preparatas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „preparatas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „preparatas“.

Šią prekę vaistinėse lietuviai šluoja masiškai: įspėja saugotis

Širdies lašai – viena populiariausių prekių Lietuvos vaistinėse. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pastebi, kad šio vaisto kasdien jo atstovaujamas vaistinių tinklas parduoda vidutiniškai po 1–2,5 tūkst. vienetų. Nors atrodo, kad daugelis žmonių širdies lašus vartoja pagal paskirtį, vis tik išaiškėjo viena bėda – kai kurie žmonės širdies lašų trinktūrą vartoja norėdami apsisvaiginti. Kitaip tariant, kaip alternatyvą stipriesiems gėrimams.
2023-08-09

Pasiektas susitarimas dėl preparato nuo ŽIV generinės versijos

Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) prevencijai vartojamo preparato gamintoja leido platinti šio vaisto pigią generinę versiją, siekiant kovoti su liga mažų pajamų šalyse, kur ji yra labiausiai išplitusi, ketvirtadienį pranešė tarptautinė medicinos iniciatyva „Unitaid“ ir Vaistų patentų bankas (Medicines Patent Pool, MPP). Pagal šį susitarimą Jungtinės Karalystės farmacijos milžinės GSK patronuojama įmonė „ViiV Healthcare“ leis pasirinktiems gamintojams gaminti preparato „Cabotegravir LA“ generi...
2022-07-28

ES vaistų priežiūros tarnyba patvirtino „Pfizer“ geriamąjį preparatą nuo COVID-19

Europos Sąjungos vaistų kontrolės tarnyba ketvirtadienį patvirtino bendrovės „Pfizer“ sukurtą geriamąjį vaistą nuo koronaviruso ir davė rekomendaciją vartoti pirmą geriamąjį antivirusinį preparatą nuo šios ligos Europoje. Europos vaistų agentūros (EVA) pranešime sakoma, kad agentūra „rekomenduoja leisti vartoti „Paxlovid“ gydant nuo COVID-19 suaugusiuosius, kuriems.
2022-01-27

JAV patvirtino „Pfizer“ geriamąjį preparatą nuo COVID-19

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) trečiadienį leido bendrovės „Pfizer“ sukurtą geriamąjį preparatą nuo COVID-19 vartoti didelės rizikos grupei priklausantiems, bet ne jaunesniems kaip 12 metų žmonėms. Šis svarbus žingsnis suteiks gydymo priemonę milijonams pacientų ir gali palengvinti kovą su koronaviruso pandemija. „Šiandienos patvirtinimas suteikia pirmąją gydymo nuo COVID-19 priemonę, kuri yra geriamos piliulės pavidalo.
2021-12-22

EVA rekomenduoja patvirtinti preparatą, kuriuo būtų galima gydyti nuo COVID-19

Europos vaistų agentūra (EVA) pirmadienį rekomendavo leisti vaistais nuo uždegimo „RoActemra“ gydyti suaugusiuosius, hospitalizuotus dėl sunkių COVID-19 simptomų. EVA sprendimu, kurį turi patvirtinti Europos Komisija, išplečiamas šveicarų farmacijos milžinės „Roche“ gaminamo „RoActemra“ vartojimas. Šiuo metu šis vaistas naudojamas tam tikroms artrito formoms gydyti.
2021-12-06

ES pradeda „Pfizer“ preparato nuo COVID-19 vertinimą

Europos vaistų agentūra (EVA) penktadienį pranešė pradėjusi bendrovės „Pfizer“ tablečių nuo COVID-19 vertinimą, kad išduotų leidimą jų vartojimui ekstremaliomis sąlygomis, Europai ieškant būdų, kaip sustabdyti staigų naujų užsikrėtimų skaičiaus šuolį.  Šis žingsnis leis EVA pateikti rekomendacijas šalims, norinčioms pasinaudoti JAV farmacijos milžinės daug žadančiu antivirusiniu preparatu, kol vaistas dar nėra oficialiai patvirtintas visoje ES.
2021-11-19

