parodos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „parodos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „parodos“.
Praverčia žinoti: nemokamos parodos Vilniuje spalį
Spalį Vilniuje galite nemokamai apsilankyti įvairiose parodose, kurios kviečia pasinerti į meno pasaulį ir susimąstyti apie kasdienybės, sakralumo ir kultūrinės atminties temas.
Julijos Skudutytės paroda „INFJ“: asmenybės ir meno sąveika
Nuo rugsėjo 19 dienos iki spalio 19 dienos Vilniaus galerijoje „Meno niša“ atidaroma Julijos Skudutytės paroda „INFJ“, kurioje menininkė pristato naujausius darbus, sukurtus meno rezidencijoje Diuseldorfe.
Vilniuje – ukrainietiški lobiai, verti 10 milijonų eurų
XI amžiaus auksiniai lobiai, grandinėlės, diademos, įvairūs vėriniai, atrasti Ukrainoje, šiuo metu – Lietuvoje, Vilniaus istorijų namuose. Visų eksponatų vertė – net 10 milijonų eurų.
Paroda ne tik atskleidžia tuometinės Kijevo Rusios regiono turtingą paveldą, bet ir kelia svarbų klausimą – kas iš tikrųjų įkūrė Kijevo Rusią?
Apie tai daugiau – TV3 žinių reportaže
Lobiai – auksinės grandinėlės, įvairūs vėriniai – buvo atrasti Sachnivkos piliakalnyje, Ukrainoje.
2026-uosius minint Valančiaus metais siūloma rengti parodas, išleisti proginę monetą
2026-uosius minint žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais, jo atminimą siūloma įprasminti konferencijomis, parodomis, knygomis, progine moneta.
Kultūros ministerijos plane numatyti 27 skirtingi projektai šiai progai paminėti.
Tarp siūlomų renginių – projekto „Sveikata visus metus“ parengimas. Juo sveikatos gyvensenos iššūkiai būtų susiejami su M. K. Valančiaus vertybėmis ir mokymo principais.
Nemokamos parodos Vilniuje kovo mėnesį
Parodos, kaip meno kultūros reiškinys, jau ilgą laiką kelią žmonių susidomėjimą ir suteikia puikią galimybę tyrinėti. Atėjus pavasariui kviečiama apsilankyti šiose nemokamose parodose Vilniaus mieste.
Aukštojo mokslo paroda „Išsilavinimas ir karjera“
Kovo 2 dieną, 11 valandą „Radisson BLU Hotel Lietuva“ viešbutyje prasidės aukštojo mokslo paroda.
MO muziejaus naujienos 2024–aisiais: kas lauks lankytojų?
2023–ieji MO muziejui buvo ne tik jubiliejiniai metai, bet ir svarbių įvertinimų laikas: į naujus metus MO žengė sulaukęs penktojo gimtadienio, tapęs pirmuoju mokytojų kvalifikaciją tobulinti galinčiu meno muziejumi ir pripažintas vienu iš penkių geriausių meno muziejų Europoje.
Didžiausiu 2023–iųjų MO įvykiu tapo Vilniaus 700 metų jubiliejui skirta paroda „Vilniaus pokeris“, o per metus muziejus sulaukė virš 140 tūkst. lankytojų.
„Dizaino Dienos 2023“ – tikrumo paieškos ir nemokama paroda
„Dizaino Dienos“ šiais metais keliasi į Kauno centrinio pašto rūmus: lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis miestą sudrebins išskirtinių mados kolekcijų pristatymas bei meninių instaliacijų paroda su performansais.
Vilniaus galerijų meniu savaitgaliui: parodų atidarymai, performansai, filmų peržiūros ir ekskursijos laivu
Festivalis „Vilniaus galerijų savaitgalis“ jau aštuntus metus simboliškai pažymi naujo parodų sezono mieste pradžią. Šiais metais festivalio rengėjai į 700 metų jubiliejų švenčiantį sostinės meno lauką žvelgia iš aukso amžių perspektyvos ir būtent juose ragina ieškoti įkvėpimo.
Renginiai, koncertai, parodos: ką nuveikti vidurvasarį
Kokie renginiai liepos mėnesį vilios patekti į šurmulį ar iškeisti saulę, ar sugrįžti į karščiu alsuojančius miestus: tradicinis antrojo vasaros mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašas. Liepos mėnuo, kuris nesinori, kad baigtųsi – kviečiame planuotis.
