pakuotė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pakuotė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pakuotė“.
Teismas: už pakuočių tvarkymą savivaldą mokėti vertęs ministras viršijo įgaliojimus
Savivaldybes įpareigojęs apmokėti dešimtadalį antrinių žaliavų surinkimo bei pakuočių tvarkymo infrastruktūros įrengimo vertės, aplinkos ministras Simonas Gentvilas viršijo savo įgaliojimus, galutinai paskelbė teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinei teismas (LVAT) trečiadienį nutarė, kad ministras nustatė teisinį reguliavimą, nepagrįstą įstatymu, be to, toks įpareigojimas savivaldai prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui.
Sinkevičius: EK siekia, kad visos pakuotės nuo 2030-ųjų būtų perdirbamos
Europos Komisija (EK) siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos. Be kita ko, ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
Tokias europinių teisės aktų pataisas inicijavo Lietuvos deleguotas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas EK narys Virginijus Sinkevičius. Tam dar turės pritarti tiek Europos Sąjungos Taryba, tiek Europos Parlamentas.
Seimo komitetas palaiko lietuviško vyno pilstymą į didesnes pakuotes
Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė įstatymo pataisai, nuo kitų metų sausio leidžiančiai lietuvišką vaisių ar uogų vyną pilstyti į maksimalią 3,5 litro plastiko tarą.
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė sako, kad tai suvienodintų konkurencijos sąlygas importinių ir lietuviškų gėrimų pardavėjams.
Užsisakiusi maisto iš picerijos kaunietė liko alkana: gaila išmestų pinigų
Kaunietės planas skaniai pavakarieniauti apkarto vos atidarius maisto užsakymo pakuotę. Užsisakiusi maisto iš populiarios picerijos „Express pizza“, moteris liko nusivylusi – vietoje šviežiai pagaminto maisto, ji gavo neiškepusį suktinuką su vištiena.
Moteris naujienų portalui tv3.lt pasakojo, kad už užsakytą maistą ji sumokėjo apie 30 eurų. Užsakymą sudarė dvi didelės picos su saliami bei ananasais ir suktinukas su vištiena.
Pastarasis, pasak jos, buvo visiškai neiškepęs.
Filmo verta istorija: medikai išgelbėjo mažylę, ją įdėję į sumuštinių pakuotę
Neišnešiotas 13 savaičių anksčiau gimęs kūdikis išgyveno greitos medikų reakcijos ir sumuštinių pakuotės dėka. Mažoji Orla May Rospo Hughes vos gimusi 27–ąją nėštumo savaitę buvo mažesnė už savo mamos ranką ir svėrė vos pusę kilogramo. Jos mamoms, Emily Rospo su partnere Samanthai Hughes, medikai sakė, kad mergaitė gali ir neišgyventi.
„Ikea“ iš prekybos išima populiarią maisto prekę
„Ikea“ atšaukia iš rinkos zefyrus „SÖTSAK SKUMTOPP" (180 g) dėl netikslumo produkto alergenų žymėjime. Nors ant pakuotės buvo deklaruota zefyrų sudedamoji dalis išrūgų milteliai, tačiau atskirai nenurodžius pieno kaip alergeno, nutarta zefyrus, kurių galiojimo laikas baigiasi tarp 2019 03 12 ir 2019 04 18 imtinai, atšaukti iš prekybos. Klientai, kurie yra alergiški pienui ar jo produktams, yra kviečiami grąžinti zefyrus į parduotuvę „Ikea“ ir atgauti sumokėtus pinigus.
Paaiškino, kodėl ant šių įvairiose pakuotėse randamų mažų maišelių užrašyta „Nevalgyti!“
Kaskart nusipirkę naujus batus, paltą ar kai kuriuos elektronikos gaminius, pakuotėje randame ir mažus kažko pripildytus maišelius. Jie, kaip žinote, yra skirti surinkti drėgmei, kuri gali paskatinti pelėsio atsiradimą arba metalų koroziją. Bauginantys užrašai ant šių mažų popierinių pakelių įspėja, kad valgyti jų negalima.
Susiviliojo pakuote, pasibjaurėjo turiniu: skaudžiausios maisto reklamų pinklės
Jokia paslaptis, kad dažnas pirkėjas susigundo blizgia, patraukliai atrodančia maisto etikete, jos dėžute ar reklama. Tačiau neretai skaniai pavalgyti noras išblėsta vos tik pamatomas produkto turinys. Tokiomis istorijomis skirtinguose socialiniuose tinkluose dalijasi tūkstančiai nuo reklamos pinklių nukentėjusių internautų. Vaizdai – iškalbingesni ir graudesni vienas už kitą.
