paspirtukai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paspirtukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paspirtukai“.
Įspėja elektrinių paspirtukų turėtojus: nekartokite 1 klaidos
Dažnėjant atvejams, kai kraunami elektriniai paspirtukai sukelia gaisrus, draudikai įspėja: tokie įvykiai gali atnešti daugiatūkstantinės žalos ne tik savininkui, bet ir kaimynams.
Jie ragina gyventojus peržiūrėti savo turimas draudimo sąlygas ir įsitikinti, kad nelaimės atveju būtų įmanoma kompensuoti patirtą žalą.
Dažnėjantys gaisrai dėl paspirtukų
„Vis dažniau girdime apie atvejus, kai dideli gaisrai kyla dėl elektrinių paspirtukų sprogimo.
TV3 Žinios. Lietuviai gyvena geriau nei estai; Dėl sprogusių paspirtukų šiemet kilo apie 10 gaisrų; Politikų pažadai dėl tragiškų kelių
Artėjant rinkimams, valdantieji ir opozicija vis garsiau kalba apie tragišką kelių būklę ir dalija pažadus. Esą regionus prikeltų naujam gyvenimui būtent sutvarkyti keliai ir tiltai. Tačiau tam valdantieji niekaip nesukrapšto pinigų, nors pirkdami degalus vairuotojai kasmet sumoka apie milijardą eurų akcizo. Tad politikai jau siūlo pačius įvairiausius receptus, kaip sutvarkyti kelius, tiltus ir žvyrkelius. Tarp siūlymų – ir mokami keliai bei nauja Regionų ministerija.
Grigiškėse galingu paspirtuku važiavę vaikai trenkėsi į stulpą
Šeštadienį apie 16 val. medikai ir policija atsiųsti į Vilniaus pakraštyje esančią Kovo 11-osios gatvę Grigiškėse. Netoli sankryžos su Mokyklos gatve į stulpą atsitrenkė paspirtukas, juo važiavęs 13-metis po smūgio krito be sąmonės.
Paaiškėjo, kad paspirtuku važiavo du nepilnamečiai. Dviese važiuoti yra draudžiama. Abu nepilnamečiai buvo be šalmų, nors privalo važiuoti tik su jais.
Sužeistas mažametis atvažiavus medikams sąmonę atgavo.
Madridas uždraudžia nuomojamus el. paspirkukus
Madridas po Paryžiaus tapo antrąja Vakarų Europos sostine, uždraudusia nuomoti el. paspirtukus. Ši priemonė įsigalios spalį, pranešė meras José Luisas Martínezas Almeida.
Iš trijų paslaugos teikėjų bus atimtos licencijos, nes „jie nesilaikė sąlygų, kurias iškėlėme, kad užtikrintume pėsčiųjų, ypač vyresnio amžiaus žmonių, saugumą“, sakė jis. Miesto prioritetas esą yra madridiečių fizinė neliečiamybė ir saugumas. Anot mero, neplanuojama suteikti licencijų kitoms įmonėms.
Garsios verslininkės Gabijos Vyšniauskaitės dukra pateko į autoįvykį: kaltina paspirtukininkus
Prekės ženklo „Vysniog“ įkūrėjos, verslininkės Gabijos Vyšniauskaitės-Šutavičienės dukra Olivija pateko į autoįvykį. Ją stovint pėsčiųjų zonoje partrenkė paspirtukas.
Gabija Vyšniauskaitė-Šutavičienė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad tai – didelė pamoka ne tik jai, bet ir tiems, kurie skaitys apie šį įvykį.
Jau daugelį metų žmonės skundžiasi dėl neapdairaus paspirtukininkų elgesio ir kelių eismo taisyklių nesilaikymo.
Šeštadienį Panevėžyje bus ribojamas eismas
Dėl šeštadienį vyksiančių dviračių, paspirtukų ir riedučių varžybų Panevėžyje bus ribojamas eismas.
