pingvinai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pingvinai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pingvinai“.
Kalakutų kiaušiniai – kodėl mes jų nerasime prekybos centruose?
Pats populiariausias žmonių naudojamas paukščių produktas yra kiaušiniai, ypač vištų, kuriuos galime pamatyti bene visuose prekybos centruose, tačiau juose atrasti kalakutų kiaušinių, tuo labiau pingvinų, beveik neįmanoma. „IFL Science“ rašoma, kodėl žmonės šių paukščių kiaušinius vartoja itin retai.
Vien Jungtinėse Valstijose yra apie 2,5 tūkst. kalakutų ūkių, tačiau jų dedami kiaušiniai į prekybos rinką nepatenka.
Raskite paveikslėlyje katę: pavyksta ne visiems
Gerai įsižiūrėkite į šį paveikslėlį. Ar pamatysite tarp pingvinų pasislėpusią katę? Teigiama, kad įveikti šią užduotį pasiseka tikrai ne visiems.
Atlikti šiai užduočiai turite 20 sekundžių, taigi, gerai įstelbkite savo žvilgsnį ir bandykite surasti paveikslėlyje katę įsibrovėlę, rašo thesun.co.uk.
Internete žmonės teigia, kad ši optinė iliuzija vis tik nėra tokia paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo karto.
Dėl klimato kaitos nyksta Antarktidos imperatoriškųjų pingvinų jaunikliai
Praėjusių metų pabaigoje ne vienoje Vakarų Antarktidos veisimosi vietoje žuvo bejėgiai imperatoriškųjų pingvinų jaunikliai, kurie nuskendo arba sušalo, kai dėl visuotinio atšilimo įlūžęs jūros ledas įtraukė jų kojytes, ketvirtadienį pranešė mokslininkai.
Iš penkių stebėtų vietų Belingshauzeno jūros regione visose, išskyrus vieną, jauniklių sumažėjo 100 proc., rašoma pranešime „Nature“ žurnale „Communications: Earth & Environment“.
Jie tai pavadino katastrofiška veisimo nesėkme.
Minima pasaulinė pingvinų diena: paneigė mitus apie šiuos paukščius
Balandžio 25-ąją pasaulis mini pasaulinę pingvinų dieną. Būtent šią dieną prasideda šių mažųjų džentelmenų migracija. Pingvinai gyvena ir Lietuvoje – jūrų muziejuje. Ten dirbantys biologai pingvinus taip gerai pažįsta, kad net gali išversti, ką šie kalba.
Dvi dešimtys Lietuvos jūrų muziejuje gyvenančių pingvinų sveikina TV3 žiūrovus su pasauline pingvinų diena. Būtent balandžio 25-ąją prasideda šių mažųjų džentelmenų migracija. Tiesa, muziejaus pingvinai niekur nemigruoja.
Meilės diena Lietuvos jūrų muziejuje: pingvinai suka lizdus, o kai kurie laksto ir į svetimus
Meilė ir noras pratęsti giminę nesvetimas ir jūrų bei vandenynų gyvūnams. Vieni antrosios pusės ieško keliaudami tūkstančius kilometrų, kiti kartu praleidžia dešimtis metų. Ir vis tik, neištikimybė gyvūnų pasaulyje yra vertybė – tik lakstymas nuo vieno partnerio pas kitą padeda rūšims išlikti.
Linksmas ir triukšmingas įprastas pingvinų gyvenimas Lietuvos jūrų muziejuje. Tačiau skirtingai nei žmonėms, atėjusi meilės diena šiems mažiems džentelmenams yra ramybės ir susikaupimo metas.
San Diego zoologijos sode – išskirtinis pingvinas: vaikšto su specialiais batukais
Tikra sėkmės istorija – San Diego zoologijos sodo Kalifornijoje veterinarams pavyko pakeisti pingvino gyvenimą. Ten gyvenantis pingvinas kelerius negalėjo normaliai vaikščioti dėl nepagydomos ligos.
O dabar su specialiai jam sukurtais ortopediniais batukais jis vaikšto taip, kaip ir kiti pingvinai.
Guvus Afrikos pingvinas, vardu Lukas, iš pažiūros atrodo visiškai sveikas, tačiau kad galėtų vaikštinėti taip, kaip kiti, jam reikia specialių ortopedinių batelių.
