psichozė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „psichozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „psichozė“.
Turėtų žinoti kiekvienas: anksčiau tai vadinta „baltais arkliais“, bet dabartinės būklės – kur kas sunkesnės
Gydytojai psichiatrai atvirai pasakoja, kad šiais laikais dažniau susiduria su tokiomis psichikos sveikatos būklėmis kaip psichozė. Gydytojas psichiatras ir Vilniaus psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius sako, kad kartais psichozę gali sukelti ir vienkartinis draudžiamų cheminių medžiagų vartojimas.
Gydytojas prabilo apie siaubingą tragediją: tarp jaunimo tai dabar plinta kaip epidemija, o pasekmės baisios
Kol esami ir buvę valdantieji vis įsivelia į ginčus dėl alkoholio ribojimų Lietuvoje efektyvumo, gydytojai sako matantys kitą didžiulę tragediją. Pasak psichiatro Martyno Marcinkevičiaus, audringos, neaiškaus plauko narkotikų sukeltos psichozės dabar tarp jaunimo plinta kaip tikra epidemija, tačiau naujienos apie tai retai pakliūva į straipsnių antraštes.
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktorius atviras – tai, kas vyksta dabar, yra baisi tragedija.
Po gimdymo Giedrė atsidūrė psichiatrinėje: siunčia žinią visiems
Tapimas mama – euforijos lydimas gyvenimo momentas. Tačiau 27-erių vilnietės Giedrės Kralikauskienės patirtys rodo, kad ne viskas primena filmuose matomus siužetus. Po gimdymo apėmusi euforija taip įsisiūbavo, kad perėjo į pogimdyminę psichozę ir galiausiai atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje. Ji atvirai dalijasi savo istorija, kad padėtų kitoms nesijausti vienišoms ir sugriautų stigmas, gaubiančias psichikos sveikatą.
Psichiatras atskleidė priežastį, kodėl tėvai žudo vaikus: jiems atrodo, kad tai vienintelis išsigelbėjimas
Nuošalioje vietoje, netoli Verkių malūno, kaip įtariama, mama nuskandino dvi dvejų ir nė metukų neturinčias dukras. Apie Neryje skęstančią dvejų metų mergaitę ir šalia jos neadekvačiai besielgiančią moterį žmonės pranešė sekmadienį po 11 valandos. Atvykę medikai dar gaivino mergaitę, bet ji mirė. Nors pareigūnams kalbėjo apie norą nusiskandinti, mamos drabužiai buvo sausi, jos ir dukters batus pareigūnai rado ant kranto.
Psichiatras įvardino priežastį, galėjusią lemti tragišką įvykį Vilniuje: „Mamos būna tokioje nevilty“
Aiškėja daugiau detalių kraupioje, kaip spėjama, vaikžudystės istorijoje. Sekmadienį dvi mergaites Neryje galimai nuskandinusi moteris dirbo policijoje. Pareigūne nebuvo, dirbo personalo skyriuje.
Kolegos ją apibūdina kaip kruopščią ir tylią, kuri nesiskundė savo problemomis. Vis dėlto dabar aiškėja, kad ji turėjo bėdų šeimoje.
Neries pakrantėje nematyti nė ženklo, kad sekmadienį ten įvyko tragedija. Tik didelių vyriškų batų, greičiausiai pareigūnų ar gelbėtojų pėdsakai.
Gydytojai įspėja: kartais užtenka kartą paragauti svaigalų, kad prasidėtų psichinė liga
Kai kurios gydymo įstaigos patiria sergančiųjų psichikos ligomis antplūdį. Žmonės skundžiasi jau ne tik nerimo sutrikimais, dažnam jų diagnozuojama netgi psichozė. O dėl visų šių negalavimų galima kaltinti kelerius metus pasaulį kausčiusią pandemiją, Rusijos pradėtą karą Ukrainoje ir, pastaruoju metu vis dažniau į ligos patalą jaunus žmones guldančius, narkotikus.
