planetos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „planetos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „planetos“.

Šiandien pro Žemę praskries futbolo stadiono dydžio asteroidas

Šiandien pro Žemę praskries futbolo stadiono dydžio asteroidas. Asteroidas, pavadintas 2008 OS7, priartės prie mūsų planetos 16.41 val. Lietuvos laiku. Asteroidas bus net 1,7 mln. mylių atstumu nuo Žemės. Tai yra maždaug septynis kartus toliau nei Mėnulis nutolęs nuo Žemės.
2024-02-02

Buvęs žvalgybos pareigūnas: JAV slepia informaciją apie ateivių laivus

Vienas buvęs Jungtinių Valstijų žvalgybos pareigūnas trečiadienį Kongreso komitetui pareiškė, kad žmonės Visatoje nėra vieni, o amerikiečių valdžia slepia to įrodymus. Davidas Gruschas liudijo absoliučiai tikintis, jog vyriausybė turi neatpažintų skraidančių objektų (NSO) ir jų valdžiusių būtybių, kurie nėra žmonės, palaikų. „Vykdydamas savo tarnybines pareigas buvau informuotas apie kelis dešimtmečius trukusią NSO nuolaužų paėmimo ir jų sandaros studijavimo programą“, – sakė D. Gruschas.
81 2023-07-27

Kaunietis pakėlęs akis į dangų griebė fotoaparatą: užfiksavo neįtikėtiną reiškinį

Pirmadienio vakarą danguje fiksuoti įvairiausi išskirtiniai reiškiniai. Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas pranešė apie netikėtai dangaus skliaute pamatytus du didelius šviesos kamuolius. „Virš Juragių radijo ir televizijos retransliacijos stoties danguje teko išvysti tokį vaizdą – du didelius šviesos kamuolius. Kabo danguje, matosi net ir iš Aleksoto rajono. Nepanašu, kad tai būtų lėktuvai ar dronai, anei balionai ar fakelai“, – pamatęs nekasdienį reiškinį danguje pranešė vyras.
144 2023-03-01
REKLAMA
Mėnulio magija: Intriguojantis ryšys tarp dangaus perlo ir žmogaus  Mėnulio magija: Intriguojantis ryšys tarp dangaus perlo ir žmogaus

Mėnulio magija: Intriguojantis ryšys tarp dangaus perlo ir žmogaus

Mėnulis tūkstančius metų buvo žmonių žavesio ir įkvėpimo šaltinis. Nuo seniausių civilizacijų iki šių dienų žmonės žiūrėjo į mėnulį ir stebėjosi jo paslaptimis. Be jokios abejonės, mėnulis padarė didelę įtaką žmogaus kultūrai ir istorijai – nuo ankstyvųjų civilizacijų kurtų mėnulio kalendorių iki pirmosios pilotuojamos misijos į dangaus brangakmenį. Tačiau dangiškas žibintas nėra tik kultūrinis ir istorinis artefaktas.
2023-02-21

Alanas Chošnau – apie pažintį su žymiu prodiuseriu: bendras darbas – pirmasis toks išleistas užsienyje

Penktadienį skaitmeninėse muzikos platformose pasirodė jau sėkmingai išgarsėjusio ir tarptautinį pripažinimą sulaukusio Lietuvos didžėjaus ir muzikos prodiuserio Andrejaus Anskino-Anske naujiena – Alano Chošnau ir Leono Somovo dainos „Planetos“ remiksas. O džiaugtis tikrai yra kuo – tai pirmasis tokio žanro kūrinys, išleidžiamas užsienio įrašų namuose.  Tarsi vietoje sustojęs pasaulis tapo tikru išbandymu muzikos atstovams, tačiau ir atvėrė duris naujiems kūrybiniams iššūkiams.
2021-07-30

Kinija net 3 mėnesiams siunčia kosmonautus į naują stotį: paaiškėjo, kaip jie ten gyvens