Vaizdelis Klaipėdoje vilnietę kaip reikiant išgąsdino: ekspertas paaiškino, kas tai
Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja vilnietė Agnė. Pasak moters, Klaipėdos Jūrų muziejuje pamatytas vaizdas ją nejuokais išgąsdino, nes ten gyvenantys pingvinai pasirodė sergantys. Tačiau Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas, biologas Arūnas Grušas skuba įspėti lankytojus, kad pingvinai šiuo metu keičia plunksnas, todėl nėra pagrindo nerimauti.
Agnė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi – aut. past.
Minima pingvinų diena: jūrų muziejaus biologai išduoda šių paukščių paslaptis
Balandžio 25-ąją pasaulis mini pingvinų dieną. Būtent šią dieną prasideda šių neskraidančių paukščių migracija. Pingvinai gyvena ir Lietuvoje – jūrų muziejuje šalia Klaipėdos. Ten dirbantys biologai žino daug pingvinų paslapčių. Kad ir tai, kodėl mažieji džentelmenai pasipuošę frakais.
Lietuvos jūrų muziejuje – šventiškos nuotaikos. Mat ten, kaip ir visame pasaulyje – šventė – pingvinų diena. Būtent šią dieną prasideda šių neskraidančių paukščių migracija.
Lietuvos jūrų muziejuje pagarsėjo biseksuali pingvinų pora: „Abudu patinai ir jie keičiasi vaidmenimis“
Meilė, aistros ir pasiaukojimas vardan giminės pratęsimo egzistuoja ne tik žmonių pasaulyje. Kai kurie vandenų gyvūnai nukeliauja tūkstančius kilometrų ieškodami savo antrosios pusės, kiti net pakeičia lytį. Lietuvos jūrų muziejuje pagarsėjo ir vienas pingvinas. Kazanova pravardžiuojamo paukščio meilės istorijos prilygsta muilo operai.
Lietuvos jūrų muziejuje tvyro Valentino dienos nuotaika. Meiliai vienas į kitą žvilgčioja pingvinai.
Pasaulyje minima Pingvinų diena: šie gyvūnai labiausiai jaučia šiltėjančio klimato padarinius
Antarktidoje gyvena tūkstančiai pingvinų. Anot mokslininkų, būtent šie gyvūnai labiausiai jaučia šiltėjančio klimato padarinius. Tačiau toli gražu ne visoms pingvinų rūšims kyla pavojus išnykti.
Ketvirtadienį pasaulyje minima Pingvinų diena, tad žvalgytis į juos geriausia ten, kur pingvinų įvairovė didžiausia – Antarktidoje. Besidarbuojantys mokslininkai sako, kad pingvinai vieni pirmųjų savo kailiu pajaučia klimato kaitos padarinius.
REKLAMA
REKLAMA
Rutinos paslaptys: pamatykite, kaip zoologijos sodo pingvinai karantino metu išlaiko formą
Būrys pingvinų kasdien eina rytiniam pasivaikščiojimui. Karantino metu formą palaikyti itin sudėtinga. Ar tą supranta ir šie pūkuotieji – nežinia, tačiau kasdien jie genami pasivaikščioti zoologijos sodo prižiūrėtojo.
Iš pingvinų koronavirusas atėmė kasdienę veiklą – linksminti zoologijos sodo lankytojus ir mėgautis jų dėmesiu. Tačiau nuobodžiauti pandemijos režimu paukščiams neleidžia prižiūrėtojai.
Imperatoriškieji pingvinai – ant išnykimo slenksčio: iki 2100-ųjų jų gali beveik nelikti
Nerūpestingai ant ledo čiuožinėjantiems Imperatoriškiems pingvinams – dabar tikras išbandymų metas. Jungtinių Valstijų Žuvų ir Laukinės gamtos tarnyba paskelbė įtraukianti būtent šią pingvinų rūšį į nykstančių rūšių sąrašą.
Mat dėl klimato kaitos ir tirpstančių ledynų šie pūkuotieji atsidūrė pavojuje ir net ant išnykimo ribos. Didžiausi pasaulyje pingvinai veisiasi ant ledo ir gyvena Antarktidoje – stingdančioje oro temperatūroje, kurioje paprastas mirtingasis sunkiai išgyventų.
