programavimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „programavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „programavimas“.
Susigundę 8 tūkstančių eurų algomis žmonės keičia profesiją: paklausa – kaip niekad didelė
Informacinių technologijų (IT) sektoriuje dirbantys žmonės yra vieni iš daugiausiai uždirbančių asmenų Lietuvoje. Vidutinis „front-end“ programuotojo atlyginimas Lietuvoje siekia 3190 eurų (1876 eurų į rankas), darbo pasiūlymuose galima rasti ir 8 tūkst. eurų ant popieriaus (4840 į rankas) siekiantį atlyginimą. Be tokių algų verslas taip pat siūlo ir įvairias naudas. Visgi, kvalifikuotų IT specialistų vis dar trūksta.
Lietuvoje daugėja vilionių internete: gyventojus įspėja neprarasti budrumo
Lietuvoje daugėja atvejų, kai programišiai rengia rimtus kibernetinius išpuolius prieš įvairias valstybines įstaigas ir institucijas. Hakeriai užšifruoja duomenis ir tada reikalauja šimtatūkstantinių išpirkų. Štai Vilniaus rajono savivaldybė, pernai patyrusi tokį išpuolį, iki šiol dar nėra atgavusi visų prarastų duomenų.
Bet atsipalaiduoti nereikia ir gyventojams – daugėja sukčiavimo atvejų, siūlant investuoti pinigus.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
„Android“ inžinierė programavimo kalbų išmoko internete: mokėkite mokytis
„Android“ inžinierės Beatričės Farias darbo diena atrodo kitaip nei daugelio lietuvių. Moteris dirba amerikiečių įmonėje „Shift4 Payments“, tad nemažai darbų jai tenka nuveikti jau po pietų. Nors Beatričės darbas dažnam gali pasirodyti tarsi svajonė, ji įsitikinusi – tai gali pasiekti kone kiekvienas. Tereikia būti smalsiam, mėgti naujoves, mokėti bendrauti ir mokytis.
Paaiškėjo neįtikėtinas faktas: Lietuvoje gyvena princesės titulą turinti mergina
Išvydę žavią juodaodę itin garbanotais plaukais žmonės negali atitraukti akių, o sužinoję, kad ji – Princesė Benido iš Ganos, tik gūžčioja pečiais. Tiesa, karališko kraujo mergina turi, tačiau atvirauja, jog vardas tik simboliškas, o būtent pasirinkimas atsisakyti karališkųjų pareigų ir atvedė ją į Lietuvą.
Perspėja norinčius investuoti į NFT: „Niekas negali pasakyti, kokia tikroji vertė tų žetonų“
Pasaulį užkariaujanti skaitmeninė mada – NFT – skaitmeniniais žetonais paverčiami meno kūriniai – skverbiasi ir į Lietuvą. Nepakeičiamais žetonais domisi ir investuotojai, ir menininkai, kurie vis dažniau tokenizuoja savo turtą – sukuria unikalų meno kūrinį atvaizduojantį kodą blokų grandinėje. Tačiau ekonomistai kritikuoja investicijas į NFT, kaip ir bet kokį kriptoturtą, sako, kad vejantis burbulinius milijonus galima stipriai nudegti.
Dirbtinis intelektas jau dabar prilygsta vidutinių gabumų programuotojui
JAV technologijų gigantė „Alphabet“ padalinys „DeepMind“ išbandė dirbtinio intelekto programavimo galimybes konkursuose, kuriuose dalyvauja tikri programuotojai. Skelbiama, kad neurotinklas sugebėjo išspręsti vidutinio sudėtingumo užduotis ir pateko į 54 proc. geriausių dalyvių.
Konkursai vyko „Codeforces“ platformoje, kurioje susirenka viso pasaulio programuotojai tam, kad pasitikrintų savo galimybes.
Šiandieninis pasaulis „fake news“ akivaizdoje: mažėja pasitikėjimas institucijomis, valdžia ir net medicina
Dezinformacijos skleidimas – nepagrįstų gandų ar tyčia kuriamos apgaulingos propagandos forma – ne naujiena. Tačiau socialinių medijų paplitimas, 24 valandas per parą gaunamos naujienos ir vartotojų karštligiškas noras greitai viską sužinoti lemia tai, kad šiandien melagingų naujienų (angl. fake news) kaip niekad gausu. Statistikos duomenimis, trečiąjį 2020-ųjų ketvirtį „Facebook“ socialiniame tinkle buvo aktyviai vartojamos (t. y. reaguojama, dalijamasi ir pan.) 1,8 mlrd. netikrų naujienų.
