pasaulinis karas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pasaulinis karas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pasaulinis karas“.
Garsus prancūzų filosofas: įžengėme į naują pasaulinį karą
Pasaulyje prasidėjo naujas pasaulinis karas. Tokią nuomonę interviu leidiniui „Politico“ išsakė garsus prancūzų filosofas, rašytojas, politikos žurnalistas ir karo korespondentas Bernardas-Henris Levy.
Anot jo, „tariamą Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių imperiją“ „stipriai puola silpnas, bet vis tankėjantis frontas“, kurį sudaro Kinija, Rusija, Turkija, Iranas ir radikalusis islamas.
Petras Vaitiekūnas įvardijo blogiausią karo scenarijų: tada riedėsime tiesiai į pasaulinį karą
Prieš metus Rusija be perspėjimo įsiveržė į kaimyninę Ukrainą ir nepaisydama Vakarų spaudimo, nenustoja bombarduoti miestų ir žudyti civilių. Nerimą ir kalbas apie pasaulinį karą kelia ir glaudūs Putino santykiai su Rytų milžinės Kinijos vadovybe. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas sako, kad iš tiesų Rusijos karas su Ukraina yra demokratinio bloko karas su autokratiniu.
DIENOS PJŪVIS. Trečiasis pasaulinis karas: kaip tai įvyktų ir nuo ko prasidėtų?
Globalinis atšilimas, karas ir infliacija. Atrodo, kad šiuo metu pasaulis išgyvena nesibaigiančių krizių laikotarpį ir nelabai moka su tuo tvarkytis. O ar gali kilti ir Trečiasis pasaulinis karas? Kaip tai įvyktų ir nuo ko pradėtų?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Konstantinas Andrijauskas ir Karolis Zikaras.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Putinas prakalbo apie pasaulinį karą: ragina branduolines valstybes šalinti grėsmę
Penkios branduolinės valstybės, nuolatinės Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės, turi pradėti šalinti pasaulinio karo grėsmę, trečiadienį pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
„Reikia parodyti politinę valią, išmintį, drąsą. Laikai reikalauja mūsų bendros atsakomybės suvokimo ir realių veiksmų. Pavyzdį privalo parodyti Jungtinių Tautų Organizacijos steigėjos.
Kas mus saugo nuo Trečiojo pasaulinio? Grynas atsitiktinumas, sako mokslininkas
Naujas paskutinių 200 metų istorijos tyrimas parodė, kad, nepaisant visuotinio įsitikinimo, karų pasaulyje nemažėja. Vakaruose gyvenantys žmonės klaidingai mano, kad mažėjantis konfliktų skaičius reiškia ir mažą globalaus karo tikimybę. Nuo Šaltojo karo laikų mažai kas pasikeitė, o mūsų taikos periodą labiau lemia ne kažkokios padarytos išvados, o atsitiktinumai ir sėkmė.
Kaimynų veiksmai rodo vieną – Rusija ruošiasi plataus masto karui
Rusija ruošiasi plataus masto karui su didžiosiomis valstybėmis – pati savaime ši informacija nėra naujiena jau ne vienerius metus, tačiau atsiranda faktų, kurie patvirtina šią teoriją. Vienas iš tokių yra naujos kartos naikintuvų gamyba, „National Interest“ rašo gynybos analitikas Charlie Gao. Pagrindinė mintis, kurią dėsto Charlie Gao: Rusija investuoja lėšas ir ruošiasi konfliktui tarp didžiųjų galios valstybių.
Šiurpinanti Nostradamo pranašystė 2018 metams: užsimena apie karo pradžią
Garsus Renesanso pranašas Nostradamas 2018-uosius paskelbė pačiais prasčiausiais metais žmonijos istorijoje. Mus užklups ne tik galingos gamtos stichijos, bet ir ekonominė krizė bei prasidės Trečiasis pasaulinis karas, rašo express.co.uk. Kai kurie mano, kad šis prancūzų kilmės pranašas tiksliai apibūdino Napoleono ir Hitlerio iškilimus bei 2001-ųjų rugsėjo 11-osios teroro išpuolį.
CNN: ar III pasaulinis karas gali prasidėti Lietuvos pasienyje?
Visame NATO pasienyje mažai yra pažeidžiamesnių vietų nei vadinamasis Suvalkų koridorius – 65 kilometrų ilgio teritorijos ruožas, skiriantis Lietuvą ir Lenkiją. Šioje erdvėje esantis geležinkelis taip pat yra sąsaja tarpo Rusijai priklausančio Kaliningrado ir prezidento Vladimiro Putino ištikimos sąjungininkės Baltarusijos.
Kremliaus isterija: premjeras gąsdina nauju Pasauliniu karu
Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas interviu leidiniui „Handelsblatt“ Miuncheno konferencijos išvakarėse perspėjo nuo „bet kokių antžeminių operacijų Sirijoje“. Šie žodžiai spaudoje pasirodė iškart po to, kai Saudo Arabijos kariuomenės vadas pažymėjo, kad sprendimas pradėti karinę operaciją Sirijoje yra „priimtas ir neatšaukiamas“. D. Medvedevo teigimu, tai gali privesti prie eilinio karo Žemėje pradžios, rašoma rbc.ru.