Trys Kinijos astronautai pakilo į naująją šalies kosminę stotį, kurioje praleis net tris mėnesius. Tai – pirma tokia Kinijos misija per penkerius metus. Įrodymas sau ir pasauliui, kad ji gali tapti kosmoso tyrimų milžine. Tris Kinijos taikonautus į bene ambicingiausią šalies kosminę misiją gerbėjai ir kosminės pramonės darbuotojų minia išlydi su komunistinėmis dainomis. Tuomet su palyda taikonautai vežami į kosmodromą. O pakeliui pagarbą jiems atiduoda Kinijos vėliavomis mojuojantys žmonės.
Aktualijos 2021-06-20

Žemės paslaptys: manoma, kad netoli branduolio yra 2 struktūros

Manoma, kad mėnulis susiformavo milžiniško susidūrimo metu, kai maždaug Marso dydžio planeta atsitrenkė į ankstyvąją Žemę. Šis objektas buvo pramintas Tėja, titanidės, brangiųjų metalų bei brangakmenių deivės ir mėnulio deivės Selenos motinos graikų mitologijoje garbei. Dabar naujame tyrime teigiama, kad Tėja nėra visiškai išnykusi – milžiniški jos gabalai tikriausiai vis dar egzistuoja mūsų planetos gilumoje.
2021-04-12

Pagrindiniai atradimai ieškant kitų gyvybių už Žemės ribų

Klausimai apie tai, ar yra gyvybės formų ne tik mūsų, Žemės, planetoje, ne vieną šimtmetį domino žmones. Ir nors mokslininkai šia tema kalba labai atsargiai, vis tik yra keletas įvykių, kurie yra gana įdomūs šios temos entuziastams. Pulsarų atradimas Britų astronomė Dame Jocelyn Bell Burnell buvo pirmoji, kuri 1967 m. atrado pulsarą, kai pastebėjo radijo pulsarą. Nuo to laiko pastebėti ir kitokio tipo pulsarai, skleidžiantys rentgeno ir gama spindulius.
2021-01-30

Grupė mokslininkų Veneros planetoje aptiko galimai nežemiškos gyvybės požymį

Ar gali būti, kad visatoje esame nevieni? Pasirodo, kad tai gali būti tiesa. Bent jau taip sako grupė mokslininkų, Veneros planetoje aptikę dujų, kurios gali būti nežemiškos gyvybės požymis. NASA šį atradimą vadina reikšmingiausiu įvykiu ieškant gyvybės už žemės ribų. Gyvybė rūgštinguose Veneros atmosferoje esančiuose debesyse skamba neįtikėtinai, tačiau būtent tokią prielaidą svarsto astronomai, joje aptikę fosfino pėdsakų. Žemėje ši medžiaga siejama su gyvybe.
2020-09-15

Dar taip arti nebuvo: užfiksavo išskirtinius Saulės paviršiaus vaizdus

Ar kada nors susimąstėte, kaip atrodo Saulė iš arti? Europos kosmoso agentūros ir NASA bendras projektas – zondas „Solar Orbiter“ – prie žvaigždės priartėjo labai arti ir sugebėjo užfiksuoti išskirtinius Saulės paviršiaus vaizdus.  Užfiksuotos pirmosios tokios Saulės nuotraukos: gigantiška žvaigždė išties arti. Europos kosmoso agentūra ir NASA dar šių metų vasarį paleido zondą „Solar Orbiter“ ir dar birželį užfiksavo, kaip atrodo Saulė ir joje vykstantys procesai.
2020-07-17
REKLAMA
REKLAMA

Kviečia išvysti ypatingą vaizdą: 10 metų fotografavo saulę ir sudėjo į vieną įrašą

2010 metais į kosmosą pakilusi Saulės dinamikos stebėjimo observatorija ištisą dešimtmetį fotografavo Saulę ir siuntė ryškius jos vaizdus į Žemę, o dabar visus 10-ies metų vaizdus sudėjo į vieną įspūdinga valandos trukmės įrašą, su kuriuo ir kviečiame susipažinti. 2010-ųjų vasario 11-ąją NASA agentūros raketa į kosmosą iškėlė tris tonas sveriantį erdvėlaivį, kurio dėka per dešimtmetį saulę pamatėme taip, kaip niekada iki šiol.
2020-06-29

