protestai irane

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „protestai irane“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „protestai irane“.

Jungtinės Tautos dėl žiauraus protestų malšinimo pašalino Iraną iš moterų teisių komisijos

Jungtinės Tautos, atsižvelgusios į žiaurų Teherano susidorojimą su moterų vadovaujamais protestais, trečiadienį nubalsavo už Irano pašalinimą iš moterų teises ginančios institucijos.  Po kampanijos, kuriai vadovavo Jungtinės Valstijos, 29 JT Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybos (ECOSOC) valstybės narės nubalsavo už Islamo Respublikos pašalinimą iš Jungtinių Tautų moterų padėties komisijos (UNCSW) likusiam 2022–2026 metų kadencijos laikotarpiui.
2022-12-15

Irane – antroji su protestais susijusi egzekucija

Iranas pirmadienį įvykdė antrą egzekuciją, susijusią su beveik tris mėnesius trunkančiais protestais, pranešė teismų naujienų agentūra „Mizan Online“. „Majidrezai Rahnavardui, kuris lapkričio 29 dieną buvo nuteistas myriop už tai, kad peiliu nužudė du apsaugos darbuotojus ir sužeidė dar keturis žmones“, Mašhade viešai įvykdyta mirties bausmė, sakoma pranešime. „Mizan Online“ teigimu, M. Rahnavardas buvo suimtas lapkričio 17 dieną, kai bandė pabėgti iš šalies.
2022-12-12

Po egzekucijos Irane Berlynas išsikvietė Teherano pasiuntinį

Po pirmosios žinomos egzekucijos Irane dėl ten vykstančių protestų Vokietija ketvirtadienį išsikvietė šiitiškos respublikos ambasadorių, pranešė vienas diplomatinis šaltinis. Šaltinis nepateikė jokios išsamesnės informacijos apie iškvietimą.
2022-12-09

JT žmogaus teisių taryba surengs skubų posėdį dėl Irano

Jungtinių Tautų žmogaus teisių taryba pirmadienį paskelbė, kad šį mėnesį surengs skubų posėdį dėl Irano, kuriame dėl žiauraus susidorojimo su masiniais protestais žuvo šimtai žmonių. JT aukščiausioji teisių institucija pranešė, kad lapkričio 24 dieną bus surengta specialioji sesija dėl „blogėjančios žmogaus teisių padėties“ Irane. Sprendimas priimtas po to, kai Vokietijos ir Islandijos ambasadoriai prie JT Ženevoje vėlai penktadienį pateikė prašymą surengti tokį susitikimą.
2022-11-14

Šeimos skausmui ribų nėra: mokykloje sumušta 16-metė mirė ligoninėje

16-metė iranietė Asra Panahi mirė po to, kai ketvirtadienį Šahedo mergaičių vidurinėje mokykloje, kurioje ji mokėsi, buvo surengtas reidas ir karinės pajėgos pareikalavo, kad moksleivės sugiedotų Irano himną aukščiausiojo lyderio ajatolos Ali Chamenėjaus garbei. Drąsi mergaitė buvo viena iš tų, kurios atsisakė giedoti himną.
312 2022-10-19

Osle – susirėmimai prie Irano ambasados: yra sužeistųjų

Osle per ketvirtadienį prie Irano ambasados surengtą demonstraciją kilus susirėmimams, nesunkiai nukentėjo du žmonės, o dar 90 buvo sulaikyti, pranešė Norvegijos policija. Išreikšti protestą dėl Irano kurdės Mahsos Amini mirties po liūdnai pagarsėjusios moralės policijos sulaikymo, taip pat prieš Irano smūgius Irako Kurdistanui, prie ambasados susirinko kelios dešimtys protestuotojų. Kai kurie iš jų buvo apsigaubę pečius kurdų vėliava.
2022-09-29

Seimas pasmerkė Irano valdžios veiksmus prieš protestuotojus

Seimas ketvirtadienį pasmerkė Irano valdžios veiksmus bandant numalšinti protestus, kilusius po moralės policijos sulaikytos 22 metų Mahsos Amini mirties.

Nužudytos Mashos Amini pusbrolis atskleidė, nuo ko mergina mirė

Irano kurdė Mahsa Amini, kurią Teherane sulaikė liūdnai pagarsėjusi moralės policija, mirė po „stipraus smūgio į galvą“, sakė Irake gyvenantis jos pusbrolis. „Jhinos mirtis atvėrė varus visuotiniam pykčiui“, – sakė 34 metų Erfanas Salihas Mortezaee, pavartodamas kurdišką M. Amini vardą ir turėdamas galvoje jos žūties sukeltą besitęsiančią protestų bangą. Pasak E. S. Mortezaee, po pranešimų apie 22 metų M. Amini mirtį jos motina jam telefonu papasakojo, kas nutiko.
2022-09-28

Iranas teisia protestų dalyvius

Iranas teisia 16 gruodžio mėnesį Teherane vykusių protestų dalyvių, praneša BBC. 5 teisiamieji kaltinami „kariavimu prieš Dievą“, kiti - viešosios tvarkos ir nacionalinio saugumo pažeidimu, propagandos skleidimu prieš šalies valdžią, riaušių kėlimu. Pagal Irano teisę už „kariavimą prieš Dievą“ baudžiama mirties bausme. Visi teisiamieji buvo suimti gruodžio 27 dieną, kai šiitai musulmonai šventė Ašuros religinį festivalį.
2010-01-31
Į viršų