papildai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „papildai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „papildai“.
Lietuviai masiškai iš vaistinių lentynų šluoja šias prekes: paaiškino, kodėl
Žiemai įsibėgėjus vis daugiau lietuvių pradeda varstyti vaistinių duris. Dažnesni peršalimo, gripo susirgimai lemia padažnėjusius vizitus ir dažnesnes konsultacijas su vaistininkas. Tad apžvelkime, kokias prekes lietuviai šiuo metu šluoja iš vaistinių lentynų.
Pokalbio metu apie perkamiausias vaistinių prekes sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė, „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė ir „BENU“ vaistininkė Deimantė Zalagaitytė.
Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta magnio: pastebėkite laiku
Ekspertai teigia, kad magnio trūkumas vis dar yra gana dažna problema, nepaisant to, kad šio būtino mineralo yra kasdieniuose maisto produktuose, pavyzdžiui, žuvyje, lapinėse daržovėse, riešutuose ar piene.
Siekdami sumažinti stresą ir nerimą, taip pat pagerinti bendrą organizmo veiklą, vis daugiau mūsų šiais laikais griebiasi magnio papildų.
Kuo mums naudingas magnis?
Neseniai „Waitrose“ pranešė, kad šio papildo pardavimai išaugo 44 proc.
Šie simptomai išduoda, kad jums trūksta geležies: įvardijo taisykles, kaip teisingai ją vartoti
Jeigu jaučiate ilgai besitęsiantį nuovargį, svaigsta galva, kankina dusulys, o dar išblyško oda ir nusilpo nagai, – visa tai gali išduoti, kad jums trūksta geležies. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pataria, kokius maisto produktus vartoti bei įvardija dažniausias geležies papildų vartojimo klaidas.
Kodėl jaučiame silpnumą, kai mums trūksta geležies?
Nuovargis ir silpnumas – tai vieni dažniausių simptomų, išduodančių apie geležies trūkumą organizme.
Gydytojas šį vitaminą ragina gerti kasdien: sveikata padėkos
Gydytojas Michaelas Mosley garantuoja, kad pigus kasdienis vitaminų papildas stiprina imuninę sistemą ir gali padėti išvengti demencijos rizikos. Televizijos laidų vedėjas gydytojas Michaelas Mosley teigia, kad vieną pigų vitaminą jis vartoja kasdien ir pataria jums daryti tą patį.
Medicinos ekspertas pataria, kad visi turėtų įtraukti šią tabletę į savo kasdienius įpročius, nes ji padeda sustiprinti imuninę sistemą, ypač žiemą.
Produktai, stiprinantys imunitetą: valgykite dažniau
Šiandieninė gyvensenos tempas, stresas ir nepalankios išorinės sąlygos gali padidinti organizmo jautrumą ligoms ir sumažinti natūralias gynybines jo galimybes. Imunitetas, kaip svarbi sveikatos dalis, tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, į kurią turėtume atkreipti ypatingą dėmesį.
Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: neignoruokite jų
Vitaminas D yra labai svarbi maistinė medžiaga, atsakinga už daugelį organizmo funkcijų, reikalingų augimui ir vystymuisi.
„BENU“ vaistininkė Laura Mockutė sako, kad šis vitaminas laikomas sklandžios organizmo veiklos pagrindu, pasižyminčiu daugybe sveikatai naudingų savybių.
L. Mockutė sako, kad šis vitaminas lemia įvairių sistemų darbą: įskaitant endokrininę, nervų, širdies ir kraujagyslių, dalyvauja autoimuniniuose ir priešuždegiminiuose procesuose.
Perspėja gyventojus dėl sukčių: „Būkite budrūs ir nepirkite nežinia ko“
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) perspėja, kad sukčiai peržengia visas įmanomas ribas –naudojasi žinomais žmonėmis savo melagystėms skleisti. Tarnyba ragina nepasimauti ant kabliuko ir esą garsių žmonių reklamuojamais maisto papildais.
VVKT nurodo, kad sukčiai ir vėl pasirinktas žurnalistės, redaktorės, laidų vedėjos Ritos Miliūtės veidas.
