palyginimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „palyginimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „palyginimas“.
Lietuvos ir Latvijos krepšinio pasiekimai: ar „braliukai” mus tikrai jau pralenkė?
Kristapas Porzingis šią savaitę tapo pirmuoju Baltijos šalių krepšininku, kuriam pavyko iškovoti NBA čempiono žiedą. Tai vėl paskatino diskusijas apie Lietuvos ir kaimyninės Latvijos krepšinio pasiekimus bei šių šalių perspektyvas.
Faktai kalba patys už save – Latvijos 3x3 rinktinė Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalius, o mūsų rinktinė 2020 m. žaidynėse savo atstovų net neturėjo. Praėjusioje Pasaulio taurėje Latvijos rinktinė užėmė 5 vietą, o Lietuva – 6-ąją.
Lietuvių išlaidos maistui ir transportui – bene didžiausios Europoje. Kodėl?
Vertinant skirtingų Europos Sąjungos (ES) šalių namų ūkių išlaidas, pastebėta, kad daugiausia mėnesinių pajamų lietuviai išleidžia maisto prekėms, tačiau kur kas mažesnę dalį pajamų, nei vakarų Europos gyventojai ar skandinavai, skiria būsto išlaikymui, rodo „Eurostat“ duomenys.
Lietuviai maistui išleidžia per 20 proc. mėnesinių namų ūkio pajamų. Tai – bent 7 proc. punktais daugiau nei ES vidurkis.
Patikrino, ar verta važiuoti šventėms apsipirkti į Lenkiją
Iki didžiųjų metų švenčių trys savaitės ir artėja neišvengiamas momentas, kuomet reikės pradės galvoti, ką dėti ant stalo. Nemažai lietuvių šventėms važiuoja ruoštis pas kaimynus lenkus. Ten maisto ir kitų prekių kainos, sakoma, daug mažesnės. Tiesa, tautiečių Lenkijos parduotuvėse jau mažiau nei ankstesniais metais. Kainos ir ten pamažu kyla. Todėl TV3 žurnalistai nusprendė nuvažiuoti ir patikrinti – verta važiuoti apsipirkti į užsienį ar ne.
Pasaulio čempionas atskleidė akivaizdžią tiesą, kodėl C.Ronaldo geresnis už L.Messi
Pasaulio futbolo čempionato pradžia Lioneliui Messi ir visai Argentinos rinktinei kol kas primena baisiausią košmarą. 2014-aisiais metais planetos pirmenybių finale kovoję argentiniečiai, prabėgus keturiems metams Rusijoje primena tik savo pačių šešėlius. Pietų Amerikos atstovai D grupės starte sužaidė lygiosiomis 1:1 su Islandija ir patyrė pažeminimą 0:3 dvikovoje prieš Kroatiją.
Vienas sąrašas keturios šalys: palygino kainas Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Lietuvoje
Lietuviai mėgsta lyginti skirtingose šalyse pamatytas maisto produktų ir kitų prekių kainas. Nors ekonomistai tvirtina, kad to nereikėtų daryti, kadangi yra visas sąrašas veiksnių, lemiančių tokius skirtumus. Anaiptol, portalo tv3.lt žurnalistai apsilankė Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos prekybos centruose, kur užfiksavo konkrečių prekių kainas. Jas galėsite pamatyti ir palyginti galerijose. Ekonomistai taip pat atskleidė, kodėl net tos pačios tarptautinės prekės kainuoja skirtingai.
Prekių kainos prasidėjus naujiems metams: kur apsipirkti pigiausia?
Pasibaigus šventiniam šurmuliui, tenka grįžti į kasdienybę. Labiausiai apie tai primena prekybos centruose nykstantys šventiniai atributai ir suaktyvėję išpardavimai.
Putinas pajuokavo taip, kad JAV pašiurpo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį išreiškė abejonių dėl buvusio Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus Jameso Comey (Džeimso Komio) elgesio, palygindamas jį su valstybės paslapčių viešintoju Edwardu Snowdenu (Edvardu Snoudenu) ir pajuokaudamas, kad Rusija ir jam gali pasiūlyti prieglobstį.