Muzika
Kaune dar iki liepos 2 dienos vyksta elektroninės muzikos festivalis „Audra“.
Solresol Sunday: Simas Slabačiauskas & Aistė Regina liepos 2 dieną Ipanemoje ant Nemuno kranto Kaune.
Renginiai, koncertai, parodos: ką siūlo prasidėjusios vasaros pirmasis mėnuo
Nors vasarą įprastų sezoninių renginių mažėja, bet birželis turi pasiūlyti labai nemažai! Pertraukų kultūra nedaro – rasite, kur įsikvėpti tiek likus savo mieste, tiek pabėgus iš jo. Dalinamės tradiciniu pirmojo vasaros mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašu.
Muzika
„Improdimensijos“ komanda birželio 1 dieną pristato Littorina saksofonų kvartetą: Fredrik Ljungkvist, Mikko Innanen,Maria Faust, Liudas Mockūnas Mama studio Vilniuje.
Renginiai, koncertai, parodos: ką siūlo kalendorinio pavasario vidurys
Kartu su pavasariu ateina ir naujos pradžios: sukluskime, išvyskime, išgirskime. Tradiciškai dalinamės ateinančio mėnesio meno ir kultūros įvykių sąrašu.
Muzika
Balkaniška fiesta pavadinimu „Balkanaktis“ – balandžio 1 dieną „Opera Social House“ salėje Vilniuje, o ten pat balandžio 6 dieną Planeta Polar pasirodymas.
UNITED for Ukraine koncertas – labdaros renginys, suvienysiantis Vilniaus džiazo ir gospel kolektyvus, balandžio 3 dieną Šv. Jonų bažnyčioje.
REKLAMA
REKLAMA
Vilniečių skiepijimas – „Litexpo“ parodų centre: Vilniaus savivaldybė spręs dėl nuomos galimybės
Vilniaus savivaldybės taryba trečiadienį spręs dėl „Litexpo“ parodų centro patalpų nuomos gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19.
Sprendimo projekte numatyta, kad beveik 4,7 tūkst. kv. metrų ploto salės Laisvės projekte būtų nuomojamos 3-6 mėnesiams, su galimybe pratęsti nuomą dar pusmečiui.
Kaip BNS sakė Vilniaus mero atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius, Lietuvai rengiantis priimti didesnes vakcinų siuntas, vien „Litexpo“ patalpose per dieną planuojama paskiepyti apie 6 tūkst. vilniečių.
Gegužės pradžioje Vilniuje šurmuliuos automobilininkai
Gegužės 8–10 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vėl susirinks automobilininkai. Vienu metu čia vyks net dvi parodos – „Automechanika“ bei „TransBaltica“. Dalyvių spektras toks platus, kad pasidairyti ar pasisemti naudingos patirties galės bet kuris automobilininkas.
Komercinės parodos: atgyvena ar gera investicija?
Nors verslininkai pripažįsta, kad komercinės parodos prastėja ir toli gražu ne visos būna sėkmingos, tačiau vis dar išlieka patrauklios kaip rinkodaros priemonė. Taip teigia parodas organizuojančios įmonės „Ekspozicijų centras“ vadovas Erikas Piskunovas. „Parodos palaipsniui plečiasi. Vienos parodos išnyksta, kitos atsiranda, bet bendras renginių skaičius per visą Lietuvą didėja“ – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo ritmu“ sakė E. Piskunovas.
Naciai organizuodavo populiarias „išsigimusio“ meno parodas
Aistė Plaipaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT radijo žinios, LRT.lt Dabar, kai nacių vaikai sensta ir miršta, bus rasta tūkstančiai „išsigimusio“ meno kūrinių. Taip tvirtina Komisijos pagrobtam menui Europoje įkūrėjas Davidas Lewisas, Miunchene atradus dalį nacių surinktos kolekcijos. „Išsigimusiu“ menu buvo laikomas kubizmas, futurizmas ir kiti to meno žanrai, kuriuos dabar vadiname klasika. Tačiau ši istorija iškėlė klausimą ir apie Hitlerio santykį su „išsigimusiu“ menu.