Paskutiniame savo interviu Nobelio premijos laureatas perspėjo žmoniją dėl rizikos „nueiti į pasaulinį karą“
Nobelio literatūros premijos laureatas Guentheris Grassas (Giunteris Grasas) savo paskutiniame interviu, duotame vos kelios savaitės iki jo mirties pirmadienį, pareiškė nuogąstaująs dėl žmonijos „somnambuliško ėjimo“ pasaulinio karo link.
REKLAMA
REKLAMA
Einšteino III pasaulinio karo pranašystės
Nors garsusis mokslininkas Albertas Einšteinas nebuvo geriausias visų laikų politologas, kai kuriuos dalykus politikoje jis sugebėdavo pastebėti geriau nei kiti. Jo skvarbus žvilgsnis įžvelgė ne tik neišardomą laiko ir erdvės sąryšį, jis gebėjo puikiai suprasti, kad Adolfas Hitleris Trečiąjį Reichą sukūrė iš gatvėje surinktų driskių, ir kad tuomet, kai valdžia atitenka padugnėms, negalima tikėtis nieko kito, tik pasaulinio karo.
Pirmojo pasaulinio pradžią Vokietijoje žymėjo tostai ir džiaugsmo ašaros
1914 metų rugpjūčio 1 dieną, jau sutemus, Vokietijos kaizeris Vilhelmas II atkimšo putojančio vyno butelį savo kariuomenės vadams. Jis ką tik paskelbė karą Rusijai, ruošėsi pulti Prancūziją ir gavo pranešimą iš savo ambasadoriaus Londone, kad Britanija šiame konflikte liks neutrali. Vokietija pradėjo Pirmąjį pasaulinį karą. Vilhelmas buvo įsitikinęs, kad viskas išsispręs per kelių savaičių šlovingą kampaniją, jo kariams žygiuojant per nugalėtas šalis.
Zbigniewas Brzezińskis: situaciją turėtų stabilizuoti Didysis dvejetas – Kinija ir JAV
Pasaulio bendrija priartėjo prie didžiosios painiavos ir chaoso epochos. Tai leidinyje „Foreign Policy“ teigia žinomas politologas, buvęs JAV prezidento Jimmy Carterio patarėjas saugumo klausimais Zbigniewas Brzezińskis. Pasak eksperto, situaciją stabilizuoti galėtų geopolitinė sankloda, kurioje esminį vaidmenį atliks vadinamasis Didysis dvejetas – Kinija ir JAV.
Seimo narys B. Bradauskas: labai daug yra gerų rusų, ne visi yra „stalinistai“
„Verslininkai yra nepatenkinti mūsų elgesiu. Tie, kurie eksportuoja į Rusiją, prisibijo. Teko bendrauti su mėsos perdirbėjais, jie labai drebėjo, o šiandien išgirdome naujieną, kad Rusija nebeįsileis jokių gaminių, kuriuose yra kiaulienos. Kalbame apie konservus ir dešras, nes jos be kiaulienos nesigauna. Verslininkai ne be pagrindo būgštauja, jie patirs nemažai nuostolių“, - balsui.lt sakė Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas.
Vakarų Europa mini istorinį įvykį – Pirmojo pasaulinio karo pabaigą
1918-ųjų 11 mėnesio 11-ą dieną 11 valandą nutilo ginklai, baigėsi ketverius metus trukęs košmaras, nusinešęs 21 milijoną gyvybių. Žuvusieji visuose karuose pagerbti Londone, Paryžiuje, kitose sostinėse.
Lygiai vienuoliktą, kai prieš devyniasdešimt ketverius metus brutalių mūšių laukuose nutilo pabūklai, įsigaliojo paliaubos, Londone didysis Benas paskelbė dvi tylos minutes. Viena minutė skirta žuvusiems, kita – jų paliktiems artimiesiems – vaikams, sutuoktiniams, tėvams pagerbti.
JT perspėja dėl pasaulinio kibernetinio karo grėsmės
Jungtinės Tautos (JT) ragina valstybes siekti „taikios rezoliucijos“ dėl kibernetinės erdvės, kad būtų išvengta pasaulinio kibernetinio karo, pranešė BBC. JT telekomunikacijų agentūros vadovas apie tai prašneko praėjus savaitei po to, kai buvo aptikta viena iš sudėtingiausių kibernetinių atakų – „Flame“ (Liepsna). Pasak H. Turo, „Flame“ ataka yra sekama nuo gegužės mėnesio. Pasak jo, „Flame“ dar nepasiekė kibernetinio karo veiksmų lygio.
Vilniaus Vingio parke perlaidoti vokiečių kariai
Vingio parko kapinėse perlaidoti 353 per pasaulinius karus žuvę vokiečių kariai. Jie perkelti iš sunaikintų Utenos kapinių.
Jų perlaidojimu besirūpinantieji sako, kad iki šiol kariai buvo palaidoti kaip nežinomi kariai bendrame kape net kelis kartus sunaikintose kapinėse netoli Utenos.
„Po ekshumacijos jie yra identifikuojami, nustatomos pavardės.
Šimtmečio pasaulio istorija sutilpo į 10 minučių
Nuo Roaldo Amundseno žygio į Pietų Ašigalį 1911 metais, Titaniko katastrofos 1912 metais, Hitlerio atėjimo į valdžią 1933 metais iki II Pasaulinio karo ir rugsėjo 11 įvykių. Esminiai pasaulio istorijos šimtmečio įvykiai buvo sutalpinti į vieną dešimties minučių filmuką.