Vietoj kremo nuo saulės – vaistai nuo peršalimo
Vasaros pradžia nelepina šiluma ir sveikatos specialistai pastebi, kad per pirmąsias dvi šių metų vasaros savaites į vaistines klientai ėjo ne kremo nuo saulės, o vaistų peršalimui gydyti. Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ duomenimis, palyginus trylika šios vasaros dienų su tokiu pačiu laikotarpiu pernai, vaistų nuo kosulio ir peršalimo įsigyta net 29 procentais daugiau. Vaistininkė Lina Ambraziūnė sako, kad dėl šalto oro reikia vitamino C ir grįžti prie pavasario drabužių.
Tas pats produktas, kita kaina: kodėl lietuviai moka brangiau nei kaimynai?
Lietuvos ir Lenkijos kainų skirtumais – nebestebina nieko, tačiau dar įdomesnių tendencijų galima pamatyti paėmus tą patį produktą ir pažvelgus ne tik į kitus Europos miestus, bet ir į Azijos. Ekonomistai pripažįsta, lietuviai gali įpirkti mažiau, tačiau kainos – didesnės. „Deutsche bankas“ sudarė keliasdešimties miestų sąrašą pagal tai, kiek ten kainuoja 2 litrų „Coca–Cola“, „Marlboro“ cigarečių pakelis ar 0,5 l alaus bare.
Palygino vaistų kainas: kai kur net dvigubai brangiau
Kainų medžioklė gali vykti ne tik prekybos centruose, bet ir vaistinėse. Mat kainų skirtumai kai kur net viršija šimtą procentų. Kainų tyrimų portalas Pricer.lt palygino kainas internetinėse vaistinėse. Atliekant Pricer.lt vaistų kainų tyrimą buvo užfiksuotos nereceptinių viastų, maisto papildų, bei gydomosios kosmetikos prekių kainos.
REKLAMA
REKLAMA
Augant kainoms – viena svarbi išimtis: šios maisto prekės atpigo tris kartus
Pernai Lietuvą sudrebinus kalafiorų skandalui, iki kosminių kainų išbrangusių daržovių pasekmės jaučiamos iki šiol. Dabar prekybos centruose daržovės kainuoja du-tris kartus mažiau nei lygiai prieš metus. Dabar situacija visiškai priešinga, dabar tik turgaus prekeiviai dar mėgina išlaikyti aukštesnes kainas tikindami, kad kitaip bankrutuos. Štai – pernai tokiu metu kalafiorai Lietuvos prekybos centruose kainavo 3 su puse euro.
Britų užsienio reikalų sekretorius švaistosi įžeidimais
Theresai May (Terezai Mei) šlovinant Didžiosios Britanijos draugiškus santykius su savo Europos kaimynėmis, užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) sulaukė kritikos už tai, kad palygino prancūzų prezidentą Francois Hollande'ą (Fransua Holandą) su Antrojo pasaulinio karo belaisvių stovyklos prižiūrėtoju.
Lietuviai vėl neatsilaiko prieš nematomą priešą
Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje per savaitę šiek tiek sumažėjo, tačiau sergančiųjų – daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, spalio 3-9 dienomis 10 tūkst. gyventojų teko 59,2 susirgimo.
G. Kavalskis. Užuot pralenkusi Estiją, Lietuva trypčioja vietoje
Pirmoji moderni Baltijos IT šalis, pirmi sukūrė globalų tarptautinį „start‘upą“, pirmi atsisakė sovietų rublio ir pirmi įsivedė nacionalinę valiutą. Galiausiai pirmi įsivedė eurą, pirmi įvedė elektroninį balsavimą, pirmauja pagal daugelį ekonomikos išsivystymo raidos punktų.
Lietuva ekonominės laisvės pasaulyje reitinge aplenkė estus ir latvius
Klaipėdoje, LCC tarptautiniame universitete JAV ekonomistas dr. Robertas Lawsonas pristatė kartu su kolegomis daryto tyrimo „Ekonominė laisvė pasaulyje“ rezultatus bei kalbėjo apie ekonominės laisvės būklę Baltijos šalyse. Pasiklausyti dr. R. Lousono pristatymo ir diskusijos su kviestiniais ekspertais susirinko Klaipėdos verslo bendruomenės nariai, savivaldybės atstovai, daug studentų iš Klaipėdos aukštųjų mokyklų. Pirmą kartą tyrimas „Ekonominė laisvė pasaulyje“ buvo atliktas 1996 metais.
