, seismologų manymu, gali išsiveržti maždaug po 200 mln. metų. Žemės mantijos apačioje, maždaug 2,9 tūkst. kilometrų gylyje po Ramiuoju vandenynu, judėdamos viena su kita susiduria mažiausiai dvi kontinentų dydžio uolienų „sankaupos“. Taip jos sukuria iš dalies ištirpusių uolienų šulinį, savo dydžiu prilygstantį Floridos valstijai, bei keliantį pražūtingo masto reto išsiveržimo pavojų, teigia seismologai.