Renginius derins su valstybės prioritetais
Lietuvoje turėtų vykti daugiau renginių, kurie derėtų su valstybės skatinamomis verslo sritimis, teigia naujasis parodų rūmų „Litexpo“ vadovas Mindaugas Rutkauskas. Tikimasi, kad konferencijų turizmo garvežys šalyje įjungs aukštesnę pavarą. Laimėjote konkursą dėl „Litexpo“ vadovo posto, nes pateikėte geriausią įmonės raidos viziją. Gal galėtumėte ją detalizuoti? Spręsti apie įmonės veiklą ir potencialą neturint konkrečių duomenų – gana sudėtinga.
Falų muziejus Islandijoje (N-18)
Dauguma mokinukų bent kartą yra dalyvavę ekskursijoje į kokį nors muziejų. Tokios išvykos plečia moksleivių akiratį ir suteikia atsakymus į svarbius ir nelabai svarbius klausimus. O šiandien siūlome Tau nusikelti į ganėtinai pikantišką muziejų.
Šią įstaigą Islandijos provincijos miestelio mokykloje įkūrė buvęs istorijos mokytojas Sigurðuras Hjartarsonas.
Los Andžele vykstančios kasmetinės meno parodos akimirkos
Los Andžele vyksta 18-oji kasmetė meno paroda „LA Art Show“. Tai didžiausia meno paroda JAV, sutraukianti daugybę menui neabejingų žmonių iš viso pasaulio.
Lietuviški makaronai – nuo Baltijos šalių iki Afrikos
Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse puikiai žinomi UAB „Amber pasta“ gaminami makaronai pasiekia vis daugiau valstybių prekystalius. Pasinaudodama ES finansuojama priemone „Naujos galimybės“ ir dalyvaudama tarptautinėse parodose bendrovė užmezgė ryšius net Afrikoje. Šio žemyno valstybės dabar yra pagrindinis lietuviškų makaronų importuotojas. Be paramos tiek parodų neaplankytų „Per paskutiniuosius dešimt metų mūsų įmonės pardavimai išaugo daugiau nei 2 kartus.
Londono mokslo muziejus laukia mažųjų lankytojų
Jeigu jūsų mažieji turi polinkį į eksperimentus ir mokslą, užsiėmimai Mokslo muziejuje šiomis dienomis bus geriausia dovana jiems Helovyno proga.
Jeigu auginate eksperimentatorių namuose, tikriausiai žinote, kad smagiausi dalykai jam - sprogimai, dūmai ir netikėtumai, o visų šių elementų bus apstu pusantros valandos truksiančiame Mokslo muziejuje vykstančiame šou.
Parodos dažniausiai neatsiperka
Specializuotų žemės ir miškų ūkio parodų „Ką pasėsi...“, „Sprendimų ratas“, „Agrobalt“ ir kitų organizatoriai vis vilioja žemės ūkio bendroves, ūkininkus ir kitus verslininkus kuo anksčiau išsipirkti plotus savo stendams ir paviljonams. Neretai verslininkai įtikinami išsinuomoti plotus 2 ar net 4 metams, tačiau šios investicijos dažnai ir nepasiteisina.
Paryžiaus automobilių paroda: durys atsiveria
Šiandien Paryžiuje duris atvėrė Paryžiaus automobilių paroda, vienas iš didžiausių ir svarbiausių automobilių pasaulio renginių. Devyniuose parodos paviljonuose, kurių bendras plotas siekia 96 tūkst. kvadratinių metrų, lankytojų lauks daugiau nei 100 premjerų.
Tiesa, visiems lankytojams ši paroda bus atvira nuo šio šeštadienio, rugsėjo 29 dienos, iki spalio 14-osios. Šiandien ir rytoj – vadinamosios spaudos dienos, kai parodų centro salėse karaliauja tik žurnalistai.
Atidaryta paroda, skirta Vilniaus modelių namams
Energetikos ir technikos muziejuje atidaryta paroda „Vilniaus modelių namai. Pagaminta Vilniuje“, kurią vilniečiai bei Vilniaus miesto svečiai galės lankyti visą mėnesį. Šia paroda siekiama prisiminti sovietinėje Lietuvoje stilių diktavusią madų kalvę.
Pasak parodos kuratorės Editos Jusčiūtės, „žlugus sistemai, žlugo ir sistemos sukurti modelių namai, tačiau juos prisiminti kviečia paroda „Vilniaus modelių namai.