Specialistas įvertino Putino psichologinę būklę: įtaria psichozę ir „balsus galvoje“
Psichoterapeuto teigimu, Vladimiras Putinas pasižymi psichozei būdingais bruožais ir galimu „asmenybės sutrikimu“, kurį greičiausiai sukėlė jo sprendimas vengti beveik visų žmonių kontaktų nuo COVID-19 pandemijos pradžios.
Rusijos lyderis nuo pandemijos pradžios izoliuoja save nu kitų žmonių, o psichoterapeutas Noelis McDermottas perspėja, kad tai galėjo padaryti „negrįžtamą psichologinę“ žalą ir tapti vienu iš veiksnių, nulėmusių jo sprendimą sukelti karą Ukrainoje.
Aiškėja daugiau apie Šilutės mediko psichozę: jis išvežtas gydyti
Pirmą dieną Šilutės ligoninėje ir Koronavisuro skyriuje dirbęs gydytojas anesteziologas staiga ėmė švaistytis švirkštu, o tada iššoko pro antrojo aukšto langą. Vyras susilaužė koją ir atsidūrė psichiatrų globoje. Šie įtaria, kad mediką ištiko ūmi psichozė.
Šilutės ligoninėje dirbantys medikai ir tuo metu ten buvę pacientai negalėjo patikėti tuo, ką mato.
Šilutės ligoninės COVID-19 skyriaus mediką ištiko psichozė: švaistėsi švirkštu ir iššoko pro langą
Šilutės ligoninėje COVID-19 skyriuje dirbantį gydytoją ištiko psichozė, praneša portale „Šilokarčema“.
Pasak portalo šaltinio, gydytojas skyriuje pradėjo švaistytis švirkštu ir iššoko pro antrame aukšte esantį langą. Medikas susilaužė koją.
Iš psichiatrinės ligoninės išėjusi vilnietė ryžosi prabilti atvirai: kiti apie tai kalbėti bijo
„Aš atsikeldavau ir žinodavau, kad mano užduotis yra tiesiog išbūti šią dieną“, – prisimena Laura Tulaitė, prieš trejus metus patyrusi psichozės epizodą bei depresiją. Prieš kelias savaites antrą kartą iš psichiatrinės ligoninės išėjusi moteris sako, kad trūksta žmonių, kurie dalintųsi savo istorijomis su kitais.
Su Laura susitikome gausiai žmonių pripildytoje Vilniaus kavinėje, kur žmonių pašnekesiai mūsų pokalbį ištirpdė šurmulyje.
REKLAMA
REKLAMA
„Balti arkliai“ – kaip atpažinti ir elgtis šalia psichozės ištikto žmogaus
„Balti arkliai“ – dažnam lietuviui juokų kontekste girdėtas pasakymas apie neblaivių žmonių būseną, kuomet padauginus alkoholio ima vaidentis ar prasideda haliucinacijos. Visgi ši liga, medikams geriau žinoma kaip alkoholinė psichozė, veltui priimama nerimtai, kadangi palieka ryškius pėdsakus žmogaus gyvenime.
Pasaulis nėrė į „Žvaigždžių karų“ filmo psichozę
Pasaulis tikrąja ta žodžio prasme paskendo „Žvaigždžių karų“ filmo psichozėje. Ir ne tik todėl, kad filmas muša visus kino teatrų uždirbtų pinigų rekordus. Filmo fanai atrodo tikrai išprotėjo, rengia masinius šviesos kardų mūšius ir fantastinio filmo elementų įžvelgia net naujausioje Hubblo teleskopo nuotraukoje. Joje matoma mūsų galaktikoje besikurianti žvaigždė panaši į dviašmenį filmo šviesos kardą.
Masinė psichozė: ar susimąstėte, kiek pinigų išleidžiate loterijos bilietams?
