privati valda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „privati valda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „privati valda“.
Prie upės ar ežero – ženklas „Privati valda“? Štai kada galite poilsiauti be savininko žinios
Vasaros metu daugelis stengiasi išnaudoti gerą orą, tad daug laiko leidžia gamtoje, mėgaujasi poilsiu prie įvairių vandens telkinių. Vis tik dalis upių ar ežerų pakrančių priklauso privatiems asmenims.
Užtverti priėjimą prie jų savininkams yra draudžiama, tačiau ir poilsiauti kiti žmonės ten gali ne visada.
Kaimynystėje pamatytas vaizdas įbaugino gyventojus – šaukiasi pagalbos: „Žmonės, atsimerkit“
Šalia kelio darbuotojų supilto grunto kalno su duženomis ir asfalto likučiais gyvenantys žmonės baiminasi, kad užsiterš ekologiniai ūkiai, o užklupus lietui viskas ims plaukti į gretimus sklypus. Nors kreipėsi į visą puokštę institucijų, kalnas stiebiasi su kiekviena diena. „Via Lietuva“ žada pasiaiškinti, ar jų vykdomi kelio darbai nekenkia aplinkai.
Krašto kelio nr.
Europos pinigais įrengtas parkas tapo privačia valda: dabar netoliese bus naujas
Su Europos Sąjungos parama Migūnų parke įrengti takai, skulptūros, pavėsinės ir suoliukai šiandien visuomenei nepasiekiami. Užklydėlius pasitinka užrašas „privati valda“ ir įspėjimai, kad pašaliniams į jį eiti griežtai draudžiama, rašo portalas delfi.lt.
Aktualu daugeliui poilsiautojų: kada galima ir draudžiama lankytis privačioje pakrantėje
Dauguma tautiečių savaitgalius ar atostogas leidžia prie ežerų ar upių. Tačiau kyla konfliktai, nes žmonės nepasidalina vandens telkinių pakrančių. Šalia jų sodybas turintys savininkai pyksta, kad svetimi žmonės atvažiuoja ir nori ilsėtis jų įsirengtose poilsiavietėse. O poilsiautojai skundžiasi, kad yra ežerų, aplink kuriuos beveik vien privačios sodybos. Įstatymas nedraudžia lankytis privačioje pakrantėje visiems žmonėms.
Medžiotojai siautėja privačiose žemėse
Šiaulių krašto ūkininkai skundžiasi dėl medžiotojų savivalės, kai suniokojami pasėliai. Žemės savininkų sąjungos atstovai tikina, kad pažeidžiamos ūkininkų teisės, nes jie negali nei uždrausti medžioti nuosavuose sklypuose, nei keisti medžioklės ploto ribų.
Ūkininkai sako, kad tai tarybinės santvarkos palikimas, pažeidžiantis žemės savininkų teises.
Nesutramdomas aleknoniškis tyčiojasi iš vietinių
Alytaus rajono Simno seniūnijos Aleknonių kaimo gyventojai šią savaitę patyrė didelį stresą, kurį sukėlė vietinis gyventojas. Suartas visiems priklausantis servitutinis kelias, vienas garbaus amžiaus žmogus, dar bandęs juo pasinaudoti prieš suarimą, buvo sumuštas. Simno seniūnas suka galvą, kaip sutramdyti savavaliautoją.
Balsas.lt tyrimas: kodėl prie ežero reikia eiti per kaimyno kiemą ir lipti per tvorą?
„Negalime prieiti prie ežero. Savininkas užtvėrė kelią į pakrantę. Prie kelio tvora – jei nori prieiti prie ežero, turi skriste per sklypus perskristi“, – tokių ir panašių nusiskundimų išgirstame kiekvieną vasarą.
Vienur kelias, kuriuo metų metus vietiniai ir atvykę poilsiautojai traukdavo prie ežero, užverstas šakomis ir žvyru, kitur kelyje įrengta užkarda. O ten, kur takelis vingiuoja per privačias valdas, dar ir piktas šuo gali aploti.
Arkliu įjojusį į privačią valdą pagrasino nušauti
Šeštadienį konfliktas tarp privačios valdos savininko ir per jo žemę arkliu jojusio vyro vos nesibaigė tragiškai.
Anot Policijos departamento pranešimo, Tyrilių viensėdyje 72 metų J. R. iš pistoleto PM (leidimas išduotas savigynai) iššovė vieną kartą į arkliu per jo žemę jojusio 50-mečio G. S. pusę, o po to kilusio konflikto metu grasino jį nušauti.
J. R. po apklausos paleistas, ginklas paimtas.
Šumsko miestelio atradimas
Vasarą sostinės turguje skaniausios braškės būdavo iš Šumsko. „Saldžios, bet kad nelietuviškos“, – paragavę apgailestaudavo pirkėjai, juolab kad uogų pardavėjai šnekėdavo gudiškai ir lenkiškai. Bet pirkdavo – geresnių nerasi. Kviečiu įsivaizduojančius Šumską Baltarusijoje ar Lenkijoje ir šiaip smalsuolius į šį miestelį kad ir žiemą. Ne tik braškės čia dera – tokios įspūdingos bažnyčios su vienuolynu nerasi visoje Lietuvoje.