Atlyginimų statistika Lietuvos mokytojams negailestinga: mažai ir mažiau
Lietuvių kalbos mokytoja Lina mokykloje dirba jau trylika metų. Moteris pasakoja seniai palaidojusi viltis, kad jos, kaip pedagogės, darbas kada nors bus įvertintas, o atlyginimas jai leis pasijausti oriai. Daugiau nei šimtą vaikų vienoje sostinės gimnazijų mokanti mokytoja sako, kad kartais per savaitę, be pamokų, ji dar dvigubai tiek laiko praleidžia taisydama darbus ir besiruošdama pamokoms. Atlyginimas už tokį pasiaukojamą darbą – nelepina. Jis - vos per 700 eurų.
Premjeras rėžė: minimalus atlyginimas Lietuvoje lyginant su užsieniu – per mažas
Minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA) Lietuvoje, lyginant su užsienio šalimis, yra per mažas ir stabdo vidaus vartojimą, sako premjeras Algirdas Butkevičius.
Nesaugumo jausmas: likti be darbo bijo daugiau nei pusė lietuvių
Baltijos šalyse atliktas gyventojų saugumo indekso tyrimas atskleidė, kad nesaugiausi dėl savo darbo vietų Baltijos šalyse jaučiasi latviai – 56 proc. jų išreiškė nerimą dėl galimo darbo netekimo. „ERGO Insurance“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis 52 proc. Lietuvos ir 49 proc. Estijos gyventojų taip pat baiminasi netekti darbo ir negalėti susirasti kito. Itin toks scenarijus baimina po trečdalį lietuvių bei latvių ir ketvirtadalį estų.
Pasaulyje egzistuoja tik dviejų tipų žmonės
Pasaulyje egzistuoja dviejų tipų žmonės: tie, kurie supranta humorą, ir tie, kurie niekada nesupras kas norima pasakyti šiais paveikslėliais. Žemiau esančioje galerijoje pateikiame 18 juokingų paveikslėlių, kurie įrodo, kad pasaulyje tikrai egzistuoja tik dviejų tipų žmonės.
Statistika: uždirbame mažai, bet už elektroniką mokame kaip vidutinis europietis
Rašėme, kad lietuviai už aprangą ir avalynę moka panašiai, kiek vidutinis Europos gyventojas. Vis dėlto Lietuvoje vidutinės pajamos nesiekia Europos Sąjungos (ES) vidurkio. Tiesa, buitinės technikos ir elektronikos prekės santykinai nenusileidžia aprangos kainoms. ES statistikos agentūra Eurostat atliko tyrimą ir palygino praėjusių buitinės technikos ir elektronikos kainas ne tik ES šalyse, bet ir pretenduojančiomis įstoti į bloką bei Norvegijoje, Šveicarijoje ir Islandijoje.
Statistika nemeluoja: už ką mokame pigiau nei lenkai
Lietuviai jau ne pirmus metus skaičiuoja, kas ir kiek Lenkijoje pigiau, bei piktinasi mūsų šalyje susiklosčiusia rinkos padėtimi. Vis dėlto, paskaičiavome už kokias gi prekes kaimynai moka daugiau nei lietuviai. Yra viena labai svarbi priežastis dėl ko prekės Lenkijoje galėtų būti brangesnės. Skiriasi šalių pridėtinės vertės mokesčių tarifai. Lietuvoje jis siekia 21 proc. o Lenkijoje mokestis yra dviem nuošimčiais didesnis. Portalas numbeo.
Ieškote pigesnio automobilio? Toli važiuoti nereikės
Keliaujantieji labai aiškiai pastebi transporto kainų skirtumus tik nusileidę į svečią šalį. Dažnu atveju šios išlaidos sudaro nemenką dalį viešnagėje išleistų pinigų. Tuo tarpu motorinių transporto kainų skirtumus pastebi tik maža dalis gyventojų. Europos statistikos departamentas Eurostat nusprendė palyginti šias kainas. Agentūra kainas ne tik ES šalyse, bet ir pretenduojančiomis įstoti į bloką bei Norvegijoje, Šveicarijoje ir Islandijoje.
