plėšrūnai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plėšrūnai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plėšrūnai“.
Švedijoje nuspręsta mažinti vilkų skaičių: pasak kritikų, tai kelia pavojų visai Europos laukinei gamtai
Nuo sausio 2 dienos Švedijoje pradedama vilkų medžioklė, kuria siekiama perpus sumažinti nykstančių plėšrūnų populiaciją. Aktyvistai teigia, kad pagal Europos Sąjungos nuostatas tai yra neteisėta, nes leidžiama išžudyti net penkias vilkų šeimas, rašoma „The Guardian“.
Pranešama, kad Švedijos vyriausybė leido išžudyti 30 vilkų – penkias jų šeimas. Tokia medžioklė, pasak aktyvistų kampanijos dalyvių, yra neteisėta pagal Europos Sąjungos teisę.
Kameros užfiksavo įspūdingą Lietuvos miškų gyventoją: vaizdas gniaužia kvapą
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojų įrengta kamera nufilmavo į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktą kačių šeimos atstovę – paprastąją lūšį (Lynx lynx).
Socialinio tinklo „Facebook“ Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus puslapyje rašoma, kad ši kamera buvo įrengta jūrinių erelių (Haliaeetus albicilla) stebėjimui, tačiau pavyko užfiksuoti lūšies bandymą maitintis žuvusia stirna.
„Lūšys gyvena dideliuose mišriuosiuose miškuose.
Pažvelgęs pro namo langą, jonavietis nustėro: specialistai pasakė, kaip atskirti vilką nuo šuns
Naktį kieme išvydę bindzinėjantį keturkojį jonaviškiai nustėro – išsigando, kad į tankiai gyvenamo rajono kiemą atklydo vilkas. Tačiau specialistai sako, kad gyvūnas tik labai panašus į miško aštriadantį plėšrūną. Kaip tokiais atvejais atskirti vilką nuo šuns, TV3 žinoms aiškino specialistai.
Tikri vilkai žmonių kiemuose pastaruoju metu tikrai apsilanko, tačiau Jonavoje filmuotą vaizdo įrašą išvydę specialistai neabejojo, jog čia lankėsi į vilką panašaus šuns mišrūnas.
Rusijoje sušaudė mešką ir jos meškiuką: užlipę ant povandeninio laivo tariamai kėlė grėsmę
Kamčiatkoje, Rusijos Ramiojo vandenyno karinio laivyno bazėje, buvo sušaudyta meška ir jos meškiukas, kurie užsilipo ant atominio povandeninio laivo. Vaizdo įrašas su širdį draskančiais kadrais sukrėtė rusus.
Pirmadienį šį incidentą pakomentavo ir Ramiojo vandenyno laivyno spaudos tarnyba. Jie patvirtino faktą, tačiau tikino, kad elgėsi griežtai pagal instrukcijas.
Gyventojams baimę sėja kruvini vilkų išpuoliai: tokių atvejų tik daugės
Vėl baimę sėja ūkininkų gyvulius puldinėjantys vilkai. Neseniai Rokiškio rajone vilkai buvo užpuolę pieninę karvę, Panevėžio rajone plėšrūnai papjovė aštuonias veislines avis, perkandę joms gerkles, o vieną suėdė, palikę tik įsagą. Specialistai neabejoja: vilkai mokė jauniklius medžioti, ir tokių atvejų gali tik daugėti, nes įsidrąsinusi vilkų populiacija ėdesio vis dažniau ieško ne miške, o ūkininkų laukuose.
Sausra Lietuvoje palietė ne tik ūkininkus, bet ir gamtos gyvybes: skaičiuojamos žūtys
Lietuvoje siautusi sausra ne tik pridarė nuostolių ūkininkams, bet ir smarkiai paveikė kai kurių vandens paukščių populiaciją. Ornitologai skaičiuoja, kad galėjo žūti gausybė ypač retų mažųjų žuvėdrų jauniklių bei jų kiaušinių. Nusekus Nemunui, jame esančios salos atsivėrė kaip ant delno. Tad į jas ėmė brautis ir plėšrūnai. Paukščių ramybę trikdė ir žvejojantys bei pramogaujantys gyventojai.
Artinantis priešui paukščiai užčiaupia savo jauniklius
Artinantis plėšrūnui, paukščiai įprastai skleidžia garsus, siekdami įspėti kitus apie kylantį pavojų, tačiau sparnuočių keliamas triukšmas grobuoniui gali padėti lengviau surasti auką. Naujas tyrimas įrodė, kad artinantis pavojui paukščiai savo jauniklius nutildo. Nacionalinio Australijos universiteto mokslininkai Tonya Haff ir Robert Magrath tyrinėjo Australijoje gyvenančius paukščius, siekdami išsiaiškinti, kaip pasikeičia jų elgesys su jaunikliais artinantis plėšrūnui, rašo ScienceNews.org.
Egipto kurorte Hurgadoje prie krantų pastebėti rykliai
Raudonojoje jūroje, netoli Egipto kurorto Hurgados, pastebėti rykliai.
Apie vienus pavojingiausių jūros plėšrūnų nedelsiant pranešta ekologams ir gelbėtojams, kurie keliais kateriais išplaukė į jūrą norėdami atbaidyti juos nuo krantų.
Vis dėlto ryklių pamatyti jiems nepavyko, bet darbuotojai žada keletą dienų stebėti kurorto krantus.
