pykinimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pykinimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pykinimas“.
Po sekso jaučiate pykinimą? Štai dėl ko taip būna
Sekso metu dažniausiai tikimės patirti malonumą, atsipalaidavimą ir pasitenkinimą. Tačiau kai vietoj šių teigiamų jausmų jus apima pykinimas, suprantama, jog galite susirūpinti. Pykinimas po lytinių santykių gali atsitikti bet kam, o jo priežastys gali būti įvairios – nuo paprastų iki rimtų sveikatos sutrikimų.
Pykinimas po lytinių santykių gali kilti dėl ūmių ar lėtinių sveikatos problemų.
Šį aliejų vadina be reikalo nuvertintu: sveikatai ypač naudingas
Mėtų eterinis aliejus, pasižymintis gaiviu aromatu ir vėsinančiomis savybėmis, yra pagrindinis daugelio namų ūkio elementas. Tačiau šiame mažame buteliuke slypi ne tik malonus mėtos kvapas.
Tai koncentruota galingo mėtų augalo esencija, kurioje užfiksuota daugybė jo naudingų savybių protui, kūnui ir dvasiai.
Mėtų eterinio aliejaus cheminė sudėtis
Mėtų eterinis aliejus yra ne vienas cheminis junginys, o sudėtingas lakiųjų aromatinių junginių, kuriuos natūraliai gamina mėtų augalas, mišinys.
Štai, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: kiti to nežino
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti? Kokiuose maisto deriniuose gali slypėti pavojus? Ką daryti, kad šventinis Velykų meniu nevirstų kelione į vaistinę ar ligoninę?
Į klausimus, kurie itin dažnai užduodami prieš Velykas ir po švenčių, atsako vaistininkė.
Suglauskite savo nagus: gali išduoti klastingas ligas
Širdies ir kraujotakos sistemos ligos yra pagrindinė mirties priežastis daugybėje pasaulio šalių. Jos kasmet sudaro apie ketvirtadalį visų mirčių, todėl svarbu aptikti jas laiku.
Atlikite paprastą testą su savo pirštais – tai gali išduoti, ar sergate gyvybei pavojingomis ligomis.
Bet kurio iš įspėjamųjų ženklų pastebėjimas gali išgelbėti gyvybę
Kai kurie širdies ligų simptomai daugeliui gerai žinomi, pavyzdžiui, krūtinės skausmas ir dusulys.
Skrandžio uždegimą išduoda šie simptomai: pajutus skubėkite pas gydytoją
Gastritas yra viena iš dažniausių virškinimo sistemos ligų, kuri gali paveikti žmones visų amžiaus grupių. Ši liga susijusi su skrandžio uždegimu, kuris gali kelti įvairių nemalonių simptomų ir ilgalaikį neigiamą poveikį gyvenimo kokybei. Apie skirtingas gastrito rūšis, jo gydymą ir diagnozavimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, pasakoja gydytoja gastroenterologė, docentė Goda Sadauskaitė.
Infarktą išduoda šie ženklai: mokėkite atpažinti
Simptomai, kuriuos patiriame sirgdami kokia nors liga ar sirgdami kokia nors liga, dažnai yra susiję su pažeista kūno sritimi. Pavyzdžiui, logiška, kad kosulys yra kvėpavimo takų problemos požymis arba pilvo skausmas gali reikšti skrandžio sutrikimus.
Tačiau taip būna ne visada, kai kurie simptomai gali atrodyti nesusiję. Kraštutiniais atvejais tai gali būti pavojinga, nes gali būti ignoruojamos arba klaidingai supainiojamos gyvybei pavojingos ligos.
Staiga mirė 29-erių influencerė: įspėja visus saugotis šių simptomų
29 metų Brazilijos influencerė Luana Andrade mirė praėjus dienai po to, kai jai pietryčių San Paulo miesto ligoninėje buvo atlikta kelio liposakcija. Kelio liposakcija – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamos riebalų sankaupos iš vidinės kelio dalies. Ji padeda pasiekti labiau kontūruotą išvaizdą. Andradei procedūrą atliko privatus gydytojas ir anesteziologas, kuriuos pasamdė jos šeima.