Chošnau ryžosi naujiems pokyčiams: tai bus nepamirštama

Jau šį rudenį didžiąsias šalies arenas ir koncertų sales sudrebins išskirtinis šiuolaikinės muzikos kūrėjų šou. Vardan įspūdingo reginio ir kvapą gniaužiančių potyrių, pečius surėmė ir jėgas suvienijo atlikėjas Alanas Chošnau ir muzikos prodiuseris Leon Somov. Jau šiandien dienos šviesą išvys naujas kūrinys „Mano naktys“, kurį artėjančiuose pasirodymuose gerbėjai kviečiami išgirsti ir gyvai, rašo pranešime spaudai.
2020-03-06

Įspūdingas vaizdas: mėnulis – arčiausiame taške prie žemės

Kviečiame pasimėgauti įspūdingu raudono supermėnulio vaizdu. Kaip tik šiuo metu pilnatis – ir ji ne paprasta, mėnulis yra arčiausiame taške prie žemės, tad vaizdas išties įspūdingas. Pamatysite ir kaip naktį į kosmosą pakilo palydovas skriesiantis į mūsų Saulę. Vaizdas išties pasakiškas: didžiulis raudonai-oranžinis mėnulis kyla virš Atėnų. O štai ir Partenono griuvėsiai. Tūkstantmečius istorijos menančios Graikijos sostinės apylinkės išties puiki vieta stebėti supermėnulio kilimą.
2020-02-10

Užtemimas per pilnatį nepasigailės: palies šias moteris

Šių metų vasaros užtemimų ciklą užbaigė Dalinis Mėnulio užtemimas liepos 17 dieną, 00:30 LT laiku. Užtemimo taškas vyko 24 Ožiaragio zodiako ženklo laipsnyje. Mėnulio užtemimai visuomet vyksta esant Pilnaties fazei, todėl įvykiai įgauna emocinę išraišką. Pati Mėnulio Pilnatis atveria tai, kas buvo užspausta emociniame lygmenyje. Būtent tai įtakoja emocinius ir jausminius proveržius būtent šiame Mėnulio ciklo kulminaciniame momente. Ir nereikia kaltinti žmonių neadekvatumu per Pilnatį.
2019-07-17

Astronomai ragina suskubti: šiomis naktimis pakelkite akis į dangų

Birželį astronomai gyventojams žada įspūdingą reginį. Nuo birželio 10-osios viena planetų milžinių – Jupiteris – yra arčiausiai Žemės savo orbitoje. Šią planetą bei keturis jos palydovus galima stebėti net su teatriniais žiūronais. Pasak Vilniaus Universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Molėtų observatorijos paskaitininko Sauliaus Lovčiko, birželio 10-ąją Jupiteris atsidūrė opozicijoje. Toks planetų išsidėstymas matomas tik kartą per metus.

Ši planeta svarbesnė nei manėte: štai ką ji reiškia

Merkurijaus ženklas gali būti net svarbesnis už Saulės (horoskopo) ženklą, rašoma womenshealth.com.au. Net jei labai domitės astrologija, apie Merkurijaus ženklą turbūt susimąstote retai. Tačiau, pasirodo, kad Merkurijus nulemia labai daug. „Gimimo datos schemoje Merkurijus nulemia tai, kaip atpažįstate struktūras, kaip sugeriate ir apdorojate informaciją ir kaip idėjomis bei žiniomis dalinatės su kitais.“ – sako Narayana Montufar, sertifikuota astrologė ir tinklapių horoscope.
2019-06-02

Pasirinkite planetą ir gaukite asmeninį perspėjimą

Jaučiatės tarsi kažkas būtų ne taip? Širdį kamuoja sunkumas? Nerimaujate? Pasirinkite vieną iš šešių planetų ir sužinokite, kas gali būti jūsų nerimo priežastimi. 00:00 Tai yra perkrovimo laikas! Jūsų kūnas aiškiai prašo, kad jam reikia kokybiško poilsio ir teigiamų emocijų. Jūsų kūnui jau tampa nepakeliamai sunku dirbti toje pačioje būsenoje.
2019-01-12

Merkurijus ėmė judėti atgal: perspėja, kas mūsų laukia

Ar sužinoję, jog Merkurijus atsitraukia, šiek tiek sunerimote? Ar žinote, ką tai reiškia? Ne, artimiausiu metu tikrai neįvyks pasaulio pabaiga, jūs nebūsite įskaudinti ar neteksite darbo. Astrologė Debra Anne Clement paaiškina, jog Merkurijus – planeta, atsakinga už bendravimą ir transportą. 3 kartus per metus bent 3 savaitėm ši planeta Zodiake pajuda atgal, taip paveikdama keliones oru, dokumentų tvarkymą ir net bendravimą trumposiomis žinutėmis.
2018-05-21