IT bendrovė Lietuvoje ruošiasi įdarbinti virš 100 programuotojų
Nuo praėjusių metų pradžios Lietuvoje veikiantis IT bendrovės „Rocket Software“ padalinys iki 2023 metų planuoja įdarbinti dar apie 130 programinės įrangos inžinierių ir programuotojų.
„Iki 2023-ųjų pirmojo ketvirčio planuojame turėti 200 darbuotojų. Jeigu galėsime daugiau augti – tikrai augsim daugiau“, – trečiadienį sakė „Rocket Software Lietuvos“ vadovė Elinga Kavaliauskienė.
Mokslininkė: nuo mažens ne tik berniukai, bet ir mergaitės turi susipažinti su IT sritimi
Europos lyčių lygybės instituto statistikos duomenimis, informacinių technologijų (IT) ir apskritai technologijų sektoriuje Lietuvoje dirba tik apie 17 proc. moterų. Nors šiandien visuomenėje moterys vis dažniau raginamos netikėti stereotipais, kad IT sritis – išskirtinai vyriška, ir nevengti karjeros technologijų srityje, KTU Dirbtinio intelekto centro vadovės Agnės Paulauskaitės-Tarasevičienės teigimu, ženkliai didesnio merginų susidomėjimo kol kas nepastebima.
Internete – atakų virtinė, nukentėjo ir Lietuva: ekspertai įtaria programišius iš Rusijos
Kol Vakarų pasaulio valstybės bando susidoroti su koronaviruso pandemijos krize, į jas nusitaikė ir kibernetinių išpuolių rengėjai. Didžiules atakas, siejamas su Rusijos programišiais, patyrė įvairios JAV įstaigos, o nuošalyje šio kibernetinio karo nelieka ir Lietuva. Praėjusią savaitę mūsų šalies institucijos patyrė didžiulį išpuolį, kurį lydėjo ir nemaža dozė melagingų pranešimų.
Ko gero, daugelis pastebėjote, kad pirmadienį reikalai internete klostėsi ne taip, kaip įprastai.
REKLAMA
REKLAMA
Užsienio troliai ir programišiai keičia taktiką: nauji fabrikai kritikuoja Lietuvą
Įvykiai Baltarusijoje ir aktyvus Lietuvos vaidmuo palaikant prieš Lukašenką protestuojančius žmones, privertė rytų propagandistus keisti savo taktiką. Pastebima, kad vadinamųjų trolių fabrikai pradėjo kritikuoti Lietuvos laikyseną ir žeria grasinimus dėl karinių ir ekonominių pasekmių. Be to, gerokai padaugėjo ir kibernetinių išpuolių prieš mūsų valstybę – vien šiemet programišiai 6 kartus taikėsi į kritinę mūsų šalies infrastruktūrą.
Legendinėje grupėje išgarsėjęs Klarkas imasi neįprastos veiklos
Gintautas Kirkila-Klarkas visiems puikiai žinomas kaip populiariosios grupės „Balius“ solistas. Kiek daugiau nei prieš porą dešimtmečių didžiulės sėkmės ir pripažinimo sulaukęs atlikėjas, šiandien tuos laikus prisimena su nostalgija. Dainininkas ir humoristas pasakoja, kad šiuo metu vis dar didžiąją dalį savo laiko praleidžia koncertuodamas su grupe įvairiuose Lietuvos miestuose bei provincijose, tačiau bėgant laikui nusprendė ieškoti ir kitų veiklos alternatyvų.
Prognozuoja liūdną baigtį Lietuvai dėl IT darbuotojų stokos
Nedidėjant informacinių technologijų (IT) specialistų kiekiui, Lietuvai kyla rizika pralošti konkurencinę kovą dėl užsienio investicijų, tikina ekspertai. Anot jų, specialistų trūkumas rinkoje jau dabar kai kurių paslaugų ir produktų kainas neadekvačiai kelia į viršų. Išeitimi iš situacijos gali tapti ne tik didesnis dėmesys matematikai ir informacinėms technologijoms mokyklose, bet ir profesinio mokymo įvaizdžio gerinimas bei kvalifikuoti darbuotojai iš užsienio.