„Interneto svetainėje pranešimai.
Tai žino ne visi: vaistinės nemokamai siūlo gausybę tyrimų, tačiau gydytojai neslepia skepsio
Vaistinėse galima ne tik įsigyti vaistų ar kitų preparatų, pasikonsultuoti ištikus sveikatos bėdai, bet ir gauti vis daugiau sveikatos paslaugų. Čia galima pasiskiepyti, pasimatuoti kraujo spaudimą ar temperatūrą, o dabar vis labiau populiarinami ir įvairūs tyrimai. Pavyzdžiui, pasitelkus aparatus siūloma įsivertinti odos ar plaukų būklę, venų amžių ar net pasitikrinti vitaminų atsargas. Vis tik kai kurie gydytojai į tai žiūri be didelio entuziazmo.
Pirmieji nėštumo mėnesiai: patarė, kaip kovoti su pykinimu ir kokių produktų vengti
Nėštumo pradžia – džiaugsmingas, tačiau ir labai daug atsakomybių reikalaujantis laikotarpis moters gyvenime. Kasdieniai įpročiai ir net mityba šiuo periodu lemia, kokius pamatus pavyks padėti naujagimio sveikatai. Vaistininkė Urtė Peleckytė–Gaigalė dalijasi, ką svarbu žinoti pirmąjį nėštumo trimestrą.
Folio rūgšties svarba
Neretai pamatai nėštumui pradedami kloti dar tik jį planuojant.
Įspėja šiukštu nepirkti šių prekių: ištuštins tik jūsų kišenes
Atėjus šiltajam sezonui vartotojų dėmesį patraukia maisto papildai, skirti lieknėjimui. Dažnu atveju tokių produktų reklama yra klaidinanti, o gamintojai ir platintojai nėra aiškūs.
REKLAMA
REKLAMA
Studentiška vaistinėlė: ekspertė patarė, kuo pravartu pasirūpinti prieš iškeliaujant iš tėvų namų
Jau visai netrukus paaiškės stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatai – dažnas studentas išvyks mokytis į kitą miestą ar net šalį. Pasiruošti naujam gyvenimo etapui būsimiems studentams gali pasirodyti sudėtinga – natūraliai kyla daugybė klausimų, ypač tose srityse, kuriomis anksčiau rūpindavosi tėvai. Viena jų – teisingas rūpinimasis savo sveikata, įskaitant maisto papildų, medikamentų vartojimą bei kasdienį režimą.
9 iš 10 lietuvių trūksta šio gyvybiškai svarbaus vitamino: patarė, kaip gauti reikalingą jo kiekį
Ne tik saulės spindulių perteklius, bet ir jų trūkumas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Mat vasaros malonumų apsuptyje žmogaus organizmas turi galimybę sintetinti labai svarbią maistinę medžiagą – vitaminą D. Specialistai aiškina, kad vadinamasis saulės vitaminas – ne tik naudingas, bet ir labai svarbus bendrai sveikatai ir savijautai.
Šie ženklai įspėja apie kalcio trūkumą: pastebėkite laiku
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kalcio normos. Kada organizamas pradeda signalizuoti apie kritinį kalcio trūkumą ir kokios galimos pasekmės?
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmakognozijos katedros prof. dr. Nijolė Savickienė pataria atlikti biocheminius kraujo tyrimus ir išsiaiškinti kalcio kiekį organizme. Tačiau apie kalcio trūkumą – hipokalcemiją – perspėja ir nemažai simptomų.
Šie simptomai išduoda, kad akims trūksta būtinų medžiagų: ragina nedelsti
Daugelis vaikystėje girdėjo raginimą valgyti daugiau morkų, nes jos gerina regėjimą. Vis dėlto vaistininkas Deimantas Auškalnis sako, kad šis teiginys yra laužtas iš piršto ir nors jos turi medžiagų naudingų regėjimui, vien morkų nepakaks.
„Morkos gali padėti palaikyti bendrą akių sveikatą, nes jose gausu karotinoidų, pantoteno rūgšties, flavanoidų, vitaminų B1, B2, PP, C, eterinių aliejų, kalio, kalcio, magnio, fosforo, geležies.