Dėl žemės pardavimo užsieniečiams siūloma keisti Konstituciją
Išsiskyrė Teisingumo ir Žemės ūkio ministerijų pozicijos dėl leidimo užsieniečiams parduoti žemę. Teisingumo ministerija mano, kad šiai nuostatai įgyvendinti reikia keisti Konstituciją. Tuo tarpu Žemės ūkio ministerija teigia nematanti būtinybės tai daryti.
„Yra išsiskyrusios Žemės ūkio ministerijos ir Teisingumo ministerijos nuomonės ir Europos reikalų departamento.
REKLAMA
REKLAMA
Seimas žada uždrausti užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties žemės
Seimas ketvirtadienį ketina svarstyti nutarimo projektą, kuriuo bus patvirtintas draudimas užsieniečiams įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę.
Siūloma už valstybės išperkamą žemę atlyginti pinigais, o ne miško sklypais
Siūloma nustatyti, kad už valstybės išperkamą žemę būtų atlyginama pinigais, o ne, pavyzdžiui, lygiaverčiu miško sklypu. Apie tai diskutuojama Vyriausybėje.
Atlyginant už žemę lygiaverčiu miško sklypu gyventojams tektų susidurti su daugybe procedūrų, kol jie įgytų teisę į laisvus miško sklypus.
Be to, likę valstybiniai miškai yra išsidėstę atskirais mažais sklypais, tad norintiems gauti atlygį mišku atitektų keliolika miško sklypų skirtingose vietose, teigiama Vyriausybės pranešime.
D. Grybauskaitė nepritarė siūlymui leisti miškuose statyti namus
Prezidentė Dalia Grybauskaitė grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas, kuriomis numatoma galimybė privačiuose miškuose atstatyti buvusias sodybas, suskaidyti miškus į mažesnes nei 5 ha valdas ir sukuriamos sąlygos išvengti pareigos atkurti iškirstą mišką ar sumokėti už tai piniginę kompensaciją.
Parlamentarai prašo D. Grybauskaitės vetuoti Miškų įstatymo pataisas
Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Algirdas Sysas, Julius Sabatauskas ir Rima Baškienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami vetuoti Seimo priimtas Miškų įstatymo pataisas.
„Mums kelia didelį susirūpinimą tai, kad įstatyme yra įteisinama galimybė bendraturčių privačią miško valdą atidalinti. Tai gali turėti didelių neigiamų pasekmių.
Aistras dėl žemės paėmimo Seimas gesins įstatymu
Sužinoję apie valstybės rengiamus projektus verteivos dažniausiai skubiai superka numatytose projektų teritorijose žemę, o paskui iš valstybės reikalauja 10–20 kartų didesnių sumų. Valstybei nusprendus įgyvendinti svarbius projektus neretai kildavo sunkiai išsprendžiamų ginčų dėl žemės paėmimo.
Užsieniečiai įsigyti žemės Lietuvoje negalės dar 3 metus
Europos Komisija 3 metams pratęsė draudimą Lietuvoje parduoti žemės ūkio paskirties žemę užsieniečiams.
Pagal 2003 metų Stojimo aktą Lietuvai buvo suteiktas septynerių metų pereinamasis laikotarpis, tačiau išanalizavus pateiktą informaciją ir duomenis, kuriais argumentuojama, kad panaikinus apribojimus kiltų rimto žemės ūkio paskirties rinkos sutrikimo grėsmė, jį EK ketvirtadienį pratęsė, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.
Valstybinė žemė – katė maiše
Žemdirbiams, sumaniusiems įsigyti laisvos valstybinės žemės, tenka ne tik spėlioti, kiek ji kainuos, bet ir įveikti daug biurokratinių procedūrų. mantas.malcius.lt nuotr.
Norintieji įsigyti laisvos valstybinės žemės turi ne tik už savo lėšas parengti projektą, ilgai užtrukti tvarkydami kitus dokumentus, bet ir tikėtis, kad pirkinys nepabrangs kelis kartus. Įsivaizduokite, kad ieškote naujo būsto. Skelbime susidomite butu, kurio dokumentai nesutvarkyti, bet kaina patraukli.
Asta Baukutė skundžiasi dėl grasinimų ir pažeisto valdų privatumo
Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos narė Asta Baukutė kreipėsi į policiją dėl pažeisto valdų privatumo bei grasinimų.
Dėl pažeisto valdų privatumo ir šmeižto ruošiami dokumentai teismui.
Vasario 19 dieną LNK televizijos laidoje "Kakadu" reportaže buvo parodyti vaizdai, nufilmuoti A. Baukutei priklausančioje sodyboje Trakų rajone.
Įžūlius miško kirtėjus padės tramdyti prokurorai
Praėjusią savaitę Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros pareigūnai privačioje miško valdoje Ukmergės rajone aptiko 8 neteisėtai mišką kertančius asmenis.
Ten stovėjo ir medienos išvežimo mašina, vadinamasis forvarderis, be jokių valstybinių numerių. Aplinkosaugininkai pažeidėjus sulaikė, surašė jiems administracinių teisės pažeidimų protokolus, paėmė 7 pjūklus, o forvarderį užplombavo. Tačiau pareigūnams išvykus pažeidėjai plombą nuplėšė ir išvažiavo.