programos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „programos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „programos“.

Skubiai įspėja „Android“ vartotojus: privalote tai padaryti

Milijonai „Android“ naudotojų raginami tikrinti savo telefonus, nes aptikta programų, kurios gali eikvoti akumuliatorių, nes išjungus ekraną paleidžiama reklama Milijonai „Android“ naudotojų raginami patikrinti savo įrenginius ir ištrinti nesąžiningas programėles, kurios gali išeikvoti akumuliatoriaus energiją ir naudoti mobiliuosius duomenis net tada, kai ekranas yra išjungtas. Nerimą keliantį atradimą padarė „McAfee“ saugumo komanda.
2023-08-09

Parlamente – paskutinis balsavimas dėl rusiškų ir baltarusiškų programų draudimo

Nebelikus nepaprastosios padėties režimo visoje šalies teritorijoje, Seimas skubos tvarka ketvirtadienį planuoja priimti įstatymo pataisą, numatančią laikiną rusiškų ir baltarusiškų programų draudimą Lietuvoje. Visuomenės informavimo įstatymo pataisos projektą pateikęs Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis teigė, kad skuba būtina, jog „neatsirastų duobė“ ir nebūtų atnaujintas propagandinių kanalų retransliavimas.
Aktualijos 2022-09-22

Pietryčių Lietuvoje pradėtos retransliuoti dvi naujos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje pradėtos retransliuoti dvi naujos televizijos programos, penktadienį pranešė Lietuvos radijo ir televizijos centras. Naujos programos, „Belsat” ir „TVP World”, yra Lenkijos visuomeninio transliuotojo „Telewizija Polska“ kuriamos programos. „Belsat” transliuojama baltarusių ir rusų kalbomis, „TVP World” – anglų kalba.

Dvigubai aktyvesni nei praeituose rinkimuose: eilėje žmonės laukė ir tamsoje, ir per lietų

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose baigėsi dvigubai didesniu nei prieš ketverius metus aktyvumu. Atiduoti balsą norintys žmonės laukė kelių valandų eilėse ir net lietuje. Tiesa, sociologai tuo per daug džiaugtis neskuba ir sako, kad dar nereiškia, jog kils ir bendras šių rinkimų aktyvumas. Vis dėl to rinkėjams akis bado Vyriausiosios rinkimų komisijos negebėjimas sklandžiai organizuoti darbo. Jau prasidėjo ir balsavimas namuose. Balsavimo punktas sostinės Lukiškių aikštėje.

Milžiniškos eilės balsuoti išankstiniuose rinkimuose vienus džiugina, kitus siutina

Prasidėjęs išankstinis balsavimas ir nutįsusios eilės Seimo rinkimuose vienus žmones kelia į euforiją, kitus – siutina. Ypač pikti ir žodžių nesirenka Raseinių gyventojai, kai vilniečiai yra euforijoje. Tiesa, rinkėjų aktyvumas kol kas mažesnis nei per ankstesnius rinkimus. Aliarmą kelia rinkimų komisijų nariai. Jau poryt jiems teks keliauti po namus ir priimti izoliacijoje esančių žmonių balsus, o apsauginių apsiaustų iš valstybės rezervo esą smarkiai trūksta.

Žadamos dovanos rinkėjams: papildomos laisvos dienos ir 500 eurų vaiko pinigų

Prieš artėjančius Seimo rinkimus partijos pasiūlė aibę idėjų, kaip pagerinti socialinę apsaugos sritį ir keisti darbo reguliavimo tvarką. Nuo senjorų tobulėjimo kuponų iki mamadienių ir tėvadienių. Politikai taip pat siūlo ir mobiliadienius – galimybę tėvams per mėnesį vieną dieną dirbti nuotoliniu būdu. Tokiais ir panašiais siūlymais partijos bando įsiteikti rinkėjams prieš spalio 11 dieną vyksiančius Seimo rinkimus.

TV3 Žinių eksperimentas: kiek kainuoja rinkėjų balsas?