JAV oficialiai patvirtino pirmąjį vaistą nuo koronaviruso

JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino antivirusinį preparatą remdesivirą kaip pirmąjį preparatą koronavirusinei infekcijai COVID-19 gydyti ir leido jo duoti intraveniniu būdu pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija. Preparatas, Kalifornijoje įsikūrusios farmacijos įmonės „Gilead Sciences Inc.
2020-10-23

COVID-19 sergančių asmenų gydymas: rekomenduoja naudoti antivirusinį preparatą

Europos vaistų agentūra ketvirtadienį (EVA) paskelbė rekomenduojanti naudoti antivirusinį preparatą remdesivirą naujuoju koronavirusu užsikrėtusiems pacientams gydyti. „Remdesiviras yra pirmasis vaistas nuo COVID-19, kurį rekomenduota leisti vartoti ES“, – sakoma agentūros pranešime. Vis dėlto pažymima, kad šiai rekomendacijai dar turi pritarti Europos Komisija.

Kalba apie potencialų vaistą nuo koronaviruso: skirtas gydyti gripui

Antivirusinis preparatas favipiraviras, patvirtintas gydyti gripui, buvo išmėgintas gydant Ebolos karštligę, o dabar aiškinamasi, ar jis galėtų būti panaudotas gydyti naujojo koronaviruso infekcijai COVID-19. Žemiau pateikiama keletas atsakymų į klausimus apie šį preparatą. Kas yra favipiraviras? Favipiraviras, registruotas prekiniu ženklu „Avigan“, buvo sukurtas įmonės, šiuo metu žinomos kaip „Fujifilm Toyama Chemical“. Japonijoje jis buvo patvirtintas kaip tinkamas vartoti 2014 metais.

Iliuzionistas A. Stonys atskleidė, kaip jam pavyko įveikti vėžį: stebuklingo preparato receptas

Gyvenimas vienam garsiausių Lietuvos iliuzionistų Arvydui Stoniui nepagailėjo sunkių išbandymų – prieš keletą metų iširo santuoka, ir būtent tuo laikotarpiu jis išgirdo šokiruojančią gydytojų diagnozę – prostatos vėžys. Tačiau šiandien žinomas vyras plačiai šypsosi pasauliui – ji atrado būdą, kaip suvaldyti klastingą ligą. A. Stonys ypač dėkingas likimui už pažintį su jo gyvenseną pakeitusiu profesoriumi onkologu Robert Thomas iš Didžiosios Britanijos.
2018-04-29
REKLAMA
REKLAMA

Gripu sergantiems lietuviams ši mokslininkų naujiena patiks

Japonijos farmacijos kompanija „Shionogi & Co“ paskelbė sukūrusi vaistą, kuris gripo A ar B rūšies virusą sunaikina per vieną parą. „Shionogi & Co“ tikisi, jog naujasis vaistas „Baloxavir Marboxil“ Japonijoje bus pradėtas naudoti jau kovo mėnesį, rašo „Science Alert“. Klinikiniai šio vaistinio preparato tyrimai parodė, kad gripo virusas suaugusio žmogaus organizme sunaikinamas vidutiniškai per šiek tiek daugiau negu 24 valandas.
2018-02-18

Mildronato kūrėjas: tai ne dopingas, o gyvybes gelbstintis preparatas

Mildronatą sukūręs latvių mokslininkas Ivaras Kalvinis šio preparato nelaiko dopingu ir mano, kad tai tėra apsidraudimas nuo išemijos atsiradimo aukščiausios klasės sportininkams, todėl Pasaulinės kovos su dopingu agentūros draudimas vartoti šį preparatą esąs nusikalstamas.
2016-03-12

Kultinių lašiukų paslaptys

 Parengė Asta Janušonytė Kodėl mūsų mamų ir močiučių pamėgtą vaistą korvalolį galima nusipirkti tik Rytų Europos šalyse bei buvusioje Sovietų Sąjungoje.
2014-10-05

Laboratorines peles pavyko išgydyti nuo šizofrenijos

JAV mokslininkai pranešė sėkmingai išgydę laboratorines peles nuo šizofrenijos eksperimentiniu vaistu nuo vėžio. Tyrimo rezultatai paskelbti mokslo žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ (PNAS). Pasak tyrėjų, buvo pastebėta, jog šio eksperimentinio preparato, kurio veikimas remiasi baltymais - kinazėmis PAK, padėjo pelių smegenyse atstatyti neuronius ryšius, kurie buvo pažeisti šizofrenijos.
2014-04-01