Pranešama, kad automobilių eismas nuo 10 iki 22 val. bus draudžiamas Vakarinės g. dalyje nuo Kniaudiškių iki Klaipėdos g., abiejose gatvės pusėse.
Nurodoma, kad eismas taip pat bus ribojamas ir PC RYO automobilių stovėjimo aikštelėje.
Naujienų portalo „JP“ duomenimis, keisis ir 1-ojo maršruto autobuso trasos.
Baigėsi katino dienos paspirtukų vairuotojams: rašys baudas iki 180 eurų, paliktus bet kur – išveš
Vilniaus savivaldybė baudomis apdalys paspirtukų ir elektrinių dviračių vairuotojus, kurie viduryje šaligatvio ar pėsčiųjų perėjos paliks šias transporto priemones. Didžiausios baudos sieks net 180 eurų, jei paspirtuką asmenys paliks neįgaliųjų vietoje. Negana to, savivaldybė paspirtukus, kaip ir ne vietoje paliktus automobilius, nutempinės į saugomą aikštelę.
Nuo pirmadienio – pokyčiai vilniečiams: už ne vietoje paliktą paspirtuką grės solidžios baudos
Nuo pirmadienio Vilniuje įsigaliojant naujoms taisyklėms, ne vietoje palikti dalijimosi platformų paspirtukai ir dviračiai bus priverstinai išvežami į saugojimo aikštelę, pažeidėjams grės baudos iki 180 eurų.
Šiuo metu sostinėje veikia „Bolt“ ir „RIDE“ elektrinių paspirtukų ir dviračių dalijimosi platformos.
Pokyčiai vilniečiams: už ne vietoje paliktus paspirtukus teks sumokėti baudą
Vilniuje draudžiamose vietose palikti elektriniai paspirtukai ar dviračiai bus priverstinai nuvežami, o jų vairuotojams grės baudos iki 180 eurų. Šie pokyčiai sostinės gatvėse įsigalios jau nuo pirmadienio, pranešė Vilniaus savivaldybė.
„Siekiame užtikrinti, kad sostinės miesto gatvėse mikrojudumo priemonėmis būtų naudojamasi atsakingai.
Važinėjate paspirtukais? Už paliktą ne vietoje skirti baudas iki 180 eurų
Nuo rugpjūčio 12 d. nesilaikant KET paliktos mikrojudumo dalijimosi paslaugų transporto priemonės bus nuvežamos priverstinai. Vairuotojams, palikusiems elektrinį paspirtuką ar dviratį draudžiamose vietose, gali tekti susimokėti baudą iki 180 eurų.
Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, transporto priemonę vairavusiam asmeniui, kuris pažeidė Kelių eismo taisykles, bus skiriama administracinė bauda iki 90 eurų, o pastačius mikrojudumo priemonę neįgaliojo stovėjimo vietoje – iki 180 eurų.
REKLAMA
REKLAMA
Transporto sauga pradeda kampaniją, kuria sieks keisti paspirtukininkų požiūrį į KET
Lietuvos transporto saugos administracija trečiadienį pradeda įgyvendinti nacionalinę kampaniją „Riedėk šalmingai“, kuria sieks keisti paspirtukų vairuotojų požiūrį į Kelių eismo taisyklių (KET) laikymąsi ir apsaugos priemonių dėvėjimą.
Administracija taip pat pažymi, jog vienas iš tikslų – tęsti darbą sprendžiant paspirtukų eismo problemas didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
Renginio metu bus pristatytas pirmasis paspirtukų vairuotojams skirtas kelio stendas Klaipėdoje.
Chirurgas apie tai, kokias traumas patiria paspirtukininkai: jei tai dantys – dar laimingai baigėsi
Prasidėjus vasarai pas gydytojus plūsta įvairias traumas patyrę paspirtukų vairuotojai. Medikai sako, kad nors šį pavasarį susižalojusių perpus mažiau nei pernai, bet į vieną iš Vilniaus klinikų per mėnesį tokių atvyksta bent pora šimtų. Traumos įvairiausios – kaulų lūžiai, žaizdos, pasitaiko ir tokių, kurie praranda galūnes.