Ar įmanoma artėjančiuose Seimo rinkimuose nupirkti rinkėjų balsus ir už kiek žmonės pasiryžę savo balsą parduoti? Tokį eksperimentą atliko TV3 žinių žurnalistai.  Parduoti savo pasirinkimo teisę rizikuojant pakliūti į areštinę ir gauti pusės tūkstančio eurų baudą vilniečiai sutiko ir už 10 ir už 25 eurus, o kai kurie už pinigus net siūlėsi surinkti visą būrį tokių kuriem keli euras yra svarbiau nei sąžiningi rinkimai.
Aktualijos 2020-10-02

5 partijų pažadai ekspertų akimis: o iš kur papildomi pinigai skurdui mažinti?

Iki Seimo rinkimų liko visai nedaug. Galbūt jau bandėte skaityti partijų programas ir išsirinkti, kurie pažadai ir vizijos jums atrodo priimtiniausi? Kurios partijos siūlo racionaliausias idėjas, o kokius pažadus rinkėjams vertėtų praleisti pro ausis? „Už mus šneka mūsų darbai“, – sako valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis. „Tai, ką pristatome, atsakome už kiekvieną savo žodį“, – pasakoja Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas. „Daugiau jėgos Lietuvai.

Lietuva atsikratė beveik 2 tūkst. profesinio mokymo programų

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia per pusę metų išregistravusi 1,7 tūkst. nepaklausių profesinio mokymo programų. Vien per lapkričio mėnesį uždaryta 1,2 tūkst. programų, kurios bent dvejus metus buvo nevykdomos ir kuriose nebuvo mokinių. „Atsisakoma morališkai pasenusių ir nerentabilių programų, kurių jau kelerius metus niekas nebesirenka.
Aktualijos 2018-11-27

Tai sukels žaibišką aistrą: išbandykite dar šį vakarą

Seksualiniame gyvenime trokštate pokyčių, tačiau į galvą nešauna jokių naujų minčių? Išbandykite šias penkias telefonines programėles, kurios greitai pagerins jūsų seksualinį gyvenimą. 1.Programėlė „Pillow“. Entuziastingas seksualinis gyvenimas nepavyktų be intymumo proceso. Būtent ši programėlė padidina intymumą tarp partnerių. Programėlė skleidžia tam tikrus garsus, kurie skatina poros ryšį, padidina artumą ir norą.
2018-03-18
REKLAMA
REKLAMA

Kirtis LEU: didžioji dalis programų bus naikinama

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studijų prorektorius Kęstutis Šidlauskas sako, kad numatoma tęsti tik nedidelę dalį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) programų. „Skaičius bus labai nedidelis – ne dėl to, kad mes išbraukėme ar atmetėme daugybę programų, paprasčiausiai mes jas tiesiog kuriame stambesnes.
Aktualijos 2018-02-10

Ateinantys 4 metai: kokie mokesčiai laukia?

Rinkimai nenumaldomai artėja, o su jais ir nauji įstatymai. Dažniausiai partijos į savo programas įrašo daugybę mokestinių lengvatų, tačiau jau dabar matyti, kad kai kurie pažadai tokiais tik ir liks. Naujienų portalas tv3.lt apžvelgia pagrindinius mokesčių ir verslo sąlygų punktus programose. Jų realumą ir naudingumą įvertina SEB banko vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda ir asociacijos Investors' Forum vykdomoji direktorė  Rūta Skyrienė.

Nuosprendis: specialybės, kurioms atėjo galas

Aukštosioms mokykloms, konkuruojant dėl studentų, vis dažniau siūlo naujas ir įmantrias specialybes su skambiais pavadinimais. Universitetai ir kolegijos rengia reklamines kampanijas ir bando prisivilioti kuo daugiau studentų, tačiau ne visuomet tai pavyksta. Švietimo ir mokslo ministerija pateikė sąrašą net vienuolikos aukštųjų mokyklų, kurių studijų programos nesurinko reikiamo studentų skaičiaus, o kai kuriais atvejais nesulaukė nė vieno stojančiojo.
2015-08-13

Rytų kaimynai šeštadienį aiškinosi studijavimo sąlygas Lietuvoje

 Daugiau kaip 150 Baltarusijos moksleivių ir jų tėvų kovo 28 dieną dalyvavo Europos humanitarinio universiteto (EHU) Atvirų durų dienų renginiuose, kur įsitraukė į kūrybines dirbtuves su EHU lektoriais, aiškinosi tremtyje veikiančio baltarusių universiteto siūlomas studijų programas ir po euro įvedimo pasikeitusias gyvenimo sąlygas Lietuvoje.
2015-03-29

