radiatoriai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „radiatoriai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „radiatoriai“.
Paskaičiavo, kiek kainuoja centrinis šildymas, o kiek – šildytis elektriniais radiatoriais: sumos skiriasi kartais
Lietuvą vėl aplankius žiemiškiems orams, Vilniaus miesto savivaldybė sostinėje atnaujino šildymo sezoną. Tačiau dalis gyventojų tuo nėra patenkinti ir renkasi savo namus šildyti elektriniais radiatoriais, mat tikisi sutaupyti. Visgi, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Valdas Lukoševičius sako, jog ilgalaikėje perspektyvoje toks šildymas gali ne tik kainuoti brangiau, bet ir sukelti kitokių problemų.
Pažadai apie pigesnę elektrą vilniečiams neišsipildo: štai, kas laukia žiemą
Artėjantį šildymo sezoną šilumos kainos gali sumažėti kone trečdaliu, prognozuoja Energetikos agentūra. Tačiau patys šilumininkai ne tokie optimistiški ir žada iki 10 proc. mažesnes kainas. Tiesa, vilniečiams tai negalios.
Sostinės gyventojai už šilumą ir taip moka kone brangiausiai iš didmiesčių, o jų viltys apie pigesnį centrinį šildymą ir toliau dūžta.
Atskleidė radiatorių valymo triuką: veiks daug geriau
Valymo guru atskleidė šaunų būdą, kuris privers nešvarus radiatorius ir vėl spindėti. Dažniausiai sunkiausiai pasiekiami nešvarumai ir dulkės susikaupia radiatorių tarpuose, todėl nieko keisto, kad laikui bėgant jie praranda savo spindesį ir atrodo purvini.
Švarūs radiatoriai ne tik sukuria malonų akiai estetišką švaros vaizdą, tačiau ir padeda sutaupyti energijos, kadangi dulkėmis aplipę radiatoriai sunkiau šildo namus.
Kas geriau: įjungti šildymą visai dienai ar tik tada, kai reikia?
Vėstant orams, daugelis namų ūkių ima galvoti apie šildymo įjungimą. Bet ar pigiau visą dieną palikti silpną šildymą, ar jį įjungti tik tada, kai to reikia?
Finansinių sunkumų patiriantys namų ūkiai sieks sumažinti išlaidas, nes dėl didėjančių didmeninių dujų kainų padidės sąskaitos už energiją, rašo mirror.co.uk.
Ar turėtumėte palikti silpną šildymą visą dieną?
Tai senos diskusijos.
Atskleidė, kaip sumažinti sąskaitas už šildymą: išbandykite šiuos būdus
Šildymo sezonas ką tik prasidėjo, tačiau žmonės jau ruošiasi gauti didžiausias sąskaitas už šildymą nei iki šiol. Žmonės jaučia nerimą, kaip šildyti savo namus šią žiemą ir ką daryti, kad sąskaitos nepranoktų galimybių.
Taupyti pinigus visada gera idėja, tačiau dujų kainoms ir toliau augant, žmonės su nerimu pasitinka šaltąjį sezoną. Tačiau pasinaudojus keliais gudriais patarimais galima maksimaliai išnaudoti šildymą už pigiausią kainą, rašoma express.co.uk.
Ekspertai iš energyhelpline.
Pasakė, kaip lengvai išvalyti namų radiatorius: šildys daug geriau
Pašalinti dulkes iš radiatoriaus vidaus gali būti sudėtinga užduotis, tačiau valytojų grupėje žmonės dalinosi veiksmingais patarimais, kurių rezultatai daugelį nustebino.
Valymo sensacija tapusi ponia Hinch, kurios tikrasis vardas yra Sophie Hinchliffe, išgarsėjo socialiniuose tinkluose. Valymo žvaigždė savo „Instagram“ paskyroje turi daugiau nei keturis milijonus sekėjų.
Atskleidė idealią temperatūrą namuose: ją turi žinoti kiekvienas
Šildymo elektra ekspertai iš „Rointe“ sako, kad anksčiau rugsėjo mėnesį įsijungti šildymą yra labai geras būdas patikrinti, ar nėra jokių gedimų – taip užbėgsite jiems už akių dar prieš prasidedant šalčiams.