Europos kainų paletė: sužinokite, kur pigiausias alkoholis ir maistas
Vasarą, keliaujant po Europą, labai svarbu žinoti maisto, gėrimų, alkoholio ir tabako kainas, mat jos ženkliai skiriasi. Nebūtina ir keliauti, nes šie skirtumai labai daug pasako apie šalyje vykdomą ekonominę politiką ir gyventojų perkamąją galią. Europos Sąjungos statistikos agentūra Eurostat atliko tyrimą palygino šių produktų kainas ne tik ES šalyse, bet ir pretenduojančiomis įstoti į bloką bei Norvegijoje, Šveicarijoje ir Islandijoje.
Vidutinė elektros rinkos kaina balandį 19 proc. pigesnė nei prieš metus
Šių metų balandžio mėnesio vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 35,61 EUR/MWh, beveik penktadaliu mažesnė nei praėjusių metų balandį. Lyginant su kovo mėnesiu elektra Lietuvos ir Latvijos biržose brango vidutiniškai 11 proc. Kaip įprasta pavasarį dėl ilgėjančio šviesaus paros meto elektros poreikis Lietuvoje buvo 5 proc. mažesnis nei kovą. Daugiausiai vartojimui reikalingos elektros, 71 proc., buvo importuojama.
Už šilumos energiją lietuviai kasmet moka vis mažiau
Šildymo sezonui artėjant į pabaigą daugelis lietuvių džiūgauja – sumažės išlaidų. Kiekvieną žiemą didžiausią (60 proc.) lietuvių išlaidų būstų išlaikymui dalį sudaro išlaidos karštam vandeniui ir dujoms, tačiau bendrovės „Viena sąskaita“ analitikai, lygindami kelių pastarųjų metų duomenis, pateikia pozityvias tendencijas: šildymas šiuo metu yra pigiausias nuo 2011 m. žiemos.
Kodėl nuolat save su kuo nors lyginame?
Palyginimai — savigraužos esmė. Mes apsupti prietaisų, kurie skirti matuoti ir lyginti. Mums nuolat siūlo įvairius palyginimų sąrašus - TOP dešimtuką, politikų reitingus, šimtą didžiausią pelną gavusių bendrovių, penkiasdešimt turtingiausių žmonių ir t.t. Lygindami vieną galimybę su kita, renkamės, kur dirbti, ką samdyti, kokį automobilį pirkti, kuriame miesto rajone gyventi.
Cred24.lt sukūrė unikalią sistemą greitųjų paskolų paieškai ir palyginimui realiu laiku
Greitųjų paskolų palyginimo portalas Cred24 sukūrė unikalią greitųjų paskolų paieškos ir palyginimo sistemą, kuri leidžia vartotojui, norinčiam skolintis, lengvai ir patogiai pamatyti visus greitųjų kreditų pasiūlymus vienoje vietoje. Naujas Cred24 paieškos ir palyginimo įrankis leidžia vartotojui ne tik peržiūrėti visus greitųjų paskolų pasiūlymus, bet ir realias palūkanų normas.
Mokyklos Britanijoje ir Lietuvoje: kur geriau?
„Mano vaikai mokosi Londone, aš šioje mokymo sistemoje įžvelgiu daugiau privalumų nei Lietuvos“, – rašo antrus metus Britanijoje gyvenanti lietuvė. O ką šiuo klausimu manai tu? Kokią mokymo sistemą renkiesi ar rinksiesi savo vaikams? Kalba netaisyta Jau keli mėnesiai internetinėje erdvėje stebiu tarsi susišaudymą tarp rašančių apie mokyklas, tarp mokytojų ir mokinių, tarp mokyklų vadovų. Aštrios nuomonės, argumentai, mokinių kontrargumentai.
Litas pagal „Big Mac“ indeksą
Britų leidinys „The Economist“, kaip ir kiekvieną pusmetį, paskelbė taip vadinamą „Big Mac“ indeksas, kuriuo vertinama valiutos vertė JAV dolerio atžvilgiu. Vertinimo matui pasirinktas vieno populiariausių greito maisto restoranų „McDonalds“ sumuštinis „Big Mac“. Indeksas sudaromas nuo 1986-ųjų metų ir remiasi perkamosios galios pariteto teorija, kuri sako, kad bėgant laikui, identiškas prekių krepšelis turėtų kainuoti tiek pat, mat sunaudojami resursai yra tie patys.
Lietuvoje moterys uždirba mažiau nei vyrai
Vyrų paskaičiuotasis (bruto) darbo užmokestis Lietuvoje šių metų trečiąjį ketvirtį 337,5 lito viršijo moterų atlyginimą, rodo Statistikos departamento duomenys. Vidutinis paskaičiuotas moterų darbo užmokestis šalies ūkyje, išskyrus individualias įmones, liepą-rugsėjį sudarė 86,4 proc., o išmokėtas (neto) - 87,1 proc. vyrų algos.
Kas būtų, jei atskaitos tašku parinktume šviesos greitį?
Neretai suvokti tam tikrus dydžius yra beveik neįmanoma: jų skaitinės vertės būna nepaprastai didelės. Tokiais atvejais praverčia vizualizacija. Kad ir ši, padedanti suvokti, koks iš tikrųjų yra šviesos greitis. „Visua.ly“ sukūrė infogramą, kurioje pagrindinis sumanymas – labai paprastas: šviesos greitis lyginamas su kitų mums gerai žinomų dalykų greičiais. Tai – viena iš retų progų apčiuopti, koks baisus tai dydis.
„Priceon.lt“ susitaikė su prekybos centrais
2012 m. rudenį milijoninės verslininko Tado Karoso investicijos sulaukęs akcijų paieškos ir kainų lyginimo portalas „Priceon.lt“ netrukus gaus dar vieną finansinę injekciją. Augantis sistemos populiarumas bei artimiausi plėtros užsienio rinkose planai paskatino UAB „LTk Capital“ padvigubinti savo investiciją į projektą.
Blogiausius kelius tiesiančių valstybių dešimtukas
Vasara dar nesibaigė, tad galima planuotis tiek keliones, tiek ir atostogas. Tiesa, jei planuojate keliauti nuosavu automobiliu, atminkite, kad yra šalys, į kurias vykti nerekomenduotina. Ir ne todėl, kad ten vyktų karas ar panašūs nemalonūs dalykai. Viskas daug paprasčiau – šalių kelių būklė yra labai apgailėtina. Moldova Ši šalis – neabejotina lyderė pagal duobių skaičių keliuose.
Daugiabučio pirmininkė apie renovaciją: tai yra tas pats, kaip dabar nusipirkti zaporožietį ir juo labai džiaugtis
Daugiabučių renovacija tarsi siūlo seną zaporožietį Tiek norinčiųjų atnaujinti kiaurasienius namus Panevėžys matė tik 2009-aisiais, kai valstybė dar dengė 50 proc. renovacijos išlaidų. Aplinkos ministerijos pastangas įsiūbuoti masinę renovaciją prieš keletą metų sutvarkyto vieno moderniausių Lietuvoje Marijonų g. daugiabučio pirmininkė įvertino kaip bandymą šiais laikais įpiršti atnaujintą morališkai pasenusį automobilį. Kodėl, aiškinosi Inga Kontrimavičiūtė.
J. Bakanas: jei korporacija būtų žmogus, diagnozuotume jam psichopatiją
Audra Čepkauskaitė, LRT Klasikos laida „Žmonės ir idėjos“, LRT.lt Korporacija yra psichopatinį sutrikimą turintis juridinis asmuo. Tokią išvadą padarė Kanados Britų Kolumbijos universiteto teisės profesorius Joelis Bakanas, į korporacijų teisinį reguliavimą pažvelgęs iš psichologijos perspektyvos.
Patikslintas Lietuvos BVP – dar didesnis
Patikslintais duomenimis, ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį BVP to meto kainomis sudarė 29,4 mlrd. litų. Palyginti su atitinkamu 2011 metų. ketvirčiu, realus BVP padidėjimas sudarė 4,1 procento, o palyginti su 2012 m. trečiuoju ketvirčiu sumažėjo 4,1 proc. Anksčiau skelbtas ketvirtojo ketvirčio BVP įvertis siekė 28,63 mlrd. litų, o jo augimas, palyginti su atitinkamu 2011 metų ketvirčiu, 4 procentus.
Balsas.lt testas: „Astra“ prieš „Astrą“ arba ką slepia žodis „feisliftas“?
