pasaulio sveikatos organizacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasaulio sveikatos organizacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasaulio sveikatos organizacija“.
PSO apkaltino Izraelį trukdymu evakuoti ligonius greitosios pagalbos konvojais
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį apkaltino Izraelį, kad šis trukdo greitosios pagalbos automobiliams evakuoti sunkiai sergančius pacientus iš ypač pavojingų Gazos Ruožo dalių.
PSO atstovas okupuotose teritorijose Rikas Peeperkornas sakė, kad PSO ir jos partneriai, pavyzdžiui, Raudonasis pusmėnulis, trimis atvejais bandė greitosios pagalbos automobilių kolonomis pasiekti tris ligonines Gazos Ruožo šiaurėje.
Perspėja apie naujos pandemijos grėsmę – paaiškėjo, kokie virusai gali ją sukelti
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė atnaujintą sąrašą, kuriame nurodo, kad patogenų, galinčių sukelti kitą pandemiją, skaičius išaugo iki daugiau nei 30. Į sąrašą įtrauktas A gripo virusas, dengė virusas ir beždžionų raupai.
PSO: iš didžiausios Gazos Ruožo ligoninės liko tik „tuščias kiautas“
Pasaulio sveikatos organizacija šeštadienį pranešė, kad didžiausia Gazos Ruožo ligoninė per paskutiniąją Izraelio apgultį virto griuvėsiais ir iš jos beliko „tuščias kiautas“ su daugybe kūnų.
Izraelio pajėgos pirmadienį pasitraukė iš Al-Šifos ligoninės Gazos mieste po dvi savaites trukusios karinės operacijos, per kurią, pasak Izraelio, jos kovėsi su palestiniečių kovotojais kažkada buvusiame svarbiausiame Palestinos teritorijos medicinos komplekse.
PSO: naujų vėžio atvejų iki 2050-ųjų padaugės 77 procentais
Naujų vėžio atvejų iki 2050 metų padaugės 77 procentais, palyginti su 2022 metų skaičiumi, ketvirtadienį įspėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vėžio tyrimų agentūra.
„2050-aisiais prognozuojama daugiau kaip 35 mln. naujų vėžio atvejų“, – sakoma PSO Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros (IARC) pareiškime. Tai būtų 77 proc. daugiau nei maždaug 20 mln. 2022-aisiais diagnozuotų atvejų.
Kaip svarbias prognozuojamo augimo priežastis IARC nurodė tabaką, alkoholį, nutukimą ir oro taršą.
PSO ragina Kiniją suteikti visišką prieigą COVID-19 kilmę tiriantiems ekspertams
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas laikraščiui „Financial Times“ sakė esąs pasirengęs į Kiniją nusiųsti naują ekspertų misiją, kuri ištirtų COVID-19 kilmę.
„Mes spaudžiame Kiniją suteikti visapusišką prieigą ir prašome šalių iškelti šį klausimą per dvišalius susitikimus – (paraginti Pekiną) bendradarbiauti“, – FT sakė jis.
Įspėjimas vietoj cukraus vartojantiems saldiklius: gali sukelti vėžį, kenkia vidaus organams
Sveikatingumo kultas ir lieknėjimo mados skatina lietuvius vartoti mažiau cukraus. Smaližiai randa kitokią išeitį – bekalorius dirbtinius saldiklius, o Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujas gaires, kuriose informuoja, kad tokių saldiklių geriau nevartoti – esą daugelis jų turi kancerogeninių savybių gali sukelti vėžį, kiti – pakenkti kepenims, kraujagyslėms ir kitiems organams.
PSO vadovas: COVID-19 nebėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatos situacija
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas penktadienį paskelbė, kad koronavirusinės infekcijos pandemija nebėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatos situacija.
„Vakar Nepaprastųjų situacijų komitetas susirinko į 15-ąjį posėdį ir rekomendavo man paskelbti tarptautinio masto ekstremalios visuomenės sveikatos situacijos pabaigą. Priėmiau šį patarimą“, – tviteryje parašė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.
