poligrafas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „poligrafas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „poligrafas“.
VSD atsakymas Seimui: nebuvo sprendimo tikrinti Stončaitį poligrafu
Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad leidimas dirbti su slapta informacija Algirdui Stončaičiui buvo išduotas laikantis įstatymų, o sprendimo jį tikrinti poligrafu nebuvo.
Tokį atsakymą antradienį gavo klausimus dėl opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ deleguoto Antikorupcijos komisijos pirmininko A. Stončaičio leidimo dirbti su slapta informacija leidimo išdavimo aplinkybių uždavusi Seimo Antikorupcijos komisija.
Akibrokštas 4-erių Matuko nužudymo byloje: kilo bėdų dėl M. Kaziukaitytės sveikatos
Teisme narpliojama prieš daugiau kaip metus nužudyto ketverių Matuko byla niekaip nepasiekia net finišo tiesiosios prieigų. Praėjusiame posėdyje nuspręsta kaltinamuosius žiauriu mažamečio nužudymu – motiną Moniką Kaziukaitytę ir tuometinį jos sugyventinį Gediminą Kontenį – ištirti poligrafu (melo detektoriumi – aut. past.). Bet šio tyrimo nepavyksta atlikti dėl, kaip teigiama, pablogėjusios M. Kaziukaitytės psichologinės ir fizinės būklės.
Lietuvoje „melo detektorius“ ne tik pasmerkia, bet ir gelbsti: kartais net ir nuo itin žiaurių kaltinimų
Apie melo detektorių (moksliškai – poligrafą) esame daugiausia girdėję iš kino filmų. Realybėje, su šiuo prietaisu Lietuvoje teko susidurti tik dešimtims, gal šimtams žmonių. Įdomu tai, kad pirmas profesionalus poligrafas į Lietuvą atkeliavo dar 1992-siais. Ir tik po ilgų derybų su JAV, mat tokio prietaiso vos paprašius niekas neketino atiduoti. Lietuvai teko įrodinėti, kad poligrafas yra reikalingas.
FNTT vadas teigia „nuvykęs pasitikrinti poligrafu“
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius sako „nuvykęs pasitikrinti poligrafu“, Vidaus reikalų ministerijai (VRM) atliekant tyrimą dėl jo patikimumo. „Aš buvau nuvykęs į policiją pasitikrinti poligrafu. Dėl galutinių rezultatų aš pats laukiu sprendimų iš Vidaus reikalų ministerijos“, - BNS sakė K.Jucevičius.
FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius bus tikrinamas poligrafu
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius bus tikrinamas poligrafu tyrime dėl jo patikimumo, pirmadienį patvirtino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. „Generalinis inspektorius mane informavo, kad toks pasiūlymas jam (K.Jucevičiui) yra pateiktas ir jis su tuo sutiko“, - BNS sakė S.Skvernelis. Anot ministro, VRM atliekamas patikrinimas dėl K.Jucevičiaus patikimumo nėra baigtas.
Slėpynės už poligrafo
Teismams galutinai išaiškinus, kad buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas turi grįžti į darbą, o jo buvusiam viršininkui Vitalijui Gailiui, pirmojoje instancijoje prisiteisusiam piniginę kompensaciją, pridūrus, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė esą jį neteisėtai spaudė atleisti pavaldinį, vėl aiškėja, kad šalyje svarbiausia valdyti... poligrafą.
Ar įmanoma apgauti poligrafą ir kiek tikslūs yra jo rodmenys?
Po patikrinimų melo detektoriumi, kitaip – poligrafu, 2012 metų vasarį buvo atleisti du Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai: Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas. Šiuos atleidimus teismai pripažino neteisėtais. Dabar vykstant vadinamajam pareigūnų teismui vienas pagrindinių liudytojų Mindaugas Žalimas pareiškė, kad buvo tirtas sugedusiu poligrafu. Spręsdavo beždžionė Visais laikais žmonės ieškojo būdų, kaip atpažinti, ar žmogus meluoja.
Apžvalga: ar įmanoma apgauti poligrafą ir kiek tikslūs yra jo parodymai
Po patikrinimų melo detektoriumi, kitaip – poligrafu, 2012 metų vasarį buvo atleisti du Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai: Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas. Šiuos atleidimus teismai pripažino neteisėtais. Dabar vykstant taip vadinamam pareigūnų teismui vienas pagrindinių liudytojų Mindaugas Žalimas pareiškė, kad jis buvo tirtas sugedusiu poligrafu.