Radinys moters skrandyje nustebino net visko mačiusius medikus
Moteris 6 metus manė, kad kenčia nuo krono ligos, kol galiausiai operacijos metu paaiškėjo tikrasis skausmo ir visų simptomų šaltinis. 41 metų pacientė jautė pilvo pūtimą bei ūminį skrandžio skausmą tris dienas, kol nuvykusi į netoli Londono esančią „Heatherwood and Wexham parko ligoninę“ jai buvo diagnozuota sunki žarnyno būklė. Visgi standartinis gydymas moteriai nepadėjo, simptomai su laiku pradėjo tik stiprėti, tad operacija buvo vienintelė išeitis.
Moteris išpakavo parduotuvėje įsigytą eglę: vaikai net pradėjo verkti
Socialiniame tinkle „Facebook“ Anglijoje gyvenanti moteris labai šmaikščiai atpasakojo savo patirtį, kai įsigijusi kalėdinę eglutę ją parsinešė namo ir išpakavo. Nors pardavinėjama eglutė pagal pakuotę turėjo atrodyti didinga, ją išpakavus ir sumontavus geras įspūdis nekilo. „Atrodo, kad mano eglutė labai audringai praleido penktadienio vakarą“, - juokėsi moteris. Ir nors ji į situaciją pažiūrėjo su humoru, akivaizdu, kad keliasdešimt svarų kainuojantis pirkinys nepradžiugino.
REKLAMA
REKLAMA
Neprireiks nė cento: šios dovanų pakuotės atrodo tobulai
Paskutinėmis dienomis prieš Kalėdas sukate galvas ir nežinote, į ką supakuoti dovanėles? Iš tiesų, dovanų pakavimo popieriaus ir kitų reikmenų, padėsiančių dovanas paversti ypatingomis, kainos - milžiniškos. Tad jei namuose jau turite kalną dovanų, tačiau vis dar jų nesupakavote, skubėkite gaminti pakuotes patys. Jums tereikia turėti įvairaus spalvoto popieriaus, dėžučių, nenaudojamų kaklaraiščių, laikraščių, virvučių. Viskas! Dar kelios akimirkos ir jūsų dovanų pakuotė bus pagaminta.
Išaiškintas sukčiavimas atliekų tvarkymo sektoriuje: policija atliko daugiau nei 40 kratų
Po kruopštaus ir slapto tyrimo, nustatyta galimai tarptautiniu mastu veikusi, organizuota grupė asmenų, galimai vykdžiusi tarptautinio turtinio sukčiavimo veikas atliekų tvarkymo sektoriuje. Nusikalstamos veikos mastas gali siekti daugiau nei 500 000 eurų.
Daugiau jokio grąžto: nuo šiol daiktus laikysite tik taip
Moterys žino, kad įtikinti vyrą įgręžti sienoje skylę - sudėtinga užduotis. Daugelis iš jų galvoja, kad taip sugadins sieną, o pasikeitus moters norams, skylės sienoje nepavyks paslėpti.
Jei netikrinsite maisto prekių pakuočių – galite likti apgauti
Nauji kaltinimai maisto gamintojams ir prekybininkams dėl pirkėjų apgaudinėjimo. Seimo konservatoriai reikalauja, kad Vyriausybė išsiaiškintų, ar verslininkai turi teisę nepastebimai mažinti maisto kiekį pakuotėje ir aiškiai neįspėti pirkėjo, kad gaminys iš tiesų pabrango. Kad pakuotėse maisto dedama vis mažiau, o kaina už jį ta pati ar net didesnė, piktinasi pastebintys ir pirkėjai.
Parduotuvė – ne turgus: už ragavimą galite tapti vagimi
Ar ragaujate skanėstus prekybos centruose? Už parduotuvėje suvalgyta saldainį ar išgertą gėrimą, net ir susimokėjęs pirkėjas gali užsitraukti apsaugininkų nemalonę, tačiau kiti paragauti įsigudrina ir į juos parduotuvės žiūri atlaidžiai. Tad ar galima tautiečiams prieš perkant saldainius, riešutus ar kitus skanėstus įsitikinti, ar prekė verta mokamų pinigų? Prekybos centrai – ne turgus. Čia žmonės nesidera, tačiau dalis prieš pirkdami tam tikrus produktus jų paragauja.