PSO: žemės drebėjimas Turkijoje yra didžiausia stichinė nelaimė Europoje per šimtmetį
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pareiškė, kad praėjusią savaitę Turkijoje ir Sirijoje įvykę smarkūs žemės drebėjimai, nusinešę tūkstančius gyvybių, yra didžiausia stichinė nelaimė per pastaruosius šimtą metų Europoje.
Vasario 6 dieną įvykęs 7,8 balo žemės drebėjimas, po kurio sekė stiprus pakartotinis smūgis, Turkijoje ir kaimyninėje Sirijoje nusinešė daugiau kaip 35 000 žmonių gyvybių.
57 šalys ragina PSO imtis skubių veiksmų dėl seksualinės prievartos
Daugiau kaip 50 šalių antradienį pareiškė norinčios, kad seksualinės prievartos kaltininkai Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO) būtų skubiai patraukti atsakomybėn.
Išgyvenusiems lytinį išnaudojimą, seksualinę prievartą ir priekabiavimą (SEAH) taip pat turi būti suteikta tinkama parama, pareiškė šalys Jungtinių Tautų sveikatos agentūros vykdomosios valdybos posėdyje.
PSO prabilo apie branduolinį pavojų – perspėja šalis pasipildyti medikamentų atsargas
Pasaulio Sveikatos Organizacija atnaujino rekomenduojamų medicinos priemonių sąrašus, praėjus vos kelioms valandoms po ES perspėjimo, kad Rusija kariauja su Vakarais.
REKLAMA
REKLAMA
PSO: Kinijos pateikiami duomenys neatspindi tikrojo COVID-19 protrūkio
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį sukritikavo „labai siaurą“ Kinijos mirčių nuo COVID-19 apibrėžtį ir įspėjo, kad oficiali statistika neparodo tikrojo protrūkio poveikio.
„Vis dar neturime išsamių duomenų“, – žurnalistams sakė PSO ekstremalių situacijų direktorius Michaelas Ryanas.
„Manome, kad šiuo metu Kinijos skelbiami skaičiai neatspindi tikrojo ligos poveikio, susijusio su hospitalizacijomis, paguldymu į intensyviosios terapijos skyrius ir ypač su mirtimis“, – pridūrė jis.
PSO: derybos dėl pasaulinės pandemijos sutarties prasidės vasario mėnesį
Po tris dienas Ženevoje vykusių diskusijų Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad kitų metų vasario mėnesį bus pradėtos derybos dėl pasaulinio susitarimo projekto, skirto geresnei kovai su kita pandemija.
194 PSO valstybės narės nuo pirmadienio rengia pandemijos sutartį, kuria siekiama užtikrinti, kad niekada nepasikartotų ydinga reakcija, dėl kurios COVID-19 virto pasauline krize.
G-20 ministrai įsteigė milijardinį pandemijos fondą
Prieš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderiams susirenkant į viršūnių susitikimą Indonezijos kurortinėje Balio saloje, bloko sveikatos ir finansų ministrai sekmadienį įsteigė 1,4 mlrd. dolerių (1,35 mlrd. eurų) fondą, skirtą kovai su kita pasauline pandemija, tačiau šalies šeimininkės prezidentas pareiškė, kad to nepakanka.
PSO: beždžionių raupų protrūkis tebėra tarptautinio masto ekstremalia sveikatos situacija
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pranešė, kad jos ekspertų komitetas nusprendė, jog beždžionių raupai ir toliau turėtų būti klasifikuojami kaip tarptautinio masto ekstremali sveikatos situacija.
Spalio 20 dieną susitikę aptarti viruso, kuris gegužę staiga pradėjo plisti visame pasaulyje, ekspertai „laikėsi vieningos nuomonės, kad protrūkis ir toliau atitinka... tarptautinio masto ekstremaliosios visuomenės sveikatos situacijos kriterijus“, nurodė PSO.