Pamestus ruoniukus klaipėdietis prižiūri lyg savo vaikus: istorijos sujaudina iki širdies gelmių
Jau 17 metų Lietuvos jūrų muziejuje dirbantis Pavelas Kulikov sako, kad gamta ir gyvūnai jį domino nuo pat vaikystės. Ruoniukais pamestinukais ir pingvinais besirūpinantis vyras naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo, kaip atrodo darbas jūrų muziejuje ir atskleidė, koks augintinis yra mylimiausias.
Darbą muziejuje Pavelas pradėjo nuo savanoriavimo – 2003 metais pabaigus Klaipėdos universitetą pasitaikė proga pagelbėti muziejuje.
Prikelti antram gyvenimui: būrys pingvinų grįžo į Atlanto vandenyną
Po ilgo gydymo proceso būrys pingvinų Argentinos pakrantėje džiugiai lekia lekia į laisvę – į savo mylimą Atlanto vandenyną. Nusilpę ir vos gyvi paukščiai, laimei, pateko į specialistų rankas, kurie gyvūnus prikėlė naujam gyvenimui.
„Radome juos dehidratavusius ir išbadėjusius. Keliems dėl netinkamos mitybos net slinko plunksnos“, – pasakoja Gelbėjimo centro vadovas Sergio Rodriguezas.
Olandijos zoologijos sode homoseksualių pingvinų duetas peri kiaušinį, atimtą iš kitos poros
Olandijos zoologijos sode esanti tos pačios lyties patinų pora, iš kitos poros atėmusi kiaušinį, ėmėsi tėviškų pareigų.
„DierenPark Amersfoort" zoologijos sode vienas iš juodapėdžių pingvinų užpuolė heteroseksualius pingvinus ir atėmė jų kiaušinį. Zoologijos sodo darbuotojai sako, kad pora šiuo metu „gerai prižiūri kiaušinį“, nes vyrai keičiasi perėjimo atsakomybe.
Surašė labai retus ir pažeidžiamus pingvinus: pasaulyje jų likę vos keli tūkstančiai
Mieli, maži pingvinų jaunikliai, kartu su keliskart už jais didesniais pelikanais, dienas leidžia ant Cachagua salos uolų, Čilėje. Tai – nykstantys Humbulto pingvinai, kuriuos surašyti užsibrėžė Čilės gamtosaugininkai. Jie tikisi, kad šis tyrimas atskleis, kodėl šios rūšies pingvinai elgiasi vienaip ar kitaip.
„Mes surašome Humbolto pingvinus, nes norime suprasti šios rūšies elgesį.
Pingvinai gėjai zoologijos sode pavogė lesbiečių poros kiaušinius ir bando juos išperėti
Viename iš Nyderlandų zoologijos sodų įvyko tikra šeimyninė drama. Gėjų pingvinų pora iš kitos pingvinų poros pavogė visą lizdą kiaušinių. Zoologijos sodo darbuotojų teigimu, viską komplikuoja dar ir tai, kad apvogtoji pora yra lesbietės.
Dierenparko zoologijos sode – kriminalinė istorija.
Zoologijos sodas pasidalijo, kaip gyvena be lankytojų: gyvūnai laksto visose patalpose
Čikagos zoologijos sodas savo paskyroje dalijasi neeiliniais vaizdais.
Kadangi teko uždaryti savo erdves lankytojams, prižiūrėtojai sumanė suteikti laisvę gyvūnams. Štai paviešintuose įrašuose – po įvairias patalpas vaikštantys pingvinai ir nagrinėjantys aplinką.
Smagus įrašas tapo sensacija ir vos per dieną surinko per du su puse milijono peržiūrų.
Smagi akimirka – vaizdo siužete.
Per karantiną Lietuvos muziejuje apsilankė neeiliniai svečiai: neįmanoma sulaikyti šypsenos
Dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje lankytojams užvertos visų muziejų durys. Tačiau ketvirtadienį po Lietuvos jūros muziejų vaikštinėjo neeiliniai lankytojai. Akvariumus ir muziejuje esančias kompozicijas apžiūrinėjo 18 pingvinų.