Lietuvius prekybos centruose apgaudinėja skaudžiausiu būdu
Vilnietė Marija tikina, kad parduotuvėje prieš įsigyjant prekę reikia labai atidžiai žiūrėti, koks yra produkto kiekis. Moteris, daugybę metų dirbusi gamyboje, puikiai žino, kaip yra mažinama pakuotė, o kaina ir toliau išlieka nepakitusi. Ir tokių pirkėjų, kurie neatkreipia dėmesio į produkto pakuotę bei kainą, daugybė. Pasak ekonomistų, gamintojai kainų kelti jau nebegali, todėl dažnas mažina produkto kokybę arba jo kiekį. O šitokios manipuliacijos dažnai praslysta pro pirkėjų akis.
Skaudus reklamos kirtis: kai pakuotė – vilioja, o realybė – nuvilia
Ko gero, visi esame susidūrę su situacija, kuomet prekybos centre, susigundome patrauklia reklama ar kaina, o nusipirkę produktą – juo nusiviliame. Neretai blizgios, spalvotos ir akį traukiančios prekių pakuotės yra tik masalas pirkėjams. Pasaulyje įsigalėjusi reklama yra tokia galinga, jog kasdien sumaniai apgauna mūsų protus. Net jei jau ir buvome nudegę anksčiau, laikui bėgant, iš naujo užlipame ant to paties grėblio.
Pirkėjų psichologija: kokią įtaką mums daro produkto pakuotė?
Trečdalis sekundės – tiek pakanka, kad pirkėjas parduotuvėje apsispręstų, pirkti prekę ar ne. Pasak rinkos specialistų, priimdamas sprendimą, pirkėjas reaguoja impulsyviai. Kyla klausimas – kodėl per tokį trumpą laiką jis pasirenka tą, o ne kitą prekę? Atsakymas – pakuotė. Ji vaidina vieną iš lemiamų veiksnių pirkimo procese. Pakuotės forma ir spalva – tai vieni pirmųjų dalykų, kurie patraukia pirkėjo dėmesį.
Taromatai priims visas pakuotes, tačiau pinigus atiduos tik už specialiai pažymėtas
Lietuvoje jau kuriama gėrimų pakuočių užstato sistema, paskirtas pirmasis užstato sistemos administratorius. Jis rūpinsis, kad dauguma šalies parduotuvių turėtų po automatinę taros supirkimo sistemą, pradėsiančią veikti kitąmet. Nauji įrenginiai, užstato sistemos pakuotę atpažins automatiškai, ją priims ir grąžins pirkėjams depozitą.
KTU mokslininkai: pakuotės iš pieno – ne mokslinė fantastika
Visame pasaulyje yra per 6 milijardus pieno ir pieno produktų vartotojų, daugiau nei 750 milijonų žmonių gyvena pieną ir pieno produkciją tiekiančiuose ūkiuose. Lietuvoje šių produktų vartojimas yra vienas didžiausių Europoje – per metus vienas žmogus vidutiniškai suvartoja apie 300 kilogramų pieno ir jo produktų.
Lietuviai vis dar nemoka rūšiuoti „Tetra Pak“ pakuočių
Ketvirtą kartą atliktas žinių apie rūšiavimą tyrimas atskleidė, kad Lietuvos gyventojai dar neišmoko rūšiuoti „Tetra Pak“ pakuočių. Maždaug kas ketvirtas (26 proc.) rūšiuojantis respondentas daro klaidą – šias pakuotes meta į popieriui skirtą konteinerį. Tačiau jos turi būti metamos į geltonus, plastiko rūšiavimui skirtus, konteinerius. Vos 15 proc.
Aplinkosaugininkai įspėja: pakuočių atliekos jau po kelių dešimtmečių šalį gali paversti sąvartynu
Į pakuotes kasdieniame gyvenime esame linkę nekreipti dėmesio. Tiksliau – pastebime, jei koks nors daiktas yra nesupakuotas. Kasoje užklausti, ar reikės maišelio, klusniai linktelime galvą, kiekvieną daržovę įsidedame atskirai, o namie, išpakavę iš prekybos centro parsineštus produktus, jų pakuotėmis užpildome pusę šiukšlių dėžės. Vienintelis produktas, kurį žmogus vartoja bent tris kartus per dieną yra maistas. Pagal pasaulio statistiką, maisto produktų pakuotės sudaro 50 proc.