„CodeAcademy Kids“ ir „Tele2“ mokys programuoti regionuose gyvenančius vaikus
„Tele2“ kartu su „CodeAcademy Kids“ rengs programavimo mokymus, skirtus regionuose gyvenantiems moksleiviams. Nemokamose pamokose iki pavasario dalyvaus 150 skirtingo amžiaus vaikų. „Informacinių technologijų specialistų paklausa jau dabar yra itin didelė, o tyrimai rodo, kad iki 2020-ųjų Europoje trūks net 900 tūkst. IT darbuotojų.
Pasaulį stulbina 82 metų programuotoja
Kai japonė Masako Wakamiya pradėjo dirbti banke, ji dar skaičiuodavo skaitliukais, o dabar ši 82 metų moteris yra vyriausia amžiumi „iPhone“ programėlių kūrėja, padedanti pritaikyti išmaniuosius telefonus pagyvenusių žmonių poreikiams. Supykusi, kad informacinių technologijų pramonė nelabai nori įtraukti į savo veiklą vyresnių žmonių, moteris pati išmoko programuoti. Tiems, kam per 60, privalo aktyviai mokytis naujų įgūdžių, kad išliktų aštraus proto, tvirtina M.Wakamiya.
Mokytis programuoti skatina jau dabar: robotai nepakeis tik kelių specialybių
4– oji pramonės revoliucija ir robotizacija neaplenks ir Lietuvos. Robotikos akademijos įkūrėjas jau dabar pataria lietuviams ruoštis ir ugdyti kūrėjų kartą. Konferencijoje „Login 2017” virtualiai pasirodęs Robotikos akademijos įkūrėjas Kristijonas Vasiliauskas tiki, kad Lietuva gali tapti robotų kūrėjų šalimi. Tačiau įspėja, kad nesvarbu, kiek jums metų – programuoti mokytis reikia jau dabar ir dairytis specialybių, kurių robotai negali pakeisti.
Nauja iniciatyva: kiekvienam pirmokui – po mikrokompiuterį
Lietuvoje buriama iniciatyva kiekvienam pirmokui padovanoti po mikrokompiuterį. Idėjos autorių teigimu, tai leistų vaikus supažindinti vaikus su programavimu, kuris tampa vis svarbesniu įgūdžiu. „Norėčiau, kad kuo daugiau vaikų turėtų galimybę pasimokyti. Labai noriu, kad neprapultų vaikai ir ateities kartos ateitis pasaulyje. Tai reali grėsmė“, – BNS sakė vienas iš idėjos iniciatorių, Vilniaus miesto mero patarėjas Povilas Poderskis.
IT sritis: mitai ir tiesa apie geidžiamiausius specialistus
Gąsdina mintis, kad ateityje galite nesusirasti gerai apmokamo darbo? O gal tai, kad bergždžios darbo paieškos apkartins ateitį? Nesijaudinkite, išeitis yra. Visuomenei sparčiai žengiant į priekį informacinių technologijų (IT) specialistai, tiesiog, graibstomi, o jų paklausa kiekvienais metais tik auga. Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto siūloma informatikos studijų programa – galimybė užsitikrinti sočią ir sėkmingą ateitį.
Vaikams pasiūlė mokytis rytojaus supergalių
Kiekvienas nepriklausomoje Lietuvoje gimęs jaunuolis bent sekundę pagalvoja, kad mokykloje galėjo su didesniu užsidegimu ateiti į informatikos pamokas. Taip jis dabar būtų vienas geidžiamiausių darbuotojų šalyje ir kiekvieną mėnesį savo sąskaitoje sulauktų keturženklės sumos. Tuo tarpu technologijų kompanija „Samsung“ prognozuoja, kad visi vaikai, gimę 2015 metais, mokykloje programavimo išmoks lygiai taip pat kaip skaičiavimo ar rašybos.
