priemokos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „priemokos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „priemokos“.
Už kiekvieną vizitą pas gydytoją užsienyje jau moka papildomai: Lietuva tą turėjo seniai padaryti?
Kaip vienas didžiausių sveikatos sistemos skaudulių dažnai įvardijamas per menkas jos finansavimas, lyginant su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis. Ekspertai teigia, kad esama dar neišnaudotų resursų, kaip čia pritraukti daugiau lėšų. Vienas iš kitur taikomų būdų pacientams tikrai nepatiktų – tektų pakloti dar papildomai iš savo kišenės.
Sveikatos sistemos finansavimo ir kiti klausimai trečiadienį kelti Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) organizuotoje konferencijoje Seime.
Įsidėmėkite, kad neapsuktų aplink pirštą: už šias sveikatos paslaugas negali prašyti prisimokėti
Draustiems gyventojams valstybė garantuoja nemokamą gydymą. Tad nors pas šeimos gydytoją galima prisirašyti tiek valstybinėje poliklinikoje, tiek privačioje klinikoje, visos tos pačios paslaugos turėtų būti nemokamos. Vis tik gyventojams kyla klausimų, ar to paiso visos įstaigos.
Portalas tv3.lt sulaukė nusistebėjusios vilnietės klausimo, kodėl privačioje šeimos klinikoje kainoraštyje nurodytos paslaugų kainos numatytos ir prisirašiusiems pacientams.
Už pelnymąsi iš pacientų neatleis: ruošiasi griežčiau kontroliuoti gydymo įstaigas
Šiuo metu Seime svarstomos Sveikatos draudimo įstatymo projekto pataisos, kurios leistų Valstybinei ligonių kasai turėti efektyvesnių teisinių priemonių norint išvengti sisteminių problemų sveikatos priežiūros srityje, padėtų prevenciškai užkirsti kelią neteisėtai gauti lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, pelnytis iš pacientų, imant priemokas ir apmokestinant paslaugas, už kurias jau yra sumokėta.
Esu draustas, bet prašo susimokėti papildomai: štai kaip pacientas savo teisę apgynė teisme
Gruodžio 10-ąją minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti, kad visiems turi būti suteiktos vienodos galimybės, laisvės ir teisės. Ne išimtis – sveikatos priežiūra. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi nemažai laisvių ir teisių šioje srityje, tačiau kartais prireikia ir ligonių kasų pagalbos jas ginant.
Kalba apie neregėto masto pacientų reketą: siekia didžiulių pokyčių šalies medicinoje, bet privatininkai stoja piestu
Atvykote su siuntimu pas privačios įstaigos gydytoją dėl valstybės apmokamų paslaugų, o jis dar paprašo susimokėti papildomai? Sveikatos politikai ir valstybinės institucijos teigia, esą privačios gydymo įstaigos dalį priemokų ima neteisėtai, ir siekia tvarką pakeisti. Privatininkai gi atkerta, kad taip neva dar kartą bandoma populistiniais šūkiais prisidengti nuo tikrųjų sveikatos sistemos piktžaizdžių.
Valstybė garantuoja nemokamą gydymą, bet dar tenka primokėti iš savo kišenės? Paaiškino, kur šuo pakastas
Gyventojams piktinantis, kad už valstybės apmokamą sveikatos paslaugą kitą kartą tenka mokėti ir iš savo kišenės, politikai brandina drastišką planą – dar griežčiau reguliuoti tuos, kurie neteisėtai ima priemokas. Kritikai atkerta, kad tai grėstų kolapsu valstybiniame sektoriuje. Kiti gi apskritai siūlo kalbėti apie naujus sveikatos draudimo modelius.
Įstatymai numato, kad draustiems gyventojams gydymas valstybinėse įstaigose Lietuvoje nemokamas.
Pacientai kreipėsi į Seimo narius: naujas siūlymas – absurdas, nes apribos dalį sveikatos paslaugų
Pasirodžius informacijai apie Seime planuojamą priimti Sveikatos draudimo įstatymo projektą, kuriuo mėginama ligonių kasoms suteikti baudėjo galias sustabdant ar net nutraukiant sutartis su gydymo įstaigomis ir vaistinėmis, suskubo sureaguoti ir pacientams atstovaujančios organizacijos.
Prie migrantų krizės suvaldymo prisidedantiems pareigūnams bus skiriamos priemokos
Prie migrantų krizės suvaldymo prisidedantiems pareigūnams bus skiriamos priemokos, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, pareigūnams, kurie saugo valstybės sieną ir neįleidžia asmenų, mėginančių neteisėtai kirsti Lietuvos sieną, planuojama skirti 50 proc. pareiginės algos dydžio priemoką.