Vienam kauniečiui laimėjus pusaštunto milijono eurų prizą „Eurojackpot“ – loterijos bilietų pardavimai gerokai išaugo. Žmonės eina, perka loterijos bilietus ir taip pat tikisi nutverti laimės paukštę už uodegos. Ir išties, ar kada susimąstėte, kiek pinigų išleidžiate loterijai? Ar juos švaistote vėjais, ar tiesiog pinigus leidžiate pramogai? O gal jūs, jei nuolat perkate loterijos bilietus, jau esate nuo jos priklausomas, kaip kazino gyvenimus pralošiantys žaidėjai.
Kasdien kanapes rūkantys žmonės 5 kartus labiau rizikuoja susirgti psichoze
Londono karališkojo koledžo („King’s College London“, KCL) Psichiatrijos, psichologijos ir neuromokslų instituto atlikto tyrimo duomenimis, kanapių rūkymas yra susijęs su 24 proc. ištirtų psichozių atvejų. Tyrime teigiama, kad „Skunk“ kanapes rūkantis žmogus dėl „Skunk“ sudėtyje esančių psichoaktyviųjų medžiagų gali tris kartus dažniau susirgti psichoze nei „žolės“ nerūkantis asmuo. Kasdien kanapes rūkančiam žmogui psichozė gali išsivystyti penkis kartus dažniau nei kanapių nerūkančiam.
Programuotojas bute Vilniuje augino haliucinogeninius grybus
Vyriškis teisinosi , jog grybieną augino iš smalsumo, norėdamas pamatyti, kaip auga grybai. Gavus informacijos, jog Vilniuje, Kalvarijų gatvėje butą nuomojantis programuotojas atsiėmė siuntinį iš JAV su haliucinogeninių grybų sporomis, Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai patikrino patalpas ir rado ten apkvaitusį nuomininką, kuris nerišliai teisinosi kvaišinančią grybieną auginęs šiaip sau – „norėjau pasižiūrėti, kaip auga.
Psichotinė Lietuva: viešai pasirodyti su vaiku rizikinga
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas buvo stebėtinai šauniai surengtas festivalis: muzika atlikta kokybiškai, diskusijų temos įvairavo pagal kiekvieno interesus, net jei ne visi politikai dėl jų pritapo, žaliai šviečianti instaliacija iš plastikinių butelių įkalnėje vakarus darė dar jaukesnius, o biotualetai net paskutinę renginio dieną buvo švarūs.
Apsaugininkai – malonūs ir kultūringi. Gausu padoraus, šiuolaikiško, mąstančio jaunimo, senų ir naujų pažįstamų.
JAV mokykloje plinta paslaptinga traukulius sukelianti liga
Jungtinėse Amerikos Valstijose, Niujorko valstijos Le Rojaus mokykloje plinta paslaptinga liga, pasireiškinati nerviniais moksleivių tikais ir traukuliais. Vietinis gydytojas moksleivėms (daugiausia – merginoms) diagnozavo tam tikros neurozė formos simptomus, teigdamas, kad pats mokyklos pastatas yra saugus. Tiesa, panašu, kad liga plinta.
Masinė psichozė! Moteris ar paveiksliukas?
Taip: klijuojam blakstienas, „pučiam“ lūpas, statomės krūtis ir pasaulis kris po kojom... Bet ar tikrai?
Žingsniuodama Vilniaus gatvėmis aš dažnai sugalvoju sau tokią pramogą: bandau įsivaizduoti, kokios iš praeinančių merginų patiktų man, jeigu aš būčiau vyru. Ir prie savo vyro nuolat kabinėjuosi: o šita tau patinka? O štai ana?.. Ne dėl moteriškos baimės, nieko blogo nepagalvokit, o dėl gryno smalsumo ir noro suprasti vyrišką moterų grožio suvokimą.
