prasmė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prasmė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prasmė“.

Meilės dieną lietuviai gali švęsti dažniau: apsibraukite šias datas

Raudonos rožės, širdelės formos saldainių dėžutės, gražūs žodžiai ir kitos romantiškos smulkmenos – šv. Valentino dienos atributika. Vieni pasakytų, jog tai ypatinga šventė, kurios metu žmonės gali išreikšti savo meilę, draugystę ir romantiškus jausmus, o kitiems ji nepriimtina. Visgi, mažai kas žino, kad lietuviai meilės dieną gali švęsti dažniau. Lietuvoje šv.
2024-02-14

Karalienės dovana princui Williamui ir Kate atima žadą: po mirties įgavo naują prasmę

Kai Kate Middleton ištekėjo už princo Williamo, velionė karalienė padovanojo jiems labai įspūdingą vestuvių dovaną – Anmer Hallo užmiesčio dvarą, tačiau, pasak karališkojo autoriaus, ji nebuvo patenkinta vienu dvaro renovacijos aspektu, kurį prižiūrėjo Kate. Tikėtina, kad įsibėgėjus mokyklinėms atostogoms Velso princas ir princesė kurį laiką praleis savo užmiesčio rezidencijoje.
2023-08-12

Paškevičiaus daina „Mano kraštas“ suskambo kitaip: tirpdo širdis

Jaunieji operos solistai, susibūrę į grupę „Il Senso“, nesiliauja stebinti savo gerbėjų ir visų geros muzikos mylėtojų: Kovo 11-osios proga kolektyvas pristato vieną įsimintiniausių muzikinių perliukų – Gyčio Paškevičiaus ir Erikos Drungytės dainą „Mano kraštas“. Muzikinis kolektyvas „Il Senso“ (liet. – „Prasmė“), susikūręs praėjusiais metais, Lietuvai reikšmingų švenčių proga pristato prasmingų kūrinių naujas versijas bei specialiai sukurtus vaizdo klipus.
2021-03-10

Atskleidė tikrąją Valentino dienos reikšmę: daugelis to nežino

Šv. Valentino dienos ir jos globėjo istoriją gaubia paslaptys. Tikrai žinome, kad vasaris jau ilgą laiką minimas kaip įsimylėjėlių mėnuo, o Šv. Valentino diena, kokią mes ją švenčiame šiandien, turi ir krikščioniškų ir Senovės Romos tradicijų. Vis dėlto lieka neaišku, kas buvo Šventasis Valentinas ir kaip jis susijęs su senovinėmis apeigomis? Katalikų bažnyčios Šventųjų sąrašuose yra bent trys Valentinai, kurie buvo nukankinti. Vienoje legendoje pasakojama, kad Šv.
2021-02-14

Juozapaičio dukra – apie gyvenimą muzikantų šeimoje bei ryšį: tėvai išmokė vertingų pamokų

Lietuvos operos dainininko bei politiko Vytauto Juozapaičio bei Eglės Juozapaitienės dukra Ieva Barbora taip pat seka tėvų pėdomis. Mergina pasakojo, jog visą gyvenimą augo tarp muzikantų, todėl ir pati troško tokia būti. Tiesa, tėvams šis merginos pasirinkimas nepasirodė teisingas, nes muzikanto kelias nėra lengvas. Atvirame interviu mergina papasakojo apie savo pasirinkimą – siekti muzikantės karjeros, gyvenimą su operos solistais bei artėjančias šventes.
2020-12-27

Sapne iškrenta dantis? Pasakė, ką tai reiškia

Jau nuo seniausių laikų žmonės stengėsi suvokti savo sapnus ir pasąmonės siunčiamas žinias. Tačiau ką reiškia sapnuoti iškrentantį dantį? Vienas tyrimas atskleidė, kad košmarai apie byrančius dantis yra vieni dažniausių, o praėjusiais metais jų padaugėjo net 50 procentų, rašoma dailymail.co.uk. Teigiama, kad tai – psichologinių sunkumų ženklas, kuris dažniausiai reiškia, kad vertėtų susirūpinti savo sveikata ir gera savijauta.
2020-10-09

Istorijos mokytojas Nefas: švęskime Lietuvos gimtadienį, ne tik pabudimus iš komos

Istorijos mokytojas Mindaugas Nefas sako, kad Valstybės dieną švęsti itin svarbu, nes būtent tada prisimename, kad mūsų valstybingumui ne šimtas, o keli šimtai metų. Tai, pasak istoriko, tikrasis šalies gimtadienis, o kitos svarbios šventės – tik atbudimas iš komos. Istorijos mokytojas Mindaugas Nefas sako, kad vaikai yra tokie patys, kaip ir likusi visuomenės dalis, todėl ir svarbiausias valstybines šventes jie reaguotai taip pat.