Šiąnakt tai smogs visa jėga: pokyčius jausime net 8 metus

Naktis iš gegužės 14 į gegužės 15-ąją bus ypatinga. Planeta Uranas pasieks Jaučio ženklą ir jame įsitaisiusi liks iki 2026 metų balandžio 26 dienos. 2025 metų liepos 7-ąją iki 2026 metų gegužės 26 dienos laikinai pateks į Dvynius, tačiau paskui vėl grįš atgal į Jaučio ženklą.  Uranas – netikėtumų ir revoliucinių įvykių planeta, o Jautis valdo finansus, yra atsakingas už bankininkystę ir visokių rūšių turtą. Esminiai pokyčiai, tikėtina, ims vykti po 2018 metų.
2018-05-14

„SpaceX“ paleido raketą su planetų ieškosiančiu zondu

NASA trečiadienį paleido 337 mln. dolerių (273,6 mln. eurų) vertės skalbimo mašinos dydžio kosminį aparatą, turintį padėti smarkiai išplėsti už mūsų Saulės sistemos ribų esančių planetų paiešką, ypač ieškant artimesnių Žemės dydžio planetų, kuriose galėtų būti gyvybės. „Trys, du, vienas – ir kylam!“ – pasakė NASA komentatorius Mike'as Curie (Maikas Karis), kompanijos „SpaceX“ raketai „Falcon 9“ su zondu „Transiting Exoplanet Survey Satellite“ (TESS) 18 val. 51 min. vietos (ketvirtadienį 1 val.
2018-04-19

Nepaaiškinama žinių spraga: šia nesąmone tiki kas trečias jaunuolis

Plokščios žemės judėjimas, panašu, greitu metu nepranyks. Tačiau neramu, koks skaičius žmonių apie tai diskutuoja, o svarbiausia – tiki, kad žemė – visai ne apvali, o plokščia, rašo portalas iflsciene.com. Neseniai Amerikoje atliktoje apklausoje išryškėjo nemalonūs rezultatai, todėl tikėkimės, kad dalis respondentų juokavo. Reprezentatyvi 8215 JAV gyventojų apklausa parodė, kad 84 proc. respondentų visada tvirtai tikėjo, jog Žemė – apvali.
2018-04-15

Pasaulio pabaiga – po 2 savaičių? Apie mistišką reiškinį buvo rašoma net Biblijoje

Kalbos apie pasaulio pabaigą netyla jau daugybę metų. Jeigu tikėtume gandais, pasaulio pabaiga turėjo pakirsti pasaulį jau ne vieną kartą. Konspiracijos teorijas mėgstantys interneto vartotojai teigia, jog balandžio 23 dieną reikėtų ruoštis katastrofai, mat būtent tada, kaip tikinama, prasidės ilgas ir skausmingas pasaulio pabaigos etapas. Tiesą sakant, apie šią datą buvo kalbėta jau prieš kurį laiką.
2018-04-12

Kelintą valandą gimėte? Turime jums ypatingų žinių!

Ar žinote, kelintą valandą gimėte? Neprašome tikslaus laiko, pakaks žinoti apytiksliai, kad apie save išgirstumėte tai, ko dar nežinojote. Astrologai teigia, kad gimimo valanda slepia kai ką labai svarbaus ir jūs privalote sužinoti tai, norėdami savo gyvenimą pakreipti jums tinkama linkme.  Jei gimėte tarp 00:00 - 02:00, jūsų planeta yra Merkurijus. Išsiskiriate lanksčiu mąstymu, turite puikius bendravimo įgūdžius. Gebate bendrauti su įvairiais žmonėmis, randate su jais kalbą.
2017-10-24

35 metų šypsenėlių evoliucija: nuo dvitaškio ir skliausto iki išmanaus „Apple“ kakučio

