piešimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „piešimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „piešimas“.
Paišymas ant sienų lietuviui ir ukrainiečiui atsirūgs: nusikaltimas neliko nepastebėtas
Du grafiti chuliganai nusprendė „papuošti“ prezidentūros pastatus. Netoliese patruliavęs ekipažas skubėjo įvykio vieton.
Susitikimą užfiksavo laidos „Farai“ operatorius.
Pareigūnai gavo patikslinimą, kad menininkai jau įlipo į autobusą. Policininkams beliko sulaukti, kol šis sustos. Vos išlipę berneliai papuolė tiesiai pareigūnams į glėbį – iš netikėtumo net amą prarado.
Vos pravėrus vieno vaikino rankinę randami dažų flakonai.
Pamačius, ką iš sienų padaro kaunietė, žado netenka ir visko matę: pamatykite patys
Kaunietė Laura, šiuo metu gyvenanti netoli Vilniaus, kuria tikrus stebuklus ant sienų – niūrias ir neįdomias sienas ji paverčia meno kūriniais bei įdeda ten savo visą fantaziją – kuri yra beribė. „Apskritai, piešiu didžiąją dalį gyvenimo, tad nebuvo abejonių savimi, nepasitikėjimo – žinojau, ką darau, o su laiku ir galybe praktikos, atsirado šioks toks profesionalumas“, – šypsosi Laura.
Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais moteris pasidalino savo mylimo darbo užkulisiais.
Vaikų piešinių paslaptys: tai padės daugiau sužinoti apie savo atžalą
Vaikai nemoka nupasakoti ir išreikšti savo jausmų taip, kaip suaugusieji – jie tai daro kita forma, kūrybiškiau. O ar žinojote, kad pažvelgus į atžalos piešinį galima sužinoti daugybę įdomių dalykų?
Tai – ne pokštas. Jei norite sužinoti vaiko nuotaiką, nevarginkite savęs spėlionėmis – tiesiog duokite popieriaus, piešimo priemonių ir „perskaitykite“, kas nupiešta.
Izraelyje šūviai kuria meną: buvęs snaiperis rado būdą, kaip išnaudoti talentą
Tanko šūvį atlaiko dar ne kiekvienas statinys. Tačiau šį kartą šūvių tikslas kilnus – sukurti meną.
Buvęs Izraelio armijos snaiperis dabar savo šūviais ženklina ne priešininkus, o molbertą. 42-ejų Davidas Roytmanas šaudo į maišelius su dažais.
Prie molberto pakabinami maišeliai po tanko ar ginklo šūvio ištaško dažus, kuriuos vėliau dailindamas snaiperis taip kuria paveikslus.
Artistas pasakoja: „Po 20-ies metų armijoje, visiems reikia terapijos.
Londone gyvenančios Vaidos kūriniai palieka be žado: populiarumo sulaukia net Amerikoje
Šiais laikais kone kiekvieno žmogaus mobiliajame telefone galima rasti šimtus nuotraukų, kuriose užfiksuotos svarbiausios gyvenimo akimirkos ir, žinoma, jis pats. Tačiau vis dažniau norima prisiminimus kurti ir kitokiomis, originalesnėmis formomis. Vieną iš variantų – dėmesį prikaustančių iliustracijų piešimą – žmonėms siūlo Londone gyvenanti lietuvė Vaida Mikutytė (30). Jos darbai be žado palieka ne vieną ir susidomėjimą jau kelia visame pasaulyje.
Editos kurti drabužiai priverčia išsižioti: primena tikrus meno kūrinius
Iš Utenos krašto kilusi ir ten šiuo metu gyvenanti Edita Kušleikienė savo darbais žavi ne vieną. Moteris piešia, kuria sages-lėlytes, neria, užsiima floristika bei dekupažu – visus jos talentus ir sugebėjimus sunku net išvardinti. Pastaruoju metu Edita gana daug dėmesio skiria ir drabužių atnaujinimui. Mylimus, bet kiek pabodusius rūbus ji tarsi prikelia antram gyvenimui sukurdama iš jų tikrus meno kūrinius.
