persivalgymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „persivalgymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „persivalgymas“.
Šiandien pavalgę prie stalo padarykite 1 veiksmą: sveikata jums padėkos
Šiuo metu visi lietuviai yra kartu su šeima susėdę prie valgiais nukrautų stalų. Balta mišrainė, silkė, o kur dar burnoje tirpstantys pyragėliai su skirtingais įdarais – tai tik keli iš lietuvių pamėgtų patiekalų, kurių galima rasti kiekvieno lėkštėje.
Ekspertė ragina atkreipti dėmesį į šventinį stalą: dėl šių produktų įspėja visus
Kalėdų laikotarpiu dažnai mėgaujamės sočiais maisto produktais, tačiau ekspertė įspėjo, kad kai kurie šventiniai patiekalai gali turėti įtakos mūsų miego kokybei, rašoma „Bristol Live“.
Ekspertė Katherine Hall, miego psichologė, kalbėjo apie šventinius patiekalus, kurie gali sutrikdyti mūsų poilsį.
Ji patarė Kalėdų laikotarpiu vengti maisto produktų ir gėrimų, ypač vakare, kurie yra rūgštūs, turi daug druskos ar prieskonių.
Įspėja saugotis: artėja 3 kritinės dienos – gydytojas turi patarimų kiekvienam
Tikriausiai niekam nekyla abejonių, kad daugumai žmonių pačios gražiausios ir visų taip laukiamos metų šventės yra Kalėdos ir Naujieji metai. Deja, medicinos personalui šios šventės dažnai būna tos dienos, kada ženkliai išauga darbo apimtys, tenka dažniau kovoti ne tik už žmonių gyvybių išsaugojimą, bet ir susidurti su situacija, kada medicina yra jau bejėgė.
Plačiau apie tai pasakoja Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.
Gruodžio 27-ąją šiukštu to nedarykite: sau tik pakenksite
Jau netrukus visi susėsime su artimaisiais prie gardžiausiais valgiais nukrautų šventinių stalų, tačiau dažnu šventinio laikotarpio palydovu tampa persivalgymas. Gyvensenos medicinos specialistė pataria, kaip to išvengti ir ko jokiu būdu negalima daryti po švenčių.
VšĮ Centro poliklinika socialiniame tinkle „Facebook“ dallijasi poliklinikos gyvensenos medicinos specialistės Agnės Kungytės 11 patarimų, kaip išvengti persivalgymo.
Persivalgymas per šventes: kaip sau padėti ir išvengti nemalonių pasekmių?
Šventinis laikotarpis daugeliui visuomet siejasi su skaniu maistu – ir tai juk tradicija, kurios išsiginti nebūtina. Tikrai nereikėtų atsisakyti savo nuo seno mėgstamų patiekalų, tačiau svarbu jausti saiką, kad šventės netaptų kančia, tikra neganda ir skausmingu vartymusi ant sofos. Kaip sau padėti nepersivalgyti ir ką daryti, jei taip jau nutiko?
Kuo sveikatai pavojingas persivalgymas?
Persivalgymas dažniausiai yra tik neilgai trunkantis negalavimas.
Gydytojai įspėjo, kokios klaidos prie šventinio stalo nedaryti: galite atsidurti ligoninėje
Ekspertai atskleidė, kokias klaidas dažniausiai daro Velykas švenčiantys lietuviai. Kokio maisto tarpusavyje nemaišyti, kokius įpročius reikėtų keisti ir kaip išvengti rimtų sveikatos problemų – į visus šiuos klausimus atsako TV3 laida „TOP 3“.
Mitybos profesorius Rimantas Stukas pažėrė auksinių patarimų, kaip ir ką valgyti, kad Velykos netaptų sunkiu puškavimu lovoje ar vizitu į ligoninės priimamąjį.
Štai, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: kiti to nežino
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti? Kokiuose maisto deriniuose gali slypėti pavojus? Ką daryti, kad šventinis Velykų meniu nevirstų kelione į vaistinę ar ligoninę?
Į klausimus, kurie itin dažnai užduodami prieš Velykas ir po švenčių, atsako vaistininkė.