Norvegijos išpuoliai sukėlė debatus
Kai „priešas“ kitoks, pašalietis, lengva daryti skubotas išvadas, kurti stereotipus. Tokia žmogiška prigimtis – esame „mes“ ir yra „jie“. Tačiau kas nutinka, kai priešas atrodo taip pat, kaip ir mes – kilęs iš tos pačios tradicijų ir tikėjimo sistemos?
Būtent ši mįslė kankina Norvegiją po Anderso Beringo Breiviko, kuris yra vadinamas „krikščionių ekstremistu“ arba „krikščionių teroristu“, išpuolių.
Evaldas Jurkevičius: politinė džiazmeno improvizacija opozicijos parinkta tema
Evaldą Jurkevičių stebina, kad masinei psichozei dėl priešlaikinių Seimo rinkimų pasiduoda ir kai kurie valdančios koalicijos nariai, kurie nėra pabėgę į opozicijos gretas.
Pasak parlamentaro, Lietuva jau turėjo precedentą – priešlaikinius Seimo rinkimus 1992 metais. Atkuriamasis Seimas, išrinktas ,1990 metais, po dviejų su puse darbo metų ryžosi priešlaikiniams rinkimams.
Agnė Rutkauskaitė: masinė spalio psichozė kapinėse
Jau ne už kalnų žvarbios rudeninės šventės, kai masiškai perkame žvakutes, chrizantemų puokštes ir važiuojame iš kapų į kapus lankyti savo mirusiųjų artimųjų.
Ar niekada neteko susimąstyti, kodėl spalio pabaigoje elgiamės kaip pamišę dėl kapų tvarkymo, gražinimo, - koks mūsų tikslas? Jei, kaip iš pirmo žvilgsnio įsivaizduojame, tikslas – aplankyti mirusiuosius artimuosius, prisiminti juos, sveikinu Jus patekote tarp daugumos, kurie sąmoningai suvokdami ar nesuvokdami vis bando save apgauti.
S.S. rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (kovo 24–30 d.)
Jeigu šie trumpoki pašnekėjimai laiku nepasieks skaitytojo-žiūrovo, patikėkit, kaltas bus ne autorius, o mūsų lietuviškųjų interneto serverių išdaigos. Tiesiog kaip kine apie diversijas... Šeštadienis Padrika dienelė, iš tų, apie kurias reklamininkai sako „visiems skoniams“, o žmonių kalba tai paprastai reiškia, kad nė vienam. Na, ne, taip žiauriai tai gal ir nėra... Vien primirštame 1994 metų trileryje „Demaskavimas“ (LNK, 22.55 val.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (balandžio 1-7 d.)
Ar labai konkuruos TV programos su tebežydinčiu „Kino pavasariu ‘06“? Ne, nes pastarajame irgi pasitaiko vidutiniškumo.
Šeštadienis
Kažkokia labai egzotiška diena. Ir žanrų, ir šalių įvairovės prasme.
Gal labiausiai nuspėjama amerikiečių veiksmo drama su vis dar mūsų televizijų tebemėgstamu Clintu Eastwoodu (pirmadienį – dar vienas jo vaidmuo) – „Ugnies linijoje“ (TV3, 20.30 val.). Jis čia specialusis agentas, populiarus tiek, kad jau ir persekiojamieji ima jį pažinti.
Stepokas Strolia rekomenduoja ir ne: Filmai per TV (lapkričio 5-11 d.)
Saulė dar vis triumfuoja. Kino teatruose apstu premjerų ir įdomių renginių. Namų kino reikalai – ne tokie saulėti, bet dar ne beviltiški.
Šeštadienis
Tenka pradėti nuo komplekso „be kaltės kaltas“. Mat aną sykį, kiek nustebęs, kad ukrainiečiai ištraukė iš skrynios italų klasiką „Trys broliai“, dar pasitikrinau STB svetainėje: taip, Francesco Rosi, tas pats filmas, kurį norėjau prisiminti darsyk.