Pareigūnams, kurie užtikrina migrantų stovyklaviečių apsaugą ir kurie malšina riaušes, bus skiriama 30 proc.
Balsuos dėl Nausėdos siūlymo: dalis gyventojų sulauktų kompensacijų už vaistus
Seimas ketvirtadienį balsuos, ar nuo kovo 1-osios, kaip siūlo prezidentas Gitanas Nausėda, dar labiau išplėsti vaistų ir jų priemokų kompensavimą nepasiturintiems neįgaliesiems ir pensininkams.
Numatoma penkiais punktais padidinti pajamų rodiklį, pagal kurį padengiamos priemokos už kompensuojamus vaistus ar medicinos priemones.
Prezidentas siūlo taikyti 100 proc. (vietoje 95 proc.
Lietuvoje ruošiamasi keisti sveikatos apsaugą: tai gali patuštinti kiekvieno kišenes
Panašu, kad naujoji valdžia užsimojo keisti sveikatos apsaugos sistemą Lietuvoje ir apie tai jau užsiminė koalicijos sutartyje. Po sutarties paviešinimo kilo diskusijos, ar artimiausiu metu pacientai už jiems suteiktas kai kurias medicinines paslaugas turės oficialiai primokėti iš savo kišenės.
Naujoji valdžia ne kartą išreiškė, kad vienas iš jiems svarbiausių prioritetų – sveikatos apsauga.
REKLAMA
REKLAMA
Vaistininkai ir pacientai: vaistų be priemokų kompensavimas startavo be didesnių trukdžių
Nuo trečiadienio Lietuvoje įsigaliojusi vaistų kompensavimo be priemokų tvarka startavo be didesnių trukdžių, sako vaistinių ir neįgaliųjų atstovai.
„Paskutinėmis žiniomis, sistema veikė, nes visos vaistinės metė savo visas įmanomas pajėgas, dirbo naktimis, savaitgaliais ir pavyksta išduoti vaistus tiems pacientams, kuriems priklauso juos gauti nemokamai“, – BNS ketvirtadienį sakė Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.
Angelei poliklinikoje reikėjo tyrimo ir teko rinktis: mokėk ir bus dabar, arba lauk
Lietuvos poliklinikose ir ligoninėse klesti neteisėtos priemokos. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija tikina, kad pacientams reikia papildomai mokėti už tyrimus, už vaistus ar kitas procedūras, nors už šias paslaugas pinigus skiria ligonių kasos. Pasirodo, kai kurios gydymo įstaigos dvigubai uždirba gaudamos atlygį ir iš pacientų, ir iš ligonių kasų.
Svarbi žinia sergantiems: sumažėjo priemokos gyvybiškai svarbiems vaistams
Per dvejus metus daugiau nei dvigubai sumažėjo pacientų priemokos už kompensuojamuosius vaistus. Tai yra nuo vidutiniškai 5,25 euro vienam receptui 2017 metų balandį iki vidutiniškai 2,13 euro vienam receptui šių metų balandį. Šių metų I ketvirtį pacientai kompensuojamųjų vaistų priemokoms išleido 9,5 mln. eurų mažiau, lyginant su 2017 m. I ketvirčiu.
Ilgai laukta žinia, gaunantiems mažas pensijas
Mažiausias pensijas gaunantys gyventojai nuo kitų metų gali tikėtis 20 eurų pensijos priemokos. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) penktadienį iš esmės pritarė ir patobulino Vyriausybės teiktą Šalpos pensijų įstatymo pakeitimo projektą. Numatoma, kad socialinio draudimo pensijų gavėjai, kurių gaunamų pensinio pobūdžio išmokų suma per mėnesį neviršija 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio, kuris šiuo metu siekia 245 eurus, turėtų teisę gauti pensijos priemoką.
Priemokų liūtis – už nebūtus darbus ar sveikinimus
Asta Volkovaitė Šiaulių apskrityje esančiose Savivaldybėse išjungtas taupymo režimas, o kai kuriose jau pradėti dalinti priedai net už sveikinimų rašymą, rašo savaitraštis „Šiauliai plius“. Aiškėja, kad priedų ar priemokų dalinimas gali tapti net politinių balų rinkimo priemone – dosniems sprendimams prieštarauti bejėgiai net Savivaldybių prievaizdai. Priemoka – už akcijas, sveikinimus.