Lietuvoje siūloma įdiegti vienkartinių pakuočių užstato sistemą
Šiandien pasitarime Vyriausybė iš esmės sutarė dėl Aplinkos ministerijos siūlymo Lietuvoje įvesti vienkartinių pakuočių užstato sistemą. Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos bus perduotos svarstyti Seimui. Įstatymo pataisos parengtos atsižvelgus į didėjantį aplinkos teršimą vienkartinių, ypač gėrimų, pakuočių atliekomis ir nepakankamai veiksmingą komunalinių atliekų surinkimo sistemą.
Kartonas veržiasi į žaislų, baldų ir netgi statybos pramonę
Giedrė Trapikaitė, LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Populiarėja ekologiški kartoniniai žaislai, o pasaulio konferencijose galite pamatyti vis daugiau kartoninių baldų, sako mokslininkė Laura Gegeckienė. „Atsimenu, kad vaikystėje ir mes iš raukšlėtojo kartono dėžių darydavome fotelius, televizorius – ko tik nebuvo. Taigi grįžtame prie šito“, – teigia ji.
Nori sutaupyti – peržiūrėk pakavimą
Įmonės, norinčios sutaupyti, turėtų peržiūrėti produktų pakavimą, mano Kauno technologijos universiteto Aplinkos inžinerijos instituto docentas Visvaldas Varžinskas. Pasak jo, atsisakant ar kitaip mažinant pakuotes, gaunamas ne tik ekologinis, bet ir ekonominis rezultatas. „Jeigu įmonė eliminuoja iš gamybos pakuotes, pakuočių medžiagas, mažina pakuočių kiekį arba naudoja antrines žaliavas, kurios yra pigesnės, ji turi ekonominį efektą.
Karališkoji šeima jūsų arbatos puodelyje
Kai jau atrodo, kad pasaulyje viskas yra išrasta ir nieko naujo sukurti nebeįmanoma, atsiranda tokių išradingų šaunuolių, kurie priverčia nustebti ir žavėtis. Gal ir jūsų avalynė buvo supakuota į futbolo stadioną imituojančią dėžutę ar teko gerti arbatą, kurios pakeliai pagaminti su karališkosios šeimos narių paveikslėliais? Parengta pagal chirkup.
A. Veryga: gąsdinančios tabako gaminių pakuotės – patikrinta priemonė
Giedrius Vitkauskas, Ugnė Galadauskaitė, LRT televizijos laida „Šiandien“, LRT.lt Nevyriausybinės organizacijos tikisi, kad netrukus ir Lietuvą pasieks bendrinė tabako gaminių pakuotė su gąsdinančiais paveikslėliais greta perspėjimų. Naujajai Europos Komisijos siūlomai tabako direktyvai, griežtinančiai tabako platinimą turės pritarti Europos Parlamentas – tai per savo pirmininkavimą Europos Sąjungai koordinuos Lietuva.
Tarptautiniame dizaino konkurse auksu vėl apdovanotas lietuvis
Kasmet Italijoje vykstančiuose pasauliniuose „A'Design Award and Competition” apdovanojimuose antrus metus iš eilės pakuotės dizaino kategorijoje auksu buvo įvertintas LGDA (Lietuvos grafinio dizaino asociacijos) narys, dizaineris Edvardas Kavarskas. Šių metų konkurse auksinį apdovanojimą E. Kavarskas gavo už originalias ir modernias UAB „Biržų duonos” „Grissini” produktų linijos pakuotes.
Gamintojai apyvartos apsukas didina pakuotėmis
Prekes bei produktus gaminančios įmonės vis daugiau dėmesio skiria pakuotėms ir ši nauja tendencija lemia jas gaminančių bendrovių pajamų augimą. Pakavimo ir ženklinimo sprendimus siūlančios bendrovės „PakMarkas“, valdančios įmones Lietuvoje ir Latvijoje, konsoliduota apyvarta per praėjusius metus, palyginti su 2011 m., išaugo 22 proc. ir pasiekė 67 mln. Lt.