KTU programuotojams – verslo parama
„Šalyje juntamas IT specialistų poreikis verslo ir švietimo atstovus suburia dialogui. Kauno technologijos universitetas ruošia puikius IT specialistus, gebančius dirbti sudėtinguose bendrovės vykdomuose projektuose“, – teigė „Nortal” direktorius Aurimas Danaitis. Programavimo paslaugų lyderė Baltijos šalyse „Nortal” siekia prisidėti prie IT specialistų rengimo bei studentams suteikti praktinės patirties.
Gabiausi studentai mokytis programavimo važiuos į Estiją
Programavimo paslaugų teikėja bendrovė „Nortal” pranešė Lietuvoje pradedanti įgyvendinti bendrovėje Estijoje jau dešimtus metus iš eilės sėkmingai vykdomą jaunimo mokymo programą „Summer University“. Pasak bendrovės atstovų, gabiausi Lietuvos jaunieji programuotojai bus pakviesti į savaitės trukmės programavimo stovyklą Tartu.
Tyrimas atskleidė, kada vaikus reikėtų pradėti mokyti programavimo
Šiandien apie 50% darbo vietų reikalauja vienokių ar kitokių technologinių įgūdžių, o per artimiausią dešimtmetį šis skaičius išaugs iki 77%. Kaip rodo Šiaurės Europos šalyse atliktas tyrimas, IT srities verslo atstovai mano, kad programavimo vaikai turėtų pradėti mokytis vos pradėję eiti į mokyklą arba dar anksčiau.
Savaitgalį – žaidimų kūrėjų renginys
Trijuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – prasideda žaidimų kūrimo renginys „LT Game Jam 2015-ieji“. Dvi paras į komandas susibūrę įvairių sričių specialistai kurs kompiuterinius ir stalo žaidimus. Kompiuteriniams žaidimams populiarėjant, organizatoriai šiemet tikisi sulaukti dvigubai daugiau dalyvių nei anksčiau.
Mokytis programavimo niekada ne vėlu
Ar ne per anksti jau pradinukus mokyti programavimo, o trisdešimtmečiui – ne per vėlu pakeisti profesiją ir tapti programuotoju? Programinės įrangos kūrimo įmonių grupės NFQ vadovas Paulius Insoda „Žinių radijo“ laidoje „Tinklas“ tvirtino, jog niekada ne per vėlu. Šitai esą galioja ne tik moksleiviui, bet ir baigusiam universitetą: – Žinau ne vieną atvejį, kai žmonės pakeičia profesiją, sulaukę ir trisdešimties.
Šešiolikmečio verslininko patarimas bendraamžiams: programuokite!
Šešiolikmetis Petras Šlekys programavimu susidomėjo prieš šešis metus, o šiandien jau gali pasigirti daugiau nei 100 įgyvendintų technologinių projektų bei nuosavu verslu, veikiančiu Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje. Pasak jo, programuoti nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tereikia nebijoti pabandyti. „Būdamas dešimties itin mėgau įvairius žaidimus, tačiau už įvairius pranašumus juose dažnai tekdavo susimokėti – ko aš labai nemėgau ir vengiau.
Programuotojai dėl euro naujiems klientams siūlo laukti kitų metų
Įmonių sistemoms eurą „suprasti“ padėsiančios IT bendrovės sako, kad laikai, kai rinkosi klientai ir ieškojo geresnių kainų, baigėsi, rašo „Verslo žinios“. Be laisvadienių iki vasario dirbti žadantys programuotojai vis dar sulaukia vėluojančių verslininkų prašymų atnaujinti jų naudojamas apskaitos bei kitas programas ir padėti jas pritaikyti euro valiutai.
Viena didžiausių programavimo konferencijų sugrįžta į Lietuvą
Vilniuje prasidėjo viena didžiausių programavimo konferencijų „Build Stuff“, kurioje pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymiausi pasaulio IT ekspertai – Randy Shoup, Eric Evans, Luc De Brabandare, Kevlin Henney, Udi Dahan ir kiti, pranešė renginio organizatoriai.
Po „App Camp 2014“ – 34 naujos mobiliosios programėlės
Daugiau nei 50 užsiregistravusių komandų, 60 profesionalių mentorių, prizai, kurių vertė viršijo 300 000 litų, 48 valandos darbo ir pristatyti 34 mobiliųjų programėlių prototipai. Anot savaitgalį Mykolo Romerio universitete vykusių mobiliųjų programėlių dirbtuvių „App Camp 2014“ organizatorių, taip trumpai skaičiais būtų galima nusakyti renginio rezultatus.