Prieš 35 metus amerikietis Scottas Fahlmanas pasiūlė naudoti dvitaškį, brūkšnį ir skliaustus kaip besišypsančio žmogaus simbolį. Būtent taip atsirado dabar jau visiems žinomi „smailai“ arba šypsenėlės. 1998-aisiais japonas Shigetaka Kurita sukūrė pirmąjį „emoji“ rinkinį, kurį sudarė 172 12x12 pikselių piešinėliai, kurie leido žinutėse apsikeisti emocijomis. Per šiuos 35 metus šypsenėlės žengė ilgą evoliucijos kelią.
2017-09-29

Seksualiausio planetos vyro titulas atiteko tikram raumenų kalnui

Žurnalas „People“ išrinko seksualiausią 2016 metų planetos vyrą. Šis titulas šiemet atiteko raumeningąjam Dwayne’ui Johnsonui, kurį gerbėjai įpratę vadinti The Rock (angl. akmuo). „Kaip jausčiausi, jei pelnyčiau seksualiausiojo titulą? Nuostabiai. Jausčiausi labai šaunus. Tačiau kitą rytą vis tiek sėsčiau į sunkvežimį ir važiuočiau į darbą, – prieš tai žiniasklaidai atviravo dviejų vaikų tėvas. – Vis tiek kasryt turėčiau keisti Jasminos sauskelnes, kaip ir visi tėčiai.
2016-11-15

Paprastai apie sudėtingus: įdomiausi astronominiai palyginimai

Astronomija daugeliui žmonių gali skambėti lyg koks nesuprantamas mokslas, reikalaujantis daugybės žinių ar aukštojo mokslo diplomų. Tačiau iš tiesų, net ir apie pačius sudėtingiausius dalykus galima kalbėti labai paprastai ir visiems aiškiai suprantama kalba. Žemiau esančioje nuotraukų galerijoje pateikiame dešimt įdomių astronominių palyginimų apie mūsų Žemę, Saulę, kaimynines planetas, Paukščių tako galakatiką ir netgi – Visatą.
2016-03-13

Netoli Žemės praskries asteroidas

Naujausi stebėjimai rodo, kad antradienį, kovo 8 dieną, pro Žemę praskries asteroidas 2013 TX68. Mokslininkai ramina, kad žmonėms nevertėtų jaudintis, mat asteroidas skries daug toliau nuo Žemės nei ankstesniais kartais. Anksčiau manyta, kad asteroidas pro Žemę turėtų praskrieti keliomis dienomis anksčiau, t. y. kovo 5 dieną, tačiau vėliau mokslininkai pasidalijo tikslesnėmis užuominomis.
2016-03-07

18 faktų apie Saulę: sužinokite, kiek svertumėte šioje žvaigždėje

Saulė yra vienas svarbiausių Žemės šaltinių. Tai artimiausia mūsų planetos žvaigždė, kuri danguje šviečia ryškiausiai. Manote, jog žinote viską apie šį objektą? Lažinamės, jog klystate. Kviečiame sužinoti net 18 įdomiausių faktų apie šį dangaus kūną: kiek svertumėte šiame karštos plazmos rutulyje, kokia temperatūra ten, koks atstumas iki Žemės ir dar daug kitų dalykų.
2016-03-07

Ketvirtadienio horoskopas: kaip išspręsti finansines problemas?

Rugsėjo 3 d. horoskopas 12 zodiako ženklų Avinas. Šiandien jus itin domins dvasiniai dalykai, religija, menas. Galite sužinoti svetimą paslaptį arba išgirsti įdomius gandus. Kitiems atrodysite įžvalgūs, nes pasitvirtins tai, ką buvote numatę. Arba tai, ką jūsų intuicija padiktuos dabar. Tauras. Būsite aktyvūs, žvalūs, nors ir ne iš pat ryto. Regis, noriai rūpinsitės įvairiais ryšiais ir sėkmingai spręsite senas problemas. Galite sulaukti pasiūlymų dėl bendradarbiavimo.
2015-09-03