PSO: COVID-19 ir toliau keičiasi ir išlieka daug pavojingesnis bei neaiškus
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pranešė, kad dar yra per anksti panaikinti aukščiausio lygio perspėjimus dėl COVID-19 krizės, nes pandemija išlieka tarptautinio masto ekstremalia sveikatos situacija, nepaisant pastarųjų metų ligos valdymo progreso.
PSO nepaprastųjų situacijų komitetas tokią rekomendaciją paskelbė po praeitą savaitę įvykusio susirinkimo.
PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas trečiadienį žurnalistams teigė, kad sutinka su šiuo komiteto vertinimu.
PSO: beždžionių raupų atvejų skaičius pasaulyje viršija 70 tūkst.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį teigė, kad beždžionių raupų atvejų skaičius jau viršija 70 000 bei perspėjo, kad sulėtėjęs naujų atvejų augimas nereiškia, kad žmonės turėtų atsipalaiduoti.
PSO sakė, kad praeitą savaitę Amerikos šalyse padaugėjo naujų atvejų. Taip pat ji pabrėžė, kad sulėtėjęs naujų beždžionių raupų atvejų augimas yra „pavojingiausias“ laikas.
PSO: per Ebolos protrūkį mirė 29 žmonės
Ugandoje pranešta apie 63 patvirtintus ir galimus Ebolos viruso protrūkio atvejus, įskaitant 29 mirtis, trečiadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
„Dešimt sveikatos priežiūros darbuotojų buvo užsikrėtę, o keturi mirė“, – per spaudos konferenciją sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas bei pridūrė, kad keturi žmonės pasveiko ir jiems taikoma tolesnė priežiūra.
Rugsėjo pabaigoje buvo pranešta, kad ši infekcija pirmą kartą nuo 2019 metų pražudė žmogų Ugandoje.
PSO siekia pervadinti beždžionių raupus: pagalbos kreipėsi į visuomenę
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), siekianti pervadinti beždžionių raupus, antradienį kreipėsi į visuomenę, prašydama padėti sugalvoti mažiau stigmatizuojantį šios greitai plintančios ligos pavadinimą.
Jungtinių Tautų sveikatos agentūra jau ne vieną savaitę reiškia susirūpinimą dėl ligos pavadinimo. Nuo gegužės smarkiai išaugo beždžionių raupų atvejų skaičius už Vakarų ir Centrinės Afrikos šalių ribų.
Vytenis Povilas Andriukaitis: jeigu koronaviruso protrūkis bus milžiniškas, karantino galimybė išlieka
Lietuvoje bei visoje Europoje augant naujai susirgimų koronavirusu bangai, ilgesniam laikui pamiršti karantino alternatyvą būtų sudėtinga, sako Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) specialusis pasiuntinys Europoje Vytenis Povilas Andriukaitis.
„Ilgesniam laikui pamiršti kokius nors žodžius yra sunkoka, kol dar yra pandemijos režimas, – Žinių radijui antradienį sakė socialdemokratas. – Priemonės, kurios per dvejus metu buvo pritaikytos, lieka tos pačios.
Vyresnius kaip 60 metų žmones ragina skiepytis stiprinamąją skiepų nuo COVID-19 doze
Europos Sąjungos sveikatos ir medicinos agentūros pirmadienį paskelbė rekomendaciją vyresniems nei 60 metų žmonėms pasiskiepyti antrąja stiprinamąja vakcinos nuo COVID-19 doze, vėl išaugus užsikrėtimų skaičiui.
„Vasaros laikotarpiu vėl daugėja susirgimų ir hospitalizacijų, todėl raginu visus kuo skubiau pasiskiepyti ir gauti stiprinamąją dozę.
PSO: patvirtintų beždžionių raupų atvejų skaičius perkopė 5 tūkstančius
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pranešė, kad per dabartinį beždžionių raupų protrūkį sulaukė pranešimų apie 5 322 laboratoriškai patvirtintus beždžionių raupų atvejus, iš kurių 85 proc. buvo nustatyti Europoje.
Nors atvejų sparčiai daugėja, Jungtinių Tautų sveikatos agentūra dar nepaskelbė datos, kada bus sušauktas antrasis ekstremaliųjų situacijų komiteto posėdis dėl beždžionių raupų.