Suvalkietė Kristina – lietuviškoji barbė devyndarbė: talentus sunku ir suskaičiuoti
Apie tokius žmones, kaip Kristina Jucikienė, sakoma: davė Dievas ir dribtelėjo. Du vaikus auginančios moters rankose darbai tirpte tirpsta – viskas, ko ji imasi, džiugina akis ir sielą: ji kerpa šuniukus, mezga, kepa nuostabius tortus, o pati didžiausia jos aistra – piešimas. Ji įsitikinusi: kiekvienas gali kurti, jei tik savo baime ir nepasitikėjimu neužkerta sau kelio. „Turi nuolat ieškoti, nebijoti klysti, klupti, susipurvinti...“ – sako pozityvia energija trykštanti moteris.
Įdomūs piešimo būdai vaikams: ir ant akmenų, ir dėžėje
Piešti ant popieriaus lapo pieštukais ar flomasteriais, žinoma, smagu ir naudinga, tačiau piešimas gali būti labai įvairus! Skirtingi piešimo būdai lavina vaikų kūrybiškumą, padeda jiems sutelkti dėmesį ir dar labiau pamėgti šią veiklą.
Piešimas pirštais
Piešti pirštukais ir truputį pasiterlioti patinka daugumai vaikučių... Ši veikla yra labai naudinga, nes pirštų pagalvėlių ir smulkiosios motorikos stimuliavimas suaktyvina už kalbą atsakingų smegenų centrų darbą.
10-metis Kasparas nepalieka abejingų: jo darbus graibsto net garsenybės
Nors Kasparui Jasui vos 10 metų, tačiau jo piešti paveikslai jau kabo žinomo menininko Algio Krikščiūno bei dainininkės, reklamos specialistės Dovilės Filmanavičiūtės namuose. Jis domisi Japonijos kultūra, renesansu ir kompiuteriniais žaidimas, kad bent šiek tiek priartėtų prie to, kuo domisi jo amžiaus vaikai.
Kasparo mama Atėnė Jasaitė pasakoja, kad berniukas pradėjo piešti vos tik išmokęs sėdėti. Jų namuose yra šūsnis piešinių, kuriuos piešti berniukas pradėjo vos dvejų metų.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė tiesiog švyti: išpildė savo svajonę
Atlikėja bei laidų vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė yra žmonių itin mėgstama asmenybė. Moteris visuomet su šypsena išbando naujus dalykus. Penktadienio popietę socialiniame tinkle „Instagram“ moteris pasidalijo nuotrauka, kurioje įamžino savo naują pomėgį – piešimą. „Mano pirmoji gyvenime piešimo pamoka, o šalia manęs mano piešimo mokytoja. Svajonės pildosi“, – rašė atlikėja. Ji buvo įamžinta su plačia šypsena ir piešiniais ant kelių.
REKLAMA
REKLAMA
Stebuklas kelioms minutėms: jis išpildys bet kokį jūsų norą
Jūsų mėgstamos kavos puodelis ir galimybė pasigrožėti garsiausiais pasaulio paveikslais, tačiau ne kabančiais kokioje nors galerijoje, o išpieštais ant kavos putų. Tokius žaibiškai populiarėjančius, įspūdingus meno kūrinius daro vienas baristas Pietų Korėjoje. 26-erių Lee savo įkurtoje kavinėje jums patieks ne bet kokios kavos, o iš jos padarytą tikrą meno kūrinį.
Marijampolei – ypatinga menininkų dovana, garsinanti miestą visame pasaulyje
Marijampolėje ketvirtus metus iš eilės žymūs menininkai iš Niujorko ir Londono be atlygio gražina miestą. Dailininkai tapo ant Marijampolės pastatų sienų. Gražinti Suvalkijos sostinę sumanė ketvirtį amžiaus Niujorke gyvenantis menininkas Rimvydas Bartkus, pasaulyje žinomas labiau kaip Ray Bartkus. Sienas tapančius menininkus, marijampoliečiai jau įprato matyti.
Šizofrenija serganti 18-metė nupiešė, kas darosi jos galvoje
Aštuoniolikmetė Kate ypatingu gebėjimu piešti pasižymėjo nuo mažens. Tik jai bręstant labai pasikeitė jos piešimo pobūdis. Kai jai suėjo septyniolika, ji iš daktarų išgirdo skaudžią diagnozę – šizofrenija. Merginos psichologinė būklė staigiai prastėjo, tačiau tuomet ji vėl atrado piešimą. Ji suprato, kad kūriniuose pavaizduodama tai, kas vyksta priepuolių metu, ji save gydo. Savo haliucinacijose mergina girdi balsus, mato žmones, taip pat dažnai mato vabalus, išsikreipusius veidus.