Jauna pora sugalvojo „pasistiprinti imunitetą“ žmogaus placentos lašelinėmis: mergina mirė, vaikinas vos išgyveno
Jauna pora Rusijoje sugalvojo „pasigerinti imunitetą“ žmogaus placentos hidrolizatu pavadinimu „Laennec“. Pora „gydėsi“ tokiu būdu kelis mėnesius, tačiau vieną dieną susileidus mikroelementų kapsulę kažkas nutiko ne taip – abu netrukus pajuto silpnumą, o mergina netrukus reanimacijoje mirė.
Įspėja dėl lietuvių dažnai perkamų preparatų: gydytoja ragina netapti reklaminių triukų auka
Vaistinių ir kitų parduotuvių lentynos lūžta nuo įvairiausių maisto papildų ir vitaminų gausos, tačiau ar visų jų mūsų organizmui reikia? Gydytojai patikina, kad visavertiškai besimaitinančiam žmogui jokie papildai nereikalingi, todėl kitą kartą siūlo netapti ir reklaminių triukų auka.
Kaip maistas veikia mūsų protą ir kūną: viena mitybos rūšis yra tarsi antidepresantas
Blizgantis keptas kalakutas. Aukso atspalvio skrudintų bulvių ir pastarnokų riekelės. Į šoninę suvyniotos dešrelės. Briuselio kopūstai. Spanguolių padažas. Ir pabaigai – brendžiu paskanintas pudingas su sviestu.
Kalėdų stalo tradicijos įvairiuose kraštuose skiriasi. Lenkai labiau mėgsta žuvį, paprastai karpį. Švediška Julbord pasižymi įvairove, tiesa, čia visuomet bus silkės.
Įspėja dėl 1 populiarios prekės vaistinėse: būkite atsargūs
Vaistinėse yra labai didelis pasirinkimas kūno svoriui mažinti skirtų maisto papildų. Apsisprendimą kurį iš jų pirkti dažnai nulemia vaistininko ar draugų rekomendacija, reklama ar asmeninė patirtis. Tačiau tai, kas tinka vienam, ne visada tinka kitam. Kaip išsirinkti teisingai ir nepakenkti sveikatai? Atsako vaistininkė.
Pasak vaistininkės Kristinos Šnirpūnienės, nusprendus mesti svorį, pirmiausia reikia identifikuoti priežastį, kodėl jis pradėjo didėti.
Gydytoja atsakė, ar įmanoma prikaupti vitamino D vasarą
Grįžote po atostogų šiltuose kraštuose ar pagavote saulę Lietuvos pajūryje ir jau galvojate, kad pasigaminote pakankamai vitamino D? Medikai turi jums prastų žinių. Mes, šviesiaodžiai šiauriečiai, turime genetiškai nulemtą mažesnį vitamino D gamybos odoje kiekį ir prastesnį pasisavinimą, todėl dažnai net ir persikrausčius į saulėtus kraštus vitamino D trūkumas išlieka.
Įspėja dėl 1 populiaraus vitamino: per dažnas vartojimas gali baigtis inkstų ligomis
Papildų ir vitaminų vartojimas atrodo įprasta kasdienybė rūpinantis savo sveikata. Tačiau, retas susimąsto, kad perdėtas jų vartojimas gali sukelti rimtą pavojų sveikatai. Ekspertai įspėja, kad vienas ypač populiarus vitaminas gali sukelti inkstų veiklos sutrikimą, jeigu pasirenkama netinkama dozė.
Šiuo metu papildų pramonė išgyvena tikrą „aukso amžių“, tačiau mokslininkai įspėja tinkamai pasverti papildų ir vitaminų naudą bei galimas rizikas.
Nežaiskite su vitaminu D: įsidėmėkite, kiek jo galima suvartoti
Prekybos centruose šalia įprastų maisto produktų vartotojai pastebi ir gausų pasirinkimą maisto papildų, nemažą dalį savitarnos prekėms skirtų lentynų jie užima ir vaistinėse. Socialiniuose tinkluose, internetinėse parduotuvėse, žiniasklaidoje taip pat gausu informacijos apie maisto papildus, tokiu būdu vartotojai skatinami nuolat rūpintis savo sveikata.