PSO nerimauja dėl JAV sprendimo abortų klausimu poveikio pasauliui
Pasaulio sveikatos organizacija trečiadienį įspėjo, kad JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas panaikinti 50 metų senumo konstitucinę teisės į abortą apsaugą gali daryti žalingą poveikį toli už Jungtinių Valstijų ribų.
PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimą pavadino nesėkme.
Po šio sprendimo mažiausiai aštuonios dešiniosios pakraipos valstijos nedelsdamos uždraudė abortus ir daugelis jų išimtis numatė tik atvejams, kai gresia pavojus moters gyvybei.
PSO vertins, ar beždžionių raupų protrūkis gali būti laikomas sveikatos krize
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) antradienį pranešė, kad birželio 23 dieną surengs neeilinį susitikimą ir spręs, ar beždžionių raupų protrūkį pasaulyje vadinti tarptautinio masto visuomenės sveikatos krize.
„Beždžionių raupų protrūkis yra neįprastas ir keliantis susirūpinimą. Dėl šios priežasties nusprendžiau kitą savaitę sušaukti Ekstremaliųjų situacijų komitetą.
Pasaulyje – kone 200 mįslingo hepatito atvejų
Europos sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį paskelbė nenustatę ryšio tarp paslaptingos vaikų kepenų ligos atvejų.
Iki šiol pranešta apie 190 nežinomos kilmės hepatito atvejų, įskaitant 140 atvejų Europoje.
„Kol kas nėra sąsajos tarp šių atvejų ir [nėra] ryšio su kelionėmis“, – sakė Stokholme įsikūrusio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) vadovė Andrea Ammon.
Pasak jos, nežinomos kilmės hepatitu suserga iki tol buvę sveiki vaikai.
PSO ragina skatinti skiepijimo vajų Rytų Europoje
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius antradienį paragino skatinti skiepijimo nuo COVID-19 kampanijas Rytų Europoje, perspėdamas, kad omikron atmainos „potvynis“ juda rytų kryptimi.
PSO Europos regiono direktorius Hansas Kluge pažymėjo, kad per pastarąsias dvi savaites šešiose šalyse – Armėnijoje, Azerbaidžane, Baltarusijoje, Sakartvele, Rusijoje ir Ukrainoje – COVID-19 atvejų padaugėjo daugiau nei dvigubai.
„Kaip ir prognozuota, omikron banga slenka į rytus.
Žmogus, kurį kaltina sugadinus santykius su Kinija: „Mes esame teisingoje istorijos pusėje“
Vilniuje atidarius Taivano verslo atstovybę, Kinijoje užsidegė visos pavojaus lemputės, nes atstovybės pavadinimas kinų komunistams signalizavo apie salos nepriklausomybės siekius. Pekinas tiesiog pasiuto bei pritaikė Lietuvai nedeklaruotas sankcijas, dėl kurių Europos Komisija kreipėsi į Pasaulio prekybos organizaciją.
PSO: omikron jau aptiktas 89 šalyse, atvejų sparčiai daugėja
Koronaviruso omikron variantas jau aptiktas 89 šalyse, o COVID-19 atvejų, susijusių su šiuo variantu, skaičiai padvigubėja kas 1,5–3 dienas vietose, kuriose virusas plinta pačiose bendruomenėse, o ne per atvykėlius iš užsienio, šeštadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Pasak JT sveikatos agentūros, didelis omikron plitimo greitis, palyginti su delta atmaina, reiškia, kad jis greitai aplenks delta tapdamas dominuojančia viruso forma šalyse, kuriose naujasis variantas plinta per v...
Kova su klastinga liga: PSO ragina dvigubai didinti mokesčius alkoholiui
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį rekomendavo dvigubai padidinti alkoholio mokesčius Europoje.
Anot organizacijos, ši priemonė padėtų kasmet išvengti iki 5 tūkst. mirčių nuo vėžio.