Šiukštu nevalgykite šių patiekalų kartu per Velykas: gali baigtis liūdnai
Prisėdus prie šventinio stalo akys raibsta nuo įvairiausių patiekalų: kiaušinių, mišrainių, vyniotinių ir pyragų. Tačiau dėl patiekalų skirtybės ir didelio suvalgomo maisto kiekio neretai jaučiamės apsunkę, persivalgę, o kartais pasireiškia net apsinuodijimo maistu simptomai. Tad apie tai, kaip prie stalo nesuvalgyti per daug, papasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.
Vaistininkas taip pat apšvietė, kokio maisto nevalia maišyti tarpusavyje.
Kaip nepersivalgyti per šventes?
Ir vėl artėja šventės, ir vėl atėjo baimė, kad persivalgysite? Pateikiame Jums visiškai paprastų, bet labai veiksmingų patarimų, kurie, neabejojame, padės nepersivalgyti per didžiausias pavasario šventes.
Jokiais būdais nepraleiskite pusryčių. Pirma taisyklė, kurią turite žinoti – net ir šventinėmis dienomis būtina maitintis reguliariai.
Apsinuodijote maistu? „Eurovaistinės“ farmacininkė pataria, kokių klaidų geriau nedaryti
Apsinuodijimo maistu simptomai gali būti atpažįstami daugumai – tai vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmai, kartais ir karščiavimas. „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad reikėtų ne vien pasirūpinti simptomus malšinančiais vaistais, bet ir, svarbiausia, vengti dažniausių klaidų gydant apsinuodijimus.
REKLAMA
REKLAMA
Šios klaidos prie stalo baigiasi liūdnai: įspėja visus
Švenčių daugelis neįsivaizduoja be sotaus ir skanaus maisto. Šventinis stalas būna nukrautas įvairiausiais skanumynais: nuo silkių, saldainių iki įvairių mišrainių, nuo kurių įvairovės raibsta akys. Tačiau dažnai akys nori daug, o skrandis tokio kiekio maisto fiziškai negali priimti, todėl įvyksta persivalgymas.
Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit su naujienų portalu tv3.lt pasidalino patarimais, kaip švenčių metu nepersivalgyti ir jaustis gerai.
Vaidas Baumila pasidalijo mėgstamiausiu Kūčių patiekalu: jį gamina brangus žmogus
Atlikėjai Vaidas Baumila kartu su Evgenya Redko susibūrė į duetą ir pradžiugino savo gerbėjus nauju kūriniu. Belaukdami šventinio sezono jiedu paatviravo, kokie Kūčių patiekalai yra mėgstamiausi. O intensyviai sportuojantis V. Baumila atskleidė, ar per šventes jam svarbu neprisivalgyti.
„Mano mama daro silkę pataluose, aš ją dievinu“, – teigė Evgenya Redko, paklausta apie mėgstamiausią Kūčių patiekalą.
„Brolienės kepti pyragaičiai su grybais. Ir dar – brolienės imbieriniai sausainiai.
Jonas Valančiūnas palygino baltą mišrainę Lietuvoje ir už Atlanto: pasakė, kur skaniau
Šventiniu žiemos laikotarpiu stalai būna nukrauti sočiais patiekalais.
Tradiciškai Kalėdų stalą puošia balta mišrainė, kepta paukštiena ar nuo Kūčių stalo migravusi silkė. Tuo tarpu gausus pasirinkimas neretai virsta persivalgymu, kuris sukelia sunkumo jausmą.
Visgi, išvengti nemalonių pojūčių – realu ir įmanoma.
Pasak NBA žvaigždės Jono Valančiūno, esminė taisyklė, kuria vadovaujasi ir profesionalūs sportininkai – balanso išlaikymas.
Pasakė, ko imtis persivalgius: padės šios naminės priemonės
Neretai vasara siejama ne tik su džiaugsmu ir geromis emocijomis, bet ir su persivalgymu arba alkoholio padauginimu.
Apie tai, kaip neprarasti saiko prie stalo, „Sveikatos DNR“ laidoje kalbėsimės su farmacininke Rūta Trakšele.
Padeda šios arbatos
Pašnekovė sutinka, kad iš tiesų vasarą padidėja noras vartoti alkoholį, daugiau suvalgyti maisto, tačiau itin svarbu neprarasti sveiko proto ir, žinoma, saiko.
Per Velykas vilniečiai skubėjo į ligoninę: 1 įvykis medikus sukrėtė iki širdies gelmių
Praėjęs didysis Velykų savaitgalis daugelį žmonių subūrė prie bendro šventinio šeimos stalo. Tačiau kai kuriems lietuviams šventes teko sutikti ir ligoninių Skubios pagalbos skyriuose.
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas pasakoja, kad vienas rimtesnių įvykių, nutikusių šventinį Velykų savaitgalį, su kuriuo teko susidurti buvo iš devinto aukšto iškritęs nepilnametis.
Jokiu būdu to nedarykite prie stalo: šventės baigsis ligoninėje
Velykos – metas, kai prie stalo susėda visa šeima, o stalus nukloja gardžiausi patiekalai. Daugelis per šventes mėgsta pasmaguriauti, tačiau pamiršta saiką ir gerą laiką su šeima sugadina persivalgymas.
Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pažymi, kad kai kalba pasisuka apie šventes, persivalgymas tikrai yra viena aktualiausių temų.
Šventinis persivalgymas grasina ilgalaikėmis pasekmėmis: patarė, ko reiktų vengti
Maisto kultūra Lietuvoje pamažu keičiasi. Pastebima, kad žmonės nebėra linkę valgyti viską, kas pakliūva po ranka, pradeda rinktis ir tarpusavyje derinti produktus, siekdami neapsunkinti virškinimo. Vis dėlto, gruodžio mėnesį vaistinėje jaučiamas klientų pagausėjimas ir preparatų virškinimui gerinti paklausos augimas.
Apie tai, kaip apsaugoti skrandį šventiniu laikotarpiu, pasakoja budinčios Kauno BENU vaistinės vedėja Inga Norkienė.
Lietuvoje – daugiau nei 7 promilių rekordas: per šventes į ligonines plūstelėjo minios žmonių
Šventos Kūčios ir Kalėdos toli gražu ne visiems lietuviams praėjo šventai ir taikiai. Dėl smurto artimoje aplinkoje bei avarijų policijos komisariatuose aidėjo dvigubai daugiau skambučių nei įprastomis dienomis. O medikai sako, kad greitosios pagalbos automobiliai jau nuo Kūčių dienos masiškai veža padauginusius ir apsinuodijusius alkoholiu arba maistu.
Plačiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Pagreitinkite virškinimą: padės 2 gėrimai
Po gausių kalėdinių pietų dažnas prigula ant sofos pilnu skrandžiu. Tačiau po gausaus valgymo gali lydėti pilvo pūtimas ar sutrikęs virškinimas. Laimei, du karšti gėrimai gali padėti vos per kelias minutes.
Nors yra valgių, kurie yra neatsiejama šventinio stalo dalis, kai kurie produktai apsunkina skrandžio veiklą. Žinoma, kad kryžmažiedės daržovės ir gazuoti gėrimai sukelia pilvo pūtimą, rašo express.co.uk.
Internetinės vaistinės „Dr.
Mia atskleidė, kaip per Kalėdas nepriaugti svorio: laikosi vos 1 taisyklės
Artėja stebuklingas Kūčių vakaras, o po jo ir ilgai lauktos šventos Kalėdos. Daugelyje šeimų tai – jaukumo, vilties ir tikėjimo šventė, kurios metu susirenka artimiausi giminaičiai bei šeimos nariai.
Savo ruožtu pasiruošiama ir įvairaus maisto, paprastai stalai lūžta nuo įvairių patiekalų.
Patarė, ko griebtis po persivalgymo
Mes pirmiausiai rekomenduojame elgtis taip, kad persivalgymo tiesiog pavyktų išvengti.
Galite išmėginti šiuos paprastus, tačiau veiksmingus patarimus:
· Išgerkite stiklinę vandens 10-15 minučių prieš valgį;
· Valgykite daugiau daržovių;
· Laikykitės mitybos režimo ir jokiais būdais nebadaukite;
· Užkandžiams rinkitės ne saldumynus, o riešutus, daržoves ir vaisius;
· Valgykite neskubėdami ir sukoncentruodami dėmesį į lėkštę;
· Nepraleiskite pusryči...
Prie stalo šiukštu nekartokite šių klaidų: sugadins Velykas
Artėja Velykos, o kartu su jomis – gardžiais valgiais nukrauti stalai. Labai dažnu švenčių palydovu tampa persivalgymas ir pažadai, kad tai nebesikartos. Vilniaus universiteto Sveikatos mokslų instituto Visuomenės sveikatos katedros vedėjas, profesorius Rimantas Stukas naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kaip išvengti persivalgymo ir kokio maisto nemaišyti atsisėdus prie šventinio stalo.
Įsidėmėkite rytojui: pasakė, kiek galima suvalgyti kiaušinių
Kiaušiniai yra vienas maistingiausių produktų. Jame gausu ne tik baltymų, bet ir kitų organizmui būtinų medžiagų. Artėjant Velykoms dažnai kyla vienas klausimas – kiek gi kiaušinių per dieną galima suvalgyti? Apie tai naujienų portalui tv3.lt pasakojo gydytoja dietologė Žana Antonova.
Kiaušinis yra aukštos biologinės vertės baltymas. Vienas vištos kiaušinis, priklausomai nuo dydžio, gali suteikti nuo 5 iki 7 gramų baltymų ir visą puokštę kitų organizmui naudingų elementų.
Specialistai įspėja dėl margučių: būtinai laikyti šaldytuve, ketvirtą dieną jau nevalgyti
Velykos – tikras persivalgymo sinonimas. Daugelis tautiečių neslepia, kad neatsispiria pagundai šventinių gėrybių prisiragauti daugiau nei reikėtų. O tada belieka klausytis skrandžio aimanų ir kentėti.
Vaistininkai kaip visada prieš šventes parduoda gerokai daugiau virškinimui gerinti skirtų preparatų. Visgi mitybos specialistai ragina ieškotis ne vaistų, o prie stalo jausti paprasčiausią saiką.
Nerimą vilnietė slopino valgydama iki negalėjimo: atrodė, kad balsas galvoje neleidžia sustoti
Anoreksija, bulimija – dažniausiai visuomenėje girdimi mitybos sutrikimai, nuo kurių kenčia tiek vyrai, tiek moterys. Visgi, retas susimąsto, kad dažnas piktnaudžiavimas maistu, persivalgymas taip pat gali būti vienas iš signalų, jog kenčiate nuo mitybos sutrikimų. Taip nutiko ir Mildai (31), kuri kilusį nerimą malšindavo maistu ir persivalgydavo iki negalėjimo.
Šiukštu nekartokite šių klaidų prie stalo: gali skaudžiai atsiliepti sveikatai
Švenčių laukiame ne tik dėl to, kad galėsime praleisti laiką su šeima ar kitais mylimais žmonėmis, tačiau ir dėl to, kas stalai bus nukrauti įvairiausiomis vaišėmis ir skanėstais. Tikriausiai nieko keista, kad daliai žmonių dėl to šventės asocijuojasi su nemaloniais persivalgymais. Kaip to išvengti, naujienų portalui tv3.lt pasakojo gydytoja dietologė Žana Antonova.
Vilnietė svorį metė pačiais skaudžiausiais būdais: ragina nekartoti jos klaidų
Ievos Gerčienės (39) gyvenimą paauglystėje sujaukė viena nekalta frazė, po kurios prasidėjo savidestrukcija. Alinančias dietas keisdavo milžiniški maisto kiekiai ir persivalgymai, po kurių ir vėl spausdavo save į rėmus. Viso šio proceso metu ją lydėjo kaltė ir gėda – dėl to, ką daro su savo kūnu. Tačiau dabar Ieva yra svorio kontrolės ir sveikos mitybos konsultantė, kuri padeda moterims, susiduriančioms su panašiomis problemomis, kaip anksčiau ir ji pati.
Įspėja prieš šventes: šios klaidos gali sugadinti ne tik sveikatą, bet ir nuotaiką
Vienas dažniausių sutrikimų per šventes – persivalgymas. Artėjant Velykoms daugelis jau ruošia virškinimą gerinančius preparatus, tačiau geriausia tiesiog nepersivalgyti. Gydytoja dietologė Justė Parnarauskienė patarė, kaip išvengti persivalgymo ir ką daryti, jei susivaldyti nepavyko.
J. Parnarauskienė pasakojo, kad lietuviai nuo seno žinomi kaip vaišinga tauta, o pagrindinis švenčių atributas – milžiniški kiekiai maisto.
Šiais produktais žmonės apsinuodija dažniausiai: medikė įspėja prieš Velykas
Jau netrukus švęsime šv. Velykas, tačiau dažnas švenčių palydovas – apsinuodijimas. Kaip švęsti, kad netektų kovoti su apsinuodijimu, tv3.lt portalui pasakojo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Mikulevičienė.
Apsinuodijimas įvyksta ne dėl to, kad pasirinkote netinkamus produktus. Dažniausiai tai nutinka, kai vartojamas nebetinkamas valgyti maistas.
Įsidėmėkite prieš Naujuosius: ką daryti, pajutus pilvo negalavimus?
Ilgas sėdėjimas prie švenčių stalo ir nuolatinis užkandžiavimas didina riziką persivalgyti. Ką daryti, jei to nepavyko išvengti arba netgi apsinuodijote? Vaistininkai ir gydytojai dalijasi 5 patarimais, kurie pajutus negalavimus padės greičiau pasijusti gerai.
Šventinis persivalgymas: gydytoja išskyrė pagrindines taisykles, kaip to išvengti
Atėjusios didžiosios metų šventės ir vėl kviečia prie gausaus šventinio stalo. Neretai akį traukiančioms vaišėms sunku atsispirti, todėl dažnas lietuvis bent kartą švenčių metu yra jutęs persivalgymą ar kitus virškinimo sistemos negalavimus. Tad kaip jo išvengti?
Medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė sako, kad prie šventinio stalo svarbu prisiminti vos vieną taisyklę, kad virškinimo sistemos sutrikimai nejauktų gražiausių metų švenčių.
Persivalgėte prie šventinio stalo? Mitybos specialistė patarė, kaip elgtis toliau
Didžiąsias metų šventes dažnai lydi persivalgymas. Sunku nevalgyti, kai ant stalo tiek įvairių patiekalų, kurių paprastą dieną dažniausiai negaminame ir nevalgome, tačiau toks persivalgymas gali turėti ir emocinių pasekmių.
Vaistininkė įspėja: nekartokite šių klaidų prie stalo
Ilgas sėdėjimas prie švenčių stalo ir nuolatinis užkandžiavimas didina riziką persivalgyti. Ką daryti, jei to nepavyko išvengti arba netgi apsinuodijote? Vaistininkė Monika Žalytė ir šeimos gydytoja Izabelė Juškienė dalijasi 5 patarimais, kurie pajutus negalavimus padės greičiau pasijusti gerai.
Gydytoja įspėja: persivalgymas per šventes gali baigtis rimtomis problemomis
Artėjančios didžiosios metų šventės dažnai siejamos ne vien su šeima, jaukumu ar dovanomis, bet ir maisto gausa. Nemažai žmonių po švenčių jaučiasi ne tik sotūs, bet taip pat ir pavargę nuo daugybės patiekalų, o medikai tikina, kad šis laikotarpis – tikras iššūkis virškinimo sistemai.
Gydytoja dalinasi patarimais, kokių klaidų derėtų vengti, kad paprastas persivalgymas netaptų rimtomis sveikatos problemomis.
5 patarimai, padedantys jaustis lengviau ir energingiau atšilus orams (2 dalis)
Ištisus metus stenkitės gerti daugiau vandens ir nepersivalgyti. Jei persivalgėte – nekaltinkite savęs ir pasistenkite kitą kartą susivaldyti. Sveikos mitybos ir palankaus organizmui gyvenimo būdo įpročiai neišugdomi per vieną dieną, tad darykite tai palaipsniui ir netrukus pastebėsite puikius rezultatus. Toliau rasite šiek tiek patarimų, kaip galėtumėte jaustis energingiau ir lengviau jau nuo rytojaus.
1) Riebiems ledams ar ledų kokteiliams – viso gero.
Venkime persivalgymo – jausimės lengviau ir laimingiau
Antsvoris ir nutukimas – vis didesnį susirūpinimą keliančios problemos, itin reikšmingos išsivysčiusiose šalyse. Blogiausia, kad per dideliu kūno masės indeksu skundžiasi ne vien suaugusieji – ši problema rimtai paliečia vis daugiau vaikų.
Ne paslaptis, kad viena pagrindinių antsvorio ir nutukimo priežasčių yra nuolatinis persivalgymas.