Lietuvos medinių sinagogų istorija prisiminta Varšuvoje
Prie Lietuvos ambasados Varšuvoje veikiančiame Lietuvos kultūros centre atidaryta Lietuvos medinių sinagogų nuotraukų ir autentiškų sugriuvusios Sedos medinės sinagogos fragmentų paroda.
Renginyje dalyvavo įvairių Lenkijos ir tarptautinių žydų organizacijų bei kultūros institucijų, Varšuvos žydų bendruomenės atstovai, meno istorikai, Lenkijoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, žurnalistai, lenkų ir lietuvių studentai.
Druskininkuose – nauja biblioteka
Druskininkuose duris atvėrusioje naujoje miesto viešojoje bibliotekoje galės vykti ir įvairios parodos, kultūros renginiai.
Prireikė penkerių metų, kad kurorto skaitytojai turėtų erdvią ir modernią viešąją biblioteką. Žaisminga Astridos Lindgren skaitykla laukia mažųjų skaitytojų, suaugusiųjų – fonoteka, interneto ir periodikos skaityklos.
Skaitytojai, turintys regėjimo negalią, galės skaityti garsines knygas. Kurorto svečiams paruoštas ir knygų anglų, lenkų, rusų, vokiečių kalbomis fondas.
Ką per šventes būtina pamatyti Paryžiuje?
Svajingas, romantiškas, kartais nepakenčiamas, bet vis tiek nesuvokiamai magiškas Paryžius, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt. Šį kartą jis nedžiugins savo pavasariškomis nuotaikomis, tačiau kvies pajausti kalėdinę atmosferą.
BEEpositive šviesos instaliacijų festivalis
Jau šį savaitgalį spalio 15d. 19val. Vilniaus mikrorajone – Pilaitėje bus šviesu kaip niekada. Čia vyks tarptautinis šviesos instaliacijų festivalis – didžiausias kultūrinis renginys miegamuosiuose rajonuose per visą nepriklausomybės laikotarpį.
Renginio organizatoriai kūrybinės dirbtuvės BEEpart kviečia vilniečius ištrūkti iš miesto centro ir savaitgalį praleisti netradicinėje aplinkoje.
Muziejus po atviru dangumi Europos parkas mini dvidešimtmetį
Europos parko kūrimas prasidėjo dar 1987 metais, kai devyniolikmetis menininkas Gintaras Karosas, iš tarpukario geografijos vadovėlio sužinojęs apie geografinio Europos centro buvimą netoli Vilniaus, laukiniame miške pradėjo kurti pasaulio meno muziejų. 1991 metų vasarą jis pastatė pirmą skulptūrą ir spalio 5 dieną Vilniaus dailės akademijos kurso draugams pristatė pirmą Europos parko eksponatą.
Europos parko istorija glaudžiai susijusi su nepriklausomos Lietuvos kūrimo raida.
Seime rengiamos Lietuvos nepriklausomybės pripažinimui skirtos parodos
Šeštadienį, pirmąją Seimo rudens sesijos dieną, Seimo parodų galerijoje bus pristatytos parodos „Laisva Lietuva pasaulio bendrijoje“ ir „Pirmieji užsienio valstybių ambasadorių skiriamieji raštai“.
Atkurtos Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo ir diplomatinių santykių atnaujinimo 20-mečiui skirtas parodas pristatys Seimo Pirmininko pavaduotojas, Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas ir pirmoji Estijos ambasadorė Lietuvoje Valvi Strikaitienė.
Lapkričio 1 d. uždaroma „Fluxus Ministerija“
Buvusioje Sveikatos apsaugos ministerijoje, Gedimino prospekte įsikūrusi „Fluxus Ministerija“, duris vilniečiams ir miesto svečiams atvėrusi 2010‒ųjų balandį, jas užvers jau lapkričio 1 dieną.
Atidarant „Fluxus Ministeriją“ buvo teigiama, kad projektas gyvuos metus, tačiau projekto iniciatorių ir koordinatorių pastangomis jos gyvavimas buvo pratęstas dar pusmečiui.
Į L. da Vinci parodą – ribotas lankytojų skaičius
Rudenį atidaromos Leonardo da Vinci parodos metu Londono nacionalinė galerija ketina reguliuoti lankytojų srautus.Kas valandą bus įleidžiama 180 žmonių – 50 mažiau nei numato galerijoje galiojančios taisyklės, praneša BBC.