Alkoholiniams gėrimams taikomų mokesčių didinimas yra „viena geriausių priemonių“ užkirsti kelią vėžiui, „turinti potencialiai didelį poveikį“, nurodė PSO Europos regiono biuras, pridūręs, kad tokios šalys, kaip Rusija ir Jungtinė Karalystė, gautų daugiausiai naudos.
Turtingesnių šalių prašoma stabdyti skiepijimą trečia doze nuo koronaviruso, kad kitur žmonės gautų bent vieną
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino mažiausiai iki rugsėjo pabaigos neskiepyti vakcinų nuo COVID-19 skatinamosiomis dozėmis, kad daugiau pasaulio gyventojų galėtų gauti pirmąją vakcinos dozę.
Manoma, kad norint apsisaugoti nuo sunkių simptomų, reikia dviejų dozių, kai kurios šalys, norėdamos sustiprinti žmonių imunitetą, piliečius skiepija trečiąja doze, nepaisant to, kad daugelis žmonių mažiau išsivysčiusiose šalyse dar neturi jokios apsaugos.
Covid-19 pandemijos grimasos: uždarytos mokyklos kelia „kartos katastrofos“ grėsmę
Dėl koronavirusinės pandemijos 19 pasaulio valstybių yra iki šiol uždariusios mokyklas, mokyklų negali lankyti 156 mln. vaikų, o tai gali sukelti „kartos katastrofą“, pirmadienį perspėjo Jungtinių Tautų agentūros.
PSO: Covid-19 atmaina „Delta“ – 2 kartus užkrečiamesnė
Pandeminio koronaviruso atmaina „Delta“, pirmą kartą išaiškinta Indijoje, yra dukart užkrečiamesnė už pradinį, Kinijos Uhano mieste atsiradusį jo variantą, paskelbė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vyriausioji mokslininkė Soumya Swaminathan.
Ji atsakinėjo į klausimus PSO paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.
Pasak S. Swaminathan, atsižvelgiant į plitimo greitį manoma, kad atmaina „Delta“ gali tapti dominuojanti pasaulyje.
PSO: vakcinacijos tempai per maži, kad būtų užkirstas kelias Covid-19
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį įspėjo, kad vakcinacijos rodikliai Europoje dar gerokai per maži užkirsti kelią vėl pradėti plisti virusui, ir paragino šalis neatšaukti apsaugos priemonių.
Pasak organizacijos, PSO Europos regione, kuriam priklauso 53 šalys ir teritorijos, taip pat kelios Centrinės Azijos valstybės, bent viena vakcinos nuo pandeminio koronaviruso doze paskiepyti 30 proc. žmonių, pilnai vakcinuoti – 17 procentų.
PSO: naujų Covid-19 atvejų ir mirčių augimas šią savaitę sulėtėjo
Naujų COVID-19 atvejų pasaulyje augimas šią savaitę sumenko iki 4,0 proc. nuo 11,6 proc. ankstesnę savaitę, o mirčių dėl šios ligos prieaugis – nuo 5,5 proc. iki 2,9 proc., rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbti duomenys.
Per savaitę pasaulyje nustatyta 5,366 mln. naujų COVID-19 atvejų, 85 tūkst. mirčių dėl šios ligos.
PSO duomenimis, nuo pandemijos pradžios virusu SARS-CoV-2 užsikrėtė 140,323 mln. planetos gyventojų, o šio užkrato sukeliama COVID-19 liga nusinešė 3,004 mln.
PSO: kuo daugiau naujų atmainų, tuo didesnė tikimybė, kad skiepai neveiks
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį griežtai kritikavo didėjantį atotrūkį tarp turtingųjų ir neturtingųjų šalių, joms skiepijant vakcinomis nuo COVID-19, ir pavadino tai „moraliniu įžeidimu“.
PSO pareiškė, kad turtingosios šalys, šiuo metu skiepijančios jaunesnius žmones, tai daro pažeidžiamų žmonių gyvybių neturtingose šalyse sąskaita.
PSO nerimauja dėl viruso plitimo keliuose regionuose
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį sakė, kad yra „ypač susirūpinusi“ dėl epidemiologinės padėties Balkanuose ir Centrinėje Europoje, ir pažymėjo, kad šiame regione hospitalizuojamų COVID-19 pacientų bei mirties nuo šios ligos atvejų skaičiai yra tarp didžiausių pasaulyje.
PSO: šiemet pasaulis koronaviruso neįveiks
Nerealu tikėtis, kad pasaulis įveiks koronaviruso pandemiją iki šių metų pabaigos, pirmadienį pareiškė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
PSO ekstremaliųjų situacijų direktorius Michaelas Ryanas sakė, kad koronaviruso krizė gali būti sušvelninta mažinant hospitalizuojamų pacientų skaičių ir užsikrėtusiųjų mirštamumą.
Tačiau pandemija kol kas išlieka daugiausiai nevaldoma, juolab kad pasaulyje sergamumo rodikliai pastarąją savaitę vėl didėjo po septynias savaites fiksuoto mažėjimo.
PSO vadovas apie Covid-19 viruso kilmės tyrimus: buvo iškelta keletas klausimų
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas penktadienį pareiškė, kad „visos hipotezės tebėra atviros“, kalbant apie koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemijos kilmę.
Kinijoje, kur koronavirusas buvo pirmiausia aptiktas, dirbusi PSO misija nenustatė viruso kilmės, tačiau pareiškė, jog kontroversiška teorija, kad infekciją COVID-19 sukeliantis virusas pasklido iš vienos laboratorijos Uhane, iš esmės yra atmestina.
PSO: Covid-19 susirgimų mažėja, tačiau Europa yra pažeidžiama
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį perspėjo apie „apgaulingą saugumo jausmą“ Europoje, teigdama, kad dauguma žemyno valstybių tebėra pažeidžiamos, nepaisant mažėjančių COVID-19 atvejų skaičių.
PSO perspėja – reikia imtis griežtesnių priemonių
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius ketvirtadienį pareiškė, kad būtina imtis papildomų priemonių nerimą keliančiai padėčiai, sukeltai neseniai aptiktos naujojo koronaviruso atmainos, suvaldyti.
Kalbėdamas per spaudos konferenciją, skyriaus direktorius Hansas Kluge susiklosčiusią situaciją pavadino „lūžio tašku pandemijos eigoje“, Europai susidūrus su dvigubu iššūkiu – augančiu sergamumu ir naujomis COVID-19 ligą sukeliančio viruso padermėmis.
PSO nesutinka, kad vakcina nuo Covid-19 turi būti privaloma
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį nurodė, kad įtikinti žmones vakcinos nuo COVID-19 nauda gali būti gerokai veiksmingesnis kovos su pandemija būdas, negu padaryti skiepus privalomus.
Remiantis PSO, šalys galės pačios priimti sprendimą dėl to, kaip jos norės vykdyti vakcinacijos kampaniją.
Tačiau JT sveikatos agentūra patikino, kad padaryti vakcinavimą nuo COVID-19 privalomą nebūtų teisingas kelias.
SAM: įveiktas pirmas etapas dėl sertifikato medikams vykti į „karštuosius taškus“
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė, kad Lietuva sėkmingai įveikė pirmą atrankos etapą, siekiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sertifikato, leisiančio medikų komandoms vykti į „karštuosius taškus“ teikti pagalbą pandemijų ar gamtinių katastrofų metu.
„Sertifikuota greitojo reagavimo medikų komanda galės vykti į „karštuosius taškus“ ir teikti pagalbą pandemijų, gamtinių nelaimių ir kitų katastrofų metu“, – rašoma pranešime.
Pasveikusio žmogaus organizme koronavirusas gali gyventi iki 3 mėnesių
Tarptautinių organizacijų (Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC), JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) mokslininkai apibendrino mokslinių tyrimų duomenis ir pažymi, kad nuo koronaviruso (COVID-19) pasveikusio žmogaus nosiaryklės tepinėliuose virusas gali būti aptinkamas net tris mėnesius nuo simptomų atsiradimo pradžios.
PSO perspėja: koronaviruso plitimas kelia nerimą, netrumpinkite izoliacijos
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį perspėjo dėl „nerimą keliančio“ koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimo Europoje ir paragino šalis netrumpinti izoliacijos laikotarpio.
Zuokienė dėl koronaviruso ragina imtis skubių veiksmų: konstatuojame faktus, o negalvojame apie sprendimus
Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė Agnė Zuokienė ragina prieš koronaviruso įsisiūbavimą klausyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir pavyzdį imti iš kitų šalių.
A. Zuokienė antradienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą apie dabartinė Covid-19 situaciją Lietuvoje. Tarybos narės manymu Sveikatos apsaugos ministerija daug kalba apie statistiką, konstatuoja faktus, o negalvoja apie sprendimus.
PSO: koronaviruso epidemija keičiasi
Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičių Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione dabar labiausiai didina jaunesni nei 50 metų žmonės, kurie gali ir nežinoti, kad yra užsikrėtę, antradienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), kuri perspėjo dėl pandemijos „naujos fazės“.
Daugeliui šių žmonių pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai arba jie nejaučia jokių simptomų, tačiau jie gali užkrėsti vyresnio amžiaus ar kitoms pažeidžiamoms grupėms priklausančius asmenis, per virtualią spaudos konfere...
PSO apie koronaviruso plitimą: yra žalių vilties daigų
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį paragino neprarasti vilties laimėti kovą prieš koronaviruso pandemiją, nepaisant skausmo ir kančių, užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičiui artėjant atitinkamai prie 20 mln. ir 750 tūkstančių.
Nors abu rodikliai turėtų būti užregistruoti artimiausiomis dienomis, PSO pabrėžė, kad niekada ne per vėlu imtis veiksmų planetą apėmusiai COVID-19 krizei išspręsti.
„Šią savaitę pasieksime 20 mln. užregistruotų COVID-19 atvejų ir 750 tūkst.
PSO perspėja dėl koronaviruso: „Jauni žmonės nėra nenugalimi“
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį perspėjo, kad kai kuriose šalyse išaugusį koronaviruso plitimą skatina sumažėjęs jaunimo saugojimasis nuo infekcijos.
„Jauni žmonės nėra nenugalimi, – per virtualią spaudos konferenciją Ženevoje sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. – Jauni žmonės gali užsikrėsti, jauni žmonės gali mirti ir jauni žmonės gali perduoti virusą kitiems. Jauni žmonės privalo imtis tų pačių atsargumo priemonių, kad apsaugotų save ir visus kitus.
PSO: nėra požymių, kad naujasis koronavirusas yra sezoninis
Naujojo koronaviruso plitimas, manoma, nepriklauso nuo metų laiko, antradienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), ragindama netikėti klaidingais pareiškimais, kad vasara yra saugesnis sezonas.
„Atrodo, kad metų laikas neturi įtakos šio viruso plitimui“, – žurnalistams per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO atstovė Margaret Harris (Margaret Haris).
Ji atkreipė dėmesį, kad kai kuriose labiausiai paveiktose šalyse šiuo metu yra skirtingi metų laikai.
PSO: purkšti gatves dezinfekantais gali būti kenksminga
Kai kuriose šalyje atliekamas gatvių purškimas dezinfekantais nepadeda sunaikinti naujojo koronaviruso ir net kelia riziką sveikatai, perspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Šeštadienį paskelbtame dokumente dėl paviršių valymo ir dezinfekavimo kovojant su virusu PSO teigia, jog gatvių purškimas gali būti neefektyvus.
Kinija sutiktų atlikti tyrimą dėl koronaviruso
Kinija penktadienį pareiškė, jog palaikytų siūlymą vadovaujant Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) atlikti tyrimą dėl visuotinio atsako į koronaviruso protrūkį, bet tik „kai pasibaigs pandemija“.
Tokį pareiškimą Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying paskelbė Kinijai susidūrus su nuolat augančiu kitų valstybių spaudimu leisti tarptautiniu mastu ištirti pandemijos ištakas.