Šiauliuose policija ėmėsi griežtesnių priemonių: organizuoja reidus, tikrina paspirtukininkų amžių ir blaivumą.
Leipsta juokais – užfiksavo neįprastoje vietoje priparkuotą paspirtuką: „Šitas atvejis keisčiausias kol kas“
Gyventojai socialiniuose tinkluose leipsta juokais, mat pastebi, kad kai kurie elektriniai paspirtukai parkuojami bet kur. Pavyzdžiui, susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektrinių paspirtukų atsiranda pritvirtintų net ir ant elektros stulpų. Žmonės spėja, kad tokį žmonių elgesį gali paskatinti ir tai, kad paspirtukų garsinis signalas kartais skamba labai ilgai ir trikdo gyventojus.
Vilnietė išvydo šokiruojantį vaizdą – įspėja visus: „Įsivaizduokit, čia yra ligoninė“
Stipriai išpopuliarėję nuomojami elektriniai paspirtukai ir toliau kelia daug problemų gyventojams. Nors įvairiomis priemonėmis ir taisyklėmis stengiamasi pažaboti šių transporto priemonių vairuotojus, chuliganiško elgesio vis tiek netrūksta. O specialistų teigimu, kai kurie asmenys specialiai stengiasi pakenkti kitiems eismo dalyviams.
„Žmonių protui ribų nėra“, – teigia į tv3.lt naujienų portalą kreipusis vilnietė Lina.
Grigiškėse mažametė paspirtukininkė susidūrė su automobiliu
Penktadienį ryte 7.45 val. specialiosioms tarnyboms pranešta apie avariją Vilniuje, Grigiškėse.
Kovo 11-osios gatvėje 9-erių metų paspirtukinkė atsitrenkė į iš kiemo išvažiuojantį automobilį. Atskubėjus policijai ir medikams paaiškėjo, kad el. paspirtuku važiavusi mergaitė labai sunkių sužalojimų išvengė, ji patyrė kojos traumą.
Vilniuje automobilis parbloškė paspirtukininką
Šeštadienį Vilniuje dviračių take ties perėja lengvojo automobilio vairuotojas partrenkė važiuojamąją dalį kirsti pabandžiusį paspirtukininką.
Avarija Konstitucijos prospekto žiede įvyko 16.30 val. „Toyota Auris“ išsukinėjo iš žiedo Ukmergės g. estakados link ir partrenkė „Bolt“ el. paspirtuku važiavusį žmogų. Paspirtukas atsidūrė po automobilio priekiu.
Per avariją nukentėjusį suaugusįjį greitosios pagalbos medikai išvežė į ligoninę.
Vilniuje pernai fiksuota daugiau traumų važiuojant paspirtukais
Vilniuje pernai išaugo skaičius besikreipiančių dėl traumų po kelionės elektriniu paspirtuku, bet nustatyta mažiau sunkių sužeidimų.
Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktoriaus Daliaus Matkevičiaus, tai matyti palyginus 2022 ir 2023 metų skaičius ir pacientus, kurie kreipiasi dėl visų su elektriniais paspirtukais susijusių traumų.
„Tie skaičiai 2022 metais buvo 2100 atvejų, 2023 metais – 2362 atvejai“, – spaudos konferencijoje Seime anksčiau kalbėjo D. Matkevičius.
Vilniuje atsiras stovėjimo vietos paspirtukams atokiau nuo centro
Vilniaus savivaldybė numato įkurti specialiai elektriniams paspirtukams skirtas stovėjimo vietas kituose, ne tik miesto centro rajonuose.
Nuo pernai rugpjūčio pabaigos specialios stovėjimo vietos buvo išdėstytos keturiuose miesto rajonuose: Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio, Užupio ir Šnipiškių.