Kunigas Doveika apie Šv.Velykas: atraskite laiko sau suteikti viltį

Šiandien visas pasaulis sutinka gražiausią pavasarinę šventę – Šv. Velykas. Kunigas Ričardas Doveika visus lietuvius ragina šią dieną sieti ne tik su paprastų kiaušinių dažymų, bet taip pat atsigręžti į save ir savo artimuosius. Kunigas Ričardas Doveika akcentuoja, kad būtent šiandien, Velykų įkarštyje, yra matomas ir jaučiamas pats krikščionybės pagrindas, kurį pradėjome minėti dar Didįjį ketvirtadienį.
2019-04-21

Diskusija gyvai: kunigas Doveika apie tikrąją Velykų prasmę

Jau šį savaitgalį švęsime gražiausias pavasario šventes, Šv. Velykas. Ridenant margučius, šnekučiuojantis su giminėmis vertėtų ne tik linksmai leisti laiką, bet taip pat apmąstyti ir tikrąją Velykų prasmę.  Šiandien TV3 studijoje lankosi kunigas Ričardas Doveika. Kartu su juo kalbamės apie Šv. Velykų laukimą, prasmę ir dvasišką atgimimą. Transliacijos metu kunigas ne tik atskleis, tai kas yra svarbiausia šiomis dienomis, bet taip pat paskleis ir savo velykinę žinią Lietuvos žmonėms.
2019-04-18

Suskaičiavo, kiek darbų Lietuvoje – nereikalingi

Kas šeštas lietuvis į klausimą „Ar darbas, kurį dirbate, naudingas pasauliui?“ atsako neigiamai. Britų, besiskundžiančių darbo beprasmiškumu, yra net trys iš dešimties.
2019-03-30
REKLAMA
REKLAMA

Mitologas papasakojo, kaip anksčiau žmonės reaguodavo į mirtį

Daugeliui Vėlinės asocijuojasi su artimųjų kapų lankymu, žvakučių deginimu… Religijotyrininkas, mitologas Dainius Razauskas siūlo Vėlines įprasminti kaip sugrįžimo į vidinį pasaulį šventę. Kaip atrasti tą naują Vėlinių prasmę? Siūlyčiau ne ieškoti naujos prasmės, o atrasti senąją. Pirmiausia svarbu suvokti, kad visi papročiai remiasi mitiniu pasaulėvaizdžiu.
Aktualijos 2017-10-27

Nauja V.Žirinovskio idėja Rusijai: mokslo metai - nuo spalio, kad kurortai rugsėjį nebūtų tušti

Skandalingais pareiškimais garsėjantis Rusijos politikas, šalies parlamento vicepirmininkas Vladimiras Žironovskis iškėlė naują „genialią“ idėją: mokslo metai turi prasidėti mėnesiu vėliau – nuo spalio. Ją bene garsiausias Rusijos populistas argumentuoja tuo, kad prasidėjus mokslo metams šalies kurortai ištuštėja, „nepagrįstai“ krenta poilsio organizatorių pajamos, nors rugsėjis yra pakankamai palankus mėnuo ilsėtis gamtoje.
2017-09-03

Kas tas specialusis liudytojas? Išpopuliarėjęs statusas kelia abejonių

Specialiaisiais liudytojais pernai buvo paskelbti keturi Seimo nariai, du merai, ministras, europarlamentaras, „Sodros“ vadovas ir trečias turtingiausias Lietuvos verslininkas. Teisininkai ydinga vadina viešoje erdvėje vyraujančią sampratą, juos vadinant „be penkių minučių įtariamaisiais“, o kai kurie politikai svarsto, kad teisėsauga statusą ėmė taikyti pernelyg plačiai.
Aktualijos 2017-01-23

Didysis penktadienis – prasmė, kurią pamirštame

Ar žinome, kokia tikroji Didžiojo penktadienio prasmė? Nors daugelis žino, kad šiandien nepaprastas penktadienis, įvardyti ypatingumo nesugeba. Jaunimui tai diena prieš Velykų savaitgalį ar pavasario pradžia. Pagal krikščionybę, būtent šią dieną buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus, tad kunigai ragina susitapatinti su Viešpaties kančia. Šią dieną privaloma laikytis rimties, melstis, apmąstyti savo gyvenimą. Dvasininkai teigia, jog itin svarbi individuali malda, mat Didijį penktadienį nevyksta mišios.