Atidarytos mobiliųjų programėlių dirbtuvės „App Camp 2014“
Šiandien startuoja mobiliųjų aplikacijų dirbtuvės „App Camp 2014“, pranešė Mykolo Romerio universitete vyksiančio renginio organizatoriai. Šiemet jame pasiryžo dalyvauti daugiau nei 50 komandų, kurie mėgins savo idėjas per 48 valandas paversti veikiančiomis mobiliosiomis aplikacijomis. „Noriu pasidžiaugti augančiu susidomėjimu mūsų dirbtuvėmis ir linkiu, kad dalyviai maksimaliai pasinaudotų šia proga mokytis iš patyrusių mentorių.
„Mėnuo su IT“ atskleidė naujus IT talentus
Bendrovė „Tieto Lietuva” pranešė trečią kartą iš eilės surengusi metinę IT talentų programą „Mėnuo su IT“, sukvietusią informacinių technologijų studentus ir programavimo entuziastus įgyti naudingų žinių ir patirties. Programos organizatoriai ir lektoriai pastebi, kad šiuolaikiniai IT specialistai laužo nusistovėjusius įvaizdžio stereotipus.
Atidarymui ruošiasi mobiliųjų aplikacijų dirbtuvės „App Camp 2014“
Spalio 24-26 dienomis Vilniuje, Mykolo Romerio universitete, jau penktąjį kartą vyks didžiausios kasmetinės mobiliųjų aplikacijų dirbtuvės Baltijos ir Skandinavijos regione „App Camp 2014“. Vos per 48 valandas čia, tikimasi, susipažins daugiau nei 500 dalyvių ir ne mažiau kaip 70 idėjų bus paverstos veikiančiais mobiliųjų aplikacijų prototipais.
KTU ekspertė: ateities specialistai – tarpininkai tarp IT paslaugų užsakovų ir programuotojų
„Universitetai neparengia tiek programuotojų, kiek jų reikia rinkai. Ateityje šis trūkumas tik didės“, – įsitikinusi Kauno technologijos universiteto (KTU) Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos (JKM) vadovė ir įkūrėja Danguolė Rutkauskienė. Jos nuomone, jei šiemet Europai reikia 300 tūkstančių programuotojų, po kelerių metų šis skaičius padidės keletą kartų.
IT specialistų rengimo rinkoje – pirmieji teigiami pokyčiai
Lietuvoje netylant diskusijoms apie augantį IT specialistų poreikį, švietimo rinkoje pastebimi pirmieji teigiami pokyčiai. Pasak ekspertų, šiemet sparčiai daugėja stojančiųjų į programavimo specialybę, studentai tapo labiau motyvuoti. 2014 m. į Kauno technologijos universiteto (KTU) programavimo specialybę buvo priimta 25 procentais daugiau studentų nei pernai, iš viso - 185. Palyginus su 2012-aisiais, pirmakursių skaičius išaugo pustrečio karto.
Rengiama programuotojų stovykla „Mėnuo su IT“
Trečius metus iš eilės informacinių technologijų studentai ir programavimo entuziastai kviečiami įgyti naudingos patirties bei žinių intensyvioje tobulėjimo programoje „Mėnuo su IT“. Iniciatyvą organizuojančios įmonės „Tieto Lietuva“ atstovai teigia, kad ši stovykla suburs stipriausius IT talentus po vienu stogu ir suteiks galimybę per trumpą laiką įgyti daug žinių ir vertingos patirties.
„Nextury Ventures” meta 100 tūkst. litų iššūkį „Android” programuotojams
Rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ pranešė organizuojantis programavimo konkursą „Nextury Challenge“. Taip fondas siekia populiarinti „Android“ aplikacijų kūrimą Lietuvoje. Fondo įkūrėjo Ilja Laurs nuomone, šioje srityje mūsų šalyje trūksta proveržio. „Pasaulyje „Android“ skirtos programėlės itin sparčiai veržiasi į priekį – 2013 metais populiariausios aplikacijos kasdien uždirbdavo net 12 mln. JAV dolerių. Tai yra keturis kartus daugiau nei 2012-aisiais.