Pasprukti nepavyko: patruliai sulaikė grafičių tepliotoją
Liepos 14-osios naktį, apie 2 val. 30 min., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnai Vilniuje, Sausio 13-osios gatvėje pastebėjo grafičių tepliotojus ir vieną jų sulaikė. Du jaunuoliai, purškę dažus ant 37-ojo namo, puolė bėgti kiemais, tačiau E. K., gimusiam 1994 m., pasprukti nepavyko. E. K. kuprinėje rasti septyni dažų balionėliai. Įvykio vietoje buvo matyti, kad namo sienos gerokai ištepliotos, o dažai dar neišdžiūvę. Tyrimas tęsiamas.
Kaip atrodytų animaciniai herojai, jei virstų žmonėmis?
Vaikystėje, žiūrėdami filmukus, tik ir laukėme, kol mėgstamas herojus išlips iš stebuklingos televizoriaus dėžės pasilabinti. Įdomu, kaip atrodytų animaciniai veikėjai, jei staiga atgimtų žmonėmis? Keli amerikiečių menininkai nusprendė pademonstruoti kuo tikroviškesnius jų veidus (ebaumsworld.
Kristina Ivanova, Indrė Burlinskaitė ir Greta Lebedeva mokysis piešti arbata
Gruodžio 8 dieną, 15 valandą, Vilniaus restorane „Terrazza“ dainininkė Kristina Ivanova, grupės „Magnit“ narės Laura Navikaitė ir Emilija Katauskaitė bei grupės „Kitokios“ lyderės Greta Lebedeva ir Indrė Burlinskaiė mokysis piešti tikra Ceilono arbata. Neįprastų piešimo technikų meistrė Jurgita Minderytė sako, kad piešti arbata tikras iššūkis. „Iki šiol Lietuvoje niekas nemėgino piešti arbata. O juk ji išsiskiria neįprastomis spalvomis.
Neįtikėtinas talentas: tokių pasaulio čempionato įvarčių dar nematėte
Kas sakė, kad tam, kad parodytum pasaulio futbolo čempionato įvarčius reikia televizijos? Užtenka tik talento ir vaizduotės. Vokiečių piešėjas ant popieriaus įamžino gražiausius pasaulio futbolo čempionato įvarčius. Neįtikėtiną vaizdo įrašą galite pamatyti ČIA.
Lietaus atgaivinamas vaizdas
Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet organizatoriai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam pastatui pagyvinti. Iš jų atrinkti trys eskizai, kurie pateikiami visuomenės vertinimui – daugiausiai balsų sulaukusio kūrinio autoriui bus sudarytos galimybės jį įgyvendinti.
Piešinio testas: kaip jūsų vaikas piešia medį?
Vaikų psichologų arsenale apstu piešinėlių-testų. Pažvelgę į tai, ką nupiešė vaikas, kvalifikuoti specialistai gali gana išsamiai pakomentuoti vaiko emocinę būklę, jo gebėjimą bendrauti, intelekto brandumą ir dar daugybę dalykų. Kodėl gi bent vieno tokio testo neišmėginus savarankiškai? Paprašykite savo vaiko nupiešti medį. Šis piešinėlis-testas sudarytas 4-6 metų vaikams. Tegul mažylis piešia ramiai, neskubėdamas, kokį tik nori medį.
Aquarelief arba kaip talentingas vyrukas automobilius piešia naudodamas kavą
Kaip prasideda jūsų rytas? Daugelis greičiausiai savo dieną pradeda nuo arbatos ar kavos puodelio, tačiau šis vaikinas skanios kavos aromatą naudoja piešdamas automobilius.
Rumunijoje gimęs ir užaugęs Adrianas Mitu savo laisvalaikį apibūdina paprastai - „Mėgstu kavą, automobilius ir piešimą. Visus šiuos pomėgius nusprendžiau sujungti į vieną.“
Įdomiausia yra tai, jog vyrukas piešdamas automobilius atsižvelgia į smulkiausias detales. Net ir į tas, kurios daugeliui net nerūpėtų.
M. Šalčiūtė atskleidė dar vieną savo talentą
Panašu, kad Monika Šalčiūtė ne tik dainuoja, šoka, šokinėja nuo tramplynų, bet turi ir menininkės gyslelę. Socialinio tinklo paskyroje Monika paviešino savo kurtus piešinius. Pamatykite Monikos kūrybos vaisius žemiau esančioje galerijoje.
Skatinkite vaikus piešti – tai gali nulemti jų ateitį
Vaikiškomis keverzonėmis ištepliotos namų sienos – ne tragedija. Tą turėtų įsisamoninti visi tėvai, norintys, jog jų atžalos kurtų sėkmingą savo gyvenimo ateitį. Suaugusiojo akimis nieko verti mažylių „šedevrai“ iš tiesų yra jų vidinio pasaulio išraiška. Meno terapeutės Jurgitos Valiulienės teigimu, piešdami vaikai į savo kūrinį sudeda viską, ko nemoka pasakyti žodžiais. Piešinys jiems – ir bendravimo forma.
Prasideda vaikų dailės darbų konkursas „Piešiam!“
Prasideda pirmasis Nacionalinis vaikų dailės darbų konkursas „Piešiam!“. Šiemet vykstančio konkurso tema – „Jūros pasakojimai“. Keturiose amžiaus grupėse – nuo mažiausiųjų ikimokyklinukų iki abiturientų – kviečiami varžytis piešiant jūrą, su ja susijusius įspūdžius, prisiminimus.
Kam reikalingi teptukai, kai gali piešti naudodamas akis
Ar žinojote, kad žmonių akys gali naudojamos kaip priemonė piešimui? Argentinietis menininkas Leandro Granato neseniai atskleidė savo ypatingą piešimo techniką, kurios metu jis sušniaukia dažus į nosį ir juos išpurškia ant drobės per akį, rašo odditycentral.com. 27 metų L. Granato tokią unikalią piešimo techniką naudojant akiduobę atrado dar būdamas vaikas. „Nuo pat mažumės aš pastebėjau keistą ryšį tarp mano nosies ir akies.
Kas padeda sukurti saugią aplinką vaikui?
Jau ketvirtą kartą aplink Lietuvą keliauja vaikų piešinių paroda „Ant ratų“. Šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės ir verslo atstovų dėmesį į smurtą patiriančius vaikus ir visomis priemonėmis prisidėti prie šios problemos viešinimo, drauge kurti saugią ir sveiką aplinką. Didžiausia paskata projektui – vis dar nesikeičiantis visuomenės požiūris į vaiko saugumą bei nemažėjantys smurto atvejai prieš nepilnamečius.
Išskirtinis kruopštumas: japonų dailininkas kiekvieną savo paveikslą piešia ištisus metus
Japonų dailininko Manabu Ikeda paveikslai stebina dviem, rodos, priešingais dalykais – milžinišku dydžiu ir itin smulkiomis detalėmis. M. Ikeda and kelių metrų dydžio drobės piešia plunksna ir tušu, o sukurti vieną tokį paveikslą užtrunka iki dvejų metų. Pradėdamas darbą net pats menininkas nežino, kaip jis atrodys, kai bus baigtas, rašo Odditycentral.com. Pirmiausia M. Ikeda ant drobės perkelia kelis vaizdus iš savo eskizų knygelės, kurioje kasdien fiksuoja visas į galvą šaunančias idėjas.
D. Beinarytė: kokią muziką savyje jauti, tokią gali perteikti ant šilko
Rūta Kubilienė, LRT televizijos laida „Stilius“, LRT.lt Žymių Kauno muzikų dukra Danguolė Beinarytė tvirtina – aplinka nulėmė jos profesiją. Ir kitokių planų nei muzika ji net ir nesvarsčiusi. Didžioji choro dirigentės, muzikos mokytojos, kompozitorės D. Beinarytės svajonė buvo tapti pianiste, tačiau gyvenimas pakrypo kitaip. „Vaikystėje svajojau groti smuiku. Trūksta man jo, nes tas instrumentas ir yra širdies kalba: tu viską perteiki per stygas. Smuikas turi didelę muzikinę iškalbą.
Neįtikėtina: tušinuku „tapytų“ paveikslų neatskirtumėte nuo fotografijų
Ar kada nors teko matyti paveikslą, kuris atrodo kaip fotografija? Būtent tuo ir unikalūs ispanų menininko Juano Francisco Caso darbai, mat iš pirmo žvilgsnio primenantys nuotraukas, iš tiesų jie piešti paprastu tušinuku ar pieštuku. Šie paveikslai pasižymi itin originaliais kompoziciniais ir erdviniais sprendimais, o realybės iliuzija nepalieka abejingu, be to, kaip juokauja pats menininkas, tam reikia kur kas pigesnių priemonių nei tradicine tapyba užsiimantiems menininkams.
Žadą atimantys kūno piešiniai
Pasaulyje jau garsėja hiperrealistinis Chooo-san menas. Naudodama akrilinius dažus devyniolikmetė japonė studentė ir menininkė Chooo-san transformuoja savo pačios ir saujelės laimingųjų savanorių kūnus taip, jog visi atrodo tarsi iš kitos planetos. Eksperimentuoti su akį patraukiančiomis iliuzijomis Chooo-san pradėjo nusibodus tokioms technologijoms kaip „Photoshop“. Kitas Chooo-san kūrinys. Alexa Meade yra kūrėja, kuri savo paveikslų kūrimui pasitelkė ypatingą metodą.
„Metų knygos rinkimai“. Poetas G.Norvilas: piešinius galima skaityti kaip poeziją
Poetas Gytis Norvilas, LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“, pristatydamas savo labai vizualią knygą „Išlydžių zonos“, teigė, kad piešinius galima traktuoti kaip poeziją. „Paraščių piešiniai, nors jų netraktuoju labai rimtai, tačiau rašant užeina noras kažką nupiešti ir tai pateikti kaip eilėraštį. Kiekvieną paveikslą, piešinį galima perskaityti kaip tekstą. Galų gale, pačiuose piešiniuose yra teksto, rašto“, – sako poetas G. Norvilas.
Žingsnis po žingsnio: kaip gimsta tobuli piešiniai, atrodantys lyg nuotraukos
Atidžiai įsižiūrėkite į šiuos portretus – tai ne didelės raiškos fotografijos, o neįtikėtinai kruopštus dailininko darbus. Kelvinas Okaforas, 27 metų menininkas iš Didžiosios Britanijos, naudodamasis tik paprastais pieštukais ir popieriumi, kuria neįtikėtinai detalius piešinius. Nuo Beyonce ir Amy Winehouse iki Motinos Teresės ir princesės Dianos – K. Okaforas popieriuje atkartoja kiekvieną, net smulkiausią detalę: kiekvieną šešėlį, odos raukšlelę, strazdaną ir plaukų garbaną.
Neįtikėtini gyvūnai dailininkai: nuo tapančio paršo iki save mėgstančio piešti dramblio
Gyvūnai savo poelgiais ir charizma nenustoja stebinti žmonių, tačiau kartais jie tiesiog mus apstulbina. Kai kurie netgi nusprendė realizuoti savo talentus ir ėmė...piešti. Vienų menas abstraktus ir keliantis diskusijų, o kitų, kaip antai, dramblius mėgstančio piešti dramblio talentas - tiesiog nenuginčijamas.
Neįtikėtini paveikslėliai, nupiešti „iPhone“ telefonu
„Apple“ – neabejotinai vienas garsiausių ir populiariausių prekės ženklų. Jo gerbėjai „apsiginkluoja“ visais kompanijos gaminiais – nuo mp3 grotuvo iki naujausio kompiuterio.
Na, o išmaniaisiais telefonais „iPhone“, pasirodo, galima ne tik skambinti, rašyti žinutes ir naršyt internete, bet netgi... piešti.
Devynerių metų tapybos meistras surengė darbų retrospektyvą
Dabar devynmetis tapytojas Kieronas Williamsonas išgarsėjo 2010 metais, kai per pirmąją gyvenime meno mugę, kurioje sudalyvavo, tiksliau, per pirmąjį aukciono pusvalandį, jis uždirbo savo pirmuosius pusantro šimto tūkstančių svarų sterlingų.
