planinės paslaugos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „planinės paslaugos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „planinės paslaugos“.
COVID-19 pacientai užgulė regionų ligonines: virusui mutavus pastebi vieną jų ypatybę
Augant kovidinių pacientų skaičiams jau tenka riboti kitas sveikatos paslaugas ne tik kai kuriose didžiosiose šalies ligoninėse, bet ir regionuose. Ypač sudėtinga situacija Vakarų Lietuvoje, kuri su ketvirtosios bangos kilimu susidūrė pirmiausiai. Anot ligoninių vadovų, nors prireikus ne kovidu sergantys pacientai perkeliami į kitas įstaigas, situacijai blogėjant dalis paslaugų gyventojams tiesiog gali būti nebeteikiama.
Grįžta dėl COVID-19 pandemijos pristabdytos planinės operacijos – chirurgas pataria, kokių klaidų vengti pacientams
Planinių operacijų apimtys pradėjo augti, kai prasidėjo vakcinavimas nuo COVID-19 infekcijos ir ėmė mažėti sunkiai sergančiųjų, gydomų stacionare, skaičius. Šiuo metu atliekamos visos planinės operacijos be apribojimų, o pacientai noriai grįžta į poliklinikas. Chirurgas primena, kaip pasiruošti operacijai bei kaip greičiau po jos atsigauti.
„Šiuo metu atliekamos visos planinės operacijos be apribojimų.
Santaros klinikos: planines paslaugas yra apribojusios dauguma Vilniaus regiono ligoninių
Dėl augančio sergančiųjų COVID-19 skaičiaus, planines paslaugas yra apribojusios dauguma Vilniaus regiono ligoninių, informuoja Santaros klinikos.
„Vilniaus miesto klinikinė ligoninė transformuota į COVID-19 ligoninę ir praktiškai neteikia nekovidinių paslaugų. Kitos Vilniaus regiono ligoninės – Santaros klinikos, Vidaus reikalų ministerijos, Trakų, Švenčionių, Elektrėnų, Druskininkų, Alytaus S. Kudirkos, Ukmergės – didelę dalį savo resursų skiria COVID-19 pacientams gydyti.
Santaros klinikos dalijasi gera naujiena: palaipsniui atnaujinamos pristabdytos planinės paslaugos
Mažėjant COVID-19 liga sergančiųjų skaičiui ligoninėje, atsiranda galimybė teikti daugiau planinių paslaugų kitomis ligomis sergantiems pacientams. VUL Santaros klinikos praneša, kad pacientams, kuriems reikia skubios, neatidėliotinos pagalbos ir planinių paslaugų turėtų nedvejodami kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigas.
Pasak Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof.
LSMU Kauno ligoninė stabdo kai kurias planines paslaugas: daugiau galimybių plėstis neturime
Koronavirusas ir toliau stingdo ne tik Europą, bet ir Lietuvą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė penktadienio vakarą paskelbė apie tai, kad įstaigoje stabdomos kai kurios planinės paslaugos.
Apie šią žinią įstaiga pranešė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.
„Vis labiau siautėjant COVID-19 pandemijai daugėja ir ligonių, kuriems būtina medikų pagalba. LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje jau turime 120 pacientų.
Sveikatos paslaugos karantino metu: kas keičiasi?
Nuo šeštadienio vidurnakčio šalyje įvedant mažiausiai 3 savaičių karantiną tam tikri pakeitimai laukia ir sveikatos sektoriuje. Nors planinių paslaugų kaip pavasarį riboti neketinama, įspėjama, kad plečiant pagalbą COVID-19 pacientams jų sumažėti gali savaime.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad sveikatos paslaugos nėra kažkaip dirbtinai stabdomos ar ribojamos.
Apgultis rajonų gydymo įstaigose: dėl karantino planinių paslaugų teks atsisakyti
Lietuvos rajonų poliklinikose dabar tikras darbymetis – netyla pacientų skambučiai, o kai kur eilėse gali tekti pralaukti ir kelias savaites. Poliklinikų vadovai sako, kad kol kas dar susitvarko su sergančiųjų antplūdžiu, tačiau nuo ateinančio pirmadienio dėl karantino kai kur darbas gali ir sustoti.