Automobilių modeliai labai panašiai, kaip ir dauguma gyvų organizmų, turi savo gyvavimo ciklus. Dėl technologijų progreso, taip pat ir dėl pirkėjų psichologijos, kurią automobilių koncernų rinkodaros skyrių specialistai išmano labai gerai, retas lengvasis automobilis gyvuoja ilgiau nei šešerius ar septynerius metus. Išimtys, savaime suprantama, egzistuoja – „AvtoVAZ“ produkcija yra bene ryškiausias pavyzdys, tačiau dažniausiai tokios industrijoje nusistovėjusios tvarkos metodiškai laikomasi.
Balsas.lt testas: „Hyundai ix35“ vs. „Nissan Qashqai +2“ − lengvasvorių kova be nokautų
Su sniego gausa į šalį grįžtant tikroms žiemoms, patrauklesni nei bet kuriuo kitu sezonu tampa ir vadinamieji padidinto pravažumo modeliai. Nors mūsų rinkoje siūlomus tikrus visureigius būtų galima suskaičiuoti ant rankų pirštų, eksploatuoti miesto sąlygomis orientuotų jų palikuonių pasirinkimas bėgant metams tolydžio auga ir dabar galima rasti sau tinkamą panašiai kaip mūsuose ieškoma naujų apdarų – reikiamo dydžio, stiliaus ir spalvos gaminį už priimtiną kainą.
Superhečbekų dvikova: „BMW M135i“ prieš „Audi RS3“
Didžiojoje Britanijoje gyvenantis vyrukas vardu Chrisas Harrisas šį kartą ėmėsi dviejų itin greitų europietiškų hečbekų – galingojo „Audi RS3“ ir ne taip seniai pasirodžiusio „BMW M135i“ palyginimo. Įdomu tai, kad Jungtinėje Karalystėje pirmasis modelis yra beveik 25 proc. brangesnis ir tarkime, jei naujasis „BMW M135i“ kainuoja apie 30 tūkst. svarų (129 tūkst. litų), tai „Audi RS3“ – beveik 40 tūkst. svarų (172 tūkst.
Titanų kova: žanro kanonas prieš alogizmą
Apie šiuos automobilius mes jau rašėme ne vieną kartą. Tai išskirtinės geležies ir sprogstamo benzino užtaiso mašinos, ratuoti monstrai, ratuotos svajonės ir nepakartojami adrenalino generatoriai vairavimo gurmanams. Tiesa, vienas iš šių aparatų yra klasikinio, tobulų kaip tobulos moters formų, vokiečių superautomobilio „Porsche 911“ versija „911 GT2 RS“, o kitas – savotiškas žanro alogizmas, ultimatyvus miesto visureigis (?) „Nissan Juke-R“.
„Porsche 911 GT2 RS“ nėra įprastas automobilis.
Aviacijos reikšmė pasauliui
Praėjusią savaitę vykusiame didžiausiame aviacijos atstovų susitikime Farnbore (JK) raginama pažvelgti į skaičius, atspindinčius šios industrijos svarbą pasaulyje. Pasaulinė aviacijos pramonė išlaiko 56,6 mln. darbo vietų, sukuria 3 proc. pasaulinės ekonominės produkcijos ir gauna daugiau nei 500 mlrd. JAV dolerių (1,4 mlrd. litų) pajamų per metus. Aviacijos industrija remia 2,2 trln. JAV dolerių (6,9 trln. litų) generuojančią ekonominę veiklą. Tai sudaro 3,5 proc. pasaulio BVP.
„Kia Cee'd“ prieš „Volkswagen Golf“: korėjiečių drausmė prieš vokišką racionalumą
Metams bėgant automobiliai evoliucionuoja ir keičiasi, atsiranda vis nauji viename ar kitame segmente nematyti modeliai, įvairiausi išskirtiniai variantai, ir nustatyti, kuriai konkrečiai grupei priklauso rinkos naujokas, kartais gali būti ne taip lengva.
Kaip išsaugoti vyrą?
Vos suklibėjus santykiams, moterys puola į neviltį, ima rautis plaukus ir šaukia KAIP IŠSAUGOTI VYRĄ... Nurimkite, mielosios, geriau nedarykite esminių klaidų nuo pat santykių pradžios.
Egzaminas vyrui.