Moterį išplūdęs Elektrėnų policininkas: „Ką jau ten besiginsi. Emocinė tokia išraiška buvo“
Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti ir girdėti, kaip paspirtuku važiuojantis vyras vaizdingiausiais rusiškais keiksmažodžiais iškolioja jo kelyje pasitaikiusią automobilio vairuotoją, jai grasina. Mat moteris įsukdama į aikštelę, nesuprato, kad ten yra dviračių takas, ir pažeidė taisykles.
Pasirodo, grasintojas – Elektrėnų policijos komisariato reagavimo skyriaus viršininkas. Susisiekus su policininku, jis teigė, kad keikėsi apimtas emocijų ir dabar dėl to gailisi.
Gyventojai vairuoti paspirtukų nemoka: atsitrenkia į stulpus, mašinas bei praeivius
Parlamente – siūlymas įpareigoti paspirtukininkus bei kitus elektra varomo transporto vairuotojus privalomai dėvėti šalmus. Anot parlamentarų, lietuviai vis dar nemoka atsakingai vairuoti paspirtukų, riedžių, kito panašaus transporto.
Važiuodami viršija greitį, atsitrenkia į stulpus, mašinas, praeivius, ir taip žaloja save bei kitus. Tad medikams tenka gydyti sunkias traumas – veido, žandikaulio, ar atvirus kitų kaulų lūžius.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
DIENOS PJŪVIS. Baisios paspirtukininkų traumos – ar reikia griežtinti tvarką?
Parlamente – siūlymas įpareigoti visus paspirtukų bei kito elektra varomo transporto vairuotojus visada dėvėti šalmus. Parlamentarai sako, kad lietuviai vis dar nemoka atsakingai vairuoti paspirtukų, riedžių, kito panašaus transporto – viršija greitį, trankosi į stulpus, mašinas, praeivius ir taip žaloja save bei kitus. Tai patvirtina medikai – jiems tenka gydyti ir ypač sunkias paspirtukininkų traumas – veido, žandikaulio ar atvirus kitų kaulų lūžius.
Pasivažinėjimas dviračiu ar paspirtuku atsieis iki 230 eurų: štai už ką baudžia
Atšilus orams, kaip ir kasmet, prasideda dviračių, paspirtukų, riedlenčių ir kitų susisiekimo priemonių sezonas. Vis tik jų vairuotojai turi nepamiršti, kad irgi privalo laikytis atitinkamų Kelių eismo taisyklių (KET). Be kita ko, jie negali vairuoti apsvaigę.
Už įvairius taisyklių pažeidimus dviračių ir paspirtukų vairuotojams gali tekti susimokėti 10–140 eurų baudas.
O už neblaivumą, priklausomai nuo promilių ir pasekmių, baudoms gali tekti pakloti net ir 230 eurų.
Sabatauskas: nauju elektrinių paspirtukų reglamentavimu parodėme, kad nenorime spręsti problemų
Socialdemokratas Julius Sabatauskas teigia, kad šiais metais įsigaliojęs elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimas neišsprendė problemos, kai mikrojudrumo priemonės naudojamos netinkamai ir kelia pavojų žmonių saugumui. Anot jo paspirtukų naudotojai jau kelis metus nukenčia dėl galvos ir galūnių traumų.
Seime bus aptartas elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimas
Trečiadienį Seime rengiamoje spaudos konferencijoje bus aptartas šiais metais įsigaliojęs elektrinių paspirtukų naudojimo reguliavimas.
Konferencijos organizatorius, Seimo pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas sako, kad priimti sprendimai situaciją gatvėse tik pablogino.
„Už šį klausimą atsakinga Susisiekimo ministerija demonstravo neveiksnumą, neslėpė savo palankumo elektrinių paspirtukų nuomos verslui.