Ligoninės nerimauja, kad dėl reikalaujamų planinių paslaugų apimčių neteks finansavimo
Šalyje daugėjant susirgimų COVID-19, ligoninių vadovai nerimauja, jog dėl reikalavimo teikti tam tikrą kiekį planinių paslaugų gali prarasti finansavimą.
Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo Vinso Janušonio, šiuo metu įstaigoje galėtų būti gydoma 80-90 sergančiųjų COVID-19, o hospitalizuoti 33 pacientai, jų nuolat daugėja. Ir nors įstaiga, kaip ir pavasarį, galėtų COVID-19 pacientams paskirti visą korpusą, tokiu atveju ji negautų pakankamo apmokėjimo už paslaugas.
Kauno klinikos praneša apie pasikeitimus dėl planinių paslaugų
Kauno klinikos pasidalino naujausia informacija dėl Centriniame korpuse teikiamų planinių paslaugų tvarkos. Gera žinia, kad ištyrus COVID-19 epidemiologinę situaciją įstaigoje nuo antradienio daugelyje profilinių klinikų jos atnaujinamos.
Pacientai ne juokais siunta: į gydymo įstaigas neįmanoma net prisiskambinti
Karantinas šalyje jau atšauktas beveik prieš mėnesį, tačiau įtampos toliau auga. Pacientai skundžiasi negalintys patekti pas gydytojus, nėra patenkinti nuotoliniu būdu teikiamomis paslaugomis. Nors gydymo įstaigos pabrėžia, kad tampančios ministerijos reikalavimų įkaitėmis, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkerta, kad nieko keisti neketina, mat dėl to pasiskundė per mažai įstaigų.
REKLAMA
REKLAMA
Naujausi skaičiai: privačiai medikai teikia paslaugas ir 120 proc., o kai kur valstybinėse įstaigose – vos 17 proc.
Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pareiškė, kad situacija, kai privačios gydymo įstaigos geba pasiekti net 120 proc. pajėgumus, o valstybinės nesiekia net 30 proc., yra netoleruotina. Dėl to Vyriausybė ėmėsi sprendimų, kaip gydymo paslaugų teikimas tautiečiams galėtų būti pagreitintas.
„Sunkiai sveikatos priežiūros įstaigos grįžta į įprastą režimą, daug nusiskundimų yra ne tik dėl patekimo, bet ir prisiskambinimo.
Įspūdingi skaičiai: per karantiną dalies paslaugų kreipėsi 60 proc. mažiau pacientų
Prasidėjus koronaviruso pandemijai beveik visos nebūtinosios planinės medicinos paslaugos buvo sustabdytos. Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, karantino laikotarpiu stacionarinės pagalbos besikreipusių pacientų buvo kone 60 proc. mažiau. Be to, gerokai sumažėjo ir besikreipusiųjų ambulatorinės pagalbos, nors buvo galimybė ją gauti nuotoliniu būdu.
Gydytojai skambina pavojaus varpais – situacija tampa kritinė
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro konsultantai kardiologai jau yra pasiruošę teikti kardiologines konsultacijas net ir padidintu krūviu. Tačiau net keletą savaičių jiems tenka dirbti be pacientų, kurie delsia, atidėlioja vizitą ar tiesiog bijo atvykti konsultacijai.
Gydymo įstaigoms duotas ultimatumas: arba atsidarot, arba gausit mažiau pinigų
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį spaudos konferencijos metu įvardijo galimą datą, iki kada gydymo įstaigos privalėsiančios atnaujinti sveikatos paslaugas. Kitu atveju žadama keisti finansavimą ir apmokėti tik už faktiškai teikiamas paslaugas.
Vyriausybės plane – nauji karantino švelninimai: štai kas keisis
Vyriausybė trečiadienio posėdyje rengiasi švelninti karantino sąlygas. Tarp numatomų pakeitimų – masiniai renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau nei 10 žmonių, atnaujinama turgaviečių veikla, planinių procedūrų leidimas gydymo įstaigose bei leidimas išvykti iš šalies.
Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad apsaugančias veido kaukes turėtų dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai.