pasiekimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasiekimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasiekimai“.
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas“
Iš Paryžiaus olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Vilniaus oro uoste atsakė į šalies žiniasklaidos klausimus.
„Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas. Dominyka nusipelno to milijoninio dėmesio. Man Paryžiaus žaidynės iš matytų 11 buvo pačios geriausios. Dėl žiūrovų, organizavimo, geranoriškumo ir viso kito.
Simas Jasaitis mėgaujasi krepšiniu Italijoje: „Kažkas už mane nusprendė, kad baigiu karjerą“
Simas Jasaitis šį sezoną mėgaujasi krepšiniu ir gyvenimu Italijoje. Saulėtoje Sicilijos saloje žinomas Lietuvos krepšininkas atstovauja Kapo d‘Orlando „Orlandina Basket“ klubui ir su juo siekia triumfuoti trečioje pagal pajėgumą Italijos lygoje.
Neseniai 42-ąjį gimtadienį paminėjęs S. Jasaitis yra rezultatyviausias ir naudingiausias komandos žaidėjas. Reguliariajame sezone lietuvis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 19 taškų ir smarkiai prisidėjo prie komandos pergalių.
Jonavietes seses sieja mistinis ryšys: vestuvių ir pirmagimių gimimo datų skirtumu sunku patikėti
Trisdešimt keturių metų seses dvynes Moniką Bytautienę ir Mildą Eimonaitę sieja ypatingas ryšys. Moterų akių ir plaukų spalva, ūgis, svoris ir kūno sudėtis tokia pat, jų pomėgiai, akademiniai pasiekimai ir net sportiniai rezultatai tokie patys. Moterų vestuvių datos skiriasi 3 savaitėmis, o abiejų pirmagimiai gimė 3 mėnesių skirtumu. Tad apie ypatingą ryšį su sese pasakoja viena iš sesių Milda.
Dešimtokų matematikos ir lietuvių kalbos pasiekimai per metus ūgtelėjo
Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime dalyvavusių 10 klasės moksleivių pasiekimų vidurkis šiemet didesnis nei praėjusiais metais, ketvirtadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
„Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos patikrinimų rezultatai per metus pastebimai ūgtelėjo.
Aštuntokų matematikos pasiekimai šiek tiek pagerėjo, skaitymo – nepakito
Lietuvos aštuntos klasės mokinių matematikos pasiekimų lygis pagerėjo lyginant su praėjusiais metais, o skaitymo gebėjimai liko panašūs, bet gerokai aukštesni nei matematikos, rodo šių metų Nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) rezultatai.
NMPP šiemet laikė 25972 aštuntokai, antradienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
Šiemet aštuntokų skaitymo pasiekimų procentinis vidurkis siekė 67,5 proc., pernai – 67,2 proc., matematikos – 48,7 proc., pernai – 42,6 procento.
Ministerija ankstina nacionalinius ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimus
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) trečiadienį pranešė ankstinanti nacionalinius ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimus – jie bus organizuojami sausio–vasario mėnesiais.
Anksčiau nacionaliniai mokinių pasiekimų patikrinimai būdavo organizuojami pavasarį, paprastai balandžio mėnesį.
Ramūnas Skaudžius. Nuoseklus grįžtamasis ryšys, žinių patikrinimai ir egzaminų tvarkos pokyčiai. Ką ir kodėl siūlome keisti?
Pradėta ugdymo turinio reforma siekia visai visuomenei svarbaus tikslo – kad mokiniai įgytų XXI amžiui reikalingų kompetencijų, išnaudotų savo mokymosi potencialą ir jį nuolat augintų. Dėl to atnaujinamos ugdymo programos, peržiūrima ir pasiekimų vertinimo sistema – svarbi ugdymo proceso dalis.
Visi sutinkame, kad mokinių pasiekimų vertinimas turėtų atlikti ne tik tradicinę funkciją, kai įvertinamos mokinių žinios ir gebėjimai už tam tikrą laikotarpį, bet ir padėtų siekti aukštesnių rezultatų.
Jauniausieji jau gali pasitikrinti: skelbiami ketvirtų ir aštuntų klasių mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai
Nacionalinė švietimo agentūra skelbia nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo, kuriame dalyvavo dalyvavo ketvirtų ir aštuntų klasių mokiniai, rezultatus.
Ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimą sudarė skaitymo ir matematikos testai, informuoja Nacionalinė švietimo agentūra.
Ketvirtokų skaitymo pasiekimų patikrinime dalyvavo 24 tūkst. 88 mokiniai, matematikos pasiekimų patikrinime dalyvavo 24 tūkst. 207 mokiniai.
Patyčias kentusi mergina parodė visiems, ką sugeba: kiti negalėjo tuo patikėti
Mokykloje dėl išvaizdos patyčių sulaukusi moteris dabar juokiasi paskutinė – ji tapo grožio karaliene.
Chloe Ashford–Smith patyčias mokykloje kentė tuomet, kai dėl alopecijos jai nuslinko plaukai. Vienu metu ji net buvo sugėdinta mokytojos už tai, kad klasėje dėvėjo kepurę, norėdama uždengti plikus lopus ant galvos.
Nepaisydama visų sunkumų, 26 metų amžiaus mergina sugebėjo susitaikyti su savo liga.
Antradienį pradedamas dešimtokų ugdymo pasiekimų patikrinimas
Antradienį pradedamas elektroninis nuotolinis dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP).
Šiais mokslo metais pasiekimų patikrinime dalyvaus 25 tūkst. 689 mokiniai, pranešė Nacionalinė švietimo agentūra.
„Šių metų dešimtokų pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas vyks nuotoliniu elektroniniu būdu. Prieš mėnesį vykdytas bandomasis testavimas leido įsivertinti galimus trikdžius ir sunkumus.
REKLAMA
REKLAMA
Karantinas be alkoholio: mergina sėkmingai atsikratė 25 kilogramų
Jau beveik metus Jungtinėje Karalystėje įvestas karantinas. Didžiąją dalį laiko uždarytos visos pasilinksminimo vietos persikėlė į namus – tyrimai įrodė, kad per karantiną žmonės alkoholinių gėrimų išgėrė žymiai daugiau nei įprastai. Tačiau King’s Lynn mieste gyvenanti 21-erių Olivia Ibbitson žengė priešingą žingsnį ir nuo karantino pradžios visiškai atsisakė svaigiųjų gėrimų.
2020-ieji sportininkams buvo nelengvi: vieniems padėjo tašką karjeroje, kitiems tapo paspirtimi
Kasmet sporto pasaulyje vis sužiba nauji talentai, o kai kurie ir baigia savo karjeras. Bet itin sudėtingi metai dėl pandemijos kai kuriems Lietuvos sporto talentams netgi tapo paspirtimi dėti sunkų tašką karjeroje jau šiemet. Tačiau yra ir geroji pusė – vieni įsilieja į sportą federacijų veikloje, o kitiems – itin praverčia sportinės karjeros metu įgyta disciplina.
V. Giraitytė: Kokią Lietuvą kuriame: išlaikytinių ar sėkmingų žmonių valstybę?
Praėjo 30 metų po to, kai norėdami būti savarankiški ir kurti gyvenimo taisykles savo krašte ne pagal kažkieno nurodymus, o pagal savo sugebėjimus, tam, kad gyventume kaip Vakaruose, gulėme po tankais ir plikomis rankomis sugebėjome per pora metų „išvyti“ okupantus iš Lietuvos.
Tai atrodė neįgyvendinama svajonė, tačiau iš tikrųjų tapome savarankiški. Per trejus metus „teisingai“ pasidalijome fabrikus, gamyklas, žemę ir jos resursus. Įvedėme tokias tvarkas, kokių norėjome.
„Žalgiris“ pakartojo klubo rekordą Eurolygoje, kuris anksčiau sėkmės neatnešė
Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos rungtynėse išvykoje 72:60 įveikė Podgoricos „Budučnost“ klubą. Tai buvo jau trečioji žalgiriečių pergalė priešininkų arenose iš tiek pat galimų. Modernios Eurolygos istorijoje „Žalgiris“ pirmąsias tris išvykos rungtynes buvo laimėjęs tik kartą – 2012/2013 metų sezone, kai komandos vairą perėmė Joanas Plaza, o klubą valdė skandalingasis Vladimiras Romanovas.
Pokyčiai jau rugsėjį: mokyklose vaikai bus iki vėlaus vakaro – pasiekimai šokiravo
Nuo rugsėjo 40-yje mokyklų numatoma išbandyti visos dienos mokyklos koncepciją, pagal kurią mokiniai būtų užimami ne tik pamokų metu. Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, trečiadienį Vyriausybėje savivaldybių atstovams pristačiusi švietimo kokybės skirtumus savivaldybėse, šią koncepciją įvardijo kaip vieną iš sprendimų, kad situacija pasikeistų.
Lietuviai sparčiu internetu didžiuojasi labiau nei pasiekimais krepšinyje
Krepšinis vadinamas antrąja Lietuvos religija, užtat valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuvos gyventojai labiau nei mūsų krepšininkų pasiekimais pasaulyje didžiuojasi sparčiu interneto ryšiu. Kompanijos „Telia“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa taip pat parodė, kad labiausiai Lietuvą garsina pasiekimai pamatinės ir kertinės interneto technologijos – šviesolaidžio – srityje. „Krepšinis Lietuvoje žaidžiamas bemaž šimtmetį, o prie interneto mūsų šalis prisijungė tik 1991-aisiais.
Likimo mėtytos 15-metės lietuvės istorija pribloškia: sunkumai užklupo dar vaikystėje
Dagnė – jauna sportininkė, kuriai šių metų pabaigoje sueis 16-ka metų. Tačiau merginos diena veikiau primena suaugusio žmogaus kasdienybę nei paauglio. Kol tėtis dirba, ji randa laiko ir sportui, ir mokslams, ir dviejų jaunesnių sesučių, iš kurių vienai reikia ypatingo dėmesio, priežiūrai. Kaip pasakoja Paparčių šv.
Burlentininkui Juozui Bernotui Rio nepavyks pakartoti Londono pasiekimų
Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių buriavimo varžybose Juozas Bernotas po devynių plaukimų RS:X burlenčių klasėje turi 186 baudos taškus ir užima 25-tą vietą tarp 36-ių dalyvių. Ketvirtadienį – trečiąją varžybų dieną – lietuvis septintą plaukimą baigė 26-as, aštuntajame nefinišavo ir gavo 37 baudos taškus, o devintajame tame finišo liniją kirto 21-as. Geriausiai Lietuvos burlentininkui šiose žaidynėse sekėsi šeštajame plaukime, kurį jis baigė 15-as.
Horoskopas 12 zodiako ženklų: pastangos atsipirks su kaupu
Avinas Pravartu diplomatiškai elgtis ir mintimis paprognozuoti ateitį, jei ketinate ko nors naujo imtis arba kažką keisti, atsisakyti. Rekomenduojama kol kas laikyti paslaptyje svarbiausius planus. Saugokite ir savo turtą, pinigus nuo vagių. Tauras Nuotaika bus nepastovi, priklausysite nuo kitų žmonių jausmų. Turbūt padaugės romantiško polėkio, iškalbos, noro žavėti ir intriguoti. Tačiau nervins finansinis ir darbinis nestabilumas, didelės kainos.
Bus įteiktos Lietuvos mokslo premijos
Pirmadienį bus įteiktos Lietuvos mokslo premijos. Jas šiemet pelnė mokslininkai Gytis Juška, Kęstutis Arlauskas ir Kristijonas Genevičius už darbų ciklą „Krūvininkų pernaša ir rekombinacija netvarkios sandaros medžiagose (2000–2014)“, Eugenijus Norkus už darbų ciklą „Cheminis metalų nusodinimas: fundamentiniai ir taikomieji tyrimai eksperimentinės plėtros link (2000–2014)“, taip pat Virgilijus Ulozas už darbų ciklą „Organinės gerklų ligos: biologinių žymenų paieška, inovatyvūs diagnostikos ir gy...
Pasiekimai: interesus deklaravo rekordinis politikų skaičius
Privačius interesus deklaravo rekordinis savivaldos politikų skaičius – 97 proc. visų šiemet išrinktų į šalies savivaldybių tarybas. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pirmininko Romo Valentukevičiaus teigimu, tokių rezultatų pasiekta pirmąjį kartą per visus šešiolika šios institucijos gyvavimo metų. Palyginimui, pernai tokiu pat metu privačius interesus buvo deklaravę 41 proc. praėjusios kadencijos savivaldos politikų.
Vaiko teisės Lietuvoje: pasiekimai ir iššūkiai
Šiandien mums visiems apmaudu, kad per pastaruosius 25 metus Lietuvoje ženkliai sumažėjo vaikų gimstamumas: 1989 metais viršijęs 55 tūkstančius gimusių vaikų skaičius, pernai nesiekė ir 30 tūkstančių. Gimstamumo mažėjimas, tuo pačiu ir demografinės situacijos blogėjimas, sukelia daug sudėtingų problemų valstybėje, turi skaudžių socialinių – ekonominių pasekmių.
Geriausiems Lietuvos studentams skiriamos vardinės LR prezidentų stipendijos
Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės LR prezidentų stipendijos. Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt šešiems universitetų ir kolegijų studentams. Gabiausiems valstybinių aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma trisdešimt vardinių stipendijų – po penkias kiekvienai iš šešių studijų sričių.
Vaikams supuvusio pomidoro už ekologiško kainą neparduosi
Šiandien šalies mokyklose prasideda visuotinis ketvirtų (vėliau ir aštuntų) klasių moksleivių pasiekimų testavimas, kuris vyks iki gegužės vidurio. Suteikta galimybe, standartizuotų testų pagalba įsivertinti mokinių žinias bei teikiamo ugdymo kokybę, pasinaudojo visos Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklos.
Paulius Vitkus: būti patenkintam savo pasiekimais reikštų stagnaciją
Birutė Slavinskienė Interneto portalas „Verslas.in“ – modernus, naujoves priimantis ir jaunų žmonių kuriamas projektas, patrauklus savo paprastumu ir žmogiškumu. Dalindamiesi tuo, ką mato aplink, portalo kūrėjai siekia užpildyti nišą – suprantamai pateikti kokybiškų ir verslo žinių. O kad galėtum perteikti kitiems, visų pirma turi gilinti žinias pats. „Verslas.in“ įkūrėjas tauragiškis Paulius Vitkus sako, kad mokymasis jam – ir darbas, ir pajamų šaltinis.
2013-ųjų didieji gyvybės mokslų pasiekimai
Šiais metais padaryta stulbinanti gyvybės mokslų pažanga verčia atvipti žandikaulį ir iš naujo apmąstyti bei pasverti įsitikinimus, kas, kaip ir kiek yra įmanoma gyvybės keitimo ir gerinimo srityje. Nuostabiausia 2013-aisias buvo tai, kaip lengvai po viso pasaulio laboratorijas paplito naujos technikos. Netgi metodų vystyme nesispecializuojantys tyrėjai greitai priima ir patobulina naujus nagrinėjamų klausimų sprendimo būdus, o to rezultatas – progreso spartėjimas ir disciplinų kryžminimasis.
Konkurse Kinijoje – lietuvių darbai įvertinti prizinėmis vietomis
Lietuvos mokiniai Atvirame Kinijos jaunimo mokslo ir technologinių inovacijų konkurse CASTIC 2013, surengtame 28 kartą, užėmė pirmąsias vietas. Tarptautiniame konkurse Kinijoje dalyvavo 700 jaunųjų mokslininkų, jie pristatė daugiau nei 500 tiriamųjų darbų.
Gyvenimo prasmė yra vertingesnė už laimę?
Žmonės, kurie stengiasi gyventi prasmingai, yra atsparesni ligoms, susijusioms su senatvės negalavimais, yra geresnės psichologinės sveikatos ir gyvena ilgiau nei tie, kurie gyvenime ieško laimės.
Kas penktas lietuvis dirba prastesnėje vietoje nei galėtų
Lietuvoje net 23 proc. darbuotojų pastarąjį dešimtmetį buvo aukštesnės kvalifikacijos, nei buvo reikalaujama darbovietėse, kuriose jie dirba. Toks rezultatas buvo antras visoje Europos Sąjungoje (ES). Lietuvą pagal šį rodiklį lenkė tik Graikija. Tačiau net esant situacijai, kai daug darbuotojų dirbo darbus, reikalaujančius žemesnės nei turima kvalifikacija, Lietuvoje, palyginti su kitomis ES šalimis, įgūdžių trūkumas buvo vienas didžiausių. Paaiškėjo, kad beveik 20 proc.
Lietuva ekonominės laisvės reitinge pakilo į 22–ąją vietą
Ekonominės laisvės indekse Lietuva per metus palypėjo vienu laipteliu aukštyn ir atsidūrė 22-oje vietoje tarp 177 valstybių. Vertintojai ekonominės laisvės indekse Lietuvai skyrė 72,1 balo. Lyginant su praėjusiais metais šalies rezultatas buvo pagerintas 0,6 balo. Kaip ir ankstesniais metais Lietuva geriausiai buvo įvertinta finansinės, investicinės, prekybinės ir fiskalinės laisvės srityse. Tuo tarpu prasčiausiu rodikliu išliko korupcijos vertinimas.
Kieno vaikai protingesni: Rusija moksleivių pasiekimų reitinge – 2, Lietuva – 26
Vaikų pasiekimai mokykloje ne tik džiugina ar liūdina jų tėvus ar kelia galvos skausmą mokytojams, tarptautiniai mokinių pasiekimų tyrimai jau tampa tarsi nauja šalių varžymosi tradicija. Tiesa, Lietuvai šioje srityje itin ryškiomis pergalėmis dar nekvepia. Skaitantys tėvai augina skaitančius vaikus Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatyti naujausi tarptautinio 4-okų ir 8-okų matematikos ir gamtos mokslų tyrimo TIMSS 2011 ir tarptautinio 4-okų skaitymo gebėjimų tyrimo PIRLS 2011 rezultatai.
„Juta Racing“ vadovas A. Gelžinis: didžiausia svajonė – pradėti jaunųjų talentų atrankas
Ketvirtadienį, lapkričio 15 d. viename iš sostinės viešbučių vykusiame posezoniniame susitikime su žiniasklaidos atstovais „Juta Racing“ komandos lenktynininkai, pasakojo apie praėjusį lenktynių sezoną bei dalinosi artimiausiais savo planais.
A. Kubilius apie Vyriausybės darbą: padarėme ne viską, ką norėjome, bet padarėme nemažai
Vertindamas greitai ketverių metų darbą baigsiančios Vyriausybės pasiekimus šios Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius sako, kad ji galbūt padarė ne viską, ką norėjo padaryti, bet padarė daug.
„Padarėme iš tikrųjų nemažai. Galbūt ne viską padarėme, ką norėjome padaryti, bet tai, kad mūsų Vyriausybei teko sudėtingi iššūkiai, sudėtingi uždaviniai, ir susitvarkyti su giliausia pasauline krize, tą pavyko padaryti“, - antradienį interviu Lietuvos radijui sakė Premjeras.
L. Grinčikaitė gyvena tarp Klaipėdos ir Vilniaus
2012-ieji sprinterei Linai Grinčikaitei buvo sėkmingiausi metai suaugusiųjų sporte: Europos čempionate iškovotas bronzos medalis, o Londono olimpinėse žaidynėse pagerintas ir Lietuvos rekordas. Dabar klaipėdietės planuose – ne tik trečiosios olimpinės žaidynės, bet ir doktorantūros studijos, dėl kurių lengvaatletei kasdienybe tampa maršrutas Klaipėda–Vilnius.
Nuo šiol geriausiai šalies sprinterei L. Grinčikaitei Vilniaus uždarųjų patalpų lengvosios atletikos manieže treniruotis teks dažnai.
Vilniuje įregistruota 26 proc. daugiau įmonių
Per pirmąjį šių metų pusmetį Vilniuje buvo įregistruota ketvirtadaliu arba 26 proc. daugiau įmonių nei tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais. 2012 metais iki liepos buvo įregistruotos 3064 įmonės, tuo tarpu 2011 metais – 2421 įmonė.
Registrų centro duomenimis, nuo 2011 metų liepos iki 2012 metų birželio mėnesio, sostinėje buvo įregistruotos 5508 naujos įmonės. Tuo pačiu laikotarpiu 2010-2011 metais buvo įregistruotos 4464 įmonės.
Išdalintos Šnobelio premijos už „nusijuokti ir pamąstyti“ priverčiančius pasiekimus
JAV išdalintos „Ig Nobel“ premijos, praneša BBC. ELTA primena, kad pernai „Ig Nobel“ Taikos premija už tai, kad atkreipė viso pasaulio dėmesį į automobilių statymą neleistinose vietose, buvo skirta Vilniaus merui Artūrui Zuokui. 2001 m. šią premiją yra gavęs Grūto parkas.