Pedofilijos byla: klausimai, kurie keliauja į Strasbūrą
„Teisminiai procesai dėl mano brolio a.a. Drąsiaus Kedžio dukrelės gyvenamosios vietos problemų persikėlė į Strasbūrą. Ką lems šie institucijų sprendimai: tiesą ar dar vieną manipuliaciją tiesa? Žingsnį link demokratinių žmogaus teisių grindimo ar dar vieną korumpuotų asmenų prasismelkimą į struktūras, kurios savo veiklą siekia remti europietiška teisine praktika? Tai bus sąžiningų Lietuvos pareigūnų veiksmai, pagrįsti morale ir etika ar bandymas visomis priemonėmis darkart įteisinti neteisingum...
Ar bus sukurtas tobulas melo detektorius?
Tam, kad sukurtume tobulus melo detektorius, kurie visuomet sugebėtų nustatyti ar žmogus meluoja, reikia dar daug informacijos apie mūsų smegenų veiklą, rašo BBC.
1996 metais išleistoje mokslinės fantastikos knygoje „Tiesos mašina“ („The truth machine“) rašoma apie tai, kaip mokslininkai sukuria prietaisą, gebantį nustatyti, kada žmogus meluoja šimtaprocentiniu tikslumu.
REKLAMA
REKLAMA
Naujos kartos poligrafas melą atpažįsta iš akių
Sužinoti, ar valstybės vadovai, politikai, teisėjai ar įtariamieji nusikaltimais nemeluoja, netrukus bus galima paprasčiausiai išanalizavus jų atsakymų į užduodamus klausimus vaizdo įrašus.
Lietuvoje nemažą visuomenės dėmesį pastaruoju metu buvo atkreipusios poligrafo – melą pagal tiriamojo fiziologines reakcijas nustatančio prietaiso – galimybės. Nors poligrafų gamintojai ir juos naudojantys specialistai tvirtina, kad šių prietaisų patikimumas siekia iki 95 proc., iš tikrųjų tai netiesa.
P. Gylys: teisingumo, o ne kurios nors partijos naudai
Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) pirmininkas Vilniaus universiteto ekonomikos profesorius Povilas Gylys vadinamąjį FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba) skandalą ir tai, kas šiuo metu vyksta politiniame šalies gyvenime, vadina „kova be taisyklių“, kuri kažkuriai politinei jėgai reikalinga sukelti „dūmų uždangos“ efektui. Vertinant šį skandalą iškyla daugybė paradoksalių faktų, o tai, kaip su juo tvarkomasi, neatitinka jokių tarptautinių politikos standartų ir veda į valdymo krizę.
Kas galėtų apgauti melo detektorių?
Aukščiausiu lygiu užvirusioje kovoje dėl atleistų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnų pastarosiomis savaitėmis populiariausiu šio skandalo sinonimu tapo liaudies melo detektoriumi vadinamasis poligrafas. „Ekonomika.lt“ domėjosi, ar šis bejausmis kompiuterinis įrenginys gali išsklaidyti abejones.
Praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos posėdyje liudijo melo atpažinimo žinovė, Vilniaus universiteto dėstytoja Kristina Vanagaitė.
Valstybės valdymą – poligrafui
Technika ima viršų bene visose gyvenimo strityse. Tai iš esmės gerai, nes labai palengvina žmonių darbą ir buitį. Šiandien matome, kad technika pamažu įsigali ir politikoje, ką galima vertinti vien pozityviai. Manau, bereikalingoms aistroms, tik trukdančios valstybės valdymui, numarinti reikia įvesti privalomą patikrą poligrafu kiekvienu didelį rezonansą visuomenėje sukėlusiu atveju.
Melo kultūrą diegia politikai, ir jokie poligrafai jų negriebs
Seismografas neužmuš žmogaus, jeigu tas nenustvers apnuoginto laido plikomis rankomis. O poligrafas žudo valdininkus. Po smūgio poligrafu žmogus veikiausiai liks gyvas, bet iš posto gali išlėkti.