Lietuviai masiškai šluoja 1 prekę: padvigubėję pardavimai nustebino net vaistininkus
Šių metų sausio pirmosiomis savaitėmis, lyginant su praėjusių metų gruodžio tuo pačiu laikotarpiu, maisto papildų svorio kontrolei bei organizmo valymui pardavimai šoktelėjo 101 proc. „Eurovaistinė internete“ atstovų teigimu, to priežastis – naujametiniai pažadai sau, susirūpinimas išvaizda bei savijauta.
„Pandemija daugelį privertė pakoreguoti savo kasdienybę ir gyventi ramiau – daugiau laiko namuose, mažiau judėjimo ir fizinės veiklos.
Magnio trūkumą išduoda 7 simptomai: pastebėkite juos laiku
Magnis – elementas, kuris yra būtinas gerai savijautai ir būviui. Taigi, kokie simptomai rodo, kad jums trūksta magnio?
Vitaminai, mineralai ir kiti elementai yra būtina geros savijautos dalis. Nuo geležies ir cinko iki vario ir beta karoteno, visi jie būtini mūsų organizmui. Magnis yra svarbus mineralas, kuris padeda mūsų suvalgytą maistą paversti energija. Taip pat padeda gaminti hormonus, kurie reikalingi mūsų kaulų struktūrai išlikti sveikai.
Gydytoja – apie lietuvių vaistų vartojimo ypatumus: nereikia stebėtis, kad tada jie „nepadeda“
Nusprendėte tabletę padalinti pusiau ar gydytojas, atrodo, vaistų išrašė tiek daug, kad svarstote geriau dalį jų išgerti kitą dieną? Specialistai įspėja, kad taip elgdamiesi rizikuojate savo sveikata ir primena, kada taip elgtis galima.
Kalbėdama apie šią neretą problemą Kauno klinikų klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė atkreipė dėmesį į du aspektus.
„Visų pirma esama tokios praktikos, kai žmonės nusprendžia vaistus išdalinti.
Gydytojai įspėja mėgėjiškai sportuojančius vyrus: rizikuojate likti impotentais
Fizinio aktyvumo nauda neabejoja niekas. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, jog ypač tarp jaunų vaikinų populiarėjantis kultas auginti raumenų masę gali kirsti itin skaudžiai. Vartodami anabolinius steroidus vyrai rizikuoja susidurti su potencijos problemomis ir net nevaisingumu. Gydytojas urologas prof. Balys Dainys pasakoja, jog čia bėdos pridaro neretai sportuojant rekomenduojami tam tikri papildai. Jie padeda auginti raumenis, tačiau kartu turi anabolikus, kurie „sugeria“ testosteroną.
Specialistė įspėja: lieknėjimo papildai – pavojingi sveikatai
Šiandien socialinių tinklų platformos mirga nuo pasiūlymų greitai sulieknėti. Reklamuojamos įvairios arbatos, papildai, milteliai ir t.t. Užkibti ant kabliuko labai lengva. Teigiama, kad papildai 100 proc. natūralūs, o komentaruose gausu sulieknėjusių ir laimingų žmonių džiūgavimų. Tačiau ar tikrai ir toliau valgydami cepelinus su ledais galime sėkmingai mesti svorį užgerdami juos stebuklinga arbata ar piliulėmis? Kyla klausimas, kaip tam tikros medžiagos, esančios šiuose gaminiuose, veikia.
Šokiruojantys faktai apie maisto papildus: į rinką patenka bet kas
Apie inovatyvius ir net gydomųjų savybių turinčius maisto papildus informuoja skambios reklamos, tačiau pagrįstos abejonės kyla ne tik dėl jų poveikio, bet ir dėl tikrosios sudėties. Laidos „Specialus tyrimas“ (LRT) žurnalistai atskleidė faktą, kad prieš patekdami į rinką, maisto papildai Lietuvoje netikrinami. Neseniai nustatyta, kad į Lietuvą, kaip ir į kitas Rytų Europos valstybes, importuojami prastesnės kokybės maisto produktai. Panaši situacija gali būti ir su maisto papildais.