Praėjus maždaug dviem su puse valandos po operacijos – modeliui sustojo širdis, kaip pranešama.
Realybės šou dalyviams po pirmosios užduoties pasidarė bloga: „Atrodo, jog kažkas būtų gerai išsivėmęs čia“
Populiaraus realybės šou „(ne)VISKAS ĮSKAIČIUOTA“ antrojo sezono dalyviai jau įvykdė pirmąją užduotį. Jovita ir Saulius ant Velnio kalno Pietų Ispanijoje gavo užduotį apsilankyti tikro velnio virtuvėje – išgerti penkis gurmaniškus kokteilius, suplaktus iš šlykščiausių produktų derinių. Dėl kiekvieno neišgerto kokteilio dalyviai galėjo prarasti po 200 eurų.
Klaipėdiečiui vos 1 ženklas išdavė insultą: įspėja visus
Daugelio galvoje sukurtas įsivaizdavimas, kad insultas – vyresnio amžiaus žmones užklumpantis sveikatos sutrikimas. Tačiau klaipėdiečio Gyčio Lengvenio atvejis tik dar kartą parodo, kad nuo to neapsaugotas nė vienas – nei jaunas, nei senas.
Prieš daugiau nei metus Gytį ištiko insultas – kaip pats sako, tai buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus, nes jis – jaunas, sveikas, aktyvus vyras ir nebuvo nė menkiausio įspėjamojo ženklo, kad staiga liga prikaustys prie lovos.
Lietuviams smogia nemaloni infekcija: įspėja apie simptomus
Tėvai įvairiose socialinių grupėse ir toliau dalinasi istorijomis, kad vaikus parklupdo klastinga žarnyno infekcija – norovirusas. Specialistai primena, į kokius simptomus būtina atkreipti dėmesį.
Nors žarnyno infekcijos dažnai pasireiškia žiemą, tačiau prasidėjus pavasariui svarbu neatsipalaiduoti ir toliau rūpintis sveikata, rašo thesun.co.uk.
Norovirusas – tai žarnyno infekcija, kuri sukelia pykinimą, vėmimą ir viduriavimą.
REKLAMA
REKLAMA
Siautės magnetinė audra: pataria, ką daryti, jei užklupo šie simptomai
Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu, rašoma pranešime spaudai.
Šie simptomai išduoda klastingą bakteriją: ją nešioja du trečdaliai pasaulio gyventojų
Helicobacter pylori (H. pylori) – virškinamajame trakte aptinkama bakterija. Ją nešioja maždaug du trečdaliai pasaulio gyventojų. Nors nemažai jų suprastėjusia savijauta nesiskundžia, esant silpnesnei imuninės sistemos būklei, H. Pylori bakterija gali sukelti rimtas sveikatos problemas.
„Mokslininkai nustatė, jog H. pylori bakterija dažniausiai ardo skrandžio gleivinę.
Pilvo skausmas palangiškei išdavė klastingą ligą: įspėja visus
Netikėtai užklupęs pilvo skausmas, pykinimas ar net vėmimas yra simptomai, kurie išduoda lėtinį kirmėlinės ataugos – apendicito – uždegimą. Dažniausiai jis smogia visai netikėtai, todėl yra be galo svarbu laiku kreiptis į sveikatos specialistus. Palangiškė Gabija (aut. past. – tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomas) pasakoja, kad apendicito uždegimas ją užklupo pačiu netinkamiausiu laiku – vos tik prasidėjus pandemijai ir karantinui.
Nuolatinis pykinimas: ką jis gali atskleisti?
Niekas nenuneigs, pykinimas – itin nemalonus jausmas. Pykinant apima silpnumas, pila šaltas prakaitas, oda išblykšta, gausėja seilėtekis, pulsas retėja, mažėja kraujospūdis. Tai sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja ir centrinė nervų sistema, ir hormoninė reguliavimo sistema.