Saulės sistemoje gali būti dar dvi planetos

Saulės sistemoje yra mažiausiai dar dvi neatrastos planetos už Plutono orbitos, mano ispanų ir britų astronomai. Oficialiai mūsų sistemoje yra aštuonios planetos, iš kurių labiausiai nuo Saulės nutolęs yra milžinas Neptūnas. Už jo esantį Plutoną Tarptautinė astronomų sąjunga (IAU) 2006 metais „pažemino“ iki nykštukinės planetos, nors kai kurie toliau tvirtina, kad būtent Plutonas yra labiausiai nuo mūsų žvaigždės nutolusi planeta.
2015-01-19

Giliausios Marso daubos krateriuose gali slūgsoti šimtų metrų storio vandens ledynai

Kalnų randų supama žemuma pietiniame Marso pusrutulyje – vienas didžiausių smūginių kraterių Saulės sistemoje. Elados daubos skersmuo – 2,3 tūkst. km, gylis – daugiau kaip 7 km, o žemiausia vieta – 8,2 km gylio duburys.     Manoma, kad Elados krateris susiformavo prieš 3,8-4,1 mlrd. metų, kai į Marsą trenkėsi milžiniškas asteroidas. Per milijardus metų Eladą nugludino vėjai, ledas, vanduo, vulkaninis aktyvumas. Ir, žinoma, jaunesni ir mažesni smūginiai krateriai.
2014-08-20

Kosminis alus: JAV pasirodys alaus serija „Planetos“

Mičigane (JAV) veikianti alaus darykla nuo rugpjūčio prekiaus kosminiu alumi – prekyboje startuos alaus serija "The Planets" ("Planetos"). Po naują alaus gėrimo rūšį bus išleidžiama kas du mėnesius – taip iki 2015 m. liepos, informuoja "Space.com". Alaus daryklos "Bell's Brewery" visatoje Marsas yra stiprus alus, Uranas – mįslingas alaus kokteilis, o Merkurijus – eikliakojis pasiuntinys – apgaulingas alaus misas.
2014-07-07

Tikėtina, kad nežemiškos gyvybės formos gali egzistuoti purpurinėse planetose

Jei aptiksite purpurinę planetą, gali būti, jog aptiksite ir nežemišką gyvybę. Purpurinės bakterijos buvo vienos pirmųjų Žemės gyventojų, gyvenusių maždaug prieš 3 milijardus metų. Jei kurioje nors iš Žemei artimų egzoplanetų gyvena panašūs mikrobai, jų išskirtinis atspalvis turėtų būti matomas iš kosmoso.
2013-11-16

Šeimyninis portretas kosmose: Žemė, Venera, Marsas ir Saturnas

NASA kosminis aparatas „Cassini“ padarė retą ir įspūdingą kosminę nuotrauką: joje užfiksuota Saulės apšviestas Saturnas su keliais savo palydovais ir kone visa savo žiedų sistema bei fone vos įžiūrimomis 3 planetomis. Pasak NASA atstovų, ši stulbinamo grožio fotografija yra sujungta iš 141 atvaizdo, kuriuos kosmose padarė plačiakampė „Cassini“ fotokamera.
2013-11-14

10 įspūdingų šių metų kosminių atradimų

Astronomai kol kas negali pradžiuginti (arba išgąsdinti) mūsų naujų gyvybės formų atradimu. Tačiau jie jau rado keletą planetų, kuriuose yra šansų aptikti gyvybę. Šie metai yra išties turtingi tyrimų, kurie aukštyn kojomis apverčia mūsų suvokimą apie visatą, gausa. Slon.ru išrinko 10 svarbiausių 2013 metų kosminių atradimų.
2013-08-25

„Mokslo košė“: teleportacija, planetos – bastūnės ir muzikos klausymasis akimis

Kubitai išmoko teleportuotis be perstojo Anksčiau kubitų nenutrūkstamam persiuntimui siųstuvai ir imtuvai sugebėdavo panaudoti tik keletą procentų savo laiko. Tiesa, tai pavyko padaryti tik absoliutaus nulio temperatūrinėje aplinkoje. Projekto dalyviai tvirtina, kad „iš esmės, mes dabar galima paspausti mygtuką ir paleisti teleportaciją bet kuriuo metu“. Tik su žmonėmis tokie triukai, deja, greitu metu nepavyks.
2013-08-21