Išblaivinti Lietuvą užsimoję valstiečiai žengia toliau
Išblaivinti Lietuvą užsimoję „valstiečiai" žengia toliau. Jie lietuvius ketina atpratinti ir nuo maisto papildų. Mat jiems siūloma įvesti receptus, kad esą žmonės papildams per daug neišlaidautų. Vaistininkai reikalauja žmonėms patiems leisti pasirinkti, ką vartoti, ir aiškina, kad palyginti su vakariečiais lietuviai papildų vartoja labai mažai. Maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet patikrino beveik 300 maisto papildų ir daugiau kaip trečdalis jų neatitiko įstatymų reikalavimų.
Lietuviai užplūdo medikus: nusipirko maisto papildų – dabar merdėja ligoninėje
Sveikatos specialistai įspėja – maisto papildai pirkti internetu – dažniausiai pavojingi sveikatai. Mat neaišku kas jų sudėtyje, kartais randama net ir neleistinų medžiagų. Pastaruoju metu gydytojai ir farmacininkai pastebi, kad nelegalių pardavėjų daugėja, ir žmonėms siūloma pirkti tai, kas realiai net neegzistuoja, pavyzdžiui, papildai naikinti žarnyno parazitus.
Širdis kenčia, kai trūksta magnio ir kalio
Net ir nedidelis nuolatinis magnio stygius organizme gali tapti dažnų traukulių, virškinimo trakto ir širdies kraujagyslių veiklos sutrikimų priežastimi. Manoma, kad beveik visų sergančiųjų širdies ligomis organizme trūksta šio mikroelemento. Magnis padeda pasisavinti kalcį ir B grupės vitaminus. Pakankamas kiekis magnio organizme padeda išvengti miokardo infarkto, insulto, galvos smegenų kraujagyslių trombozės.
7 mitai apie maisto papildus
Pavasaris žmogaus organizmui – itin komplikuotas laikotarpis. Šaltojo sezono metu nualintos ląstelės šaukte šaukiasi pagalbos – lūžinėjantys plaukai, nagai bei visos kitos bėdos laukia tų, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių neatsako į organizmo siunčiamus signalus. Tad norėdami aprūpinti savo organizmus trūkstamomis medžiagomis bei elementais, žmonės puola ieškoti tam skirtų priemonių. Viena jų – maisto papildai.
Atsargiai! Maisto papildai gali būti kenksmingi
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta iš rinkos surinkti nesaugius amerikietiškus maisto papildus sportininkams „Arnold Series Iron Cuts“, nes skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, jog specialistai šiuose papilduose nustatė gausybę neleistinų ir žmonių sveikatai kenkmingų maisto medžiagų.
Ar Lietuvos gyventojai rūpinasi savo mityba?
Tik mažiau nei penktadalis, arba 18 proc. Lietuvos gyventojų, teigia, kad nuolat vartoja maisto papildus mitybai papildyti. Tuo tarpu net 82 proc. gyventojų pripažįsta neskiriantys pakankamai dėmesio maisto balansavimui ir maisto papildų nevartoja, rodo rinkos tyrimų bendrovės „Prime Consulting“ atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
Maisto papildų pardavėjai internete dažnai klaidina pirkėjus
Nemažai verslininkų, prekiaujančių maisto papildais internetinėse parduotuvėse, siekia tik greito uždarbio, todėl nekreipia dėmesio nei į teisės aktuose nustatytus reikalavimus, nei į tai, kad siūlydami produktus su kenksmingomis medžiagomis kelia grėsmę žmonių sveikatai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, šiemet patikrinę 257 skirtingų pavadinimų maisto papildus, nustatė, kad 38 proc. neatitiko teisės aktų reikalavimų.