BENU vaistininkas Marius Lukštaraupis sako, kad pykinimą ir vėmimą gali sukelti tiek fiziologinės, tiek psichologinės priežastys.
Nėštumą išduoda šie ženklai: atkreipkite į juos dėmesį
Galbūt jūs negalite sulaukti, kol būsite nėščia, o gal norite dar šiek tiek palaukti, kol turėsite kūdikį. Bet kokiu atveju pravartu žinoti nėštumo požymius. Mes žinome, kad nėštumą išduoda didelis ir apvalus pilvas, tačiau yra daugybė požymių, kurie gali pasireikšti dar jo neturint.
1. Galvos skausmai
Jei geriate pakankamai vandens ir nejaučiate streso ar nesate pavargusi, bet vis tiek skauda galvą, tai gali būti ženklas, kad esate nėščia.
Nuolatinis pykinimas išduoda nemalonią ligą: ja serga beveik visi
Šią vasarą keliones lėktuvais dauguma iškeitė į išvykas po Lietuvą ar kaimynines šalis automobiliu ar autobusu, tačiau ne visiems tokios kelionės – vienas malonumas. Vilnietė Emilija pasakoja, jog jau nuo vaikystės ilgesnes šeimos išvykas ar mokyklines ekskursijas autobusu prisimena kaip blogą sapną – kol visi mėgaudavosi kelione, ji visą kelią laukdavo, kada pasibaigs supimas, kad netektų vairuotojo vėl prašyti stoti pakelėje.
Pykinimas išduoda rimtą ligą: nenumokite ranka
Žodis „pykinimas“ sukelia nemalonią patirtį: primena tą pojūtį skrandyje ir galvoje, kurį dažnai jaučiame prieš vėmimą. Siaubingas pykinimas taip pat yra kūno išminties išraiška. Lygiai taip pat, kaip alkis liepia prisipildyti, kai mums reikia maisto, pykinimas reiškia priešingai - mums reikia ištuštinti skrandį, kitaip nukentės mūsų sveikata, rašoma prevention.com. Taigi pykinimą nebūtinai reikia numalšinti. Pvz.
Pykinimas išduoda rimtą ligą: gydytojas perspėja
Skaitytoja kreipėsi į medikus klausdama, kodėl pykinimas tapo nuolatiniu palydovu. Gydytojas Martinas Scurras atsako į klausimus apie sveikatą portale dailymail.co.uk Mane kasdien pykina jau šešis mėnesius. Tyriausi, dariausi kraujo tyrimus ir skenavimus, į mano pilvą net buvo įleista vaizdo kamera. Bet jokie tyrimai nedavė rezultatų. Man buvo pasakyta, kad simptomus greičiausiai sukelia stresas. Krinta svoris ir jaučiuosi išsekusi. Nežinau, ką daryti.
Vargina aukštas kraujospūdis? Šių maisto produktų atsisakykite dar šiandien
Aukšto kraujospūdžio simptomai – galvos svaigimas, skausmas krūtinėje ir pykinimas. Tačiau hipertenzijos pavojų sumažinti galite iš valgiaraščio išbraukę šiuos maisto produktus, rašoma dailystar.co.uk. Nors hipertenzija pasitaiko labai dažnai, daugeliu šios diagnozės atvejų jos galima išvengti. Pavojų mažinti galima įvairiais būdais. Vienas jų – mitybos patobulinimai. Medicinos ekspertai įsitikinę, kad druskos suvartojimo ribojimas – vienas iš paprastų būdų natūraliai sumažinti kraujo spaudimą.
Specialistai siunčia įspėjimą: šis sutrikimas dažniau kamuoja vasarą
Vasarą gyventojai dažniau nei kitais metų laikais skundžiasi įvairiais skrandžio ir žarnyno negalavimais – padaugėja apsinuodijimo maistu ir žarnyno infekcijų atvejų. Kol vasara dar žada palepinti šiluma, o iš daržų ar turgų namo grįžtame pilnais krepšiais gėrybių, specialistai įspėja saugotis užteršto, sugedusio ar netinkamai laikyto maisto.