Didžioji Britanija naudos pakuotę kovoje su antsvoriu
Didžioji Britanija pristato naują maisto produktų pakuotės standartą, siekdama padėti pirkėjams pasirinkti sveikesnius produktus ir sumažinti nutukimo rizikas. Kaip rašo trečiadienį laikraštis „The Financial Times“, pakuočių dizainas bus pakeistas nuo kitų metų.
Naujojoje pakuotėje bus įspaustas spalvinis kodas, informuojantis vartotoją apie produkto riebalų, druskos, cukraus ir bendrą kalorijų kiekį.
Sąvartynuose – per daug atliekų, kurias dar būtų galima perdirbti
Perdirbtos šiukšlės gali būti panaudojamos įvairiai, pavyzdžiui, iš senų pinigų gaminami rašikliai arba pieštukai. Vienam rašikliui pagaminti sunaudojami trys iš apyvartos išėję dolerio banknotai. Pieštukai taip pat gaminami ir iš perdirbtų plastikinių puodelių arba kompaktinių diskų dėklų. Iš perdirbto 21 plastikinio butelio gali gimti moteriška piniginė.
Ką daryti su dovanomis, kurių jums paprasčiausiai nereikia?
Kad ir kaip įnirtingai savo artimiesiems aiškinote, jog šiais metais jums nereikia jokių dovanų, bet greičiausiai Kalėdų švenčių metu vis vien gavote jums ne itin tinkančių ar patinkančių daiktų. Nieko nepadarysi, juk Kalėdų senelis taip pat gali klysti. Internetinis puslapis „Guardian.co.
Britai išmeta 227 000 mylias pakavimo popieriaus
Milijonams Britanijos šeimų pusę viso Kalėdų džiaugsmo suteikia dovanų, kurios buvo dailiai supakuotos spalvingame popieriuje, išvyniojimas.
Britai taip mėgsta įmantriai supakuoti kalėdines dovanas, kad kiekvienais metais sunaudojama 226 800 mylių (364 998 km) vyniojamo popieriaus. Tiek popieriaus užtektų apjuosti pasaulį 9 kartus, rašo telegraph.co.uk.
Kasmet išmetama 25 mln. kalėdinio pudingo ir 10 mln. kalakuto pakuočių.
Mokyklose surinktų sulčių pakuočių aukštis jau perkopė 1 kilometrą
Praėjus vos mėnesiui nuo „Tetra Pak“ sulčių pakuočių žaidimo, skatinančio moksleivius rūšiuoti atliekas, pradžios, visų dalyvaujančių mokyklų surinktų pakuočių bendras aukštis viršijo 1 kilometrą (tikslus aukštis yra 1280,67 metro). Šiai dienai moksleiviai jau yra surinkę 6292 tuščias sulčių pakuotes. Iš viso žaidime dalyvauja 3630 mokinių iš 121 mokyklos.
Išradingos produktų pakuotės
Parduotuvėse dauguma pirkėjų pirmiausiai dėmesį atkreipia į patraukliai įpakuotus produktus, o ne tuos, kurie pasižymi geromis savybėmis. Tad iš marketingo perspektyvos kur kas daugiau kainuoja turėti gerą produktą prastame ir nepatraukliame įpakavime, nei išleisti šiek tiek daugiau pinigų geram įpakavimų dizaineriui.
Brazilijoje kokaino maišeliai su A.Winehouse atvaizdu
Kad pagyvintų prekybą kvaišalais, viena narkotikų prekeivių gauja Brazilijoje kokaino maišelius puošia mirusios atlikėjos Amy Winehouse atvaizdu. Jie pardavinėjami už 10-25 realus (4-11 eurų).
„Žiniasklaidoje yra tiek daug informacijos, kad Amy vartojo narkotikus. Tuo ir naudojasi kvaišalų prekeiviai“, - sakė policijos atstovas.
Tiesa, atlikėjos pavardė nuotraukose parašyta neteisingai - Amy House.
Pakuotė su užrašu „be E“: sveikas maistas ar vartotojų apgaulė?
Vis labiau populiarėjant ekologiškam gyvenimo būdui ir sveikai mitybai, parduotuvių lentynose pirkėjus vilioja maisto produktų pakuotės su pažadais, kad juose nėra jokių sintetinių priedų. Ar tai, kas parašyta etiketėje – tiesa?
Maisto gamybos kontrolė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo tikslinius patikrinimus dėl maisto produktų, kurių etiketėse žymima „Be E“, „Be jokių E“, „Be konservantų“, „Be sintetinių dažiklių“ ir kt. įvertinimo.