Antonio Dengra iš „Rointe“ teigimu, tobula temperatūra jaukiems namams, norint jaustis komfortabiliai, bet per daug neišleisti, yra 21 laipsnis celsijaus.
VERT: centralizuota šiluma šalyje brangs 30 proc.
Centralizuotai tiekiama šiluma artėjantį šildymo sezoną visoje Lietuvoje brangs vidutiniškai apie 30 procentų, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) narys.
„Ji bus labai panaši į 2018-2019 metų šildymo sezoną (...) Atskirais mėnesiais kaina gali svyruoti“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete teigė Matas Taparauskas.
Anot jo, gyvenantiems renovuotuose namuose sąskaitos šiemet bus vidutiniškai apie 6 eurus didesnės negu pernai, o neapšiltintuose – apie 30 eurų.
Rūdis nuo radiatorių pašalinkite be vargo: pravers šie patarimai
Rudeniui įsibėgėjant, dabar yra pats tinkamiausias metas išvalyti radiatorius, artėjant laikui, kai reikės juos įjungti. Jei ant radiatoriaus ar gyvatuko pastebėjote rūdžių, greičiausiai kyla mintis, kad vertėtų kreiptis į specialistus, tačiau ekspertas paaiškino, kad tai – nereikalinga.
Radiatorių ekspertas Daniel Nezhad, kuris yra „Jungtinės Karalystės radiatoriai“ direktorius, paaiškino, kad surūdijusio radiatoriaus nebūtina keisti.
Neatsilieka ir Kaunas, ir Alytus: savivaldybės pranešė apie šildymo sezono pradžią
Kaune ir Alytuje nuo ketvirtadienio pradedamas šildymo sezonas, pranešė šių miestų savivaldybės.
Paskelbus šildymo sezono pradžią, gyventojų radiatoriai turėtų pradėti šilti per kelias dienas.
Kauno mokyklose, vaikų darželiuose bei sveikatos priežiūros įstaigose šildymas įjungtas rugsėjo 25 dieną.
Praėjusiais metais Kaune šildymo sezonas prasidėjo spalio 19 dieną, Alytuje – spalio 2 dieną.
REKLAMA
REKLAMA
Panevėžio daugiabučio gyventojams renovacija apkarto: nuostoliai – milžiniški
Panevėžyje vieno daugiabučio gyventojams renovacija, užuot džiuginusi, greitai apkarto – jau po kelerių metų butuose staiga ėmė trūkinėti nauji radiatoriai. Gyventojai piktinasi, kad taupydami statybininkai jiems greičiausiai įgrūdo prastos kokybės įrangą.
Panevėžyje Žemaičių gatvės 21-as namas vos prieš kelerius metus buvo visiškai renovuotas.
Lietuvoje pradedamas šildymo sezonas: apsisprendė pirmasis miestas
Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos įsakymu nuo rugsėjo 24 d. mieste pradedamas šildymo sezonas, skelbiama savivaldybės puslapyje.
Biudžetinių įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų ir kitų šilumos vartotojų, turinčių parengties šildymo sezonui aktus, patalpos sušils per 3 dienas.
Už šildymo sezono pradžią mieste pasisakė apie 80 proc. švietimo įstaigų.
Dėl šalčio namuose nereikėtų kaltinti tik radiatorių
Šalti kambariai darganotą rudenį – problema, su kuria susiduria daugybė šalies gyventojų. Nors paprastai dėl visko kaltinami šilumininkai, dažnai tai būna ne jų ar senų, dar nuo sovietmečio nekeistų, radiatorių kaltė, teigia Kauno technologijos universiteto (KTU) Pastatų energinių sistemų katedros doktorantė Laura Gagytė.
Šildaisi ar ne – vis tiek mokėsi!
Karolina Stažytė Kokia renovacijos prasmė, jei net ir reguliuodamas buto šildymą moki ne tiek, kiek suvartoji? Su tokiu klausimu į laikraščio redakciją kreipėsi Ateities tako 16-u numeriu pažymėto daugiabučio pirmininkė Elena Belova po to, kai vasario 18 dieną „Tauragės kurjeryje“ (Nr. 14) buvo išspausdintas straipsnis „Sąskaitos už šildymą: nuo kelių dešimčių iki pusės tūkstančio litų“. Moteris piktinosi neteisingu ir visą renovacijos prasmę griaunančiu suvartotos šilumos paskirstymo metodu.