Svaigsta galva arba pykina? Net neįtariate, kokia liga galite sirgti
Tie, kuriuos tik įsėdus į automobilį, autobusą, lėktuvą ar plaukiant laivu, ima pykinti, supranta, kad bet kokia kelionė, net ir pati trumpiausia, kaip reikiant apkarsta. Vis dėlto, šiandien keliavimas transporto priemonėmis neišvengiamas, o ir apriboti savęs juk nesinori. Nors su pykinimu keliaujant susiduria daug žmonių, tačiau tik maža dalis žino, kodėl taip vyksta ir kaip galima visam laikui to atsikratyti.
7 simptomai, kuriuos dažniausiai ignoruoja moterys: dažniausiai baigiasi mirtimi
Viena JAV gyvenanti moteris, vardu Sue Palmer, naktį nubudo kankinama pykinimo. Kaip ir daugelis moterų, nusivėmusi ji vėl atsigulė į lovą. Sue nežinojo, kad tai – vienas iš apie širdies smūgį pranešančių simptomų. Kaip portalui „The Washington Post“ rašė ji, Sue dėkoja savo vyrui už tai, kad įkalbėjo ją vykti į ligoninę ir taip išgelbėjo jai gyvybę. Remiantis 2013-ųjų metų duomenimis, kas ketvirtos moters JAV mirties priežastis – širdies liga.
Ruošiatės kelionei? Šie patarimai jums būtini
Dažnas susiduria su problema keliaujant – pykinimu. Daugelis žmonių negali skaityti važiuodami, o kai kurie jaučia šleikštulį tiesiog keliaudami automobiliu ar lėktuvu. Ką daryti, pataria akušerė-ginekologė Jūratė Žmuidzinaitė. „Reikia ką nors būtinai užkąsti. Būtinai pasiimti vandens, bent obuolį“, - teigia medikė. Anot ekspertės, labai svarbu, kad nebūtų aštrių kvapų. „Pavyzdžiui, yra nerekomenduojamas apelsinas, braškės. Stiprūs kvapai gali išprovokuoti pykinimą“, - sako specialistė.
Lionelio Messi pykinimo paslaptis kelia nerimą – kas kankina žvaigždę?
„Barcelona“ sirgaliai prieš „El Clasico“ dvikovą su Madrido „Real“ šeštadienį priversti nerimauti. Priežastis – nėra 100 proc. aišku, ar futbolo žvaigždė Lionelis Messi galės žaisti. Paskutinėse rungtynėse namie su „Malaga“ 29 metų argentiniečio aikštėje vėl nebuvo dėl problemų su skrandžiu. Kitais žodžiais tariant, L. Messi vėl kankina paslaptinga pykinimo liga. „Barcelona“ medikai skėsčioja rankomis – nerado jokios priežasties, kodėl futbolininkas aikštėje staiga supykintas ima vemti.
Medikai primena, kodėl svarbu maistą šventiniam stalui ruošti saugiai
Linkėdami gražių šv. Velykų Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šventiniam stalui pagamintas maistas turi būti ne tik skanus, gražiai patiektas, bet ir saugiai paruoštas. Su maistu plintančios užkrečiamosios ligos išlieka aktualia visuomenės sveikatos problema. Praėjusiais metais mūsų šalyje buvo užregistruota daugiau nei 21 tūkst. asmenų, sirgusių žarnyno infekcinėmis ligomis, kuriomis užsikrečiama mikroorganizmams patekus per burną.
Velykų belaukiant: ką daryti ir kaip išvengti apsinuodijimų?
Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad bet koks apsinuodijimas pavojingas, nes sutrikdo svarbiausių žmogaus organų ir sistemų funkcijas, net gali sukelti mirtį, tad būtinai perskaitykite, kaip išvengti apsinuodijimų ir kaip suteikti pirmąją pagalbą apsinuodijus. Apsinuodyti galima alkoholiu, narkotikais, dujomis, skysčiais, įvairiomis cheminėmis medžiagomis, pasenusiais maisto produktais, grybais ir uogomis, nuodingais augalais, vaistais.