Išalkusi liūtė pietums pasirinko metukų berniuką
Išalkusi liūtė pamanė, kad rado sau puikų kąsnelį pietums - mažą zebriuką.
Atrodytų, kokia čia problema, tačiau „zebriukas“ pasirodė esantis metukų zoologijos sodo lankytojas Jackas, kuris atėjo su savo tėvais apžiūrėti laukinių gyvūnų. Iš Afrikos kilusi liūtė, kurios vardas Kye, desperatiškai bandė per stiklą paragauti savo išsirinktą grobį.
Visą situaciją berniuko tėvai nufilmavo ir patalpino internete.
Aptiktas visiškai baltas juodasis strazdas
Didžiojoje Britanijoje Notingemšyro parke paukščių stebėtojų dėmesį traukia juodasis strazdas, kuris visas yra baltos spalvos, praneša bbc.co.uk.
Paukščio plunksnose dėl genetinės mutacijos visiškai nėra pigmento, kuris būdingas juodiesiems strazdams.
Dažniausiai nuo tokios genetinės mutacijos kenčiantys paukščiai ant plunksnų turi juodos spalvos dėmių ar raštų, tačiau šis juodasis strazdas yra išskirtinis dėl savo visiško baltumo.
REKLAMA
REKLAMA
Įsisiautėję plėšrūnai vis labiau gąsdina žmones
Įvairiose Lietuvos vietovėse pastaruoju metu vėl pradėjo siautėti savo jauniklius mokantys medžioti vilkai.
Medžioja gaujomis
Alytaus rajono Ilgų kaime gyvenanti Laima Zajančkauskienė rugsėjo 1-osios rytą savo ganyklos aptvare aptiko sudraskytas 6 Romanovų veislės avis ir 14 ėriukų. Maždaug vieno hektaro ganyklos plotas buvo patikimai aptvertas spygliuota viela, o avims pastatytos lentinės pavėsinės.
Plėšrūnai sugrįžo į Biržų rajoną?
Pernai kupreliškiečius ir aplinkinių kaimų gyventojus šiurpinusios šunų pjautynės šiemet kartojasi.
Prie namų pririštais šunimis besimaitinantys plėšrūnai, panašu, sugrįžta į savo senus medžioklės plotus. Praėjusiais metais Papilio seniūnijos Kupreliškio miestelyje ir jo apylinkėse siautėjo plėšrūnai, kurie tiesiog kieme papjaudavo arba su visomis grandinėmis, prie kurių jie būdavo pririšti, išnešdavo namus saugančius šunis, juos papjaudavo ir suėsdavo.
Surengė operaciją žaisliniam tigrui pagauti
Hedge End (Didžioji Britanija) gyventojai didelį pliušinį tigrą, gulintį pievoj šalia miesto, palaikė gyvu ir iškvietė policiją.
Kaip praneša BBC, policija į įvykio vietą išsiuntė straigtasparnį su pareigūnais, kurie turėjo specialią įrangą tiksliai gyvūno buvimo vietai nustatyti.
Kad būtų apsaugoti žmonės, esantys rajone, kur pastebėtas tigras, policija nutraukė netoli vykusį kriketo mačą, taip pat golfo mylėtojus paprašė laikinai nežaisti.
Patvirtinta: katės – didžiausi paukščių priešai
Nors visuomenė nerimauja dėl pavojų paukščiams keliančių vėjo turbinų, naujas tyrimas rodo, kad daug didesnę grėsmę sparnuočiams kelia katės.
Pilkųjų amerikinių strazdų jauniklių mirtingumą Vašingtono priemiesčiuose ištyrę mokslininkai nustatė, kad pagrindiniai šių paukščių žudikai yra būtent katės, praneša „The New York Times“.
Beveik 80 proc. paukščių pražudė plėšrūnai, o katės buvo atsakingos už 47 proc.
Žiema soti tik plėšrūnams
Atėjo metas ne tik mėgautis gamtos teikiamais malonumais, bet ir už juos atsilyginti. Dauguma sparnuočių ir miško žvėrelių be žmogaus pagalbos sunkiai išgyvena žiemą - po storais sniego patalais sunku susirasti maisto. Taigi ir išgyventi iki pavasario.
Jei ne žmonių pagalba, šaltą žiemą miško gyvūnams būtų visai striuka. Bet kad ir kaip jiems padėtume, tempdami į laukus ir miškus maisto atsargų, dalis sparnuočių ir miškų gyventojų vis tiek žus. Vienus sudoros plėšrūnai, kitus pakirs ligos.
Lietuvos miškuose daugėja vilkų
Gruodžio 1-ąją prasideda vilkų medžioklė. Šiemet vilkų sumedžiojimo kvota padidinta iki 60 vienetų, pernai buvo 40. Medžiotojai sako, kad vilkų Lietuvoje daugėja ir jų kiekį reguliuoti reikia, nors pripažįsta: šiuo metu jie reikšmingos žalos nedaro. Mokslininkai fantazijomis vadina gandus, kad Lietuvoje yra atsiradęs vilko ir šuns hibridas.
Akis į akį su plėšrūnais
Kiekvienam – savas hobis. Pavyzdžiui, fotografui Jonathanui Griffithsui patinka rizikuoti savo gyvybe fotografuojant plėšriausius mūsų planetos gyvūnus. Štai jo pastangų rezultatas.