„Atidžiai tyrinėjome problemas, kurias sukelia labai populiarios parodos, ir nusprendėme imtis veiksmų“, – „Times“ teigė galerijos direktorius Nicholasas Penny.
Jau nuo antradienio bus galima užsisakyti bilietus iš anksto.
Menas, neturintis užnugario
„Jie yra tikri europiečiai, europiečiai klajokliai, tačiau neturi valstybės, kuri remtų jų meną, tad parodos tikslas - keisti stereotipus, kuriuos esame susikūrę apie čigonus“.
Taip parodos tikslą įvardija pirmosios galerijos, skirtos tik čigonų menui direktorius, Moritz Pankok. Galerija vadinasi Kai Dikhas ir yra įsikūrusi emblema tapusiame, Haus am Moritzplatz pastate, Kreuzberg Berlyno rajone.
Ilgiausia meno galerija po žeme
Turbūt ši meno galerija yra pati ilgiausia pasaulyje, o norint ją aplankyti tereikia nusipirkti metro bilietą. Tad, jei būdami Švedijoje lauksite metro, apsižvalgykite aplinkui, nes išilgai visų 110 maršruto kilometrų, visuomet yra eksponuojamas vienas ar keli meno kūriniai, kuriuos gali stebėti keleiviai.
Meniniai kūriniai, eksponuojami 90 iš 100 metro stočių, atrodo tikrai įspūdingai jau vien dėl savo dydžio bei įvairovės.
Rygoje atidaryta paroda, šokiravusi pasaulį
Penktadienį Rygoje, „Spice Home" verslo centre atidaryta visą pasaulį šokiravusi paroda „Bodies revealed". Šią ekspoziciją pasaulyje jau apžiūrėjo daugiau kaip 28 mln. lankytojų.
Žemiau pateikiami tos pačios parodos Zagrebe fragmentai.
Šiuolaikinio meno savaitė Vienoje
Lapkričio viduryje Austrijos sostinėje prasideda jau tradicine tapusi Vienos šiuolaikinio meno savaitė, rašo „travel.ru“.
Lapkričio 15-ąją prasidės gausybė renginių – parodos, seminarai, paskaitos, menininkų bei dizainerių vedamos pamokos bei meno kūrinių aukcionai.
Fridos Kahlo darbai nukeliavo į Vieną
Vienos parodų centre atidaryta didžiulė Meksikos dailininkės Fridos Kahlo paroda. Prieš tai ji buvo eksponuojama Berlyne ir Briuselyje, - informuoja „Bloomberg“.
Šioje parodoje galima išvysti 60 garsiosios menininkės paveikslų ir 90 piešinių. Dauguma iš jų – autoportretai: „Autoportretas su rėmu“, „Autoportretas“, „Dvi Fridos“.
Naujoji paroda yra unikali tuo, kad pirmą kartą istorijoje pavyko apjungti ir vienoje erdvėje pristatyti dvi milžiniškas Kahlo darbų kolekcijas.
Rudenėjančioje Kopenhagoje – šiuolaikinio meno paroda
Pirmosiomis rugsėjo dienomis rudenėjančioje Danijos sostinėje jau trečią kartą vyks šiuolaikinio meno festivalis „Kopenhagen Contemporary“, rengiamas miesto turizmo biuro bei leidyklos „Copenhagen Publishing“.
Rugsėjo 2-5 dienomis vyksiančio festivalio metu Kopenhagos galerijose bus eksponuojamos neįprastos parodos, instaliacijos bei performansai. Be to, įvairūs renginiai vyks ir miesto gatvėse.
Patekti į kai kuriuos renginius prireiks bilieto, kai kurie iš jų – nemokami.
Minske atidaroma Mstislavo Dobužinskio piešinių paroda
Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Baltarusijos Respublikoje, lapkričio 21 d., trečiadienį, 18 val. Minske, Baltarusijos Nacionaliniame dailės muziejuje, atidaro Mstislavo Dobužinskio kūrinių parodą „Senoji Lietuva“ (veiks iki sausio 7 d.). Įžymiojo scenografo sukurtus piešinius lankytojai jau matė Vilniaus paveikslų galerijoje veikusioje parodoje, kuri dabar perkelta į Minską.