Nuo ko padeda citrina?
Citrina – naudingas ir daugelio iš mūsų mėgstamas vaisius. Ar žinote, kokiomis savybėmis jis pasižymi? Angina. Skauda gerklę? Suvalgykite pusę citrinos su žievele. Taip, tai rūgštu, tačiau itin naudinga. Atskiestomis citrinos sultimis taip pat galima paskalauti gerklę (maišykite santykiu 1:3). Skalaukite maždaug kas valandą visą dieną. Taip pat sultis galima patepti gerklę tose vietose, kur susikaupė baltų apnašų. Bronchitas. Sumaišykite 50 g tarkuoto krieno ir 2–3 citrinų sultis.
Toksikozė mažina persileidimo riziką
Moterys, kurias nėštumo metu kamavo toksikozė, gimdo sveikesnius vaikus, palyginti su tomis, kurios šių simptomų nejuto.
Prie tokios išvados priėjo žurnalo „Reproductive Toxicology“ tyrėjai. Pykinimas nėštumo metu ne tik teigiamai veikia būsimo kūdikio sveikatą, bet ir mažina persileidimo bei apsigimimų riziką. Toksikozė nėščiąją kamuoja dėl to, kad jos organizme padidėja specifinio hormono kiekis. Šį hormoną išskiria placenta, kuri, kaip žinia, yra labai svarbi kūdikio raidai.
Ką turime žinoti apie meningokokinę infekciją?
Kas yra meningokokinė infekcija, kaip ji plinta ir ką turėtume žinoti, jeigu mūsų artimoje aplinkoje (mokykloje, darbe, kitame kolektyve) kas nors suserga šia liga?
Meningokokinė infekcija – tai labai reta, tačiau pavojinga bakterinė infekcija, plintanti artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku infekcijos nešiotoju.
Kai kuriuos žmones nuo „iOS 7“ pykina tiesiogine prasme
Yra tikrai nemažai žmonių, kurie piktinasi naujausios „Apple" operacinės sistemos „iOS 7" dizainu. Vis tik panašu, kad kai kurie tai daro dėl labai svarbios priežasties: paralakso efektas bei po ekraną lakstančios piktogramos jiems sukelia jūros ligą, praneša „The Verge". Vartotojai skundžiasi, kad nuo tokios animacijos juos paprasčiausiai pykina. Jie lygina naująjį efektą su knygos skaitymu judančiame automobilyje.
Šeimos kelionė automobiliu – ką reikia žinoti?
Daugelis šeimų keliaudami ilgą atstumą automobiliu pasakoja vieni kitiems įvairias istorijas, prisiminimus ir juokingus įvykius, kad laikas neprailgtų. Tačiau kaip išvengti nuolatinio kelionių palydovo – pykinimo automobilyje, ir kaip numalšinti nuolat tarpusavyje besiginčijančių vaikų konfliktus? Pateikiame kelis patarimus, kurie padės paversti jūsų kelionę malonia ir įsimintina.
Viską suplanuokite iš anksto
Prieš leisdamiesi į kelionę apsvarstykite visus už ir prieš.
Kodėl ne visi galime gerti pieną?
Lietuvoje per 34 % gyventojų turi pieno cukrų laktozę skaidančio fermento trūkumą, todėl jiems, suvartojus pieno produktų ar kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra pieno produktų, tiksliau – laktozės, gali pasireikšti nepageidaujami simptomai. Nors laktozės netoleravimas yra dažnas, ne visi jaučiamus nepageidaujamus simptomus priskiria šiai būklei. Laktozės netoleravimas ypač paplitęs tarp juodaodžių (iki 95 %), Azijos, Ispanijos gyventojų ir Amerikos indėnų.
PMS ar nėštumas
Mėnesinės vėluoja jau keletą dienų? Veikiausiai tave visą jau persmelkė nerimastingas laukimas: ar tai tik nereiškia, kad „užkibai“? Vienos šios žinios laukia su viltimi, kitos – su stingdančia baime. Kaip iš šalutinių požymių atskirti, ar tai gali būti nėštumas, ar tai – tik užsitęsęs PMS? Jei iki šiol dar nebuvai pastojusi, gali būti išties sunku pasakyti, ką jauti – ar PMS, ar ankstyvuosius nėštumo simptomus. Juk nė nenutuoki, ką tavo kūnas gali iškrėsti.