Sukurtas 3 mėnesius nuo ŽIV viruso saugantis preparatas

JAV mokslininkai sukūrė preparatą GSK744, kuris 3 mėnesius neleidžia užsikrėsti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). Šis preparatas nuo ŽIV apsaugo ir gyvūnus, pranešama žurnale „Science“. Pranešama, kad šis preparatas veikia blokuodamas viruso DNR „įterpinį“ į ląstelių genomą. Tai pasiekti pavyko radus fermento integrazės, kuris yra atsakingas už tokią DNR infomacijos pernašą, blokavimo mechanizmą. Pasak tyrėjų, kol kas GSK744 buvo išbandytas tik su beždžionėmis.
2014-03-10

ŽIV nuginklavimas

Efektyvaus būdo, užkertančio kelią AIDS sukėlėjui, žmogaus imunodeficito virusui, radimas seniai buvo iššūkis mokslininkams ir gydytojams, nes virusas dažnai mutuoja ir dėl to greitai tampa atsparus medikamentams. Drexelio universiteto tyrėjai stengiasi aplenkti virusą vienu žingsniu savo sukurtu mikrobicidu, įtikinančiu ŽIV šokti į nebūtį. Šis preparatas vadinasi DAVEI – Dual Action Virolytic Entry Inhibitor (dvigubo veikimo virolitinis įsiskverbimo inhibitorius) – ir jis gali apgauti ŽIV.
2013-12-01

IBM sukūrė netoksišką antibakterinį preparatą

Bendrovė IBM pranešė kartu su Bioinžinerijos ir nanotechnologijų institutu sukūrusi naują netoksišką antibakterinį preparatą, kuris efektyviai naikina kitiems medikamentams ir antibiotikams atsparias bakterijas. Sintetinis gelis, kurio daugiau nei 90 proc. sudaro vanduo, tikimasi, taps idealiu sprendimu kovojant su medicinos darbuotojų ir pacientų gydymo įstaigose tykančiais nematomais pavojais.
2013-02-04

10 absurdiškiausių dalykų, kažkada laikytų naudingais

Per visą savo istoriją žmonija be perstojo ieško naujų būdų, kaip gydyti ligas, ilgiau gyventi, gražiau atrodyti ir, apskritai, palaikyti gerą formą. Jūsų dėmesiui pateikiame 10 priemonių, kurių kiekviena tam tikru laikotarpiu buvo laikoma „stebuklinga“. Gal tai pasitarnaus kaip dar vienas priminimas, jog nereikia su savo kūnu daryti eksperimentų, naudojant nepakankamai patikrintą priemonę, net jei ši priemonė iš pirmo žvilgsnio ir atrodo panacėja.
2012-09-30

Neradus pinigų mašalų naikinimui, vykdys „priverstinį eksperimentą“

Šiemet biologiniu preparatu nebus naikinami kraujasiurbiai mašalai prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos. Vyriausybė tam neskyrė pinigų, o Druskininkų savivaldybė sako taip pat neturinti papildomų lėšų. Tuo metu mokslininkai baiminasi, kad kraujasiurbių vėl daugės ir jų dešimties metų darbas nueis niekais, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“. Pietų Lietuvos žmones ir gyvulius kamavę kraujasiurbiai mašalai gegužės mėnesį buvo naikinami dvylika metų.
titulinis 2011-05-03

Puola blusos

„Gelbėkite, mūsų rūsiai pilni blusų“, — tokio pagalbos šauksmo “Šiaulių krašto“ redakcija sulaukė iš Šiauliuose esančio Radviliškio gatvės 100 namo gyventojų. Parazitų naikintojai per savaitę sulaukia 3— 4 skambučių padėti. Blusas daugiausia platina benamiai katinai ir žmonių netvarka. Blusų Lietuvoje skaičiuojama net 20 rūšių. Sukandžiotas žmogus gali užsikrėsti žiurkine dėmėtąja šiltine ar kitomis pavojingomis ligomis.
Į viršų