Studentai: lanksčios studijos nėra prieinamos
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atliko viešosios nuomonės tyrimą apie studijų lankstumą, kurio metu net 72 proc. studentų pareiškė, jog Lietuvoje organizuojant studijų procesą trūksta ne tik palankių sąlygų, modeliuojant savo studijų programas bei grafikus, bet ir informacijos apie šias galimybes.
„Tyrimas parodė, jog tik 5 proc. studentų yra pasinaudoję galimybe susidaryti individualų studijų tvarkaraštį, kadangi vos trečdalis yra girdėję apie tai.
Lietuvos valstybinių miškų sektoriaus kapitalo grąža – viena didžiausių ES
Europos Sąjungos šalių kontekste Lietuvos valstybinių miškų sektoriaus generuojama kapitalo grąža yra viena didžiausių
Lietuvos valstybinis miškų sektorius valstybei sumoka 17 procentų mokesčių nuo gaunamų pajamų, kai tuo tarpu Švedijoje šis skaičius siekia 10 procentų.
Balsas.lt testas: „Nissan Murano“ – „sintetinis“ automobilis
Itin populiari ir visuomet perspektyvi sritis chemijos industrijoje yra įvairiausių pakaitalų organinėms kilmės medžiagoms gamyba. Šiais laikais susintetinti galima beveik viską – pradedant audiniams reikalingu pluoštu ir baigiant narkotikais. Transporto srityje senai žinomi sintetiniai tepalai, o prieš metus pasirodė pirmieji gandai apie sintetinį benziną. O ar įmanoma pagaminti „sintetinį“ automobilį? Jei taip, kaip jis galėtų atrodyti? Balsas.
Pigiausiai apsipirkti vis dar apsimoka vykti į Lenkiją
Produktų kainų statistiką renkantis tinklalapis produktukainos.lt neseniai paskelbė trijų Baltijos šalių sostinių svarbiausių maisto produktų krepšelio vidutines kainas.
Surinkti duomenys rodo, kad už devynis būtiniausius maisto krepšelio produktus (pieną, sviestą, sūrį, kiaulienos nugarinę, kiaušinius, cukrų, daržoves ir aliejų) mažiausiai vis dar moka lietuviai. Antri yra latviai, o štai estams toks produktų krepšelis atsieina brangiausiai.
„BMW 1M“ prieš „Audi RS3“ pagal britus
Labai karšto būdo, tačiau solidumo nepraradę vokietukai „BMW 1M“ ir „Audi RS3“ yra geidžiamas kiekvieno vairavimo gurmano žaisliukas. Todėl šiuos automobilius lenktynių trasose bando ir lygina daug garsiausių automobilinių leidinių ar TV laidų. Šį kartą šiuos automobilius kovai sustatė kultinė britų automobilių laida „Fifth Gear“.
„BMW 1M“ motoras visą savo 335 a.g. jėgą perduoda galinės ašies ratams. Teigiama, kad tai yra tiesiog kanoninis klasikinės komponuotės automobilis.
„Chevrolet Captiva“ prieš „Volkswagen Tiguan“: fizinė jėga prieš sumanumą
Įpusėjęs ruduo diktuoja sezoninius pirkinius. Kai kam tai gali būti šiltas megztinis arba patogūs batai, šilta patalynė, sotesnis apsauginį sluoksnį užauginti padedantis maistas. Taip pat praversti gali ir ilgėjančius vakarus praleisti ne taip nuobodžiai padedantis naujas televizorius ar garso įranga. Artėjant žiemai visuomet gera mintis yra įsigyti ir didesnį padidinto pravažumo automobilį, ypač tiems, kuriems dažnai tenka važiuoti į užmiestį.
Balsas.
Pele pažadėjo nusiųsti filmą apie save argentiniečiui L. Messi
Tris kartus pasaulio futbolo čempionas Pele nusprendė padovanoti šių laikų žvaigždei Lioneliui Messi filmą apie save po to, kai Argentinos rinktinės ir „Barcelona“ komandos lyderis pareiškė niekada nematęs, kaip žaidžia legendinis brazilas, praneša EFE.
Pele turėjo galvoje dokumentinį filmą „Amžinasis Pele“. Futbolo karaliumi ir geriausiu istorijoje žaidėju dažnai tituluojamas brazilas priminė, kad kažkada šį filmą nusiuntė ir kitam argentiniečiui – Diego Maradonai.