Skelbiamas programinio kodo poezijos konkursas
Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programuotojai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. Iniciatyva siekiama paskatinti informacinių technologijų specialistus nors kartą gyvenime pabandyti sukurti rimuotą programos tekstą. Antrus metus plėtojama idėja yra vienintelis tokio pobūdžio konkursas pasaulyje, sakoma konkurso organizatorių pranešime. „Pirmąjį rimuotą dvieilį programiniame tekste pastebėjome prieš dvejus metus visiškai atsitiktinai.
Lietuvos informacinių technologijų specialistai siūlo pagalbą Ukrainai
„Augant ir aštrėjant krizei Ukrainoje galvojame, kokiais būdais galėtume padėti. Matėme medikų, psichologų misijas fiziškai ir dvasiškai traumuotiems Maidano kovotojams. Vyksta diplomatinės pagalbos veiksmai. Noriu pristatyti dar vieną iniciatyvą – programuotojų misiją“, – trečiadienį Seime vykusią spaudos konferenciją pradėjo konservatorius Mantas Adomėnas.
Kaip pačiam susikurti kompiuterinį žaidimą?
Turite laisvą valandą? Tuomet verta ją išnaudoti prasmingai ir sukurti savo videožaidimą. O tuo pačiu ir pasimokyti programuoti. Tai siūlo Boulderio universiteto (JAV) mokslininkai, teigiantys, kad jų sukurtais programavimo įrankiais bet kas gali sukurti trimatį videožaidimą, net visai neturint programavimo įgūdžių. Jie pavadinti „Hour of Code“ – valanda, praleista programuojant.
Vilniuje – viena didžiausių Lietuvoje programavimo konferencijų
Šiandien „Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje prasideda konferencija IT profesionalams „Build Stuff‘13“, kuri tęsis penkias dienas. Jos metu pasaulines inovacijas, naujausius įvykius, tendencijas ir kryptis pristatys žymūs pasaulio IT ekspertai – Joe Armstrongas, Tomas Gilbas, Kevinas Hammondas ir kiti, sakoma organizatroių pranešime. Skelbiama, kad „Build Stuff‘13“ laukiama daugiau nei 500 programuotojų, sistemų administratorių, techninių projektų vadovų ir kitų IT profesionalų.
Paskelbti „Wix“ „hackathono“ laimėtojai
Izraelio startuolis, populiari interneto portalų kūrimo platforma Wix.com atidarė biurą Vilniuje. Ta proga kompanija surengė „hackathon‘ą“ ir pakvietė vietos IT entuziastus išbandyti jėgas kuriant inovatyvias programėles, kurios būtų lengvai pritaikomos „Wix“ naudotojų portaluose, sakoma renginio organizatorių pranešime.
Merginos mokėsi programavimo subtilybių
Praėjusį savaitgalį Vilniuje beveik 40 merginų mokėsi programavimo subtilybių išskirtinai moteriškai auditorijai skirtose dirbtuvėse „Rails Girls“. Jokios programavimo patirties neturinčios merginos galėjo išmokti „Ruby“ programavimo kalbos pagrindų ir taip lengviau įgyvendinti savo turimas idėjas internete, sakoma renginio organizatroių pranešime. „Internetas ir informacinės technologijos paprastai laikoma vyrišku reikalu. Nors merginos tuo ir domisi, tačiau dažnai nedrįsta imti kurti pačios.
Mobiliuosius sprendimus kūrė 67 „App Camp” komandos
67 užsiregistravusios komandos, 45 pristatytos mobiliųjų aplikacijų idėjos, 400 dalyvių iš 10 pasaulio šalių, 60 aukščiausio lygio mentorių ir daugiau nei už 40 000 litų prizų geriausioms programėlių dirbtuvių komandoms – tokie šių metų „App Camp“ rezultatai. VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre dvi paras plušėję programuotojai, dizaineriai ar tiesiog gerų idėjų turintys žmonės šiemet sukūrė kaip niekada daug puikių idėjų, sakoma renginio organizatorių pranešime.