Elektrinis paspirtukas nėra blogis: tereikia važiuoti su šalmu ir neapsvaigus, sako gydytoja
Skubios pagalbos skyriuje dirbanti ir su paspirtukininkų traumomis susidurianti gydytoja sako, kad elektrinis paspirtukas nėra blogis – tereikia saugiai juo naudotis: būtinai dėvėti šalmą ir nevairuoti išgėrus.
Balandžio 6-ąją, Saugaus eismo dieną, Kaunas paminėjo surengdamas parodą apie nelaimingų atsitikimų su paspirtukais pasekmes. Parodos autorius – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos.
Chirurgas apie paspirtukininkus: „Išmušti dantys yra kasdienybė“
Šiemet pas gydytojus pradėjus plūsti susižalojusiems paspirtukininkams, Seimas ruošiasi visiems paspirtukų vairuotojams uždėti šalmus. Iki šiol jie privalomi tik nepilnamečiams paspirtukų vairuotojams ir tiems, kurie važinėja galingais paspirtukais, galinčiais išvystyti ir 40– 50 kilometrų per valandą greitį.
Negana to, Seimas ruošiasi įpareigoti dalijimosi platformas, tokias kaip „Bolt“, nupirkti šalmus, kad kiekvienas paspirtuką pasiėmęs vairuotojas iškart turėtų ir galvos apsaugą.
Su paspirtuku – tik užsidėjus šalmą: siekia įstatymu įpareigoti apsisaugoti nuo traumų
Antradienį Seime pateiktas siūlymas visus paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojus įpareigoti dėvėti šalmus. Tais atvejais, kai tokia priemonė yra nuomojama, suteikti šalmą privalėtų elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.
Už projektą po pateikimo balsavo 46, prieš 2, susilaikė 12 parlamentarų. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Teisės ir teisėtvarkos komitetas.
Seime ketinama pateikti siūlymą paspirtukų vairuotojus įpareigoti dėvėti šalmus
Antradienį Seime planuojama pateikti siūlymą visus paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojus įpareigoti dėvėti šalmus. Tais atvejais, kai tokia priemonė yra nuomojama, suteikti šalmą privalėtų elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.
Tai siūlančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai konservatorius Andrius Vyšniauskas ir socialdemokratas Julius Sabatauskas.
Paspirtukininkams siūloma nauja prievolė: tektų dėvėti šalmus
Visus paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojus siūloma įpareigoti dėvėti šalmus. Tais atvejais, kai tokia priemonė yra nuomojama, suteikti šalmą privalėtų elektrinės mikrojudumo priemonės nuomotojas.
Tai siūlančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai Andrius Vyšniauskas ir Julius Sabatauskas.
Pokyčiai paspirtukininkams: ribojamas amžius, važiuoti bus galima tik dviračių takais
Vyriausybė trečiadienį patvirtino naujas Kelių eismo taisykles (KET), kuriomis sugriežtinami reikalavimai elektrinių paspirtukų vairuotojams.
Tarp svarbiausių pokyčių, kurie atsiras įgyvendinant Seimo jau priimtus sprendimus – nuo kitų metų ribojamas paspirtukų greitis, vairuoti šias transporto priemones galės ne jaunesni nei 16 metų asmenys. Norintieji vairuoti paspirtukus anksčiau – nuo 14 metų – turės išklausyti mokymo kursą, įgyti pažymėjimą.
Nuo sausio 1 d. privaloma apdrausti galingesnius elektrinius paspirtukus ir žoliapjoves
Seimas įpareigojo galingų paspirtukų ir žoliapjovių savininkus drausti civilinę atsakomybę bei įteisino elektroninę visų eismo įvykių deklaracijos formą. Siūlomas žoliapjovių ir paspirtukų draudimas buvo sukėlęs itin daug diskusijų.
Už Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pataisas antradienį balsavo 72 Seimo nariai, prieš 25 buvo, o 27 susilaikė.