Kas paslėpta garsiausiuose prekės ženkluose? (I)

Daug žmonių pasaulyje tiesiog kraustosi iš proto dėl garsiausių prekės ženklų – jie dienų dienas laukia pasirodant naujausios produkcijos, yra pasiryžę už ją mokėti didžiulius pinigus ir net grumtis dėl jų su kitais ženklo gerbėjais. Tačiau ar tokie prekės ženklų gerbėjai žino, kas užkoduota jų mėgstamuose prekės ženkluose? O gal dauguma nė nenutuokia, kad prekės ženklai dar turi ir užkoduotas žinutes? Buzzfeed.com siūlo pažiūrėti ir įvertinti.
2014-08-02

G. Kirkilas: Tarptautinės darbo dienos prasmė smarkiai pasikeitė

Tarptautinės darbo, arba darbininkų, dienos reikšmė, praėjus beveik 125 metams nuo tada, kai ji pradėta švęsti 1891 metais, minint taikios darbininkų, reikalavusių 8 darbo dienos valandų, demonstracijos numalšinimą Čikagoje, smarkiai pasikeitė. Tai tapo ne tik daugiausia fizinį darbą dirbančių darbininkų, bet ir visų samdomų darbuotojų nuo įvairaus lygio vadybininkų iki kūrybinių darbuotojų diena.

Psichologės patarimai 40-metėms: laimi moterys, sugebančios pralaukti 40-mečio vyro zyliojimą

LRT televizijos laida „Ryto suktinis“, LRT.lt LRT televizijos laidoje „Ryto suktinis“ Zita Kelmickaitė apie nesenai išleistą knygą „Flirtas su rudeniu“ kalbėjosi su jos autore psichologe Edita Čekuoliene. Peržengusioms keturiasdešimtmečio slenkstį moterims skirta knyga atveria visus šiuo laikotarpiu vykstančius pokyčius ir jų sprendimo būdus.
2013-11-30

Gyvenimo prasmė yra vertingesnė už laimę?

Žmonės, kurie stengiasi gyventi prasmingai, yra atsparesni ligoms, susijusioms su senatvės negalavimais, yra geresnės psichologinės sveikatos ir gyvena ilgiau nei tie, kurie gyvenime ieško laimės.
2013-04-21

Dovana žmogui, turinčiam viską – šilkinis rūkytos kiaulienos šalikas

Tai šalikas pavadintas „Fou Lard“. Jis pagamintas iš gryno šilko ir puoštas skaitmenine spauda. Šis šalikas yra šveicarų menininkės Natalie Luder kūrinys, kuris galėtų simbolizuoti dominuojančias žmogaus pozicijas gyvūnų atžvilgiu. Ar kažką kitą... Vokiečių posakis „Žmogus yra tai, ką jis valgo“ reiškia, kad maistas prisideda prie žmogaus tapatybės formavimo. Tai, kaip matome, gali būti pritaikyta ir kuriant aksesuarus. Čia svarbu prisiminti medžioklės trofejus.
2012-12-20

Antrasis D. Kajoko romanas, ieškantis tyros prasmės

„Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“ – antrasis žinomo poeto, rašytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Donaldo Kajoko romanas. Jame atpažįstami pirmojo romano „Kazašas“ ir naujausio poezijos rinkinio „Kurčiam asiliukui“ ir motyvai ir intonacijos.
2012-08-24

2011-11-11: šiandien į pasaulį ateis žmonių, kurie padės žmonijai susivokti

Mistika dvelkiantys vienodų skaičių sutapimai datose vienus kaip reikiant glumina, o kitus verčia šypsotis, o tretieji tai išnaudoja ypatingoms progoms – kaip piršlybos ar vestuvės. Gal taip lengviau nepamiršti šventės metinių? Naujienų portalas „Balsas.
2011-11-11

Prasmingas susirinkimas (II dalis)

Praeitoje dalyje aptarėme susirinkimo pradmenis: tikslai ir uždaviniai, problemų sprendimas bei komiteto ataskaitos, kuris efektyvina susirinkimų darbą. Praėjusiąją dalį rasite čia. Tačiau vis tiek kartais girdime, kaip komiteto nariai skundžiasi sakydami: „Koks tai laiko švaistymas.
2011-07-18

M. Pliauga: ar suteikiame prasmę gyvenimui Lietuvoje?

Atėjus valstybinei šventei kaskart pamąstome apie valstybę, kurioje gyvename ar norime gyventi. Pastaruoju laikotarpiu valstybinės šventės  viduje tampa vis liūdnesnės ir liūdnesnės, nors išorinis šventės blizgesys yra gana gražus. Taip atsitinka, nes matome vertybių griūtį, ilgalaikės vizijos ir tam tikrų tikslų nebuvimą. Apima beprasmybės jausmas, kai valstybės evoliucija kreipiama tamsiu keliu.
Į viršų