BBC korespondentas Davidas Kelleris pastebi, kad viena, kuo džiugina jo darbas, yra galimybė susipažinti su išskirtinio talento žmonėmis.
Kodėl vieni žmonės piešia geriau nei kiti?
Nuo pat žmonių sukurto meno atsiradimo, riba buvo aiški: yra žmonės, kurie be jokių pastangų gali tikroviškai pavaizduoti objektą. Tačiau yra ir tokių, kurie kankinasi valandų valandas, kad teisingai perteiktų kampus ir proporcijas.
Kas skiria piešėjus nuo nepiešėjų?
Tebesitęsiantis tyrimas pamažu padeda atsakyti į šį klausimą.
JAV atidaryta padirbtų paveikslų paroda
Cincinačio universitete (JAV) balandžio 1-ąją, Melagių dieną, atidaryta vieno amerikiečio falsifikatoriaus paroda.
Jis beveik tris dešimtmečius dovanojo JAV muziejams ir galerijoms paveikslus, kurie neva sukurti garsių dailininkų, praneša lenta.ru.
Amerikietis prisistatinėjo skirtingais vardais, bet dažniausiai kaip Markas Landisas.
Šešiametis britas piešė piešinius, kad surinktų pinigų brolio ligoninei
Šešiametis berniukas iš Škotijos Rytų Lotiano (East Lothian) grafystės tapo internetine sensacija po to, kai sugalvojo piešti piešinius pagal užsakymą mainais į labdarai aukojamus pinigus, skelbia BBC naujienų tarnyba.
Šešiametis berniukas iš Škotijos Rytų Lotiano (East Lothian) grafystės tapo internetine sensacija po to, kai sugalvojo piešti piešinius pagal užsakymą mainais į labdarai aukojamus pinigus, skelbia BBC naujienų tarnyba.
TOP 12: linksmiausi piešiniai ant pirštų
Ar kada bandėte piešti linksmus piešinukus ant savo rankų ar kojų pirštų? Jei dar ne, tai galbūt šie linksmi piešiniai galerijoje paskatins Jus tai padaryti arba tiesiog nusišypsoti.
Sveiką gyvenseną skatins – vaikų piešinių konkursas „Mano sveika šeima“
011m. spalio 17 d. startuoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuojamas sveikatą stiprinančių mokyklų ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų piešinių konkursas ,,Mano sveika šeima“. Konkurso partneriai – savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai.
Meno terapija: pramoga, kuri gydo
Visi mėgstame pakeverzoti sąsiuvinių paraštėse, iš nuobodžių susirinkimų ir posėdžių išsinešame keistų ženklų primargintus lapus. Amerikoje, Baltuosiuose rūmuose, surenkamos visos senatorių keverzonės ant lapukų, kad sumanus meno terapeutas išaiškintų, kaip reagavo piešinio autorius, t. y. senatorius, į išgirstus dalykus. Deja, nemažai žmonių į meno terapiją vis dar žiūri gana skeptiškai.
Druskos menas
Geram dailininkui pakanka ir druskos, netgi be duonos. Rezultatas gana netikėtas....
„Wacom“ pristatė naują grafinę planšetę
Bendrovė „Wacom“ pristatė naują „Cintiq“ serijos grafinę planšetę 24HD su 60 cm ilgio ekrano įstrižaine. Naujojo modelio ekranas yra 7,6 cm didesnis už ansktesnį modelį. Pasak bendrovės atstovų, atspindžius slopinančio ekrano raiška – 1920 x 1200 vaizdo taškų, kontrastingumas – 550:1, apžvalgos kampas – 178 laipsniai.
24HD skirtas stacionariai dizainerio ar dailininko darbo vietai, nes planšetės svoris siekia 30 kg.
Bristolio gatvės grožis patikėtas grafičių piešėjams
Didžiosios Britanijos Bristolio mieste grafičių kūrėjų vaizduotei patikėta visa centrinės miesto dalies Nelsono gatvė, rašoma kelionių tinklalapyje Makalius.lt . Sakoma, jog grafičių kvartalas – didžiausias gatvės kultūros vystymo projektas Didžiojoje Britanijoje.