Vaistų atpiginimo išvirkščioji pusė
Kai kurie kompensuojamuosius vaistus vartojantys ligoniai, tarp jų ir diabetikai, nuo gegužės vaistinėse sulaukia nemalonios staigmenos. Patikėję Sveikatos apsaugos ministerijos pagyromis apie atpigusius vaistus jie vylėsi mažesnių priemokų, tačiau vaistinėje paaiškėja, kad turės mokėti daugiau nei anksčiau. Ligoniai trauko pečiais – kaipgi čia yra? Ministerija sako viena, o praktiškai vyksta visai kas kita.
Kad balti chalatai nepilkėtų...
Sveikatos sektoriui visada trūko pinigų, bet nė viena pertvarka nesukėlė tiek chaoso kaip dabar. Pokalbio apie vykstančią jau kažkelintą sveikatos apsaugos sistemos pertvarką, apie jos skaudulius ir problemų sprendimo būdus balsas.lt pakvietė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkę Dangutę Mikutienę. Balsas.lt: – Pradėkime nuo to, ką viešai visi smerkiame, o tyliai beveik kas ketvirtas, kaip rodo apklausos, darome, – apie pacientų dovanas gydytojams, kurios tapo kone tradicija.
SAM piktina vaistų gamintojų atstovų veiksmai, didinantys vaistų priemokas
Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) žeidžia nesąžiningi vaistų tiekėjų veiksmai rinkoje kai bazinių vaistų kainų mažėjimą bandoma kompensuoti pacientų priemokomis. Lietuvoje ilgą laiką stebime aukštas generinių vaistų kainas. Siekiant pažaboti farmacininkų apetitus ir reguliuoti vaistų kainas sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio iniciatyva pakeistos vaistų kainų referavimo taisyklės bei sumažintas didžiausias leistinas skirtumas tarp pigiausio ir brangiausio grupės vaisto.
A. Butkevičius priemokas skyrė dešimčiai savo komandos narių
Netoli nuėjome nuo sovietų lagerio, iš kurio taip veržėmės. Keldavome raudonos, baltos, žalios spalvų LTSR vėliavą, o greta – raudoną su pjautuvu ir kūju TSRS. Keliame geltonos, žalios, raudonos Lietuvos Respublikos vėliavą, o šalia – žydrą su žvaigždėmis. Šią savaitę ES vėliavos ant keleto ministerijų atsirado ir dėl noro įsiteikti europinėms struktūroms, ir vykdant Briuselio įsakymą puoštis Bendrijos ženklais.
Privatininkams pacientų parūpina medikai
Veikiausiai ir jūs nemaloniai nustebtumėte, jei už nemokamo medicinos tyrimo rezultatus būtumėte paprašyti susimokėti.
Panašiai nutiko vilniečiui Vaidui D. Už magnetinio rezonanso tyrimo rezultatus, užfiksuotus nuotraukose ir kompaktiniame diske, vyrui teko sumokėti 150 litų. Pacientui pasiteiravus, kodėl nemokamo tyrimo atsakymai tokie brangūs, iškilo ir daugiau keistų aplinkybių.
Birželį bus kompensuojamos pensijų nepriemokos
Birželio mėnesį bus kompensuojamos pensijų nepriemokos 1995-2002 m. dirbusiems pensininkams, primena „Sodra“.
Pensijų gavėjai, kuriems pensijos pervedamos į sąskaitas, pensijų nepriemokas gaus kartu su pensijomis jų mokėjimo dieną.
Darbo grupė spręs neteisėtų priemokų sveikatos priežiūros įstaigose problemą
Seimo Sveikatos reikalų komitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė sudaryti darbo grupę neteisėtų priemokų sveikatos priežiūros įstaigose problemai spręsti.
Tokį sprendimą priimti paskatino pastaruoju metu padažnėję pacientų skundai dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigose imamų neteisėtų priemokų už sveikatos priežiūros paslaugas, kurios apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.
Priemokos savivaldybėje nemažėja – ar daugėja tvarkos?
Lyginant su praėjusiais metais Biržų rajono savivaldybėje pastebimas priemokų administracijos darbuotojams augimas.
Ką slepia neaiški pinigų dalijimo sistema?
Šių metų birželio 11 dieną Biržų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba pateikė pastebėjimus bei išvadas apie 2010 metų biudžeto naudojimą.
Triukšmingai aptarinėta tik ta patikrinimo akto dalis, kurioje buvo išdėstyti faktai apie Sporto mokyklą.