Virškinimo problemos – neskubėkite kaltinti skrandžio
Virškinimo sutrikimų simptomai, tokie kaip skausmas ir sunkumas pavalgius, pykinimas, rėmuo, raugėjimas, pilvo pūtimas, pažįstami daugeliui iš mūsų. Nors tokius pojūčius gali sukelti rimtos virškinimo organų ligos, tačiau neretai virškinimo negalavimų priežastis yra netinkama mityba, stresas, žalingi įpročiai, mažas fizinis aktyvumas.
Skrandis kaltas ne visada
Dažnai virškinimo sutrikimai tapatinami su skrandžio negalavimais.
„Tylusis“ infarktas: kaip atpažinti?
Priešingai gyvuojančiam stereotipui, infarktai toli gražu ne visada kerta it perkūnas iš giedro dangaus. Yra ne vienas širdies smūgio link vedantis simptomas, galintis kartotis kelias dienas ar net savaites. Ir blogiausia tai, jog tai anaiptol ne tokie simptomai, kokių, manoma, tokiu atveju reikia tikėtis.
Be to, artėjančio infarkto požymiai gali skirtis vyrams ir moterims, dar kitokie reikštis vyresnio amžiaus žmonėms.
Kaip atpažinti panikos priepuolį?
„Man kažkas blogai“, – galvoje sukasi mintis. Širdis daužosi, atrodo, tuoj iššoks iš krūtinės, akyse tamsu, ima stigti oro. Užlieja baimės banga, žmonės aplinkui atrodo tarsi netikri.
Norisi vieno – bėgti ir pasislėpti. Ir tik po kelių minučių šiek tiek aprimstame, pasaulis vėl įgyja įprastą spalvą, o ką tik tvyrojusi paniška baimė palieka nejaukią tuštumą.
Panikos priepuolio simptomus reguliariai patiria maždaug du procentai žmonių visame pasaulyje.
Apie ką įspėja streikuojantis skrandis?
Sunkumas skrandyje, skausmas, pykinimas, ėdantis rėmuo – šie simptomai daugeliui mūsų yra gerai pažįstami ir... sistemingai ignoruojami.
Priežasčių nekreipti dėmesio į nemalonius pojūčius randame nesunkiai: gal ką nors ne tą suvalgėme, gal ne laiku ar per greitai. Ir šiaip visiems žmonėms tokių dalykų pasitaiko nuolat.
Įsimetame į burną tabletę virškinimą skatinančių fermentų ir vėl bėgte į darbą.
TESTAS: kodėl man skauda galvą?
Testo klausimai išaiškina esmines galvos skausmo priežastis bei padeda nustatyti ligos (jei tokia sergate) simptomus. Panašius klausimus pacientui gydytojas kelia (bent jau turėtų kelti) pirminės apžiūros metu. Tai paprasti klausimai, padėsiantys sužinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį bei kiekvieną išmokantys pastebėti vieną ar kitą simptomą.
Šis testas turėtų padėti visiems, kas turi galvą ant pečių. Kaip sako sena patarlė, nėra galvos be problemos.
TOP 10: keistos ligos, kurių priežastys nėra žinomos
Pateikiame sąrašą neįprastų ligų, kurios neturi aiškaus sukėlėjo – ar bent jau vieningos nuomonės dėl jo. Daugumą šių susirgimų – itin reti, tačiau juos visus vienija neįprastų simptomų pasireiškimas. Jei žinote dar kokius nors paminėtųjų ligų simptomus – nepatingėkite palikti komentaro.
10. Persijos įlankos karo sindromas
Persijos įlankos karo sindromas (angl. – Gulf War Syndrome) – tai liga, kuria serga šio prieš dvidešimtmetį vykusio karo tarp Irano ir Irako veteranai.