Vaizdo įrašu, kaip pingvinai vaikštinėja po muziejų, pasidalino „Facebook“. Jie rašė:
„Karantinui užvėrus Lietuvos jūrų muziejaus duris, gyvenimas jame nesustojo. Kai muziejuje nevaikšto lankytojai, gyvūnų prižiūrėtojai išleido pasivaikščioti pingvinus.
Homoseksualių pingvinų pora prikaustė zoologijos lankytojų dėmesį – pradėjo perėti kiaušinį
Vokietijoje homoseksualių pingvinų pora, anksčiau atkakliai bandžiusi išperėti akmenį, dabar gavo progą tapti tikrais tėvais. Berlyno zoologijos sodo darbuotojai įsimylėjėlių porelei neseniai patikėjo kiaušinį, kurį jie netrukus pradėjo perėti. Kiaušinis jiems atiteko iš kitos pingvinų poros, pastaraisiais metais „nesutarusios visais 100 procentų ir todėl dažnai sunaikindavusios savo kiaušinius“, sakė zoologijos sodo prižiūrėtojas Norbertas Zahmelis.
Dėl šios priežasties miršta tūkstančiai pingvinų jauniklių
Tūkstančiai Adelės pingvinų jauniklių miršta iš bado Antarktidoje. Besikeičiančios oro sąlygos verčia jų tėvus iškeliauti į ilgas ir varginančias keliones per Antarktidą ieškant maisto kintančioje aplinkoje. Pasak Pasaulinio gamtos fondo (WWF), apie 40 tūkst. Adelės pingvinų, įsikūrusių Adelės žemėse, Antarktidoje, per pastaruosius metus patyrė katastrofišką veisimosi nuosmukį. Tai įvyko dėl to, kad susiformavęs neįprastai platus jūros ledas privertė tėvus keliauti vis toliau ieškant maisto.
„Penguins“ – per žingsnį nuo NHL čempionų titulo
Dvi iš eilės dvikovas laimėję ir NHL Stanley taurės finalo seriją išlyginę „Nashville Predators“ ledo ritulininkai priversti nuvyti karčią piliulę. Penktosiose serijos rungtynėse į savo aikštę grįžę „Pittsburgh Penguins“ tiesiog sutaršė varžovus 6:0, o tai reiškia, kad iki dar vieno triumfo jiems tetrūksta vienos pergalės.
Antarktidoje ant seklumos užplaukus ledkalniui žuvo 150 tūkst. pingvinų
Maždaug 150 tūkst. pingvinų žuvo, kai netoli jų kolonijos Antarktidoje ant sausumos užplaukė didžiulis ledkalnis, dėl kurio jie, ieškodami maisto, turi leistis į ilgas keliones, sakoma neseniai paskelbtoje mokslininkų studijoje. Maždaug 100 kv. km dydžio ledkalnis B09B 2010 metų gruodį užplaukė ant seklumos Sandraugos įlankoje Rytų Antarktidoje, žurnale „Antarctic Science“ rašo tyrėjai iš Australijos ir Naujosios Zelandijos.
Brazilai sulaukė neįtikėtinų svečių – pingvinų
Prie karščio pripratę brazilai sulaukė neįtikėtinų svečių – pingvinų. Tiesa, jie, pasirodo, čia užklydo ne dėl malonumo. Netoli pusiaujo esančiame Brazilijos pajūryje kilo nemenkas šurmulys – karštojoje brazilų pakrantėje pasirodė šaltas bangas mėgstantys magelaniniai pingvinai. Ir jais teko ne grožėtis, o skubiai gelbėti. Atplaukę pingvinai rasti visai nusilpę ir akivaizdžiai praradę daug skysčių. Jiems į pagalbą atskubėjo Vandens žinduolių instituto specialistai.
Atrastos didžiausio pingvino fosilijos
Mokslininkai Antarktidoje rado didžiausio Žemėje gyvenusio pingvino fosilijas. Jo ūgis siekė 2 metrus, svoris – 115 kg. Palaeeudyptes klekowskii gyveno prieš 37–40 mln. metų. Tuo metu Antarktidoje gyveno apie 10–14 pingvinų rūšių, newscientist.com sakė La Plata muziejaus Argentinoje mokslininkė Carolina Acosta Hospitaleche. Dar šių metų pradžioje mokslininkų komanda rado daug mažų Palaeeudyptes klekowskii kaulų, daugiausiai – iš sparnų.