Virškinimo sutrikimai patenka į dažniausių negalavimų TOP 3
Bene kiekvienam yra tekę patirti mažesnių ar didesnių virškinimo negalavimų. Kartais jie praeina savaime ir beveik nepastebimai, kartais užsitęsia ir pradeda varginti, o kartais prireikia ir skubios medikų apžiūros.
Pasaulyje yra daugybė žmonių, kurie lėtinius virškinimo sutrikimus priima kaip savo gyvenimo dalį. Jiems normalu, kad nevirškinimo jausmas, sunkumas skrandyje, pilvo raižymas, pūtimas ir skausmas bei vidurių užkietėjimas arba viduriavimas pasireiškia kone po kiekvieno valgio.
Paprasti patarimai, padedantys išvengti persivalgymo
„Ir vėl persivalgiau“ – tikriausiai ne kartą jau teko išgirsti iš pilvą trinančio šeimos nario. Neabejojame, kad tokią būseną tekę patirti ir pačiam. Iš tikrųjų, persivalgyti nėra malonu. Ką daryti, kad taip atsitiktų kuo rečiau?
Negaminkite per daug. Geriau gaminti dažniau, bet po mažiau – tiek, kad kiekvienam šeimos nariui tektų po vieną ne per didelę porciją. Jei maisto lieka, tuomet geriau jį suvalgyti kitą kartą.
Kaip išvengti persivalgymo ir ką daryti, jei ir vėl paslydote?
Persivalgymas – nemaloni būsena, kurią teko patirti bene kiekvienam. Jei vaikas dažnai persivalgo, tuomet tikėtina, kad šis įprotis išliks ir ateityje. Suaugusiesiems persivalgymo išvengti irgi gana sunku, nes maistas dažnam siejasi su malonumu arba pamirštama sąmoningai valgyti. Nuolatinis skrandžio perpildymas dideliu maisto kiekiu gali būti žalingas ne tik fizinei, bet ir dvasinei sveikatai, todėl geriau jo vengti.
Gydytojai įspėja: ligoninė – ne geriausia vieta sutikti Naujuosius
Didžiosios metų šventės – tikras darbymetis medikams. Nors jie vis primena žmonėms neprarasti saiko ir budrumo, saugotis traumų ir peršalimo ligų, skaičiai kalba patys už save. Štai Respublikinė Kauno ligoninė socialiniame tinkle pasidalino žinia, kad per tris švenčių dienas net 264 pacientai pabuvojo Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.
„264 pacientai. Tiek žmonių per tris švenčių dienas pabuvojo RKL Priėmimo–skubios pagalbos skyriuje.
Gydytojas įvertino lietuvių užstalės įpročius: dėl jų rizikuojate net atsidurti reanimacijoje
Per didžiąsias metų šventes nuo įvairių patiekalų ir gėrimų lūžtantys stalai – daugelio lietuvių realybė. Vis dėlto gydytojai pataria išlikti budriems – besaikis valgymas ir lėbavimas gali baigtis ne tik lengvais negalavimais, bet ir ligoninės palatoje.
Šeimos gydytojo Valerijaus Morozovo teigimu, sunku būtų išskirti kažkokius itin riziką keliančius šventinius patiekalus ar jų derinius.
Ant stalo turėkite šį produktą: padės nepersivalgyti
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti? Kokiose maisto kombinacijose užšifruotas pavojus? Ką daryti, kad šventinis Velykų meniu nevirstų kelione į vaistinę ar ligoninę? Sveikatos priežiūros specialistai pataria, jeigu nujaučiate, kad gresia persivalgymas – virškinimą gerinančius maisto produktus reiktų pradėti vartoti iš anksto. Pusryčių meniu Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Raimondos Truncės, kadangi šv.
Per šventes nepriaugsite nė gramo: nuo šiol darysite tik taip
Artėjantis švenčių maratonas vienus džiugina, tačiau kiti sunerimę laukia gražiausio laiko metuose. Tiesa, neretai per šventes prisivalgoma iki soties, todėl modelis Elle Macpherson pataria, ką daryti, kad ir švenčių metu galėtumėte džiaugtis nepriekaištingomis formomis. „Mano mitybos specialistė man sugrąžino maisto džiaugsmą – dabar esu tikra, kad per šventes galiu sau leisti tai, ką tik noriu“, – neatsidžiaugė ji.