„Ig Nobel“ premijos skiriamos už pasiekimus, kurie iš pradžių priverčia nusijuokti, o po to pagalvoti. Premijas per 22-ąją kasmetę ceremoniją Harvardo universitete įteikė tikrųjų Nobelio premijų laureatai.
Trys genialiai paprasti sėkmingų žmonių klausimai
Pačios genialiausios verslo idėjos būna dažnai pačios paprasčiausios. Tad norint pakeisti industriją, savo verslą ar asmeninį gyvenimą, verta užduoti tris taip pat paprastus, bet genialius klausimus, rašo „Forbes“.
Klausimas nr. 1: kokio aš noriu rezultato?
Dauguma žmonių pakliūna į situacijas, kurios jiems nepatinka. Jie neprotingai įsijaučia į bejėgės aukos vaidmenį. Aukos negali vykdyti inovacijų versle, nes jos koncentruojasi į problemas, o ne sprendimus.
A. Čaplikas: Sportininkai artėja prie galimybių ribos
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas dar šių metų pradžioje tikėjosi, kad Londono olimpiadoje dalyvaus net 85 sportininkai. Būtų pasiektas rekordas, tačiau konkurencija išaugo, padidėjo normatyvai, todėl Londone jų dalyvaus 62.
Kiek laimėsime medalių? Įdomu, kad iš 62 Lietuvos olimpiečių šeši savo kolekcijose jau turi olimpinių medalių.
C. Zeta-Jones: po gydymo psichiatrinėje ir vyrui diagnozuoto vėžio esu pasiruošusi bet kam
Devintojo dešimtmečio pradžioje C. Zeta-Jones tapo žinoma, kai pasirodė komiškoje Jorkšyro televizijos dramoje „The Darling Buds of May“. Serialas tapo hitu ir pavertė jaunąją aktorę viena populiariausių Jungtinėje Karalystėje.
Per visą savo karjerą viena sėkmingiausių Holivudo aktorių sukaupė 177 mln. svarų vertės turtą, tačiau tuo nė kiek nesipuikuodama sako, kad ji ir jos šeima yra paprasti kaip ir visi kiti.
„Iš tiesų esu kur kas paprastesnė, nei žmonės apie mane galvoja.
Apklausa: dauguma būsimų inžinierių karjeros sieks Lietuvoje
Dauguma, t.y. 91 proc., būsimų inžinierių, pabaigę studijas, norėtų dirbti Lietuvoje, 87 proc. jų po studijų planuoja ieškoti darbo pagal įgytą profesiją, o 69 proc. yra įsitikinę, kad tai pavyks padaryti Lietuvos rinkoje. Tai paaiškėjo inžinerijos ir konsultacijų bendrovei „Sweco Lietuva“ atlikus Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerinio profilio studentų apklausą.
Ketvirtadalis (26 proc.
„Expo 2012“ per pirmąją dieną apsilankė dešimtys tūkstančių žmonių
Šeštadienį Pietų Korėjoje prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Expo 2012“ per pirmąją dieną apsilankė dešimtys tūkstančių žmonių. Paroda, kurios tema „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“, Jeosu mieste veiks tris mėnesius. Pajūryje esantis Jeosu parodai ruošėsi ketverius mėnesius, investicijos siekė 10 mlrd. dolerių. Parodoje 104 šalys pristato savo vandenynų kultūrą ir mokslą. „Expo 2012“ dalyvauja ir Lietuva.
Apie sporto naudą ir problemas
Artėja ta diena, kuomet „tikri vyrai“ privalės atsisėsti prie televizorių ekranų, „tikri patriotai“ ant savo automobilių pakabins tautinės simbolikos pakaitalus, o korporacinės medijos turės kuo be vargo užpildyti programų tinklelius. Milijardus svarų, zlotų ir grivinų kainuojančios „sporto šventės“ šią vasarą pradžiugins jų rengėjus. Manote, kad turėjau įrašyti įprastą žodžių junginį „sporto aistruolius“? Jei taip, tada panagrinėkime, kas šiandien yra yra vadinamasis didysis sportas.
Inovacijos: daugiau kalbame ar darome
Europos Komisijos inovacijų tyrėjai Lietuvą nustūmė į pačią pabaigą, tačiau dažnas lietuvis savo šalį laiko pakankamai inovatyvia. Kuri pusė teisi?