Naujai atrastas turistų rojus – Antarktida
Besileidžiančiai saulei nušvietus debesuotą dangų ir akinamai baltą užšalusį gamtovaizdį, vorele einantys turistai grožėjosi melsvais ledynais Antarktidoje – naujoje populiarioje atostogų vietoje. Lėktuvu atskridusios grupės nariai sumokėjo nemenką sumą – po 3 tūkst. JAV dolerių (7,5 tūkst. litų) – už galimybę vos penkias valandas pabūti užšalusiame žemyne.
Ir pingvinai priversti švęsti Kalėdas
Pietų Korėjos atrakcionų parke, rizikuodami užsitraukti gyvūnų teisių gynėjų nemalonę, jo darbuotojai papuošė pingvinus kalėdiniais kostiumais, rašo dailymail.co.uk. Negana to, pingvinai turėjo dalyvauti šventiniame parade, skirtame žiūrovų pramogai. Lankytojų džiaugsmui, 9 pingvinų šeimynėlė, apsirengusi Kalėdų Senelio, eglutės ir, kas keisčiausia, zoologijos sodo prižiūrėtojo kostiumais žygiavo per netoli Seulo įsikūrusį populiariausią Pietų Korėjos atrakcionų parką.
Įdomūs faktai: pingvinai užsiima prostitucija (N-18)
Ar žinojote, kad... Tyrimai parodė, kad vyrams bežiūrint pornografinius filmus, kuriuose „vaidina“ du vyrai ir viena moteris, spermos pagaminama daugiau, nei žiūrint filmą, kuriame tik moterys. Mokslininkai spėja, kad net ir tariama konkurencija skatina vyrus didinti spermos produktyvumą. Žmogus nėra vienintelis gyvūnų karalystės atstovas, kuris užsiima seksu, nes tai tiesiog smagu.
Įdomu: ko apie meilę mus gali išmokyti pingvinai?
Mintis, mokytis svarbiausių santykių dėsnių iš pingvinų, iš pirmo žvilgsnio atrodo beprotiška. Tačiau iš tiesų žmonės ir pingvinai kurdami santykius elgiasi kur kas panašiau nei manėte. Taigi ko apie santykius mus gali išmokyti šie žavingi Pietų pusrutulio gyventojai? Rimtų pažinčių svetainė DarniPora.lt pateikia aštuonias nenuginčijamas harmoningų santykių taisykles, kuriomis vadovaujasi ir pingvinai. 1. Santykių raktas – bendravimas.
Nugaišo pingvinas, sukoręs 2 tūkstančius kilometrų
Šlegelio pingvinas, įveikęs 2 tūkstančių kilometrų kelią nuo savo gimtinės iki Naujosios Zelandijos krantų, penktadienį nugaišo dėl išsekimo ir inkstų nepakankamumo. Kaip pranešė Velingtono zoologijos sodo darbuotojai, nors buvo dedamos visos pastangos, išgelbėti paukščio taip ir nepavyko. „Mes penkias dienas kovojome dėl jo gyvybės, – sakė zoologijos sodo vyriausioji veterinarė Lisa Argilla.
Uostamiesčio muziejui – pingvinų kontrabanda
Senienų ar gyvųjų eksponatų kelią į muziejus neretai lydi pribloškiančios istorijos. Kontrabanda į Klaipėdą atgabenti pirmieji pingvinai, netyčia žvejams užkibęs milžiniškas inkaras, po 500 metų jūros į pakrantę išplautas ąsotis, du kartus pavogtas ir vėl į muziejų grįžęs beveik milijono vertės gintaras.
Kuris gyvūnas yra išgyvenimo karalius?
Žmogus kartais save vadina gyvūnijos karaliumi. Iš tikrųjų esame blogiausiai prisitaikę išgyventi gamtoje padarai. Pačios gyvybingiausios pasirodo yra erkės, praneša Rusijos mokslo populiarinimo žurnalas „Argumentai ir faktai“
Erkės. Šie padarai be maisto gali išgyventi iki 8 metų. Tačiau tai dar ne viskas. Mokslininkai pabandė jas ištirti panaudodami tiesios drastiškas priemones – 20 šios rūšies atstovių įmetė į vakuuminę terpę.
