protezas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „protezas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „protezas“.
Amputuoti koją nusprendusio Rapolo istorija nustebino tūkstančius: papasakojo, kaip gyvena dabar
Prieš pusantrų metų internete pasirodęs klaipėdiečio, aitvaravimo instruktoriaus Rapolo Micevičiaus (33) įrašas sulaukė netikėto palaikymo ir pasklido socialiniuose tinkluose. Į vyro pagalbos prašymą sureagavo daugybė žmonių ir prisidėjo prie jo siekiamo tikslo išpildymo – kuo greičiau sugrįžti į aktyvų gyvenimą, kai dėl patirtos traumos jam teko amputuoti pusę kojos. Dabar vyras laisvai juda su kairiosios kojos protezu bei ruošiasi paralimpinėms žaidynėms.
Pabudusi iš komos moteris ėmė spiegti: to išgirsti nelinkėtų niekam
Moteris iš Jungtinių Amerikos Valstijų savaitę laiko prabuvo komoje, o prabudusi sužinojo šokiruojančią žinią, kad jos vyras žuvo per avariją, o ji pati buvo sunkiai sužalota.
Gini Thomas ir jos vyras Joe buvo susituokę 17 mėnesių, kai pateko į katastrofišką motociklo avariją, kuri visiems laikams pakeitė jos gyvenimą.
Susidūrę su automobiliu, kuris nesustojo prie „Stop“ ženklo, sutuoktiniai buvo nublokšti nuo motociklo, rašo mirror.co.uk.
Be kojytės gimusios Veronikos gyvenime – pokyčiai: mama nesulaiko ašarų
Praėjusių metų „Išsipildymo akcijos“ herojė Veronika savo šypsena pakerėjo ne vieną. Be kojytės gimusi mergaitė jau pasiekė vieną svajonę – po atliktų operacijų ir pritaikius protezą, ji gali vaikščioti ir siekti didžiausios svajonės – džiaugsmingai lakstyti su kitais vaikais.
Neseniai mažoji Veronika atšventė šeštąjį gimtadienį – smagiai šventė, valgė tortą ir tryško džiaugsmu.
Paaiškėjo, kaip gyvena rankos netekusi 9-metė ukrainietė: sulaukė jautrios žinios
Devynerių metų Saša Filipčuk iš Bučos, praradusi ranką dėl žiaurių Rusijos karinių veiksmų, su mama išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, kur mergaitė sulauks rankos protezo.
Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska, praneša „Ukrinform“.
Išgyveno košmariškus žiaurumus
„Devynmetė Saša Filipčuk yra mergaitė, kuri neteko rankos ir per plauką išgyveno Bučoje. Apie ją rašiau dar kovo mėnesį, kai tik išgirdau jos istoriją.
Abiejų kojų neturintis Valerijus iš valstybės gavo protezus: nepavyksta žengti net kelių žingsnių
Abiejų kojų neturintis vilnietis iš valstybės gavo protezus, kuriuos dėvint vidury gatvės kartkartėmis būtina nusiimti kelnes. To reikia tam, kad protezai leistų atsisėsti. Vyras sako, tai dar nebūtų didžiausia bėda, dar svarbiau, kad sovietmečiu sukurtus protezus pačiam užsidėti – neįveikiama užduotis.
Ligonių kasos atšauna, esą tokiems pacientams kokybiškesnių, ne vieną tūkstantį eurų kainuojančių protezų valstybė kompensuoti tiesiog neįstengia.
Be plaštakos gimusiam berniukui – 3D spausdintuvu gamintas protezas: juos dovanoja visiems norintiems
Juanas gimė be apatinės kairės rankos dalies. Tačiau jo gyvenimas pagaliau pasikeitė: iš vienos Madride įsikūrusios organizacijos jis gavo 3D spausdintuvu pagamintą specialiai pritaikytą protezą.
„Tai man padės paimti daiktus: žaislus, pagalves“, – sako berniukas Juan Xavier Moyolema.
Džiaugiasi ir jo mama Elizabeth Sanchez: Kai jis pats paims daiktus, jausis saugesnis. Jam ir be plaštakos pavykdavo ką nors paimti, bet su plaštaka, žinoma, bus daug patogiau.
Iš darbo be abiejų rankų grįžęs Matas sulaukė širdį veriančios žinios: sunkiai patikėjo ir pats
Prieš porą mėnesių po Lietuvą ėmė plisti 31-erių Mato iš Kaišiadorių istorija. Nelaimės metu darbe rankų netekęs vyras pasakojo apie tai, kad nuo galimybės ir vėl turėti rankas jį skiria 600 tūkst. eurų. Dabar Matas yra laimingas, nes gerų žmonių dėka pavyko surinkti nemažą dalį sumos, kurį skiria jį nuo svajonės.