10 naudingiausių mobiliųjų programėlių mokiniams ir mokytojams

„European Schoolnet“ ir Lježo universiteto tyrimo „Survey of Schools: ICT in Education“ duomenimis, Lietuvos mokytojų pasitikėjimas savo skaitmeniniais gebėjimais yra mažesnis nei ES vidurkis. Tuo tarpu 44,7 proc. tėvų mano, jog būtent naujausių technologijų naudojimas ne tik informatikos pamokose, bet ir mokant kitų dalykų, skatintų vaikų motyvaciją mokytis, parodė programos „Samsung Mokykla ateičiai“ ir elektroninio dienyno TAMO apklausa.
2014-10-22

Tarptautinės magistrantūros studijos, už kurias mokestį galima kompensuoti

Mykolo Romerio universitetas kviečia studijuoti jungtinėse su užsienio universitetais magistrantūros studijų programose, kurios iš dalies finansuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis. Kviečiame studijuoti jungtinėje magistratūros studijų programoje „Darbo ir organizacinė psichologija“, skirtoje psichologijos bakalauro laipsnį įgijusiems asmenims. Kartu su Talino Technologijos universitetu vykdoma tarptautinė studijų programa suteis visoje Europoje pripažįstamą diplomą.
2014-07-14

Švietimo ir mokslo ministerija svarsto galimybę trumpinti profesinį mokymą iki 1,5 metų

Profesinio mokymo programų laikas vidurinį išsilavinimą įgijusiems asmenims galėtų trumpėti nuo dviejų iki pusantrų metų, teigia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM). Taip pat rengiami teisės aktų pakeitimai, kurie turėtų užtikrinti lankstesnį programų parengimą - licencijos, reikalingos vykdyti formalųjį profesinį mokymą, gavimo laikas nuo trijų mėnesių sutrumpėtų iki 30–40 dienų, praneša ŠMM.
2014-06-13

Investicinius projektus būtina užbaigti iki kitų metų liepos

Paramos gavėjai, dalyvaujantys Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos (KPP) investicinėse priemonėse, privalo laikytis tam tikrų įsipareigojimų ir projektus įgyvendinti laiku. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai primena svarbiausius paramos gavėjų įsipareigojimus. Mokėjimo prašymus pateikti laiku NMA Projektų administravimo skyriaus vedėja Genovaitė Beniulienė pataria paramos gavėjams neatidėlioti projektų įgyvendinimo.
2014-02-05

NSA nepadėjo išvengti nė vieno teroro akto

Vienas iš NSA veiklos tyrimo komisijos narių, Čikagos universiteto teisės profesorius Geoffrey Stone, teigia, jog jis nerado jokių įrodymų, kad Nacionalinio saugumo agentūros sekimo programos kaip nors padėjo išvengti teroristinių išpuolių. NSA šnipinėjimo programų metu renkama galimybė duomenų apie interneto vartotojus. Tam reikalui slapčia įsilaužiama ir į stambių IT kompanijų bei mobiliojo ryšio operatorių sistemas.
2013-12-28

Prognozė: 2020-aisiais pasaulyje bus apie 400 mln. studentų

Jovita Sukackaitė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt Per pusantro šimto šalių atstovai Vilniuje diskutuos apie tarptautiškumo plėtrą ir Europos aukštąjį mokslą. Ketvirtadienį prasideda vienas didžiausių švietimui skirtų renginių – dvi dienas truksianti konferencija „Europos aukštasis mokslas pasaulyje“. Specialistai prognozuoja, kad mažiau nei per dešimtmetį – iki 2020-ųjų – smarkiai išaugs kitų šalių aukštosiose mokyklose studijuojančių studentų skaičius: jis sieks apie 7 mln.
2013-09-05

Išrinktas saugiausias išmanusis telefonas

 Šiandien vartotojai išmaniuosiuose telefonuose kaupia ne tik kontaktinę informaciją, bet ir svarbius dokumentus, kurių praradimas gali sukelti nemalonumų. „Inc.“ išrinko saugiausius verslo klasės išmaniuosius telefonus, kurių savininkai, pavogus arba pametus įrenginį, gali jaustis saugūs. Naujajame „HTC One“ telefone veikianti veidų atpažinimo ir figūrinio ekrano užrakto technologija suteikia papildomų saugumo garantijų.
2013-05-04