Seimas apsispręs dėl naujos transporto priemonių draudimo tvarkos
Seime ketvirtadienį vyks galutinis balsavimas dėl įstatymo pataisų, įpareigojančių drausti galingų paspirtukų ir žoliapjovių savininkų civilinę atsakomybę.
Naujos taisyklės galiotų visoms neregistruojamoms transporto priemonėms, išvystančioms iki 25 km per valandą greitį, arba iki 14 km, jeigu jos sveria daugiau nei 25 kilogramus.
„Bolt“ sandėlio gaisro liudininkas: „Pamačiau, kad pro vartų viršų eina dūmai“
Vilniuje kilo didžiulis gaisras sandėlyje, kuriame buvo laikomi „Bolt“ elektriniai paspirtukai. Dalis jų sudegė, daugiausia sunaikinta paspirtukų akumuliatorių. Nuostolių patyrė ir kitos įmonės, nuomojančios patalpas tame pačiame sandėlyje.
Paskambinę žmonės pranešė, kad liepsnoja elektrinių paspirtukų sandėlis. Atvažiavo mažiausiai šešios autocisternos, kopėčių automobilis. Kirtimų gatvėje štai šiame sandėlyje laikomi ne tik „Bolt“ paspirtukai, bet ir keičiamos jų baterijos, krovikliai.
Vyriausybė pritarė privalomam paspirtukų draudimui
Ruošiantis įstatymu įpareigoti privalomai civiline atsakomybe drausti paspirtukus, Vyriausybė trečiadienį pritarė tokiems pokyčiams. Tam dar turės pritarti Seimas.
Lietuvos draudikų biuro vadovas Algimantas Križinauskas sako, kad šį reikalavimą pritaikyti gali būti sunku.
Drausti paspirtukus įpareigoja į Lietuvos įstatymus perkeliama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo.
Šios judėjimo priemonės paskatins didesnį vaiko aktyvumą: išbandykite
Ekspertė, „Gandro lizdo“ kineziterapeutė Agnė Novickienė, atvira: „Iš tiesų fizinis aktyvumas, ypač – vaikų, yra labai sumažėjęs.“
Specialistė svarsto, kad tam turėjo įtakos ir karantinas, ir kovido situacija, tačiau negalime pamiršti ir išmaniųjų technologijų: jos taip pat akivaizdžiai mažina vaikų aktyvumą ir didina norą būti prie ekranų, o ne aktyviems lauke.
Vilniuje susidūrė du paspirtukai, nukentėjo paauglys
Vilniuje, Europos aikštėje, trečiadienio vakarą susidūrė du paspirtukai, per avariją nukentėjo vienu iš jų važiavęs paauglys.
Kaip pranešė policija, apie 19.58 val., 31 metų moteris, vairuodama elektrinį paspirtuką ir važiuodama dviračiu taku, susidūrė su priešpriešiais tiesiai važiavusiu elektriniu paspirtuku „Xiaomi M365“, vairuojamu 14-mečio.
Suteikus medicinos pagalbą ligoninėje, paauglys gydomas ambulatoriškai.
Dėl avarijos pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Pareigūnai ir sveikatos specialistai šiurpsta nuo tėvų ir vaikų elgesio: žmonės galvoja, kad jų galva nedūžta
Prasidėjus mokslo metams šurmulys sugrįžta ne tik į mokyklas, bet ir į gatves. Eisme padaugėja automobilių bei vaikų, kurie dažnai į mokyklas ir iš jų eina be suaugusiojo priežiūros. Sveikatos specialistams ir policijai tokia tendencija kelia nerimą, todėl jie primena žmonėms, kaip reikėtų elgtis grįžus į judrias ir nenuspėjamas gatves.
Paspirtukai Vilniuje: keičia jų statymo tvarką – štai ką turite žinoti
Nuo šio penktadienio, rugsėjo 1 d. sostinės centrinėje dalyje įsigalioja nauja privaloma el. paspirtukų statymo tvarka. Ja vadovaujantis dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys el. paspirtukų vairuotojai nuomojamus paspirtukus sostinės centre galės palikti tik specialiose stovėjimo vietose.