Lemtingą 2019 metų rugpjūtį Matas dirbo įmonėje, kuri teikė elektronines-inžinerines paslaugas.
Be pusės kojos gyvenanti Indrė pribloškia atvirumu: pirmoji simpatija atstūmė žiauriais žodžiais
Turintys įvairias negalias ar patiriantys kitokių gyvenimo sunkumų žmonės neretai savęs klausia – kodėl tai nutiko būtent man? Su panašiomis mintimis ilgą laiką gyveno ir kojos protezą nešiojanti 22 metų Indrė Kručaitė iš Vilniaus. Tačiau šiandien mergina savo fizinę negalią laiko ne kokia nors bausme, o likimo jai siųsta dovana ir išskirtinumu.
„Mano negalia yra įgimta, gimiau su dešinės kojos šlaunikaulio trūkumu.
Diana ir Laima gyvena su naujos kartos sąnario protezais – papasakojo, kaip jaučiasi
Ar žinojote, kad beveik pusė vyresnio amžiaus Lietuvos moterų kenčia nuo rankų nykščių sąnarių susidėvėjimo? Tad ir Klaipėdos chirurgai imasi unikalių operacijų – visiškai atstato susidėvėjusius rankų nykščių sąnarius. Pacientams įstato naujos kartos šveicarišką endoprotezą. Medikų teigimu, ateityje tokios operacijos labai pagerins beveik pusės vyresnio amžiaus Lietuvos moterų gyvenimą.
Niekuo neišsiskirianti moteris slepia šiurpią paslaptį: vietoje nosies žioji skylė
Didžiojoje Britanijoje populiarioje ryto laidoje „This Morning“ pasirodžiusi moteris, vardu Jayne Hardman, privertė žiūrovus ir laidos vedėjus trumpam sulaikyti kvapą. Hardman prieš metus buvo diagnozuota autoimuninė liga, kuri paveikė jos kvėpavimo takus bei pažeidė pačią nosį. Moteriai buvo sunku kvėpuoti, mat jos nosies kaulas tarsi grimzdo gilyn į kaukolę, kol vizualiai nosis atrodė tarsi plokščia.
REKLAMA
REKLAMA
Po kojos amputacijos moteris pražydo: „Vėl galiu dėvėti sukneles“
Du dešimtmečius moteris slėpė savo paralyžiuotą koją po kelnėmis, tačiau dabar ji drąsiai dėvi sukneles. Viskas pasikeitė po sprendimo koją amputuoti. Daugybe metų Kristy Wimberly iš Sent Luiso, Misūrio, JAV, gėdijosi savo dešinės kojos, kuri neaugo tokiu pačiu tempu kaip ir kita moters koja. Jai buvo diagnozuotas retas nugaros smegenų navikas, astrocitoma, kai jai buvo vos 6 metai. Nervai, jungiantys nugarkaulį su koja, buvo sužaloti operacijų metu, kuomet buvo šalinamas navikas.
Dar vaikystėje kojos netekusi mergina padarė tai, kas įkvėps ne vieną
Mergina, kuri neseniai baigė universitetą, nusprendė tai atšvęsti su drauge išvykdama į kelionę po Europą. Atrodytų viskas labai įprasta, tačiau viena jos idėja kelionej tapo interneto sensacija. Jauna mergina nuo gimimo kentėjo nuo sunkios ligos, todėl kai jai buvo vos ketveri jai reikėjo amputuoti koją. Ir ji visą gyvenimą vaikčiojo su protezu.
TOP 10: modernios idėjos, tapusios realybe daug anksčiau, nei įsivaizduojate (I)
Kasdienybėje mes naudojame tiek daug daiktų, kurie, kaip neteisingai yra tikima, buvo išrasti šiais laikais. Nenuostabu, mat dauguma daiktų gaminami naudojant sudėtingas technologijas arba visuomenei buvo pristatyti tik XIX ar XX a. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skambėtų moderniomis vadinamos idėjos iš tikrųjų buvo išrastos dar prieš tūkstančius metų. 10. Galūnių protezai Nepatikėsite, tačiau amputuotas galūnes pakeičiantys protezai buvo naudojami jau ir Jėzaus laikais.
Pas odontologą – noriai ir be baimės!
Rudeniškai šiltą spalio šeštadienį sostinės odontologijos klinika „Ovidenta“ skardėjo nuo klegesio ir balionų pokšėjimo – į susitikimą su ponu Dančiu sugužėjo beveik pusšimtis įvairaus amžiaus vaikų, augančių daugiavaikėse šeimose.