„Pirataujantys“ verslininkai dėl žalos atlyginimo susitaria taikiai

„BSA | The Software Alliance“ (BSA) atstovų Lietuvoje „IPnovus Law“ duomenimis, praėjusiais metais nelicencijuotas kompiuterių programas naudojusios bendrovės ginčus su autorių teisių turėtojais daugeliu atvejų sprendė taikiai. Tokia tendencija pastebima antrus metus iš eilės ir vis daugiau intelektinės nuosavybės pažeidėjų sutinka kompensuoti autorių teisių turėtojams padarytą žalą savo noru. 2012 metais kompensacijų žąla išaugo 13 proc.
2013-02-21

IT prognozės 2013-iems metams: mobilumas, mobilumas ir dar kartą mobilumas

Informacinės technologijos ir verslo procesai tapo neatsiejami ir toliau žengs koja kojon – prognozuoja IT specialistai. Vienos iš pasaulyje pirmaujančių informacinių technologijų mokslinių tyrimų ir konsultavimo bendrovės „Gartner“ analitikų nuomone, 2013-tais metais ne tik padidės IT reikšmė verslui, tačiau išaugs ir išlaidos. Jų teigimu, ypač pastebimai padidės programinės įrangos reikšmė ir pranašumas, o kartu ir investicijos į ją.
2012-12-20

„Microsoft“ oficialiai pristatė „Windows 8“

Šiandien „Microsoft“ oficialiai  pristatė naująją operacinę sistemą „Windows 8“.  Nuo spalio 26 dienos „Windows 8“ bus galima įsigyti arba atnaujinti ankstesnę operacinės sistemos versiją 37 skirtingomis kalbomis 40—tyje šalių, taip pat ir Lietuvoje. Naujoji operacinė sistema sukurta naudotis lietumui jautriais ekranais, taip pat ir įprastam darbui su klaviatūra ir pele.
2012-10-25

Prancūzas išmaniųjų telefonų programėlėmis pavogė šimtus tūkstančių eurų

Prancūzijos Amjeno mieste sulaikytas 20-metis prisipažino išmaniųjų telefonų programėlėmis platinęs virusus ir iš tūkstančių žmonių pavogęs pinigų, pranešė BBC. Prokurorai teigia, kad jaunuolis iš 17 tūkst. nukentėjusiųjų nuo 2011 metų vogė labai mažas pinigų sumas, iš kurių susidarė 500 tūkst. eurų suma. Nusikaltėlis veikė savo tėvų namuose ir kūrė nemokamai parsisiunčiamas programėles išmaniesiems telefonams.
2012-10-19

„Kaspersky Lab“ pristatė naujas kompiuterių apsaugos programas

Bendrovė „Kaspersky Lab“ pranešė pristačiusi privatiems vartotojams skirtas savo antivirusinių programų versijas: optimalų apsaugos sprendimą „Kaspersky Internet Security“ ir bazinės kompiuterio apsaugos programą „Kaspersky Anti-Virus 2013“. „Atnaujintame Kaspersky Internet Security 2013“ sprendime taikomos kelios visiškai naujos technologijos kovoti su labiausiai paplitusiomis ir sudėtingomis grėsmėmis, nukreiptomis į vartotojų asmens duomenis ir banko sąskaitas.
2012-09-20

A. Maldeikienė: svarbiausia partijų programose – tai, ko jos nepasako

Partijų rinkimines programas skaityti verta, tačiau reikia atidžiai vertinti kiekvieną pažadą, kadangi dažniausiai partijos nesako kitų pasekmių, kurios lauktų žmonių, jei vienas ar kitas pažadas būtų įgyvendintas, sako ekonomistė Aušra Maldeikienė. Kaip pavyzdį ji pateikė Darbo partijos pasiūlymą panaikinti nedarbą per dvejus metus ar pakelti minimalų atlyginimą iki 1500 Lt - anot jos, tai padaryti tikrai įmanoma, bet reikia kalbėti ir apie tai, kas būtų po to.

Kokias studijų programas šiemet „numarino“ būsimi studentai?