Politikoje viskas šiek tiek kitaip nei gamtoje. Kada žemė dreba, prietaisai tą drebėjimą matuoja. O Lietuvoje matavimo prietaisas gali pats sudrebinti valstybės pamatus.
Drąsiau, generole Grina!
Nuožmus politinis boksas, kur už politiką talžosi Generalinė prokuratūra, Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir valdančioji koalicija išplukdo gerų minčių.
R. Palaitis laikosi savo: FNTT vadovai atleisti teisėtai
Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, trečiadienį išėjęs iš vykusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdžio teigė neabejojantis, kad pagrįstai atleido iš darbo buvusius Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovus – Vitalijų Galių ir Vytautą Giržadą. Jie esą „veikė išvien“ informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus prieš banką „Snoras“ galimo nutekinimo istorijoje.
G. Grina apie buvusius FNTT vadovus: VSD pareigūnai būtų atleisti jau kitą dieną
Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina trečiadienį po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio tikino, kad remiantis vien melo detektoriaus duomenimis pareigūnams atimti leidimus dirbti su slapta informacija yra teisėta ir teisinga.
Tai, pasak jo, yra principo klausimas – kokią kartelę kiekviena institucija toleruoja.
Spaudos apžvalga: Antikorupcijos komisija nepatikėjo melo detektoriumi
Poligrafas nėra patikimas būdas nustatyti, ar melavo pareigūnai. Tokią išvadą padarė Seimo Antikorupcijos komisija, tirianti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo peripetijas. Tuo tarpu pareigūnus atleidęs vidaus reikalų ministras tebekartoja klaidų nepadaręs. Komisijos abejonės dėl poligrafo duomenų patikimumo pasitvirtino.
D. Raulušaitis: pasitarimo metu Generalinėje prokuratūroje pašalinių nebuvo
Seimo Antikorupcijos komisija šiandien visą dieną posėdžiauja ir apklausia Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandale dominuojančius asmenis.
Po posėdžio Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis pareiškė, kad kai kurie komentatoriai kalbėdami apie tai, kas vyko Generalinės prokuratūros pasitarime, perlenkė lazdą.
„Iš tiesų kaip asmuo, dalyvavęs tame pasitarime, galiu garantuoti, kad niekas iš pašalinių nebuvo užėjęs.
Antikorupcijos komisija apklausė poligrafo tyrimus atlikusius pareigūnus (papildyta 15:22)
(Papildyta 15:22 val.) Antradinį Seimo Antikorupcijos komisijoje toliau vyksta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandale dominuojančių asmenų apklausa.
Seimo antikorupcijos tyrimo komisijos delegacija lankėsi Krašto apsaugos ministerijos Antrojo departamento patalpose, kur yra poligrafo prietaisas.
Taip pat apklausai buvo kviečiami ir apklausas poligrafu atlikę pareigūnai.
R. Palaitis: aš nepadariau jokių klaidų (atnaujinta 12:45)
Šiandien Seimo Antikorupcijos komisijoje toliau vyksta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) skandale dominuojančių asmenų apklausa. Tarp 10:30 ir 11:30 į posėdį buvo atvykęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kuris turėjo pakartotinai atsakyti į komisijos narių klausimus.
FNTT paslapčių skandale poligrafo nepakanka – apklausų dar bus
Slaptos informacijos apie numatomus pareigūnų veiksmus prieš banką „Snoras“ ir aukštų pareigūnų atleidimo peripetijas nagrinėjantiems Seimo Antikorupcijos komisijos nariams kyla vis daugiau klausimų. Bus apklausiama daugiau pareigūnų.
Komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis teigia, kad galo dar nematyti. „Kol klausimų, atvirai tariant, daugiau nei atsakymų, ketiname kviestis tuos, kuriuos jau kartą apklausėme iš naujo.
V. Saladžiūnas: „melo detektoriaus“ tyrimo nerekomenduočiau naudoti šeimoje
Iki valandos trunkančio tyrimo poligrafu, dažniau vadinamo tiesiog „melo dedektoriumi“, duomenys yra slapti. Prieš tyrimą nekeliami jokie apribojimai, išskyrus draudimą vartoti alkoholį. Poligrafologas užduoda iš anksto parengtus klausimus, kurie gali kartotis, o pats tyrimas, esant reikalui, gali būti atliekamas kelis kartus.