Uždrausta platinti nesaugius maisto papildus
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dviem maisto papildais prekiaujančioms įmonėms – Vilniuje (Žemynos g. 18) ir Kaune (K. Petrausko g. 26) uždrausta prekiauti penkių pavadinimų papildais dėl jų sudėtyje nurodytų neleidžiamų mineralinių medžiagų. Visi šie papildai buvo skirti sportuojantiems žmonėms.
Kultūrizmo žvaigždė R. Burneika: Lietuvoje sportininkams labiausiai trūksta pinigų
Viena ryškiausių šiuo metu Lietuvos kultūrizmo žvaigždžių 35 metų Robertas Burneika tvirtina, kad kultūrizmas mūsų šalyje gerokai atsilieka nuo JAV, o didžiausia sportininkų bėda – pinigai. „Reikia turėti“, - su dar nepamirštu dzūkišku akcentu Balsas.lt kalbėjo vienintelis lietuvis, lipęs ant prestižiškiausių „Mr. Olympia“ varžybų scenos. Jau 15 metų JAV gyvenantis ir sportuojantis R. Burneika vis dažniau užsuka į Lietuvą.
5 patarimai sportuojantiems ir sunkiai dirbantiems
Raumeningas, lyg nulietas kūnas – gražu. Dauguma apie tokį svajoja nepaisant amžiaus ar lyties, nepaisant to, ką veikia savo kasdienybėje. Dažnai įkvėpti sužaliavusio pavasario puolame griebtis kūno gražinimo lieknėdami ar sportuodami. Kad nepamestume galvos dėl kūno linijų, o vėliau ir dėl sveikatos, papildaisportui.com dalijasi profesionaliais patarimais sportuojantiems ar sunkiai dirbantiems.
Maisto papildų, skirtų lieknėti, nauda neįrodyta moksliniais tyrimais
Reklamuojant maisto papildus, skirtus lieknėti, dažniausiai skelbiama, kad juos vartojant vos per mėnesį svoris sumažės 5 ar net 10 kg, nes pagerės virškinimas, taps greitesnė medžiagų apykaita, sumažės apetitas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad tokie ir panašūs teiginiai nėra moksliškai pagrįsti, todėl juos draudžiama naudoti.
Iš Lietuvos rinkos surenkami nesaugūs maisto papildai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl amerikietiškų maisto papildų „Multivitamin for Women“, (gamintojas – „BioTech USA“), kurių sudėtyje nustatytas per didelis vitamino B6 kiekis.
5 mitai apie maisto papildus
Idealiomis sąlygomis, kai tinkamai maitinamės, laikomės normalaus miego režimo, adekvačiai reaguojame stresinėse situacijose ir eame fiziškai aktyvūs, jokių papildomų priemonių gerai savijautai nereikia, deja, taip gyvenančių – mažuma. Dažniausiai net nesusimąstome, kad nuovargis, irzlumas, bendras silpnumas – ne vienadienis atvejis, bet nevisavertės mitybos rezultatas.
Maisto papildai vaikams – saugūs, tačiau ne visuomet tinkamai paženklinti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad sustabdytas maisto papildo – sirupo „Aprotusinas“ (gamintojas UAB „Medicata Filia“, Žarijų g. 28, Vilnius, partijos Nr. 011202) partijos tiekimas į rinką. Sprendimas priimtas nustačius, kad maisto papildo ženklinimo etiketėje vartotojams nepateikta informacija apie jo sudėtyje esantį konservantą – benzoinę rūgštį. Pažeidimas nustatytas atliekant tikslinį maisto papildų, skirtų kūdikiams, mažiems vaikams ir vaikams, sudėties tyrimą.
Uždraudė platinti lieknėjimo maisto papildus
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudžia tiekti į rinką ir reklamuoti maisto papildus „Green Coffee“ lieknėjimui, kol vykdomas tyrimas. Specialistų teigimu, pateikiant informaciją apie šiuos maisto papildus, platinamus internetu, yra pažeidžiama teisės aktų nuostata, draudžianti vartoti teiginius, nurodančius, kiek ir kaip greitai galima numesti svorio.