Šiemet juodajame sąraše atsidūrė 60 studijų programų, kurias stojantiesiems siūlė šalies universitetai ir kolegijos, tačiau dėl menko stojančiųjų susidomėjimo priėmimas į minėtas programas vykdytas nebuvo. Nors aukštosios mokyklos dažnai kritikuojamos dėl to, kad vilioja studentus ir į ne itin perspektyvias studijų programas ir taip susirenka studijų krepšelius, panašu, kad laikui bėgant patys stojantieji ima skirti grūdus nuo pelų.
2012-08-07

Aš prieš eksperimentus su mano vaikais

Buvau  diskusijoje, "ar mūsų vaikai taps lyčių lygybės bandomaisiais triušiais ", kurią seime pristatė seimo narė A.Baukutė. Apie tai daug rašo spauda, paskaitykit, bet man labiausiai užkliuvo, kad ši programa jau diegiama Lietuvoje. Švietimo ministerija tyli, savivaldybė irgi nieko negali pasakyti. Neva privačių darželių, mes negalim kontroliuoti. Bet tai ne visai privatus darželis, nes darželiam skiriami krepšeliai, juos finansuojam mes, visuomenė.

Universitetai negirdi darbdavių reikalavimų

Kasmet stojantiesiems aukštosios mokyklos pasiūlo pluoštą naujų studijų programų. Ir nors teigiama, kad taip siekiama žengti koja kojon su rinkos tendencijomis, specialistai pastebi, jog jaunuoliai vis dar renkasi neperspektyvias specialybes. Studijų kokybės vertinimo centras skaičiuoja, kad šiemet akredituota 137 naujų studijų programų įvairiose šalies aukštosiose mokyklose.
2012-07-09

Didžiausi „Angry Birds“ fanai rinktinėje – R. Javtokas ir J. Valančiūnas

Mobiliosios programėlės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gyvenime yra išsikovojusios svarbią vietą, atskleidė telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ apklausa. Dauguma rinktinės narių savo išmaniuosiuose telefonuose turi daugiau nei 10, o kai kurie – ir virš 20 programėlių. Krepšininkai jų pagalba sužino svarbiausias naujienas ir palaiko ryšį su artimaisiais bei gerbėjais.
2012-07-03

„Google“ tęsia apsipirkimų maratoną?

Kompanija „Google“ nusprendė dar kartą paišlaidauti, tačiau naudinga sau linkme – įsigyjant „šviežių idėjų“. Pranešama iš karto apie du sandorius, kurių metu buvo įsigytos kompanijos „Meebo“ ir „QuickOffice“. Kompanija „Meebo“ žinoma kaip instrumentų juostos „Meebo bar“, skirtos socialiniams puslapiams, ir tarnybos „Meebo Messenger“ kūrėja.
2012-06-07

MRU tarptautiniai ekspertai vertina Lietuvoje dėstomas studijų programas

Lietuvoje šią savaitę lankosi ekspertai iš Europos aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo agentūros, kurie vertina dešimt Mykolo Romerio universitete (MRU) vykdomų pirmosios ir antrosios pakopos studijų. „Suvokiame save kaip pasaulio ir Europos mokslo bei studijų rinkos dalyvį, nuolat plėtojame universiteto tarptautiškumą, todėl siekiame visų išorinio tarptautinio studijų programų įvertinimo“, - teigė MRU rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis.
2012-05-15

(Ne)išmanieji lietuviai

Visai neseniai vienas mobiliojo ryšio operatorių užsakė tyrimą, kurio rezultatai, švelniai tariant – nustebino. Buvo atlikta apklausa, kaip ir kiek lietuviai naudojasi savo išmaniaisiais telefonais. Pasirodo, net 60 procentų visų išmaniųjų telefonų savininkų neturi interneto prieigos savo telefonuose. Įrenginys, už kurį dažniausiai paklojama nemaža suma, tiesiog atlieka skambinimo ir SMS rašymo funkcijas.
2012-04-25

10 nekenčiamiausių visų laikų programų

Vyrauja nuomonė, kad programos turi būti geriausiais mūsų draugais: spręsti kasdienius uždavinius ir daryti viską, kad supaprastintų mūsų gyvenimą. Tačiau kartais jos taip viską apsunkina, kad sukelia tik neapykantą. Kokios gi programos dažniausiai išveda vartotojus iš kantrybės? „Techradar.com“ sudarė 10 nekenčiamiausių visų laikų programų dešimtuką.
2012-02-28