Stovėjimo vietos išdėstytos keturiuose miesto rajonuose: Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio, Užupio ir Šnipiškių.
Lūžę kaulai, pabirę dantys, mėlynės – medikai dalinasi vaizdais, kuo gali baigtis pasivažinėjimas paspirtuku
Dešimtys įvairaus amžiaus pacientų lūžusiais šonkauliais, skruostikauliais, žandikauliais, rankų kaulais, išnarintais pečiais, pabirusiais dantimis. Gydytojai konstatuoja, kad paspirtukininkų traumos jau tapo skubios pagalbos skyriaus kasdienybe.
Atkeliauja nauji mokesčiai – šį kartą už paspirtukus: štai kam tektų susimokėti
Netrukus turintiems galingesnius ir sunkesnius paspirtukus gali tekti papildomai susimokėti. Finansų ministerija, įgyvendindama Europos Sąjungos direktyvą, siūlo paspirtukus įtraukti į privalomąjį draudimą kartu su kitomis transporto priemonėmis. Paspirtukams išpopuliarėjus, smarkiai padaugėjo ir eismo įvykių, į kuriuos papuola šios transporto priemonės.
Per pastaruosius metus smarkiai išpopuliarėjus paspirtukams, neišvengiamai daugėja eismo įvykių, į kuriuos papuola šios transporto priemonės.
15-metis Mantas kenčia tragiškas kelionės pasekmes: negali patikėti, kas nutiko
Vasaros pramogos gali baigtis sunkiomis traumomis. Kai kurie moksleiviai rugsėjo pirmąją sutiks ne mokykloje, o ligoninės lovoje. Vien sostinės medikai kasdien gelbsti po keliolika vaikų, kurie smarkiai susižalojo važinėdami dviračiais ar paspirtukais, – jie pakliūna net į reanimaciją.
Penkiolikmetis Mantas į Santaros klinikų Vaikų ligoninę papuolė po to, kai važiuodamas šaligatviu rėžėsi į netikėtai po ratais pasipainiojusią moterį.
Įvertino siūlymą apdrausti paspirtukus: „Sunku tikėtis, kad visi puls ir sąžiningai drausis“
Finansų ministerijai siūlant įpareigoti savo transporto priemonę apdrausti ir dalies paspirtukų savininkus, dalis draudikų sako, kad be privalomos paspirtukų registracijos jų draudimas naudos neduos.
Tuo metu kai kurie šio verslo atstovai mano, kad įvedus prievolę būtų daugiau saugumo, tai padėtų atlyginti neretai patiriamas žalas.
Pamatęs, ką daro suaugę žmonės, alytiškis griebė telefoną: įspėja visus taip nesielgti
„Ko norėti iš jaunimo, jei ir suaugę žmonės paspirtuku važinėja po du“, – teigia AlytusPlius.lt redakcijai nuotrauką atsiuntęs alytiškis. Joje užfiksuota, kaip Vilniaus gatve tuo pačiu vienu paspirtuku važiuoja vyras ir moteris. Nuotraukos autorius siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tokius atvejus ir paskatinti laikytis Kelių eismo taisyklių.
Medikai pasakoja, kokius paspirtukininkus atveža – kai kuriems tokia kelionė tampa paskutine
Kasmet pajūryje vasarą susižaloja ir įvairias traumas patiria vis daugiau paspirtukininkų. Vien nuo šių metų pradžios greitosios atvežė jau šimtą susižalojusių suaugusiųjų ir tiek pat vaikų. Dalis jų – iš Palangos.