Uždrausta platinti maisto papildus, skirtus kūdikių ir mažų vaikų mitybai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta platinti 2 381 vienetą maisto papildų kūdikiams ir mažiems vaikams „Lactokid“ (pakuotėse po 10 g, partijos Nr. 41 ir Nr. 42, galiojimo terminas iki 2014 05 11). Papildai buvo gaminami Bulgarijos įmonėje „Kendy“, į Lietuvos rinką juos tiekė UAB „Norameda“, rašoma pranešime spaudai.
Kiek lietuviai išleidžia maisto papildams? (I) (apklausa)
Vaistinės pavirto prekybos centrais, kurių lentynos lūžta nuo sveikatą siūlančių papildų ir stebuklingų grožio priemonių. Tyrimai rodo, kad maždaug 60 procentų Europos gyventojų kasdien vartoja maisto papildus ir taip kompensuoja būtinųjų vitaminų ir mineralinių medžiagų trūkumą. Lietuvoje šis skaičius sudaro 44 proc. Bendrovės „Sofdent“ duomenimis, 2010-aisiais Lietuvoje buvo parduota 15,351 mln. maisto papildų pakuočių, o 2011-aisiais šis skaičius dar išaugo 144 tūkst. pakuočių.
Įsigijusiems nesaugių lenkiškų maisto papildų pinigai bus grąžinti
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gauta informacijos iš Latvijos dėl lenkiškų maisto papildų „Citromunal“ (serijos Nr. 101005), kuriuos ištyrus, jų sudėtyje nustatytos medžiagos, draudžiamos naudoti maisto papildų gamyboje - konservantai.
Koks prezervatyvas geriausias?
Seniai atgyvenę ar patys netinkamiausi laikomi prezervatyvai, pagaminti Azijos šalyse. Nepamirškite, kad ant pakuotės galima nurodyti bet kurią šalį, tačiau prekės kodas (pirmieji trys skaičiai) aiškiai nurodo produkto kilmės šalį , todėl vargu ar pavyktų apgauti.
Pavyzdžiui, skaičius 899 reiškia, kad prezervatyvas – pagamintas Indonezijoje, o 890 – Indijoje. Būna taip, kad ant prekės kodo nurodomi numeriai, kurie nepriklauso nei vienai šaliai.
Lieknėjimui skirti preparatai – rizika vartotojams
Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pastaruoju metu gauna vartotojų paklausimų ir prašymų dėl lieknėjimui skirtų preparatų, kurie reklamuojami interneto svetainėse ir socialiniuose tinklalapiuose. Daugiausia klausimų vartotojai pateikia dėl maisto papildų „Caralluma“, „Weight Loss“, ,,Raspberry ketones forte“ ir kt.
Dauguma žmonių nežino, kokių maistinių medžiagų jiems trūksta
Pastaruoju metu viešoje erdvėje itin gausiai diskutuojama apie Lietuvos gyventojų maitinimosi įpročius – kiek jie yra teisingi ar ydingi, taip pat apie vitaminų ir maisto papildų veiksmingumą. Šiose diskusijose pateikiama kontraversiškų, provokuojančių nuomonių.
Ar lengva tapti „geležine ledi“?
Jums ką tik baigėsi gausesnės mėnesinės ir jūs sau sakote: „Reikia vaistinėje nusipirkti geležies“? Vadinasi, atsirado dar viena mitų apie anemiją auka, pasakytų medikai. Taigi, išsiaiškinkime terminus.
Kas yra kas
Geležies deficito ir anemijos (mažakraujystės) sąvokų tapatinti negalima. Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, kas antrai vaisingo amžiaus moteriai galima nustatyti geležies stoką, tačiau tik mažiau nei ketvirtadaliui iš jų pasireiškia anemija.
Pravieniškių kalėjimo parduotuvės pardavėja: jie mums ne kaliniai, o klientai
Ar kada nors svarstėte, ko galima įsigyti kalėjimo parduotuvėje? Atsakysime – daug ko, bet jau nebe ilgai. Savaime suprantama, čia nerasite alkoholio ar prabangių pramoninių prekių skyriaus, bet Pravieniškių pataisos namuose esanti parduotuvė prekių gausa nė kiek nenusileidžia eilinei provincijos parduotuvėlei.