Rašytojas V. Bubnys: į mokymo programas atėjo antraeiliai rašytojai

Šįmet pažymint tautos dainiaus poeto Jono Mačiulio-Maironio gimimo 150-ąsias metines diskutuojama, kiek aktualūs ir įdomūs šių laikų moksleivijai lietuvių literatūros klasikai, tautinės savimonės žadintojai.
2012-02-03

LRT programų turinys – gyventojų rankose

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia žiūrovus ir klausytojus taptia ktyviais televizijos ir radijo programų formuotojais. Prisidėti prie nacionaliniotransliuotojo radijo ir televizijos programų sudarymo galima dalyvaujantelektroninėje apklausoje.
2012-02-02

Kiek milijonų kainuos slaptieji ketinimų protokolai?

Praėjusį penktadienį Šiaulių universiteto Švietimo ir mokslo ministerijai išsiųsti ketinimų protokolai dėl valstybės tikslinio 15 studijų programų finansavimo, tai yra, dėl 166 studentų krepšelių, yra visiškai įslaptinti arba nieko verti. Tokias prielaidas galima daryti po savaitės pastangų tuos protokolus išvysti. O gauta informacija tik sustiprino nuomonę, kad universitetas rado būdą, kaip apmauti Švietimo ir mokslo ministeriją, o už gautus milijonus gausinti „tikslinių“ bedarbių būrį.

Programišiai kyla į kovą prieš neonacius

Programišiai kyla į kovą prieš neonacius. Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinį, anoniminiai programišiai skelbia internetinį karą politinėms radikalių dešiniųjų grupėms. Programišiai užblokavo per 15 internetinių tinklapių, susijusių su neonaciais. Anoniminiai programišiai pasaulyje garsėja įvairiomis akcijomis. Jie demaskuoja korumpuotus politikus, kovoja prieš nusikalstamumą, diktatūras, kritikuoja antidemokratiškus veiksmus ir t.t. Dažniausiai jų ginklu tampa internetas.
2012-01-04

Sportui skiriamas savivaldybių biudžetas daugiau nei dukart didesnis už KKSD

Kūno kultūros ir sporto departamento ir savivaldybių sporto padalinių vadovų susitikime akcentuotas savivaldybių vaidmuo plėtojant kūno kultūrą ir sportą, teigiama pranešime spaudai. Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) susitikime su miestų ir rajonų savivaldybių sporto skyrių vadovais buvo aptartas savivaldybių vaidmuo ir bendradarbiavimas su departamentu kūno kultūros ir sporto srityje. Susitikime diskutuota ir aktualiu neformalaus švietimo pokyčių klausimu.
2011-11-16

Internetiniuose pokerio portaluose – kova prieš programinius robotus

Pokerio žaidime nemažai ką lemia atsitiktinumas ir realiu laiku kintančios žaidėjų aplinkybės. Tačiau net tokią sunkiai prognozei pasiduodančią intelektinę rungtį pradeda okupuoti robotai. Tiesa, kol kas tik internete. 36 metų amžiaus Bryan'as Taylor'as niekaip negalėjo atsikratyti pojūčio, jog jo mėgstamame interneto portale vyksta kažkas keisto. Trijų jo dažniausių oponentų žaidimo stilius buvo labai panašus ir tiek atitinkantis vienas kitą, jog tai neišvengiamai kėlė įtarimų.
2011-11-13

Kodėl „Siri“ ir beveik visos kompiuterinės programos įgarsintos moters balsu?

Jei „Siri“ asmeninio telefono asistento, sukurto bendrovės „Apple", paklaustumėte, kokiu balsu – vyrišku ar moterišku – jis kalba, greičiausiai aiškaus atsakymo taip ir nesulauktumėte, praneša businessinsider.com. Bet daugelis tyrėjų mano, kad „Siri“ kalba moterišku balsu (nors Prancūzijoje ir Jungtinėje Karalystėje teigiama, kad balsas yra vyriškas). Pradedant GPS navigacijos sistemomis ir baigiant balso pašto dėžučių atsakikliais, kompiuterizuoti balsai daugiausia yra moteriški.
2011-10-24