Jei vietoj Mėnulio būtų bet kuri kita Saulės sistemos planeta

Savaitgalį daugelio vaizduotę žadino ir audrino „superpilnatis“, „supermėnulis“. O jei už maždaug 400 tūkst. km nuo Žemės vietoj Mėnulio būtų kuri nors kita Saulės sistemos planeta? Buvęs NASA meno direktorius Ronas Mileris (Ron Miller) nutarė išplėtoti šią idėją, vizualizuodamas visus galimus variantus ir sukurdamas gerokai įspūdingesnių „superpilnačių“ sesiją, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka ne Mėnulis, o Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas ir Neptūnas.
2013-06-25

Astrologė N. Valaitytė-Volmer: planetos kaltos dėl žvėriškų nusikaltimų

Kodėl neseniai Lietuvą sukrėtė tiek daug šiurpių, protu nesuvokiamų nusikaltimų? Varėnos rajone Kibyšiu kaime du jauni vaikinai apiplėšė ir išprievartavo aštuoniasdešimtmetę senutę. Kaimas nuščiuvo. Buvo plėšimų, buvo žudynių, bet tokia baisi prievarta prieš 82 metų kaimo šviesuolę išgąsdino visus. Apiplėšta ir išprievartauta močiutė iki incidento miegodavo su kirviu šalia lovos. Ji vis kartojo: „Aš nieko nebijau, jei kas eis, duosiu su kirviu per galvą.
2013-02-28

Mūsų galaktikoje gali būti apie 17 milijardų Žemės dydžio planetų

Astronomai teigia, kad aplink vieną iš šešių žvaigždžių nedideliu atstumu skrieja maždaug Žemės dydžio planeta. Tai reiškia, kad tokių planetų mūsų galaktikoje yra 17 milijardų, informuoja BBC. Tokį rezultatą mokslininkai gavo išanalizavę kosmoso teleskopo "Kepler" surinktus duomenis apie planetas kandidates.
2013-01-08

7 rimtos priežastys, kodėl kitose planetose gali egzistuoti gyvybė

Mes (kol kas) neturime tiesioginių įrodymų, kad kitose planetose ir jų palydovuose, kaip ir visoje visatoje, egzistuoja gyvybė. Ir vis dėlto yra neatremiamų ir pakankamai įtikinamų priežasčių tikėti tuo, kad su laiku mes atrasime tokią gyvybę, galbūt netgi mūsų Saulės sistemoje. Štai septynios priežastys, dėl ko mokslininkai tiki tuo, kad gyvenimas kažkur žūtbūt egzistuoja ir tik laukia susitikimo su mumis.
2013-01-04

Tolimos galaktikos, kosminiai ūkai ir mirštančios žvaigždės. Geriausios 2012 metų Visatos nuotraukos (foto)

Amerikiečių astronomas Philas Plaitas parinko ir paskelbė pačias įspūdingiausias, jo nuomone, kosminėje erdvėje 2012 metais padarytas nuotraukas.
2012-12-27

Helovino desertas: kosmoso monstrai

Per Heloviną žemėje matome zombius ir vampyrus, tačiau retai susimąstome, kad virš mūsų galvų, danguje, nuolat egzistuoja patys įvairiausi monstrai. Kosmosas yra pilnas baisių reiškinių, pradedant nuo žvaigždžių, kurios išsiurbia kitų kosminių kūnų gyvybę iki didžiųjų juodųjų skylių, kurios yra milijardus kartų didesnės už mūsų saulę.  Taigi, Helovino proga „Yahoo.com“ pateikia šiurpinančių kosmoso monstrų sąrašą.
2012-11-01

10 įdomių faktų apie Saulės sistemą

Pateikiame dešimt įdomių ir netikėtų faktų apie Saulės sistemą ir aplink ją skriejančias planetas. 1. Karščiausia planeta nėra arčiausiai Saulės Tikriausiai kiekvienas žmogus žino, jog arčiausiai Saulės orbituojanti planeta yra Merkurijus. Logiškai mąstant, kuo planeta arčiau Saulės, tuo joje karščiau. Pagal šią teoriją išeitų, kad Merkurijus yra pati karščiausia planeta, o už jos skriejanti Venera – truputį vėsesnė. Deja, tai klaidingas mąstymas.
2012-10-07