Spaudos apžvalga: kiek pinigų valdžia išleidžia priemokoms?
Svarbiausios krašto institucijos pirmąjį šių metų pusmetį priemokoms išleido beveik 3 mln. 300 tūkst. litų. Nors Vyriausybė deklaruoja, kad jokių priemokų nemoka ir sunkmečiu esą nemokės, kai kuriose ministerijose teikiamoms išmokoms litų nepagailėta. Seimo Audito komitetas surinko duomenis apie tai, kaip pirmuosius šešis šių metų mėnesius buvo naudojamos darbo užmokesčio fondo lėšos – iš jų matyti, kad valdžios įstaigos ir toliau neskursta.
Ar Prezidentūros išlaidos neprieštarauja taupymo politikai?
Neseniai Seimo kanceliarija pagal Audito duomenis parengė suvestinę apie valstybės institucijų išlaidas priemokoms ir vienkartinėms išmokoms. Pagal šią statistiką Prezidentūra priemokoms ir išmokoms skyrė daugiausiai lėšų, o Seimas – mažiausiai.
Atrodytų, būtent čia realūs skaičiai susikerta su prezidentės Dalios Grybauskaitės deklaruojama giežta taupymo politika. „Mažinti išlaidas – neišvengiama“ – ne kartą yra sakiusi Prezidentė.
Vaistų galima gauti ir be pinigų?
Jau antras mėnuo kompensuojamųjų vaistų sąraše puikuojasi daugiau pigių vaistų. Tad jeigu receptą rašantis gydytojas paaiškins, o vaistininkas pasiūlys pigiausią variantą, vaistams galite neišleisti ir nė cento.
„Vaistų kompensavimo tvarka nepasikeitė – viskas lieka kaip ir anksčiau.
Valdžios įstaigos priemokoms pinigų nešykštėjo
Valdžios įstaigos, pasirodo, jau gerokai atsilaisvino diržus – negailėjo jų priemokomis ir išmokomis. Vien paskutinį praėjusių metų ketvirtį valstybės institucijos bei joms pavaldžios įstaigos įvairioms priemokoms ir vienkartinėms išmokoms išleido net 30 milijonų litų.Bene šventiškiausiai iš visų buvo nusiteikusi Sveikatos apsaugos ministerija, 2010-ųjų pabaigoje pažėrusi 116 tūkst. litų.
Dingo nuolaidos už vaistų priemoką
Nuo gruodžio 11-osios vaistinėms uždrausta taikyti nuolaidas kompensuojamųjų vaistų priemokoms. Konkuruodami vaistų pardavėjai jau dabar ieško būdų, kaip neprarasti klientų, rašo „Lietuvos rytas“. Vaistinės nebegali taikyti nuolaidų kompensuojamųjų vaistų priemokoms.
„Kas mėnesį perku kompensuojamųjų vaistų: ir kraujospūdžiui reguliuoti, ir kraujui skystinti, ir kitokių.
Kaskart už juos tenka primokėti apie šimtą litų.
Svarstymai apie visuotines pacientų priemokas – nuo 2012 m.
Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuomone, svarstymai apie visuotines pacientų priemokas už asmens sveikatos priežiūros paslaugas galėtų prasidėti ne anksčiau kaip 2012 metais. Šiuo metu tokios idėjos nesiūlomos dėl sunkmečio.
"SAM tarp prioritetinių veiklos uždavinių yra numačiusi siekius mažinti korupciją sveikatos sistemoje išgyvendinant neoficialius mokėjimus ir didinti sveikatos priežiūros įstaigų veiklos efektyvumą.
Kada ateis laikas legalizuoti priemokas?
Pacientai piktinasi, kad gydymo įstaigose daugėja tyrimų ir paslaugų, už kurias dažnai reikia susimokėti visą ar dalį kainos. Gydymo įstaigos pripažįsta, kad tokios priemokos atsiranda, nes nebeužtenka finansavimo iš ligonių kasų. Ekspertų teigimu, tai sena praktika ir tokia priemokas laikas legalizuoti. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija tvirtina, kad tam dabar netinkamas laikas.
I.Degutienė: mano patarėjai priemokų negauna
Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės teigimu, jos patarėjai ir sekretoriato politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai priemokų prie atlyginimo negauna.
"Seimo Pirmininkės politinio pasitikėjimo komandoje dirbantiems tarnautojams nėra mokami jokie priedai prie atlyginimo, - sakė Seimo vadovės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.