Sumažinti sąskaitą už šildymą gali ir patys gyventojai
Lietuvoje prasidėjus šildymo sezonui didelė dalis gyventojų su baime laukia sąskaitų už šilumą. Tačiau didžioji dauguma miestų gyventojų (82 proc.) praėjusią žiemą nesiėmė jokių šilumos taupymo veiksmų. Iniciatyvą „Taupykime šilumą" įgyvendinanti Nacionalinė pastatų administratorių asociacija (NPAA) pažymi, kad daug šilumos gyventojai iššvaisto dėl neapdairumo ar paprasčiausio nežinojimo.
Į naują šildymo sezoną – su senomis skolomis
Prognozuojama, kad šildymo sezonas prasidės jau po poros savaičių. Naujas sezonas – naujos ir sąskaitos. Teigiama, kad Šiaulių mieste šildymas pigs labiausiai šalyje – net 16,6 proc. Gyventojų tai vis tiek nedžiugina, nes yra ir tokių, kurie dar neatsiskaitė už praėjusio sezono šildymą. Atrodytų žmonės turėtų dairytis pigesnių šildymo būdų, bet šiemet nė vienas namas neatsijungė nuo centralizuotos šildymo sistemos.
Kodėl naudinga įsirengti šilumą atspindintį radiatoriaus ekraną?
Daugiausiai šilumos butuose iššvaistoma dėl pralaidžių namo sienų. Specialistų teigimu, gyventojai gali šią problemą šiek tiek sumažinti, savo butuose už radiatorių įsirengę šilumą atspindinčius ekranus. Tokius veiksmus skatina Nacionalinė pastatų administratorių asociacija (NPAA), visoje Lietuvoje vykdanti iniciatyvą „Taupykime šilumą“. „Visuose kambariuose už radiatorių įsirengus šilumą atspindinčius ekranus oro temperatūra bute gali pakilti 1–2ŗC.
Kaip taupyti šilumą?
Ateinantį šildymo sezoną šalies daugiabučių gyventojai vien savo pastangomis šilumos suvartojimą gali sumažinti net iki 20 proc. – apskaičiavo efektyvaus šilumos vartojimo specialistai. Kokių priemonių rekomenduojama imtis?
20 proc. šilumos sutaupymas žadamas gyventojams, prisijungusiems prie rugsėjo viduryje paskelbtos „5 žingsnių šilumos taupymo programoje“ ir atlikusiems programoje numatytus veiksmus.
„Gyventojų sąmoningumas šilumos sutaupymą daugiabučiuose gali sumažinti net iki 20 proc.
Įsigydami būstą, lietuviai nesidomi jo šildymo sistema
28 proc. Lietuvos gyventojų įsigydami būstą neatsižvelgia į tai, kokia šildymo sistema jame įrengta. Jei turėtų galimybę rinktis, daugiau nei trečdalis gyventojų prioritetą teiktų grindiniam šildymui, nes mano, kad jis padėtų sutaupyti šildymo išlaidų. Tokie duomenys paaiškėjo santechnikos ir šildymo sistemas gaminančios bendrovės UPONOR užsakymu „Vilmorus“ atlikus Lietuvos gyventojų apklausą.
Naujoji atsijungimo nuo centrinio šildymo tvarka – neįgyvendinama?
Įsigaliojo naujos Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės, kurios, valdininkų tvirtinimu, leis gyventojams paprasčiau atsijungti nuo centrinio šilumos tiekimo sistemos. Daugiabučių bendrijų atstovai įsitikinę, kad naujoji tvarka neįgyvendinama, nes bendro visų namo gyventojų sutikimo pasiekti neįmanoma, o pavienių butų atsijungimas reikštų nuostolius kitiems gyventojams.
Dar nerenovuotų daugiabučių gyventojai kiekvieną žiemą pasitinka su nerimu.