Apie inovacijas bene kasdien girdime iš politikų, verslininkų, visuomenės veikėjų. Turime Lietuvos inovacijų strategiją iki 2020 metų. Ją įgyvendinę planuojame tapti Šiaurės Europos inovacijų centru.
Septyni įsitikinimai apie sėkmę
„Protas gali iš pragaro sukurti rojų, o iš rojaus – pragarą“, – vienas sėkmingiausių Didžiosios Britanijos verslininkų, Džonas Moultonas (John Moulton)
Gyvename tokiame pasaulyje, kokiame sąmoningai ar nesąmoningai pasirenkame gyventi. Jeigu pasirenkame laimę, ją ir gauname. Jei pasirenkame kančią – gauname ją.
Mūsų įsitikinimai yra gyvenimo (ne)sėkmės pamatas. Taigi, išsiaiškinę, kokie įsitikinimai artins mus prie trokštamų rezultatų, žengsime pirmajį žingsnį į sėkmę.
Kaip savo pažadus tesėjo Prezidentė iki kadencijos mediumo? (I)
Prezidentė Dalia Grybauskaitė neseniai paminėjo savo kadencijos mediumą ir jau dabar galima vertinti realius šalies vadovės pasiekimus ir tai, kaip jai pavyksta vykdyti savo rinkiminius pažadus.
Siekdamas objektyviai įvertinti D. Grybauskaitės darbą, naujienų portalas Balsas.
„Montis Magia“ alpinistai – ant vienos aukščiausių Argentinos uolų
Montis Magia alpinistai įkopė į Aguja Poincenot viršūnę Patagonijos kalnuose, Argentinoje. Įspūdingas 3002 metrų aukščio granito bokštas - antroji ekspedicijos „Vertikalus gyvenimas" sėkmingai įveikta viršūnė Pietų Amerikoje. Arūnas dalinasi patirtais įspūdžiais.
Kiekvieną dieną iš El Čalteno miestelio matome iš debesų Poincenotą ir Fitz Rojų. Didesnis Fitz Rojus kiek užgožia šalia stūksantį brolį, tačiau grožiu Poincenotas gali konkuruoti su bet kuriuo pasaulio kalnu.
D. Medvedevas išvardino svarbiausius šių metų Rusijos ekonomikos pasiekimus
Ganėtinai spartus Rusijos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas, maža infliacija ir žemas nedarbo lygis yra svarbiausi šių metų Rusijos vyriausybės pasiekimai, antradienį sakė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
„Palyginti su dauguma išsivysčiusių ekonomikų, mūsų augimas buvo žymus: nors maždaug 4 proc. BVP augimo rodiklis nėra didžiulis, jis viršija šių metų Europos valstybių ir JAV rodiklius“, – kalbėjo D. Medvedevas.
Džiaugtis nemokame?
Tik pasibaigus vienai liūdniausių Lietuvos švenčių Vėlinėms, kitą dieną lietuviai gavo progą pasidžiaugti. Mat Jungtinės Tautos sudarė Žmogaus socialinės raidos indeksą ir pirmą kartą istorijoje Lietuvą priskyrė prie itin aukšto išsivystymo valstybių. Užėmėme 40 vietą, per metus pakilome keturiomis vietomis, aplenkėme brolius latvius ir net pietiečius portugalus.
Seimas sudarė Laisvės premijų komisiją
Seimas ketvirtadienį „palaimino“ Laisvės premijų komisiją. Už Seimo nutarimą sudaryti tokią komisiją balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 8 parlamentarai.
Rusija: pasiekėme, kad Ukraina ir Gruzija nepatektų į NATO
Ukrainos ir Gruzijos nestojimas į NATO yra Rusijos pasiekimas. Tai pareiškė Rusijos atstovas santykiams su NATO Dmitrijus Rogozinas, praneša „Politlist“.
Žurnalistų paklaustas apie savo pasiekimus darbo Briuselyje metu, D. Rogozinas teigė: „Ką mums pavyko pasiekti? Mums pavyko pasiekti tai, kad Ukraina nėra NATO narė, mums pavyko pasiekti tai, kad Gruzija nėra NATO narė, mums pavyko pasiekti tai, kad mes taip ir nepalūžome derybose dėl priešraketinio gynybos skydo ir akligatvis šioje srityje p...