Antarktidos samanas maitina senovės pingvinų išmatos
Samanos, kurios ištveria ledines sąlygas Antarktidoje, turi neįprastą maitinimosi šaltinį, sako mokslininkai. Šie augalai ima maistingąsias medžiagas iš išmatų, kurias paliko pingvinai, gyvenę toje pačioje teritorijoje prieš tūkstančius metų, praneša BBC.
Mokslininkai šį atradimą padarė tirdami augalus, kad išsiaiškintų, kaip šie sugeba išgyventi lediniame landšafte.
Šalčiausios žemės vietos: Grenlandija ir „neprieinamumo polius“ (II)
Yra Lietuvoje Varėnos rajonas, kurį kartais pavadiname savo šalčio poliumi, nors jis – ne Lietuvos šiaurėje, o pietuose. Tačiau temperatūra toje vietovėje toli gražu nepasiekia tų reikšmių, iki kurių nukrenta šalčiausių Žemės vietų temperatūra.
„Neprieinamumo polius“
Santykinio neprieinamumo poliumi vadinamas taškas, kurį pasiekti sunku dėl to, kad jis vienodai nutolęs nuo bet kokių kelių.
Iš kosmoso suskaičiuoti imperatoriškieji pingvinai
Antarktidoje gyvena beveik dvigubai daugiau imperatoriškųjų pingvinų nei manyta anksčiau, skelbia BBC.
Jungtinės Karalystės, JAV ir Australijos mokslininkai pasinaudojo palydovais, kad aptiktų ir suskaičiuotų šiuos paukščius, kurių populiacija, kaip paaiškėjo, siekia beveik 600 tūkstančių.
Mokslininkai visų pirma ieškojo didelių rudų dėmių ant ledo, t. y., pingvinų išmatų pėdsakų. Tokiu būdu galima aptikti atskiras imperatoriškųjų pingvinų kolonijas.
Pingvinus skaičiavo iš palydovo
Antarktidoje gyvena beveik dvigubai daugiau imperatoriškųjų pingvinų nei manyta anksčiau, skelbia BBC.Jungtinės Karalystės, JAV ir Australijos mokslininkai pasinaudojo palydovais, kad aptiktų ir suskaičiuotų šiuos paukščius, kurių populiacija, kaip paaiškėjo, siekia beveik 600 tūkstančių.
Mokslininkai visų pirma ieškojo didelių rudų dėmių ant ledo, t. y., pingvinų išmatų pėdsakų. Tokiu būdu galima aptikti atskiras imperatoriškųjų pingvinų kolonijas.
„Mobotix“ vaizdo kameroms Antarktidoje – 10 metų
Šiomis dienomis sukanka dešimt metų, kai Antarktidos žemyne veikiančioje O'Higginso tyrimų stotyje buvo įrengtos „Mobotix“ stebėjimo kameros. Jų pagrindinė užduotis – stebėti šalia stoties esančio radijo teleskopo būklę, bet kameros dažnai užfiksuoja ir stoties prieigose laisvai vaikštinėjančius pingvinus.
Pingvinai subūrė savo internetinę gerbėjų grupę, o „Mobotix“ kameros tapo pirmosiomis gyvūnų stebėjimo kameromis pietiniame Žemės ašigalyje, sakoma bendrovės „Mobotix“ pranešime.
Laiškai Kalėdų seneliui gabenami Pingvinų paštu
Jūrų muziejuje vėl veikia Pingvinų paštas – apsilankę vaikai gali parašyti laišką Kalėdų seneliui, kuriuos jam perduoda pingvinai.
Šiam atsakingam darbui iš 16 muziejuje gyvenančių pingvinų atrinkti trys – Arktis, Rūkas ir Aistis. Šie – labiausiai mėgstantys bendrauti pingviniukai. Sakoma, kad jie perduos visus Jūrų muziejuje apsilankiusių vaikučių parašytus laiškus Kalėdų seneliui.
Kaip pingvinai apskaičiuoja, kada reikia išnerti?
Imperatoriškieji pingvinai „suskaičiuoja“, kad jau metas išnerti į vandens paviršių įkvėpti oro pagal savo sparnų judesius.