„Samsung“ pradeda registraciją į pirmąją Europos programėlių kūrėjų dieną
Bendrovė „Samsung Electronics“ pranešė oficialią registracijos į pirmąją kasmetinę „Samsung“ Europos mobiliųjų programų kūrėjų dieną („European Developer Day“) pradžią. Lapkričio 18-ąją Londono filmų muziejuje vyksiančiame renginyje bus pristatytos naujosios „Samsung“ priemonės bei paslaugos, skirtos programėlių, kurios bus diegiamos „Samsung“ išmaniuosiuose įrenginiuose, kūrimui, sakoma bendrovės pranešime.
Startuoja mobiliųjų programėlių dirbtuvės „App Camp“
Į didžiausias Baltijos šalių mobiliųjų programėlių dirbtuves „App Camp“ užsiregistravo daugiau nei 400 dalyvių, kurie sudaro daugiau nei 60 komandų. Į Lietuvą jau ruošiasi tarptautiniai pranešėjai ir mentoriai. Visi jie ruošiasi ilgam savaitgalio triūsui, tikėdamiesi pademonstruoti, ką gali Rytų Europos išmaniųjų technologijų fanatikai. Dalyviai „App Camp 2013“ metu galės išbandyti įdomių modernių technologijų ir gauti įvairių naudingų dalykų.
Atidaromos „App Camp 2013“ programėlių dirbtuvės
Į didžiausias Baltijos šalių mobiliųjų programėlių dirbtuves „App Camp“ užsiregistravo daugiau nei 400 dalyvių, kurie sudaro daugiau nei 60 komandų, pranešė „App Camp 2013“ organizatoriai. Pranešama, kad į Lietuvą jau ruošiasi tarptautiniai pranešėjai ir mentoriai. Visi jie ruošiasi ilgam savaitgalio triūsui, tikėdamiesi pademonstruoti, ką gali Rytų Europos išmaniųjų technologijų fanatikai.
Jauni IT talentai kviečiami į mėnesio praktiką
IT studentai ir talentingi programavimo mėgėjai kviečiami išbandyti savo jėgas praktikoje, dalyvaujant intensyvioje tobulėjimo programoje „Mėnuo su IT“. Antrus metus iš eilės programą organizuojanti tarptautinė IT paslaugų bendrovė „Tieto Lietuva“ skelbia tokiu būdu siekianti suteikti pradedantiems specialistams praktinių įgūdžių ir geresnį supratimą apie programuotojo darbo specifiką.
Programuotojai kviečia dalytis žiniomis
„Code-Hat“ bendruomenė, užsimezgusi kaip vienos IT įmonės darbuotojų uždarų diskusijų apie programavimą ciklas, kitą savaitę visus besidominčius programavimu kviečia jau į antrą viešą renginį. „Lietuvoje yra technologijų entuziastų bendruomenių užuomazgos, tačiau didelė dalis bendravimo vyksta virtualiai. Kita vertus, dabartiniai judėjimai yra skirti konkrečioms programavimo kalboms.
Estijoje programavimo pagrindų mokomi jau ir pradinukai
Moderniosios technologijos smarkiai įsiskverbusios į estų kasdienį gyvenimą. Tačiau Estijos pažanga šioje srityje netrukus gali sustoti – trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų. Todėl valdžia net pristatė bandomąją programą, pagal kurią šalies pradinukus moko programavimo pagrindų.
10 skaitmeninių įgūdžių, kuriuos vertėtų įgyti dar studentavimo metu
Gearmix.ru pristato fundamentaliausius įgūdžius, kuriuos mūsų skaitmeninėje epochoje turi įgyti kiekvienas studentas – nuo savęs paties internetinio brandingo iki bazinių programavimo įgūdžių. Jūs baigėte universitetą prieš daug metų arba niekada jame nesimokėte? Nepergyvenkite – išmokti šių dalykų niekada ne vėlu, ir jie yra naudingi kiekvienam. Wi-Fi tinklo nustatymas Dabar Wi-Fi pasitaiko visur.
Programuotojų aukso amžius Lietuvoje tik įsibėgėja
Programuotojų aukso amžius tęsis dar bent dešimtmetį, o gal ir ilgiau, sako IT specialistai, diskutavę ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusioje progreso konferencijoje „Login 2013”. „Aukso amžius dar tik ateis, ateityje atsiras dar didesnis įvairių programų poreikis, tad nemažės ir programuotojų poreikis, nors buvo prognozuojama, kad atvėrus indų, kinų rinkas jis pasibaigs.