Dailininkė: piešimas padeda mokytis geometrijos ir lietuvių kalbos
Nuo rugsėjo pirmosios Lietuvos vaikų ir jaunimo centre duris atveria net 14 skirtingų vaizduojamųjų menų užsiėmimų, skirtų vaikams, jaunuoliams, suaugusiesiems, šeimai.
Vaizduojamiesiems menams šiais metais LVJC skiria ypatingai daug dėmesio, nes meninės veiklos ne tik skatina kūrybiškumą, taip reikalingą įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, bet ir praplečia pažinimo ribas bei ugdo vaikų ir jaunuolių gebėjimus, reikalingus mokykloje.
Aukštesnių klasių moksleiviams – kitoks mokyklinių prekių krepšelis
Kartais tėvai pamiršta, kad pradines klases baigusių mokinių mokyklinių prekių krepšelis vyresnėse klasėse gerokai keičiasi. Didžiausio Lietuvoje biuro reikmenų ir mokyklinių prekių tinklo „Officeday“ rinkodaros vadovė Aušra Kazanavičienė primena ko reikia vaikams, kurie eis į penktą ir aukštesnes klases.
„Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad vyresnėse klasėse daugėja pamokų, jos yra sudėtingesnės, todėl reikia ir daugiau įvairesnių mokyklinių priemonių.
Ko reikia pirmokui?
Suruošti pirmoką į mokyklą – labai svarbus ir atsakingas darbas. Todėl mokyklinių prekių pardavėjai negaili patarimų, kaip ir ką pasirinkti, kad pirmosios dienos mažajam mokykloje būtų kuo lengvesnės.
„Bene svarbiausias dalykas – kuprinė, todėl ją reikia rinktis ypač atidžiai. Kuprinė turi būti ne per didelė, o diržai platūs ir minkšti, kad nespaustų.
Po parodų mokykloje - dailės studijos užsienio universitete
Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos Dailės skyrių Dovilė Šimonytė baigė vos šešetu. Tačiau praėjusiais metais ji, pralenkusi kelis tūkstančius stojančiųjų, tapo viena iš trisdešimties, įstojusių į Dailės universitetą Londone.
Vasaros atostogoms į tėvų namus Biržuose iš Londono, kur studijuoja dailę, sugrįžo 19-metė Dovilė Šimonytė.
Pomėgį piešimui ji sako pajutusi besimokydama septintoje „Atžalyno" vidurinės mokyklos klasėje.
Festivalis „Tamsta“: šiukšlių orkestro šou ir į sceną skriejusios liemenėlės (antra diena) (atnaujinta 02.45 val)
Antroji festivalio diena prasidėjo mankšta ir rytiniu kino seansu. Smulkiai lynojant, festivalininkų apsimiegojusius veidus budino rytinė kava, alus ir sumuštiniai. Didžiosios scenos grindinys virto kūrybinių minčių labirintais – visi norintys galėjo čiupti į rankas spalvotąsias kreidutes ir išreikšti savo meilę muzikai bei „Tamsta“ festivaliui.
Kaip garsūs Lietuvos krepšininkai piešia?
Garsūs Lietuvos krepšininkai kviečia į dvikovą piešimo ir krepšinio mėgėjus. Prekybos ir pramogų centras „Arkopolis“, Lietuvos Radijas ir „Krepšinio širdis“ pristato konkursą „Nupiešk geriau už krepšininkus“.
Savo meilę krepšiniui ir piešimui pademonstravo Rimantas Kaukėnas, Darjušas Lavrinovičius ir Ramūnas Šiškauskas. Akcijoje kviečiama nupiešti geriau už krepšininkus, dalyvauti konkurse, laimėti susitikimą su Linu Kleiza ir įvairius prizus.
Kartu esame stipresni: neįgalių vaikų meninių darbų paroda Vilniuje
Minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną Seimo III rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta Vilniaus neįgaliųjų vaikų ugdymo centro „Viltis“ piešinių ir keramikos darbų paroda „Mes kartu galime daug“. Nuo sausio 20 d. ši paroda perkeliama į prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ parodų salę, kur veiks iki vasario 7 d.
„Daugelis ugdymo centro auklėtinių neturi verbalinės komunikacijos – kalbėjimo – gebos, tačiau fizinė ar protinė negalia neužgniaužė jų kūrybiškumo.