Policininkai pastebi, jog pusė traumas patyrusių suaugusiųjų vairavo girti, o vaikai – be tėvų priežiūros. Kai kurie nelaimių pasekmes jaus visą likusį gyvenimą, pasitaiko ir atvejų, kai kelionė paspirtuku tampa paskutine gyvenime.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vilniuje žymimos stovėjimo vietos nuomotiems paspirtukams, prievolė juos statyti – rudenį
Vilniuje nuo antradienio pradedamos žymėti specialiai elektriniams paspirtukams skirtos stovėjimo vietos, kuriose dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys paspirtukų vairuotojai nuo rugsėjo 1-osios privalės palikti nuomojamus paspirtukus.
Pasak savivaldybės, tikimasi, jog stovėjimo vietų įrengimas padės griežčiau reguliuoti elektrinių paspirtukų eismą bei panaikinti nepavyzdingą jų statymą.
„Netinkamai pastatyti el.
Avarija Vilniuje: po susidūrimo paspirtukas atsidūrė po automobiliu
Besibaigiant darbo savaitei Vilniuje įvyko dvi avarijos, per kurias nukentėjo žmonės. Medikų prireikė motociklininkui ir paspirtukininkui.
Apie 16-ą valandą pranešta, kad Liepkalnio gatvėje susidūrė lengvasis automobilis ir motociklas. Per avariją motociklininkui traumuota koja, jis išvežtas į ligoninę. Dėl šios avarijos Liepkalnio gatvėje ties „Maxima“ susidarė labai didelės spūstys.
16.19 val. specialiosioms tarnyboms pranešta apie avarija Verkių ir Lakūnų gatvių sankryžoje.
Vaikų chirurgas Jonuška: kyšis gydytojui – kaip įžeidimas, geriau knygą vaikui ar gero maisto nupirktų
Vaikų chirurgas Benediktas Jonuška įsitikinęs – daugiausiai problemų sveikatos sistemoje kyla iš nesusikalbėjimo. Jo manymu, idealios sistemos nėra niekur, tačiau svarbiausias siekis – gydytojai turėtų būti arčiau pacientų. Gydytojas mano, kad šiandien kiekvienam įmanoma rasti sau tinkamus specialistus, kuriais pasitikima ir iš kurių kabineto galima išeiti ramesniam, nei įėjus.
Vilniuje mergina su paspirtuku partrenkė moterį
Antradienį po vidurdienio Vilniuje paspirtukininkė partrenkė pėsčiąją, partrenktą moterį teko vežti į ligoninę.
Apie eismo įvykį Verkių gatvėje policijai pranešta apie 13.40 val. Į įvykio vietą teko kviesti ir medikus.
Mergina pasakojo, kad „Bolt“ paspirtuku važiavo šaligatviu, juo ėjo moteris. Atvažiuodama iš galo pėsčiajai ji signalizavo. Moteris paskutinę akimirką esą žengė į tą pusę, kuria paspirtukininkė norėjo aplenkti pėsčiąją.
Per avarijas nukentėjo keturi paspirtukais važiavę žmonės
Per avarijas antradienį nukentėjo keturi paspirtukais važiavę žmonės.
Apie 13.31 val. Alytuje, Jotvingių gatvėje, 51 metų vyro vairuojamas automobilis „VW Passat“ iš automobilių stovėjimo aikštelės suko į dešinę.
Tuo metu dviračių taku važiavo elektrinis paspirtukas „Bolt“, jo vairuotoja stabdė, bet nespėjo sustoti. Šia transporto priemone be saugos šalmų važiavo dvi 17-metės. Nukentėjo viena jų.
Vakare, apie 18.22 val.
Alytuje susidūrė du elektriniai paspirtukai
Alytuje ketvirtadienį susidūrė du elektriniai paspirtukai, nukentėjo dvi paauglės.
Kaip pranešė policija, avarija įvyko apie 18.10 val., Sudvajų gatvėje.
Susidūrė priešpriešiais važiavę du elektriniai paspirtukai. Vieno jų vairuotojas nenustatytas.
Kitu elektriniu paspirtuku važiavo dvi nepilnametės, jos ir nukentėjo.
Vienai mergaitei 15 metų, kita – 16-metė Ukrainos pilietė.