Tyrimas, kurį atliko Tokijo universiteto profesorius Kozue Shiomi, atskleidė, kad kiekvieno panerimo metu pingvinai sparnais po vandeniu „suplasnoja“ apie 237 kartus, skelbia bbc.co.uk.
„Plasnojimo“ judesys po vandeniu stumia pingvinus į priekį ir leidžia labai greitai plaukti ryjant žuvis.
„Keturios kuprinės“: pasitinkam Pepe ir Lolo Filipo saloje
Važiuodami Vandenyno greitkeliu (Ocean Road) sugalvojom, kad jei jau yra galimybė, tai reikia važiuot pasisveikint su mažiausiais pasaulyje pingvinais Filipo saloje (Phillip Island). Sukom vairą link pakrante einančio kelio, vedančio pas pingvinus į svečius, iš kurio iki Melburno vos pora valandų kelio.
Ką pingvinai vagia Antarktidoje?
Pingvinų patelės kiaušinius deda į lizdą, o jį iš pakrantėje esančių akmenėlių sukrauna patinėliai. Pasak BBC, rinkti ir nešioti akmenis – sunkus darbas, bet niekur nedingsi: jie patys į reikiamą vietą neateis. Tačiau, pasirodo, ne visi pingvinai yra sąžiningi: kai kurie mieliau vagia akmenis iš savo kaimynų. Kaip ir kai kurie iš mūsų.
TOP 10 pasaulio gamtos stebuklų
Pasaulyje yra tiek daug nuostabių vietų, kad neabejotina, jog didžiausių gamtos stebuklų sąrašo kiltų daug nesutarimų ir diskusijų. Tinklalapis touropia.com pateikia tik vieną iš galimų versijų, kaip galėtų atrodyti pasaulio gamtos stebuklų sąrašas.
10. Sachara
Serengečio nacionalinis parkas yra įsikūręs šiaurės vakarų Tanzanijoje ir tęsiasi iki pietvakarių Kenijos.
J. Carrey nuotykius su pingvinais įkvėpė knyga
Nepaprasti pingvinų nuotykiai Niujorke, prašmatnų butą dangoraižyje pavertę Šiaurės ašigaliu – siužetas jau pažįstamas kino teatrų žiūrovams. Tačiau populiarus filmas „Pono Poperio pingvinai“ , kuriame pingvinukus po erdvų butą vaikosi šmaikštusis Jimas Carrey – ne laki juostos režisieriaus Marko Waterso fantazija, o 1938-ųjų to paties pavadinimo knygos ekranizacija.
Mokslininkai: žiedavimas kelia pavojų pingvinams
Pingvinų žymėjimas prie jų plaukmenų pritvirtinamais žiedais gali sumažinti jų išgyvenimo galimybes ir įtakoti veisimąsi.
Tai, anot biologų, taip pat verčia abejoti tyrimais, naudojančiais šiuos paukščius klimato pokyčiams stebėti, praneša naujienų agentūra AFP.
Metaliniai žiedai, tvirtinami ant pingvinų kojų viršaus, ilgą laiką naudoti kaip pigi priemonė, padedanti mokslininkams identifikuoti atskirus pingvinus, kai šie krypuoja ant kranto.
Ar skraido pingvinai?
Žinoma, juk jie – paukščiai! Bet tik tada, kai niekas nemato. O dar tiksliau – kai to neįmanoma įrodyti....
„Žvaigždžių vartai“: D. Zvonkaus teismas baigėsi... Eriko išgelbėjimu!
Vakar „Žvaigždžių vartuose“ buvo neeilinis šeštadienis. Įspūdingoji šviesomis ir žvaigždėmis spindinti scena virto muzikinio teismo sale.
Nusprendę pagaliau baigti kalbas ir išsiaiškinti, kas kaltas dėl dainininkių Natalijos Zvonkės ir Mios muštynių, ilgais garbanotais perukais pasidabinę svarbiausi proceso dalyviai – koncerto vedėjas Arūnas Valinskas, teisėjai Marijonas Mikutavičius ir muzikos prodiuseris Andrius Burba į teismo salę iškvietė patį dainininką Deivydą Zvonkų.