15 kg numetusi Jegorova per šventes savęs neriboja: pasidalijo patarimais
2018-ieji metai gerai žinomai atlikėjai Julijai Jegorovai – išties magiški. Žymi moteris ne tik susižadėjo su mylimuoju, bet taip pat ir neatpažįstamai pasikeitė. 15 kilogramų atsikračiusi Julija tvirtino, jog jaučiasi puikiai ir nė kiek savęs nevaržo. „Kai sporto ir mitybos rutina jau tęsiasi beveik 2 metus, nebereikia savęs versti eiti sportuoti ar sveikai valgyti. Aš be to tiesiog nebegaliu“, – tv3.lt sakė ji.
6 produktai, kurių negalima persivalgyti: galite net mirti
Visi žino, kad bet kuris maisto produktas ir bet koks vaistas gali būti naudingas tik tuo atveju, jei jūs nevalgysite ir nepersivalgysite per daug. O jei tai padarysite, pasekmės gali būti baisios. Šiandien „Bright Side“ sukūrė populiarių maisto produktų rinkinį ir sužinojo, kurie iš jų gali pakenkti jūsų sveikatai, jei jūs valgote per daug iš jų. Soja Prieš kelerius metus jaunuolis susilažino, kad išgers buteliuką sojos padažo.
Štai kas išduoda šią itin pavojingą ligą: perspėja nedelsti
Šiandien vis populiarėjantis susidomėjimas sveika mityba neretai perauga į valgymo sutrikimus ir pavojingas ligas, kaip anoreksija, bulimija ar antsvorio riziką didinantys nuolatiniai persivalgymai. Ne paslaptis, kad su šiomis valgymo problemomis susiduria vis daugiau žmonių, tarp kurių gali būti ir mūsų artimieji. Apie požymius, išduodančius, kad žmogus kenčia nuo valgymo sutrikimų, pasakoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Valgymo sutrikimų centre dirbančios specialistės.
Pasakė, kaip atsikratyti nevaldomo noro daug ir dažnai valgyti
Kodėl valgome, kada nesame alkani? Ši problema kamuoja didžiąją dalį žmonių, ypač moteris, kurios vėliau kremtasi dėl priaugtų kilogramų ir siekdamos numalšinti nerimą, vėl griebiasi riebaus ir kaloringo maisto. Skaitytoja vilnietė Edita prisipažįsta, jog taip pat susiduria su šia problema ir apie viską pasakoja plačiau, tikėdamasi paskatinti tiek save, tiek kitas moteris susiimti ir nepasiduoti emocijoms.
Anoreksija, o tuomet iš karto antsvoris: mergina išgyveno savo asmeninį pragarą
Šios merginos istorija yra liūdna, tačiau įkvepianti ir su gera pabaiga. Nors merginos kūne ir liko išgyventų problemų žymės, dabar ji kaip niekada džiaugiasi savo gyvenimu ir padeda kitiems išvengti to, su kuo teko susidurti jai. Brittany Burgunder 7 metus kentė anoreksiją, kol galiausiai sverdama 25,4 kg pateko į ligoninę. Praeina metai ir mergina jau sveria 100 kilogramų. Kalifornijoje gyvenanti mergina per dieną suvartodavo apie 20 000 kalorijų.
Medikai perspėja: šventiniu laikotarpiu apsinuodijama ne tik maistu
Švenčių maratonas neapsieina be sveikatos sutrikdymų. Gausus vaišių stalas, per mažas fizinis aktyvumas ir daugelį ima varginti nemalonus pilnumo jausmas. Skrandis atsisako virškinti, spaudžia pilvą, pykina, svaigsta galva, darosi silpna. Dažnas taip besijaučiantis skuba simptomus malšinti vaistais. Medikai perspėja: savigyda gali dar labiau pasunkinti ligonio būklę.
Šventinio stalo patiekalai vaikams
Anot sveikatos specialistų, šventinis lietuvių stalas – per gausus, per aštrus, per sūrus ir per saldus. Kai kurių patiekalų nerekomenduojama valgyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tačiau dauguma neįsivaizduoja švenčių be baltos mišrainės ar žuvies tešloje.