Kariškiams sukurtais bioniniais pirštais jau naudojasi ir civiliai
Juddy Grifin iš Ilinojaus tapo pirma ne karo veterane valstijoje, kuriai suteikta galimybė atkurti pirštus. Prieš 16 metų per nelaimingą atsitikimą darbe ji prarado beveik visus pirštus, o dabar turės kitokius – bioninius. Šį elektromechaninį protezą valdo pati moteris. Pirmieji jos įspūdžiai – labai teigiamI. „Turėsiu daugiau laisvės, tai sustiprins pasitikėjimą savimi“, – įsitikinusi J. Grifin.
25 beprotiškiausi kiborgai realiame gyvenime (II)
Kas nutinka, kai nebelieka ribos tarp natūralumo ir dirbtinumo? Ar sukuriama kažkas panašaus į Terminatorių? Atsakymas yra - galbūt. Kol kas technologija dar nepakankamai ištobulinta, tačiau šie realybėje jau egzistuojantys kiborgai patvirtina, kad mes pamažu ir užtikrintai judame prie tikslo sujungti žmogų ir technologijas.
25 beprotiškiausi kiborgai realiame gyvenime (I)
Kas nutinka, kai nebelieka ribos tarp natūralumo ir dirbtinumo? Ar sukuriama kažkas panašaus į Terminatorių? Atsakymas yra - galbūt. Kol kas technologija dar nepakankamai ištobulinta, tačiau šie realybėje jau egzistuojantys kiborgai patvirtina, kad mes pamažu ir užtikrintai judame link tikslo sujungti žmogų ir technologijas. 25. „Sixthsense“ technologija Individas projektuoja informaciją ant objekto naudodamas rankų gestais ir kompiuterio vizualizacija pagrįstomis technikomis.
2 metrų ilgio aligatoriui pritaisytas uodegos protezas
Finikso herpetologijos draugijos (Arizona, JAV) mokslininkai daugiau nei 2 metrų ilgio aligatoriui, vardu Ponas Stubbsas, pritvirtino uodegos protezą, rašo Yahoo! NEWS. 11-metis Ponas Stubbsas uodegos neteko kovodamas su kitu aligatoriumi prieš maždaug 8 metus. Jį ir dar 30 kitų aligatorių mokslininkai išvadavo iš nelegalios gyvūnų fermos viename Arizonos miestelyje. Be uodegos roplys negalėjo plaukti, todėl nebuvo paleistas į laisvę.
Kojos protezas padėjo apmulkinti apsaugą
Du privačios apsaugos firmos darbuotojai atleisti iš darbo, nes nusikaltėliui prisegė elektroninę žymą prie dirbtinės nusikaltėlio kojos. 29-erių metų nusikaltęs vyriškis, gavęs bausmę neperžengti savo namų kiemo ribos ir ant kojos nešioti žymą, kuri suveiktų šią ribą kirtus, apmovė apsaugos darbuotojus, rašo orange.co.uk.
Jis apvyniojo savo kojos protezą bintu, siekdamas, kad žymą tvirtinantys darbuotojai manytų, jog koja tiesiog sužeista.
Lietuviško gydymo atomazga – Danijoje
„Danijoje to nebūtų atsitikę, liga buvo labai apleista“, – tokius gydytojos žodžius po kojos dalies amputacijos Danijoje prisimena šiaulietė Justina Pargalgauskaitė-Hansen. Justinos tikslas – suburti sistemine vilklige sergančius žmones. „Noriu, kad mano istorija nepasikartotų“, – sako moteris.
Diagnozė – sisteminė raudonoji vilkligė
Pirmuosius ligos simptomus Justina pajuto 1999 metais būdama moksleivė. Išbėrė visą kūną.
Naujas snapas pingvinui
Rio de Žaneiro (Brazilija) zoologijos sode apgyvendintas Magelano pingvinas Tungo nuo šiol vėl galės snapu gaudyti žuvis. Tokią galimybę jam suteikė snapo protezas ir jį pagaminę bei pritvirtinę žmonės. Tungo į zoologijos sodą pateko iš netoliese esančio paplūdimio, kuriame buvo rastas su nulaužtu snapu. Manoma, kad pingviną sužalojo motorinės valties propeleris.
Daktaro klaida: pacientui pritvirtinta antra kairė koja
Protezavimo ekspertas savo pacientui "pritaisė" dvi kaires kojas. Daktaras pritvirtino blogą protezą prie amputuotos galūnės.
Patrickas Morrisonas (76) po dešinės kojos amputacijos tikėjosi galėsiantis gyventi pilnavertį gyvenimą ir normaliai naudotis savo kojos protezu.
Senjoras buvo šokiruotas sužinojęs, kad protezavimo ekspertas Malcolmas Griffithsas jam pritvirtino antrą kairę koją vietoje dešinės.