Pasitelkęs tarptautinius ekspertus MRU vertina savo tarptautiškumo būklę

Nuo 2011 m. vasario Mykolo Romerio universitetas vykdo Pasaulio universitetų asociacijos (PUA) Tarptautiškumo lygmens (savianalizės) programą ISAS (Internationalization Strategy Advisory Service Program). Tarptautiškumo programos tikslas – bendradarbiaujant su Pasaulio universitetų asociacija (PUA), apžvelgti bei įvertinti MRU tarptautiškumo strategiją, įvertinant šiuolaikines universitetų tarptautinio bendradarbiavimo tendencija ir įgyvendinamą veiklą.
2011-10-13

JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso

JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso. Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinius, kompiuterinis virusas sukomplikavo kompiuterių darbą JAV karinėje bazėje. Nevadoje esanti bazė valdo JAV bepiločius lėktuvus, kurie atlieka karines operacija Irake, Afganistane ir kituose regionuose. Neaišku, ar virusas buvo specialiai organizuota kibernetinė ataka, ar tai tik atsitiktinumas.
2011-10-08

Verslas ir švietimas – ranka rankon

Paroda „Expo Aukštaitija 2011“ tradiciškai sutraukė daug lengvosios, maisto pramonės, smulkiųjų prekybininkų, statybų, bankų, turizmo paslaugų sektorių atstovų. Tačiau joje šiemet daugiausia buvo kalbama apie švietimą ir inovacines energetikos technologijas.
2011-10-03

Kultūros ministras įvardijo kitų metų biudžeto prioritetus

Pristatydamas Kultūros ministerijos kitų metų numatomo biudžeto prioritetus, ministras Arūnas Gelūnas Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariams turėjo nemažai prašymų. Finansų ministerijos atstovų teigimu, kitąmet Kultūros ministerijai valstybės asignavimų planuojama per 260 mln. litų. A. Gelūnas pirmiausia prašė dėmesio kitąmet skelbiamų Muziejų metų programai. „Iš savo biudžeto vidinių galimybių mes šiai programai galime skirti tik labai simbolišką 1 mln. litų sumą.
2011-09-28

„Gmail" paštas veikia ir be interneto

Bendrovė „Google“ pranešė savo elektroninio pašto paslaugoje „Gmail“ įdiegusi darbo neprisijungus prie interneto (offline) režimą. Nuo šiol norintys dirbti su „Gmail“, „Google“ kalendoriumi ir „Google Docs“ dokumentais neprisijungus prie interneto gali tai padaryti naudodami „Chrome“ interneto naršyklę. Dirbti „offline“režimu su „Gmail“ galima įsidiegus „Gmail Offline" programėlę, skirtą  „Chrome“ naršyklei.
2011-09-01

Teismas nubaudė programišių, įsilaužusi į JAV kompanijos tinklapį

Sostinės bedarbis už prisijungimą prie JAV kompanijos "Contractor's Register Inc.“ ir klijentų sąrašo prekybą nubaustas 10 tūkstančių litų baudą. Pirmadienį teismas pripažino kaltu 24 metų bedarbį P.S., kuris kaltinamas neteisėtai prisingęs prie JAV kompanijos "Contractor's Register Inc.“  informacinės sistemos ir ją platinęs. Kaltinamajam skirta  77 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio baudą – 10 010 litų. Tokio dydžio baudą kaltinamajam prašė skirti prokuroras.

Kokia LRT programų ateitis?

LRT taryba kviečia visuomenę diskutuoti dėl visuomeninio transliuotojo kuriamų programų ir naujos tokių programų valstybinės strategijos. Atviras diskusijų forumas pradėjo veikti internete www.ateitieslrt.lt. Šiame forume laukiamos nuomonės, komentarai, pasisakymai, pasiūlymai, diskusijos. Vertingiausi pasiūlymai bus plačiai aptariami, o vėliau gali būti įtraukti į programų strategiją. Forumas veiks iki šių metų spalio pabaigos.

Kabelinės TV grupė atsisakė LNK

Liepos 1 d. įsigaliojo  Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, suteikiančios galimybę lietuviškiems komerciniams kanalams iš kabelinių ir abonentinių televizijų operatorių reikalauti pinigų už galimybę rodyti jų programas. Dėl šios priežasties maždaug 100.ooo abonentų, kurie naudojasi kabelinės TV bendrovių  „Vinita“, „Init“, „Sugardas“ paslaugomis, nebematys ne tik LNK televizijos, bet ir šiai grupei priklausančių „TV1“, „Info TV“ ir „Liuks“ kanalų.
2011-07-01
Į viršų