Kaip gimsta planetos

Saulės sistema nėra vieniša Visatoje – per kelis pastaruosius dešimtmečius buvo surasta daugybė panašių sistemų, o dabar planetų ieškotojai turi ir naują įrankį - kompiuterinį modelį, leidžiantį modeliuoti planetų gimimą.
2012-09-10

Robotas „Curiosity" pajudėjo Marso paviršiumi

JAV aeronautikos ir kosmoso agentūros (NASA) robotas „Curiosity“ pagaliau pajudėjo Marso paviršiumi, skelbia BBC. Šešiaratis robotas, kuris į Raudonąją planetą nusileido prieš dvi savaites, pajudėjo į priekį 4,5 metro, pasisuko pagal laikrodžio rodyklę 120 laipsnių kampu ir pavažiavo atbuline eiga 2,5 metro. Manevrui atlikti buvo sugaištos penkios minutės, o dar dešimt prireikė užfiksuoti pirmąsias per istoriją roboto vėžes Marso paviršiuje. „Nieko nėra svarbiau.
2012-08-23

Marso, kaip ir Žemės, paviršius sudarytas iš slenkančių plokščių

Marso paviršių netolimoje praeityje formavo plokščių tektonika, teigiama naujame tyrime. Dėl to planeta gali tapti dar geresne kandidate gyvybei egzistuoti nei manyta anksčiau. Marse kas keletą milijonų metų gali vykti ir seisminiai poslinkiai – „Marso drebėjimai“, rašo SPACE.com. Mokslininkai ilgą laiką manė, kad plokščių tektonika, kai didžiulės plutos plokštės traukiasi viena nuo kitos, susiduria ir neria viena po kita, neegzistuoja niekur kitur Saulės sistemoje, išskyrus Žemę.
2012-08-15

Mokslininkai aptiko saulės sistemą, labai panašią į mūsiškę

Astronomai aptiko tolimą saulės sistemą, kurios planetos išsidėstę labai panašiai kaip ir mūsų Saulės sistemoje. Tai leidžia manyti, kad didžioji dalis planetų sistemų pradžioje atrodo panašiai, teigia mokslininkai. Tyrėjai, analizuojantys žvaigždės sistemą „Kepler-30“, kuri nuo Žemės nutolusi per 10 tūkst. šviesmečių, nustatė, kad visi trys jos žinomi pasauliai skrieja vienoje plokštumoje, kaip ir planetos mūsų Saulės sistemoje.
2012-07-27

Londone – planetų muzika mokslo muziejuje

Londono mokslo muziejus kviečia į stulbinančią instaliaciją, kuri visus, kreivai žvelgusius į klasikinę ir šiuolaikinę orkestrinę muziką privers persvarstyti savo nuostatas. Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip būtų, jeigu būtumėte 132 instrumentų orkestro dalimi? Londono mokslo muziejus (Science Museum) šią vasarą skiria šešias savaites, kad tai išbandytumėte.
2012-07-03

Žemės gyvybės skydas: titaniškoji magnetosferos galia

Kai įsiaudrinusi Saulė savo vaikų, taip pat ir Žemės, link sviedžia pliūpsnį energingųjų dalelių, mūsų planetos ašigalių regionuose (o kartais – ir žemesnėse geografinėse platumose) naktinis dangus sušvinta kerinčiomis pašvaisčių šviesomis. Tai – Žemės magnetosferos darbas. Tačiau šiaurinė ar pietinė pašvaistė toli gražu neatspindi tos titaniškos galios, kuria magnetosfera atremia Saulės dalelių išpuolius.
2012-06-22

Moterys primena neramią jūrą

Moteris panaši į bangą. Pagal tai, ar ji jaučiasi mylima, jos nuotaika banguoja — tai kyla, tai krinta. Gera jos savijauta atitinka' bangos viršūnę, o pakitusi į blogąją pusę — krentančią bangą. Tai laikinas pokytis. Bangai pasiekus žemiausią tašką, jos nuotaika vėl keisis, ji vėl pasijus gerai, nuotaikos kreivė vėl kils aukštyn. Kai moteris yra bangos viršūnėje, ji jaučiasi kupina meilės, o kai kartu su banga krinta — pradeda jausti vidinę tuštumą ir trokšta ją užpildyti meile.
2012-06-03
Į viršų